de „MUM BLOEMLEZING", Levers en Nieren Tweede Kamer. K, A. M. ridder de van der Schueren DE PREMIE Advertentiën. Burgemeester Gemengd Nieuws. A an onze Lezers Burgerlijke stand. A. F. VERHOEVEN- Pulles. Een opkooper gevraagd Handelsberichten. Belangrijk op to koopen, tegen hooge provisie. Adres J. A. WALSUM, Nijsstraat 38, Rotterdam Naar aanleiding van 't bericht in verschillende bladen, omtrent het aanstaande aftreden van den heer MUTSAERS, als lid der Tweede Kamer voor ons district en de verdere mededceling daarin dat de hoofdmannen in dit district reeds confereer en om te komen tot eenstemmigheid in de keuze van een candidaat, wat niet ge makkelijk schijnt te zijn; lijkt ons het vinden van een voor ons district alleszins bekwaam en geschikt candidaat volstrekt niet moeielijk. Wij hebben hier het oog op een man, van degelijke katho lieke beginselen, afstammende uit een oude, adelijke familie, geheel op de hoogte van de belangen van ons nijver en landbouwend district, uitstekend bekend met administratieve werkzaamheden, die man is: enz. enz. die zich in de jaren, dat hij het bestuur over deze belangrijke gemeente voerde, heelt doen kennen, als iemand met ruimen onbevooroordeelden blik, en tal rijke eigenschappen, die hem doen zijn, de ware candidaat voor 't lidmaatschap der Tweede Kamer voor ons district. Vele weldenkende kiezel s. hunne meening eene groote toekomst heeft. In bedoeld ontwerp-besluit wordt bepaald, d:it het rijden met motorrijtuigen (ook tweewielige) over de openbare wegen ver boden is, tenzij le. door Ged. Staten tot bet rijden met het gebezigde moterrijtuig schriftelijk vergunuing is verleend; 2e. aan den bestaurder tot het besturen een dito vergunning is verleend. Deze vergunningen worden slechts tot wederopzegging verleend en de voorwaarden, waaronder zij verleend worden, kunnen te allen tijde worden gewijzigd of aangevuld. Ook geven deze vergunningen geen bovoegd- heid tot liet berijden van die wegen, welke door gemeente- of waterschapsbesturen ongeschikt zijn verklaard voor het berijden ui et motorrijtuigen. Aanduiding van deze wegen zal op duidelijk zichtbare wijze moe ten worden aangegeven. Overtredingen worden gestraft met boeten van f3 tot f75, terwijl de bestuurder van een motorrijtuig, niet voorzien van een vergunning, evenals de eigenaar daarvan gestraft kan worden met een geldboete van t 75 of eene hechtenis van hoogstens 12 dagen, terwijl het rijtuig kan worden ver beurd verklaard. Onder het niet voorzien zijn van vergunning is begrepen het niet vertoonen daarvan, als het door ambtenaren, daartoe bevoegd, gevraagd wordt. Iemand, die zich oefent in het besturen, is niet strafbaar wegens het niet voorzien zijn van eene vergunning, als hij han lelt onder onmiddelijk toezicht van iemand, die zooda nige vergunning bezit en daarvan voorzien is. Ook zal nog worden aangeboden een ontwerp-besluit °tot vaststelling van ecu reglement, houdende algemeene bepalingen betrekkelijk het verleenen van steun uit de provinciale kas in de kosten van aanlig en in exploitatie brengen van tramwegen, alsmede eer. ontworp-beschikking op het adres van den heer V. van den Heuvel, om wijziging van het besluit van (5 Dec. 1900 in dier voege, dat de provincie de totstandkoming van den stoomtramweg Eindhoven—Geldrop—Helmond steune met eene subsidie van 81/3 pet. in de kosten van aanleg en in exploitatie brengen, doch niet overschrijdende de som van f 35,000. In het eerste ontwerp voornoemd wordt bepaald, dat de bijdrage hoogstens 10% zal mogen bedragen van de werkelijke kosten en niet tc boven mag gaan het maximum bedrag bij elk besluit tot