Notaris BINK aris BANT Grasverpachting. m Wi m- Biljart - Concours iMl JU wen poten Roman Burgemeester eo Wethouders "HR #£1 ii! fj Globe Schrijf- eo Copieefinkt, „..ui uiRjuu uilt JLBLAD Advertentiën Meubels en Huisraad. bij C. REKKERS, Rijwiel met garantie. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Rijkspostspaarbank. Den Abonnées op Misdaad en Boete Algemeene waardeering Handelsberichten. verpachten. publiek verkoopen publiek verpachten prima Zweedsclie bruine GROO T C. G. van Huiten, P. van Huiten, Th. Korthout Co. Het Comité In teekenbiljet. te Waalwijk. Ziet de biljetten. van TILBURG van worden er op gewezen, dat die thans voortdurend te bekomen is aan de Haven, WAALWIJK. tramstation Drunen, Rijwielhandel, DRUNEN. SCHRIJFT ALLEEN MET wagen te Tilburg bestolen voor 3000 francs (f1500) door haar schoonzoon, die in alleiijl gevlucht was. Door dj ijverige bemoeiingen van den commissaris van poluie werd de dader door de politie van Breda te Ooster hout gearresteerd. Met het geld nog ii. zijn bezit is hij naar Tilburg getransporteerd, en heeft hij bekend de dader te zijn. Sollicitnatcn voor Zuid Afrika. Het groote aantal sollicitanten die in ver- schiHende soorten van werkkring of betrek- Icing iu Zuid-Afrika wenschen te worden geplaatst en daartoe medewerking of ook voorschot van de Ned. Mij. tot Handhaving van Stamverwante 13elangen in Zuid-Afrika te Amsterdam hebben aangevraagd, is iu je laatste dagen weder zeer snel gestegen en gaat bijv. enkel in het tijdvak van 5 Juni tot 24- Juni bet cijfer van 600 te boven. Onder zulke omstandigheden is het voor Jen directeur ondoenlijk ieder schrijven hoofdelijk te beantwoorden, ook wanneer daarvoor het briefport werd ingesloten. In- tusschen is van de aanbiedingen nota ge nomen en zijn de sollicitanten ingedeeld overeenkomstig de eigen opgave vin vak en bekwaamheid (waaromtrent te gelegener tijd controle is voorbehouden). Zoodra betrouw bare berichten uit Zuid-Afrika een nadere mededeeling aan sollicitanten mogelijk maken, zal daarvan per circulaire aan allen ken nisgeving geschieden. Nedcrlundschc bedevaart naar Lourdes en de Basiliek v. h. H. Hart te Parijs, 23 tot 31 Augustus 1902. Vertrek der bedevaart op Zaterdag 23 Augustus, omtrent 11 uur uit Esschen (bij Rozendaal). Verblijf te Parijs een dag en een nacht. Bezoek aan het Heiligdom van het H. Hart op Montmartre te Parijs, alwaar ker kelijke plechtigheden groote rijtoer langs de bezienswaardigheden der stad. Bezoek aan de Notre-Dame met hare schatkamer en (1e Saiüte Chapelle met hare relequiën. Verblijf te Lmrdes vier dagen; nachte lijke aanbidding, algemeene verlichting der basiliek, processies, fakkeloptochten, enz. Terugkomst te Esschen op Zondag 31 Augustus, in den namiddag. De spoortrein zal van alle gemakken voorzien zijn en bestaan uit rijtuigen met zijgangen. Een restauratie-rijtuig zal aan trein tijdelijk worden aangehaakt. Kosten van reis en hotels, rijtoeren in Parijs, rijtuigen van en naar 't station Parijs en te Lourdes, alles inbegrepen le klas spoor met Ie klas hotel f131. He ui1 I® h u f 100. lie u u f Re tt I 85. Inschrijving als deelnemer en betaling der kosten kan van nu af geschieden tot den 8 Augustus na welken datum de kos ten met f 2.50 verhoogd worden. üe storting van het bedrag kan plaats heoben bij een der bestuursleden of bij den kassier van het Comité de Heeren Van Waesberghk Co. te Tilburg. Na de storting van het bedrag met juisie opgave van naam en adres ontvangt men de pelgrimskaart. Alleen die zieken, wier kwaal de mede reizigers niet hinderlijk is, worden als pel grims toegelaten. De pelgrims worden verzocht vóór den aanvang der reis een novene te beginnen en wel op den 20 Augustus oiu op den 28 Augustus met de generale Communie te Lourdes te eindigen. Verdere inlichtingen zullen den deelnemers tijdig