Nic. van zDongen w&kLwim. Bloemist, Kweekeren z TUINEN en BOOMGAARDEN, T. Ontvangen Groenten in blik A. C. VAN TILBURG. D. C. Nouwens, Gas-, Water- en Electfische Leveling en plaatsing buiten de stad, Advertentiën. Gemeente Waalwijk. Koperslager, Loodgieter, Ziakwerker, Leidekker Burgerlijke stand. Belangrijk H andelsberichten. Champignons, Truffels, Champignons forcir Tomaten enz. Borstplaat, Fondant borst plaat, Amandel spe culaas, Botterletters enz. Ververstraat 353 's Bosch. Geleidingen. Gaskronen, Baden, Bad- kachels, Closets Fonteinen enz. enz. spoedig en zonder ver hooging van prijs. r TREKKINGSLIJST DER LOTING Ficq A. J. P. Leiperzikken, Abricozen, en Morellen, Bloem- en Sier struiken. Bessen en Frambozen, Aarbeienplan- ten, Stam- en Struikrozen, (extra kwa liteit en soorten). Reuzen-bloemige Violen, blau we en witte Vergeet-mij-nietjes, Selenen, Bloemenmanden, tatel- en Bruidbouquetten en verder alles wat tot het vak behoort. Houtcement en Mastiec dakbe dekkingen. komende. Men wilde trachten de hazen hierdoor te veredelen. Merkwaardig genoeg echter heeft men in 't vorig jachtseizoen met de nauwkeurigste naspeuringen geen enkel exemplaar van deze dieren kunnen terugvinden. Ook thans wordt men geen enkelen gewaar, zoodat de jachteigenaars de proef als misluki beschouwen. Bvhalve de jacht op de gronden aan den Nieuwen Maasmond, wordt geen enkel jachtterrein aldaar publiek verpacht en wordt de jacht, behalve door eenige z g. brood jagers, hoofdzakelijk door de groot* landei genaren zelf uitgeoefend. Van stoopers beeft men op somnrge plaatsen de meeste in deze streken veel last. En niettegenstaande er een nauw lettend toezicht wordt uitgeoefend door Rijkspolitie, particuliere jachtopzieners en onbezoldigde rijksveldwachters, wordt toch menig stuk wild door snoopers bemachtigd. Ondanks herhaalde verbaliseering en zwaar dere straften neemt li-.t aantal strooper» eer toe dan af. K. O. Algcmccnc Ncdcrlundschc Zouuvenbond. Feestvieriug ter gelegenheid van den 85sten verjaardag van den veldslag te Mentana, op Zondag 9 November te Am sterdam. Zijne Excellentie Generaal Baron de Charette zal deze feestviering presideeren, omringd door alle Elollandsche en een aantal Fransche en Belgische Officieren van het Regiment. De eerste bijeenkomst zal plaats hebben op Zaterdag 8 November des avonds te 8 uro in het gebouw der Gouzaga-Vereeni- ging, N. Z. Voorburgwal No. 163. Zondag 9 November. Des morgens te 7.30 ure II. Mis met Algemeene H. Communie in de Parochie kerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangenis (de Posthoorn) Haarlemmerstraat. Te 10 ure, na aankomst van de Generaal met gevolg, Receptie in het feestgebouw „Bellevue", Marnixstr&at 400, alwaar de eerste begroeting zal plaats hebben en het woord zal gevoerd woiden door den IIoogEer- waarden Kanunnik J. B. Paaps, Deken en Pastoor te Lubbeek (Belgie) en oud-aal moezenier van het Pauselijk leger. Te 11.30 H. Mis (met gewapende eere- wacht) in de Parochiekerk van het II. Hart, Vondelstraat. Deze H. Mis zal door Mgr. Paaps worden opgedragen voor de overleden zouaven. Na de H. Mis predikatie door deu Zeer Eerwaarden Heer L. E. Jansen, Pastoor te Amsterdam en Geestelijk Adviseur van den Bond. Te 1.30 Plechtige Feestvergadering in het gebouw „Bellevue". Als feestredenaren redenaar zal optreden Mgr. Dr. H.J. A.M. Schaepman. De vergadering zal worden op geluisterd door de Harmonie der St.