Mijn verloren godin. Telegrammen. Burgerlijke stand. 370ste 8rabtsloterij. Handelsberichten. Gemengd Nieuws. -if. •ff 250.000.000 200.000.000 50.000.000 10 000.900 370.727.500 3.500.727.500 gld. tl 'i I n||: I I schoten. Hij wil hel geval aan een nood lottig toeval wijten» ofschoon getuigen ver klaren, dat hij bij thuiskomst gezegd had laat ik mijn geweer schoonmaken, ik heb een i marechaussee geschoten. Ook Hoekstra heeft een schot gelost, hetzij in de lucht, of zonder succes, wat niet juiv uitgen aakt schijnt te kunnen woiden. Vol gens andere verklaringen moet beklaagde terstond bij het op heeierdaad beoanpen op Hoeksta ftSngtlegd hebbrn, zoodat Hoekstra zijn revolver nam en schoot. Dit schot had geen gevolgen, maar onmiddclijk d;-.vop knalde hel schol van den stooper, met net bekende treurige gevolg» De hotniing vm het publiek na het b-k-nd worden van den mo'oid moet niet te bcseniij ven zijn geweest. In dolle ontzetting stroomde de burgeiij naar de polderkeet, om den d«.ih r te lijf te gaan en te... vermoorden, als de politie zulks niel verhinderd had. 1 och heb ben onderscheiden kameraden van den dader, en ook de (Ut'.-r zelf, ot> gevoe:ige wij: met het om wraak roepende puoliek kennis gemaakt. Ongeluk Te Nijmegen is Woensdagavond op de Graafschen Weg een en.siig ongeluk gebeurt üe slager G. keerde per tilbury met zij 64—jarigen schoonvader S. stadwaarts. 1 oen ten automobiel in vliegende vaart passeerde werd het paart schichtig tn sloeg op hol. S had inmiddels het voertuig verlaten, en trachtte het paard tot staan te biengen. Hij slaagde hierin evenwel niet, doch werd een eind medegesleept en kwam toen te vallen Paard en rijtuig gingen over zijn lichaam Het paard holde met het tijtuig door, tot het voertuig ten slotte tegen een boom slin gerde. De slager G. sloeg toen uit de tilbury, en bekwam daardoor eenige lichte kneuzin gen S. daarentegen werd in treuiigen lot- stand bewusteloos opgenomen. Zijne verwon— diogen waren van dien aard, dat epne mmg in het ziekenhuis noodig was Gelukkig is zijn toestand thans naar omstan digheid vrij wel. De bestuurder van den automobiel had zich iutusschen met razende snelheid ver wijderd, zondtr zich vau de zaak iets aan te trekktn. Dussen, 8 Aug. In de gemeenteraads- -■.rgadering van gisteren is besloten een geldleening aan te gaar. groot f3000 a 4°/0 ter voorziening in de kosten van het te bouwen telefoonkantoor, wijk C. Aangeboden werd de rekening over 1901 in ontvangst f 13951. li1/* en uitgave f 12.615.01 bedragende batig saldo f1886.101/*. Op voordracht voor 't colege vanzettors werden geplaatst: voor de vacture A. v. House wijk No. 1 A- v. Honsewijk No. 2. H. Verhoeven voor de vacture li. v'il Koppel Nol B. v/d Koppel. No 2 A. v. Beurden. Capclle, 8 Aug. De Heer W. Verkou- teran, brievengaarder en telefonist alhier is overgeplaatst als brievengaarder naar de gemeente Opheusdcn. Raamsdonksveer, 8 Augustus. Het door Notaris v. d. Meer provisioneel verkochte in het café Dew. Kieboora is ingezet als volgt: Koop I f 550, koop II f 10, en koop III f200. De toeslag blijft bepaald op 12dezci in voornoemd catc. Heden morgen is alhier het li.ik opge- vischt van een Tilburgsch jongmensch, sinds Zondag vermist. Vermoedelijk is hij van de Geertiuidenbergsche