Advertentiën. De kléin-kapitalist en rentenier Einantieei Nieuws- en Uitlotingsblad H andelsberichten. Burgerlijke stand. Ingezonden stukken. 371ste Staatsloterij. Posterijen, Bekendmaking. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. (23ste JAARGANG 1902) I i gesloten. Dientengevolge werden opgeheven ie lessen aan de cursussen, de kaderoplei- lingen, de gymnastiek- en schermlessen, ie opleiding voor den kolonnc-wedstrijd, die ieze maand in den Haag gehouden wordt, ie voorbereidende militaire oefeningen enz. Al die lokalen werden ontruimd en voor troepen gereed gemaakt, doch zij mogen diana niet betrokken worden. Men verwacht ius nog de bevfclen voor een opkomst van vroegere lichtingen. Ook te Maastricht zijn, met het oog ip eventueele gebeurtenissen te Am.sterdainf ie militairen in de kazernes geconsigneerd§ De middagzitting van den Amsterdam- 1 jchen gemeenteraad was gisteren gewijd 1 aan de groote quaestie van den daghet ultimatum der gemeente-arbeiders. De raad is tot een besluit gekomen, feitelijk het Benige dat kon genomen worden. Met groote eenstemmigheid werd „overgegaan Lot de orde van den dag", na de overweging, iat een nieuwe loonregeling niet in vier lagen kan tot stand komen en met bereid verklaring om de eischen spoedig te aehacdelen. De motie, Donderdag door den gemeente raad bij acclamatie aang uoraen, waarin 1 Burg. en Wcth. zich bereid verklaardenzoo spoedig mogelijk de herziening ran het loonreglement der gemeente-werklieden ter hand te nemen, heeft groot misnoegen onder de gemeente werklieden verwekt. Zij blijden het gestelde ultimatum voor ie inwilliging der eischen tegen Maandag- ivond voorloopig handhaven. Intusschen zal het bestuur vau den jentralen bond van gemeente-ambtenaren hedennamiddag met Burgem. en Weth. confereeren, ten einde te trachten tot een oplossingsquaestie te geraken. Datzelfde bestuur zal in een Donderdag te verscheenen manifest zich verdedigen tegen de beschuldiging van de slechte leiding der vergadering op de Beurs eergisteravond, door sommige raadsleden geuit. Gemeentewerklieden Waterleiding. De werklieden van de Waterleiding heb ben besloten Maandag te staking. Gaswerkers. De werklieden der Gemeentelijke Gasfa brieken vergaderden Donderdagavond in 't eebouw van „Neerlands Werkman" in de Suikerbakkersteeg. Er waren naar schatting wel een duizend man tegenwoordig en velen moesten buiten blijven staan, omdat de zaal te klein was om allen te bevatten. Na langdurig debat werd eene motie aan genomen, waarvan de strekking, dat de werklieden de houding van den Gemeente raad afkeurende, de Gemeente 14 dagen uitstel zouden verleeuen om hun loon te verhoogen en werktijd te verminderen. Trampersoneel. De Vereeniging van Koetsiers en Con ducteurs van de Gemeentetram „Ons Be lang", vergaderde in den afgeloopen nacht ouder voorzitterschap van den heer A. Peet oom. Als spr. trad vervolgens op prof. mr. W. F. Treub; wiens gevoelen als directeur van het Bureau van Sociale Adviezen was ge vraagd. Ik wil u niet aanraden, zeide spr., om de vragen door u gesteld te laten vallen, maar ik wil er op wijzen, dat de gestelde termijn veel te kort is. Spreker raad aan, den gemeenteraad een behoorlijken termijn te stellen, bijvoorbeeld lot 1 Mei. II kunt daarbij voegen, dat wanneer dien datum geen bevredigend antwoord is ont- van, gij zult overwegen wat U te doen staat. (Donderend, applaus.) Koetsiers. In den afgeloopen nacht werd in een vergadering van koetsiers opnieuw besloten te blijve.i volharden bij het eenmaal ingeno men standpunt, „wat de staking alzoo on