-Jozef- Gezellen-Vereeniging te Amsterdam en een koor van zangers onder leiding van den Heer Chr. Damman, Eerelid van de Af- deeling Amsterdam". Het zangerskoor zal o. a. ten gehoore brengen de feestcantate, vervaardigd door Mgr. Schaepman en op muziek gebracht door den WelEerw. Heer J. A. S. van Schaik. Te 5 ure Gemeenschappelijke Maaltijd h 1 gulden per persoon. Te 7 ure Avondfeest, aangeboden door de afdeeling „Amsterdam*. Z. K. II. Prins llcndrik. Men schrijft uit Aken dd. 21 October Dr. Rademaker, de Kurdokter alhier, werd door Z. K. H. Prins Hendrik dei; Nederlanden vereerd met 't officierskruis van de Oranje-Nassau-orde. Gedurende zijne aanwezigheid heeft Prins Hendrik aan vele magazijnen een bezoek gebracht waar hij overal iukoopen deed. Bij den hofjuwelier Sleenaerts kocht hij ceu bijzonder fraai kunstwerk, verder reis- tasschen en allerlei reisbenoodigdheden, terwijl hij de portretten van zichzelveu, die hij aau eenige heeren te Aken bij zijn af scheid cadeau gaf zelfs was gaan laten in- ramen. In de stoeterij van de gebroeders Kauf man kocht hij vier prachtige paarden, die hij zijne echtgenoote Koningin Wilheluiina ten geschenke gaf. Voor zich zeiven kocht hij een fraai rij paard, hetwelk hij daar dikwerf op zijn wan delritten bereed. Uit de Hofwereld. Uit Schwerin wordt gemeld dat Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik der Neder landen den lsten November in Mecklen- lenburg worden verwacht. Hun bezoek geldt eerst Ludwigslust, waar het hof op het oogebluik verblijf houdt en daarna het kasteel Rabesteinfeld waar reeds de zoo genaamde Elizabeth-vertrekken voor de Torsten in gereedheid gebracht worden. Men meldt uit Deventer aan de Zutph. Ct. Woensdagmorgen trokken door onze ge meente een zestal rijknechten van H. M. de Koningin, onder leiding vau den majoor- rijknecht Baaij. Dit personeel is te paard op marsch naar Schwerin, zijn gisterenavond te Hengeloo (O.) aangekomen om daar te overnachten en zal den 31 en dezer op de plaats van bestemming zijn, tegelijk met H.M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, die dien dag per spoor aldaar zullen arriveeren. Volksweerbaarheid. Onder den titel: „De vereeniging Volks weerbaarheid j haar werken en streven*1 heeft het hoofdbestuur dezer vereeniging een geschrift in het licht gegeven, waarin wordt medegedeeld De vereeniging telt thans 112 afdeeüngen met ruim 11.000 leden tot die afdeelingen belmoren meer dan 100 schiet en weerbaar heidsvereeiiigingcn en enkele vrijwilligers korpsenterwijl op meerdere plaatsen w.iar geen sckietvereeniging bestaat, toch gelegenheid ter oefening in het schieten wordt gegeven. Vreeselijk ongeluk. In de Kon. Nederl. Grofsmederij te Leiden had e< n vreeselijk ongeluk plaats Eenige werklieden moesten een drijfriem van een der machines inkorten, waartoe één hunner boven ging, ten einde den drijfriem van de as te lichten, hetgeen geschiedde terwijl de machine in werking bleef. Plot seling hoorden de beneden gebleven werk lieden een gil, keken naar boven en zagen hun kamerard