Notaris BINK A. G. MULIË, ÖE FIRMA TH, A. VAN WIJCK, Laatste Berichten. Advertentiën. publiek verkoopen: Behangselpapieren, KARPETTEN. 1 370ste Staatsloterij. Handelsberichten. Burgerlijke stand. Ge uiengd N ieuws verpachten Meubelen, Spiegels, Schilderijen etc. TAPIJT E N •r I 6896 6988 16008 835 19828 12676 14208 14546 14793 18489 19749 19883 UITSPRAKEN KANTONGERECHT lT- TE W A A L W IJ K, van de Nieuwste Patronen, aan scherp concurreerende prijzen, Behangsellinnen, Doekspijkertjes, Zinkenaanslagen, Glazendeurpla ten etc. etc. Gestreepte, Effen en gekleurde in Koehaar, Tapestry-Cocos etc. U'. i i i Met (luizende kleuren Verheffen den geest. Ziet 't hoofd neergebogen Van velen, die togen Ntar Ruwen berg heen. Zij zijn naar het scheen Weer de oude studenten Die blij in dees' tenten Gaan wonen bij een. Ziet 't altaar zoo heilig Waar llroeders gij veilig U voelt en uw geest Geen offers ooiL vreest Door Hem 't eerst betreden, Die richt onze schreden, Op 't gouden feest Hoortbelletjes klinken Ziet 'i hooid dieper zinken De Koning daalt neer 't Wordt stil meer en meer Geen lied hoort men schallen Wij voeleu het allen Wij staan voor den Heer. O plechtige stonden, Okond ik verkonden 't Genot ongestoord, Het leven trekt voort Geheel voor mijn oogen Mijne ziel wordt bewogen Zoo liefelijk bekoord. //Mijn Schepper doorboord yHoe zul ik U loven Met u zing ik mee Die de eeuwige stee Bezit, wijl ge in jaren Der jeugd leerdet vareu Op woelige zee. Daarbij hoor deez' bede #Geef immer Uw vrede Aan 't ous dierbaar huis O'k hoor reeds geruisch Van engelenduiveu, Die vrede toewuiven Van 't hemelsche thuis. O pleizierige stonden Okoude ik verkonden Hier 't hemelsch zoet Dat smaken ge ons doet. Geen tong kan 't verhalen, Geen geest 't achterhalen, Geen inensch, die 't bevroedt. Waalwijk. A rn. Suus. Hoe diep treffend was het, als de Bisschop met gouden mijter en staf op 't altaar staande, de vijfhonderd zonen aan zijne voe ten zegende. Onder de plechtigheid had de Zeereerw. Pater van Bergen een woord naar 't hart gesproken en de geschiedenis helder uiteen gezet van de 50 jaren, dat Ruwenberg bestond. Mgr. Zwijsen stichtte het Iustituut en was er bezorgd voor als een vader, zoodat Mgr. zelf voor de kleinen, die 't eerste Communiefeest vierden, het brood des leveus wilde breken. De Zeereerw spreker wees op de verdien stelijke mannen die uit de oud-leerlingen waren opgestaan. Van de 4050 leerlingen, 880 geestelijken onder wie één aartbisschop, 45 Mis sionarissen, 2 martelaren (Zeereerw. Pater Dobbe en Van Acht), 150 ordergeestelijken, en één gemijterd Abtverscheidene leden van 1ste en 2de kamer, zelfs een minister, dokters, advocaten, ingenieurs, leeraren enz. enz. De receptie was niet minder indrukwek kend. Door den Hoogedel. Achtb. Burgemeester van 's-Bos«li weid een altaar, een predikstoel en een album aan den Zeereerw. Rector en de eerw. fraters aangeboden onder bewoordingen, die leek en priester traueu in de oogen brachtenvooral dat woord deed menig broeder schreien. Hij sprak namelijk als volgt Monseigneur HoogEerw. 