de Gedistilleerd STOELEN, MEUBELMAKERIJ Snijplanken. De vrouw in het zwart Advertentiën. Van Gool-van dei Schoot, G. van DOMMELEN Handelsberichten MENGELWERK. Belangrijk Burgerlijke stand. oÏtspraken kantongerecht Voor Verstand en Hart. Telegrammen. A an onze Lezers ii WAALWIJK. BAARDWIJK. Op den Marssumer Straatweg had Donderdagmiddag een vreeselijk ongeluk plaats. Een arbeider van de wed. P. de Boer te Sitens was met een wagen met aar dappelen van den kant van Marssum gekomen waar de rij booinen weer begint, toen door den passeerenden tram die 2.25 bij de Vrouwen poort komt, liet paard schrikte. De wagen was er een met krommen dissel, die moei lijk zijn te besturen, lu zijn poging oir. het paard tegen te houden werd do voerman van de wagen geslingerd, met hel noodlottig gevolg, dat hij tusschen deu dissel en een boom bekneld raakie. Het hoofd werd letter lijk verbrijzeld. De ongelukkige itelde nog slechts een oogenblik. Verschillende genees- heereu, on middel ijk na het ongeval op liet terrein gekomen, konden slechts den dood constaieeren. Het iijk is daarop naar de algemeene begraafplaats vervoerd Een ernstig ongeluk heeft tc 's-Graven- hage aan twee personen het leven gekost. Bij een ingezetene in de Korte Poten was een echtpaar uit Zierikzee voor een paar dagen gelogeerd. Woensdagochtend vroeg werden de huisgeuooten een brandlucht ge waar en toen zij zich spoedden naar het slaapvertrek der logés, vonden zij beiden dood, gestikt door rook. Waarschijulijk is een kaars in aanraking gekomen met de bedgordijnen eu hebben deze, zonder brand te veroorzaken, voortgcsmeuld, waardoor de echtgcnooten bewusteloos zijn geworden. Men vond den man dicht bij het raam, en blijk baar heeft hi: getracht nog het raam te openen, doch het is hem niet gelukt. Donderdagavond zijn de stoffelijke over blijfselen van den heer eu mevrouw P. uit Zierikzee, die op zoo noodlottige wijze door verstikking ten huize van een bewoner van de Korte Poten alhier, om het leven kwamen, overgebracht naar het huis van de Broeders van Joannes cie Deo, op de Plaats. Vrijdag werd het stoffelijk overschot van de beide slachtoffers naar Zierikzee vervoerd om iu hun woonplaats te worden ter aarde besteld. Brand. Te Deurue zijn 13 arbeiderswoningen tot den grond afgebrand. Tien gezinnen zijn door deze ramp van alles ontbloot. Niets was verzekerd. Knamsdonksvecr, 14 November. Bij het door varen ecner biug alhier sliet een schip op een der pijlers en bekwam daardoor zware schade. Dadelyk mocsteo maatregeleu tot herstelling genomen worden. De koperslager S. kreeg bij het lappen van vitriool een flinke hoeveelheid daarvan in het gelaat met het gevolg dat dit vreeselijk gebrand werd. Een geluk mag het genoemd worden dat de oogen niet geraakt werden. Bussen, 14 Nov. Op 21 Nov. a, s. zal de heer W. A. Verhoeven, gemeente—ontvan ger alhier, deu dag herdenken, waarop hij voor 25 jaren zijn functie als zoodanig aan vaardde. Zal den humanen eu gedienstigen ambtenaar op den dag van zijn zilveren jubilé voorzeker niet aan vele blijken van belang stelling ontbreken. Deze week vierde de fanfare „Wilhel— mioa alhier haar le lustium, Moest de muzikale wandeling om 't minder gunstige weer worden bekort, de avond werd niette min opgewekt en recht leestelijk gepasseerd Om 6 uur ging men aau de rijk voorziene en keurig gesierde tafel, die