worden verstrekt. Tot inschrijving wende men zich tot een der Comité-leden. Presideut Weleerw. Ileer A. E. SU1DGEEST, Kapelaan, Amsteldijk 36, Amsterdam. Directeur: CHARLES KIECKENS, Eere-Karaerheer van Z. II. den Paus, Tilburg. Bestuurslid Weleerw Heer J. Tii. BOONEKAMP, Kapelaau, Parkstraat, den Haag. G. L. DERKSEN, Tilburg. Onze Koningin. De Ilaagsche briefschrijver der N. Gr. Crt. schrijft; Ik kan thans verzekeren, dat de berichten omtrent den gezondheidstoestand van H. M. de Koningin zeer bevredigend zijnde krachten nemen toe en H. M. geniet veel van de heerlijke buitenlucht maar zij heeft zich nog voor vermoeienissen te wachten, Het bericht van een nakuur te Lang^nsch- walbach, uit de Duitsche bladen tot ons gekomen, is stellig voorbarig, zoo niet een louter verzinsel, dat als reclame voor de badplaats moet dienst doen. De inlichtingen, door mij ingewonnen, bevestigen wat ik reeds schreefeen dezer dagen gaat dr. Roessingh weer eens poolshoogte nemen en van zijn bezoek aan H. M. en zijn bevinding zal voor üe verdere plannen voor den zomer veel afhangen. Indien de Koningin niet in Juli naar het Loo terugkeert is het echter meer dan waar schijnlijk dat zij nog ecnigen tijd op een buitenverblijf nabij Schwerin zal gaan door brengen op een heerlijk gelegen lusthof, dat de moeder vau Prins Hendrik ter beschik king van H. M. heeft gesteld. Maar er is tot heden nog niets van be paald. Lijn Rotterdam —Tilburg -Turnhout Brussel De Turnhoutsche correspondent van het Hbl. van Antw. schrijft //De spoorbaan RozendaalEsschen AntwerpenBrussel heeft een te zwaar tra fiek. Het ministerie van spoorwegen wil daarin verhelpen en de lijn Rotterdam—Til burgTurnhoutBrussel inrichten, die 18 kilometers korter zal zijn dan langs Esschen en Rozendaal. Het onderzoek voor het daarstellen dezer nieuwe lijn is volop aan den gang. z/Er zal dan natuurlijk een dubbel spoor gelegd worden voor het inrichten van ver schillende exprestreinen. De inrichting dezer lijn levert uoeielijk- heden op te Contich, omdat de treinen, van Turnhout komende, daar niet rechtstreeks kunuen doorloopeu naar Brussel daarom wordt een nieuwe lijn gelegd, uitgaande van Lier-statie naar Duffel. Deze nieuwe lijn verkort den afstand nog met 5 kilometers, //Als de zaak doorgaat, wat waarschijnlijk is, dan zal kortelings de hand aan 't werk geslagen worden. Het ministerie heeft te Lier, Contich, Duffel, enz. reeds inlichtingen genomen over't daarstellen dezer lijn". Verdronken Zondagnamiddag omstreeks half vier namen vijf jongelieden uit het dorpje'Bergen ee.n bad in zee, gezamenlijk van éénc badkoets gebruik makende, dus vlak voor het dorp. Misschien door de kalme zee misleid, waagden zij zich te ver van den oever °n raakten in drift. Drie van de vijf wisten zich te redden, een vierde werd bewusteloos door toegesnelde hulp aan land gebracht en in eene badkoets door de zorgen van den heer Eeretes, apotheker te Leeuwarden, daar juist ter plaatse tegenwoordig, heel spoedig weer bij kennis gebracht. De vijfde, de zeventien jarige zoon van den vrachtrijder Beeldman te Bergen, verdween in de diepte en on danks alle aangewende pogingen met dreggen, heeft men het lijk niet kunnen vinden. Te Stadskanaal is de twec-en-twin ig jarige Jager bij het baden verdronken. Zijn kameraad werd met moeite gered. Bij het zwemmen in de Maas voor de Oude Plantage te Rotterdam is verdronken de Duitscher O. K- B., 2e machinist op de sleepboot Niederrhein 4. Zijn lijk is nog niet gevonden. Bij Zaltbommel is in de Waal bij het baden verdronken de heer Mook, logement houder te Heusden. De ongelukkige, 29 jaar oud, was ge huwd en vader vau ééu kind. De 25-jarige jong ding C. A. R, te Schoonhoven is Maandag avond bij het baden in de rivier de Lek verdronken. Te Sluis is een 21-jarige jongeling, die, een goed zwemmer zijnde, met