'Heeren en verdere belangstellen - lenden, hier tegenwoordig. Wilt mij veroorlooven dat ik even het woord neme om een feestgroet te brengen aan de Congregatie, die ons heden ontvangt op het gouden jubelfeest van het gesticht »Ruwen- berg«. Waarde mede-oud-leerlingen, wilt mij ten goede houden dat ik hier optrede als uw aller tolk, waar het geldt uiting te geven aan de gevoelens, die ons allen gelijkelijk bezielen, waar we zijn saamgekomen om na zooveel jaren, hulde en dank te brengen, hartelijke sympathie te betuigen aan de leiders en leer meesters onzer kinderjaren. Toen het gouden feest van Ruwenberg na derde, meenden wij, de HEerw. Kan. Deken en Plebaan H. Brouwers, de consul van België J. Van Rijckevorsel en ik, wèl te doen en in uw aller geest te handelen door het initiatief te nemen tot eene uitnoodiging aan een aantal oudleerlingen uit de eerste 20 jaren van het bestaan van Ruwenberg om zich met ons te vereenigen in eene oproeping aan al de oudleerliugeu, wier adressen we konden achterhalen, ten einde dit gedenkfeest met eeuigen luister samen te vieren. Met veel instemming werd onze oproeping bejegend en de medewerking van vele honder den oud-leerlingen stelde ons in staat, gevolg te geven aan ons voornemen om als een blij vend bewijs van erkentelijke waardeering de kapel van Ruwenberg te verrijken met een passend altaar en spreekgestoelte. Dit altaar, kunstwerk van de hand van den in wijden kring, ook buiten onze land- Salen roemrijk bekenden H. Van der Geld, io den Middeleeuwschen kunstenaren het geheim hunner echt christelijke scheppingen wist af te zien, werd heden-ochtend voor uw aller oogen door Zijne Doorluchtige Hoog waardigheid ouzen hoogvereerdeu Bisschop met het 11. Misoffer ingewijd. Een woord van eerbiedigen en niet uinder warmen dank welt op, iu ons aller harten voor het niet genoeg te waardeeren blijk van belangstelling, dat Z. D. II. zich gewaardigde te geven door met die heilige handeling <le hoogste wijding te geven aan net feest dat ous hier vereenigt. Dit spreekgestoelte, van de kunstvaardige hand van F. J. A Kuijpers te 's-Ilertogeu- bosch, diende voor de eerste maal den feest redenaar van heden, den oud-leerling Pater Redemptorist Vau Bergen, om de gevoelens uit te spreken, die onze harten roeren op dezen blijden dag. Wij zijn allen on en mede- oud-leerliug dankbaar voor de wijze, waarop Z Eerw. de tolk wilde zijn en wist te zijn vau de dankbaarheid, de innige erkentenis, de warme sympathie van allen, die het voorrecht hadden eenmaal geteld te worden ouder de kweekeliugen van Ruwenberg. Zeer fortoPaterllector, Eerwaarde broeders der Congregatie van O. L. VrouwMoeder van Batmhartighe'id. Wij> bieden u bij deze (lat altaar en dat spreekgestoelte ten geschenke aan voor uwe kapel, voor do rustplaats op Ruwenberg van den Heer onzen God, dien ge dient door uwe zorg voor de kinderen van het Katholieke Nederland de plaats bij uitnemendheid, waar ge de kracht zoekt voor uwe verhevene, maar zware taak, de taak, waar ge uw leven aan wijdt, om te beantwoorden aan-, om mede te werken tot vervulling van de liefdevolle intentiëu van den Goddelijken Heiland, wiens woord ge tot het uwe maakt«laat de kin deren tot Mij komen." Wij bieden u, deze geschenken aan, met een album uit de zoo gunstige bekende werk plaatsen van de firma Lutkie Craneuhurg, gecalligrafeerd door de kunstvaardige hand van Th. van Kempen en