kermis komende aan hel Keizersvecr te water geraakt. Het lijk is ondergebracht in het z.g. „Keienhuisje" alhier. REVAL, 8 Augustus. Hedenavond is aan boord van de Standaar: een feestmaal ge geven, waaraan de souvereinen, de vorstelijke personen en hooge waardigheidsbekleders deelnameu. Alle oorlogsschepen waren weder verlicht. De majesteiten brachten vervolgens een bezoek aan de mess der officieren van de Standart, waar de Duitsche keizer een zilveren bowl, gelijk de Tsaar er aan de officieren der Hohenzollem geschonken had, aanbood. De commandant van de Standart sprak deu dank der officieren en manschap pen uit voor het geschenk des Keizers en voor het hooge bezoek, en zette een hoera voor den Duilschen Keizer in. Daarna woouden de keizers de nachtelijke schiet oefening bij, door een deel van het eskader gehouden. BRUSSEL, 8 Augustus. Hedenmiddag omtrent 3 uur overleed alhier reneraal Lu- kas Meiier plotseling tengevolge van hart verlamming. Hij was hier gisteren in alle stille aange komen met zijn nog jonge tweede vrouw en voordochter van omtrent twintig jaar. Zij .varen voornemens dadelijk naar Dresden door te reizen, waar beide dames reed maanden lang woouden. Volgens de Petit Bleu heeft Lukas Meyer gedurende der. oorlog dikwijls last van zijn hartkwaal gehad. Hij zou uu juist naar Carlsbad vertrekken. WAALWIJK Van 2—8 Augustus 1902. GEBOREN Johannes Gerardus z. v. A. v. d. Meerakker en J. v. Kuik. OVERLEDEN: W. J. Kooien, 19 d. J. P. Korthout, 6 w. BESOMEN. GEBORENAlphonsus Maria Gerardus Cornelis zoou van Louis Josephus Franciscus Ver- wiel en Adriana Johanna Marin van Loon. Hendrikus Johannes zoon van Johannes Marinas Goedhart en JohannR van Zeist. Elizabeth Wilhelmina dochter van Petrus Klerkx en Maria Elizabeth van|der Zanden. Martina pochter van Cornelia Elizabeth Koelen. van Dionisius van Groessen en Adrianns Gerardus Antonius zoon van Johannes Antonius Waltherus Wagemakers en van Gcrtruda Lenardina Kooien. HUWELIJKEN: Lambertas Adrianus Joeephns van Di ll'i 24 j. en Antonia Francisca Maria Zeegers. OVERLEDEN: Antje Pètronella Lucina van Vnuren oud l jaren. Adriana var. Mier oud 3 iri '(inden. Levenloos kind van Johannes van Zei t en Johanna vun Dom ooien. I)c hoogste prijzen der 2de klasse. Trekking van 5 Aug. Prijs van I 2000 No. 17400, prijs van f 1000 No. 20355, prijs vhü f 400 Nos 1562 11812, Prijs van f 200 No. 114, prijs van f 100 Nos. 383 19871. Trekking van 7 Aag. 1902. Prijs van f 100 No. 6289 20571. •nnwi- yjttfjfCiËMi WAALWIJK 7 Aug. 1902. Een zoor druk bvzoek viel de jaarmarkt ten deel. De handel in hoornvee was bij redelijken aanvoer zeer vlug. Verschillende prachtexem plaren waren aan de lijn. Kalf beesten f 155 A I 2521/"- Dito vaarzen 1130 A 240. Jonge varkens aangevoerd 115 stuks, verkocht van t 6.a f 14.