door den drijfriem gegrepen en rondgeslingerd. Onmiddellijk werd „stop" gezet en de ongelukkige te hulp gekomen. Hij bleek verwond en er werd daarom on middellijk om geneeskundige hulp getelefo neerd. Oogcnblikke'ijk verscheen dr. K., die breuken aan een arm en een been consta teerde, terwijl ook de borstkas was bescha digd. De verwonde, A. v. L., 20 jaar, die bewusteloos was geraakt, werd op last van dr. K. per politiebra^card naar het zieken huis vervoerd. Even na aankomst aldaar blies de jonge man den laatsten adem uit. Tweede Kamer. Bij de Woensdag te Gouda gehouden verkiezing voor een lid der Tweede Kamer (vacature-Idenburg) is gekozen de heer S. de Vries Cz., (anti-rev.) te Amsterdam, met 2431 van de 4713 geldige stemmen. Verder verkregen de heeren inr. M. M. Schim van der Loeff (lib.) 1479, dr. H. Gorter (soc.-dem.) 492, C. A. Zelvelder (vrijz.-dem.) 311 stemmen. Wetsontwerpen. Men deelt mede, dat vanwege den mi nister van Binnenlandsche Zaken een on derzoek wordt ingesteld naar het langdurig staan van vrouwen in magazijnen en win kels. Het voornemen schijnt te zijn om daaraan, zoo mogelijk, van regeeringswege een eind te maken. Naar men aan de Maasb. van doorgaans goed ingelichte zijde bericht, ligt het in het voornemen der regeering, om nog dit zit tingsjaar een wetsontwerp in te dienen, waarbij de finautieele gelijkstelling der bi- zoödere met de openbare school zal worden geregeld. Singer—Naiiimacüi nes. De herfst is weder ingetreden en met hem de tijd dat de familie van den landman zich, nu de arbeid op het land afgeloopen is, met deu huisslijken arbeid gaat bezig houden. Moeders en dochiers zoeken net in den loop van den zomer weggelegde naaiwerk weer op om dit te herstellen of door nieuw te vervangen. Hierdoor komt de naaimachine, de onontbeerlijke huisvriendin weder meer tot haar recht en zij, die zulk een praktische machine uog niet hebben, nemen ernstig in overweging, zich er eene aan te schaffen. De vele onaangename ervariugen, welke met de dikwijls voor spotprijzen aangeboden naaimachines opgedaan worden, zijn echter overbekend, en heeft vaak te groote spaar zaamheid bij aankoop vau dit artikel van vertrouwen den kooper later berouwd. Hij die er aau denkt zich een naaimachine aan te schaffen, moet zich daarom niet alleen op de hoogte van den prijs stellen, maar in de eerste plaats ouderzoeic doen naar de deug delijkheid der machine, en den goeden naam van het fabrikaat dat hij koopen wil. Iedereen weet, dal van oudsher Singer— Naaimachines als de meest gerenomeerde en voordeeligste bekend zijn, en dezeu roem verdient de echte „Singer-Maatschappij", de EENIGSTE Naaimachinefabriek waar men de echte „Singer" krijgen kan, heeft, winkels in alle grootere steden vau Nederland, en is steeds haar standpunt, alleen het beste tc leveren, getrouw gebleven, zonder ooii ten koste vau de kwaliteit zoogeuaamd goedkoope waar te fabriceeren. Is niet alleen de naam van deze wereldfirma voldoeude, de SiNGER-Machine in het bijzonder aan te bevelen, zoo is nog een ander groot voordeel bij aanschaffing van een machine bij deze firma in aanmerking te nemen; want z ij stelt zich er uiet mede tevreden, hare klanten alleen eene machine te verkoopen en de behandeling