Nummer 84. Donderdag: 23 October 1902. 25e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Sndustrie en Gemeentebelangen. ANTONIO FMMDO. De Ongevallenwet. AITOON T IE L E N, Besluiteloosheid. Urre e v e k FEUILLETON. De gemeenteraad. WAALWIJK. mirt wmK-im HSt? aj p--- j-i iwwwiiriwa limiwii ■illBM De Echo van het Zuiden. WaalwijkscSic en Laigstrutsele Courant, Dit Blad verschijnt W o e 11 s d a g- en Zaterdagavond Abonne in e n t s p r ij s per 8 maanden f 0."5. Franco per post door liet geheele rijk f 0.90. Brieveningezonden stukken gelden Uitgever. Het tijdstip nadert, waarop de Ongeval lenwet in werking zal treden. l)e Eerste Kamer zal aan de Beroepswet ongetwijfeld ar adhasie hechten en de toepassing der verzekering tegen ongelukken, den werkman in zijn bedrijf overkomen, wordt dan door niets meer belemmerd. Met het oog daarop heeft de Maatsch. tot Nut v-an 't Algemeen een geschriftje in 't licht gegew.n, dat tot het verspreiden van de noodige kennis omtrent de bepalin gen dier wet, zeer zeker van groot nut kan zijn. Het is samengesteld door mr. A. Slotemaker, een man die in deze soort van arbeid thuis is en op populaire wijze de wet voor belangstellenden, voor patroons en werklieden vooral, uiteenzet. De prijs van het geschriftje is zeer gering, slechts 5 ets. en, bij zekere hoeveelheid gekocht, nog minderd. In onze gemeente zijn ze door het departement „Langstraat" zelfs gratis ver spreid. (Red. E. v. h. Z.) Een beknopt overzicht der wet moge hier iutussehbii volgen. Gelijk gezegd, is het naar doel, de werk lieden te verzekeren „tegen geldelijke ge volgen van ongevallen, hun in verband met de uitoefening van het bedrijf overkomen." Die gevolgen worden gedragen door hen voor wier rekening de bedrijven worden uitgeoefend, door de werkgevers. En daar ieder werkgever niet afzonderlijk aanspra kelijk kan worden gesteld, wijl de last voor menigeen niet zou te dragen zijn, worden de kosten verdeeld over de gezamenlijke werkgevers. Willen zij zeiven de kosten d-ageii of de verdeeling der kosten tot een engeren kring van werkgevers beperken, dau wordt huil daartoe gelegenheid gegeven. Dit geschiedt echter onder zekere voorwaar den, waarbij de controle blijft aan lien die daarvoor bij de wet zijn aangewezen. Art. lU der wet geeft een opsomming van de verzekering-plichtige bedrijven, in hoofdzaak der eigenlijke nijverheid, ook die het transport betreffende, uitgesloten zijn landbouw, veehouderij, zeevaart en zeevis- scherij 't Maakt voor de vergoeding, den werk man toe te kennen, geen verschil of het ongeval al dan niet aan grove onachtzaam heid is te wijten. Geschiedt het echter opzettelijk, dan blijft alle vergoeding ach terwege. Bij ongevallen tengevolge van drou kenschap wordt de uitkeering op de helft ver», inderd. enz., franco te zenden aan den 35 door A. C. v. d. H. o— Auleursree/it verzekerd volgens de wet.) Nu, Lucia, hernam hij, gij weet, de ure nadert, waarop gij geroepen zult worden, uw geloof af te zweren. Morgen begint het 3airaml'ee9t en zoo gij heden-nacht Mahomed als Godsprofeet erkent en hem hulde en eer bewijst, verzekei ik u, dat eene schoone toekomst u voortaan zal tegenlachen. Gij zult hier gevierd en bemind worden, als waart gij een eigen dochter. Ik weet echter, dat gij standvastig zijt en van uw gelo f niet dan met tegenzin afstaud /.uit doen; daarom. Wacht even, Hadji, vóór gij verder gaat, teg mij eerst of gij hiei komt als mijn vijand, dan wel als vriend. Noch als vijand, noch als vriend, Lucia. Welnu, Hadji, dan meen ik van uw bezoek verschoond te mogen blijven. In de omstandig heden, waarin ik thans verkeer, wil ik alleen een vriend of een vijand voor mij tien. Zijt gij mijn vriend, troost en sterk mij dan in het lijden zijt gij mijn vijand, zeg