alle eer werd aangedaan. Een bizonder woord van lof voor een en ander komt hiei voor toe aau deu heer Kamp. In kernachtige, schoone taal herdacht de heer Snijders, president, wat de fanfare steeds was geweest en ook in de toekomst behoorde te zijn, zoowel voor actieve als contribuCerende leden en wenschte haar een nog langdurig bestaan toe. Ook zei hij dank aan den Edel achtb. beschermheer en deu Eerw. heer ka pelaan, die aau de uitnoodiging gevolg hadden willen geven en door huime tegenwoordigheid dezeu avond opluisterde-u Van ZeerEerw. heer pastoor, die zich op reis bevond, eu deu heer Kerkhofs ie Herpt, oud—instructeur, was bericht ontvangen, dat zij tot hun spijt ver— hiuderd waren mede aanwezig te zijn met de beste wenschen voor den bloei der fanfare. De beschermheer en de eerw. heer kapc— laau spraken mede een woord van dank voor de invitatie en van sympathie en waardeering met de vereenigiug. Na deu maaltijd wisselden muziek, zang eu voordracht gedurig af en toen eenmaal het uur van scheiden sloeg werd op voorstel van den president dit le. lustrumfeest met „Wiens Neerlauds bloed" gesloten. Wenschen wij met den ZeerEerw. Herder de fanfare steeds vrede en eenheid onder hare leden toe eu dat zij eens haar 2e lus trum moge vieren ad multos armos I Raamsdonk. Bij Kon. Besluit, zijn met ingang van 15 November 1902, be noemd A. de Graaft', thans machinist bij de electrische bemaling van de Dongepolders enz. behoorende tot de werken van den Nieuwen Maasmond in Noordbrabant, tot machinist bij de Rijksstooingemalen aan den aan den Nieuwen Maasmond in Noordbra bant en A. C. P. Stijuis, thans machinist stoker bij de Rijksstoomveren en Rijksstoom- gemalen van den verlegde rivier de Maas in Noordbrabaut, tot machinist bij de elec trische bemaliug van de Dongepolders enz., behoorende tot de werken van den Nieuwen Maasmond in Noordbrabant. WAALWIJK 14 Nov. 1902. De aanvoer van hoornvee was ook heden weer beduidend. De handel was ving. Voor Belgische rekening werden de ter markt zijnde nagenoeg rijpe kalfkoeien tegen hooge prijzen opgekocht. Bovendien werden deze week weer in de weide verschillende stuks verkocht met bestemming voor 't buitenland. Kallheesten f 155 a f 235 Dito vaarzen f135 a f 190. Jonge varkens aangevoerd 75 stuks, verkocht van f6- a I 9.75 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 945 kg. van f 0.97 a f 1.09 per kg. Eieren 6 A 8 cent per stnk. De huidenmarkt teekent voor de naaste toekomst zekere vastheid zoo niet verhooging van prijzen. Dit niet alleen tengevolge van deu zeer grringrn voorraad op alle Europee-che stapelplaatsen maar nog in meerdere mate omdat het vooruitzicht bestaat, dat de slach ting in La Plata en de geheele Argentijnsche Republiek ver beneden het normale cijfer zal blijven De handel in gezouten vleesch blijft zeer flauw zoodat de groote voorraad eere ongunstige stemming op de markt heeft teweeg gebracht. Bovendien is het slechte weder in October van invloed geweest, op de slachting eu op de sterfte van 't vee zoodat de voorraad vooral van goede huiden ver beneden de behoefte verkeer.t Vele lederfabrikanten in 't bniteuland zijn nu reeds besloten om zoo min mogelijk in te werken teneinde daardoor invloed op de prijzen der winterhuiden uit te ocfeuen in afwachting wat de markt zal doen als de huiden van La Plata der zoinerproductie