er van oppervlakkig te verklaren maar geeft in een volledigen, wekenlang durende cursus, onderricht in het gebruik der machine eu de daarbij behoorende apparateu, eu tevens in alle verschillende methodes van het moderne bordurenen dat alles gratis. Hoeveel meer waarde heeft de naaimachine in het huishouden als de koopster de veel zijdige bruikbaarheid er van kent en tevens toepassen kan. Is zulk eene productieve naai-, stop- en borduurmachine in het gebruik niet veel goedkooper, ondanks ietwat hoogeren pi ijs, dan een fabrikaat van geringer pro ductievermogen en duurzaamheid Men laie zich daarom niet door zoogenaamd goedkoope aanbiedingen misleiden, maar koope alleen bij eene firma, die het volle vei trouwen verdient, en daardoor een soliede bediening garandeert, zooals dit bijv. bij de „Singer- Maatschappij" het geval is eu het zal deu kooper uiet berouwenwaut het beste is altijd het goedkoopste. SPRANG, 23 Oct. 1902. „Invervolge, op 't bericht omtrent het eervol ontslag met ingang van I Jan. 1903 verleend aan deu heer P. B. van Santeu kan gemeld worden, dat een adres in deze gemeente circuleert aan de E. A. Raad der gemeente met het verzoek den heer J. Ebels le onderwijzer met akte Fransch alhier te benoemen tot hoofd der school. Waar deze verdienstelijke onderwijzer bijna elf jaren hier is werkzaam geweest, kan het geen verwondering baren, dat reeds meer dan honderd han ite keuingeo op dit adres prijken en is her met grond te verwachten, dat de gemeentelaad niet zal nalaten aan een zoo gerechtvaardig»! Verzoek, dat deD algemee m wc usch van de gemeente afspiegelt, gehoor te verleenen." KAATSHEUVEL, 22 Oct. Met den aan leg der acetjrleengaslciding door ons dorp zal binnenkort een begin gemaakt worden Ongetwijfeld zullen veien van deze gelegen heid gebruik maken zich te doen aansluiten. De gasfabriek zal gebouwd worden in de Brandsche Steeg. Het geheel moet gereed zijn voor 1 Februari a. s. Kaatsheuvel, De harmonie „Apollo" bracht deze week eene sernade aan het medelid, den heer J. van der Heijden, die zijn huwelijks feest vierde. Niettegenstaande het slechte weder was er naar gewoonte veel volk op de been. Door den raad der gemeente is besloten l; de straatverlichting te Kaatsheuvel met ongeveer 50 lantarens te verbiudeu aan de acetyleeugasfabriekj 2. de vooijaarsmaikt te Kaatsheuvel te beginnen met 1903, te stellen op den laatsten Maandag in Maart en de oajaarsmarkt den laatsten Dinsdag iu September, terwijl deze te Loonopzand respectievelijk zijn vastgesteld op den laatsten Maandag in April eu October. Tot leden van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur zijn benoemd de heeren A. Sprangers. J. Pullens en J Verhiel te Kaats heuvel en A. H. Vestcrs en A. van Roessel tc Loonopzand. In de algemeene vergadering van ho noraire en werkende leden der harmonie „Eap'nonia" zijn tot best jursleden herkozen de heeren J. H. van der Wee, H. van den Assum en M. Verhagen. De ramen onzer R. K. Kerk, die tot nog toe uit gewoon glas bestonden worden vervangen door tarnen met gebrand glas. Dit zal natuurlijk veel bijdrageu tot de ver siering van het gebouw. De dag der loling ging hier rustig voorbij De herbergen waren gesloten, zoodat de gewone dronkenmaustooneeleu