V Ingezonden stukken. Beken dm a kin <j H andelsberichten. Burgerlijke stand. &dvertentiën. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. M Kiezerslijsten Kamers van Arbeid Waalwijk, Vastenavond. Het zal den Waal wijkers de a.s. dagen ook niet aan goede gelegenheden tot ont spanning ontbreken. Men zie daarvoor de rubriek Uitvoeringen,, eens ter dege na Een vorigen maal wezen we reeds op de uitvoeringen van T. A. V. E. N. I. en bij den lieer Thijsscn met een enkel wo rd thans nog op de uitvoering bij den heer H. Pulles, van de vereeuiging//Vooruitgang zij ons doel-7, die een zeer mooi programma van zangnummers en komische scenes /.a! uitvoeren, dut ongetwijfeld veel volk zaï trekken. Flaar naamgenoot te Besoijen geeft Maan dagavond eene uitvoering bij den h. er Denis van der Zaken te Besoijen, terwijl de St. Paulusvereeniging ook voor aangename avonden voor hare leden heeft gezorgd. Propaganda-club. Boor de propaganda-club, der St. ïaulus- vereeniging //St. Jan-Baptist", is algemeen eene circulaire verspreid, om abonnementen op 't St. Paulusblad te plaatsen, en verder om zich in moreelen en tinancieelen steun aan te bevelen. Verder wordt eene medi tatie voor Vastenavond gegeven, in een Wat kost de Jenever? Schutterij. Hedenmiddag inspectie der schutters achter de school alhier. Maandag van de nieuwe lichtingen, waarschijnlijk in verband met den tegeiiwoordigen toestand. Leerplichtwet. Zekere A. P. S. te Capelle had nog voor 6 veroordeelingen wegens overtreding der leerplichtwet te voldoen f28 boete of 17 dagen hechtenis. Wijl daaraan niet tijdig werd voldaan lieeft de marechauasee op last van justitie te V Bosch, zich daarheen begeven om hem wegens voortdurende wanbetaling te arre steeren. Toen echter betaalde hij direct de boete. Spoorwegpersoneel. Zondag 22 Februari, zal een openbare vergadering worden gehouden van den Alg. Ned. Vereeniging van //Spoor- en tram wegpersoneel" Af deeling Waspik en Om streken. Biljetten hieromtrent zijn reeds verspreid, li. K. SpoorwegmauHeu Morgeu Zondag is uwe plaats te Utrecht niet op de uitgeschreven protest-mee ting maar op de vergadering waar de R.-K. Organisatie wordt gesticht. Volgt dus te Utrecht niet de ba nieren aan bet station maar gaat o li ra i d d e 1 1 ij k naar het St. Josephshuis in de Kapelstraat. Daar protesteeren de Katholieken ten half twee. Namens de R.-K. Commissie van het Zuiden ANT. MUTSAERS, Kap. Schoen- en Lederindustrie, Naar wij vernemen zullen door de firm i G. L. Smits en Co. te Dongenbij het aanhuren van haar personeel voor het volgende werk jaar de huurpenningen worden afgeschaft. Zulks in verband met de invoering der On gevallenwet. Hooibundel. Gedurende de laatste 14 dagen was de hooihandel wat export betreft tamelijk le vendig, en alhoewel de verzeudig geregelden gang hield, hielden de prijzen zich echter moeilijk staande. Vooral wat leverantiehooi bei.rett, loonde ze eer.ige neiging tot daleD. Men besteedde voor le kw. hooi f 12.50 tot f 13.50, 2e kwal. f 9 tot f 11, roggestroo met flinke vraag f9 tot 9.50. Alles per 500 K.G. Pauskeuze. Een kwarteeuw gelede op "Woensdag 20 Februari 1878 L verdrong zich een groote volksmassa voor liet Vaticaan, in spanning den uitslag der Pauskeuze verbeidend. Daar verscheen de oudste kardinaal-diakeu Caterini en met van aandoening trillende stem sprak hij tot het liomeinsche volk z/Ik breng u een blijde