veranderd doet voortgaan." Stratenmakers. De stratenmakers, in „d'Geelvinck" ver gaderd, wilden aauvakelijk van geen uitstel weten, maar na een toespraak van het Best, werd na veel moeite en veel debat door den leider der vergadering verkregen, dat zij zich zouden aan de beslissing van het be stuur van den Centralen Bond van Ge meentewerklieden. Van dit Bestuur zal het dus afhangen of de stratenmakers Maandag al dan niet zul len staken. Bij den aanvang der verschillende verga deringen van gemeente werklieden te Am sterdam werd Donderdagavond een niet on derteekend "Bulletin" verspreid van zeer oproerige en bedriegelijke strekking. In het pamflet komeu onder meer de volgende uitdrukkingen voor „Zal het hun gelukken de ketenen weg te smijten en de uitzuigers toe te roepen Nu is liet genoeg? .la! Ja! het zal hun gelukken. Door de algemeene werkstaking moet een einde komen aan alle uitzuigings systeem, aan alle uitbuiting". Met het oog op de gevolgen eener even- taeele staking worden hier en daar reeds voorbereidende maatregelen getroffen om ge wapend te zijn, wanneer water, gas, enz. niet langer ten dienste zullen zijn. Zoo verneemt de /Pel." van d^n direc teur van het telegraafkantoor, dat, met het oog op de staking en de daaruit voortvloei ende opschorsing van het gastoevoer, waren aaugekocht 10U petroleumlampen, 150Ü kaarsen en een vat petroleum van 200 liter. De Minister van'Watcrstaat en de Staking. Men meldt uit. Den Haag aan d „N. R. Ct." Naar ons is medegedeeld, is het in de conferentie van de H. IJ. S. M. en den minister van Waterstaat besprokene geresu meerd als volgt Op 31 Januari 1903 beeft de Raad van Administratie der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij, vertegenwoordigd doorzijn VLorzitter mr. F. Th. Westerwoudt en door zijn secretaris, mr. W. baron ltoëll en bijgestaan door den chef van den algeuioenen dienst, jhr mr. W. F. vau der Wijck, zich tot den minister van Waterstaat begeven om mededeeling te doen van het geen inzake de werkstaking van het spoorwegpersoneel is voorgevallen en om met Zijne Excellentie iu overleg te treden omtrent de verder door ^le Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij aan te nemen houding, daarbij de vraag stellende, of in de tot (lusver aangenomen houding zoude behooren te worden volhard, dan wel aan de gestelde eischen moest worden toegegeven. Dit overleg werd door den Raad van Administratie noodig geoordeeld, niet zoozeer in het belang zijner Maatschappij als wel in het algemeen landsbelang, dat bij deze staking was betrokken. De minister, kennis genomen hebbende van de mededeelingen van den Raad, gaf als zijn gevoelen te kennen, dat de IIol- landshe IJzeren Spoorweg-Maatschap pij, toen zij eenmaal voor een dienstweigering stond, met de wet in de hand, niet anders handelen kou dan zij gedaan heeft. Hij, als minister, heeft recht, noch bevoegdheid, om van deze wet dispensatie te verleeneu en is dus buiten staat de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij van de wettelijke verplichting te ontslaan. Acht zij, onder den drang der omstandigheden, haai aldus ingenomen standpunt te moeten prijsgeven, dan meent hij, dit aan hare verantwoorde lijkheid te moeten overlaten, zonder daarover thans een oordeel uit te spreken. De exploitatie van den spoorweg gaat uit van de Direetie, en de Regeering is, bij alle inmenging daarin, gebonden aan de bepalingen van de wet en van de reglementen^ De correspondent te Amsterdam van de „O. H. C. "meldt De naweeën van de beroeringen der laatste dagen doen zich reeds gevoelen. De