of der zoogezegde nieuwe slachting worden aangevoerd. Voor leder is de stemming gevolglijk zeer goed en toch zijn de prijzen in verre nog niet in evenredigheid te bren gen met de enorm hooge huidenmarkt. De berichten zoowel uit binnen-als buitenland luiden echter eenstemmig dat de voorname leerlooiers niet genegemzijn aan den ti'gen- woordigen prijs hun leder, wanneer het althans eenigzins belangrijke partijen geldt van de hand te doen. Met de wetenschap, dat hun leder in de kuipen er beter op wordt Kunnen zij veilig hoogere prijzen afwachten. DUS3EN, 13 Nov. Boterprijs per K.G. van f 0.96 ii f 1.27. Middel- markt f 1.18. Aanvoer 200 K G. Eieren f 1.50 de 26 stuks. bovennatunrlijkcn en goddelijken kant te beschouwen. Wellicht zal u dat op den eersten oogenblik te ernstig en moeilijk voorkomen. Maar 't is toch 'nee! eenvoudig en heilzaam. Justice T' ciale. Beklagenswaardig zijn degenen, die altijd alle deuren voor hen epen gevonden hebben; die nooit een steilen en lasiigen berg moesten opklouteren en die gewoon zijn al hunn verlangens zonder moeite voldaan te zien Zulke jongelingen zijn niet uit staal of bron gegoten, maar van breekbaar glas gemaakt id. Dun rooft ge uw liefdewerk zijn kroon, Zijn lieflijkheid, zijn waarde; Dan rooft ge uw eigen ziel haar loon, Wanneer gij 't vraagt van de aarde. De Gén. is de geluksaankondiging van Samuel Heek- seller senr. in Hamburg welke zich in dit nommer van onze courant bev ndt. Dit huis heelt zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den onitiek ge wonnen bijdragen eenc zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aaubevelen op deze advertentie acht te geven. WAALWIJK. 8 14 November 1902. GEBOREN: Gertruda Johauna d. en Jacobus Cornelius i. v. J. II. Wijkmans en C. de Kort. Huberdina Adriana Wilhelniina d. v. II. Kuijsters en P. van Weert.Theodo rus Maria z. v. VV. G. van Heesch en >1 Pols. Johannes Antonius z. v. C. A. Veraa on A. J. v. de Ven. GEHUWD: Ch. van Engelen 26 j. on 11. M. Korthout 24. j. J. C. van Hoof 25 j. en A. A. van der Pennen 21 j. DKUNEN. van 6 Oct. tot 10 November 1902. GEBORENLeonardus Alouisius z. v. Mattheus F. van Haider en llendrika de Gouw. Adrianus Johannes z. v. Gijsbertus van Loon en Johanna van de Wiel. Jucoha Maria v. Petrus W. van Sambcek en Johanna P. Hombergen.Johannes Petrus z. v. Peter Hombergen en Norbertha vaa Dommelen. Cornelia d, v. Adrianus van Noort en Anna M. Klerks. Cla3ina Petronella d. v. Adrianus Lommers en Anna M. van de Wiel. Hendrikus Mari- nus z. v. Hendrikus de Gouw en Angenes Merkx. Pieter z. v. Autonie van den Bosch en Adriana M. Bergmans Hendri- ka d. v. Martinus Klerkx eu Catharina van den Brand- OVERLEDEN: Johanna Bakkers echtg. van Corneli8 van den Hoven oud 42 j. Jo hannes, Cornelia Verhagen echtg. van Francisca de Beer oud 39 j. Antouius de Hart wedr. van Wilhelmina Merkx. Johannes Helders echtg. van Üeertruida Maria Petronella van Heel. Jobannss Brok oud 6 w. Adriaan Pulles echtg. van Anna Maria van de Wiel oud 74 j. Adriana Biezemans wed. van Johannes Pennings oud bl j. Christiaan van Leiden echtg. van Adriana Verhoeven oud 76 j. GEHUWD: Hermanus Pelders, wedr. van Jo hanna Catharina van Rooij oud. 39 j. en Maria Schoenmakers wed. van Gijsbertus van Son oud 47 j. WAALWIJK 14 Nov. 1902. A. V. te Waalwijk, jachtdelict, 1 5 of 3 