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 388 kg. van f 1.20 i f 1.28 per kg. Eieren 3 A 4 cent per stuk. De looiersbeurs werd ook lieden met de jaarmarkt weer druk bezocht. Kr waren verschillende buitenlandsche Huizen in hui den vertegenwoordigd en naar men verneemt zijn er nogal zaken gedaan op levering tegen September en October. Enkele voorname zoolleerlooiers beginnen zoo zachtjes aan hunnen herfstvoorraad te completeeren. On danks de groote aanvoeren die men wach - tende is uit La Plata en Rio Grande, waar van hoogstwaarschijnlijk eouc prijsreductie het gevolg zal zijn, dekt men voorloopig de eerste behoefte, hoewel de prijzen hoog zijn en niel evenredig aan het gefabriceerde leder. Iutusschen wordt de keuze dagelijks "uirner in goede soorten zware gezouten huiden, wat aanleiding geeft tot het doen van zaken. Te Antwerpen is de voorraad vergeleken met verleden jaar reeds grooter eti de aanvoeren beginnen waarlijk een min of meer respectabel cijfer te verkrijgen. Deze week werden ongeveer 25.000 stuks Santa Elena, San Yavier enz. enz. geclas- secrd, alles nieuwen aanvoer behalve nog de 15000 stuks. Fray Bentos Ossenhuiden per zeilschip Daisy, eergisteren aan de En- gelsche kust gesignaleerd. Te Havre bedroeg de voorraad op 31 Juli II 92,386 tegen 120.599 stuks verleden jaar op 't zelfde tijdstip. Voor leder bestaat thans meer kooplust maar de voorraad is gering in passende waer. Zwaar beleerd goed is totaal opgeruimd en op levering zijn nog slechts weinige zaken gedaan daar de looiers, en te recht, hunne eisehen honger stellen voor het najaar. In de schoenenfabrieken heerscht de laatste 14 dagen tnetr drukte dan ge woonlijk om dezen tijd van 't jaar. Moge dit een voorteeken zijn van een goed najaar en dito winter. In schors en alle vreemde looitniddelen is de handel zeer stil. Prijzen onveranderd vast. DUSSEN, 31 Juli. Boterprijs per K.G. van f 1.04 a f 1.21. Middel- markt 1 1.16. Aanvoer 160 K. G. Eieren f 0.80 de '26 stuks. Nanr het Engelsch, van Gilbert Dayle De wereld zag er goed uit't was een prachtige lente- namiddag 't Park op zijn mooist, en ik had mevrouw Ventry ontmoet een mijuer oudste en verstandigste vriendin nen. Zij had een keurigen Franschen poedel bij zich, evenals zij geheel naar de laatste mode getoiletteerd. Met z'n drieën liepen we langzaam op. Joco cn ik wandelen eiken middag voor onze gezondheid, verklaarde zij de victoria komt zoo meteen ons ach terop. Vertel me nu eens gauw, wat u al dien tijd heeft uitgevoerd. Wat een feu wig- leid is u weg geweest... Mevrouw, ik hel/ gepoogd, leeuwen te dooden in hun eigen land ik heb wilde zwijnen gejaagd in Marokko; ik heb... O. die gebruikelijke moordeiiaarstocht 1 viel ze mij in de rede. Dat interesseert mij geen zier. Zeg, Hugh, 't is tcch zoo dwaas. Jij, een verstandig man van twee-en-dertig jaar, meer dan behoorlijk gefortuneerd, hebt mij nog nooit eeu inte ressante liefdesgeschiedenis verteld. Ik zal nu tnijn verzuim herstellen, zei ik ernstig. Zij maakte een gebaar van blijde verras- sidg en ik lachte. 't Gebeurde op mijn thuisreis. Ik was een paar dagen te Monte-Carlo. IJ kent 1b Turbie, het lieve/ kleine plaatsje tegen de berghelling, achter het vorstendom Ik slenterde daar wat op mijn geraak langs den weg, van 't, mooie uitzicht genietend toen een rijtuig passeerde, niet twee datnes er in, waarschijnlijk moeder en dochter. En de jongste vraagde mevrouw Ventry. Was heel mooi. Ze reden mij vlug voorbij, doch een poos later vond ik 't rijtuig staan bij de dorpsherberg. De dames waren gaan wandelen en de dochter beklom moedig de hoogte, terzijde van den weg, om mooier uitzicht te hebben... O, wat een figuurtjeIk wou, dat u haar eens gezien hadt Ja, ja, zei