ZUID-AFBIKA. BUITENLAND. België. Duitschland. BINNENLAND. lichting. De Staking. 'l I I lijk lijkt op Peru-Guano, doch feitelijk dien naam niet mag dragen. De man had moeten bestellen echte Peru-Guano. Hij had dan wellicht wat meer betaald (de prijs is naar verhouding van het gehalte, want ruwe Peru-Guano heeft geen vaste samen stelling) maar hij zou tevreden geweest zijn hij zou gemerkt hebben, dat dezelfde Peru- Guano zijner ouders nog wel degelijk be staat, maar nogmaals hij moet echte Peru-Guano vragen. Eu, hoe gaai het met de inschrijving in een landbouwvereeniging. Ook daar wordt de Peru-Guano gevraagd en niets meer. Den goedkoopsten inschrijver wordt de levering gegu. d en zij, die hun Peru-Guano hoogcr genoteerd hebben, maar dan ook echte waar willen leveren, krijgen de leverantie niet. Ook in landbouwver- eenigir.gen dient het regel te zijn, dat de boeren, die Peru-Guano vragen, die ook krijgen, anders kunnen zij wel ammoniak- superphosphaat bestellen. Het gevolg van deze handelwijze is, dat de boeren tegenwoordig niet meer weten wat Peru-Guano is, niet meer weten, hoe uitstekend echte Peru-Guano werkt. En, hoe is het nu, als een boer opgeloste Peru-Guano wil hebben. Ook dan moet hij wel degelijk weten welke hij moet bestellen. Erf is uiaar één soort, die den toets kan doorstaan, dat is de Peru-Guano die volgens het sy steem Ohlendorff uit echte ruwe Peru- Guano bereid wordt, dus opgeloste Ohlendorffsche Peru-Guano. Het systeem Ohlendorff is nu reeds 40 jaar in werking en wordt alleen door deze fabri kanten toegepast. Trouwens andere fabri kanten zouden niet in staat zijn ook maar eenigzins noemenswaardige hoeveelheden Peru-Guano volgens dit systeem te leveren aangezien daartoe, alléén zeer belangrijk en regelmatige importen van ruwe Peru Guano met hoog stikstofgehalte in staat stellen. De opgeloste Ohlendorffsche is gewoonlijk duurder dan andere stoffen, die men ook ouder den naam //opgeloste Peru- Guano" verkoopt, vandaar, dat men bij in schrijvingen, als men het er uitdruk k e 1 ij k bij bepaalt ook nooit opgelost Ohlendorffsche Peru-Guano krijgt want die kan nu eenmaal niet goedkooper geleverd worden //alle waar naar zijn geld." Iïet proces tegen den anarchist Rubino die den I5en November 1). in de Rue Royale een aanslag heeft gepleegd op het leven van den koning, werd gisteren voortgezet. ilei openbaar ministerie verklaarde in zijn repliek, dat vrijspraak een verheerlijking zou zijn van dè anarchisten en dat een dergelijke heiligschennis uiel gepleegd zou kunnen worden. Mr. Gheude, de tweede verdediger van den beklaagde, trachtte te bewijzen, dat daar de daad van Rubino geeu gevolgen heelt gehad, de misdadige toeleg niet be staat. De president drong er bij de jury op aan dat zijn onafhankelijkheid zou oordee'.en en voo-al met rechtvaardigheid. Na eeu bevestigende uitspraak van d jury, ten aanzien van twee punten, vercor— deei le het Hof van Assises Rubino tot le venslangen dwangarbeid. Om 10 minuten over 2 kwam hel Hof weder binnen en sprak het vonnis uit, waar bij Kubino veroordeeld werd tot levenslangen dwangarbeid. Het Hof deed eveneens rae- dedecling aan de verdediging, van de mid delen tot cassatie. Rubino hooide de reroordeeling aan zon der een spier van het gelaat te vertrekken. Prinses Louise van Saksen was zeer teneerge- slagen, toen zij van hare advocaten bericht kret g, dat haar verzoek om