Notaris BINK N otaris BIN K Schoenen Laarzen enz. KOOPT Gieliams wereldberoemde 25 ct. loten. 1600 Gulden in contanten Dinsdag 23 December 1902. yell tei compleets Meubileeiing Jeicuilus" JllET BEffillli KKK „POSTDUIF," Advertentiën. ma$L wiJk öecüe e- n°- Bericht van Inzet. Bouw- en Weiland, Bericht van Inzet. Notaris A. J. BINK ED. GIELIAM C Tilburg. Hinthamerstraat C. 43, 's-Hertogenbosch. EET lenig adras J1 F 0 S T B U I F," te Helmond- publiek verkoopen: finaal verkoopen Telegrammen. 371ste Staatsloterij. Handelsberichten. Eehangerij. Meubelen. Stoffeerderij. Bedden. Matrassen. zal op Zaterdagen 20 Dec. 1902 bij inzet en 3 Jan. 1903 bij toeslag HUIS, ERF en TUIN onder Baard- 1168 groot 11 aren toebehoorende aan Mej. de Wed. L. v. Cromvoirt. c. s. zal Donderdag 18 Dec. 1902, nam. 5 ure bij J. VOET te Haarsteeg Iemand een zaak Openende verzoekt uiter-! ste aanbiedingen van Solide Fa brikanten. Voor slechts een kwartje (zegge 25 ets.) heeft men kans op den Hoofdprijs en 1250 prachtige prijzen, waarvan de minste f 2.50 waarde heeft Vraag' gratis Prijsprospectus bij onze Agenten. 10 Trekkingen hebben ZONDER UITSTEL plaats gehad, de 11de trekking heeft ZONDER UITSTEL plaats op Prijs van f 25000, No. 1013 - 2000, No. 12855 - 1500, No. 17059 - 1000, No. 1619 10056 - 400, No. 101 - 200, No. 1726 6767 8514 - 100, No. 4920 5022 5593 6252 9878 15082 18816 19410 Prijs van f 1500 No. 19338 - 1000 No. 5570 - 400 No. 5613 19148 - 200 No. 10403 - 100 No. 2357 2546 7656 12348 voorheen G. VAN NIJNATTEN ZOON, JACQ M. j. PETERS, Directeur. heerlijk, zuiver, goedkoop. ?OSTOUlP en inschrijvingbiljetten worden verzonden. A N B. v. S. Maandagmiddag ten 121/2 uur hield de commissie voor de prijsvraag van den A. N. li, v. S. eene vergadering in 't hotel Noordbrabant te 's Bosch. 1 l)e voorzitter riep allen een hartelijk welkom toe, en wees op de gunstige resul taten van 't vorig jaar en twijfelde met ot ook de deelname zal thans zeer groot zijn. Het voorstel der afd. Waalwijk om de bekroonden voor eene jury afzonderlijk te laten werken, werd om talrijke redenen vooralsnog ontraden, vooral door de groote kosten en dan 't bezwaar dat velen er aan werken als zij tijd hebben, op hun gemak enz. Wel werd dit punt in overweging genomen om daar later op andere wijze toe te geraken. Besloten werd wederom eenzelfden wed strijd uit te schrijven, maar eene klasse erbij te voegen, nl. voor de reeds bekroonden in den vorigen wedstiijd. Zij moeten in alle afdeelingen, (heeren- vrouwen en kin deren) inzenden en die worden onder bektoon- den beoordeeld. Hij mag verder ook metandere inzendingen in een andere klassejjj mee dingen. Verder werd aan de heeren Groenen, Klerx-Dekkers en van Schijndel opgedragen, het programma zooveel noodzakelijk te wij zigen en te verduidelijken en voor de hoold- bestuurs-vergadering in Januari in te zenden. VergunniHg. Bij besluit van heden is door Burgemeester en Wethouders met machtiging van Ged, Staten aan J. H. Theijssen te 's-Bosch, vergunning verleend tot verkoop van sterken drank in 't klein in een huis staande aan de markt alhier wijk B. no. 237. Onderwijzer. Op de voordracht voor ouderwijzer aan de openbare school alhier ter voorziening in de vacature van het verleende ontslag aan den onderwijzer van Es, die benoemd is aan eene bijzondere School te Breda zijn door Burgemeester en Wethouders in overleg met den betrokken schoolopziener geplaatst J. A. J. de Bree, onderwijzer te Drunen J. L. Boeren n u Blshout J. F. C. Markx