jl ZÏÏID-AFRIKA. Hoe de grassen en graan soorten zicli tegenover de Kali gedragen BUITENLAND. Engeland. Oostenrijk. BIN N ENLA ND." j' JAARMARKT te Waalwijk op Donderdag 3 Juli a. s. 1 'i i Se. 6e. 7e. 8e. Riemleder in strooken 16. Gemaakte drijfriemen 25. Tuigleder (heele en halve hui den ook tot riemen of stukken gesneden) 14. Tuigen of onderdeden daar van lOpCt. van de waarde. Eindelijk veroorloven de requestran- ten zich onder de aandacht van Uwe Excellentie te brengen dat aan hunne industrie nauw is verwant de voor land bouw en arbeid zoo belangrijke eiken- boschcultuur. Een krachtiger bestaan der Leerlooierij zal ook hierin den gewenschten omkeer brengen. 't Welk doende Waalwijk, 27 Mei 1902. (Volgen handteekeningen). Wanneer er door besmetting of op een andere wijze de eene of andere stof in den bodem komt, wordt deze niet altijd vastge houden. Slechts enkele stoffen blijven ge durende langen tijd in den grond, worden door den bodem geabsobeerd, zooals men het noemt. Ouder die bekleedt de kali een zeer voor name plaats. De kali wordt dus eenmaal in den bodem, door den grond gedurende geruimen tijd vastgehouden. (Het zij bier bijgevoegd, dat het absorptievermogen van de verschillende grondsoorten niet betzelfde is. Bij kleigronden b v. is het veel grooter dan bij zandgronden). Dc kali gaat in den bodem gedeeltelijk in onoplosbare verbindin gen, b.v. in kiezelzure en hamuszure zouten over, die dan door verschillende invloeden o- a. door de inwerking van bet afgeschei den wortelzuur der planten in oplossing treden en zoo geschikt worden tot voedsel voor de planten. Het laat zich begrijpen dat de stoffen waaraan de kali bij hare intrede in den bodem gebonden is, zich van baar afscheiden en zich met andere stoffen verbinden, die dan vaak oplosbaar zijn en met. bet bodemwater weggespoeld worden. Dat is b.v. bet lot van den chloorverbin dingen, die met de kali in den grond komen. Deze verbinden zich b.v. met kalk en gaan in den vorm van oplosbaar chloorkalk reeds heel spoedig met het bodemwater naar den ondergrond Hoe gedragen zich nu de grassen en graansoorten ten opzichte van de zich in den bodem bevindenden kali Voeden zij zich alleen met de overvloedig nauwezige kali, opgelost in bet water? Hebben zij ook soms het vermogen de ingeringe boeveelheid in bet grondwater opgeloste kali te benutten Of eindelijk, bezitten zij de kracht de on oplosbare kaliverbindingen oplosbaar te maken en voeden zij zich inct de zoo vrij geworden kali Deze vragen zijn alle van bet hoogste gewicht want daarmede hangt ten nauwste samen de wijze van bemesting, de hoeveel- heid kali, die men geven moet in een bepaalde vruchtopvolging. Hebben wij b.v. een .gewas dat zijn kalivocdsel alleen put uit gemakkelijk opneembare kaliverbindingen in overvloedige mate in oplossing aanwezig en laten wij dit volgen door een gewas, dat ook liet vermogeu beeft de moeilijk oplosbare kal verbindingen oplosbaar te maken, dan zouden wij het eerste gewas een sterke kali bemesting moeten geven en bet tweede laten teien op den voorraad van vorige jaren. Wat de grassen* betreft, en met deze de z/weideplanten*, het is reeds door vele proeven aangetoond en elke landbouwer kan er zelf de proef van nemen, dat deze alle zeer veel kali noodig hebben en behooren tot die gewassen, die zich voornamelijk voeden met de kali, die in overvloedige mate in oplosbaren vorm voorhanden is. Zij zijn dus zeer dankbaar voor een directe kalibemesting. Zij nemen zelfs meer op dan voor hun nor malen groei absoluut noodig is. Deze kali is natuurlijk niet verloren, wannper het gras of het hooi op de boerderij blijft, want dan komt liet toch later in den stalmest. Van de graansoorten behooren de //gerst" en de de gewassen, die zich voornamelijk voeden met de in gemakkelijk opneembaren vorm aanwezige