BUITENLAND. Engeland. BINNENLAND. Vrede De maaltijd der armen te Londen en de ziekte van koning Edward. Zij genieten eene paste bezoldiging be nevens vergoeding van bureau-, reis- en verblijfkosten. Zonder toestemming der Koningin bï~ kleeden zij geen ander ambt of bediening en oefenen zij geen beroep uit. Als ambtsgebied van een inspecteur wordt aangewezen het Kijk of eeu gedeelte van het Rijk. Binnen dat gebied oefent hij het in ar tikel 1 dezer wet omschreven Staatstoezicht uit ten aanzien van een of meer aangewe zen bijzondere takken van gezondheidszorg. De inspecteurs a. dienen aan de volgens art. 14 dezer wet bevoegden hoofdinspecteur, nan de Ge deputeerden Staten ot Onzen Commissaris der provinciën en aan den raad of het col lege van burgemeester en wethouders in de gemeenten, in hun ambtsgebied gelegen desgevraagd van bericht en raad in alle hunne werking betreflende b. houden zich op de hoogte van de toe passing van de wetten welker handhaving aan hun toezicht is onderworpen, in elke gemeente van hun ambtsgebied en houden aanteekening van de provinciale en gemeen telijke verordeningen te dezer zake in hun ambtsgebied bestaande c. overwegen alle klachten ter zake van de toepassing onder b bedoelde wetten en verordeningen tot hen gekomen en vestigen de aandacht van den hoofdinspecteur of van liet bestuur van eene in hun ambtsgebied gelegen provincie of gemeente op maatregelen die naar hun oordeel van overheidswege zijn weg te nemen tot verbetering dier toe passing d. verlichten de onderzoekingen die hun noodig voorkomen en die, welke hun door den hoofdinspecteur zijn opgedragen en zijn verplicht, ingevolge opdracht van dien hoofd inspecteur, bij onderzoekingen behulpzaam te zijn e. zenden vóór 1 Maart aan den hoofd inspecteur een verslag van hunne bevindin gen eu handelingen in het afgeloopeu kalenderjaar ingericht naar een door den central en gezondheidsraad vast te stellen model f. verrichten overigens de werkzaam heden, die hun, behalve de bovengenoemde, krachtens de wet of door den Minister van Binnenlarulsche Zaken of den hoofd inspecteur worden opgedragen. De inspecteurs zijn bevoegd de vergade ring van eene gezondheidscommissie in hun ambtsgebied bij te wonen. Een inspecteur, van eene gezondheids commissie binnen zijn ambtsgebied een ver zoek om voorlichting of medewerking be— tri tiende een onderwerp, dat tot zijn wei kkring behoort, ontvangende, is ver plicht daaraan zooveel mogelijk gevolg te geven. De inspecteurs gedragen zich bij het vol voeren van hunne taak naar de aanwijzingen te dien aanzien door den volgens artikel 14 dezer wet bevoegden hoofdinspecteur gege ven. (lu een laatste articel over de gezond heidscommissie, waarvoor ook onze gemeente als standplaats is aangewezen.) jagen door bloedigen krijg. Wanneer zullen eindelijk de Regeeringen weer gaan begrijpen, dat alleen op den bodem van het recht een duurzame vrede kan gevestigd zijn Niet enkel voorbijgaande belangen, maar vooral de eeuwige wetten der zedelijkheid moeten de politiek leiden en beheerschen. Zooals Bossuet treffend zeide ,/La po litique e'est la morale appliquée au gouver nement des hommes". C. lii t weekblad „De Amsterdammer" bracht Z itenlag weer een geestige plaat van Braakensiek. z/De vrede in Europa" is met de gewone emblemen afgebeeld, als zittende op een tamelijk dun platform, dat op de punten hunner bajonetten gedragen wordt, eenerzijds duurde drie Sonvereinen der Triple Alliance anderzijds door Rusland en Frankrijk, de beide vennooten van den Tweebond. Maar de twee partijen gaan ieder een tegenovergestelde» kant uit, en hun scherpe bajonetten dreigen elk oogenblik het dunne plnitoim te doorboren. In moeielijke houding, cquilibreerende als een kunstrijdster bij Carre, zegt de Vrede: «Nog nooit heb ik me zóó behagelijk ge voeld .