Raains- donksveer. Stooracaroussel. De standplaats voor een stoomcaroussel met de aanstaande kermis is door B. en W verpacht aan den heer Vinckeu te Roermond voor de som van f800. Van over liet spoor. Men schrijft ons Ongeveer vier maanden geleden hebben eenige bewoners der 2e Zeine zich per request tot den gemeenteraad gewend met het verzoek aldaar eenige lantaarns te plaat sen, doch tot heden zonder gevolg. Wel hebben eenige leden van den raad reeds verschillende pogingen gedaan om in dien toe stand verandering te brengen en is dit zelfs indien wij ons niet vergissen reeds opge dragen aan eene commissie van onderzoek doch niets mocht baten, alles atuit af op den onwil der vroede vaderen die blijkbaar voor ons de duisternis boven het licht ver kiezen, op gevaar af in eene sloot of mod derboel terecht te komen. I9 het geen schande voor eene gemeente die financieel zoo goed staat, dat er voor zoo een volkrijke buurt geen lichtje meer kan overschieten. Op de markt en in de straten baadt men zich in eene zee vau licht, maar richt ge uwen blik naar de Nieuwe Parochie men ontwaart er reeds in de verte eenige gloeiende spijkers, terwijl men r.og iets verder in de 2e Zeine geen openbaar nachtpitje meer aantreft. Dat toch de bevoegde autoriteiten eens bij dag een kijkje kwamen nemen hoe slecht er de wegen zijn, zoo dat men geen gang baar padje kan vinden, dan eerst zou men ontwaren hoe moeielijk het moet zijn uijjden donkeren avond. Lederprijzcn. Wij lezen wederom in een bericht uit Havre De toestand blijft ongeveer t zelfde, loopende zaken, weinig behoefte voor direct gebruik, maar altijd vaste prijzen met een constante rijzing, voornamelijk voor zekere soorten droge en droog gezouten Zuidzee die wederom een paar francs hooger zijn dan de vorige prijzen. Zware La Plata Saladeros ossen worden weinig gevraagd, dat komt van eenen kant omdat er absoluut geen keus is en dan door de zeer hooge prijzen, die men even hoog houdt voor hetgeen er nog is, dan voor de eerste contracten van Monte-Video in nieuwe huiden. De ouzekerheid in de looierij is groot en dat zal waarschijnlijk blijven zoolang niet eene betere verhooging voor het gefabriceer de in verhouding wordt gekregen maar als daar ook eene noodzakelijke prijsverbe tering voor komt, dan voorzien wij meer vastheid vooral met het oog op den geringen voorraad op alle stapelplaatsen van Europa. Om dit /nijpend gebrek in voorraad" nog duidelijker te doen uitkomen, houden wij ons eenvoudig, zonder eeuig commentaar, aan de navolgende zinsneden, ontleend aan eene circulaire uit Londen: „De beriehteu uit alle productieplaatsen geven geen hoop op eenige flinke aanvul lingen." „Australië is bijna geheel van vee ont bloot door 5 jaar droogte, de Kaap door 2 jaar veepest en 3 jaar oorlog, Midden-Ame rika door burgeroorlogen." „Berichten uit Argentinië spreken ons van eene vermindering als gevolg van de slachtingen.7 „De Vcreenigdc Staten en Engeland wijten de geringe slachtingen, aan den overvloed van levensmiddelen IJs. Uit Drougelsche Veer wordt aan de Prov. Cl. dd. 15 Dec. geschreven Niettegenstaande de ingevallen dooi „zit" het ijs in den Nieuwen Maasmond nog Voetgangers kunnen nog steeds gebruik maken van lkt pad over 't ijs, terwijl rijtuigen nog gebruik kunnen maken van de «toompont, die nog in dc vaart is, dank zij de gehakte vaargeul. Tech zal die toe stand zoo niet lang meer duren. Gaat 't ijs los, dan moet de pont weer in de haven en moet de overtocht voor voetganger per sch'etschouw plaats lu