kal:. Zij bezitten dus niet bet vermogen de kali uit de moeilijk oplosbare verbindingen oplosbaar te maken. De gerst pn de rogge zijn dus twee gewassen, die voor een directe kalibemesting een grootcre oogst, met meer en gezonder strop in ruil geven. De »tarwe* wordt gewoon lijk gezaaid op kleigrond, dus op een'bodem die uit zijn aard weer kali bevat. Zij bezit het vermogeu door baar. wortels de kali uit de ouop losbare verbindingen op te lossen en tot zich te nemen. Zij kan dus in de vruchtopvolging zich voeden met de van vorige jaren in den grond aanwezige kali. Op lichten zwavelgrond, waarop ook vaak tarwe verbouwd wordt, zal het aanbeveling verdienen een niet te sterke, directe kali— bnnesting te geven. De haver is zeker bet graangewas, dat de meeste kali uit den bodem haalt, maar ook het gemakkelijkst. Alle kali, die aanwezig is, in welken vorm ook, is van bare gading. Eeu directe kali- bemesting behoeft zij dus niet Men denke er echter aan, dat na dit gewas per H.A. gemiddeld 58 K.G. (aanwezig in ongeveer 5OU K.G, kaïniet) kali aan den grond ont trokken is en het volgende gewas, dus alleen om die reden reeds, een kalibcraesting be hoeft. De volgende week, Vrijdag of daaromtrent wordt lord Kitchener te Southampton v$r wacht. Ze willen hem een optocht aanbieden. Als eerebewijs zou men denken Ja, ook wel, maar toch ook... opdat ieder hem kan zien. Hij moet worden vertoond. Dat Kitchener daar weinig zin in heeft, is begrijpelijk. Hij verlangt rust voordat hij naar Indie gaat. Twaalf militaire districten zijn nuinZuid- Afrika ingesteld, met te zamen 75,000 man bezetting. Ook kolonel Settle, van het ver maarde „imperial circus", is bevelhebber van een der districten. De Eogelsche berichten nrkennen nu in eens, dat het laud geheel en al verwoest is. een gedeelte van liet verband worden weg genomen. Tot dien tijd zal de koning al leen bouillon en visch mogen gebruiken. As. Vrijdag zal de rest van het verband weg genomen worden; de volgende drie weken moet Z.M. te bed blijven, dan een week op een ziekenstoel cn tegen de vijfde of zesde week zal hij eenigen tijd aan de zeekust of op zijn jacht te Cowes gaan doorbrengt!). Voor het oogenblik leven dc Boeren mecrendeels in de steden of in den omtrek ervan, daar bijna al hunne hoeven verbrand of verwoest zijn. Ondanks de pogingen van de Eogelsche overheid, is de ellende zeer groot en zal zij ongetwijfeld voortduren eer men de burgers terug zal kunnen zeuden met het noodige geld, om hun huizen weer op te bouwen en hun kudden te hernieu wen, wat waarschijnlijk tamelijk lang zal duren. Toch een zeer humane oorlog. De officieele bulletins, die bij voortduring gunstige berichten blijven brengen, aaDgaaode het ziekteverloop van koning Edward VII van Engeland, hebben thans allerwegen in het Vereenigd Koninkrijk, de vrees, dat de ziekte een neodlottigen keer zou nemen, doen vervliegen. Toch is bekend geworden, dat de koning niet alleen lijdt aan de gevolgen van de blindendarmontsteking. Het heet namelijk, dat hij ook lijdende is aau suiker ziekte eu chronische ontsteking der lende nen. Da ziekte van koning Edward en de verdaging der kroning. De officieele bulletins blijven een gunstig verloop van koning Edward's ziekte berich ten. Zondag verschenen er nog twee bulle tins het late avond-bulletin wordt niet meer uitgegeven alleen zullen 's morgens om 10 en 's avonds om 7 uur nog bulletins worden gepubliceerd. De bulletins van Zondag deelden mede, dat de koning bij voortduring vooruitgaatdat hij zich krachtiger gevoelt en dat, niettegenstaande eenig ongemak aan de operatiewond niets is voorgevallen, dat kwaden invloed kan hebben op het herstel proces. Ook de Engelsche geneeskundige bladen tooneu zich thans over 's konings toestand zeer optimistisch. Reynold's Newspaper, dat verleden woek het eenige