toe- kenning vast te stellen door de Staten. Als bet tramwegen betreft, die zich buiten da "reus der provincie uitstrekken, wordt de bijdrage slechts kilometersgewijze toe gekend voor zoover deze op het grondge bied der provincie is aangelegd. Het juist bedrag der uit te keeren bijdragen wordt vastgesteld, zoodra de bouwtekening van den tramweg door den minister van water staat is vastgesteld en daarna uitbetaald als de ondernemer, behalve aan de voor elk bijzonder geval gestelde bepalingen, voldaan heeft aan de volgende voorwaarden a. de richtirg van" den tramwegb. de kaarten en plannen, waaruit de richting, de hoogte en het dwarsprofiel der banen, alsmede de bestekken voor de uit,voeling door Ged. Staten zijn goedgekeurd c. de ondernemer zich contractueel verbonden heeft tegenover de provincie goen wijzigingen te brengen in de voorwaarden en bepalingen te zullen naleven, waaronder de bijdrage verleend is. Die bijdrage moot worden terugbetaald, als de ondernemer de aangegane overeenkomst met de provincie niet nakomtde exploi tatie geheel of gedeeltelijk staakt; de tram weg geheel of gedeeltelijk zonder goed keuring van Ged. Staten verkoopt of aan een derde overdraagt, in staat van faillisse ment wordt verklaard of de vennootschap ontbonden wordt, of de tramweg door het rijk wordt genaast. Het, besluit der staten tot het verleenen van de bijdrage vervalt, als binnen drie jaren na de dagteekening van dat besluit dc tramweg niet over geheel de lengte in exploitatie is gebracht, welke termijn door Ged. Staten met den tijd van twee jaren kan worden verlengd. Brandstichting. Voor ongeveer 2 jaar geleden brandde de woning van Klotz te Ililvarenbeek af. Men dacht al aanstonds aan kwaadwillig heid, maar de dader of daders bleven on bekend. Den 27en Sept. j.l. werden zekere v. O. en P. in voorloopige hechtenis ge steld, als verdacht van dien brand meer te weten dan in hun voordeel werd geacht. Van O* vond gelegenheid zich in een der cellen van het paleis van justitie te 's-Hertogenbosch door ophanging van liet leven te berooveu en P. is 22 dezer op bevel der rechtbank aldaar in vrijheid ge steld. Zaterdag is hij echter op bevel der justitie opnieuw in voorloopige hechtenis gesteld, waaruit wordt opgemaakt dat er sedert voor hem bezwarende omstandigheden zijn aan het licht gekomen en er getuigen zijn gehoord, wier verklaringen op de schuld van P. wijzen. Lootjesdag. Men meldt uit Hendrik-Ido-Ambacht ^Lootjesdag", de beruchte dag voorzoo menig dorp, is hier een zeer treurige dag geweest. Nog vóór de lotelingen uit Ridder kerk, waar gisteren geloot is, ons dorp bereikt luidden, had een loteling van hier iemand zwaar gekwetst, zoo hoorde, men reeds voor twee uur in den middag. Spoedig bleek, dat de vrijgelote A. v. d- L. van hier, naar aanleiding van een zeer onbeduidende woordenwisseling, J. v. E,, uit Ridderkerk, een mes in de borst gestoken had, waarop bijna onmiddellijk de dood volgde. De verslagene, die een vrijgelote neef van hier vergezelde, was een oppassend 22-jarig jonk man. De dader heeft ten gemeentehuize alhier bekend en is daar opgesloten liet gerecht uit Dordrecht werd gisterenavond nog gewacht. R. II. Vcrccniging tot Bescherming van Meisjes Afdeeling ,,'s Ucrtogenboseh". Op verlangen en onder goedkeuring van Z. D. H. Monseigneur W. van de Ven is, in overleg met het Centraal Be stuur der „R K. Vereeniging tot bescher ming van meisjes' te Amsterdam, voor het bisdom 's-Horto^-iibosch eene afdeeling dier vereeniging met correspondentschappen in verschillende plaatsen van het Bisdom op gericht. steld heeft voor het lidmaatschap der Eerste