bben, wat veel ver- tiaging geeft. Hof H. M. de Koningin heeft dezer dagen in de Wiesselsche bosschen, gelegen nchter het Koninklijk Park, een fraai gedenkteeken doen oprichten ter nagedachtenis van wijlen jhr. mr. J. H. van Haersma de With, jagermeester voor Gelderland. Het gedenkteeken is geplaatst op het z.g. Houten bergje, uabij het Prins Alex- anderbosch, een der schoonste hoogten in den omtrek, en heeft den vorm van een afgeknotte zuil. In fraaie gouden letters leest men op den granieten steer. In dankbare herinnering aan den jager- meester der Koningin Jhr. Mr. van Haersma de With, 18921900. (Zooals bekend bekleedde de heer v. H. 8 jaren zijn veelomvattend ambt, waaraan hij ou betrekkelijk jeugdigen leeftijd door den dood werd ontrukt De onthulling van het gedenkteeken geschiedde in tegenwoordigheid van H. M. en douairière van Haersma. De prins heeft weder een aanzienlijke hoeveelheid woesten grond onder Wiessel aangekocht met het voornemen dien in 191)3 door arbeiders te doen bewerken. Z. K. H. heeft voor dit doel een flink bedrag beschikbaar gesteld. Begrafenis Minister Kruijs. Maandag werd te 's-Gravenhage het stoffelijk overschot van minister Kruijs, Ier aarde besteld. Bij de plechtigheid waren vertegenwoordigd H. M. de Koningin, de Koningin-moeder en de Prinsgemaal, terwijl verder aanwezig waren vele autoriteiten, onder welke alle ministers, behalve den heer Loeft', die licht ongesteld is. De minister van Oorlog, generaal Ber- gansius en de schout bij nacht Derx hul digden de nagedachtenis van den ontslapeue. De kist was gedekt door tal van kransen. Mgr. Schaepman. Met leidwezen vernemen wij dat de gezondheidtoestand van Mgr. dr. Schaepman io den laaisten tijd veel te wersrhen overlaat. Reeds tederl de eerste veip ring, waar in de Iudische Begrooting wed behandeld» heeft hii dientengevolge de zi.tingen der Tweede Ktmer niet kunnen bijwonen. Verhooging Accijns op het Gedistilleerd. Ingediend is een wetsontwerp tot ver hooging vin den accijns op het gedistilleerd, o:n tot herstel van financieel evenwieht te geraken. De accijns per hectoliter gedistilleerd ad vijftig percent sterkte bij art. 1 der wet van 27 Sept. 1Ö92 bepaald op drie. er. zestig gulden, wordt verhoogd tot zeventig gulden. Vermogensbelasting. Binnenkort zal de miuister van Financien, bij de Tweede Kam:r aanhangig maker, een wetsontwerp tot herziening der wel betreffende de Vermogensbelasting. Blijkens een mededeeling in de memorie van toelichting op het ontwerp tot verhoo ging van de» accijns op het gedistilleerd verwacht de minister dat deze herziening der Vermogensbelasting de opbrengst daar van met een op enltele tonnen gouds te schattcu bedrag zal doen stijgen. Katholieke Journalisten Vereeniging. Door de heeren A. H. A. Arts, Alb. van der Kallen, J. R. van Der Lans, M. A. Thompsotn, R. K. Pr., Dr. P. J. F. Vermeulen, J. Vesters, Jac. L. H. Vrancken, R. K. Pr, A. C. A. van Vuuren, Ferd. Wierdels, was Zondag J.L, in het Haagsche Koffiehuis te Ut echt, eeu vergadering saam geroepen van leden der redacties van kat holieke couranten, met het doel een Katho lieke Journalisten Vereeniging op te richten. Op voorstel van den eersten onderteekenaar der oproeping, den heer Arts, werd de vergadering geleid door den heer Wierdels, en na een geanimeerde discussie is met algemeene atemmeu tot de oprichting der vereeniging besloten. Uitdrukkelijk is gecon stateerd, dat zij niet zal staan tegenover den Nederlaudsche Journalisten-Kring. Tot leden eener commissie die