mij dan, wat mij te wachten staat, bijaldien ik volhard. Nu, Lucia, ik wil uw vriend zijn en u het onderhoud mededeelen, dat ik een paar uur geleden met mijn vader over u gehad heb. Meld liet mij Hadji, naar waarheid. Gij weet, Lucia, hoe vader, als opperhoofd der Muzelmannen, in deze stad vóór alles een voorbeeld van nauwgezette plichtsbetrachting en godsdienstijver geven moet. Gij weet ook, hoe dij vun den beginne af, dat gij hier kwaamt, besloten heeft, u na eenige jaren in onzen gods dienst op te nemen. Die dag. of liever die nacht, thans aangebroken. Een staatsiekleed is voor o reed9 in gereedheid gebracht, een aantal gasten 'ijn uitgenoodigd, over eenige uren hier te zijn. Houd u nu eei:S flink, Lucia, en toon u niet Ad\krtk.ntiën 1 7 regels f 0.60 daarboven 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën Smaal ter plaatsing opgegeven, worden ~manl berekend. A oor plaatsing van een groot aantal regels en advertenties bij abonnement worden speciale zeer voordeelige contracten gesloten. Reclames 15 cent per regel, lloc zorgt nu de wet voor den werk man, wien een ongeval in het bedrijf over komt In de eerste plaats wordt hena als schadeloos stelling kosteloos genees- en heelkundige behan deling verleend of wel vergoeding voor de be handeling. Kan de werkman op den derden dag na het ongeval zijn gewoon werk nog niet doen, dan geniet hij behalve deze geneeskun dige behandeling of vergoeding daarvoor een t ij d e I ij k e uitkeering, ingaande op den dag na het ongeval, welke uitkeering voortduurt tot hij zijn werk kan hervatten, doch niet langer dan zes weken. Zij bedraagt 70 pet. van zijn dagloon (Zon- en feestdagen niet medegerekend). Als hij na zes weken geheel of gcdeellelijk ongeschikt is tot werken, dan ontvangt hij als verdere schadeloosstelling een geregelde uitkee ring, rente genaamd, die voortduurt, zoolang hij geheel ol ten deele tot werken ongeschikt is. Bij overlijden, als gevolg van het ongeval, hebben dc nagelaten betrekkingen, voor zoover hun onderhoud van den getroffene afhing, nog aanspraak op een rente. De rente bedraagt mede 70 pet. van het dag loon als men volkomen ongeschikt is tot werken, terwijl bij gedeeltelijke ongeschiktheid een deel der rente wordt gegeven, in verhouding tot de verdere geschiktheid tot werken. Hoeveel dat zal bedragen, moeten de dokter en de personen, die van 't vak van den man verstand hebben, uitmaken. Volledige schadevergoeding ontvangt de werk man als het ongeval te wijten is aan een mis drijf, terzake waarvoor de werkgever tot straf is veroordeeld. Ook voor de nagelaten betrekkingen wordt gezorgd. Eerst ontvangen zij een vergoeding voor begrafeniskosten, later een rente aan de weduwe of den weduwnair (als de overledenen, arbeidster, de kostwiuBter was) of wel aan de kinderen. De weduwe ontvangt 30 pet. tot haar dood of tot zij hertrouwt, terwijl bij eventueel hertrouwen Dog een soort «afkoopsom der rente" wordt gegeven. De kinderen krijgen 15 pet. van het dagloon van vader of moeder tot hun 16de jaar. Als grondslag voor de berekening der schadeloossteling neemt de wet het gemid delde dagloon, genoten in het jaar, dat aan het ongeluk is voorafgegaan, tot een maximum van vier gulden. Voor seizoen- bedrijven zal een bizonderc regeling worden aangenomen. Schadeloostelling in geld wordt uitbetaald aan het postkantoor der woonplaats van den rechthebbende op ecu bepaalden dag der week. Dit bedrag moet door den betrokkene zelf wor den gehaald of wel door iemand aan wien hij volmacht heeft gegeven. Er kan geen beslag op worden gelegd, althans als het geen hooger be drag geldt dan f 5 per week. Mocht de rente strekker failliet worden, dan blijft hij tot een maximum van f 5 zijn rente trekken. Wie eenmaal rente heelt, maar