firma Wra. Muller Co. bericht dat zij haar cargadoorszaak verplaatst naar Antwerpen. Ja zelfs uit vertrouwbare bron vernamen wij, dat een der grootste tabaks firma's haar kantoren naar Bremen zal verplaatsen, en dat op haar voorbeeld de andere zullen volgen. Zoodat thans het treurige vooruitzicht bestaat, dat onze bloeiende tabaksmarkt, waarop Duitschland in de laatste jaren toch al zoo naijverig was, weldra te gronde zal gaan. Drunen 6 Feb. Verleden Zondagavond opende de „Nieuwe Harmonie", in ae zaal van den Heer C. G. van Huiten de rij der 2de winterconcerten met een prachtig program ma, dat uitstekeud en gevoelvol is afgewerkt vooral de komieke scènes deden de toehoorders eens hartelijk lachen Deze scènes werden allen voorgedragen door nieuwelingen in de Komiek daarom voor hen een woord van lof, daar zij zich zoo goed van hun taak hebben gekweten. Op Zondag 8 Februari a s. zal de Liedertafe! »Euterpe" haar concert geven, en ons wederom een genotvolle avond bereiden vooral wanneer vyij weten dat zij onder d: bekwame leiding slaat, van den Heer L Kooien te Waalwijk en dat de Heer J. Brug man de gevierde komiekeling van Druneu ziin medewerking veileent. Op Maandag 9 Februari a.s. geeft de Harmonie >De Eendracht" ook een concert waar de Heer Brugman zal werkzaam zijn met zijne nieuwste stukken. Ook zal er alsdan worden opgevoerd een comediestukje „4 nieuwe pakken", blijspel. Voorwaar iets moois, aangenaams en prettigs wacht ons. De nieuwe benoemde politieagent voor de nachtdienst Jan van Sou heelt op 1 Fe bruari zijn dienst aauvaard. Den ouden klepperman wordt van harte uog langejaren zijn welverdiende rust toegewenscht en wij hopen dat hij nog lang moge genieten van zijn pensioen, door den raad der gemeente Drunen hem toegekend. Dassen 6 Februari. Bij de aanbesteding van het telefoonkantoor ten raadhuize alhier werd ingeschreven door Gebrs. van der Pluijm voor f 3653. J. Colijn 3684 G. Remmers 3633. B. Pellikaan 35i>0- A. de Later 3150. F."van der Pluijm v „3129 Aan den laagsteu inschrijver is het werk gegund. Raamsdonksvecr, 6 Februari. Gisteren herdacht onze. geachte pastoor, deZeerEerw. heer J. van Biussel deu dag wa rop hij voor [Zll2 jaar als pastoor aan eene kerk alhier benoemd werd. Ter gelegenheid hiervan werd hem namens zijne parochianen eene som vau f666.— aangeboden, ter gedeelte lijke beschildering zijner kerk. De feest viering droeg slechts een kerkelijk karakter. Des avonds werd de elite op een flink glas wijn getracteerd. Van de meeste huizen wapperde de driekleur. De gisteren avond ten overstaan van Notaris v d. Meer in het café van P. Kie- boom—Broekmans finaal verkochte vaste goederen zijn in massa afgemijnd voor f 655.— Naar men ons meldt zal het Pausfeest ook hier op wereldlijk gebied niet onopgemerkt voorbijgaan. De harmonie stelt zich voor op den be kenden dag, eenige der schoonste stukken van haar repertoire uit te voeren, daarbij is de Lec-cantate, muziek van den ZeerEerw. heer Besouweu in studie genomen. Tilburg, Vrijdagavond brak:n twee on bekenden in bij v. K. aan het Groeseind te Tilburg, terwijl de vrouw alleen thuis was deze werd de mond dicht gebonden en uit uit een gesloten kast werdeo ongeveer f40 ontvreemd. Zaterdagavond was de vrouw nog builen kennis wegens den doorgestanen schrik. Een vrouw alhier had de onvoorzichtig heid een klein woudje in het aangezicht met den nagel open te krabben. Zij kreeg bloedvergiftiging en is aan de gevolgen overleden. Dezer dagen had alhier op de bovenzaal vau het café Albert Janssen, eene vergadering plaats der crediteuren der Tilburgsche Bank van Waesberghe en Co. Circa 200 crediteuren waren aanwezig. Besloten werd een comité te benoemen ten doel hebbende een lijst te circuleeren om de verdere surseance van betaling tegen te werken. WAALWIJK 5 Febr. 1903. Op de heden gehouden jaarmarkt werd veel vee aangevoerd en was de handel vlug. Kalfbeesten f 135 a f 215 Dito vaarzen f 130 a f 190 Jonge varkens aangevoerd 145 stuks, verkocht van f 4.50 a f 12. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 915 kg van f 1.12 a f 1.28 per kg. Eieren 3 ft 4 cent per atnk. De huiden blijven voortdurend aan on veranderde prijzen, Antwerpen verkocht op levering per S.S. Romtney 1700 M. V. Mataderos ossen 20/25 a 72 frs. Er ging deze acht dagen bijna niets om. De voor raad op heden bedraagt 44036 stuks. Niettegenstaande de hooge huiden prijzen blijft het kder stationnair, zoowel in zware als lichte soorten. Inlandsche schors flauw vreemde looiiniddelen in één doen. Bij de schoenmakerijen beginnen de voorjaarsorders regelmatig in te komen. DUSSEN, 5 Febr. Boterprijs per K.G. van f 1.37 a f 1.50. Markt gezet op f 1.44. Aanvoer 98 K G. Eieren f 0.85 de 26 stuks. WAALWIJK. Van 31 Jan. 6 Febr. GEBOREN Franciscus Martinus z. v. J. B v. Eijck en J. v. Asten. Hendrikus Wilhelmus Maria Nicolaas z. v. W. H y. Wijk en M. v. Assen. Maria Johanna d. v. J. B. ten HaafF en M A. Klerks. OVERLEDEN M. D. Dielman echtg. y. L Pullens 56 j. HUW.-AANGIFTE O. M. de Graaff 25 j en A. Slaats 26 j. GEHUWDC. de Graaf 36 j. en C. II Brans 37 j. BAARDWIJK. GEBOREN Gijsbertus Johannes z. y. Mari- nus van Rijswijk en Antonetta Theodo ra van de Leur. Florentina Cornelia Maria d. v. Gerardus van Dijck en Anna Gerardina de Bont. Johannes Cornelia z. v. Pieter Adrianue van Brunschot en Adriana Verhoeven. CAPELLE. Van 16 Januari 3 Februari. GEBOREN Helena d. v. Arnoldus Konings en Anna Zwart. Barbera Johanna Antje d. v. Wouter Kerst en Antje Adriana Vos. Anna d. v. Adriaan Rijken en Geertruida van Beek. Adriana Antonetta d. v. Joost Bolder en Josina Spierings. Alida Hendrika d. v. Pieter Verduin en Margaretha Nieuwenhuizen. Christina d. v. Kor- nelis Snijders en Johanna Wilhelmina Rosenbrand. OVERLEDEN Antje Adriana Vos, 23 j. echtg. van Wouter Kerst Antonetta Branderhorst 51 j. echtg. van Govert de Bruijn. HUW.-AFKONDIGINGEN Jacobus van Dongen 28 j. te Waspik en Maria Adriana Rekkers 24 jaar. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Deu geachteo schrijver van het ^ingezonden stuk" in ons blad van Zóndag j.l. zij mede gedeeld, dat wij, om aan zijn verzoek te kunnen voldoen, ons om inlichtingen tot de Liedertafel gewend hebben. Het volgende werd hierop door ons ontvangen Geachte Redacteur In antwoord op Uw geCerd schrijven, ge ven wij toe, dat de onderteekening van ods stuk, voorkomende in Uw blad van Zondag j.l., voor sommigen misschien aanleiding tot misopvatting heeft gegeven en het beier of wel voorzichtiger geweest ware te teekeneu Het Bestuur der werkende leden. Voor hen, die den toestand en de inrichting der Liedertafel nader wenschen te kennen, zal voortaan, op repetitie-avonden het Reglement op Musis ter inzage liggeo, terwijl a'sdan iemand onzer volgaarne bereid zal zijn alle uoodige of gewenschte inlichtingen te verschaffen. Namens Oefening en Vermaak, met de meeste hoogachting. A. C. v. d. HEIJDEN. secretaris. Waalwijk 6 Feb. 1903. Op 6 Febr. 1903. C. t. H. te Waalwijk, openb. dronkenschap f2 b. of 2 d. h. J. A. d. G. te Waspik, visscherij overtr. 