Kamer, een katholiek, van onvervalschten stempel is, en er niet aan gedacht zou hebben zich candidant te stellen, indien de heer Bcerenbroek verklaard had, dat zijne candidatuur eene zuiver kat ludieke was. De heer Beerenbroek echter hééft zich tot het afleggen van zulk eene verklaring niet bereid verklaard. Hier staat derhalve eene liberale candi datuur tegen eene katholieke, zegt de briefschrijver in De Tijd. Overleden. De heer A. E. van Kempen, lid der Tweede Kamer voor Leiden, is in den af- loopen nacht aldaar in den ouderdom van 59 jaar overleden. De overledene was ook lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland voor het district Leiden en lid van den Leidschen gemeenteraad. Onze dorpsgenoot, dhr. Carl. C. Strüsser is benoemd tot onderwijzer aan de Kaiser Wilhelm—Schule te Amsterdam. Wij weuschen hem van harte geluk met deze promotie. De afdeeling is gevestigd te 's-Hertogen- bosch en bestuur bestaat uit de dames Mevr. M. Rits-Hoogeweegeu, Presidente; M. van Basten Batenburg-Jurge.ns, 1ste Secretaresse A. van Lanschot-Jurgens, 2de Secretaresse. Correspondentschappen der afdeeling zijn opgericht te Eindhoven, Helmond, Nijmegen, en Tilburg. Als correspondente zullen optreden tc Eindhoven mevr. M. Diepen-Diepcn- brock te Helmondmevr. P. van Aston-van Thiel te Tilburg; mevr. M. Mutsaers-Smits te Nijmegen mevrouw douairière M. ba ronesse van Rijckevorsel-van Heijst. Z. D. H. heeft benoemd tot Adviseur der afdeeling den ZeerEerw. heer A. P. Diepe te VHertogenbosch. De afdeeling zal zich, hetzij rechtstreeks hetzij door het centraal bestuur voor Neder land te Amsterdam, in verbinding stellen met alle bestaande atdeelingen dezer Internationale vereeniging, waarvan Preiburg de hoofdzetel is. Zij belast zich reeds nu met de taak aan meisjes aan wie eene betrekking in het Binnen- of Buitenland is aangeboden, in lichtingen te verstrekken over de daar be kende buitengewone gevaren voor gods dienst of zeden, welke aan die betrekking zouden verbonden zijn. Bovendien zal zij aan meisjes, die van hare bemiddeling gebruik maakten, bij hare aankomst in die plaats van bestemming meestal een haar passend geleide kunnen bezorgen en zeer dikwijls behulpzaam kunnen zijn door eene aanbeveling aan in die vreemde plaatsen gevestigde afdeelingen van hetzelfde Internationaal-Katholiek Liefde werk. Te Woudrichem viel de 70-jarige arbeider Wouter de Groot achterover door het gat van eeu hooitil. Weinige oogen- blikken later stierf hij. Kostbare prentbriefkaart. Te Veenendaal vervoegde zich aan het postkantoor een man met het verzoek, het van zijn elders dienende dochter ontvangen bankbiljet van f 25 te willen wisselen voor zilver. De man was een en al verukkinghij wist wel dat hij een goed kind had, dat zij spaarzaam, oppassend en braaf was, maar dat zij nu, nog zoo betrekkelijk, kort er uit", al f 25 voor haar ouders had opge gaard, neen, zoo hoog had hij zijn ver wachting toch niet durven spannen. Er werd hem duidelijk gemaakt dat het postkantoor geen wisselbank was, waarom hij zich bij een kassier had te wenden. Het kostte dezen echter heel wat moeite den nog altijd van blijdschap opgewonden man aan het verstand te brengen, dat hem door zijn dochter slechts een prentbriefkaart ge zonden was. Yleeschnood. Weeusche bladen melden dat volgens de „Vo-würts", het dikwijls goed ingelichte socialistische Berlijnsch blad, het veeartse- nijkundig toezicht op den invoer van Oos- tenrijkscli vleesch wegens de zoogenaamde „Pleischnoth" zal worden opgeheven. Mis schien kan het zijn nut hebben om de Nederlandsche autoriteiten op dien maat regel attent te maken, zegt