bevattende, als een gedenkschrift, dat tl aangenaam moet zijn, de namen van uwe oud-leerlingen, die samen werkten om U dezen feestdag te bereiden en die U lieden tegemoet treden met warme gevoelens van hoogachting en erkentelijkheid. Wij kwamen als kinderen hier ouder Uwe leiding en wij bewaarden van ons verblijf hier op Ruwenberg aangename herinneringen. Maar liet diepe besef van de waarde Uwer leiding, het intense gevoel van waardeeriug van (len weldadigeu invloed onzer opvoeding op Ruwenberg ontwikkelde zich pas in latei- jaren. Velen van ons zijn in 't verloop van die halve eeuw tot rijpen raannelijken leeftijd gekomen, zijn dezen tijd reeds voorbijgegaan. Met de ervaring van de vaak harde school des levens, van een leven van arbeid en strijd neemt het besef toe van de waarde der be ginselen, door U, naast onze vorming in 't ouderlijke huis, in ouze hnrteu aangekweekt. Eerst dan, wanneer men staat aan 't hoofd van nieuwe gezinnen, wanneer men de ver antwoording draagt voor de geestelijke en stoffelijke belangen van jongere geslachten, wanneer men vertuid aau 't roer van lverk en Staat de zorg draagt voor zoovele an deren, eerst dan komt het volle besef van hetgeen we verschuldigd zijn aan eene zorg vuldige, echt christelijke leiding en ontwikke ling van hart en geest. In dat diep ernstige besef past ons voor zeker een woord van warmen dank, een eer biedigen eeregroet aan de nagedachtenis vau den grooten man, die terecht in tijds door de Voorzienigheid gezonden werd om het Katho lieke ouderwijs voor het jonge Nederland te organiseereu den Aartsbisschop van Utrecht, Bisschop van 's-llertogenbosch, Monseigneur Johannes Zwijsen, den stichter van Ruwenberg als opvoedingsgesticht. Wij oudereu, die liet voorrecht hadden hem hier te zien, hier zijn woord te hooreu, hier de prijzen uit zijne hand te ontvangen, zouden niet gaarne deze hulde aan zijne nagedachtenis achterwege laten. Welaan dan, ZEerw. pater rector, Eerw. broeders, onder wie wij er nog aantreffen uit de eerste jaren van het bestaan van het op voedingsgesticht Ruwenberg, aanvaardt de huldeblijken, die wij u heden aaubieden. Vindt aan den voet van ons altaar dagelijks nieuw licht en nieuwe kracht voor uwe zegenrijke taak. Verkondigt en verneemt nog in lengte van dagen van ons spreekgestoelte de woorden van Goddelijke wijsheid, die U moeten leiden, bemoedigen en sterken om in de vervulling van die taak nooit te weifelen, nooit te ver slappen. Vindt in het namen-album van zoovelen uwer oud-leerlingen het streelende bewijs dat duizenden in den lande uw streven waardeeren, uwe leiding met liefde her denken. Moge het U allen gegeven zijn hier te arbeiden zoolang het dag is en te zijnen tijde het hoofd neer te leggen met het vredige bewustzijn veel goeds te hebben betracht, maar ook met eene innige dankbare ervaring, dat uw arbeid rijke vruchten droeg voor U zei ven en voor de maatschappij. Voor waar, 't is niet het hoogst bereikbare een uiterlijk geëerd en gevierd zij het ook een eervol standpunt in die maatschappij in te nemen. De hoogste eer en het hoogste loon komen toe aan de nederigeu, die zich geheel gaven voor de hoogste belangen hunner mede- menschen, en, die verdiensten in U erkennen de, blijven wij Gods