herstelt, ver liest zijn rente, maar een herziening moet vooraf plaats hebben. De Bank kan een onderzoek voorschrijven; zelfs kan een operatie worden voorgeschreven. Als bijv. een eenvoudige kunst bewerking den werkman het gebruik van zijn haud kan teruggeven, moet dit geschiedon, be houdens een nader onderzoek waartoe de be- weerspannig. Mijn vader wil het eenmaal, en het zal gebeuren hoe meer gij u verzet, hoe meer ge zelf de nadeelige gevolgen ondervinden zult. En als ik nu een9 beslist weigerde," Hadji Abdallah, sprak Lucia Oer, terwijl zij recht voor hem ging staan en met haar betooverend schoone oogen den jonkman geheel en al beheerschte? Dit zult ge niet, Lucin, ik ben er van overtuigd. Eer zult ge het hoofd in den schoot leggen, dan u aan oneer of schande over te geven. Geef ik mij daaraan over F Dat niet, maar gij zult er aan overgegeven worden. Met de verachtelijkste slaven zult gij voortaan gelijk staan, zoo gij nog langer dm wil mijns vaders durft trotseeren. Daar hij de satanische hardnekkigheid uwer landgeuooien genoegzaam kent, daar hij overtuigd is, dat dweepzucht het karakter uwer landgenoolen is en een Spanjaard liever sterft, dan zijne over tuiging prijs te geven, cal hij om middernacht iemand naar u toesturen om te vragen of gij bereid zijt, op het bepaalde uur den eed op den koran af te leggen. Wee, driewerf wee uwer, zoo gij verklaart dien eed niet te zullen doen. Vader zal dan de gasten naar huis moeten terug zenden, wijl geen Muzelman, geen geloovige, maar een Nazarener, een hond, weigert hein te gehoorzamen. Denk dau hoe zijne wraak over uw hoofd zal nederdalen. En als gij later geboeid, beschimpt, gehoond, onteerd of wat dun ook, do handen klagend ten hemel zult heffee, schrijf dan niet aan het noodlot, maar aai; uwe eigene onverzettelijkheid toe uw rampzalig leveu. Woest flikkerden na deze woorden de oogen van den vurigen jonkman. Zoo hij gemeend had, Lucia hierdoor te ontstellen, bedroog hij zich. Kalm en gelaten Btond zij nog altijd vóór hem. Haar gelaatwas verbleekt wel is waar, maar haar aangezicht verried niet de minste vrees. Waarom u zoo opgewonden. Gij kwaamt als vriend, niet waar? Ja, Lucia, maar ik merk, dat ik er tot mijn spijt niet in geslaagd ben, u tot andere gevoelens te brengen. Waarom tot uw spijt Omdat ik niets liever zag, dan dat gij hier gelukkig, geëerd en bemind waart. Welke redeu hebt gij hiervoor? Ik kan u die reden met noemen, Lucia Mijn gemoed komt in opstand bij dc gedachte trokkene mede een dokter kan aanwijzen. Als de meerderheid de bezwaren van den werkman ongegrond acht en hij blijft weigeren, dan kan de Bank de genees- en heelkundige behandeling doen staken en de rente geheel of gedeeltelijk doen ophouden. Ook de geneeskundige behandeling ge schiedt voor rekening van de Bank. De werkman kan zijn eigen dokter kiezen uit de lijst van hen, die zich als zoodanig hebben beschikbaar gesteld. Wat nu de werkgever betreft, die de noodige fondsen ter uiikeering aan de Rijks-verzekeringsbank moet opbrengen, deze heeft de keus om of een premie aan die- Bank te betalen, waarvan het bedrag nog bij Kon. besluit moet worden vastgesteld, dt na van de Koningin bekomen vergunning, zelf het risicoS te dragen, of bet over te dragen aan een naamlooze vennootschap of vereeniging. Wie zelf het risico draagt, betaalt aan de Rijks-verzekeringsbank geen premie maar moet, als een zijner werklieden een ongeval treft, dan ook de volle waarde der krachtens de wet gedane en te doen uitkeeringen aan de Rijks-verzekeringsbank betalen en moet in elk geval een pand geven ter zekerheid van de nakoming dezer verplichting. Wie het risico overdraagt, zal daarvoor aan de naamlooze vennoot schap of vereeniging met welke hij con- contracteert, betaling verschuldigd