blad was, dat reeds Zondag vóór een week het ware karakter van 's konings ziekte wist te vermelden en dat blijkbaar' ir. deze zeer goed ingelicht is, geeft een ver haal van het verloop der ziekte. Het blad verhaalt, dat koning Edward in den loop dezer maand tot driemaal toe aan het strottenhoofd is geopereerd. Dagelijks werd de keel gcwasschen en de kouing kon bijna niet meer rooken. Den 3den Juni voelde de koning hevige pijnen in den onderbuik, maar de ministers deden hun best, den ernst van den toestand verborgen te houden, om het publiek niet te verontrusten. Men liet den koning opium innemen en gaf hem den raad, de revue te Aldershot en de wedrennen te Ascot niet bij te wonen. Z.M. volgde dien raad. Zaterdag 21 Juni werden de verschijnselen ernstiger en men moest zijn toevlucht nemen tot pappen. Toen niettemin de krachten van den lijder bleven afnemen, werden nog andere doctoren ontboden. Verscheidene doctoren meenden toen reeds, dat 's konings toestand zeer ernstig was en dat alleen een operatie hem zou kunnen redden. Maar de kroning moest en zou plaats vinden. De koning ging dus Maandag der vorige week van Windsor Casde naar Londen, maar nauwelijks bevond hij zich in Buckingham Palace, of hij viel flauw. Zeven minuten lang dacht men. dat hij dood was. Sedert Zondagmorgen had hij niets gegeten. Men liet den prins van Waies roepen. Zes doc toren hielden consult. De krachteu des koniugs namen sitel af. Hij werd door vreeselijke brakingen overvallen en de tem peratuur steeg tot 102 graden Fahrenheit. Toen besloot men tot de operatie en meer dan een liter etter werd verwijderd. De De operatie was begonnen om 11 uur 's morgens en eerst ora even vóór halfdiie in den namiddag kwam de koning weer tot bewustzijn. Tien uren achtereen bevonden alleen de doctoren en de ziekenverpleegsters zich in het ziekenvertrek. Om halftien 's avonds werden de lippen van den lijder met eenige droppels water bevochtigd. Woensdagmorgen om kwart over drieëo werd de koning koortsig en deed hij pogin gen, om zich te bewegen. Alle mogelijke middelen werden aangewend, om hem ïe noodzaken tot volkomen onbeweeglijk heid. Blijkbaar leed de kouing zeer. Hij sliep Woensdag 5 ureu en na dien, dus 22 uren na de operatie, gebtuikte hij een lepel ver dunde melk. Woensdagavond zag de operatiewond er ongezond uit. G< durende een gedeelte van den nacht lag koning Edward te ijlen cn Donderdagmorgen verloor hij het bewustzij De temperatuur nam tot den middag toe. Toen opende de koning de oogen cn her kende voor het eerst de doctoren. Ziju toe stand werd beter, maar tegen den avond leed hij weer pijn in den ouderbuik. Om 9 uur 's avonds leed hij verschrikkelijk. De wond was ontstoken. Men gaf den zieke wat bouillon. Tegeo 2 uur in den morgen sliep hij in. Eerst Vrijdagmiddag om 4 uur werden de eerste bezoekers bij den koning toegelaten. Tot dat oogenblik was er niemand bij hem geweest dau de doctoren eu de verpleegsters. Om 2 uur Vrijdagnacht gebruikte Z.M. een stukje tong. Van toen af begounen de doc toren wat hoop te krijgen. Als alles goed gaat, zal a.s. Woensdag Hoe het echter zij, het publiek bemoeit zich voor het oogenblik uitsluitend met de kwaal welke de operatie noodzakelijk heeft gemaakt en wacht met eenige spanning den achtsten dag na de operatie af, omdat dan bij een normaal verloop de operatie wond gesloten moet zijn en de steken, waar mee zij genaaid is, verwijderd moeten kun nen worden. Het bulletin van Maandagavond bericht, dat de koning een vrij goeden dag doorge bracht had en dat het ongemak, vetoorzaakt door de wond, minder was. Een Maandag aan de bladen toegezonden nota zegt, dat Edwar 1 VII Zondag eenige uren op een speciaal rustbed heeft doorge bracht en dat de verbedding hem veel goed heeft gedaan. De koningin blijft onafgebro ken ia de