-ih nu, door den Tweebond en Drie bond in eendracht gedragen".... De zo satire is meesterlijk. Zij Kekent den staatkundigen toestand van Europa precies naar de werkelijkheid. Inderdaad rust de Vrede slechts op de. wisselvallige macht van den sterkste, die zich, door onverzadelijke hebzucht gedreven ieder oogenblik kan doen gelden als geweld dadige overmacht. Maar de stevige grondslag van het recht ontbieekt ten cenenmale. Niet duidelijker kon zulks aan 't licht komen ilan door den schreeuwend-onrecht- aar.ligen oorlog in Z -Afrika, die eenige maanden na de IJaagsche vredes-conferenlie volgde. In den Rijksdag heeft graaf Von Bülow eens verklaard: „Bij twisten tusschen vreemde volken mag men niet vragen, waar het on recht ligt. Een politicus is geen zedenrechter hij heeft uitsluitend niet de belangen van het rijk en van zijn eigen land rekening te h inden. Ziedaar de oorzaak, waarom de vrede in Europi slechts een ../gewapende vrede" is. Zoo'ang het rechtsbewustzijn volstrekt niet wordt meegeteld, kan elke verschuiving der macht deiigvrede het evenwicht doen verliezen en ueeituimelcn in het stof. Reeds de geringste aanleiding is genoeg om In-ui te verstoren en op de vlucht te Bij prachtig weder zijn Zaterdag 500.000 armen van de Biitsche hooldstad d.i. ou— geveer het tiende gedeelte van de geheele Londenscbe bevolking., onthaald op een overvloedigen maaltijd voor rekening van ko- riog Edward en door dezen aangeboden bij gelegenheid van de kroning. Men weet, dat Z.M., niettegenstaande zijn ziekte de oorzaak was dat de kronings plechtigheid werd ver daagd, er op stond, dat, de maaltijd voor de at men zou doorgaan. Hei half millioen gasten des konings was aan tafels vereenigd in meer dan -100 zalen en paiken in alle deelen van Londen. Er heerschte ecu zeer opgewekte geest aan alle tafels voornamelijk icugevolge van het 's morgens gepubliceerde bulletin, waai in de doctoren koning Edward buiten gevaar ver- klaaiden. En de geestdrift steeg ten top, toen in iederc bijeenkomst etn door den secretaris des konings namens dezen ender- teekend schrijven werd ontvangen, waarin Z M. en zijn gemalin hun diepen spijt te kennen gaven, dat zijzelts niet in staat waren hun gasten te bezoeken. In hun plaats legden de prins en de prin ses van Wales en de overige leden der ko ninklijk!? familie bezoeken af aan alle eet plaatsen, wat lang geen gemakkelijk baantje was. Zoo vertrokken de prins van Wales en zijn gemalin om 12 uur 's middags van York House en reden door de met een dichte en geestdriftige menigte gevulde straten naar Fulbam, een ritje van een half uur. Te Fulham aten 140UU armen in de open lucht aan de oevers van de Theems. De tafels die in lange rijen gesteld waren, besloegen een totale lengte van 4 K.M. 2000 personen bezorgden hier de bediening. De vorstelijke personen werden door de gasten met levendig gej neb Oiiiviii en; allen stonden op en hieven het volkslied aan. Der prinses werd een bouqet aangeboden eu daarop wandelde de prins en de prinses tusschen de tafels door, hier rn daar eenige woorden