zijne klceren aan in de kade sprong, verdronken. Uit den Dommel te Eindhoven is gevischt het lijk van P. v. R., van Woensel, die bij het zwemmen verdronken is. Ouwecr. Maandagavond liep de heer Zaligman, Israëlietisch godsdienstonderwijzer te Vlis— singen, met vrouw en kind op den Boule vard te wandelen aan het strand, toen uit de bewolkte lucht een hevige bliksemstraal schoot, gevolg door een knetterenden don derslag. Het hemelvuur bleek den heer Zaligman te hebben gedood. Zijn vrouw was bewusteloos neergezegen, terwijl het dochtertje het gezicht verloren heeft. Te Almkerk zijn Maandagnacht 3 koeien en een paard door den bliksem ge dood. Het hemelvuur sloeg in de graan schuur van Servaas Broos, aan het Gastel- sche veer, welke met al hetgeen zij bevatte een pro u der vlammen is geworden. Tengevolge van het inslaan van den bliksem is de woning met schuur van H Jonkman te Rozendaal geheel afgebrand. Te Rozendaal vielen na een zwaren donderslag een jongen en een meisje tege» den grond. Gelukkig bleek, dat zij alleen bewusteloos waren. Eenigen tijd later gin gen zij ongedeerd naar huis. Te IJzendijke is Maandagavond een landbouwer door den bliksem gedood, terwijl hij op zijn land werkzaam was. Maandagnacht omstreeks 3 uur ontstond in het Allé te Lonneker, vermoedelijk door het inslaan van den bliksem, brand iu een blok van 5 woningen, toebehoorende aan den winkelier Ter Mors en bewoond door den eigenaar en 4 arbeidersgezinnen. Het pand brandde tot den grond toe af. Ook van de inboedels werd weinig gered. Behal ve den inboedel van een der bewoners, was alles tegen brandschade verzekerd Kaatsheuvel, Zondag 11. gaf onze harmonie „Euphonia" een concert in de „Koniuklijke Harmonie te Tilburg. „Euphonia" speelde daar voortreffelijk, zoodat de Tilburgsche muziekliefhebbers, ofschoon ze veel goeds gewoon zijn, wezenlijk hebben genoten. Bij het afscheid werd dan ook den muzi- kauteu een wel verdiend woord van dank en hulde gebracht. 1 Juli. Heden bezeerde de werkman C de W. van de stoomschoenfabriek der fi-ma Th. van Dortmond zich ernstig aan 't hoofd en een arm bij het in beweging brengen vau den motor. Dokter de Both verleende de eerste geneeskundige hulp. De toestand van den gekwetste is naar omstandigheden vrij wel. Raamsdonksveer, 1 Juli. Als bewijs dat men zich hier weinig bekommert om onze rustende schutterij kan dienen, dat aan de gehouden loting geen enkel persoon heeft deelgenomen. De prijzen der oude aardapiuIer, voor zoover deze nog aanwezig zijn, zijn in den laatsten tijd sterk gedaald. De oorzaak hiervan is voornameluk de goede kwaliteit der nieuwe aardappelen. De prijs hiervau is f4.- a f5.— per H. L. Zondag werd door de Sc. Paulusver— eeniging alhier eene vergadering gehouden, die ni t egenstaan< e het een hondenweer was, druk bezocht was. Als spreker trad op de Eerw. Paicr Cnr. Boomaars C. SS. R. van 's Bosch. De gewijde spreker toonde in kernachtige eri fraaie bewoordingen de verderfelijke gevolgen van het drankmisbruik aan. Bussen, 1 Juli. In zijne j.l. gehouden ver gadering heeft de gemeenteraad alhier be sloten tot den bouw van een telefoonkantoor in wijk C. (Polder) voor een bedrag van ten hoogste f3000.— Zondagnacht circa 1 uur ontstond er brand tengevolge van broei in den hooischelf ran J. V. aan den Dijk alhier. Eerst door 't aandragen van water, later door 't in werking stellen der brandsspuit was de vlam spoedig gedoofd. Schade vrij aanzienlijk. LONDEN, 1 Juli De Standard .verneemt uit Lissabon dat de Portugeesche regeering groote versterkingen naar West—Afrika zendt om een srnstigen kafferopstand te dempen. Het bulletin van hedenochtend meldt dat de Koning een uitstekenden nacht heeft doorgebracht in natuurlijken slaap. De krach ten zijn toegenomen, er is we; kei ijk vooruit gang in alle opzichten. Het bulletin over de toestand