HALT Gas-, Water en Electrisclie Geleidingen. Dejeuners, Diners SOUPERS, Koude en Warme SCHOTELS, A. C. VAN TILBURG. Advertentiën.' GLOEIKOUSJES. Fongers Rijwielen. Gateaux, Nougats Fantaisie-ijs, Dessert, Chocolaterie, Bonbons artikelen en Comesti bles. Burgerlijke stand. SPORT. Handelsberichten. Hanglampen Ganglan taarns Muur- en Sierlampjes Lamp-beige eerste kwaliteit. Alle soorten Gasbranders Pe- troleumbranders, Gas- en Lampeuglazen gaatjes gla zen, aiie soorten Lampen-katoen J. C. MARKS Zn. Patisserie Moderne. Cuisine Frangaise. Servies Tafellinnen en Zilver Bezoek van den Prins der Neder landen te Leeuwarden. Ongelukken. van heel goedkoope prijzen. Eerste kwaliteit Het REPAREEREN en LEVEREN van RIJWIELBANDEN en alle ONDER- DEELEN. Het beste adres van Jachtartikelen. Mij beleefd aanbevelend, Koper-, Lood- en Zink werker, Gasfitter. WAALWIJK. AGENT voor Waalwijk, Baard wijk en Besoijen van de met of zonder DIVERSE CONFISEUR CUISINIER menigte, meest logeergasten, opgewacht en hartelijk toegejuicht Geheel tegen de gewoonte in bleef II.M. een oogenblik op net bordes locven en hatgrcn nog ongewoner of eigenlijk geheel nieuw was, fluks zag men H.M. een hand- camera te voorschijn halen, waarmede Zij met een ondeugend lachje drie kiekjes van de opgetogeu menigte nam. Toen neigde de Koningin vriendelijk en begat Zich naar Haar vertrekken. II.M. de Koningin-Moeder zal Zater dag voor eenige dagen naar het Loo ver trekken, om den verjaardag van H.M dc Koningin daar door te brengen. Prins Hendrik heeft een zilveren bokaal beschikbaar gesteld als prijs voor de harddraverij op de korte baan te Leeuwar den op aanstaanden Vrijdag. Katholiekendag te Nijmegen. Van den derden dioccsanen Katholieken dag te Nijmegen, 23 September a.s. is het uitvoering program verschenen. In de eerste afdeeling (voorzitter de heer J. van Besouw, Goorle, zal Liet sociale vraagstuk voor den werkgever worden behan deld en zal kap. Poell, van Woensel een conclusie inleiden over de wenschelijkheii van het oprichten van ^.atroonsvereenigingen en het vorineu van propagandaclnbs in de parochiën, om daartoe te geraken. In de tweede afdeeling (voorzitter de heer C. Verbeeten, Nijmegen), zal worden behandeld liet sociale vraagstuk voor (le werklieden. Hier zal de zeereerw. pater P. van llooff, rector en president der St. Jozefsgezellen- veroenigiug te Nijmegen, eenige conclusion inleide over de practische resultaten der conclu sion van vorige Katholieke dagen en de heer H. Hermans, van Boxmeer, over de ouderlingen samenwerking tot versterking onzer fondsen voor lotsverbetering, zooals ziekeu- en be grafenisfondsen. In de derde afdeeling (voorzitter dr. F. B. Banning, Nijmegen), tot Bestrijding van Drankmisbruikzal de heer J. B. Vesters, uit Vucht, een conclusie inleiden over den werkgever en het drankmisbruik, en de lieer J. van Teeftelen, uit Bruten, over den werk man en het drankmisbruik. In de vierde afdeeling over het Onderwijs (Voorzitter de Heer J. Tuminers, Erp) zal de heer l. W. Ivemps, hoofd der school te Diuter, inleiden de bespreking van hetgeen verwezenlijkt is van de op vorige Katholieken dagen genomen besluiten, en zal ir. L. J. Sicking, conrector van liet Gymnasium te VHertogenboscb, bepleiten deweuschelijkliek van grondige studie vaD deu godsdienst, ook door beoefenaars der profane wetenschappen. In de vijfde atdeeling (Voorzitterzeer eerw. lieer G. vaii den Eisen, Heeswijk) is De Boerenbond liet onderwerp van bespreking Kap. H. W. Roes, uit Deurne, zal hier spreken over christelijke vereenigingen voor landbouwers, en de heer A. R. Miechielsen kassier der Boerenleenbank te Dreumel, over het nut der leenbanken. In de zesde afdeeling, (Voorzitter: de heer over W. C. A. II. Nieuwenliuizen, Nijmegen] De belangen van den