zijn, volgens met haar te sluiten overeenkomst, terwijl zij zelve aan de Rijks-verzekerings bank de bij de wet vastgestelde schadeloos stellingen heeft te restitueeren en voor de nakoming barer verplichtingen zekerheid heeft te stellen. Deze regeling geldt voor alle werkge vers in verzekering-plichtige bedrijven dus ook voor hen, die hun arbeiders reeds bij een particuliere maatschappij mochten ver- verzekerd hebben. Wie nu echter zoodanige verzekering bij een particuliere maatschappij vóór op 26 October 1900 gesloten heeft, is bevoegd, die tot zeker door het bestuur der Rijks-verze keringsbank vast te stellen bedrag (in den regel wel tot het geheelen bedrag) over te dragen aan de Rijks-verzekeringsbank, mits zij dit doe voor artikel 1 der Ongevallenwet in werking treedt. Het gevolg van zoodanige overdracht is, dat de Rijksverzekeringsbank dit bedrag, hetwelk de werkgever aan de particuliere verzekerings-maatschappij ver schuldigd is voor hem betaalt. Verzekeringen, gesloten na 26 October 1900, kan de Rijksverzekeringsbank niet overnemen. Wie dus nA 26 October 1900 een verzekering gesloten heeft, moet den last tweemaal dragen, zoolang zijn contract met die verzekerings-maatschappij v?n kracht blijft. C. «*-'ivmirm •tmmm» m mm-mmammmrnrn Er ligt nog een heel groot veld open om door dit lichaam bearbeid te worden. Dit zal blijken als weldra in het K. S. W. een proeve verschijnt van een katholiek sociaal gemeenteprogram. Vooral op gebied van praktisch volkson derwijs kan de gemeenteraad veel bewerken door v a k o n d e r w ij s, handelcursus, huis houdschool enz. Een buitenkansje voor onze gemeente, dat er geld voor in kas is. Het kan niet uitblijven zegt G. Bulten dat onderwijs in huishoudkunde voor de gemeenteraden een eisch der levensprak tijk voorkomt. Dit vooral voor gemeenten, waar fabrieken zijn. Toen de meisjes nog niet naar de fa brieken gingen en thuis werkten en dus thuis nog den huishoudelijken arbeid gade sloegen en deelden, toen werden ze nog niet gevormd tot degelijke huismoeders, wat zal het zijn, nu er zoovelen naar de fabriek loopen en van de fabriek uit vroeg tijdig trouwen Dc twee laatste katholiekendagen hebben niet zonder reden zoo uitdrukkelijk op huis houdscholen gewezen. Het gemis zal zich meer en meer doen voelen. Hier zou mijns inziens, zeker zoo goed als elders, door onderlinge samenwerking van Eerw. Zusters en eenige sociale dames der gemeente veel maatschappelijk goeds kunnen bewerkt worden. In Leiden heeft op voorstel van B. eu W. de Raad besloten tot huishoud-ouderwijs en eene vergoeding verzekert van f 1600 voor bezoldiging, locaal-gebruik, aankoop van levensmiddelen. En nu de nieuwe w oningwetl Aug. iu werking treedt, wat kan op dit gebied door een wijs en actief beleid van den Raad nog bijzonder veel heilzaams geschieden. Men denke aan de plaatsing, de ruimte en af metingen, de toevoer van licht veler onzer woningen. Deze hoogst belangrijke wet, zegt het K, S. W. kan een ontzaglijke invloed ten goede hebben op de Volkshuisvesting. Zij wapent de plaatselijke overheid met krachtige mid delen om ongezonde woningen te doen ver beteren of die te doen ontruimen en door dat gij hier als eeno slavin behandeld zoudt worden, gij, die mij eenmaal bewijzen van zulk een groot verstand en degelijke ontwikkeling gegeven hebt, Wees bedaard, Hadji, de God, dien ik niet verloochenen wil, zal ook mij in de beproeviug niet verlaten, ik verzeker het u. Mijn vader is onverbiddelijk. Een is er, die de harten als wa9 koeedt, Hadji, in Hein stel ik al mijn vertrouwen. Moget gij in dit vertrouwen niet beschaamd worden, Lueia; nochtans ik vrees het ergste voor u. Welnu, Hadji, ik heb mij op het ergste voorbereid. Ik weiger hardnekkig op den koran te zweren, al kostte