des Ko— nings vermeldt, dat de beterschap aanhoudt. De eetlust neemt toe, het verband van de wonde doet minder pijn maar nog steeds blijft de minste inspanning den Koning vermoeien. ROME, 1 Juli. De koning is van plan in den loop der maand Juli de hoven van Berlijn en St. Petersburg te bezoeken. Op verzoek van keizer Wilhelm is het bezoek aan Berlijn evenwel uitgesteld tot Augustus het bezoek aan St Petersburg is op het midden van Juli bepaald, rrnii'i..i" De Illustration geeft de belangrijkste tien havens in Europa op raar het aantal binnen vallende schepen met hun tonneninhoud over het afgeloopen jaar. In de eerste plaats komt Hamburg met 13,101 schepen en 8.037.514 ton, dan Londen respectievelijk met 11.118 en 9.580.854, Rotterdam met 7268 en 6.590.000, Antweipen met 5414 en 6.720.000. Vervolgens komt Frankrijk aan de beurt en wel Marseille met 4168 en 4.630.00 daarna Bremen met 3843 en 2.500.000 en dan weder in Frankrijk de haven van Hdvre met 2244 schepen en 2.137.000 ton. Amsterdam rangschikt zich onnaiddelijk hieronder met 2110 en 1.810 000 Eindelijk komt Duinkerken met 1971 en 1.342 000 eu ten slotte Bordeaux met 1475 en 1.060.000 Het kortste testament, waarvan de ge schiedenis melding maakt luidt aldus„Ik bezit niets, ik ben velen iets schuld, de rest vermaak ik aan de armen". Stydlitz, de beroemde caivarie-geoeraal, had als cornet dikwijls beweerd, dat wie zich met zijn paard gevangen liet nemen eeu lafaard was. Eens reed hij, in het gevolg van dan ko- nir.g over de brug der vesting. Toen zij middeD op de brug waren, liet de koning de brug met een wenk ophalen en wendde zich tot Seydlitz met de woorden Nu zijt gij mijn gevangeue 1" „Nog niet. Uwe Majesteit," antwoordde de koene ruiter, gaf zijn paard de sporen, sprougoxer de leuning in den Oder en zwom naar don oever. Als cornet was hij er ingesprongen, als ritmeester kwam hij er uit. Een geleerde politieagent. Als historisch meldt men Een landlocper werd ergens voor een politie beambte geleid, die met vreemde talen zijn hoofd niet erg vermoeid heeft. Op de gebruikelijke vragen volgt het antwoord »Je ne comprends pas, monsieur.* ,,Spreek je Frausch?" „Je ue comprends pas, monsieur" „Spreekt je Duitsch „Je ne comprends pas. monsieur „Spreek je Eugelsch »Je ne comprends pas, monsieur." Woedend roept den dienaar der H. Her mandad die intusscheu een voor hem liggend woordenboek heeft doorgebladerd „Allez, chemin, payscoureur." Op het politierapport werd geschreven na den kerel in vier talen te hebber» ondervraagd die hij geen een van alle machtig was, heb heb ik hem weggezonden. Enfant terrible. Jantje Moe, heeft de zendeling niet gezegd dat de negerkioderen naakt moeten loopen MoederTa, dat heeft hij gezegd. Jantje: Waarom heelt vader dan bij de colecte een knoop in het zakje Het afsnijden van bloemen uit den tuin is geen plunderen, zooals dat dikwijls door angstige lierien beweerd woordt. Integendeel door 't wegnemen der volkomen ontwikkelde bloemen, waarmede wij onze vertrekken ver sieren of anderen genoegen verschaften, laten we de kracht der plant ook aan de andere bloemen en knoppen beter toekomen en beletten daardoor levens, dat de tuin door uitgebloeide bloemen ontsierd wordt. Aan het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni. ingelegd f 6949.11 terugbetaald - 6556 12 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3569. wacht wederom een groot genot. De uitgevers hebben zich verzekerd van een in hooge male boeiend en belangwekkend van inhoud. W e.ni het thans geëindigd verhaal „De dochter van deu Woekeraar" algemeen met groot genoegen gelezen, ongetwijfeld zal de roman of de Vluchtelingen uit Siberië niet minder de groote belangstelling wekken. Bij elk nummer van „Het Nieuwe Mo deblad" wordt eene aflevering van dezen hoogst boeiende» roman GRATIS toegevoegd, telkeus groot 16 pagina's, in boekformaat, en zal deze na beëindiging een fraai boek deel vormen, waard om te worden gebonden in prachtband ter verrijking van de huis— bibiothcek. 