Notaris RANT Levers en Nieren Waalwijksche Snelpeisdfukkeiij. DRUKWERK, Bindwerk Oe kléin-kapitalist en lenteniei DE ECHO VAN HET ZEIDES Corresponden t. H.H. Looiers en Handelsreizigers Goud EO Zilver. r Zilveren Goudenwerken Ontvangen Groenten in blik1 A. C. VA8 TILBURG. Advertentiën. B, A. MIDDELKOOP Het beste adres Finantieel Nieuws- en Uitlotingsblad. de it A- J. P. Michislssn De Klein-Kapitalist en Rentenier, KATHOLIEKE ILLUSTRATIE Handelsberichten. publiek verpachten Telegrammen. veilen en verkoopen: Een opkooper gevraagd Baardwijk en Besoijen, A an onze Lezers BOUILLON ERWTENSOEP. Belangrijk Inschrij vi ngsbiljet. Antoon Tielen, MAANDBLAD van X Champignons, Truffels, Champignons a foreir Tomaten enz. Borstplaat, Fondant borst plaat, Amandel spe culaas, Botterletters enz. Voor 7 jaren. ONDER EETHEN. Een perceel (thans Weiland) in den Langen Bruggert, een zoogenaamde „Tien- moigen", groot#6.74.70 H A. pinken ?n l op te koopen, tegen hooge provisie. •4» '-Su^SftJs eiLkii., „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" het oudste blad van Waalwijk, geeft het beste en meest uitgebreide nieuws uit Waalwijk on omstreken Men abonneere zich op, en adver- teere dus in dit blad. Het aantal lezers groeit met den dag aan. „Muzikale Bloemlezing" Prijs per jaargang i 3.60 franco per post 4.00 y Y AALWIJK. van steen, met smeltend omgebogen ijzeren binten en reuzenliaarden van hout iaar dreigend brokken muur en tab nek pijnen in opstaan onder die bloedkleurigc lucht, overdekt met gelen, aldoor opkwal menden smook, in fantastische bedrijvigheid yan de spuiten en hun gasten. Met. roode koppen, glimmend van zweet e„ de hitte, roode doeken over de petten heen en afhangend langs den nek, staan de gasten, regelmatig bewegend in rijen aan de pompkrukken. En de roode stoom spuiten sissen en paffen, trillend van in spanning, met vlammen uit de pijpen. En de slangen vol van water, kronkelen door elkander over de onder«eloopen straat, roet- kleurig waarin de gloed weerkaatst. Helden zijn 't, die pijplijdecs, onwrikbaar in de bijtende hitte, die hun de huid strak droogt en de haren zengthelden, die rappe kerels, die met de slangen door ingehakte ruiten binnendringen den rook, om te komen op de brandende daken. Maar toch is menschelijk werk niets tegen het woedende element; 't schijnt belachelijk die dunne, lage straaltjes van de handbrandspuiten te laten druppelen in de zee van vuur. Zelfs de kloeke water bundels van de drijvende spuiten en van de stoombrandspuiten staan nietig op tegen de muren van vlammeu. En bij dergelijke rampen vraagt men zich af, o! onze brand weer met al baar ijver en toewijding ook maar eenigszins toereikend is voor onze rrroote havenstad. En tusschen het gonzend gezuig van de vlammen, het gekuepper en gesis, en 't eedonder van ncerzwiepende brokken, klinken als dreigend de bevelen, 't angstig geroep naar de mannen op de daken, 't geschreeuw en gegons van gevaar als een gevelstuk naar voren komt waggelen, 't gerinkel van ruiten. De huizen er omheen zijn verlatennu en dan brandt een gordijnals waaiers hangen de jalouziën schuin neer, en door de gesprongen vensters wordt het water de kamers binnengespoten, waar nog de lampen hangen, portretten aan de wanden, hier en daar een tafel gedekt. En langs de gebla kerde kozijnen zweven nu en dan nog weer blauwe, vlammetjes. Daar* wordt een brancard aangereden van een bovenverdieping wordt een jonge vrouw in dekens afgedragen, die pas moeder is geworden; de zuigeling houdt zij in baar armen gedrukt. In de donkere portalen wachten ouden van dagen en jonge kinderen, slaperig en