tijding. Wij hebben een Paus, den hoogwaardigen Joachim Pecci, kardinaal-priester van den titel van den H. Chrysogonus, hij heeft den naam verkozen vau Leo XIII''. En door de straten der Eeuwige Stad weerklonk de juichtkreet//Hibemus Pon- tificem Wij hebben een Paus En diezelfde juichtkreet weerklonk spoedig daarop over de gansche wereld, het hart der geloovigen met vreugde vervullend. Eu thans is het vijf en twintig jaren geleden, dat Leo XIII verkozen werd als opvolger van Petrus, als Christus' Stedehouder op aarde Vijf en twintig jaren Paus De gan sche katholieke wereld juicht en jubelt bij dit eenige feest en uit alle harten van zijn millioenen trouwe kinderen zal lieden zeker de vurige bede ten Hemel stijgen yüoininus conservet eura...." De Heei beware Hem nog lang voor Zijn kinderen en het welzijn Zijner Kerk Hg». Staking. Eene groote vergadering is gehouden te Amsterdam van vertegenwoordigers van vereeuigingpn te samen met 90.000 leden. De debatten, welke door den heer Petter werden geleid, duurden van 8l/s tot ruim 1 uur. Met nagenoeg aigemeene stemmen, ■werd de volgende motie werdj aangenomen. „De vergadering, gehoord de besprekingen van het spoorwegpersoneel, dat zij, ter wering van een wet die de vrijheid van staken aanrandt, den arbeid zullen neerleg gen, en van de Federatie van transportar beiders en andere vakvereenigingen, dat ook zij in dat geval tot een werkstaking zullen overgaan, besluit een comité van verweer te benoemen, dat een krachtige agitatie zal voeren ter handhaving der vrijheid van den arbeider, en roept het gausohe Ned'-rlandsche proletariaat op, zich in dezen met de. georganiseerde arbeiders solidair ie verklaren Het in de motie bedoeld comité zal bestaan uil 2 afgevaardigden van liet i-poorwcgper- soneel, 2 van d transportarbeiders, 1 van de Vrije Socialisten en I van de S. A. P. Den name dei afgevaardigden zijn nog niet bekend. Nog werd besloten, dat door het comité zal worden overwogen of en wanneer de tijd tot een aigemeene beweging zal zijn geko men, waarna een sein tot de aigemeene werkstaking zal worden gegeven. In de Telegraaf van Donderdagochtend troffen wij een ingezonden stuk aan van heeren F. H. Petter en J. Oudegeest, dat ons Vrijdag ook toegezonden werd, waarin deze heeren o a. schrijven, dat zij voortdu rend brieven en mondelinge meededeelingen van personeel der H. S. M. en S. S., leden hunner organisatie, ontvangen, waarin gewezen wordt op het feit, dat de wervers van leden voor de nieuwe Orde-bonden zich niet ontzien genoemd personeel onder pressie over te halen hun lidmaatschap van de organisatie op te zeggen en zich te scharen aan de zijde der Orde-menschen. Op verschillende stations zoo wordt verder medegedeeld laat men personeel teekenen, waar bij deze menschen verklaren verontwaardigd te zijn over de laatste, staking en beloven niet meer te zullen staken. In het stuk der heeren Petter en Oude geest worden geen namen genoemd en wordt niet medegedeeld, waarin de pressie, die volgens hen uitgeoefend wordt, bestaat. Op haar „qui vive". Als een bewijs, dat de regeering thans de meest uitgebreide maatregelen neemt, om bij alle eventualiteiten voorbereid te zijn, moge dienen, dat van harentwege reeds onderzocht, is hoeveel verplegers eventueel ie harer beschikking zouden kunnen worden gesteld. O.a. werd opgave gevraagd aan de Broeders van den H. Joannes de Deo, die daar