een paar uur bij haar zieke zoontje ie mogen vertoeven, was af gewezen. Zij moet de hoop echter niet op gegeven hebben, om den kroouprins en den koning tot audere gedachten te brengen en heelt hare advocaten opgedragen, nieuwe stappen te doen. Zij zelf zal intusschen, na al de gemoedsbewegingen van den laatsten tijd, een rustkuur gaan doen. Von Seydewitz, de Saksische minister van het koninklijk huis, heeft in een onderhoud niet een correspondent vau het „Fremden— blait'1 vei klaart, dat het Saksische hof nooit omleihandelingeu met Giron had willen aan- knoopei', teneinde hem te bewegen zijn betrekkingen met Prinses Louise te verbreken De persoonlijke overtuiging van den minister was, dat de kroonprinses diep berouw heeft i>ver haren misstap, langzamerhand den waren aard van Giron hqeft leeren kennen en zich nu graag van hem wil losmaken. De Wet met een veertigtal aanhangers, de uiterste Hollanderfractie vertegenwoordigend, heeft een onderhoud van twee uur gehad met minister Chamberlain, waarbij het tot heftige incindenten kwam, daar De Wet er de regeeiiug van beschuldigde, de voorwaar den van Vereeuiging niet na te komen. Min ster Chamberlain weigerde het hem aangeboden adres aan te nemen en legde den gedelegeerden, die het adres aanboden, het zwijgen op, voor zoover zij de goede ir; uw van hemzelven eu van de regeeriug aanvielen. Chamberlain, sprekende aan een feestmaal, zeide dat hij geen grief tegen gen. de Wet en zijn deputatie had, maar hij beklaagde zich over de bewoordingen van het adres, dat, de weldaden van de Eugelsche en de Kaapsche regeering verzwijgende, ongegronde beschuldigingen van kwade trouw tegen beide inbracht. De kolonie heeft rust van politieke agitatie noodig. Chamberlain hoopte, üat de geschillen tusschcn de Boeren spoedig zouden ophouden en zij op goeden voet met de Engelschen zouden leven. Hij beloofde, dat hun wetten, godsdienst en gebruiken geëer biedigd eu alle billijke eischen om schade vergoeding spoedig betaald zouden worden. Het onderhoud dat Chamberlain met de Boeren heeft gehad, heeft hunne ouder- linge verdeeldheid nog doen toenemen. In de aan Chamberlain aangeboden petitie wordt, na eene opsomming vaD de grieven, de overtuiging uitgesproken dat bij de rege ling van het bestuur over de Oranje Rivier Kolonie rekening zal worden gehouden met den verpletterenden finaiicicelen druk die er gelegd is op de bevolking, welke bovendien met het thans geldende regime zeer weinig ingenomen is. Chamberlain antwoordde dat de petitie een aantal denkbeeldige en ongegronde grieven behelst. In de wijze waarop de rebellen behandeld zijn, was er niets dat neerkwam op eene schending van de vredes voorwaarden. Hoe kon men, vroeg Cham berlain, spreken van een onsympathieke regeering, waar dit regeering dag en nacht werkzaam was en millioenen besteedde voor het herstel van het land Chamberlain loo chende het beweren dat het land onder eeu verpletterenden flnancieelen last gebukt gmg en, zeide hij, als men voortging met een politiek van morren, dan zou het nutteloos zijn, verder hulp en voorschotten te ver strekken aan eene bevolking die reeds ont zaglijke bedragen heeft aangenomen zonder eer. woord van dank. Christiaau de Wet verklaarde later nog dat er geeu samenwerking mogelijk was, zoolang als Piet de Wet en Chris Botha zouden optreden als de vertegenwoordigers van het volk. Hij (Christiaau) zou dan niet rusten voor hii een opstand had verkregen, niet een gewapenden opstand maar door ontevredenheid gewekte algemcene beweging tegeu de regeering. WAALWIJK 11 Febr. 1903 Raadsvergadering. Vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk op Woensdag 11 Febr. ten 63/4 uur. Aan ae orde. I. Ingekomen stukken. II. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding in zake erfenis ffVan Cootb." III. Voorstel van B. en W. inzake subsidie eu garantie voor de Tentoonstelling. IV. Voorstel van B. en W. tot het aan leggen van een fietspad in de groote straat, verlengen van den keiweg over den spoor weg en het aanleggen van een trottoir aldaar. V. Voorstel tot het aangaan eener geld- leening voor de uit te voeren werken sub. 4. VI. Verslag der commissie voor het on derzoek der gasfabriek. Puusfeestcn. Zooals wij in odb vorig nummer aankondig den waren tegen Zondagmiddag 12 uur door het bestuur van Geloof en Wetenschap de presidenten der verschillende R. K. Vereeni- gingeu onzer gemeente tot eene vergadering bijeen geroepen tot het vormen van een co mité voor de a. s. Pausfee6ten. Al de opge- roepeuen waren tegenwoordig of hadden een afgevaardigde gezonden. ij afwezigheid van den President van G. en W. opende de directeur met een woord van welkom deze bijeenkomst, en zette het doel daarvan uiteen, nl. het vormen van een comité, dat dan verder zal beslissen, wat en hoe er gedaan zal worden. Nadat verschillende tegenwoordigen ver zocht hadden eerst te laten hooren, welk idee men voor feestelijkheden had omdat daaraan het al of niet aannemen van 't lidmaatscha afhangen en de directeur te kennen ha gegeven dat dit in hoofdzaak kerkelijk zou zijn, waarschijnlijk, met bedeeling van armen kinderen enz. namen allen op een na de be noeming aan. Het comité is nu saamgesteld als volgt Jud. Timmermans v. Turenhout, St. Paulv. R. C. van Cranenburgh, G. en W. Ook op ander gebied zal iets merkwaardigs te zien zijn op deze vaktentoonstelling. Het comité beeft namelijk besloten tot de oprichting van epn afzonderlijk paviljoen, waarin eene zoo compleet mogelijke collectie laaizen, lederen kleedingstnkken, rijzadels, paardentuigen enz. welke gebruikt zijn door de Boereu in den jongsten oorlog, een en ander met de noodige documenten, waardoor de echtheid der origine wordt gestaafd. De noodige stappen zijn hiertoe gedaan en men twijfelt niet aan het succes. Het voornemen bestaat om dit paviljoen open te stellen tegen een zeker entréegeld en dit af t-e dragen aan het Generale Boe- renhulpfonds. Dat zou voor de tentoonstelling een groote attractie zijn eu kan men met recht verwachten dat hierdoor behalve de vele belangstellenden in Schoen- eu Lederindu strie nog velen uit den lande die dagen naar Waalwijk zullen getrokken worden wat niet alleen de Tentoonstelling, maar alle neringdoenden moet ten goede komen. St. Crispijn. De harmonie St. Crispijn, die ondanks de stormen, welke zij gedurig te doorwor stelen heeft, nog altijd het hoofd boven water houdt, gaf Zondagavond j.l. een groote uitvoering in het lokaal bij den heer Thijssen op de markt. Een talrijk publiek, waaronder veischeidene dames, vulde de ruime zaal. De instrumentale werken werden over het geheel goed ten geboore gebracht. De uitvoering leverde het bewijs, dat de muzi kanten ouder de leiding van bun ijvervollen en bekwamen directeur, den heer Jos. Mahieu goed en vaak gerepeteerd