Middenstand ter sprakei Conclusion over het vereeniginsleven onder den Middenstand worden hier ingeleid door Pastoor C. C. Prinsen fs-liertogenbosch), en over contante betaling door den heer Aug. Sassen (Helmond). In de algemeeue vergadering in de //Ver- eeniging zullen als sprekers optreden de zeereerw. heer II. Raytnakers, overste van liet Missiehuis „Sparrendaal" te Vucht, met een rede over Mgr. Hamer, en de hoogwelgeb- heer mr A. baron van Wijnbergen te Eind hoven, met een rede over de christelijke de mocratie. Gelijktijdig met deze algeraeene vergadering zullcu feestelijke bijeenkomsten plaats hebben de zalen van den R. K. Volksbond en in van de St, Joseph-Gezellenvereeniging. In den 11.K. Volksbond zal als feestredenaar optreden pater N. van Haesel O. P., en in de andere corporatie pater L. Hebraus S. J.. beiden te Nijmegen. Vrijdag-morgen tegen tien uur verzamelde zich reeds een tallooze menschenmenigte aan het station der S.S. om Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden bij zijne aankomst per extratrein te begroeten. Het weder was prachtig. De stad was rijk met vlaggen getooid. Toen de Prins, in adiniraalsuniform, aan den uitgang van het station verscheen en in liet gereedstaande hofrijtuig stapte, be spannen met twee paarden, uit het zadel gereden, brak een levendig gejuich los. Pe prius maakte een tournée door de stad. Het groot enthousiasme dat Z. K. II. reeds aan het station begroette, groeide nog aan langs den weg, dien de Prins door de Leeuwarder straten en langs de grachten aflegde. Op de tentoonstelling gekomen begaf de Prins zich onmiddelijk naar het versierde middengedeelte der tribune op het sport terrein, waar hij een défilé van fokvee bij woonde- om daarna «en bezoek te brengen aan verschillende afdeelingen der tentoon stelling, in het bijzonder aan de expositie der Ned. Heide-Maatschappij. Te lialftwec had in de directiekamer van de feesthal een lunch plaats, aangeboden door het II.B. der Er. Mij. van Landbouw. Inmiddels was op het sportterrein een aanvaug gemaakt met de groote harddrave rij op de korte baan, waar de prins, na een bezoek aan de in de nabijheid gelegen stooinzuivelfabriek, verder den namiddag doorbracht. Des avonds dineerde Z. K. II. bij den Commissaris der Koningin en vertrok te 8.10 per extra-trein. Slachtvee naar België. Men schrijft van de Belgische grenzen aan de N. R Ct. In België heerseht door het gesloten blijven der grenzen een groot gebrek aan allerlei vee, docli vooral aan slachtvee. Zooals wij reeds gemeld hebben, heeft dc minister van oorlog aa:i de leveranciers van Int leger toegestaan liet benoodigde slacht vee in Nederland te gaan koopen en is hun tevens het voorrecht verleend de quaran tainestallen te passeeren. Daardoor is fei telijk de grens geopend voor den invoer van Nederlandsche vee voor het leger be- flerad. Deze maatregel wordt algemeen goedgekeurd, maar geen wonder is liet dat het bij die goedkeuring niet blijft, maar dat er van verschillende zijden stemmen opgaan, die dringend vragen niet alleen de grenzen te openen voor den invoer van Nederlandsch slachtvee voor het leger, maar ook voor de burgers. liet zijn voornamelijk de vleesckliouders der groote steden, die thans de opening der grenzen vragen. Doordat er geen slachtvee ter markt komt, zijn de slagers onmachtig hunne klanten op tijd te bedienen. Het vee is sinds den Frransch-Duitschen oorlog niet zoo hoog in prijs geweest als thans, waardoor zij genoodzaakt zijn het vleesch gedurig op te slaan of met verlies te ver- koopen. Ook de burgers klagen //Waarom mogen de soldaten vleesch eten en zullen wij het om de duurte weldra moeten missen Daarbij komt, dat er thans geen enkele reden meer bestaat om de grenzen gesloten te houden. Vroeger was het altijd #Men zou