verpleging juist hun taak is zich aanstonds bereid verklaard hebben. Oproep der liehtingen, „De Maasbode schrijft" „Naar ons uit meer dan éene garnizoens plaats wordt bericht, is de dienst voor de miliciens en opgekomen miliciens-verlofgan gers zeer zwaar. De meeste garnizoenen hebben detachementen moeten uitzenden ofwel naar Amsterdam ofwel naar forten en andere werken. De bedoeling dezer versterkte bezetting is, met kracht te kunnen waken tegen een eventueelen overval van de daar voorhanden zijnde vooriadcn paironen geweren co andere ammunitie en wapens. In de garnizoenen zijn de meeste posien dubbel bezet, en onophoudelijk worden de schildwachts door officieren gecontroleerd. De manschappen liggen meest geconsigneerd en moeten veel oefeningen en exercities maken in veldtenue, met gepakten ransel. De regeering schijnt gewaarschuwd te zijn voor een komplot'k Men heeft de vraag gesteld waarom het blijvend gedeelte van verschillende artillerie wapenen ,/inet spoed" onder de wapenen is geroepen, en knoopte daaraan de meest fantastische gevolgtrekkingen vast. Ons komt het voor, dat het antwoord op de vraag nog al voor de hand ligt. Moeten om de een of andere reden van infanterie en bereden wapens diensten gevraagd wor den, dan zijn er nog tal van gebouwen, bruggen, sluizen, enz., die strenge bewa king vorderen. En wil tnen dit alles aan de infanterie overlaten, dan zou men haar gelederen te zeer verzwakken. Resb. Men meldt uit Bergen op Zoom: Op telegrafische onder is een detache ment infanterie, groot 150 man, onder commando vau kapitein H J. Roeloffs, naar Rosendaal vertrokken. Een detachement infanterie uit het garnizoen te Deventer wordt, onder bevel ?an kapitein A. Engelbregt, gereed gehouden om eventueel naar Almelo te vertrekken. De Telegraaf beval 't volgende nogal ge zochte bericht Wat de regeering precies bedoelt me', he' oproepen van een groot deel vau twee- lichtingen der militie, en een naar de haardsieden teruggekeerd deel der jongste lichting, sameu een 20.000 man, schuilt nog in het onzekere. Merkwaardig is stellig, dat eenj aantal forten, zoowel in de stelling, Amsterdam als aan de grenzen, o.a. te Westervoort en Panr.erdén, bezet worden en geen buiten landsche verloven aan militairen worden verstrekt. Wij maken in dit verband melding van een gerucht, dat ons ter core kwam onmid dellijk na de spoorwegstaking op 31 Januari, waarvan wij echter peen melding hebben gemaakt om de agitatie niet te vergrooten, dat nl. de Duitsche keizer een persoonlijk schrijven aaD ODze tegseiing zou gericht hebbeu, waarin Z.M. de vraag stelde of onze regeering kon zorgen dat het brieven vervoer uit Duitschland ongehinderd kon plaats hebben „daar de keizer andets zelf met een trein zou komen". Thans duikt het gerucht weer op zelfs wordt beweerd, dat de keizer op de mailbooten, die ons land aandoen met de bi ie venmails, een beman ning zou meegeven van militaiien in civiel, die echter zoodra zij gemolesteerd werden, „handelend" zouden optreden. Wat van al deze "on dit'*" waar is, wij kunnen het niet zeggen. Er zal wel een en ander niet volkomejuist in zijn met de gebruiken, gewoonlijk bij de diplomatie aangewend, zou 's keizers omreden al wei nig slrooken. Dat er nota's met de Duitsche regeering gewisseld zijn, naar aanleiding van de sta king, is niet onmogelijk, zelfs niet omvaart— schijn lijk wat echter de precise inhoud van