ons bespaard bleven. Capcllo, 25 Oei. De inzameling voor het Generale boerenhulpfonds heeft circa f 200 opgebracht. Moge dit de overige Langetraatsche ge- meeuten tot navolging prikkelen. Kuumsdonksreer, 24 October. Den lsten November a.s. zal het 40 jaar geleden zija dat de Heer C. van Rijen in dien t trad bij de bierbrouwersfirma P. van Laarhoven. Naar wij vernemen zal deze dag voor het ge/amelijk personeel niet onopgemerkt voor bijgaan. cent per half kilogram. Schors blijft onveranderd, terwijl Garonille vaster, Valonea daarentegen flauwer ge stemd is. DUSSEN, 24 Oct. Boterprijs per K.G. vut: f 1.15 it f 1.28. Middel- markt fl.24. Aanvoer 130 K. G. Eieren f 1.30 de 26 stuks. WAALWIJK GEBORENJosephus Cornelia z. v. C. N. P. Moonen en P. Pullens. OVERLEDENFrancisca Elizabeth van de Ven 47 jaar. Maria Elizubeth Penning» wed. J. v. d. Geld 53 j. HUWlLIJKS-AANG.Gerardus II. van den Hoven 36 j. en Mechelina van Loon 25 j. GEHUWD: Anthonie van der Heiden 29 j. en Mechelina van Loon 25 j. Johannes de Gouw 32 j. en Anna M. van Loon 22 j. 12. 27. 21. 25. 18. 28. 15. 28. 20. 7. 13. 24. 2. D. Bogers. J. Quirijns. J. J. Dekkers. A. Ros. M. v. Drongelen. A. W. Kruger. P. J. Schouten. H. Rijken. C. J. Muskens. II. Nieuwen huizen. Th. Kluytenaar. J. J. Hotnj us. D. Hoefnagel, C. de Bruyn. J. S. v. d. Hammen. Broederdienst. id. is de geluksaankondiging van Sumuel Heclt- scber senr. in Hamburg welke zich in dit uommer van onze courant bev udt. Dit huis heelt zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en iu den omtrek ge wonnen bijdragen eene zoo goede naam veiworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. voor de Nat. Militie, op Zaterdag 25 October 1902. WAALWIJK. De opbrengst der beetwortelen valt en in gewicht en in gehalte (suiker) niet gunstig uit de hoogst getallen per gemet (40 aren) zullen zijn 16 a 1700 K.G. en dit nog op beste perceelen. Het bouwen van 4 woonhuizen voor rekening van den heer W. H. van Laarhoven is, wat het metselwerk betrett, gegund aan H. Bouwens alhier. Eerstdaags zal de aan besteding van het timmerwerkplaats hebbeu. RAAMSDONK. Algemeene vergadering der „Landbouwvereeniging Raamsdonk (Dorp) op Zaterdag den 25 October 1902, des na middags om 6 uur, ten huize van Gezusters Floris, „Hotel Koppelpaarden", te Raams donk. Te behandelen zaken zijn 1. Aanbesteding der najaarBlevering van legpooters, als „Jammeu" en „Eigeuheimers". 2. Verdere bespreking ol het al of niet weoschelijk is pogingen in het werk te stel len om in deze streek eene „Coöperatieve Roomboterfabriek op te richten, wijl in de vorige vergadering eeu 50-tal der ledeu van de vereeniging zich er voor verklaardeu om, betreffende dit punt, een nader onder zoek in te stellen, zoo is het doel, om, bij genoegzame blijken vau belangstelling, op deze vergadering, bijvoorbeeld twee of drie commissies van drie personen te benoemen, die er mede belast zullen zijn bij andere „Coöperatieve Roomboterfabrieken" inlichtin gen van verschillenden aard in te winnen. Ook belanghebbenden en belangstellenden, uit Raamsdonk en omstreken bij het op richten eener Coöperatieve Roomboterfabriek in deze streek, die geen lid zijn der „Land bouwvereeniging Raamsdonk (Dorp)'- worden verzocht bovengenoemde vergadering bij te wonen, om deel te uemen aau de bespreking die in punt 2 genoemd is. WAALWIJK 24 Oct. 1902. Ter veemarkt was de aanvoer, hoewel iets minder dan vorige weken, toch nog beduidend en de haudel vlag. Kalfbeesten f 160 ft i 255. Dito vaarzen 1140 f 290. Jonge varkens aangevoerd 65 stuks, verkocht van f6.