hadden. Jammer dat de coulissen woor de klankontwikkeling niet bevorderlijk waren. Het zou te wenschen zijn dat men met het aanbrengen dier doeken voortaan wachtte tot het instrumen tale gedeelte der uitvoering geheel is afgeloopen. Ook de blijspelen //De aan houder wint" en ^Cornells Pimpel voor het gerecht" liepen goed vati stapel. De acteurs zaten vast in hunne rollen en spel en dictie vielen meestal te loven. Mogen wij spoedig in de gelegenheid zij weder om een dergelijke genotvolle uitvoering bij te wonen. Kunstavond. D. van Bavel, C. A. Verwiel, J. Trimbach, P. van Loon Gz. Jacq van Riel, A. J. de Bree, H. Familie. Hanze. R. C. Volksbond. H. Vincent, v. Paulo. Kerkbestuur. R. C. Zangkoor. Eerw. heereu A. Suys en Kluijtmans. die zullen trachten een eere-bestuur te vor en. In ons volgend nummer zullen we iets over de plannen meedeelen. Jubilé. Op Zondag 15 Febr. a. s. hoopt de Eerw. Zuster Marie Therese, in de wereld Mej. isette van Overbeek, te Waalwijk, den dag te herdenken, waarop H. Eerw. voor 25 aar hare intrede deed in de Congregatie der Eerw. Zusters van het H. Gezelschap J. M. J. Tentoonstelling Waalwijk. De tenloonstellingszaken vorderen uitste lend de algemeene bepalingen voor inzen ding die in den 2en druk veel zijn verbeterd, worden spoedigweer aan de talrijke aanvragers toegezonden. De belangstelling van alle zijden onder vonden, zal natuurlijk een spoorslag zijn om vooruit te werkeu, om iota degelijks en grootsch daar te stellen de voorteekeneu zijn er dat zulks zal worden bereikt en daaraan zal thans evenmin als wij iemand twijfelen. De onderhandelingen over exposities gaan voortdurend voort terwijl dagelijks inschrijvin gen in verschillende groepen iukomen. Thans zijn wederom onderhandelingen aan geknoopt voor electrische drijfkracht en ver- Maandagavond had op „Musis Sacrum* de aangekondigde kunstavond plaats. De zaal was niet druk bezet. Toen wij in ons nummer van Woensdag 1.1. een woord daarover schreven, gingen wij af op de recensies in andere bladen, die gunstig "waren (o.m. haalden we er een aan uit de Venloosche courant), en hadden we niet kunnen verwachten, dat deze avond hier zoo weinig succes zou hebben. Het lust ons daarom niet veel over deze uitvoering (kunst-avond??) fe schrijven. De heer Henri van de Vijver was wegens ziekte verhinderd. De dramatische voordrachten van Mevr. Hesselink-Beersmans werden mooi en juist met heldere en gevoelvolle stem ten gehoore gebracht, maar schijnen door ons publiek niet gewild, misschien ook wijl men hier aan zoo iets niet gewoon is. De komische voordrachten konden ons evenals als 't publiek over het geheel niet bevallen. Reden dat dit niet zoo attent was, als dat anders het geval is; een en ander schijnt de heer Hesselink aanleiding gegeven te hebben, wat wrevelig en ongepast tegenover 't publiek op te tredeu, eeu nummer zelfs al te breken en het programma in zijn geheel te doen bekorten. De eenige aanleiding zal hier alleen zijn, dat noeh voordrachten, noch het andere op dezen avond gegeven, behalve eeu enkele uitzondering, in den smaak van het publiek vielen, dat zeer zeker geenszins voldaan was. Het was noch kunst- noch een gezellige, vroolijke avond, en hiermede basta Concessie Hollandscho Buurtspoorwegen. Door Burgemeester en Wethouders Loon- opzand-Kaatshcuvel is aan den directeur der exploitatie van den naamlooze vennoot schap Vincinaux