wisselende met de gasten. Hetzelfde herhaalde zich iu de City, in de Tunnel-Gardens, te Poplar, in Victoria Park en in People's Palace, dat eveneens door hen bezocht werd. 5 Uur ging met het bezoeken van al deze plaatsen heen. Overal las dc prins het ochiendbulletin, betreffende 's konmgs gunstige» toestand voor, waarop dan telkens luid^hoerageroep volgde.; Terzelfde tijd bezochten <le overige leden der koninklijke familie de andere eelgelegen- heden raar het plan. Sir Thomos Lipton reed als 's konings speciale vertegenwoordiger bij de maaltijden alle cetgclegenheden af iu een grooie automo biel. Natuurlijk waren dc eelvoorraden gewel dig. Eenige voorstelling daarvan verkrijgt men als men weet, dat voor dit reuzen- festijn niet minder dan 125.000 K.G. plum pudding gereed gemaakt wal, eeu hoeveelheid, groot genoeg, om de maag te bederven van de helft van de bevolkiug van Nederland. Eeu ton plumpudding (ruim 1000 ki'ogram) bestond uit 140 pond biooddeeg 346 pond rundvet eu meel, 192 pond rozijnenen, 224 pond krenten, 160 pond geconfijte citroen schillen, 146 pond suiker, 2 pond muscaat noot, 4 pond snippers, 2 pond zout, 2000 eieren, 180 liter melk enz. De Londenschc wijk Stepney alleen had ongeveer 45.000 gasten geleverd. Bij den iugang der wijk was een reusachtig stuk doek over de straat gespannen met het op schrift „45000 gasten te Stepuey bedanken den koning en wenschen hem een lang leven." Deze 45.000 gasten werden gespijzigd op 100 verschillende plaatsen en al deze plaatsen moesten, evenals de overige in Londen, van geestelijk en lichamelijk voedsel worden voor zien. Het lichamelijk voedsel werd betrek kelijk gemakkelijk verstrekt want ook de hoeveelheden vleesch van alle soort, brood kaas cuz. enz. waren naar eveuredigheid even geweldig als die van den plumpudding. Voor het geestelijke voedsel zorgden tal van lieden, belangeloos hun medewerking hadden aangeboden tal van juffers, die deze gele genheid aangrepen, om haar stemmen te laten hooren en die beladen met balen lie deren, kwamen aanzwoegen dan vele pianis ten en alle soorten van variété-artisten buikspreken, jongleurs, komieken, krachtmen- schen, negerzangers en mandolinisteu, en eindelijk ook zangeressen en zangers van beroep, onder wie velen van naam. Zeer gioot is echter het succes dezer belangeloos, medewetkendeu niet geweest. De roenscheu voor wie zij hun raven exposeerden, hadden het van 12 tot 5 uur in den namiddag veel te druk met eten en praten dan dat er veel aandacht kon worden geschonken aan zang en dergelijk divertissement. Daarbij kwam nog, dat er groote hoeveel heden bier werden geschonken, waardoor al viij spoedig eeu groot deel van 's konings gasten in een allerjoligste stemming verkeer de. Bij tientallen moestco zij zelfs hier en daar, zoowel mannen als viouweo, worden weggedragen, om hun roes uit te slapen. Spoedig was het zoo'n Babylonische spraak verwarring aan de meeste tafels, dat de voorzitter van iedere talel niet meer in staat was, er de orde in te houden. Over het geheel genomen kreeg men niet den indruk, dat de hevigste paupers aan dezen maaltijd aanzaten de meeste gasten waren behoorlijk gekleed en er waren er verscheide nen bij, wieu het was aan te zien, dat deze maaltijd geen buitengewone tractatie voor hen was, dat zij dagelijks voldoende voedsel verduwden. Men vermoedt, dat h t dien te doen is geweest om den porseleinen kionings- beker, die bij den aanvang van het maal