de grenzeu wel openen, als liet Neder landsche vee maar gezond wasdoch in Nederland heerschen steeds besmettelijke veeziekten Weluu de veeziekten zijn, zoowel in Nederland als in België en Frank rijk geweken, zoodat dit motief geheel ver vallen is. Daarom vragen ook de landbouwers der noordelijke provinciën als Brabant, Antwer pen en Oost-Vlaanderen nogmaals de ope ning der grenzen voor alle soort van Ne derlandsche vee, fok- zoowel als slachtvee, met eeue quarantaiue van ten hoogste 8 dagen in do rijksstallen aan de grenzen. Smartelijke dood- In een onbewaakt, oogenblik wist in de Frederik Hendrikstraat te Amsterdam een 3-jarig kind een flescli met loog te krijgen en nam er een slok uit. Op het gekerm van het kind kwamen de moeder en de buurvrouwen toegesneld en gaven als tegen gift warme melk en slaolie in, onderwijl een der buren een dokter ging halen. Deze spande al zijn krachten in om liet kind te redden, maar helaas, ziju moeite was ver- gecfsch onder smartelijke pijnen gaf liet den geest. Men schrijft uit Bolsward aar. de L. Ct. Een jeugdig dienstmeisje, 13 d 14 jaar oud, kwam hier dezer dagen op noodlottige wijze om het leven. Dienstbaar bij T. v. d. M. aan de Stadsgracht, had zij, terwijl ze op het „stalt" bezig was potten en pannen te boenen, het ongeluk daar af te glijden en schijnt ze voorover in het water gevallen eu onmiddellijk gestikt te zijn. Niemand al thans heeft opgemerkt dat ze in het water viel of om hulp riep. Toen men hare ver dwijning bespeurde ping men aan het vis sollen. Ook de vader, die niet ver daar vandaan bij de veilenblooterij werkzaam was, en, zonderlinge samenloop van om.taudi0— heden, hij zelf vond zijn kind, doch helaas als lijk. Donderdag is te Stratum een metselaar, werkzaam op het dak van een in aanbouw zijnd huis, naar beneden gestort en op de plaats dood gebleven. De man, te Oisterwijk tehuis behoorende, laat een vrouw met 4 kinderen achter. Op de mijn Oranje—Nassau alhier, zoo meldt men ons uit Heerlen, geraakte de mijnarbeider C. beklemd tusschen twee ko lenwagens, met het treurig gevolg dat een zijner becuen totaal werd verbrijzeld. De Boerengeneraals. De directeur van de Uitgevers-Maat schappij Nederland is gemachtigd tot de openbaarmaking van onderstaande officieel communiqué, hetwelk eveneens aan de gezamenlijke buitenlaudsche pers verzouden werd „De generaals Botha, De Wet en De la Rey wenschen te constaieeren, dat hun aandacht gevallen is op herhaaldelijk in En -elsche bladen voorkomende berichten, die afkomstig heeten te zijn van hunne in Den Haag, Brussel of elders op het vasteland gevestigde correspondenten. Die berichten hebben ten doel, de bestaande goede ver standhouding en overeenstemming onderling lusschen de generaals, president Kruger, de deputatie of dr. Leijds verdacht te maken door geheel ongemotiveerde mededeelingen omtrent mecr.ingsverschilleu, die in hun verschillende conterentien zouden geuit ziju te publiceeren. De generaals wenschen na drukkelijk ter algemeene kennis te brengen dat de meest volkomen eeusgezindheid tus schen hen en voornoemde personen steeds heerscht en steeds geheerscht heeft. Elke bewering of veronderstelling van het tegen deel is absoluut bezijden de waarheid en kan alleen afkomstig zijn van kwaadwilligen of verkeerd ingelichte en lichtgeloovige per sonen". 