d. h. II. L. H., w. o., politie overtreding f 1 of 1 d. h. W. C. P. te Waalwijk, overtr. veldp. f 2 of 1 d. h. J. J. E. te Kaatsheuvel boterwetf 3 of 2 d. h. M. v. C. id. veldp. f 10 of 3 d. h. II. C. B. id. f 8 of 3 d. h. J. v. d. L., w. o. dronkenschap f 5 of 3 d. h. J. v. d. L., w. o., opg. valsehen naam f 20 of 10 d. h. J. H. B. te Sprang, overtr. provrgl. f0.50ofld. h. M. V. te Aalst, politie overtr. f 2 of 1 d. h. G. V. te Kaatsheuvel, overtr. veldp. f 6 of 3 d. h. J. E. te Drunen, jachtdelict f 1 of 1 d. h. C. K. te Waspik, overtr. ijkwet, t 1 of 1 d. h. M. v. d. B. te Vlijmen, overt, veldp, f 10 of 5d.h. C. H. te Berkel, jachtdelect, 2 maal 7 d. h. enz. J. v. D., w. o., politie overtr. f 1 of 1 d. h. L. v. D. te Boxtel, dronkenschap f 3 of 2 d. h. 1. F. J. D. de N. V., 2. A. v. d. L., 3. A. S. allen te Loonopzand, nachtgerucht sub 1 en 2 ieder f8 b. of 3 d. h. sub. 3 f 3 of 2 d. h. J. A. P. te Drunen overtreding prov. regl. f 1 of 1 d. h. M. F. v. D. te Drunen, alsvoor f 1 of 1 d. h. A. v. K. te Nieuwkuik, jactdelict, vrijgesproken. A. Q. v. d. B. te Berkel, idem 2 ra. f 10 of 4 d h. voor iedere boete. M. P. te Kaatsheuvel straatschenderij f9 of 3 d. h. P. J. v. d. N. te Loonopzand, jachtdelict, 2 ra. f 10 of 4 d. h. voor iedere boete. A. S. te Capelle, overtr. ijk wet f 1 of 1 d. h. A. v. L. te Sprang, alsvoor J. C. C. te Waalwijk, overtr. prov. regl. f 0.50 of 1 d. h. C. v. K. en J. S., dronkenschap ieder f l of 1 d. h. L. VV. te Capelle overtr. van art. 425 no. 2 strafw. vrijgesproken. L. W. te Capelle of 3 d. dronkenschap f 5 Om uw wil te sterken, die nog te zeer van plotselinge nukkeu afhangt, om in alles als een overtuigde te handelen, is het streng noodzakelijk op u zeit en uwe daagsche handeliugen te reflccteeien, ten einde u gewoon te maken alle zaken van hunnen Toen ik onlangs op een reis van Chicago naar New-York, des morgens vroeg, uit het raam van mijn slaapwagen keek, bespeurde ik, tot mijn verbazing, dat de trein niet verder ging. Op mijn vraag aan den con ducteur naar de oorzaak hiervan, vernam ik, dat wij reeds anderhalf uur op dezelfde plaats stil stonden ik had den slaap des rechtvaardigen geslapen en had niets be merkt van alles wat er om mij heen plaats greep. Spoedig kleedde ik mij nu aan stak nogmaals het hoofd uit het raampje en zag dat wij ons aan het station van een klein landstadje bevonden. Ik begaf mij daarop naar den eetwagen, nam een stevig ontbijt, en slenterde daarop langzaam, in de warme lentelucht, den trein langs. Üp de locomo tief bevond zich alleen de machinist, wach tend op het teeken van vertrek. Reeds van jaren her had ik mij voor machines geïnte resseerd. Ik bleef bij hem staan en knoopte een gesprek met hem aan. Nadat ik hem een sigaar had gegeven, die hij, met een tik van den wijsvinger aan de pet, in dank aannam, schoot zijn tong los en vroeg hij mij of ik soms eens op de locomotief wilde kijken. Met één sprong was ik naast hem. Hij bleek rae een opgewekte leuke kerel van een jaar of veertig. Welwillend ver klaarde hij mij waarvoor de verschillende kleppen en stangen en kranen dienst deden. Ik keek op Je twee blinkende manometers, tusschen welke zich de klok bevend, dan zag ik aan den wand van zijn verblijfplaats een vierkant stuk papier, achter glas en in vergulde lijst gevat. Op dit papier was iets vastgekleefd, dat mij een vlinder