naast iedere plaats was neergezet en die een geschenk beteekende van his gracious king. Slechts op één plaats hebben de vooi drachten en andere divenissementsdingen succes gehad. Het was iu een eetgelegen heid, waar men had vergetenlevensmid- delv.il te brengen. Dat gaf in hei begin een lang niet malsche manifestatie van de teleur gestelde gasten, doch men schijnt er in ge slaagd te zijn, hen met bier en voordrachten tevreden te stellen. De verklaring der doctoren, dat koning Edward beschouwd kan worden als buiten gevaar te zijn, heeft in geheel Groot—Bri tannic levendige blijdschap gewekt en het volk, dat natuurlijk niet wil afzien van de kroningspracht en er zelfs naar verlangt, dat schouwspel zoo spoedig mogelijk ie zien, begint al te vragen, cr den datum van vast te stelleu. De bladen verkondigen dat er tusschen de doctoren en den premier lord Salisbury reeds een zamenspreking heeft plaats gehad, om den datum der kroning te bepalen en sommigen beweren, dat daartoe de 2e October is gekozen, doch deze bewe ring berust geheel op fantaisie. In weerwil van alle gunstige berichten blijft Reynold's Newspaper volhouden, dat 's konings toestand niet in het minst over eenstemt met de vei klaring in 't officieele bulletin Het blad houdt vol, dat de ko ning in zeer hachclijken toestand verkeert en tusschen leven en dood zweelt. Het be weert vtrder, dat een tweede operaiie heeft plaa'.s gehad, die strikt geheim gehouden is en het voegt er bij, dat, zelfs indien Z. M. mocht herstellen, hij nimmer zijn volle ge zondheid zal terugkrijgen. Voorts spreekt het blad besl'st tegen, dat de doctoren den koning vergunning hebben gegeven, te roo— ken. In de afgeloopeu week heeft hij hevige pijnen geleden het uiterlijk van Edward VII zou geheel veranderd zijn dc wangen zijn ingevallen en hij is zeer vermagerd. Ten slotte zegt Reynold's Newspaper, dat nog geen enkele beschikking met beiiek— king tot de kroning is genomen. Van andeie zijde wordt daarentegen be weerd, dat de koning, nog vóór het begin der zeilwedstrijden te Cowes, derwaarts ver voerd zal worden. Het guustige bulleiin van Zaterdag heeft tengevolge gehad, dat te Londen tal van gelukwenschen van de meeste vorsten uit Europa ontvangen zijn. Keizer Wilhelm van Duitschland v heeft zich natuurlijk voor deze gelegenheid weer extra uitgesloofd. Zaterdag heeft hij bij de prijsuitdeeling van den zeil wedstrijd KielTravemünde den inhoud van het bulletin voorgelezen aan de verza melde deelnemers en ten slotte riep hij in zijn eentje driemaal ,,Hip hip hip hoera!" ter eere vau zijn. koninklijken oom, waarin de andere aanwezigen hem wellevendheids— halve navolgden. Dan heeft hij voor meer dan 6000 mark aan porselein naar Londen gezonden als bijdrage in den rijkskronings— bazar, die a.s. Donderdag door koningin Alexandra in tegenwoordigheid van de Indi sche vorsten en der koloniale premiers zal worden geopend en waarvan de opbrengst bestemd is voor het kinderziekenhuis te Londen. In het India—Office te Lenden heeft Vrij dagavond eene receptie plaats gehad ter eere van de voor de kroning overgekomen Indische vorsten. De prins van Wales was gekomen als vertegenwoordiger des konings. Het gebouw was schitterend versierd met orchideeën, palmen en leliCn, met een keur van tropische gewassen, die een passende omgeving vormden voor de Oostersche pracht der vorsten. Het binnenplein was belegd met kostbare tapijten en overdekt met een