hollandais concessie verleend voor den aanleg en exploitatie van een stoomtramweg van af den provincialen weg door de bebouwde kom van Kaatsheuvel over den Berkdijk, de Dijkbaausche Steeg en het postpad naar Dongen. Door den aanleg zullen de stoomtramwegen Tilburg Waalwijk's-Hertogeubosch en Dongen OosterhoutBreda worden verbonden. Liebting 1900 - 1901. Dinsdag 10 Februari was de dag dat de milicien-verlofgangers van de lichting 1900 1901, opgeroepen met het oog op de gebeurtenissen te Amsterdam, in garnizoen moesten komen. De miliciens onzer gemeente, Besoijen en Baardwijk, behooreude tot 't regiment gre nadiers eu jagers, vertrokken des morgens 11 uur, die voor 2e en 6e regiraeut infanterie, des middags 2.20. Onze burgemeester evenals de maréchaus- sée was op 't perron bij 't vertrek tegen woordig, waar 't zeer vroolijk toeging, toen al deze oude kennissen elkaar weer eeus terugzagen. Nat. Militie- De indeeliug en opkomst voor nat. militie lichting 1903 zal te Waalwijk dit jaar plaats hebben op Woensdag 4 Maart a.s. Gele boekjes. Wy outviugeu Vastenavond" Willebrordusvereeniging. Het Ctr. zegt hierover No. 79 der "Gele Boekjes" is een goed gevoel ea gedacht verhaal van den sympa- pathieken Waal wij ksclien kapelaan, A. Suys, getiteld //Vastenavond" dat meer dan een sociaal kwaad en tegelijk het groote ge neesmiddel aanwijst. Aanbesteding. Bij de gisteren gehouden aanbesteding van het bouwwen van een Graanpakhuis met kantoor voor den Heer A. van Iersel alhier, warea de inschrijvers als volgt: P. van Dongen, Raamsdonk f 9779. P. van Huiten Waalwijk 9970. Jacob Herwijnen, Besoijen n 1173ö. Corn. Michael, Vrijhoeven 1020U. G. den Teuling, Besoijen u 10500. Ant. Treffers, Waalwijk 9957. Wed. A. Arts en Zn. Waalwijk u 10639. G. van Hulten, Waalwijk 13209. Corn. Hartman, 's-Bosch 12949. W. van Heesch, Waalwijk 10660. G. de Bont, Nieuwkuik, g 10331. G. van Dijck, Waalwijk, 10460. M. Schonk, Waalwijk g 1U6U0. Gegund aan den laag3len inschrijver. Minister van Justitie. Omtrent den toestan 1 van den minister van justitie verneemt de Res. bode, dat Zijne Excellentie wel in beterschap toe neemt, maar op aandringen van zijn genees- heeren zijn departement nog niet bezoekt. Tweede Kamer. De van de uitslag van de gehouden stemming voor een lid der Tweede Kamer in het district Middelburg (7873 kiezers) is, dat uitgebracht werden 4888 geldige stemmen. GEKOZEN mr. C. Lucasse (antir.) met 3703 stemmen. De heer J. A. Bergmeyer (socdem.) had 1185 stemmem. De bijeenroeping der Tweede Kamer kan verwacht worden tegen den reeds aanvan kelijk aangekondigde datum van Dinsdag 24 dezer. Moord Een vrreselijk drama is Zondag te Hedik- huizen bij Heusden afgespeeld. Zekere v. d. G. heeft zijn meisje, met hare moeder uit de kerk te Vlijmen komende doodgeschoten en zichzelf eenige oogeublikken daarna met een geweerschot van het leven beroof Da beweegreden moet deze zijn dat v. d. G. geen toestemming kou bekomen tot een huwelijk. Hij moet zijn plan vooraf aan anderen hebben medegedeeld. Nader meldt men Een verschrikkelijke gebeurtenis vervult ons kleine dorp met afschuw voor den be drijver Zondagmiddag keerde Maaike van Homert, een 18-jarig meisje, vergezeld door haar n oeder en haar oom, uit Vlijmen huis waarts, alwaar zij de lierv. kerk hadden be zocht. Halfweg, te Haarsteeg gekomen, werd zij opgewacht door zekeren Van de Grint, eveneens uit deze