mevrouw Ventry oiign luldig ze was aanbiddelijk, schilderachtig, natuur lijk Maar was er nog iets anders Ja, er was nog hts. Oin korl te gaan zij gleed uit, ik zag het cn schoot toe, met haar uiama. Zij had haar voet verstuikt, en ik hielp haar naar de !i rberg waar ik een verband legde u weet, dat ik nog een blauwen Maandag in de medicijnen heb ge studeerd eer de erfenis van mijn oom tuij tot leegloooer van beroep maakte en vervolgens droeg ik haar in 't rijtuig. Hoe ramantisch En werd je verliefd Tot over de ooreu Als u haar eens gezien had haar stem gehoord. Dat begrijp ik Maar hoe is het verder gegaan 't ging niet verder, antwoordde ik treurig. In opgewondheid vergat ik, haar mijn kaar tij e te geven, en de dames vraagden mij wel, haar eens te bezoeken, maar gaven ook geen adres. Ik zocht een heele week naar haar zonder eenig resultaat. Ik was verliefd geworden op een godin, om haar volgend oogenblik weer te verliezen. Arme Hugh zij mevrouw Ventry medelijdend. Haar Victoria kwam en ik hielp haar met haar poedel instappen. Ze wenschte mij 't beste en reed weg. Eenzaam wandelde ik verder, maar 't duurde niet lang of ik hoorde roepen Hé, Skelf, kerel, hoe gaat 't Ben je in Engeland terug 't Was mijn vriend lord Dennis Gorison een aardige jonge Ier, luitenant ineen regiment pas uit Zuid—Afrika teruggekeerd. We wisselenden de gebruikelijke vragen, toen Dcunis opeens zei Kerel, ik zit er zoo in Km. jij mij niet helpen Laat eens hooren wat heb je nu weer uitgehaald Och, je weet, twee jaren geleden, toen ik nnar Afrika moest, was ik jonger dan nu een domme jongen nog. Hij aarzelde even Enfin, laat ik 't maar zeggen Ik werd verliefd op een actrice, een aardig kind, dat kleine rolletjes speelde in comedies. Ik was heel erg verkikkerd als ik niet naar den oorlog gemoeten had, zou ik haar ge trouwd hebben. Ik heb altijd beweerd, dat zelfs ons ministerie van Oorlog wel eens verstandige dingen doet, mompelde ik. Het redde mij tenminste juist bijtijds. Zoo'n huwelijk is voor mij onmogelijk. Je kent deu staat van onze familie-financiën. Maar als je er uitgered bent, wat hin dert je dan nu? vraagde ik. Dat zal ik je zeggen. Mama heeft voor mij een Ainerikaansche uitgezocht. Knap, geld en een liet/gezicht. De families ziju het al eens, en ik was op 't punt, haar te vragen, toen ik plotseling bedreigd werd met de gevolgen van mijn vroegere dwaasheid. Het actricetje Juist. Zij schreef mij ik antwoordde niet en nu dreigt ze met een proces we gens verbreking van trouwbelofte... Verbeeld je, Skeff! en ze zal het winnen ze heeft pakken brieven van mij, met allerlei ouzin Snap je nu, hoe ellendig ik er aan toeben Als zij het doet, zijn al mijne kansen ver keken bij de Amerikaansche en mama zal razend zijn Ik loop er al den heelen dag over te sufFen, maar ik zie er een gat in... of jij moet mij willen helpen 'n Allerliefste taak heb je mij toege dacht, Dennis Hij greep zenuwachtig zijn arm. Toe, Skeff, jij bent een man van de wereld; jij weet, hoe je doen moet. Ga jij naar haar toe en praat 't haar uit haar hoofd Schilder haar mijn toestand zeg, dat ik mij moet opofferen voor mijn familie cn naam, door een huwelijk, waar ik het land aan heb... werk op haar gemoed., enfin, doe, zeg wat je wilt, als je maar gedaan