statuten zal ontwerpen, werden benoemd de heeren Arts, Van der Kallen, Vesters, Van Vuuren en Wierdels. Nederlandseh Roomsch Katholiek Vak congres. Alle R. K. vereenigingsraannen, die het tot stand komen van eene Ned. R. K. Vakorganisatie met vreugde hebben begroet, meeneu, dat voor de goede ontwikkeling dierNed. R. K. Vakorganisatie, en om die eenmaal bestaande organisaties in de goede- richting te houden noodig is een Neder landsch Roomsch Katholiek Vakcongres. De drang naar zulk eeu Congres open baarde zich van alle kanten. Ook de commissie, belast met de verwe zenlijking der plannen eener R. K. Vak organisatie, had^. besloten hare pogingen dienstbaar te stellen om te komen tot een dusdanig congres. Op eene vergadering, den 17 en Oct. 11. te Breda gehouden, zijn' de plannen vast gesteld. Daar waren tegenwoordig vertegen woordigers uit alle diocesen. Velen die in de vroegere commissie zittiug hadden, waren aanwezig of hadden adasiebetuigingcu gezonden. In groote lijnen werd daar het plan ontworpen Aan de bestaande Ned. R. K. Vakor ganisaties zal ruimschoots gelegenheid gegeven worden ieder volgens overleg dat Congres z66 tc benutten, dat de speciale vakbelangen vooral behartigd worden. Omdat op dit Vakcongres al de vakor ganisaties zullen vertegenwoordigd zijn, en aldus alle R. K. vereenigingsmannen aldaar elkander ontmoeten, zal dit Congres tevens een „algemeen-sociale beteekeuis" krijgen. Cupelle, 16 Decerabet. Bij de heden ge houden stemmiug voer een lid vau de» gemeenteraad, waren 210 stemmen uitgebracht Hierva» bekwam de heer W. Wachter 75 stemmen, de heer A. L. Sneep 59, de heer M. J. Rijken Jz, 30, de heer G. M. VerA hoeve» 21 e» de heer W. Hagoort 10. lo stemme» waren van onwaarde. F.r zal dus herstemming plaats hebben tusscheD de heeren W. Wachter en A. L. Sneep. Dinsdag, 23 December, zal het kinder koor Excelsior eene uitvoering geven in de zaal van den Heer L. F. van Dongen. Op gevoerd zal worden de kinderoperette „De Sneeuwkoningin." De gemeenschap met het land van Allena over de Maasmond is tot heden nog niet hersteld. Dussen, 16 Dec. Omtrent het Zondag a.s. te vieren feest van den ZeerEerwaarden Heer pastoor alhier kan nog nader gemeld worden, dat de optocht, waarmede zijn Eerw. van de pastorie ter kerke en wederom terug begeleid zal worden, zal zijn geregeld als volgt 1 Fanfare „Wiihelmina" met drapeau. 2 Vaandel, 3 R.C. Zangerskoor, 4 Vincentius- vereeniging, 5 R.C. Armbestuut, 6 Vaandel, 7 Broederschap va» aanbidding, 8 R.C. Kerkbestuur, 9 Stoet van Bruidjes, lOZeer- Eerwaarde Heer Pastoor, 11 Publiek. Reeds menigeen heeft hier tot zijn schade en ongerief ondervonden, dat goederen per spoor aan geadresseerden in Dussen verzonden, steeds te Waspik worden gelost, ofschoon Geertruidenberg of Capelle-Nieuwe- vaart de naastbijgelegen stations zijn. Zou door betrokken autoriteiten hierin niet eene verandering ten goede kunnen gebracht worden Velen zouden ermee gebaat zijn. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 25 tot 32 c., 2e kwal.— c., 3d kwal. c. Kalveren le kw. 40 c., 2de kw. 50 c., 3de kw e. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden Hungevoerd 55/8 en 43/16 vn. eu 436 stukken l/j kilo. Prijs le qual. f 56, 2e qual. 52 3e qual. f 50. Per kilo f 65 a 60 c. ROTTERDAM, 15 Dec. Binnenlandsche granen. De handel was heden nug beperkter dan vorige week, zoo- dal het gewone wekelijksche bericht weder om niet werd opgemaakt. GOR1NCUEM, 15 Dec. Ristarwe t 7.80 a 8.