0— ondervindt Het Nieuwe Modeblad ouder alle standen, wegens de fraaie, doch vooral doelmatige toilletten, daarin weergegeven, alsmede de gravures van handwerken daarin oogenomen. liet biedt een schat van modellen, ook van handwerken. Het blad verschijnt twee malen per maand eu is van alle modebladen het goedkoop ste. Prijs 55 et. per drie maanden, franco per post 80 ct. Met Juli begint het nieuwe kwartaal. Wij vertrouwen, dat de verkrijgbaarstel ling van dit Modetijdschrift als premie voor de lezeressen van onze courant, meer en meer zal worden op prijs gesteld. De ondergeteekende abonneert zich tot wederopzeggens toe op „Het Nieuwe Modeblad/' tegen 55 cent per drie maanden, (franco per post 80 cent.) NAAM WOONPLAATS ROTTERDAM 30 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 50 paarden, 1 veulen, 0 ezel, 830 magere en 622 vette runderen, 242 vette, 154 nuchtere en gras- kalveren, schapen ut' lammeren, 0 varkens 247 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 24 tot 35 c., 2e kwal. c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 31 c., 2de kw. 40 c., 3de kw e. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 129/8 en 59/16 vn. en 442 stukken a kilo. Prijs 'le qual. f 46, 2e qual. f 44, 3e qual. f 40. Per V- kilo 55 a 60 c. GORINCHEM, 30 Juni. Ristarwe f 7,15 a 7,10 roode dito f 6,75 a 6,90 witte dito f 6.85 A 7.15 inl. rogge i 5,— a 5,20, buitenl. dito f4,90 a 5,gerst l 4,80 a 4,90, haver 4,50 A 4,75, duiveboonen f7,50 a 7.75, blauwe erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 172 runderen, 6 nuchtere kalveren, 30 vette varkens eu 472 biggen. le qual. Kalfkoeien f200 A 220 Kalfvaarzen f 160 a 180 Melkkoeien 1140 A 160 21/, jarige ossen f150 A 170 Guiste vaarzen f 100 110 Pinken f 70 4 80 Graskalveren f 30 A 40 Nuchtere kalv. f 11 4 13 Aangevoerd vette varkens van 21 a 24 ct. per half kilo, biggen van 17,a 12.per stuk. Aangevoerd schapen en 27 lammeren; scha pen 10 a 12 en lammeren f7 a f 9.Der stuk Eieren f 0.80 a 0.90 per 26 stuks. Boter 60 a 65 ct. per >/j kilo. ROTTERDAM, 03 Juni. Tarwe. Jarige- per beet. f 6.60 a f 7.65 en per 100 kilo f 8.85 a f 9.50. Nieuwe- per heet. 1 6.60 a f 7.80, per 100 kilo f 8.70 a f 9 50. Canada-tarwe f 5,30 tot f 5.70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De best' f5.a 5.50. Dito mn dere f5.a 5.50. Gerst. Z- uwsch, Flakk. en Overm. Winter f4.40 A f4.75 beste Zomer- f8.15 A f8.50. Haver, f9.20 A f9.50. Blauwe erwten. De beste f9.25 a f 10.50. Paardenboonen. De beste f5.75 a 6.25. Duivenboonen van f7.it 7.25. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.A 0.Zomerzuad f 9.25 a 10.60. Kanariezaad f6.A h8. Bruine boonen de beste f7.a f 9.25. Witt boonen de beste f 10.a f 11.50 te Waalwijk, zal Zaterdag 5 Juli 1902 voorin. 9 ure bij J. VOET te Haarsteeg DEN LAGEN MUSSCIIEN WAARD, in 5 perceel en. DEN SlORRENHOEK, in 6 perccelen en 22 perceelen van den LAGEN OMLOOP met DE KADE. te Waalwijk, zal ten sterfhuize van JACOBUS TABBERS aldaar, op Dinsdag 8 Juli 1902, 's voor middags 10 uur, om contant geld Kijkdag Maandag 7 Juli van 9—12 en van 24 uur. zullen op Dinsdag 8 Juli as. des véor- middags 10 ure, ter herberge ÜE KIEVIT Het GRASGEWAS cn RIET op de gemeente-eigendommen in de Witsie en het BOUW VELD onder Tilburg in 50 of meer perceelen. OP DE bij den Heer eu bij den Heer tramstation Waalwijk, oin drie prachtige prijzen waarvan hoofd prijs een compleet De slechtste speler staat op het Barak- Concours gelijk met den beste. DE ONDERNEMERS. PRIMA K W A L IT E IT. Verkrijgbaar bij iederen Boek en Papierha delaar eu bij ANT. TIELEN te Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 3