hemel, waarop de Zuidersten ebeelden waren voorgesteld men waande zich daar in een Oostersch paleis. Nadat de gas'en waren voorgesteld aan den prins van Wales, gingen de Indische officieren hun tulbanden neerleggen aan de voeten van lord George Hamilton, den staatssecretaris voor Indie. Daarna nam één hunner het woord en vroeg, namens alle inlandsche tioepen, vergunning hen in En geland te laten blijven, totdat zij hun „keizer" van aangezicht tot aangezicht zouden hebben gezien. De kosten van dit feest, ongeveer 20.000 tot 30.000 pond sterling, zullen, naar de Daily News vertelt, gedragen worden door.... de Indische schatkist. „De skeletten geven het feest," schrijft het blad verontwaardigd boven een artikeltje, waarin het aan de kaak stelt de onwaardige schrielheid, om een feest te geven aan Indische vorsten op kosteu van het hongerlijdend Indische volk. LONDEN, 7 Juli. Terwijl Chamberlain vanmiddag in een tweewielig rijtuig van Westminster naar de Athenaeum-club reed, gleed het paard uit. Chamberlain werd met geweld naar voren geslingerd en kreeg een ernstige gapende woude aan het voorhoofd. Hij moest naar een gasthuis vervoerd worden, om daar de wond te laten verbinden. Het aan Chamberlain overkomen on geluk is niet als ernstig beschouwd, maar hij zal vermoedelijk ten minste één dag in het hospitaal moeten blijven. Volgens een gerucht, dat geloof verdient, zou de kroning wegens de merkwaardige beterichap in 's Konings toestand nu plaats hebben tusschen den elfden en vijftieuden Augustus. lleld Kitchener. Het is thans zeker, dat Lord Kitchener op Zaterdag 12 Juli te Londen feestelijk zal worden ontvangen. Den dag te voren zal hij te Southampton aankomen. Aan het Paddiugton station zal hij niet alleen door den Prins van Wales, Lord Ro berts eu den generalen staf worden ontvangen, maar ook naar men verzekert, ook door de Koningin. Detachementen koloniale en Indische troepen zullen het station afzetten. Lord Kitchener zal K paard naar het „War Office" gaan. In de straten waarlancs hii zal rijden, zullen de tribunes, voor de kroning des ko nings opgericht gebruikt worden. Men verzekert, dat de Koning als hij maar even daartoe in staat is, lord Kitchener nog denzelfden dag zal ontvangen. Kitchener zal dus niet te klagen hebben, al beweren ook booze tongeu dat hij boos is omdat de regeeiing hem niet zoo mild met goud bedacht heeft, als zij het indertijd Roberts heeft gedaan. WAALWIJK, 9 Juli 1902. Benoeming. Bij kon. besluit zijn benoemd tot hoog heemraad van het waterschap u't Oudland van Altena, B. de Jong en A. de Jong beiden te Almkerk, en A. Naaijen te Andel tot heemraad in het waterschap Eetenschen en Mceuwenschen Zeedijk, J. Branderhorst te Eeten en A. Straver Jzn. te Babyloniëu- broek. Hoofdelijke Omslag. Het primitief kohier van den hoofdelijken omslag voor 1902 bedragende f6234,42 is door Ged. Staten van Noord-Brabant bij be schikking van 26 Juli j.l. goedgekeurd. Het kohier bevat 351 namen. De hoogste aanslag bedraagt f338,91 de laagste f 1.42. Ge/.innen met een inkomen beuedeu f 500 zijn vrij van belasting. N. O. P. C. Zondag 18 Juli zal de afdeeling „Lang- s'raai" der N. O. P. C. (voor drankbestrij ding) eene vergadering houden in de open bare lagere school te Waalwijk.. Door de Heeren A. Hello, B. B. Ncuteboom en Th. de Bij zullen een drietal punten uit de drank- kwestie besproken wordeu. Kennis. Steeds meer eu meer kunnen we omtrent de a. s. kermis meededen