gemeente, die na derbij komende, zijn geweer op haar aanlegde. De oom zag het, greep den loop en ontrukte hem het geweer, waarna de stoet zich huiswaarts begaf, vergezeld v. d. G. die blijde was dat hem het ge weer was ontnomen. Hij was nu kalm en bad berouw van zijn voornemen. Al pra tende kwamen zij nabij het huis, toen de moeder zeide //geef hem nu het geweer maar terug en laat niemand ooit vernemen wat gebeurd is." Dit geschiedde, en op het zelfde oogenblik richtte G. zijn tweeloops- geweer op het hoofd van zijn meisje en bracht een maar al te goed gemikt schot toe. Zij viel doodelijk gewond, en nu zond hij haar nog een tweede schot na. In de vreeselijke ontsteltenis laadde hij opnieuw het geweer en schoot zich, voor over gebogen, in zijn ingewanden. Politie en geneeskundigen waren weldra aanwezig eu nu scheen de moordenaar uit geraasd en kwam de zucht om te leven weer boven althans hij vroeg den dokter hem nog het leven te redden. Dit was niet het geval en de moordenaar stierf nog denzelfden avond aan zijn zelf toegebrachte verwouding. Carnaval te Breda. Men schrijft uit Breda naar aanleiding van het bericht als bij zou B. en W. van Breda het plan bestaan de carnavalfeesten te bekorten, dat zulks niet het geval is. Daarbij wordt aan het volgende herinnerd, dat zich voor een 25-tal jaren te Breda heeft afgespeeld 't Was onder burgemeester Kerstens, dat kolt voor carnaval een verbod werd uitge vaardigd om zich verkleed of gemaskerd op straat te begeven. Binnen twee dagen ver zamelde zich op de burgemeesterstafel een dreigende stapel adressen met duizenden handteekeningen en zag men een bijna on afgebroken karavaan van ernstige deputaties de stadhuistrappen beklimmen alles met bet doel het gemeentehoofd te bewegen op zijn besluit terug te komen, 't Was aan doovemausdeur geklopt en zijne Z.E.Achtb. beval der politie streng toezicht te houden dat het verbod werd nageleefd. De politie beloofde het, nam het zich ook plechtig voor maar uitvoeren kon zij het niet. Üp den eersten carnavalsdag was te negen uur 's-morgens geen politieagent in de geheele stad te ontdekkenDe burgemeester zond al zijn boden en klerken uit om de dienaren der gerechtigheid op tr. sporen, opdat zij de gemaskerde!» konden einsperren,' die zich reeds in grooten getale vertoonden. De speurders behoefden zich geen dik hoofd te zoeken, t werd hun spoedig gezegd, waar de age.rten waren de burgerij had ze allen in verschillende kelders opgesloten. Tegen zulke radicale maatregelen kou het hoofd der gemeente niet veel doen en in persoon deed bij van de pui van het stadhuis kond, dat het verbod trokken. was lllge- IS. in gang. dus alge- Het voornaamste nieuws dei stakiri" dat Zondagmorgen eene vergadering plaats had vau het bestuur van den Centralen Boud der gemeentewerklieden. Het resultaat van alle samenspraak is samen te vatten in deze geruststelling //Maandag zcu in geen enkelen tak vau gemeentebedrijf het werk werden gestaakt". Ook de werklieden van de waterleiding blijven dps, evenals de andere De termijn van liet ultimatum is meen verlengd. Het volgende manifest is verspreid Kameraden! Door onze maatschappijen is heden op de gehouden conferentie het volgende op ons verzoek toegezegd lo. De tiranreke eisch der federatie, welke gesteld zal worden om nimmer per soneel in dienst te nemen dan aangeslotenen bij deze federatie, zal nooit worden toegestaan. 