die nota's is geweest, is ons onbekend. Dinsdag komt de Tweede Kamer bijeen men zat" dat. de tegeering wel in de oelegenheid stellen tot hei doen van die rnedederfitigen, elke ougewenschte onrust wegnemen kunnen misschien doet de regeering het wel uit eigen beweging. Kwaliteit en prijs. Het is thans ongeveer 25 jaren geleden, dat de laatste octrooien, welke den gtond slag tot de hedendaags,che naaimachine leg den; afgeloopen zijn toen weid algemeen voorspeld, dat de prijs der naaimachines minstens tot op de helft zou dalen, omdat de wet van vr ag en aanbod zich ook in deze beslist zou doen gelden. Zonder eeni- gen twijfel doet zich de wet van vraag en aanbod inderdaad in deze gelden, maar zoo lang du hei geval is, zullen ook de prijzen van machines le klasse, die vroeger zoo goed als tegenwooi dig haren prijs wezenlijk waard waren, constant blijven, omdat er steeds n..g genoeg versta..dige menschen zijn die beseffen, dat het koopje, hetwelk men aan eene machine van gebrekkige of slordige constructie heelt, bij het gebruik der machine dan illusoir wordt door de telkens en telkens noodtge uitgaven voor reparaties als anderzius. Hoewel men naaimachines nagenoeg tot iedereu prijs, dien men wenschi '.ebes'eden. kan koopen, zoo hebben toch de machines le klasse van haar debiet niets veiloren. De concurrentie der minderwaardige, goed— koopc machines leidt slechts tot verhoogde inspanning van de fabrikanten der meer waardige machines, icneinde de kwaliteit der laatste door aamvendig van het beste ma teriaal, de voortreffelijkste arbeidskrachten m de meest volmaakte fabiieksiniichtingen te verbeteren. In een catalogus van Singer- naaima chines woidt de verhouding van kwaliteit tot prijs als volgt zeer juist uitgedrukt Het feit, dat de Singer naaimachines tegenwoordig, alle overige merken ten voor beeld strekken, is het gevolg van bijna angst vallige zorg om voor hare nauwgezette sa menstelliog slechts met allerbeste materiaal te gebruiken, waardoor alleen machines van wezenlijke prima klasse kunnen gefabriceeid worden. Dergelijke machines overtreffen ver de producten van minderwaardige fabrieken, welke de vereischte inrichtingen ontberen, en wel in denzelfden graad al de beste mo derne chronometer, zoogenaamde precisie chronometer, eene misschien eveneens mo derne wekkerklok overtreft, welke alleen ten doel heeft het dienstmeisje uit den slaap te wekken. Deze wekkerklok heeft geen blij vende waarde eu is ook spoedig versleten, terwijl gedurende geheel een menscheiileven en langer zijn diensten onberispelijk presteert. Het verschil in prijs van een naaimachine le klasse, geconstrueerd uit het beste mate riaal en met de meest volmaakte industii eele hulpmiddelen, en eene naaimachine vervaardigd uit het goedkoopst materiaal en langs der. minst kostbaren weg wordt spoedig opgelokt door de grootere kosten van repa raties en tijdverlies bij de.laatste. In ieder geval zal men dus goed en ver standig doen zich nauwkeurig te overtuigen, of de te koop geboden machine inderdaad een „Singer" is en stelle men zich nimmer tevreden met een ontwijkend antwoord op een desbetreffende vraag. BAARDWIJK, Aanstaanden Zondag, 22 Februari, zal hier plechtig en feestelijk het dacht worden het zilveren Jubilé van Z. H. Leo XIII. Des morgens om 9 uur en des middags om 4 uur zullen de klokken geluid worden. De parochianen zijn uitgenoodigd dien dag te