's-Gravenhage, 26 Augustus 1902. (was geteekend) BREBNER, Secretaris van de Boerengeneraals. Twee meisjes verbrand. Te Huihuizen, gemeente Gent (Ovcrbetuwe) werden Woensdagnacht drie wouingen in asch gelegd, waarbij twee levens zijn te be treuren. De brand ontstond in het achterhuis van den smid Koks, die met groote moeite de inmiddels toegesnelde buren wees op de in het brandend perceel aanwezige vrouw en kinderen. Door het moedige optreden van bijwonen den, waarbij zich onderscheidde Chris Kui pers, is het geiukt de echtgenoote en het joDgste kind te redden, terwijl de kuecht met den jongsten zoon door een sprong uit de tweede verdieping zich in veiligheid bracht. De twee meisjes, de 13 jarige Geertruida en de omstreeks 91/2—jarige Theodora, werden eenige ureu later als verkoolde lijkeu teruggevouden. Verder verbrandden de inboedel en de levende have. Alles was verzekerd. De vlammen sloegen over op de njeuwe woningen van dc gebr. Derksen, wed. J. Driessen eu G. Wegh, die met deu inboedel verloren gingen. Hiervan was alleen het gebouw vezekerd. Moord. Onder Clinge (Zeeland) is het bebloede jk van een reeds bejaarde vrouw gevon den. Zij lag met een paar sneden aan den :ials in het bed tevens was er een koord om den hals gestropt. Aan de hand üad zij ook wonden, zoo dat het schijnt dat zij met haar moordenaar geworsteld heeft. Een zakdoek met geld wordt vermist. Een groot broodmes is in beslag genomen. Eeu droevig ongeluk had te Scheveuingen plaats. Een 18jarig meisje uit Rotterdam bevoud zich met haar broertje op een der Delflandsche hoofden, tegenover het pavil joen van de prinses von Wied. Door de gladheid vau het hoofd gleed het knaapje in zee het meisje sprong hem na, om hem te redden, doch dreef weg en verdronk. Het knaapje kwam behouden aan land terug. Het lijk van het meisje is aangespoeld en naar het politieposthuia op het Gevers Dey- nooiplein overgebracht. Besoijen, Het doet ons g. noegen te kunnen vermelden dat op de a.s. kermis er ook op muzikaal gebied te profiteereu zal zijn. Maandag middag om 6 uur zal de harmo nie St. Crispijo van Waalwijk eene uitvoering geven in den ruimen en smaakvol aangelegdeu tuin van den C. van Dongen. Het met zorg samengestelde p'ograraniabevatverschilleude schoone en opgewekte stukken, zoodat er met reden een talrijk bezoek mag verwacht worden. Na afloop dezer uitvoering begint bij den heer D. van der Zakeu de soirée te geven deor 't mannenkoor „Vooruitgang zij ons doel." Raamsdonksvccr, 29 Augustus. De handel in hooi is verre van levendig. Beste kwaliteit geldt f 12.per 500 K.G. De graanoogst geeft reden tot tevredenheid. De aardappelen hebben door den aanhoudenden regen veel geleden, zoodat de kwaliteit minder is; men besteedt f2.40 a f 2-50 per H.L. Woensdagmorgen is deu smid v. O. bij werkzaamheden aau het vuur eeu ongeluk overkomen. Eeu gloeiende ijzerschil kwam n,l. zoodanig ia een zijner oogen terecht, dat men vreest voor het behoud van dat eene oog. Onmiddelijk heeft hij zich onder be handeling van eeu specialiteit te Breda ge steld. Op eene brug alhier is het rijtuig van een Belg met een tram in botsing gekomen. Het rijtuig werd deerlijk gehavend. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig uiet voor. Grarc, 28 Augustus. Van de 4801 geldig uitgebrachte stemmen bij de stemming voor een lid der Prov. Siaten, die heeft plaats gehad wegens de nietigverklaring der ver kiezing van den heer A. v. d. Wiel, kreeg de heer Hermans, candidaat vau het bestuur der R -K. Kiesvereeniging 2288, de heer v. d. Wiel 2253 eu de Ch Gervers 260 stem men. Er zal dus een herstemming plaats hebben op 6 September. Het is moeielijk eene vaste basis voor leerprijzen te bepalen daar voor dezelfde waar zeer uiteenlonpende prijzen betaald wordeu naar gelang dc behoefte van de koopers. Looimiddelen iets flauwer. DUSSEN, 28 Aug. Boter prijs per K.G. vKn f 1.22 a f 1.30. Middel markt 1 1.28. Aanvoer 160 K. G. Eieren f 0.85 de 26 stuks. WAALWIJK. 