krijgt, dat ze mij loslaat... Doe je 't smeekte hij. Als je 't doet, blijf ik je heel mijn leven dankbaar... O Hemeldaar is mama Het rijtuig van Lady Southbrook, zijn moeder, naderde en hield bij ons stil. De dame boog minzaam uit 't portier. Hoe vaart u, meneer Skeffington vraagde ze uit de hoogte. Dennis, rijd je met mij mee Ik heb je wat te zoggen De jongeling had nog juist den tijd zenuwachtig in zijn binnenzak te tasten en mij een papiertje in de hand te duwen. Haar adresfluisterde hij. Eu met een laatsten smekenden blik stapte hij in het rijtuig. Toen dit uit 't gezicht was, las ik „Effie Brenan, 5 Westbury Mansions." Hij rekende er dus bepaald op, dat ik gaan zou. Welnu, ik had mij nooit eerder onledig gehouden met het beredderen van trouwbelofte-verbreking, ra- ar ik kon 't probeeren, dan wist ik dat ook al weer. Eeu goed kwartier later zat ik in een heel mooi salonnetje van no. 5 Westbury Mansions, wachtende op de verschijning van juffrouw Eflie Brenan. Zoo'n actrice, die kleine rolletjes speelt, schijnt het nog al goed te hebben, dacht ik, toen ik de meubelen eens geïnspecteerd had. De deur werd geopend, ik rees op uit mijn stoel en was er haast weer in achterover getuimeld, 'l Was vreemd, be lachelijk, maar er was geen twijfel aan voor mij stond de dame van la Turbie j mijn verloren godin Zij had mij ook herkend en kwam glim lachend, met uitgestoken hand, naar mij toe' Dus u heeft ons eindelijk gevonden riep ze, blij verrast. Ifet sp et mana zoo verschrikkelijk, dat. ze ons adres niet gegeven had. 't Was een •onvergeeflijk ver zuim D "staarde haar bewonderend aan. Ze leek nog mooier, dan iuijn herinnering haar had afgeschilderd, En hoe voijd u oiis adres informeerde /.ij, mij een stoel aanwijzend. Ik raapte al mijn moed bijeen. Eerlijk gezegd is het een vreemd toe val. Ik had er volstrekt geen idee van, dat u juffrouw Eflie Brenan was Ik had er wel bij kunnen voegen, dat ik nooit vermoed had, dat mijn godin een actrice kon zijn, die een jongen lord wilde aanklagen wegens verbreking van trouwbe lofte. Ik kon die twee dingen niet rijmen. Zij keek mij een beetje verbaasd ann ik aarzelde nog een oogenblik, maar stak toen dapper van wal. 't Is een heel delicate zaak, begon ik. Laat ik u eerst zeggen, dat lord Dennis Gorison een mijner beste vrienden is Eli ik kwain op zijn verzoek als hm als bemiddelaar. Ilaar verbazing nam nog toe. Een bemiddelaar is die noodig vraagde zij. Wij hopen het. Ziet u, Dennis, die arme jongen, heeft mij alles verteld. Hoe hij erg verliefd op u werd, eer hij naar Afrika ging Ilecft hij u dat verteld vraagde zij kalm. Ja Ilij gaf mij ook een zeer uauwkeurige beschrijving van u, vervolgde ik, haar ter sluiks aanziende. Hij zei, dat u een lieve, beschaafde, tahntvolle actiice was, die kleine comedierollen hoogst artistiek speelde. Wat hij woordelijk zei, weet ik niet meer, maar 't was in dien geesten ik begrijp heel goed, dat hij verliefd werd op u, voegde ik er vol overtuihing bij. Zij lachte even. Zijl: tegenwoordige houding doet mij vermoeden, dat hij van gedachten verander d is. Ik herinnerde mij, wat ik mijn vriend beloofd had, cn zij driftig Er is iets dat sterker is dan liefde de plicht Ik legde nu uit, welk offer hij moest brengen pleitte welsprekend' in