de „N. R. Ct." Moord. Men meldt uit Heerlen Dezer dagen ontstond er tusschen de gebroeders W. aldaar een twist, waarbij de eene broeder den anderen met een stok zoodanig op het hoofd trof, dat dezen Zon dag tengevolge daarvan in het gesticht Calvariënberg te Maastricht is overleden. De dader is voortvluchtig. Aan de Limb. Koer. meldt men nog het volgende Een allertreurigste misdaad heeft te Heer len plaats gevonden. Een misdaad, waar van de dader waarschijnlijk op het oogen- blik zelve de noodlottige gevolgen niet voorzag. De winkelier en kuiper W. in de Bon- gardstraat is vader van 11 kinderen, wier moeder enkele weken geleden plotseling door den dood uit het midden baars huis- gezins is weggerukt. Het gernis van het anders zoo waakzame moederoog deed zich al zeer spoedig in de familie gevoelen. De 17-iaiige zoon had kennis gekregen aan een meisje uit het naburige Kun rade. Om welke reden is vooralsnog onbekenc maar zijn 23-jarige broeder was met die kennismaking niet ingenomen. Reeds enkele maaien ontstond hierover tusschen de beide broeders woordenwisseling. Toen nu eerstgenoemde weder een bezoek te Kuurade ging afleggen, werd hij door zijn broeder opgewacht. Een korte twist ging de doodslag vooraf en naar men zegt bracht hij met een stok zijn slachtoffer zulk een geweldadigen slag legen het hoofd toe, dat deze onmiddellijk neerzeeg en later per rijtuig naar zijn woning werd overgebracht. Direct ontboden geneeskundige hulp achtte zijn overbrenging naar liet gesticht Calvariënberg te Maastricht hoogst nood zakelijk. De dader heeft zich uit de voeten weten te maken en heeft vermoedelijk de wijk uaar Duitschland genomen. Cnndidatuur Eerste Kamer. In een schrijven uit Limburg in de Tijd wordt gezegd, dat de heer Josef Brouwers, notaris te Venlo die zich ter beschikking ge- Aanvaring. Uit Amsterdam meldt men Zaterdagavond heeft op het IJ eeu aan - varing plaats gevonden tusschen het stoom schip Vrijheit van de Hollandsche Stoom bootmaatschappij, die van de Handelskade naar IJmuiden vertrok met bestemming naar Goole, en de Groninger boot Hunze IV. De Hunze IV stoomde ter hoogte van de Meppeler steiger achter dc Zwolsche boot aan, toen de Vrijheit kwam opzetten. De Zwolsche gaf twee stooten op de stoomfluit en ging voor de Vrijheit om; de kapitein van dc Hunze wilde hetzelfde doen en gaf ook twee stooten op de fluit. De Vrijheit echter op zich ziende toekomen, wierp de kapitein het roer om met de bedoeling zich nu in dezelfde richting als de Vrijheit te bewegen om het gevaar te verminderen. De Vrijheit sloeg achteruit, maar had te veel vaart om nu nog eene botsing te voorkomen. Haar steven trof de Ilunze midscheeps en drong diep in het ruim. Kapitein De Groot van de Ilunze, zieude welke ernstige averij hij geloopen had, gelastte nu volle kracht op te stoomen, doch beval tevens dat de machinist en de stoker zoo spoedig moge lijk aan dek zouden komen. De beide dek- knechts waren bij de aanvarig op de Vrijheit overgegaan. Kapitein De Groot wilde zijn vaartuig aan de overzijde van het IJ aan den grond laten loopen, dit gelukte niet de Huuze schoot het Noordhollandsch Ka naal in, liep op de schoorpalen van den liukeroöver, verbrijzelde deze, en zonk daarop. Eon vlet van de Vrijheit was echter het gehavende vaartuig gevolgd en redde alle opvarenden, den kapiteiu, diens vrouw, den machinist en den stoker. Twee rijks veldwachters, die zich op de ketting-veerboot bevonden, gingen aan boord der Vrijheit en maakten een procesverbaal van het voorgevallene op. De Vrijheit, die geeue schade van beleekenis had gekregen, zette de reis voort. Een voorloopig