— roodeditof 7,50 a 7,60 witte dito 1 7.50 7.75 inl. rogge f 5,15 u 5,25 buitenl. dito f5.—ft 5,10, gerst l 4,75 a 4,S5. kaver 3,70 3.80, duiveboonen f7,25 u 7.50, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 77 runderen, 4 nuchtere kalveren, 5 vette varkens en 193 biggen. le qual. Kalfkoeien 1 200 2.30 Kalfvaarzen f 140 a 200 Melkkoeien |160 a 200 21/, jarige OBsen i i60 ft 200 Guiste vaarzen iw Pinken (100 120 Graskalveren 1 f Nuchtere kalv. Aangevoerd vette varkens van 21 a _2 et per halt kilo, biggen van 15,a 8. per stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen a en lammeren f if oer stun Eieren f 1.70 a 1.90 per 26 stuks. Boter 60 i 68 et. per '/j kilo. te W.aalwijk. telkens des namiddags 7 uur ter herberge van L- VAN CROMVOIRT te Baardwijk, te Waalwijk, ONDER HEDIKHUIZEN. Koop I ingezet op f 1000. en 11 op f620 ONDER VLIJMEN. Koop III op f 723, en IV op f 420. Tot onze diepe droefheid over leed heden alhier, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze beminde Zuster, Behuwdzuster, Tante en Behuwd- tante, Mejuffrouw JOSEPHINE VAN GILS, in den ouderdom van ruim 48 jaar. Waalwijk, 15 December 1902. Namens de Familie, Dr. JOS. VAN GILS, R.-K. Pr. (Rolduc.) Eenige en algemeene kennis geving. Voor talrijke hartelijke blijken van belang stelling, ondervonden bij de geboorte onzer DOCHTER, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. A. GERRIS. M. GERRIS-Simons. Waalwijk, 16 December 1902. te Waalwijk, maakt bekend dat het vast goed van den heer C. A. v an DISSELDORP te Kaatsheuvel door inzet in verhooging is gebracht op 1 990. Toeslag Dinsdag 30 Dec. 1902 n m. 7 uur bij Wijde mans të Kaatsheuvel. Franco brieven Kinderhuisvest 41 Zwart, HAARLEM. LONDEN, 16 December. Lansdown heeft in het Hoogerhuis verklaard, dat in geval het vermeesteren van de Venezolaansche kanonneerbooten niet de gewenschte uit werking mocht hebben, er verdere dwang maatregelen noodig zouden zijn. De En- gelsche regeering had de Duitsche regeering hierover in beraad genomen, en toen hadden zij besloten de Venezolaansche havens te blokkeeren, sommige door Engelsche en andere door Duitsche oorlogschepen. Er bestond geen plan Britsche troepen aan land te zetten, en nog veel minder Vene- zolaansch grond gebied te bezetten. BRUSSEL, 16 December. Naar men meldt uit Parijs aan de Petit Bleu gaat in de Venezolaansche kolonie te Parijs een gerucht, dat binnenkort bij Venezuela eeu Neder landsch eskader ten tooneele zou komen, daar Nederland, dat door Curacao de nabuur is van Venezuela, in dat land rat er belangen heeft te verdedigen en eischen van meer gewicht kan stellen dao Italië. LOTEN verkrijgbaar te Waalwijk bij A.NTOON TIELENte lUamsdonkveer bij H. VA.N HOUTEN, Huis ten Deijlte Heusdeu bij L. £bU8, Hi te Kaatsheuvel bij J. v. VRINTEN, Vaartkant eu L. v. LELLBKOM, HiU te Loouopzand bij J. v. LOOSDRECHT. Aanbevelend, Dc Hoogste prijzen der 2e klasse. Trekking van 15 December. Trekking van 16 December. TELEPHOON 266. ROTTERDAM 16 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 61 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 643 mugereen /89- vette runderen, 272 vette, 101 nuchtere en 0 gras balveren, 0 schapen of lammeren, 0 varkens 58 biggen, 1 bokken of geiten. 2^- SPECIALITEIT IN CYLINDER-BUREAUX. Bestellingen en reparatiën worden spoedig en billijk uitgevoerd. ter vervanging van Natuurboter Franco rembours overal. Tubs 2 kilo netto f 1.80vaatjes 10 kilo f 7.50 1 - 3.25; 20 - 14.-

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 3