2o. Allen Recht en Plichters en verder personeel, dut bij staking trouw blijft aan de Maatschappij eu niet anders dan door overmacht zwicht zal toch het volle loon worden uitbetaald. 3o. onze organisatie is erkend en zal steeds met hare billijke verzoeken en klachten door de Directie welwillend worden gehoord. Kameraden, wij moeten in deze dagen van opwinding alle dreigementen ten spijt trouw blijveu op onzen post! Laten wij dankbaar zijn voor het spoor- brood, dat wjj eten Het spoorwegpersoneel heeft zich gehaat gemaakt bij het publiek en zijn naam ge schandvlekt door socialistische woeligen. Laten wij die naam weer in ziju oude eer herstellen. Al wat zich in deze bewogen tijd onder de sociaal-demscratische geweldenarij wil ontworstelen, gelieve zijn naam op te zenden aan een der ondergeteekenden. Zelfs de gepensioneerden roepen wij op, hun werk kan nog te pas komen Nederland z a 1 eeu rustig spoorwegverkeer hebben J. ZEGERS, ladingmeester S.S., Utrecht. B. NIBBELKE, hoofdconducteur SS., Amsterdam. J. VOS, machinist H.S.M., Roosendaal. M. PEETERS, ambtenaar H.S.M. Zutfen. H. KLaZEMA, conducteur, Groningen. J. PETERS, conducteur, Venlo. G. v. d. AA, opz.-machinist, Maastricht. E. J. SCHUTTEN, machinist, Harliugen. ALF. DE ROOY, opzichter H.S.M Amersfoort. De schrijver der Haagsche Kroniek iu de N. G r o n, C t. zegt, dat tijdens de spoor wegstaking met den commandant van het wapen der genie en met den chef van den Geueralen Staf, zoomede met deu oud-majoor Pop van dien staf, thans waam. directeur- generaal der posterijen en telegrafie, alles was overlegd en alles zoo geregeld dat, ingeval van nood, ingevolge art. 56 der spoorwegwet, met het door de directie ter ter beschikking te stellen materieel door genietroepen het geregeld brievenvervoer en, in geval van wanorde, ook 't transport vau troepen kon worden verzorgd. Men meldt uit den Bosch In eene Zondagavond gehouden vergade ring van de ,s-Hertogeubossche vereeuiging van R.K. spoorwegambtenaren aldaar, mede voor donateurs dier vereeuiging toegankelijk, sprak dc heer Mutsaers, geestelijk adviseur dier vereeniging overde werkstakingen in het algemeen de Februari werkstaking in het bizonder, en over de positie door de leden der vereeniging in de tegenwoordige crisis aan te neinen. Nieuwe gezichtspunten werden daarbij door spreker niet geopend. Mededeeling werd gedaan van de oprich ting van een Bond van vereenigingen van R.K. spoorwegambtenaren op 22 dezer te Utrecht, en besloten dat op die bijeenkomst de Bossche vereenigiDg door haar bestuur zal worden vertegenwoordigd. Evenzoo werd ter kennis van de aanwe zigen gebracht dat op Zondag a.s. te Tilburg eene bijeenkomst zal worden gehouden van R.K. spoorwegambtenaren in het Zuiden des lands. Daar zullen de grieven der spoorweg ambtenaren worden besproken om die dan ter kennis te brengen van de spoorweg- directiën. Strenge maatregelen zijn thans door den burgemeester van Amsterdam genomen tot bestrijding der relletjes die in de laatste dagen aldaar door de stakende koetsiers verwekt worden voor verschillende stal.en. Op zijn last heeft de politie den stalhouders doen weten dat zij bij dag en bij nacht steeds op politiehulp kunnen rekenen en desnoods de rijtuigen begeleid kunnen wor den door marechaussees. Mochten er onge regeldheden bij de stallen voorvallen, dan m

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2