angstbleek, en mannen met de kostbaarheden in bundels gepakt, tot het oogenblik dat de vlammen hun woningen zullen bereiken. Een dame met drie kleine kinderen, op geschrikt uit haar huis, staat verwezen op de donkere Maaskade, te raidden van doozen en tasschen en koffers, in de vlucht gered- En een geroes van paniek stijgt op, als de vlammenbundels plots weer in andere richting uitschieten een heele rij boomen gaan branden, de menigte deinst achteruit. De telefoondraden smelten neer, en warrelen zich tusschen de menschen. Nog staat de toren van den voorgevel als opgewrongen uit den brandstapel, plots zwiept hij neer, dat de grond er van dreunt, heel de kade bedekkend met puin. Maar onbeschrijfelijk wordt de angst van hoofdlieden en autoriteiten, wanneer eindelijk naar de stoomende muren van het reus achtig pand van Laming Son een vuur kolom overschiet en zich daaraan vastzuigt. Wanneer dit steenen gevaarte, gevuld met hout en vetten, er aan gaat, is het onheil niet te overzien dan gaan zeker de huizen daarover in de Thorbeckestraat er. aan, die weer direct grenzen aan de blokken van het Burgemeester Hofmannplein. Een groot deel der stralen wordt nu hierop geconcentreerd; aan de zijvleugels van het nog donkere gebouw worden de vensters weggehakt, de slangen er door geleid, maar spoedig ziet men het daarachter gaan gloeien. Een verstikkende walm ronkelt de lucht in. Zwermen van duizenden arme vogels, gelokt door warmte en licht, drijven aan bedwelmd duikelen zij vallend neer, gloeiend in den vuurschijn tegen de lucht, en zij verdwijnen in de vlammen, waar zij soms nog vonkend weer even uit opfladderen. Een brok achtermuur van de fabriek van Van der Lugt staat nog en daar hangt nog een armzalige electrische ballon uit in den gloed. Maar gelukkig, de felle waterstralen winnen het op de vlammen in de fabriek van La ming, en na een half uur klinkt het, nog vragend, maar toch verluchtzouden wij dien ramp kunnen bezweren Terwijl wij dit tchrijven tegen drie uur gloeit de lucht nog, maar toch minder dreigend dan nu ruim zes uur ge leden. En in de stad blijft het druk als overdag. Omtrent de verzekering het volgende Firma W. van der Lugt Zoon op de fabriek, die een verzekerde heeft van f 240,000 is verzekerd f 68,000 op het pakhuisgebouw (waar de brand ontstoud) is verzekerd f 150,000, op den inhoud daarvan f 90,000; op de houtloodsen, waarvan de getaxeerde waarde is f 40,000, is verzekerd f 18,000 op den voorraad hout, waarvan de ver moedelijke waarde f 50,000 bedraagt, is verzekerd f 35,000. De premie voor de fabriek beliep 121/2, voor het hout 4 a 5, en voor het pakhuis l1/^ per mille. Verschillende polissen zijn 2 October jl. afgcloopcn en niet vernieuwd, omdat de firma eene lagere premie wilde bedingen dan waarvoor assuradeuren de verzekering wenschten te vernieuwen. Een groot bedrag wordt door eigen risico gedekt. De schade, is zoo goed als totaal. Firma William Laming Sons Op opstal en machinerieën verzekerd f 440,00U op inhoud f 300,000. Het geheel wordt door assurantie, gedekt, üc schade wordt globaal op ongeveer 15 pet. geschat. Het blijkt meer en meer, dat de schade aan inboedels in woningen in de Sleephel- li gsiraat grooter is dan aanvankelijk gedacht werd, zoodat de globale schatting van van nacht, als zou de schade een millioen be- loopen, vrijwel blijkt met de waalheid overeen te komen. Verschillende binnen-en buiten- landsche maatschappijen zijn hierbij be trokken. Uit de School. Vertali <g in 'i Fransch Welke zijn de voornaamste geneiaals van den tegenwoordigeu tijd Quels sont les priacipaux geueraux de l'iodicalif