besten zegen afsineelcen op U en op uwen arbeid. Daar stond hij de oude frater Joannes, die vijftig jaren van den eersten dag af den Ruwenberg bewoonde en vijftig jaren iederen dag onafgebroken het eenvoudig werk verrichtte van schoenpoetsen der stu denten. Hij schreide, toen hij zich lof daar over hoorde verkonden door een iid der I e Kamerlof had hij nog nimmer geboord, begeerde dien niet, hij werkte immers alleen voor den hemel. De Consul van Rijckevorsel gaf verslag van de werkzaamheden der Commissie. Een goede 4000 gulden waren als giften der oudlecrliugen ingekomen. De Rector sprak zijn dank uit aan de Commissie, op 't slot in 't bijzonder aan Monseigneur en hoopte den zegen des hemels over zijne werkzaamheden van ouder wijs, voor de patroons eu werklieden, voor den Christclijken geest onder de hoogere families. Daarna sprak Mgr. v. d. Ven zijn op rechten heilweusch uit, dat de Ruwenberg mocht groeien eu bloeien. Dc Cantate werd met begeleiding van koper en piano heerlijk gezongen. Vooral Th. v. Warael, Alpli. Spierings, Alph. Mos mans de kunstuiisici en J. Mosmans de kunstdichter verdienen een eere.* 1 uui. Toch de Bosschenaars hebben zich voor dit feest weiverdienstelijk gemaakt, aan lien is voor een goed deel het welslagen tc dauken. Aan de verschillende buffetten in de ver schillende zalen werden de 500 g?.regaleerd; kosten waren werkelijk niet gespaard. Wat een zoet samenzijn. Iloevele oude fraters, hoevele oud-studen ten, die wij sinds onze jeugd niet meer zagen, drukten wij hartelijk de hand VV»t zoete herinneringen herleefden. Als wij schreiend van vader en moeder atscheid namen, wat werden wij dan vader lijk en moederlijk door hen opgenomen en verzorgd. En door de tranen heen lachte1 ons de steriotiepe krentenboterham tegen. En als wij soms ziek waren, hoe liefde rijk werden wij door hen opgepast, zij wisten dc kleinen zoo zacht te behandelen, zoo naïef te troosten. Daar in 't bosch wandelden wij, als wij werden voorbereid op zorgvuldige wijze tot de Eerste II. Communie. Hoe weet ik het nog dat het geruisch onzer zoete ^ave's" samensmolt inct het lied van den nachtegaal die er behagen inschepte zich mot ons in loven en danken te vereenigen. Daar bij die grot van O. L. Vrouw van Lourdes knielden wij somwijlen en baden vurig; niet dikwijls, want het was de tuin, die niet voor den student bestemd was. Overal nieuwe herrinneringen van eerste goede indrukken, die de Eerw, Fraters op allerlei wijze wisten te weeg te brengen en niet meer uitgewischt worden. O wel weten de Eerw. Fraters het woord een daad te maken: ,Laat de kleinen tot mij komen" en niets sehooner heeft men in 't priesterkoor kunnen schilderen dan Christus omringd met de kleiuen. Wel zullen die eenvoudigen van harte aangenaam zijn aan 't Goddelijk Hart van Jezus in 't schip zoo meesterlijk geschilderd, wijl zij zich aan Christus gelijk smaakten en iu de jeugdige zielen die vruchtbare, troostrijke godsvrucht tot Jezus Goddelijk Hart leerden. Ook Waal wij kers waren er velen, zij, zooals menige andere plaats en cours, hebben zich ook op de cour laten photografeeren. Zelfs de WelEd. heeren J. Bern. Timmermans en Jord. van Calker behoorden tot de eerste leerlingen. Van dezen is nog een af