— a f 11.28. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 44b kg. van f 1.07 a t 1.21 per kg. Eieren 5 4 7 cent per stuk. Hoewel het schijnt dat de prijzen der huiden hun hoogste punt bereikt hebben, blijven deze toch, vooral voor prima soorten, onveranderd vast. Verschillende kavelingen gezouten Buenos Ayres werden deze week aan den man gebracht. Vooral iu zware La Plata Koehuiden was de handel leven dig. Voor leder bestaat voortdurend veel vraag, zooiiat het tegen steeds stijgende prijzen vlot van de hand gaat. Voor prima zwaar leder besteedt men momeuteel 78/82 cent; voor lichte gezouten koeien en ossen 68/73 No. 21. 39. 9. 40. 83. 4. 26. 16. 1. 11./ 17. 24. 7. 27. 25. 13. 6. 82. 18. 20. 30. 19. 15. 5. 3. 34. 10. 86. 37. 12. 35. 14. 31. 8. 22. 2. 28. 23. 24. 38. No. 3. 4. 8. 1. 6. 13. 7. 2. 5. 10. 14. 11. 12. 9. No. 4. 11. 7. 6. 5. 8. 10. 1. 3. 2. 5. 16. 30. 9. 6. 29. 11. 10 82. 81. 4. 26. 17. 3. 14 19. 1. Delft van C. J. Delft van Th. M. broederdienst. Donker P. M. Dutnoulin J. V. Eeten van A. Gorcum van F. Hesselberlh L. M. A. Heijden v.d.C. A.J.M. student godg. Hilst van B. G. Hoffmaus J. C. F. Kempen van A. G. Kipping G. Th. Kleijsen A. Korthout A. P. M. Kuijpers M. J. Laarakker A. G. Leur van de M. Loon van H. J. Masuger F. J. Meerakker v. d. W. Miltenburg Chr. Mulders II. G. B. Peffer de J. Pennen van der J. Pennings W. C. Proveniers G. J. Schapendonk P. Schonk M. A. Schijudel van P. J. Simons J. H. Sleenhoff H. A. Steensel van L. P. Timmermans J. G. Trimbach C. Ch. Veldhoven van C. Ven van de J. A. Vuuren van A. M. Werff van de A. C. Zon van H. BAARDWIJK. J. J. van Beijnen. P. K. van Brunschot. M. de Gouw. G. P. van Huiten. M. Klerkx. J. A. Loeff. G. C. Maas. C. Nieuwkoop. Jac. Pullens. Johs. Pullens. P. M. Schoep. W. J. Sep. W. van Woensel. G. W. van Zeist. BESOIJEN. H. Blom. J. II. v. d. Bijl. F. Dekkers. M. J. v. Delft. C. Kuijsten. P. van Liempt. broederdienst. F. L. Madiol. P. Maijers G. Mosselveld. C. Verhagen broederdienst. J. J. Zeegers. CAPELLE. A. Nohl. B. J. Werther. A. Sulsters. M. Verhagen. J. F. Koole. L. v. Dongen. G. W. Treffers. A. Vos. M. Barel. Th. A. Korsten. C. A. Tactor. C. J. v. Zeist. A. Molegraaf. M. H. v. Dongen. M. Rosettbraud. A. C. Groeneveld. J. M. de Roon. Uitgeloot de schuldbrieven nos. 69, 123, 183 eu 198 der geldlecning dezer gemeente van 18S9, groot f 100.900, betaalbaar ten kantore van de Heeren Gebr. SPIERINGS, kassiers te 's-Bosch, 31 December aanstaande. Waalwijk, 25 October 1902. Namens Burgemeester en Wethouders F. W. VAN LIEMPT, secretaris. belast zich met het aanleggen en veranderen van alsmede voor de levering van m Teekeningen van Tuinen en prijsopgaaf op aanvraag verkrijgbaar. ALLE SOORTEN van de Kon. Fabriek MEURSING Alblas* serdam. Van af heden verkrijgbaar Aanbevelend, CONFISEUR CUISINIER. AANLEGGER VAN MAGAZIJN VAN

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6