présent? Capelle. Onze nieuwe brievengaaideV, de Heer v. d. Scheer, is ook aangesteld als telefonist alhier. ROTTERDAM, 3 Nov. Tarwe. Jarige- per beet. f 7.90 a f 8.25 en per 100 kilo t' 8.50 a f 9.25. Nieuwe- per heet o.a f 0.per 100 kilo i 0. - a f 0. Canada-tarwe f 0.00 lot f 0.00. RoKge. Vlaamscbe, Zeeuwsche en Overraaassche De beste f4.80 a 5.70. Dito mi* dere f0.a 0. Gerst. Zc-Hwseh, Tlukk. en Overra. Winter 17.75 iv 18.beste Zomer- fü.A 10. Haver, f6.50 A t*7.10 Blauwe erwten. De beste f 8.a 110.25 Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0.—. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed fö.— it 0.—; Zomerzaad f 0.— a 0.—. Kanariezaad f7-75 a 19.— Bruine boonen de beste ff».— a f 7-— Witte boonen de beste f S.a f 11.75 ROTTERDAM 4 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 59 paarden, 1 veulen, 0 ezel, 1355 magere en 645 vette runderen, 145 vette, 84 nuchtere en 342 gras kalveren, 4 schapen of lammeren, 6 varkens 337 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 22 tot 33 c., 2e kwal.— c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 40 c., 2de kw. 55 c., 3de kw t. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 61/8 en 54/16 vn. en 414 stukken a kilo. Prijs le qual. f 58, 2e qual. f 53 3e qual. f 52. Per >/s kilo f 65 a 70 c. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den WelEd. Heer J. BERNARD TIMMERMANS Wzn. te Waalwijk, ter herberge van Blees Brander- horst te Eethen, op Donderdag 13 November 1902, 's namiddags 2 uur Het perceel wordt verpacht OM TE SCHEUREN en komt eerst in massa, daarna in tweeën en ten slotte in vieren zooals afgepaald. Elke pachter moet twee borgen stellen. Waspik, 30 Oct. In de heden gehouden raadsvergadering werd o.m. besloten een onderzoek te doen instellen naar de kosten van aanleg en exploitatie van acetyleen-ver- lichting voor deze gemeente. Dit besluit zal zeker algemeen met inge nomenheid worden begroet. Gaarne hopen wij dan ook dat het met een guustig resul taat moge bekroond worden. Naar wij vernemen is Timmermans arbeider—telegraphist bij de Staatsspoorwegen alhier in gelijke functie overgeplaatst naar Waalwijk en is alhier benoemd Quaiïaal in dezelfde qualiteit thans werkzaam ie Assen. Dussen, 4 Nov. Het zal 14 Nov- a. s. viit jaar geleden zijn, dat de fanfare „Wilhel- mina" alhier werd opgericht. Het bestuur heeft gemeend dit eerste lustrum niet ouge merkt voorbij te mogen laten gaan en heelt daarom besloten, den werkende leder. Woensd. 12 Nov. een genoegelijk feestje le bezorgen op dien dag 's middags te 2 uur 2al een muzikale wandeling door 't dorp worden ge maakt, waaronder bij den ZeerEerw. Heer Pastoor en den Edelachtb. Heer Burgemeester de twee mannen aan welke de fanfare zoo wel moreel als finantieel zooveel te danken heeft, eeuige prachtige nummers ten beste zullen worden gegeven, 's Avonds zal een oemeenschappelijke disch bestuur en leden vereenigen eu zal de avond verder onder genoeglijk samenzijn wordtu doorgebracht. Verder is besloten bij deze gelegenheid den heer E. Vingerhoets, den bekwamen en iiveiigen directeur, ondtr wiens leiding de fanfare het reeds zoo ver heeft weten te brengen, een prachtig cadeau aan te bieden. Moge de fanfare steeds meer en meer bloeien. Hcusdcn, 4 November. Bij de heden ge houden herstemmiug voor een lid van den gemeenteraad is gekozen de heer H. Prins, met 98 stemmen de heer B. H. Millenaar kreeg er 96. Raarasdonksvcer, 4 November. De collecte alhier gehouden voor denagelaten betrekkingen van het heldhaftige Boerenvolk, welke collecte door eenige jonge dames vrijwillig op zich was genomen bracht de niet onbelangrijke som op van ongeveer f 160.