zonderlijke groep genomen. •SPRANG. Voor eeni«e dagen werden, naar men ons meldt, bij een landbouwer alhier, eenige stukken waschgoed ontvreemd. Het gelukt niet den dader ot daders tc outdekken. DUSSEN, 22 Aug. Een groot aantal kinderen is lijdeude aan de zoogenaamde dikoor. Ongeveer Ys der schoolgaande bevol king blijft daardoor thuis. Meeuwen. Voor het eerste gedeelte van het notaris—examen slaagde Maandag te 's Hage de heer A. O. Dammers, te Zal:— Bommel. Drougelen. In de jongst gehouden ver gadering van onzen gemeenteraad werd ter zake van het stichten eener gemeenschappelijke school voor de dorpen Heesbeen en Doeveren op voorstd van den wethouder J. Oerlemans besloten aan den raad der gemeente Eethen, Geuderen en Heesbeen mede te deelen „dat men dezerzijds bereid is ten behoeve van ae aan de zuidzijde van den Nieuwen Maasmond gelegen gedeelten Doeveren eu Heesbeen eene gemeenschappelijke openbare lagere school met onderwijzerswoning op te richten, onder de volgende voorwaarden „dat van de regeering de toezegging worde verkregen van zoodanige buitengewone rijks subsidie. dat de stichting van de school en ouderwijzerswoning, benevens de eerste in richting der schoollokalen, kunne geschieden buiten bezwaar onzer gemeentekas „dat de gewoue jaarlijkschc kosten van onderwijs, voorzoover die komen voor reke ning vau de beide betrokkeu gemeenten, zullen wordeu gedragen naar evenredigheid van de bevolking van dat gedeelte van Doeveren dat ten zuiden van den Nieuwen Maasmond is gelegeu van het dorp Heesbeen. De bevolking zal worden geacht te bestaan uit het door dc laatste openb. volkstelling aangewezen getal inwoners „dat het ons aangenaam zal wezen van uw college te moge vernemen of, dit voor stel door u aannemelijk wordt geacht." RAAMSDONKSVEF.R 22 Augustus. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat het 2de kwartaalskohier No. 3 der per- soneele belasting is invorderbaar verklaard en dat een ieder verplicht is zijnen aauslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. De voetbrug over de Donge alhier sedert eenigeu tijd gesloten voor het verrichten van noodzakelijke reparatien, is thans weer voor het scheepvaartverkeer geopend. WAALWIJK 22 Aug. 1902. De hoogste prijzen der 3do klasse. Trekking vau 2U Augustus, 9513 Prijs van f 1500 No. H - 1000 u - 400 u - 200 ti tt 100 Trekking van 21 Augustus. Prijs vau f 100 No. 9959 De veemarkt was lieden ruim voorzien van prima nageuoeg rijpe kuif hees ten. Kalfbee3tcn I' 160 6 I 250. Dito vaarzen f 140 I 195. Jonge varkens aangevoerd 75 stuks, verkocht van f 7.25 a 11.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht. 37Skg. van f 1.22 a f 1.32 per kg. Eieren 3 6 4 cent per stnk. De lang verlangde droogte is gisteren ingetre den, dat zij oii9 nu niet spoedig moge verlaten is ook de bede van den landbouwer en veehan delaar. De huidenaanvoeren beginnen zoodanige proportion aan te nemen, dat de prijzen waarschijnlijk min of meer gevoelig zullen dalen. De importeurs op de hoofd markten in geheel Europa zijn sedert, de laatste 14 dagen heel wat lager gestemd. Hoewel eene daling reeds ccnigen tijd te voorzien was, kon men zich toch niet voor stellen, dat deze nu reeds zoo belangrijke zoude zijn, maar de zouters