onderzoek der havenpolitie gat den indruk, dat het ongeval waarschijnlijk niet aan de Vrijheit geweten mag worden. De bemanning der Hunze heeft er het lever, af gebracht, maar geld en goed is nog in het aan den ingang van liet Noordhollandsche Kanaal gezonken schip. Een moeder van 02 kinderen. Ongeveer 3000 personen hebben een lot de Italiaansche regetriug gerichte petitie geteekend, ten behoeve een Iialiaanschc vrouw, Magdalena Granetta geheeten en ie Nocera woonachtig, die in de 19 jaar, dat zij gehuwd is geweest, 62 kinderen, 59 jongens en 3 meisjes, het leven heeft geschonken, en 9 jaar tijd kreeg zij 11 maal drielingen driemaal schonk zij het leven aan vierlingen en eenmaal kreeg zij 5 jongens en 1 meisje tegelijk. De andere 11 kinderen kwamen alleen. In de petitie wordt een jaargeld van 1800 lire gevraagd voor Magdalena Granetta, die 57 jaar is en niet meer kan werken. Ecu vreeselijk vonnis. In September van dit jaar bevonden zich tijdens de manoeuvres in eeu danshuis te Halle twee kurassiers, toen laat in den avond een wachtmeester binnenkwam, die hun beval zich naar hun kwartieren te begeven. De beide soldaten gehoorzaamden eerst, doch kwamen later terug en vroegen den wachmeester onder vier oogeu te mogen spreken. Deze begaf zich met hen naar de binnenplaats, waar één der kurassiers hem verweet, dat hij den mauschappen weder rechterlijk 80 pfennig kwartiergeld had onthouden. De soldaat zeide ten slotte Ik krijg nog altijd 80 pfennig van u en aau een superieur, die zijn ondergeschikten benadeelt, behoef ik niet te gehoorzamen. Ik ga niet naar huis. De andere kurassier sloot zich aan bij het geen zijn makker had gezegd. De wachtmeester maakte rapport en dezer dagen stonden de beide kurassiers voor den krijgsraad terecht wegens... muiterij. De een werd veroordeeld tot 6% jaar, de andere tot 5 jaar gevangenisstraf, beiden met verwij dering uit het leger. voor ouze abonné's Het eerste nummer van de „MUZIKALE BLOEMLEZING" werd door ons verzonden. Wie kennis heeft gemaakt mot dit fraaie tijdschrift, zal moeten erkennen dat zulk een premie voor de lezers van onze courant inderdaad groot succes belooft en algemeen zal wol den gewaardeerd. Het geheel ziet er aantrekkelijk uit voor eiken minnaar der muziek. De ongekend lage prijs van 60 cents franco per post 85 cents) voor een tijd schrift, tweemaal per maand verschijnend, bevattende telkens 4- a 6 Muziekstukken benevens belangwekkende lectuurbrengt het onder ieders bereik. De zorgvuldige keuze der muziekstukken, van eorste componisten, de gewaavdeeide raadgevingen der redactie, maken liet tijd schrift van beteekenis voor iederen beoefe naar der muziek. CAPELLE. Van 20 Sept. 25 Oct. GEBORENMaria d. v. Peter Sterrenburg en Neeltje de Jong. Eimert Pieter, i. van Antouie Gerrit Spieringa en Ileüdrika Cor nelia de Bruijn Ilendrika Antonia d. v. Antonie Johannes Bogers en Elisabeth de Bie. Leonardos z. v. Leendert Waarts en Judith Johanna Pol Jan z. v. Antonie Nijmegen, 25 October 1902. Ik ondergeteekende verklaar uitstekend tevreden te zijn voor de wijze waaop de firma Max GOVAERTS Co. mijne meubels heeft getransporteerd van Waalwijk naar Nijmegen eti betuig mijn liartelijken dank voor de prompte en spoedige uitbetaling der door mij geleden brandschade en kan genoemde firma ten volle aanbevelen tot het doen van verhuizingen. om Dusscn, 28 Oct. Voor het herhalingsou derwijs in school, wijk A hebben zich 9 jongens, in wijk B 14 jongens en 5 meisjes aangemeld. In verband met het feit, dat het kan tongerecht te Heusden voortaan den voorzitter en secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim zal oproepen als getuigen, heeft de heer De Vlam, hoofd der school wijk B, zijn ontslag als secretaris dier com missie aangevraagd. Kaamsdonksvecr, 28 Oct. Alhier hebben zich een paar gevallen van Febris Tjrphoidea voorgedaan. De lijders zijn iu hel R. K. Gasthuis alhier ondergebracht. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubilé van den meesteiknecht C. van Uijen vierde het gezamenlijk personeel der bierbrouwerij „de Roode Bel" Zondag feest. Ten huize vau den eeuigen firmant dhr. A. J. van Laarhoven werd hun eeu keurig diner aangeboden, waarna zij, onder een goed glas wijn, tot laat in den avond ge zellig samenbleven. Door genoemden firmant werd den jubilaris een prachtig horloge met inscriptie overhandigd. Van het personeel ontving hij een mooie fauteuil. Dat zulke feesten bijdragen :ot eene gorde verstandhouding tusscheu patroon en werk lieden behoeft zeker niet gezegd te worden. Smits en Keeltje den Hollander. Karei z. v. Julian Snijders en Maria van der Schans Dirk z. v. Dirk Verhagen en Johanna Pruijssers. OVERLEDEN Johan Paans 4 m. Adrianus Pieter van den Hoek 4-4 j. echtgenoot van Elisabeth de Rooij. GEHUWD: Arie Adrianus van Boekelen 26 j te Rotterdam en Sijke le Sage. 31 j. ROTTERDAM, 27 Oct. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.25 a f 7.80 en per 100 kilo f 9.25 a f 10.—. Nienwc- per heet f 7.25 a f 7.80, per 100 kilo i 7.25 a f 8.50 Canada-tarwe f 0.00 tot f 0.00. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassclte De best< f4.75 a 5.70. Dito mirdere f5.5.50. Gerst. Ze* uwsch, Flakk. en Overra. Winter f7.ti 17.75 beste Zomer- f7.— f7.75. Haver, f6.40 a f7.10 Blauwe erwten. De beste f 10.25 a f 10.50 Paardenbooncn. De beste f5.75 a 6.25. Duivenboonen van f7.a 7-25. Koolzaad. Puik Zecuwsch en Overmaasch zak- goed f7.30 8.20; Zomerzaad f 8.25 a 8.75. Kanariezaad 1* 8.50 a 1 9.50 Bruine boonen de beste 1" '10.50 a f 11. Witt boonen de beste f 9.a f 11.50 ROTTERDAM 21 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 45 paaiden, 0 veulen, 0 ezel, 2088 magere en 623 vette runderen, 156 vette, 74 nuchtere en 238 gras kolveren, 9 schapen of lammeren, 0 varkens 281 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 22 tot 34 c., 2e kwal.— c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 38 c., 2de kw. 50 c., 3de kw e. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 72/8 en 50/16 vn. en 466 stukken a >/a kilo. Prijs le qual. f 56, 2e qual. f 52 3e qual. f 48. Per »/s kilo f 65 a 70 c. *GORTNCHEM, 27 Oct. Ristarwe f 7,90 u 8,roodedito f 6,80 a 7, witte dito f 7,25 7.50 inl. rogge f5,15 a 5,25 buitenl. dito f 4.90 A 5,—, gerst i 4,70 ii 4,S0, haver 3,75 ti 3,85, duiveboonen f7,— a 7.25, blauwe erwten, f0ii alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 181 runneren, 7 nuchtere kalveren, 18 vette varkens en 581 biggen. lc qual. Kalfkoeien f 200 A 250 Kalfvaarzen f140 a 200 Melkkoeien 1 360 200 21/, jarige ossen f120 6 160 Guiste vaarzen f SO a 120 Pinken f 70 I'M) Grnskalveren f 40 ft 60 Nuchtere kalv. 12 a 16 Aangevoerd 9 vette varkens van 22 a 24 ct. per half kilo, biggen van f5,— a 11.— per stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen en lammeren f t Der stuk Eieren f 1.75 a 1.85 per 26 stuks. Boter 70 a 73 ct. per >/i kilo. is de gcluksaankondiging van Samuel Heelt- seher sour, in Hamburg welke zich in dit nommer van onze couraot bev ndt. Dit huis heelt zi -h door zijn prompte tn stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek ge wonnen bijdragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. j

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 3