ziekenkamer, waar ieder gedruisch zorgvuldig vermeden wordt. De koning ziet geen enkelen brief in eu wordt over geen enkele staats— of andere zaak onderhouden. Soms ontvangt hij zijn kinderen, maar de bezoeken zijn van korten duur. Z. M. toont grooten moed en veel geduld. De operatie wond, die zeer diep is, wordt minstens twee maal per dag opnieuw verbonden, wat den koning veel pijn veroorzaakt. Het heet, dat de Gordon—Bennet—beker niet toegekend zal worden aan den Engel schen automobilist Edge, omdat deze zich bij een ongeval met ziju machine door an deren zou hebben laten helpen, waardoor de superioriteit van het door hem bereden fa brikaat boveu het Fransche met gebleken zou zijn. De totale rijtijd van de 1120 K.M., welke Parijs van Weenen scheiden (het gedeelte over Zwitsersche gebied tusachen Belfort en Bregeuz, 312 kil., was geneutraliseerd bedraagt voor den winner Marcel Renault 15 uur 42 min. en 5 sec., zoodat hij gemid deld per uur zou hebben afgelegd 82 K.M. De ontvangst van de deelnemers aan den wedstrijd is uiterst hartelijk geweestdui zenden waren op het terrein van de renbaan bijna om de automobilisten te ontvangen en in de officieele tribune bevond zich dc Fransche gezant met het gezantschapsperso— □eel, terwijl bij de binnenkomst der rijtuigen telkens betrokken het volkslied gespeeld werd. WAALWIJK, 2 Juli 1902. Exumcn. Bij het van 2527 Juni te's-Bosch ge houden eindexamen gymnasium, slaagden o.m. de heer L. Both te Besoijen en J. A. M. llits te 's- Bosch voor diploma A. De heer Both was leerling der 5e klasse. Aan de geslaagden onze felicitaties. De Kermis We hoorden de raenschen reeds klagen, wat hooren we toch weinig van de kermis, 't zal wel niets zijn. Het doet ons daarom genoegen een en ander mee te deelen over 't geen de Waalwijkers bij de a.s. dagen van vreugde en uitspanning zooal tc wachten staat, vooral op muzikaal gebied en dat belooft werkelijk veel. Wat de vermakelijkheden op de markt betreft, daarvan kunnen we nog niet veel meer meedeelen, dau dat er een stooinca- roussel komt. Nu dan wat betreft het muzikaal genot. Wat de Liedertafel aangaat, deelden we reeds vroeger mede. Naar wij thans met zekerheid vernemen zal in de ruime zaal, «Musis Sacrum* bij den heer Ant. Gerris-Simons gedurende de a.s. kermisdagen, Maandag, Diusdag en Woens dag iederen avond eene groote soiree amu sante plaats hebben, waarop hunne mede werking zullen verleenen artisten van den eersten rang en ven zeer gunstige reputatie. Wij noemen slechts den popuiairen karakter humorist, Lucien uit Breda, Mejuffrouw Louise Fleuron, eerste Hollandsche Variètó Soubrette en het Hollandsche Duettisten- paar Fieury Hesselink, al deze artisten traden reeds meermaleu met groot succes op iu het circus Pfliiging teRottcrdam, Scala, den HaagSeinpost, Scheveningen enz. enz. Den Waalwijkers wacht dus een genoeg lijke kermis en zal het bezoek ongetwijfeld zeer druk zijn. St Paulusverceniging. A.s. Zondag 6 Juli, des avonds ten 87a uur, algemeene vergadering der St. Paulus- vereenigiug. Waal wijksclie Kerksubsidie. Nog altijd houdt het geschrijf over de Waalwijkschc subsidie-quaestie in de Ne- derl. pers aan, Nieuwe Rotterdamsclie Courant, Arasterdammer, Vaderland leveren er artikelen over, de eene de bonding vau den minister goed-, de. andere afkeurende. Van andere zijden worden de aangevoerde motieven weerlegd en de drukte in die per» afgekeurd. Wij achten bovenstaande mededeeling voldoende, en beter niet verder op die zaak in te gaan en uittreksels uit die talrijke artikelen te geven. Congrcsrergadcring van den Alg Nod. Rond van Schoen fabrikanten op Zondag 27 Juli a.s. te Oisterwijk. Het programma van den dag voor zoo ver het tot heden door het bestuur is opgemaakt luidt als volgt PROGRAMMA: ten 12 ure precies Opening der Tentoonstelling van pa tronen, die voor den wedstrijd zijn inge zonden geweestvan teekeningen der V akschool te Oisterwijk en van voor werpen, ter opluistering ingezonden door de firma Geerling Co. te Tilburg als het oppervlakte meetraam« carton- nages, enz. ten 12 uur precies Openbare vergadering van het hoofd bestuur. PUNTEN VAN BEHANDELING: le. aststelling der Notulen der vo rige vergadering. 