op de groote p-oductieplaatsen schijnen zich den laatsten tijd te haasten om de Europeesche markten meer dan voldoende te voorzien eu wei tegen betrekkelijk veel verminderde prijzen. Als het zoo nog een tijdje doorgaat zal de markt van alle soorten huiden, zware en lichte, te ruim voorzien zijn. De lederinarkt blijft gelukkig hare vaste stemming handhaven en men mag met rede veronderstellen, dat deze goede opinie nog geruime» tijd zal kunnen aanhouden daar de voorraad passende waar overal gering is, terwijl de behoefte dagelijks toeneemt. De markt voor vreemde looimiadelen is tengevolge van meer aanvoer en iets lagere prijzen levendiger geworden. Inl. schors met tamelijk veel handel, prijzen vast. DUSSEN, 21 Aug. Bolerprijs per K.G. vau 11.28 a f 1.36. Middel- markt 1 1.32. Aanvoer 160 h'. G. Eieren f 0.80 de 26 stuks. WAALWIJK. Van 16 -22 Aug. 1902. GEBOREN: Johanna Catharina d. v. C v. Knik en J. C. FIceiTer. Adrianus Antonius z. v. B. F. de Graafï en J. Waas. Antor.ia Elisabeth d v. C. J. Mutsnerts eu C. v. d. Bijl. OVERLEDENM. van Lier wed. v. J. v. d. Heijden 64 j. HU W.-AANGIFTE A. Brok 52 j. Drunen en G. de Rooij 58 j. Waalwijk. GEHUWD: M. J. Wilmont 28 j. en J. J. Spoor 29 j. WAALWIJK, op 15 Augustus 1902. 1 G. S. 2 W. S. 3 W. S. Wzn. 4 IJ. S. 5 W. de J. 6 IJ. K. 7 J. R. 8 A. K. 9 A. H. 10 J. B. Flzn. 11 A. k. 12 O. de M. vischdelict allen Ie Woudrichem sub. 1, 2, 5, 6, 8 en 12 ieder 2 weken hechtenis, sub. 3, 4, 7, 0, 10 en IJ. ieder 3 weken hechtenis. 2. A. H. teCnpelle politie overtreding f 4 of 2 dagen hechtenis. 3. C. v. B. te Baardwijk veldp. f 3 ot 2 d. h. 4. C. v. B. id opg. van een valsehen naam f6 ol' C d. 5. IA. v. C. te Vrijh. Cappel. 2 M. M. te Kaatsheuvel veldpolitie ieder f 3 of 2 d. h. 6. J. B. te Capelle pol. overtreding f4 of 2 d. h. 7. L. F. te SpraDg veldp. f 5 of 2 d. h. 3. H. d. V. te Vlijmen vischdelict f 3 of 2 d. h. 9. H. K. te Drunen straatschenderij f 4 of 3 d. h. 10. M. de M. f6of3 d. h. 11. C. W. zwd. dronkenschap f 2 of 2 d. h. 12. D. V. te Veen alsvoor (4e herhaling) liecli- tenisstrai' van 3 d. on 6 maanden opzending naar eene rijkswerkinrichting. 18. A. v. O. te Sprang id. f 3 of 3 d. h. 14. M. d. R. id. id. f 5 of 3 d. h. 15. M. W. to Vrijh. Cappel pol. overtreding f 1 of 1 d. h. 16. B. S. 2 W. S. te Kaatsheuvel niet terughouden vaneen hunne hoede staande hond sub. 1 f 6 sub. 2 f 1 17. 1 H. v. Z. 2 E. v. Z. beiden te Waalwijk pol. overtreding ieder f 6 of 3 d. h. 18 L. v. M. te Boxtel prov. reglement 1 5 of 3 d. h. 19. IJ. M.2 W. M. 3 G. M. overtr. veldpol. ieder f 6 of 3 d. h. 20. 1 J. M. 2 W. M. te Besoijen vischdelict ieder 2 maal f 5 of 2 d. h. voor iedere boete. 21. T. J. van R. te Capelle jacht- delict f 8 of 4 d. h. 22. J. H. W. te Capelle veldp. f 5 of 3 d. h. 23. W. v. D. te Baard wijk id. f 5 of 1 d. h. 24. C. F. v. d. H. te Vrijhoeven Cappel prov. reglement 2 maal f 1.50 of 1 d. iedere boete. 25. H. J. van A. te Raarasdonk dronkenschap f 4 of 3 d. h. 26. C. D. van T. te Sprang prov. regl. f 1 of 1 d. h. 27. J. v. D. te Vlijmen veldp. f 3 of 2 d. h. 28. 