het mij ook het leven. Dit ia en blijft mijn ouberroepclijk besluit. Gij echter kunt misschien uw vader nog een smartelijk tooneel besparen. Als oudste zoon in huis, weet ge zeker, wie heden-nacht geuoodigd zijn. Laat die gasteu in het geheim waarschuwen, dat zij niet behoeven te komen, wijl het feest niet doorgaat. Uw vader zal hen dan zelf niet naar huis behoeven te sturen. Het is de tweede maal, dat ik u spreek, Hadji, misschien zal ik na dezen dag u niet meer zien. Dit zoo zijnde, zoudt ge inij een allergrootst genoegen kunnen doen. Waarin bestaat dat? Beloof mij vooraf, dat gij van mijne mede- deeling geen misbruik zult maken, en nan mijn verzoek, zooveel in uw vermogen is, gevolg zult geven. Bij Allah, ik beloof het u, deerniswaardig, eigenzinnig schepsel. Lucia haalde onder haar opperkleed een klein geteekend portretje, gevat in gouden étui, te voorschijn, beschouwde het oplettend, bracht het aan hare lippen en zeide: Zie, Hadji, dat is het portret, de beeltenis mijner te vroeg ontslapen moeder. Tot heden ben ik er in geslaagd het verborgen te houden. Als ik moedeloos was, wierp ik een blik op die dierbare overledene en het was, alsof zij uit den hemel mij troost in het gepijnigd gemoed zond. Je begrijpt, hoe ik dat portret als een ko9tbaar uandenken vereer. Het zou echter tot mijne eindeloozc spijt in verkeerde handen kunnen geraken daarom verzoek ik u het voor mij te willen bewaren en het mij terug te geven wanneer ik dit verkies. Mocht ik echter komen te overlijden, ach, ik bid en smeek u, bij alles wat u dierbaar is, zend het naar Almeria of naar den domheer van Salamanca. Die geachte oude heer of zijn opvolger zullen wel weten, welke bestemming zij aan dit kleinood moeten geven. Meld dan meteen in een begeleidend schrijven, dat ik hier te Fez, als martelares van miju geloof gestorven ben. Hadji wierp beurtelings een blik op Lucia on op het portret. De sprekende gelijkenis tusechen het zeventienjarig meisje en hare moeder scheen hem te treffen. Ik zal voor alles zorg dragen, Lucia sprak hij op geroerden toon. Lucia, Lucia, hoe slecht begrijpt gij uw belang, mompelde bij, doch luid genoeg om door haar verstaan te worden. Beklaag mij niet Hadji. Nog minder, be schuldig mij van mijn eigen belang niet te kennen, ik handel uit volle overtuiging en bid God, dat Hij mij de noodige kracht schenke, alles voor die overtuiging te verduren. Ga nu van hier, ik wensch alleen te zijn de eenzaam heid schenkt mij kalmte cu vrede; houd uwe belofte on God zegene u op uwe verdere levensbaan. De jonkman wierp nog een blik van onbe schrijfelijk medelijden op de schoone Spaansche, boog 't hoofd en vertrok. Buiten gekomen, sprak hij tot zichzelf: O, deedt gij mijns vaders zin, hoe gelukkig zou ik mij gevoelen. Welke vernedering is nu voor u weggelegd, beklagenswaardige jonkvrouw Mahomed I verleeder het hart mijns vaders. Gij toch kunt in een gedwongen offer geen behagen scheppen. Nochtans, giDg hij luider voort, zal ik de gasten van het feit verwittigen, en doen wat ik kan, om den toorn mijns vaders te stillen. En Lucia Zij wa9 kalm en gelaten. Zij hoorde, hoe buiten op straten, pleinen en in naburige moskeeën het gebed van duizenden weerklonkzij zag ook, hoe alles in gereedheid gebracht werd voor het aanstaande Bairamfeest en om den sultan, die alsdan voor een geruimen tijd in de stad zou vertoeven, zoo luisterrijk mogelijk te ontvangen. Elf uur reeds had het op de nabgzijnde klok der moskee geslagen. De mufti is met zijn gezin in de rijk versierde ontvangstzaal vergaderd. Geen enkele gast is nog verschenen. gezonde te vervangen. Zij opent tevens voor liet particulier initiatief een schoone gelegenheid om met of zonder steun van de gemeentekas voor het zelfde doel werkzaam te zijn. Met zoo'n enkelen trek wordt het toch duidelijk, dat er op sociaal gebied van een geschikten Raad nog veel voor 't volk te wachten is. 