2 m. f 3 b. of 2 m. 2d. li. G. J. v. R. te Raamsdonk, overtr. en boete alsvoor. A. S. te Kaatsheuvel, pol. evertr. f 1 b. of 1 d. h. J. V. te Besoijen visscherij overtr. f 4 b. of 2 d. h. A. J. L. te Waalwijk, straatschenderij f 10 b. of 3 d. h. P- d. G. Gzn. te Drunen, overtr. wapenwet f20 b. of 10 d. L. A. J. W. te Waalwijk overtr. algem. veiligh. wet f2 b. of 2 d. h. H. IJ. te Loonopzand overtr. veldpol. f 10 b. of 3 d. h. J. d. W. te Drunen, jachtdelict, 2 m. f 10 b. of 2 m. 4 d li. L. G. te Kaatsheuvel, openb. dron kenschap 12 b. of 2 d. h. J. d. K. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f 2 b. of 2 d. h. J. C. K. te Vrijhoeven-Cappel, overtr. algem. veiligh. wet 'f i b. of 1 d. n. J. V. te Veen overtr. pol. verord. f5 b. of 3 d. h. M. d. R. te Sprang, openb. dronkenschap 3 d. h. G. B. te Besoijen, overtr. alsvoor f2 b. of 2 d. h. W. v. L. te Drunen, jachtdelict, f.10 b. of 4 d. h. F. K. te Waalwijk, openb. dronkenschap, f 6 b. of 3 d. h. A. A. te Loonopzand, ovel-tr. prov. verord- f 1 b. of 1 d. h A. V. te Loonop zand. jachtdelict, 2 m. f 3 b. of 2 m. 2 d- n. J. V. te Loonopzand, overtr. alsvoor f 10 b. of 4 d. h. J. V. te Kaatsheuvel, straatschen derij f 3 b. of 2 d. h. A. v. D. te Kaats heuvel, jachtdelict f 8 b.'of 3 d h- A.P. te Kaatsheuvel, overtr. -alsvoor f 20 b. of 4 d. h. Trekking van Woensdag 4 Februari. Prijs van f1000 No. 9439 9822 - 400 16820 - 200 19609 8651 10088 19432 5386 13887 - 100 14841 525 8649 2311 8319 15534 20977 10024 10978 6093 1606 3839 2544 4317 Trekking van 5 Februari. Prijs van f 31000 No. 20240 1000 400 200 100 4893 13386 80 7460 15071 18667 18773 1131 1528 2595 4250 4638 9762 11376 17627 19023 726 2423 3156 6696 9406 12086 12112 14576 5450 17721 20531 Trekking van 6 Februari. Premie van f 3000 No. 18102 Prijs van f100 No. 7553 Het Postkantoor te Waalwijk is voorden dienst der Ongevallen.verzekering open op werkdagen van 81/3 voorin, tot 21/J uur nam (spoortijd). De Directeur, WINTERS. Het telegraafkantoor te Waalwijk zal op Zondag 8 Februari open zijn als op werk dagen. De Directeur, WINTERS. Waalwijk 7 Februari 1903. Door bijzondere omstandigheden moet ons „Chronologisch" overzicht deze week achterwege blijven. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk ranken bekend, dat het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag over 1902, door Heeren Ge deputeerde Staten van Noord-Brabant, bij besluit van 21 dezer, G no, 34, is goedgekeurd en gedu rende vijf maanden ter inzage op de secretarie is nedergelegd, Waalwijk, 26 Januari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. schappelijk bezit. Onaer aanslagen in de grondbelasting sub I en II wordeu verstaan de hoofdsom en de Rijks-opcenton. III. Indien zij niot in deze gemeen-te overeen komstig het bepaalde sub a van art 1 der me zijr. aangeslagen, namelijk over het volle laatstverloopen dienstjaar in de grondbelasting voor een bedrag van teu minste één gulden (hoofdsom en Rijks-opcenten), in de vermogens belasting, in de belasting op bedrijfe- en andere inkomsten of in de personeele belasting, doon eene schriftelijke aangifte, dat zij voldoen aan een der volgende voorwaarden lo. dat zij als hoofdeD van gezinnen of als alleen wonende personen op 31 Januari sedert den lsten Augustus van het vorig iaar hebben bewoond, krachtens huur, achtereenvolgens in dezelfde gpraeente niet meer dan twee huizen of gedeelte van huizen, voor elk waarvan, met of zonder bijbehoorende grond of lokalen en bijgebouwen, niet ter bewoning bestemd, de werkelijke huurprijs, per week berekend, ten minste heeft bedragen de som, voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis gelegen is, vermeld iu de bij de kieswet gevoegde label; zijnde voor deze gemeente f 1.25 of, krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur, eenzelfde vaartuig vun ten minste 24 kubieke meter, ot 24000 K. G. laadvermogen. 