1 J. A. de R. 2 J. V. 3 H. J. S. 4 G. W. T. 5 A. M. 6 A. J. O. allen te Capelle ieder f 1 of 1 d. Ranze. De op Maandagavond aangekondigde vergadering der //Hanze" zal alsdan wegens afwezigheid van den ZeerEerw. heer pastoor adviseur, niet plaats hebben en is tot nader order uitgesteld. Brand. Hedenmorgen is de veldtent in den Baardwijkschen polder bewoond door J. v. Ilelvoirt, tot den grond toe afgebrand. Paard en automobiel. Bij Deinze, in België, kwam Maandag avond een automobiel langs den grooten steenweg aangertden. liet voertuig giug zachtjes vooruit. Een wagen reed voorop. De automobiel week uit, de wageu ook. Toen zij bij elkaar waren, sprong het paard geheel onvoorziens op den automobiel, die iu een oogenblik iu de sloot terecht kwam en daar omkantelde. Er zaten vier perso nen in het rijtuig, twee heeren en twee damesniemand bekwam eenig letsel. ■MMEP "TV* te Waalwijk, zal le. DONDERDAG 28 Aug. 1902, voorm. 10 ure bij J. Voet te Haarsteeg om te hooien de toemaat van Den Hoogen en Lagen Omloop, Mus- scheqwaarden en Eldcrwaarden, waaronder die tegen Groenendaal, afkomstig van Brou wers. 2e DINSDAG 2 Sept. 1902, nam. 1 ure. bij DAEEVl NS te Vlijmen. Eeuige perceeien in de Engelscbe Slagen en Vlijmensch Veld. NOTARIS te KAATSHEUVEL zal op VRIJDAGEN 29 AUGUSTUS en 5 SEPTEMBER 1902, respectievelijk ten koffiehuize van P. KLOOTWIJK op de Hoogevaart en ten koffiehuize van II. NIEUWENHUIZEN aan bet Labbegat te Capelle, des avonds ten 7 ure ten verzoeke van den lieer D. A. VAN STEENES thans te 's-Gravenhage ONDER MEEUWEN. KOOP I. Een perceel Weiland in het Hablok, kadaster sectie D 312 groot 1.47.00 II.A. KOOP 2. Een perceel Weiland aldaar sectie D no. 313 groot 1.54.00 H.A. Verhuurd voor f 165 per jaar. KOOP 3. Een perceel Dijkghoiïug in de Zuiderbroek, sectie 1) no. 154 groot 0.08.20 H.A. KOOP 4. Twee perceeien Wei- en Bouw land aldaar, sectie D nos. 155 en 156 groot samen 1.29.90 H.A. KOOP 5. Een perceel Weiland aldaar Sectie D. no. 149 groot 1.83.30 H. A. Verhuurd voor f 160.pr. jr. De koopen I eu 2 en de koopen 3. 4. en 5 komen in massa. ONDER CAPELLE. KOOP 6. Een perceel Bouwland in de aanwassen sectie A no. 344 groot 0.36.00 H.A. Verhuurd voor f 25 per jaar. KOOP 7. Een perceel Bouwland aan de Nieuwe Vaart sectie E no. 367 groot 0.33.50 H.A. Verhuurd voor f 15 per jaar. ONDER SPRANG. KOOF 8. Een perceel Hooiland in de Ven nen Sectie A. no. 192 groot 0.99.70 H. A. KOOP 9. Drie perceeien Hooiland in de Vennen Sectie A. nos. 193, 194 en 195 samen groot 0.63.90 H, A. KOOP 10. Twee perceeien Hooiland al daar Sectie A nos. 196 en 270 groot 0.84.10 IJ. Koopen 8, 9 en 10 zijn verhuurd voor f 45 per jaar. KOOP II. Een perceel Hooiland, aldaar over d^ Spoorlijn Sectie A. no. 271 groot 0.57.90 H. A. Verhuurd voor f 14.50 per jaar. ONDER LOONOPZAND KOOP 12, Twee perceeien Weiland op de Lage Zandschel Sectie A. nos. 2664 en 2667, groot 0.60.80 H.A. Ver huurd voor f40.pr. jr. Alles breeder omschreven bij billetten. De veiling vau het perceel onder Raams- donk voor de Erven van den heer E. J. Verster overleden te Loonopzand zal later plaats hebben. Aanvaarding der perceeien bij de betaling der kooppenningen 15 October 1902. Inlichtingen geeft genoemde notaris. bericht de aankomst van een schoone col lectie Zij vestigt ook de aandacht op hare, groote keuze pas gearriveerde

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6