't Is daarom zaak, dat de menschcn eens ernstig en zorgvol rondzien, eer zij iemand naar den gemeenteraad zenden. Men maakt van eene ernstige verkiezing soms een grappig, maar niet minder nood lottig spelletje. Christelijke Democratie Er was eens een ezel, aan wien, nadat hij eenige uren met een zware vracht had geloopen, wat verademing werd geschonken. De drijver zag een herberg, ontdeed het dier van de pakken, zette zichzelven op z'n gemak en liet het lastdier vrij rondloopeu. Wegloopen zou het niet, dat wist de drijver weldaarvoor was het dier te lang aan de gebiedende stem van den meester gewend geweest. Een honderdtal passen van de herberg verwijderd liep een smal pad tusschen fris- sche weidevelden. De ezel besloot, dat pad op te gaan, dan zou hij het hart kunnen ophalen aan heerlijk voedsel. De weiden, ter rechter- eu ter linkerzijde waren even mooihet was moeielijk om to beginnen voor den ezel. Als hij den kop naar rechts draaide, om daar z'n maal te beginnen, dacht hij aan de weide ter lin kerzijde, die toch ook zulk smakelijk, zoo niet smakelijker, gras bevatte, wendde hij dan den kop ter linkerzijde, dan was het of de weide aan den rechterkant hem weer meer begeerlijk scheen. Zoo stond hij een geruime poos te aar zelen. Onderwijl had de drijver gegeten, gedron ken, gerust en, nadat hij den waard betaald had, riep hij zijn dier, dat nog altijd als vastgenageld stond op dezelfde plek des meesters stem hoorende, keerde hij zich om, liet zich de pakken op den rug binden en liep voort, zonder te hebben gegeten. „Hoe dom zoo hoor ik u zeggen. Gij hebt gelijk, maar een ezel was. maar bedenk daarbij, dat het Wel, wat heeft het meisje verklaard vroeg de mufti aan een slaaf, die bij den iogang der deur stond. Genadige heer, ik zou u boodschappen, dat een gedwongen of afgeperst offer Mahomed niet welgevallig kon zijn en zij dus het geloof harer vaderen getrouw zou blijven. Een woe9teu blik wierp de mufti on het hoorei) dezer woorden om zich heen. Hij balde de vuist en riep gramstorig Wat heb ik je gezegd? Zij duift tnij zelfs wederstreven; maar gevloekt zijn al de haren op haar hoofd, gevloekt zij ze in het gehruik harer ledemnten, zoo ze mijn zin niet doet. Ga er nog maals heen Fibo, spiegel het weerspannige kind rijkdom, eer en glorie voor, maar dreig haar ook met de strengste straffen, die uitgedacht kunDen worden. Ja, Hadji, gij mocht een paar jaar geleden voor dat stijfhoofdig meisje nog wel partij trekkenen het medelijden inroepen. Gij ziet nu zelf, hoever hare onbeschaamdheid reikt. Iedereen hier in do stad en omstreken bewijst mij eerbied, is mij onderdanig en vliegt op mijn wenken; zij alleen die vreemde, die trotsche Öpaansche, die in onze omgeving eene veel te goede behandeling genot» n heelt durft mij b arceren. Mijn gezag, geloof het vrij, zou veel lijden, zoo iemand buiten ons wist dat ik haar niet mijne wetten kun doen opvolgen datjzij om mijne belofteu, noch bedreigingen maalt. Geachte heer, klonk nu schroomvallig de stem van Hadji's moeder, die tegen het be staande gebruik in, het waagde, zich in het ge sprek te mengen, ik geloof, dat wij Lucia ver keerd beoordeel en. Zij is eenmaal eene vreemd.- geheel anders opgevoed dan wij, handelend naar zeden cu gebruiken, welke menigmaal tuet de onze in strijd zijn. Haar nu van stijfhoofdig heid of nog ergere ondeugden te beschuldigen, is misschien wel wat bezijden de waarheid. Doch boe het ook zij, Lucia heeft %en liefdevol hart, getuige de vriendschap, die onze jonge kinderen haar bewijzen eu die geen kwaad van iiusr willen booren. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 1