2o. dat zij op den 31sten Januari sedert den lsten Januari van het laatstverloopen jaar achtereenvolgens bij niet meer dan twee personen, ondernemingen, openbare of bijzondere instellingen in dienstbetrekking of als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders werkzaam zijn geweest en als zoodanig over dat jaar een inkomen hebben genoten als voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij wonen, is vermeld in de bij d kieswet gevoegde tabel zijnde voor deze gemeente f 350, Ot dat zij op den lsten Februari in het genot zijn van een door eene onderneming, openbare of bijzondere instelling verleend pensioen of. verleende lijfrente van gelijk bedrag met dien verstande dat vuor hen, die in beide gevallen verkeeren, zoo noodig ter bereiking van het vereischte bedrag, het inkomen, het pensioen en de lijfrente worden samengeteld t iükomen, peusioen of lijfrente der vrouw geld voor haren mau, dat van inwonende minder" jarige kinderen voor de helft voor hunnen vader" 3. dat zij op den lsten Februari sedert een jaar den eigendom met recht van vrijn beschik king hebben van ten minste f 100. (nominaal) ingeschreven in de Grootboeken der nationale schuld of van ten minste f 50.ingelegd in de Rijkspostspaarbank in een gemeentelijke spaar bank of in eene spaarbank, beheerd door het bestuur vau eene rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging, van eene naamlooze vennootschap, van eene coöperatieve vereeniging of van eene stichting; onder de bijzondere hiergenoemde spaarbanken, zijn le banken opgericht na 1 Mei 1900, alleen begrepen voor zoover en voor zoo lang als zij blijkens opgave aan het bestuur der gemeente waar zij gevestigd zijn een waarborg fonds van f 25.000.— bij de Nederlandsche Bank hebben gedeponeerd. 4. dat zij hebben voldaan aan de eischen van bekwaamheid, door of krachtens de wet gesteld voor de benoembaarheid tot eeuig ambt voor de vervulling van eenige betrekking of voor de uitoelening van eeuig bedrijf of beroep. Voor hen die krachtens vroeger gedane aan gifte op de loopende kiezerslijst voorkomen, is hernieuwde aangifte onnoodig, indien de plaatsing op die lijst berustte op lo. bewoning van een huis of gedeelte van een huis of van een vaartuig, mits zij op 31 Ja nuari alsnog hetzelfde huis of een gedeelte van hetzelfde huis of hetzelfde vaartuig bewonen 2e. genot van pensioen of lijfrente. 3e. bezit van eene inschrijving in de Groot boeken der Nationale Schuld of van eenig inleg in de rijkspostspaarbank of iu eene gemeentelijke ol bijzondere spaarbank. 4e. aflegging van een examen. Daarentegen is hernieuwde aangifte wel noodig voor hen wier plaatsing op de lijst berustte op le. bewoning van een huis of gedeelte van een huis of van een vaartuig, indien zij niet meer op 31 Januari hetzelfde huis of een ge deelte van hetzelfde huis of hetzelfde vaartuig bewonen of 2e. op genot van inkomen in dienstbetrekking of als inwonende zoon, in het bedrijf of beroep der ouders werkzaam, hetzij met of zonder genot van pensioen en lijfrente. Voorts wordt opgemerkt, dat zij die vallen onder eene der nommers 14 van No. III, om bevoegd te zijn tot het kiezen van leden van den gemeenteraad, over het volle laatsverloopen dienstjaar in deze gemeente moeten zijn aange slagen in eene plaatselijke directe belasting en dien aanslag op den lsten Maart