23 20 Augustus 1902. GEBOREN JCoruelia d. v. L. G. Sehcllekeus en E. Truren. Autonetca Johanna d. v. J. Verhoeven en M. Verhilst. Hendrika d. v. G. v. Gils cn VV. Ligtvoef. Adrianus Josephus z. v. J. F. Wilmont en VV. C. v. d. Ven. OVERLEDEN: llendrika Maria de Bakker II mnd. HUWELIJKSAANGIFTE: L. C. ten Haafï jm. 29 j. eu J. II. Claassen jd. 29 j. GEHUWD: Andries Brok, wedr. vau M. v. d. Brandt, Drunen 52 j. en Caiharina de Rooij wed. van L. J Missot Waalwijk 59 j. BESOIJEN. GEBORENAdrianus Gerardus Antonins z. v. Johannes Autonius WaliheruB Wagenmakers en Gertruda Lenardinn Kooien. Willem z. v. Johannes Kruif eu Elisabeth van den Hoven. Johanna dochter van C'oruelis de Zijter en Gijsbertje Nijhoff. Petronelln Jacoba d. v. Cornelis Spapens en Catharina Dekkers. OVERLEDEN: levenl. kind van Johs. van Zeist en Johanna van Dommelen. Joanna van der Houdt wed. van Cornelis var. Daelen 65 j. Militaire afstandsrit Brussei-Ostende. WAALWIJK 29 Aug. 1902. Er was veel aanvoer ter veemarkt in hoornvee; de handel was vlug en de prijzen waren hooger. Vooral voor prima kalfbeesten die voor binnen- cn buitenlandsche rekening gretig werden aan gekocht, er waren zeer talrijke kooplieden. Kalibeesten f 165 A 1 275. Dito vaarzen f 140 it f 230. Jonge varkens aangevoerd 76 stuks, verkocht van f7.— af 12.25. Ter botermarkt afgesl agen en verkocht 316 kg. van f 1.39 a 1 1.51 per kg. Eieren 37a a 5 cent per stuk. Ofschoon de aanvoeren op de Londensche huidenveiling van 21 Aug. onbeduidend waren, was de veiling goed bezocht en toonde zich door een levendige vraag. De handel in Antwerpen was nogal le vendig ten gevolge der nieuwe aanvoeren. Prijzen zijn vast voor zware ossen terwijl lichte gezouten os en koe minder gezocht zijn. Verkoop der laatste 8 dagen 18.861, voorraad 86.495 huiden. Ook Havre en Hamburg toouen groote vastheid en vooral in droge eu drooggezouten huiden van di verse herkomsten is bijna geen voorraad zoodat voor deze soorten hooge prijzen be paald worden. Leder is niet noemenswaardig voorradig en hetgeen men droogt is verkocht of neemt men onmiddellijk aan hoogereu prijs van de markt. Er waren voor dezen internationalen af standsrit 61 ruiters ingeschreven. De eerste gioep bestoud uit zes officieren en vertrok te 7 uur van de Place Sainctelette te Brussel. Toen reden om de vijf minuten de volgende elf groepen van vijf ruiters af. In de lijst van deelnemers waren zes Nederlandsche officieren In groep IV luit. Carp, in V luit. Nierstrasz en luit. Maris, in VI tweede luit. Godin de Beaufort eu luit, Thirion, eu in VII luitenant—kolonel Erzey. De hoofdvoorwaarden voor de deelnemers waren le. Met hetzelfde paard, zijnde een dienstpaard geheel onder regimentscon trole ingeschreven, den geheelen weg af te leggen 2e. een minimum gewicht te hebben van 74 kilogram voor ruiter en harnachement te zamen. De weg af te leggen was 132 K.M. Officieel ziju de aankomenden als volgt gerangschikt 1. Madamet 2. Deremetz Haentjens 4. Romieux (allen Franschen) 5. Smith Kielland (Noo.)6. Godin de Beau fort (Nederlander); 7. Joosten (Belg) b. Douglas Gilson (Zweed)9. Marchand (Belg); 10. Maris (Nederlander); 11. Ley- nard (Franschman); 12. De Trazegnies 13 Narchal14. Lemercier en 15. Demuenynck (allen Beleen). No. 1. luitenant Madamet, deed de 132 K.M. in 6 u. 54 min.no. 15. luitenant Demuenynck, in 9 u. 32 min. Madamet heeft dus gemiddeld 11 kil. per uur afgelegd. In het geheel zijn vijf paarden onderweg doodgevallen. Nog zijn aangekomen King (Franschman), Momma (Nederlander) in 10 u. 5. min., Ter- rière (Franschman), Erzey (Hollander) in 10 21 min., Dutilleul (Belg), Laune (Fransch man), Senn (Zwitser), Coupez (Belg) en Mon- taigu (Franschman). Behalve de hoofdprijs van koning Leopold, een kunstvoorwerp)} en 4000 francs, waren uitgeloofdPrijs van het Belgische ministerie van oorlog prijs vau de „stand Ostende", kunstvoorwerp en 2500 francs prijs rau het „Comité international", id. en 1800 fres. „prijs van Mariakerke«, gouden medaille en 1200 fres,„Prix des Duoes". id. id. eu 1000 