2e. Het benoemen van een lid van het Dagelijksch Bestuur wegens het periodieke aftreden van den Heer M. Ligtenberg te Dongen. 3e. Het benoemen van een Secretaris Penningmeester. 4e. Voorstel naar aanleiding van art. 15 der statuten. :>c. Het bepalen van de Gemeente, alwaar in Januari 1903 de Hoofdbe stuursvergadering zal gehouden worden. 6e. Aanwijzing eener commissie tot het nazien der rekening over 1901- 1902 (art. 23) 7e. Bespreking over hetgeen op de algemeene vergadering zal verhan deld worden, ten 1 uur precies Algemeene Vergadering. PUNTEN VAN BEHANDELING: 1 e. Voorlezing der notulen der vorige vergadering. 2e. Verslag van den toestand en werkzaamheden van den Bond over het 2e jaar (Juli 19011902) uitge bracht door den secretaris. 3e. Rekening en Verantwoording der gelden over het le jaar (Juli 19001901) uitgebracht door den penningmeester. 4e. Het vaststellen der contributie over het 3e jaar (Juli 1902—1903). 5e. Begrooting over het 3e jaar (Juli 1902—1903.) 6e. Mededeeling over de uitgeschre ven prijsvraag en voorstelHet nogmaals uitschrijven vaneen wed strijd in het patronen maken. 7e. Over het indienen van een adres aan de Regeering betreffende de herziening van de tariefwet. 8e. Het officieel Orgaan. 9e. Aanvulling der commissie van redactie. 10c. Het aanwijzen der gemeente, alwaar in Juli 1903 de algemeene en congresvergadering zal gehouden worden. He. Ingekomen stukken en mede- deelingen PAUZE: ten 4 ure namiddags Congres afdeeling. le. »Beschermende rechten* ingeleid door den Heer Dr. W. A. Nolens, lid van de tweede kamer der Staten Generaal. 2e. Vakonderwijs* ingeleid door den Heer I. C. van Steenes te Vught. ten 67a ure namiddags CONCERT in den tuin van het Hotel van Mej. Wed. Sanders, welwillend aangeboden door de Koninklijke Harmonie >Asterius< te Oisterwijk. Ongeveer 27s uur des namiddags zal er gelegenheid zijn gezamentlijk den maaltijd te gebruiken, tegen den prijs van f 1,25 per persoon, met inbegrip van „een 7s flesch bier of tegen f 1,75 met een 7a flesch wijn. Die hiervan gebruik wenschen te maken, moeten daarvan vóór 25 Juli per briefkaart kennis geven aan Mej. Wed. Sanders te Oisterwijk. Zij, die dat verzuimen loopen kans van geen middagmaal te kunnen verkrijgen waarom het dringend wordt aangeraden vooraf kennis te geven, als men wenscht deel te nemen aan den gezamentlijken maaltijd. Een nat avontuur. Benige jongelieden besloten in den nacht van Zaterdag op Zondag eens te gaan schuitje-varen. Daartoe werd in dë haven een bootje genomen en zoo ging 't het water op. Aan iederen kant zaten er twee. Ten slotte zich wat meer willende amu seeren, begonnen ze z.g. te ^schommelen* zoolang tot twee ervan 't evenwicht rerlo' ren en als gevolg daarvan het bootje om. sloeg|inet de beide anderen, en alle vier dZ in de ha.ven lagen. Een ervan, een poerl zwemmer was spoedig op 't droge en ook een ander hou de den kant, doch de twee overbhjvenden konden zich niet redden De eerste sprong toen te water en smaakte het geluk zijne 2 kameraden die in groot gevaar verkeerden, te redden Een gevaarlijk en zonderling werkje ook des nachls te gaan roeien Mishandeling. In 't naburige Kaatsheuvel kwamen vader en zoon aangifte bij de politie doen (lat zij door hunne respectieve schoondoch ter en vrouw misuandeld werden Onderzoek werd ingesteld en' de vrouw was gevluchtzij was op weg naar 's Bosch waar haar vader woonde om daar op haar beurt aangifte te doen van aware mishandeling door haar man en schoonvader. De com! inissans van politie verwees haar naar de politie te Waalwijk, waar zij dan ook ver scheen, om haar oudervindingen mee te deelen. 