toe scheen. Is dat voor versiering vroeg ik. Hij glimlachte. Gedeeltelijk ja, ant woordde hij, hoofdzakelijk echter een her innering. Ik heb den vlinder daar opge hangen, wijl hij niet alleen mij, maar bo vendien nog tweehonderd-en-vijftig menschen het leven gered heeft. Hoe is het mogelijk, dat een insect zoo iets zou kunnen Als u de geschiedenis hooren wilt, vertel ik ze u gaarne. Wij hebben tijd genoegzoo vlug gaan we toch nog niet van hier. Ik maakte het mij makkelijk op de plaats van den stoker, die weg was, en was ge heel oor. Het is nog niet zoo heel lang geleden begon de man, een jaar zoowat. Ik reed denzelfden trein en dezelfde locomotief, nummer 449. Jim was stoker, dezelfde, dien ik nu bij mij heb. U kunt hem zien, daar leunt hij tegen de deur van het kantoortje van den chef. Jim is een goede jongen, maar vreeselijk Lijgeloovighij zweert bij geesten, droomen, voorgevoelens. Vroeger moest ik hem daar altijd om uitlachen, nu niet meer niet meer, sedert wij de vrouw in het zwart" gezien hebben. Eens op een nacht moesten wij om één uur van Mollum vertrekken en zouden wij, volgens de dienstregeling, 's morgeus vroeg om zes uur in Southward aankomen. De nacht, waarin het gebeurde plaats greep, was ontzettend stormachtig, de wind huilde en urenlang viol een echt Amerikaansche slagregen. Toen ik de locomotief beklom, begon de orkaan eerst hevig te woeden. Hij bereikte zijn hoogtepunt, toen, ineens, een geweldige hagelbui losbrak. Dat zal een raoeielijke tocht worden, Frank, zei Jim, ik wou, dat we reeds goed en wel waren, waar we zijn moeten. Kom, kom, waarom zoo bang, ouwe jongen? *roeg ik lachend. Ik weet het waarlijk niet, antwoordde hij op verdrietigen toon, 't zit me in al mijn leden, gebeuren. Onzin, riep ik uit. Je bent een beetje uat geworden en de huilende wind maakt je angstig daarbij. Om de waarheid te zeggen, was ik niet op mijn gemak, ik wilde dat toen deu stoker niet laten merken. Nu werd de trein aangekoppeld. Hij be stond hoofdzakelijk uit slaapwagens, maar ge* dachte, dat mij een paar honderd menscheu levens toevertrouwd werden, maakte mij niet kalmer. Het teeken tot vertrek werd gegeven, onder het sissen van den een uitweg zoe kenden stoom reden wij heen in nacht en storm, langs wissels en kruisingen van rails, signaallichten voorbij, tusschen lange rijen van waggons door, tot we met een geluid Let op, daar zal iets ernstigs als van den donder over de groote brug, de bergstreek inrolden, met ons schril gefluit haar sluimerende echo wekkend. Dc oude 449 deed haar best en wij maakten vijftig mijlen per uur. Op ons eerste pompstation onderzocht ik nog eens, of alles in ordo was, en Jim zag de. lantaarns voor aan de locomotief na. Dan ging het weder verder. Met uitzondering der plaats, waar de van voren aangebrachte electrische lichtwerper een breede lichtstreep voor zich uitwierp, was alles pikdonker. Jiin zorgde voor een flink vuurtje en liet den stoom op hoogsten druk werken, zoodat wij bijna de slapende plaatsen en dorpjes voorbijvlogen. Plotseling zag ik iets dicht voor mij, dat mij het bloed deed stollen. Het was de reusachtige gedaante eeuer vrouw. Zij scheen in een langen zwarten mantel gehuld waarvan de uiteinden in den lucht fladder den. Haar groote, spookachtige armen be wogen zich voortdurend heen en weer. Ter wijl ik nog vol angst en ontzetting