fres.i/Prix de l'Estacade,,, id. id. en 500 fres. Speciale prys voor de Belgische deelnemers gouden medaille en 1000 fres. Verder waren prijzen uitgeloofd door de jockey-club, de société royale hippique, het wedren-comité te Ostende, den heer L. De Rothschild, de „Société de Sport de Belgi— gue", het wedren-comité te Forest enz. enz. Belgische bladen spreken er schande over zooals sommige deelnemers aan den afstands rit hun uitgeputte paarden mishandelden om *e nog maar op tijd te laten aankomen. Sommige diereu waggelden over den weg, met eeu dikke laag schuim bedekt, de flan ken bloedend vau de sporen, waar het bloed afdruppelde, io beweging gehouden door het eindeloos geraosel met de rijzweep. Het publiek was verontwaardigd en jouwde eukelen vau deze wreede ruiters uit. Twee paarden zijn er doodgereden, een is er ver dronken, verschrikt door eeo automobiel. Majoor Dutilloeil viel bij aankomst. De eerstaankomende, luitenant Madamet, heeft verteld dat zijn paard Courageux een volbloed is, zoon van Border—Mistrel en van Hypothèse. Hij heeft ziju paard auderhaif jaar lang methodisch getraind, om hem de beenen los te maken en de spieren te sterken. Hij liet Courage geregeld op hard terrein galoppeeren, zonder een dag over te slaan. Zoo kon hij dezen wedstrijd flink doorstaao. Van het eindpunt af liet hij hem zijn volle suelheid ontwikkelen om uit het peleton van mededingers te komen, die hem maar konden hinderen. Na anderhalf uur zoo gegaloppeerd ie hebben, heeft hij hem over het grootste deel van deu weg in ge middelde snelheid gehouden, om ten slotte telkens 2 3 kilometer te galoppeeren. Telkens na zoo'u galop steeg luitenant Ma damet af. en lekïe ziju paard vijf minuten aan deu toom. Paard eu ruiter waren zeer frisch. Tusschen Brussel en Erenbodegem is aan twee ruiters een ongeluk overkomen, de paarden van de Nederlandsche en Belgische luitenants Nierstrasz en Bailly zij licht ge wond, doch zoo dat de officieren den strijd moesten opgeven. Van andere zijde meldt 'men, dat het paard van luitenant Nierstrasz in Ganshoren al niet meer verder kon, en dat zijn meester het toen aan een boer heeft verkocht, die het direct in het: abattoir te Brussel liet slachten. Een ander Neder- landschluitenant (men uoetnt hem niet in de Petit Bleu) is te Ginste van zijn paard ge vallen eu bewusteloos blijven liggen. Maar nadat een dokter hem een cafeïne- inspuiting gegeven had, steeg hij weer op. De Fran- sche luitenant Bausil moet zijn paard in Lichtervelde hebben doodgeschoten. Gelukkig komt er geen tweede editie van dezen rit, die met sport niets le maken heeft 't is een afjakkering en doodrijding van het beste materiaal in den kortst moge- lijken tijd en de deeluemers zelven willen er ook niet weer aan na de droeve resultaten, Er kwamen 't geheel aan 12 Belgen. 10 Franschen 4 Nederlanders, 1 Noor 1 Zweed en 1 Zwitser. De Franschman Bausil legde de 100 eerste kil. af in 4. uur en 38 sec., doch o <t kostte zijn paard het leven. Van de 29 paarden waren er 7 volbloed 6 halfbloed, 11 Ierschea 3 inlandsche, 1 Nor— mandier en een niet—aangegeven. De vol bloeds namen ue le, 4e, 8e, 20e. 21e, 22e, en 23e plaats in. In den rit hebben 17 paarden het leven verloren en ruim 20 zijn in hopenloozen toe- staud. De Automobiel van zekeren Gabriel te Trouville heeft het wereldrecord verminderd tot 20 4 seconde per K.M. en daarmede een gemiddelde snelheid van 136.3 K.M. in het uur bereikt. Een sneltrein maakt ongeveer 70 K.M. per uur. Heden ontvangen een groote sorteering enz. enz. Verder alle huishoudelijke artikelen. Voor het aanstaande seizoen groote sor- leering Kolen-en Cokes-lepels van af 6 cent Ook beveel ik mij beleefd aan tot het LEGGEN en REPAREEREN van Aanbsvelend,

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6