't Was haar te zien dat zij de waarheid sprak, zoo gehavend en mishan deld zag zij eruit, haar aangezicht en lichaam vol blauwe plekken en schrammen getuigen van ergerlijke mishandelingen. De vrouw legde breedvoerige verklarin gen af en de politie heeft de zaak in on- onderzoek. Schoonvader en echtgenoot, die zoo fijn- tj«s de politie op dwaalspoor trachtten te brengen, zullen er misschien niet zoo ge makkelijk afkomen. Baldadigheid. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden aan den hoek eeuige ruiten ver brijzeld en had aau de spoorlijn eene nogal flinke kloppartij plaats. Provinciale Stuten. In de zomervergadering, die gisteren is aangevangen zullen, o. m.% nog ter tafel komen Aanvraag van de gemeente Chaam ora aanleg van een kunstweg door rijk en pro vincie over Ginneken naar de Belgische grens, met ontwerp van Gedeputeerde Sta ten om daartoe te besluiten als zekerheid zal zijn verkregen van aansluiting op Bel gisch grondgebied en onder voorwaarden dat de betrokken gemeenten de gronden be schikbaar stellen en zich verbinden tot onderhoud van den weg. Aanvraag van de gemeente Oud-Heusden ora een provinciale bijdrage van 60°/o in de kosten van verbetering van gemeente- igeu. Briefwisseling betreffende de vervroegde opening van den nieuwen Maasmond. Kennisgeving van den Commissaris der Koningin, dat Dinsdag 8 Juli aan de orde zal zijn de verkiezing van twee leden van de Eerste Kamer, tengevolge van de aftre ding der leden Mr. J. W. Van den Biesen en Mr. A. M. Sassen. Ontwerp-besluit van Gedeputeerde Staten, houdende afwijzende beschikking op een aanvraag van de gemeenten Gilze-Rijen om een provinciale bijdrage van 70% in de kosten van aanleg van een kunstweg tus- scheu den provincialen weg Alfeu-Gilze en den rijksweg Tilburg-Breda. Bezwaarschrift van B. E. A. Verkuijl te Boksmeer tegen de verkiezing van een lid der Provinciale Staten in 't hoofdkiesdis- trikt Grave. Noord—Brabant. De zomerzilting der Staten dezer pro vincie werd gisterenmiddag ten 2 ure door den commissaris der Koningin geopend met een toespraak, waarin werd gewezen op den onrustigen tijd, die ook Noord-Brabant heeft doorleefd, gedurende de ernstige ziekte van H. M. de Koningin. Aanvankelijk met groote zorg, vervolgens met blijdq hoop, zoo vervolgde spreker, namen we allen kennis van de berichten over Hare ziekte en harte lijk vereenigen we ons thans met dc alge meene becie, dat het God moge behagen, Haar volkomen gezond uit het buitenland tot Haar volk te doen terugkeeren. Op zijn voorstel werd besloten de gevoelens der Staten in een adres aan H. M. te vertolken. De geloofsbrieven van het ter vervanging van wijlen den heer Waker te Grave, ge kozen lid A. van de Wiel, werden onder zocht en het door de comiraisse ter zake uitgebracht rapport ter lezing gelegd van de ledeu. De verschillende ter behandeling voorge dragen stukken, G5 iu getal, werden deels voor kennisgeving aangenomen, deels naar de afdeelingeu en bijzoudere commission verzonden. Ee i viertal besluiten tot verkoop van provinciale eigendommen, zoomede een be sluit, tot het voeren van rechtsgeding tegen de nalatige belastingschuldigen der provin ciale belasting op paarden en andere trek dieren werden vastgesteld. De zitting werd daarna opgeheven tot hedenmiddag half vier ure. Gezondheidswet. Bij Koninklijk besluit van den 23sten Juni 11. (Staatsblad no. 120.) is bepaald, dat de Gezondheidswet in werking treedt op 1 Augustus a.s. Geld in een woonwagen In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd een 74—jarige Duitsche vrouw in haar woon-

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2