naar haar keek, maakte zij voor het laatst een wild gebaar en was dan eensklaps ver dwenen. Ik was zoo de kluts kwijt, dat ik niet eens naar de klem grijpen kon, Jim had zich reeds over het vuur heen gebogen. Nu keek hij mij aan en riep verwonderd Hallo, Frank, wat is er met jou aan de hand Is je een geest verschenen Het was mij onmogelijk hem te antwoor den ik bevond mij nog te zeer ouder den indruk van de zeldzame gebeurtenis. Nu uaderden wij de plaats, waar een brug over een diepen, wilden stroom gelegd was. Wij reden in een bocht en bevonden ons ongeveer een mijl var. het water. Daar stiet Jim plotseling een vreeselijke kreet uit en wees met bevende hand, met oogen pui lend uit hun kassen, voor zich uit in de duisternis. Ik volgde de richting van zijn blik en beefde van het hoofd tot de voeten. Daar op de rails bevond zich weer de vreese lijke vrouwengedaante voor mij, hel verlicht door het licht der locomotief. Dan stond zij stil,bewegingloos, dan danste zij een wilden dans, en altijd wenkte zij ons, ging zij achteruit achteruit. Frank fluisterde Jim met smeekende stem, Frank, om godswil, ga niet over de brug, ga niet over de brug; er zal be paald iets vreeselijks gebeuren. [k was zelf haast dood van angst en remde uit alle macht. Wat mij eigenlijk deed besluiten den trein tot stilstand te brengen, kan ik heden ten dage nog niet zeggen. Toe wij stilhielden, hoorden wij het rui- schen van het water voor ons. Ik steeg af en ging den hoofdcouducteur tegemoet, die in allerijl op mij toeliep. Wat is er gebeurd vroeg hij onge duldig en uit ziju humeur. Ik voelde mijzelf erg klein en kinder achtig. Van een reusachtige vrouw was geen spoor te ontdekken. In den vrcese- lijken stormwind en den stikdonkeren nacht kou men geen vijf pas voor zich uitzien. Wij hebben een verschijnsel gezien, stotterde ik. Ik weet niet wat het was het zag er uit als een groote, zwarte geest die voortdurend de armen naar ons uit strekte en ons al maar naar zich toewenkte. De hoofdconducteur zag mij aan met een eigenaardige blik. Ben je gek geworden, Frank, dat zou mij van ie spijten. Nu zullen wij spoedig bij de brug zijn en kunnen dan even gaan kijken. Wij namen onze lantaarns en gingen de rails langs. Nauwelijks tien passen waren waren wij gegaan, toen wij ontstemd terug deinsden. Aan onze voeten gaapte een diepe afgrond waaruit het geraas van de golven tot ons doordrong. Debijstroomen neergevallen regen hadde rivier doen zwellen die in wilde gol ven haar weg naar zee volbracht. De brug had zij in haar razenden loop meegesleurd Slechts een paar stukken afgebroken hout en verwrongen ijzer hingen nog aan de land- hoofden. Doch ver weg, oyer de rivier, in de zwarte duisternis danste weder de zwarte gestalte der spookachtige vrouw, hel ver- icht door het schijnsel der locoraotieflich- ten. Als waanzinnig van vreugde zwaaide zij met de armen om zich heen. De hoofd conducteur keek eerst naar de verschijning, dan naar mij. Was dat het ding, dat gij zaagt, toeu gij den trein deedt stilstaan Ja! Nu, Frank, dan is het vannacht iets meer dan bloot geluk dat ons gered heeft. Langzaam liepen wij naar den trein terug, beiden dankbaarder, dan ik u beschrijven can. Verscheidene reizigers waren reeds uit gestapt en vroegen naar de oorzaak van het onverwachte oponthoud. Onder hen bevond zich een achtienjarig