zijn voordeel, gaf een roerend beeld van zijne bejaarde ouders voor wie zijn huwelijk zooveel beteekende. Zij luisterde zwijgend, met afgewend gelaat. En dat Amerikaansche meisje heeft hij haar liet vraagde zei eindelijk zacht Liefhebben Verbeeld u een meisje dat aanleg geeft voor corpulentie, en groene oogen Liefhebben nadat hij u heeft ontmoetzei ik verwijtend. Er kwam een vonkje in haar oogen. Hij zal haar trouwen, goed voor haar zijn, natuurlijk; maar hij kan haar nooit lief hebben, 't is de gewone, vulgaire ruil van dollars voor een titel, noodzakelijk voor den glans van den familienaam. Het is voor hem een offer. Wees nu ook" op uw beurt edelmoediggeeft hem zijn brieven terug Maar 't was een he l mooie kans voor mij zei ze weifelend. O, u znlt wel andere kansen krijgen verzekerde ik levendig. Zij hief 't hoofd op eu hare oogen ont moetten de mijne. Denkt u vraagde ze blozend. Op dit oogenblik zag ze er uit om te stelen en ik vergat alle voorzichtigheid. Wel, om u te overtuigen, zei ik, wil ik... Ik bedwong mij nog bijtijds. Ze was allerliefst, mijn verloren en wederge vonden godin, maur ik had mij nog niet gemeen zaam met 't idee van een aauklacht wegens trouwbreuk. Om inij te overtuigen, wilt u... wat vraagde zij liefjes. Ik herstelde mij. O, wil ik u verzekeren, dat u over een paar jaar getrouwd zult zijn... Erg klopte het nietmaar ik vervolgde haastig. Kom, wilt u niet edelmoedig zijn Ik deed eenmaal mijn best, u te helpen wilt u... Zij stak mij de hand toe, lachend. Goed ik beloof 't u hij zal vrij zijn wat mij betreft. Haar koele, flinke hand drukte de mijne, en ik voelde een schok gaan door mijne leden. U zult er nouit berouw van hebben riep ik met warinte. U zult een man vinden, die u meer zal liefhebben dan Den nis die geen familie beeft te ontzien iemand bijvoorbeeld als Weer remde ik bijtijds. Ik had in hare oogen gekeken, en die waren wonderbaar mooimaar de vervolging wegens verbre king var. trouwbelofte Zij geleidde mij zelf tot aan de deur. Nu u ons gevonden heeft, komt u zeker eens terug? Morgen bijvoorbeeld, op de thee Mama zou u zoo graag bedanken. Het zal mij een waar genoegen zijn. Tot morgen dus Ik onttrok mij aan haar betoovering en wandelde, in nadenken verdiept, naar mijn woning. Een godin is en blijft een godin, dacht ik, al dreigt ze met een proces wegens verbreking van trouwbelofte. En ze deed 't toch niet. Zij was de edelmoedigheid in persoon, 't Was volkomen begrijpelijk, dat z\j boos werd. Elk meisje in haar plaats zou hoos geworden zijn Thuis vond ik, tot mijn verrassing, een telegram. z/Ga niet! Ik gaf je bij vergissing adres van Amerikaansche, in plaats actrice Dennis. Ik viel op de canapé. De schok was te sterk. Go. de Goden riep ik, (oen het mij klaar werd, wat ik liacl aangericht. Zij merkte bijna onmiddellijk de vergissing en hield mij in d<m waan. Hos sl m Dus mijn godin was geen actrice, die geld zocht te slaan uit dc dwaasheid van een jongmensch, maar een mooie Ameri- kaniisclie erfdochter een humoriste op den koop toe Pin arme Dennis, wien ik beloofd had, mijn best voor hem te doen Ik dacht eenige oogenblikken na en snelde toen de deur uit. Spoedig ik weer bij Westbury Mansions en weer werd ik ont vangen door de jongedame, wier oogen schitterden