— Wel een bewijs dat ook op Raamsdonksveer een warm hart klop voor de arme weduwen en weezen in Transvaal. Zou in Raamsdonk (dorp) de belangstelling voor de goede zaak minder groot zijn wijl daar geen enkele collectaute was te verkrijgeu. Tot onderwijzer aan de bijzondere Chr. School alhier is benoemd onze dorpsgenoot dhr. D. de Bruijn. De handel in biezen is in den laatsten tijd matig levendig. Wat van de soort Plaatsche verkocht wordt, geld f 13.a f 14.per voer (62 bos.) GÜRINCHEM, 27 Oct. Ristarwc 7,90 u 8,roode dito f 7,a 7,25 witte dito f7,25 A 7.60 inl. rogge f 5,15 a 5,25 buitenl. dito 1'4.95 a 5,10, gerst 1 4,70 a 4.S0, haver 3,60 A 3,70, duiveboonen f 7,25 a 7.50, blauwe erwten, f0— a alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 29 runderen, 2 nuchtere kalveren, 27 vette varkens en 637 biggen. le qual. kalfkoeien f200 A 2oO Kalf vaar zen J a 200 Melkkoeien J J4Ü 200 2>/s jarige ossen 1a 40'A 180 Guiste vaarzen ÖU Graskalveren f 40 a bU Nuchtere kalv. 1'2 a lb Aangevoerd 9 vette varkens van 22 k 23 ct per half kilo, biggen van 16,a 12.— per Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen a en lammeren f a f Der stua Eieren f 1.70 a 1.80 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct. per l/i kil°. LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA, 4 November. Zoowel het werk aan het fruit, als aan de aardappels is verricht, terwijl er zoo weinig bieten zijn, dat de campagne hier ook spoedig afgeloopen zal zijn. Het is thans druk met het verzenden van het late fruit, Lde prijzen zijn goed, n.l. zure belle fleurs f 6.— A f 6.25, zoete bellefleurs f 3.— a f 3.50, goudreinetten f6.Af 6.50, zoete reiuetten f 4._ i f 4.25. zoete campagnes f 2.76 A f 3.— per H.L., ,kroet* of fabrieksappelen gelden f2.50 den H.L. ,„.,o Stoofperen, als kleiperen f 4.Wildemannen f 5,winterknolperen f 3,50, ijsbonten f 4 den H L De prijs der aardappelen is: blaauwtjes f2,25 a f2,50, Zeeuwtjes f 2.40 A f 2.65, jammen f3. a f3.25 den H.L. LONDEN, 4 November. Een aanvul- lingsbegrooting wordt aangekondigd ten bedrage van 8 millioen pond, voor het dienstjaar eindigende 31 Maart 1903, ten behoeve van Transvaal en de Oranjerivier kolonie. Van dat bedrag zijn 3 millioen uitgetrokken voor giften aan de burgers, 2 millioen voor giften aan andere personen, wegens verliezen tijdens den ooilog, en 3 millioen voor sommen, door de regeeringen der beide koloniën voor te schieten. NOTARIS te Capelle, zal op Dinsdagen 18 No vember en 2 December 1902, n. m. 2 uur, bij H. DAELMANS te lijmen in iet openbaar In perceelen en massa's. ONDER ENGELEN. 12 Hectaren, 56 Aren, 60 centiaren puik HOOILAND in de Engelsche Slagen sectie D nos. 382 tot en met 393, 408, 409 en 410 zijnde de perceelnuminers tot en met 12, 27, 28 en 29. Opbrengst over 1901 en 1902 per jaar f 1540.— 6 Hectaren, 10 Aren, 40 centiaren, puik HOOILAND, genaamd //De Uilen spiegels" sectie D no. 479 tot en met 488. Opbrengst als voor per jaar f 812.50. 6 Hectaren, 68 aren, 30 centiaren, puik HOOILAND, in de „Veertien Morgen" sectie E no. 1037 tot en met 1045. Opbrengst als voor per jaar f 618. UNDER VLIJMEN. 