en het zal niet zuoals men eerst verwachtte „niet veel" zijn, maar het belooft een drukke kermis Ie worden, waar op alle gebied veel valt te profiteered Beginnen we eerst met t muzikale en komische gedeelte. Zooals blijkt uit achterstaande advertentie heett de lieer Chr. v. d. WerfF, een speciali teiten gezelschap geëngageerd, onder leiding van den heer Strous Holl. Karakter-Komiek te Rotterdam, een gezelschap dat overal niet het grootste succes is opgetreden. Dit gezelschap zal slechts ééne uitvoering geven, ul. op Maandagavond 14 Juli 1 9 0 2, des avonds ten 9 ure. Wij twijfelen niet of deze zeldzame gele gen beid tot genotvolle ontspanning zal een massa volks trekken en voor verdere bijzon derheden verwijzen wij naar achterstaande adverteutic en de programma's. Ook de harmonie St. Crispiju zal zich met de a s. kermis niet onbetuigd laten. Zondagmorgen geeft zij ?en volksmatinée, Woensdagmiddag eene groote uitvoering voor heeren honoraire leden, terwijl Don derdag de van ouds bekeude feestelijkheden weer zullen plaats hebben. Moge een en ander bijdragen om de opgewektheid der menigte in deze week van ontspauniug te verhoogen. Dezer dagen waren wij in de gelegen heid inzage te neuien van de nummers die Mej. Fransman de alom gevierde sopraam, op de uitvoering der Liedertafrl zal ten gehoore brengen. Het zijn alle prachtwerken en wij twijfelen dan ook niet of zij zal bij de talrijke bezoekers den uitbuudigsten bijval weer verwerven. Nu nog iets over 't kermisterrein; dat zal tegen ieders vermoeden in, goed bezet zijn, ul. stoomcaroussel, een prachtige open caroussel, een groot panopticum, poffer tjeskraam, enz. enz,was er nog over meer ruimte te beschikken geweest, zoo zou er nog meer zijn toegelaten. Zie achterstaande advertentie der zaal „M usis Sacru m', van den heer A. Ger- ris-Siuions alhier. .Antiquiteiten. Bij 't afbreken van het huis vroeger be- hoorende aan den heer Henri van den Hoek, zijn eeuige naar 't schijnt zeer oude tegels gevonden van nogal veel waaide. Ongevul. Gisterenmiddag had een fietser uit Kaats heuvel het ongeluk een kind aan te rijden. De kleine viel en werd deerlijk aan hoofd en armen gewond. Ook de fiets had veel geledeu. Hedenmorgen reed de heer J. Verhoe ven uit Sprang per tilbury door de straat alhier, toen opeens zijn paard viel en de heer V. over het dier heen, de straat op tuimelde, gelukkig zonder zich te kwetsen. Spoedig werd door behulpzame handen het tuig losgemaakt en 't paard opgeholpen. Paard eu rijtuig hadden totaal geen letsel. Kutnoerigheid. Zondagavond was het nogal vrij rumoerig eeu persoon behoorende tot 't personeel der stoomcaroussel had wat te diep in 't glaasje gekeken en werd door de politie opgebracht. Diefstal. In't naburige Besoijen werd 1.1. Zaterdag bij den heer J. d'Alleu uit een winkellade de som van f 20 gestolen. Terwijl de eigenaar tiaar achter ging otn na te zien hoe het met den aardappelenvoor- ntad gesteld was, maakte de in den winkel wachtenden aardappelboer van de guustige gelegenheid gebruik en nam 't geld mede. Nog denzelfden dag werd de dader gevat. Orgel-couccrt. Zondagmiddag werd op den orgel der caroussel Peeters-Vincken in den tuin van den heer Chr. Appels alhier een concert gegeven, wat zeer veel volk lokte. Daarenboven is het er heerlijk zitten in dien tuin. Brand. Zondagnamiddag ontstond in de nabijheid der gemeente Sprang een vrij hevige brand, in de bosschen van den heer H. van