jongmensch uit Chi cago, knapper dan wij allen zaraen. Nadat hij zwijgend de geschiedenis van de zwarte vrouw mede had aangehoord, iep hij naar het koplicht der locomotief en teek er nauwkeurig in. Terwijl hij dit deed, olgde ik hem met de oogen en bemerkte nu een donkere vlek op het glas. Daar is uw „vrouw in het zwart riep de jongeling. En daar zagen wij zij werkelijk dezelfde vlinder, die daar in het lijstje zit. Zij be vond zich aan de binnenzijde van het glas. Toen ik er met mijn vingen tegen klopte, vloog het insect op en liet zich op den re flector neder. Dat is de heele geschiedenis, mijnheer. De vlinder, die voor den hollen spiegel op en neer gefladderd was, had daprdoor het zwarte beeld te voorschijn geroepen, dat er als een in een mantel gehulde vrouw uitzag. En in zijn vruchteloos pogen, om uit de glazen gevangenis weg te komen, had hij de vleugels uitgeslagen, die daardoor op ge heimzinnig uitgestrekte armen geleken. Na tuurlijk had mijn opgewonden fantasie het zwarte beeld vergroot, en daarom was mij de kleine vlinder als eeue enorme mensche- lijke gedaante verschenen. Hoe het eigenlijk in de lantaarn gekomen was, wisten wij niet, wij vermoedden echter, dat het ge beurde gedurende het oponthoud aan het pompstation, terwijl Jim ds lichten nakeek. In ieder geval had de ,/Zwarte vrouw" ons het leven gend. Hierom heb ik den vlinder in een lijstje gezet en opgehangen. U raoogt deze gebeurtenis een toeval noemen, naar mijn meening was de vlinder hel middel in de hand der Voorzienigheid om ons een schrikkelijke ramp te besparen. MADRID. ]4 November. Sagasta heeft zijn vroegere opdracht In handen gesteld van den Koning, die hem opnieuw opdroeg een kabinet te vormen. Het ministerie is aldus saamgestcld presidium van den ministerraad Sagasta buitenlandsche zaken, graaf Almodovar justitie Pnigcerverfinaucien, Eguiliorbin— nenlaudsche zaken, Moret oorlog, generaal Weyler; marine, admiraal Veragua openbaar onderwijs, Romanes; openbare werken, Amos Salvador. TANDZJER, 14 November. Een expeditie onder bevel van Caid Bagdah is uitgetrokken oin de oproerige stammen van Fez te tuchtigen. voor onze abonné's Het eerste nummer van de „MUZIKALE BLOEMLEZING" werd door ons verzonden. Wie kennis heeft gemaakt met dit fraaie tijdschrift, zal moeten erkennen dat zulk een premie voor de lezers van onze courant inderdaad groot succes belooft en algemeen zal woideu gewaardeerd. Het geheel ziet er aantrekkelijk uit voor eiken minnaar der muziek. De ongekend lage prijs van 60 cents franco per post 85 cents) voor een tijd schrift, tweemaal per maand verschijnend, bevattende telkens 4 a 6 Muziekstukken benevens belangwekkende lectuurbrengt het onder ieders bereik. De zorgvuldige keuze der muziekstukken, van eerste componisten, de gewaavdeetde ■raadgevingen der redactie, maken het tijd schrift van beteekenis voor iederen beoefe naar der muziek. Vpen Likeuren Aanbevelend, Ou(lergeteekende maakt zijn geachte be gunstigers bekend dat hij heeft ontvangen eene groote partij Mechelsche en Cu- lemborgsche Carpetten, Vloerzeil en Loopers, Kin derwagens, IJzeren Wiegen en Ledi kanten, Mahonie en geschilderde Kas ten, Spiegels en Schilderijen, Nacht kastjes en Nachttafels bamboe Fauteuils enz. enz. Aanbevelend, Steeds voorradig Am0rikaansch LINDEN

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6