1 H.A., 08 A., 80 cA., BOUWLAND sectie H. nos. 2229, 2725 en 2701. Opbrengst als voor per jaar f 72. Breeder bij biljetten omschreven en ver meld in boekjes tl 25 cents verkrijgbaar bij den heer A. HONCOOP te Vlijmen en Notaris MIDDELKOOP te Capelle. om Adres: J. A. WALSUM, Kipstraat 38, Rotterdam voor alle soorten alsook voor IS BIJ WAALWIJK. De betrouwbare flnantieelc gidsen zijn (23ste JAARGANG 1902) verschijnt Maandag-, Woensdag- (alleen Beursnoteering) en Vrijdagavond De goedkoopste Beurscourant, tevens vol- ed'g, onpartijdig, nauwkeurig. )rijs per 12 maanden, 2 Nrs. p. w. f4. Met Beursnoteering en Restantenlijst 3 Nrs. p. w. f 6. Voor Buitenland en Koloniën extra porto. Vermeld ook alle uitlotingen van Gemeen telijke-, Waterschaps- en Kerkelijke Lee ningen. voor onze abonné's VRAAGT TE EEN FLINK Tiet eerste nummer van de „MUZIKALE BLOEMLEZING" werd door ons verzonden. Wie kennis heeft gemaakt met dit fraaie tijdschrift, zal moeien erkennen dat zulk een premie voor de lezers van onze courant inderdaad groot succes belooft eu algemeen zal wol den gewaardeerd. Het geheel ziet er aantrekkelijk uit voor eiken minnaar der muziek. De ongekend lage prijs van 60 cents franco per post 85 cents) voor een tijd schrift, tweemaal per maand verschijnend, bevattende telkens 4 u 6 Muziek stukkefi, benevens belangwekkende lectuurbrengt het onder ieders bereik. De zorgvuldige keuze der muziekstukken, van eerste componisten, de gewaavdeetdc raadgevingen der redactie, maken het tijd schrift van beteekenis voor iederen beoefe naar der muziek. Nog nimmer werd een album van 4 h 6. muziekstukkeu van de beste en nieuwste vergeet niet om bij uw bezoek aan Eind hoven gebruik te maken van mijne be kende EN Aanbevelend, Café Restaurant, Eindhoven,-Markt is de geluksaankondiging van Samuel Heck- sclier senr. in Hamburg welke zich io dit nommer van onze courant bev ndt. Dit huis heelt zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek ge wonnen bijdragen eene zoo go<rde naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. composities van bekende meesters, tegen zulk een ongekend lagen prijs aangeboden. Wie van onze lezers nog naliet om daarop in te teekenen, verzuime niet het onderstaand formulier in te vullen en ons ten spoedigste in te zenden. Mocht men het eerste nummer nog niet hebben gozien, dan vrage men slechts een exemplaar aan, hetwelk kosteloos zal worden gezonden. Wij vertrouwen dat geen onzer lezers zich de geregelde ontvangst wil ontzeggen van deze premie, die tot zooveel genoegen en nut kan strekken. DE UITGEVERS De ondergeteekende verlangt bij zijne Courant geregelde toezending van tweemaal per maand verschijnende, tegen den prijs van 60 ets. per drie maanden (franco per post 85 ets.) WOONPLAATS NAAM Het oudste eu beste adres voor IS BIJ WAALWIJK. Gedurende 28 jaren mochten wij in deze artikelen een ruimen steun en goeden afzet ondervin den, zoodat in Waalwijk en Om streken onze Firma bekend is als het vertrouwdste adres voor Zilveren en Goudenwerken. Reparaties aan Goud geschie den bij ons niet roet koper of tin maar worden degelijk, netjes, solied, billijk en spoedig uitge voerd. Aanbevelend, ALS BOVEN. inzonderheid van Buiten— en Binnen— landsche premielceningcn. (5e JAARGANG 1902) Prijs per 12 maandenf 1.— Voor Buitenland en Koloniën -j- extra porto. Proefnummers zijn op aanvrage gratis verkrijgbaar eu Abonnementen (welke op den laten van eiken maand kunnen ingaan) worden aangenomen bij den Uitgever van deze Courant en aan het Bureel hoek 0. Z. Kolk, Zeedijk 16. - Amsterdam. DE verschijnt elke week in klein folio-tor maat van 8 bladzijden met verscheidene prachtige platen, en onderhoudende tekst Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren Postkantoren en bij de MAATSCHAPPIJ DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE S'llerlogenoosch ALLE SOORTEN 1 van de Kou. Fabriek MEURSING Alblas- serdara. Van af heden verkrijgbaar Aanbevelend, CONFISEUR CUISINIER

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 3