Dort- ntond te Kaatsheuvel. Door eenige behulp zame handen was het vuur weldra gebluacht en veroorzaakte daardoor slechts geringe schade. Gestorven. Gisteren is een paard van den heerJ. B. T. alhier gestorven en op last van den veearts, na eerst met petroleum te zijn over goten, in den grond gestopt. Inspecteurs Volksgezondheid. De minister van binuenlandsche zaken heeft bepaald, dat de standplaats der na te noemen hoofdinspecteurs en inspecteurs van de volksgezondheid zal zijn de gemeenten achter hun namen vermeld Gemeenten Utrecht. Zwolle. 's-Gravenhage. 's-Hertogenboscli. Hoofdinspecteurs Dr. Ch. II. Ali Cohen Dr. M. W. Pijnappel Dr. W. P. Ruysch Dr P.M.J. M. Woltering Inspecteurs A. C. Bley9 W. Van Boven J. B. M. Coebergh J. H. Faber L. E. Goester Jhr. G. De Graeff Dr. J. C. van der Hagen Dr. D. J. Hamburger M. L. Q. Van Leddeu Hulsebosch P. G. J. Joosten G. Oosterbaan Dr. G. Romijn J. J. van Schuylenburg I). E. Wentink Dr. E. Wintgens J. M. A Zoetmulder id. 's-Gravenhage. Utrecht. Zwolle. Zwolle. 's-Gravenhage. 's-Hertogenbosch. Utrecht. 's Gravenhage. 's-Hcrtogenbosch. Zwolle. 's-Hertogenbosch. Zwolle. Utrecht. ,'^s-Gravenhage. Utrecht. Provinciale Stutcn. In de gisterenmiddag gehouden vergade ring is herkozen tot buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten het lid G. M. A. Coovels te Helmond met 46 van de 51 uit gebrachte geldige stemmen. Omtrent de verkiezing van een Staten lid in het kiesdistrict Grave besliste de vergadering, met algemeene stemmen, tot niet-toelating van den gekozene, wegens het bezigen bij de stemming van stembil jetten, die geen van alle voldeden aan de eischen, bij de tegenwoordige kieswet iu art. 89 gesteld en waarvan dus geen eukel van waarde was te achten. In de vergadering was ingekomen een telegrafisch bericht van 't overlijden van het lid A. de Weert te Etten, aan wiens verdiensten de Voorzitter ramens de ver gadering hulde bracht. Het lid W. Bluyssen te Asten had zijn ontslag ingezonden, wegens drukke handels zaken. Verkiezing vun leden der Eerste Kumcr. In de vergadering der Provinciale Stateu van dit gewest was gisteren-namiddag aan de orde de verkiezing van twee leden der Eerste Kamer, ter vervulling der in Sep tember openvallende plaatsen wegens de periodieke aftreding van de Eerste Kamer leden Mr. J. W. Van den Biesen te Gin— neken en Mr. A. M. Sassen te Breda. De uitslag der stemmingen was, dat herkozen werden de beide aftredende leden, Mr. J. W. Van den Biesen en Mr. A. M. Sassen, eerstgenoemde met 47 en laatstgenoemde met 48 van de 51 uitgebrachte stemmen, waarvan opvolgelijk 4 eu 3 in blanco. Uit de Hofwereld. Omtrent de terugkomst van Hare Ma jesteit de Koningiu naar het Loo is nog niets bekend. Alle datums, tot dusver genoemd, zijn willekeurig. Voord.-1 dr. Roessingh te Schaumburg geweest is om zich van Hr. Ms. gezond heid te overtuigen, zal er van het vaststellen van een dag van terugkeer nog geen sprake kunnen zijn. Uit goede bron vernemen wij, dat Z. K. K. de Prins der Nederlanden, zonder onvoorziene omstandigheden, voor eenig& dagen te Leeuwarden zal komen ter ge legenheid van de feestviering von het vijf tigjarig bestaan der Friesche Maatschappij, vau Landbouw en Veeteelt. De Haagsche briefschrij r van deN.Gr Ct. deel mede Prins Hendrik is dezer dagen op hei kasteel Schaumburg aangekomen, om daar nog een paar weken met H.M. en de koningin-

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2