van vroolijkheid. Er heeft ecu groote vergissing plaats gehad, begon ik, heel mak, haar Dennis' telegram latende zien. Hij had haast, mij 't adres te geven, zonder dat zijn moeder 't zag, begrijpt u Ik dacht wel, dat er eeu vergissing iu 't spel was, antwoordde zij. Die corpulentie en de groene oogen Wees. genadig smeekte ik nederig. Wat wilt u nu doen? Zij lachte maar steeds. Ik heb al gedaan, wat ik moest. Ik hield mijn woord. Dadelijk nadat u weg was, schreef ik hem een brief. Ik denk niet, dat hij hier weer zal komen. Heeft u dut gedaan riep ik. Zij knikte. Ja, ik had niets geen lust in dien gewonen, vulgaireu ruil van dollars en titel «prak ze kalm. Is er absoluut geen kans meer voor hem vraagde ik, met een poging om som ber te kijken. Zij schudde heel beslist haar hoofd. Neen die actrice-geschiedenis heeft mij geleerd, wat ik doen moest. En ik voel, dat u gelijk hadtik zal er geen beronw over hebben. Ik inoet kalmpjes wachten, tot de andere man komt, voegde zij er nederig bij. Er volgde weer een korte stilte. Toen keek zij mij aan. Misschien is hij al lang geleden op reis gegaan met dat doelbarstte ik uit. Op reis Ik deed deu grooten sprong. Ja de reis, die begon te la Turbie drie maanden geleden, zei ik, niet zoo toonvast als ik wenschte. Een voorbeeld van lage, zwarte ondank baarheid is lord Dennis Gorison. Hij spreekt over mij als eeu //Stomme idioot" en heeft gezegd, dat hij mij nooit weer begeerde te zien. Zijn moeder doet of ze mij niet meer kent. Doch 't hindert niet, o neenIk heb mijn godheid gevonden, en ze heeft mij gezegd, dat ik haar mag houden voor altijd. Wat kan mij nu de rest schelen De Staaikoning. Een gaiische straat in New-York zal binnenkort over een lengte van bijna 2 K. M. geplaveid worden inet staal. Dit karweitje zal weer enkele inillioeneu dollars in de kas doen vloeien van Charles Schwab, den directeur van den staaltrust. Schwab heeft eene reusaclitigen omzet en dat komt hem en zijn deelgenooten in den trust ten goede. Vergelijk daartoe den on- derstaanden tabel, waarvan de heer Schwab dezer dagen voor de rechtbank de nauw- kv uriglieid onder eede bevestigde. Vermogen van den staal-trust vierhonderd factorijen 750.000.000 gld. vijf-en-zevent;g ovens 120.000.000 ijzerbeddingen 1.750.000 000 u kolenmijnen transport-materiaal gasfabrieken kivlksteengroeven in kas Drie milliard, vijfhonderd millioen, zevcn- honderd-zeveu-eu-twiiitig duizend, vijfhon derd galden, die een inkomeu geven van drie-en-half-honderd millioen per jaar Wat zal liet zijn, als Schwab de conces sie verkregen heeft otn heel New-York inef staal te plaveien. Genadig. Hoveling: lk dank Uwe Hoogheid onder danig voor de hooge eer, die mij i» bewezen VorstHoe zoo mijn waarde Hoveling: O, Uwe Hoogheid is zoo ge nadig geweest, mij iu den afgeloopen nacht in den droom te verschijnen. VorstO, geen dank, mijn waarde, ik heb het met pleizier gedaan. Verbloemd. Ouderolficier (tot cm recruut, die een pak worst uitpakt)Wat is dat Jansen RecruutEen groet van thuis. OuderofficierHeeft je moeder voor mij ook de. groeten er niet bij gedaan Omschrijving. Jantje (vertellend) Bij ons thuis moeten mijn ouders altijd elleen eten, als ik on deugend geweest ben.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6