ten volle hebben betaald; bedragende voor deze gemeente f 1,25 Ten slotte wordt aan belanghebbenden mede gedeeld, dat voor het doen van aangifte van heden af ter secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn blanco formulieren. Waalwijk den 1 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Burgemeester der Gemeente Waalwijk, ter afkondiging'ontvangen hebbende het Kohier der grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen over het Dienstjaar 1903. MAAKT BEKEND Dat genoemd Kohier door den Heer Directeur van 's Rijks Directe Belastingen dezer Provir.eie op den 24 dezer is executoir verklaard, en op heden aan den betrokken Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering is toegezonden. Waalwijk, den 28 Januari 1903 De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. KENNISGEVING ingevolge artt. 11, 12 en 13 der Kieswet. De Burgemeester van Waalwijk noodigt Ie mannelijke inwoners dezer gemeente, waaronder ook zij, die den' leeftijd van vijf en twintig jaren vóór of op den 15 Mei van dit jaar hebben bereikt, uit, ten einde op de eerlang op te maken lijst van kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad te worden geplaatst, om vóór den 15 Februari aanstaande, ter gemeen te-secretarie te doen blijken I. Voor het geval zij in eene andere gemeente zijn aangeslagen, van hun aanslag over het volle laatstverloopen dienstjaar in eene der Rijks directe belastingen, genoemd bij art. 1, letter a der kieswet, wat de grondbelasting betreft, in ééne andere gemeente of in meer gemeenten te zaraeo, tot een bedrag van ten minste éóh gulden, door overlegging der voor voldaan geteekende aanslagbiljetten. Hierbij wordt opgemerkt, dat de aanslag der vrouw geldt voor haren man, die van minder jarige kinderen, wegens goederen, waarvan hun vader het vruchtgenot heeft, voor hunnen vader. II. Voor het geval zij zijn 'medeeigenaren eener onverdeelde nalatenschap, wier natuen bij den aanslag in het kohier zijn vermeld, van hun betaalden uauslag in de grondbelasting, over liet volle laatstverloopen dienstjaar, mits hun Bandeel in dieu aanslag ton minste een gulden bedraagt. Bij de schriftelijke aangifte, waaruit hun aandeel in deu aanslag moet blijken, moeten worden overgelegd het aanslagbiljet of door den ontvanger gawaarwerkt duplicaat daarvan en de uoodige bescheiden ten bewijze van het gemeen- Het Gemeentebestuur vau Waalwijk maakt bekend dat ter secretarie der gemeente voor belanghebbenden ter lezing is nedergelegd de lijst der bij de tusschentijdsche in de maand December 1902 gehouden keuringen, toegelaten en niet toegelaten epriDgstieren. Waalwijk 3 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd K. DE VAN DER SCHUEREN. NAT. MILITIE. De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend dat de lotelingen, die in aanmerking wenschen te komen bij de bereden korpsen (huzaren of veldartillerie) zich daartoe kunnen vervoegen bij of schriftelijke mededeeling kunnen doen aan den Heer Provincialen Adjudant te 'sHertogen bosch. Hierbij zij er aan herinnerd, dat zij die behoo ren tot de bereden corpsen na volbrenging van den bij de wet bepaalden diensttijd niet over gaan naar de landweer, doch bij diensteindiging een bewijs van ontslag ontvangen. Waalwijk 3 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd K. DE VAN DER SCHUEREN. De betrouwbare finautieele gidsen zijn verschijnt Maandag-, Woensdag- (alleen Bcursnotccring) en Vrijdagavond De goedkoopste Beurscourant, levens vol ledig, onpartijdig, nauwkeurig.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6