vlaggen. Het feest zal verder een kerke lijk karakter hebben. De plechtige H. Mis om 10 uur zal worden opgedragen tot inten tie van Z. Heiligheid. Des namiddags om half vijf plechtig lof met Te Deum. Daarna zal het zangkoor uitvoeren het: Tu es Petrus, van A. Seiffert gevolgd door eene feestrede op den jubileerenden Paus. Na deze zal door net zangkoor worden gezongen de Cantate: Hulde aan Z. H. Leo XIII, woorden van A. N. Mulsaerts, muziek van W. H. v. Besouwen, met de accompagnement van piano en orgel. T en slotte1 zal door het volk een feestlied gezongen worden. (Te laat voor 't vorig nummer.) DRONGELEN. Een zoontje van de Wed. C. ait Heesbeen, viel dezer dagen door zijn woest rijden van de hondenkar cn had het ongeluk een arm te breken. te Utrecht met succes het examen als me dischdoctoraodus heeft afgelegd. WASPIK, 19 Febr. Hedenmiddag brandde aan den dijk alhier een huii van M. Boeser af, bestaande uit 2 woningen. Inboedels waren nett verzeketd. RAAMSDONKSVEER, 20 Febr. De gisteren avond in het café H. de Ruijter ten overstaan van Notaris v. d. Meer provisioneel verkochte vaste goe 'eren voor Jcc. Rappel er. Kinderen zijn ingezet op f 120U.De toeslag blijft be- pauld op 26 dezer in voornoemd café. Onze dorpsgenoor e Mej. 11. van Hou tem, slaagde gisteren te Breda voor het examen fiaaie handwerken. - -amci'v'X-.Kt i'ias*tri xe\ Op 20 Febr. 1903. 1. M. W. te Vrijh.-Oappel f 4 of 2d. 2. J. V. te Veen, dronkenschap bij herhaling '1 week hechtenis en opzending naar een Rijks werkin richting voor den tijd van 6 maanden. 3. L. d. V. te Vlijmen strooperij f3 of 2d. 4. G. v. D. te Kaatsheuvel openbare dronkenschap t'5 of 3d. 5. J. v. B. en L. v. G. beiden te Kaatsheuvel ordeverstoring ieder f2 of 2 d. 6. J. P. te Baardwijk openb. dronkenschap f 5 of 3 d. 7. le J. P. en 2e L. H. beiden le Baardwijk, nacht- gerucht, sub. 1 1 3 of 2 d. sub. 2 f 5 of 3 d. 8 G. V. te 'a-Bosch, overtred. prov. regl. f 1 of '1 d. 9. J. d. V. te Baardwijk, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d. '10. J. F. S. te Loonopzand, overtr. veldpol. f 8 of 3 d. 11, J. S. te Drunen, jaebt- delici f 20 of 8 d. 12. A. P. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol. f 8 of 3 d. 13. A. v. D. te idem overtr. alsvoor f 5 of 3 d. 14. le A. E. v. K., 2e J. A. K. 3e H. G. M. 4e A. v. D en 5e F. v. allen te Waalwijk, nachtger.ucht, sub. le, 2e en 3e ieder f 6 of 3 d. sub! 4e en 5e vrijgesproken 15. A. E. v. K. te Waalwijk, nachtgerucht f 6 of 3 d. 16. E. B. wed. A K. te Besoijen, overtr. prov. regl. f 10 of 5 d. 17. M. v. d. A. te Loonop zand, jachtdelict 1 20 of 8 d. 18. A. T. te Waal wijk, openb. dronkenschap f 10 of 3 d. 19. J. II. W. te Helmond, overtr. spoorwegwet f 5 of 3 d. 20 P. v. G. te Waalwijk, overtr. leerplichtwet f 1 of 1 d. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Tentoonstelling. M. de R. Met genoegen las ik de ingezonden stukken uit Baardwijk over de tentoonstelling. Zeer zeker zijn ze de aandacht noch van fa brikanten, noch van autoriteiten ontgaan. liet is mijne bedoeling door deze alleen erop le wijzen, dat het daarin behandelde ook geh ee van toepassing is op ouzc gemeente, en ik iioop dat ook iemand hier de kat de bel zal aanbinden en eene vergadering van schoenfabrikanten to dit doel zal bijeenroepen. Hoogachtend, UEd. dw. dn. A. Besoijen, 20 Febr. 1903. dooi WAALWIJK 20 Febr. 1903. Ter hoornveemarkt van heden was veel aan voer, doch handel naar evenredigheid niet vlug. Kalfbeesten f 140 a f 205 Dito vaarzen f 125 a f 180 Jonge varkens aangevoerd 75 stuks, verkocht van 16.75 a f9. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 995 kg van f 1.16 a f 1.24 per kg. Eieren 3 4 cent per stuk. De huidenmarkt is min ot meer aan den flaiiwen kant wat de prijzen betreft. Er werden van 11 tot 18 Februari te Ant werpen iutusschen veel huiden verkocht dank zij den meerderen aanvoer van goeden redelijk goed beleerde soorten. De verkoop bedroeg in gezouten La Plata 7593 stuks, in droge idem 658 stuks, in diverse gezouten en enkele drooggezouten '375 stuks, samen alzoo 8626 stuks, terwijl de voorraad bedroeg 50.274 stuks op 18 dezer. Ook te Havre en op de Duitsche stapel plaatsen is aanvoer en omzet niet onbedui dend vermeerderd. De looierij schijnt overal veel behoefte te hebben, dit blijkt wel uit de statistieke opgaven en uit de vele aan- koopen van huiden der laatste dagen. De lederprijzen houden zich ferm. Er is veel vraag naar goed zooileder vooral voor zwaar, voor militair gebruik. Licht goed itt alle qualiteiten wordt voor de schoenmakerijen tegen vaste prijzen vlug van de markt genomen. Het laat zich aan zien, dat de schoenfabrikanten er in slagen zullen de prijzen van hun fabrikaat te ver lioogen. In looistoffen is de markt zonder veel omzet goed gesouteneerd. DUS3EN, 19 Febr. Boterprijs p£r K.G. van f i.15 a f 1.34. Markt gezet- op f 1.26. Aauvoer 99 K G. Eieren f 0.75 de 26 stuks. Rijksvoorjaarskouringen van tot dekking bestemde hengsten. Burgemeester cn Wethouders van Waalwijk brengen ter algemeer.c keunis dat (le gewone Rijksvoorjaarskeuringen van tot dekking be stemde hengsten in 1903 voor Noord-Brabant zuil n worden gehouden: a. te 's-Hertogenbosch op 9 Maart; b. te Zevenbergen op 10 Maart; dat de aangifte van de ter keuring aan te bieden dieren moet geschieden ten minste drie weken voor de keuring, bij schriftelijke en onderteekende aangiite, te zenden aan den heer L. Max secretaris-penningmeester der provinciale regelingscommissie te 's Hertogenbosch, me opgave van a. Naam en woonplaats van den eigenaar en houder. b. Naam, ouderdom, ras, kleur en bizondere kenteekeuen van den hengst, benevenp, zoo BIS5 deze in een stamboek is ingeschreven, stam- n boek en stamboeknummer. .c zoo mogelijk, afstamming van den hengst, A zooveel van vaders- als van moederszijde en naam en woonplaats van den fokker v dat inschrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije, schriftelijke en onderteekende aanvrage aan eigenaars en houders van hengsten door den secretaris-peuniugmeester der Regelings- commissie, hiervoor genoemd, verstrekt zullen worden dat voor eiken hengst afzonderlijk een inschrij- dit vingsbiljet vereischt wordt. it Waalwijk 10 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, zake De Secretaris. F. W. VAN LIEMPT. nam nisse twee het Ken landbouwer W. is thans nog voort durend bezig met suikerbieten rooien voor vee voeder. Deze bieten waren bestemd voor de fabriek maar kouden wegens den zwaren vorst in den herfst niet gestoken worden. SPRANG, Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim alhier is door den gemeente raad beuoemd de heer C. Keemink hoofd der school. KAATSHEUVEL. Benoemd tot hoold der in aanbouw zijnde ch-ist. school op den Loonschen Dijk alhier de heer W. van den Akker te Utrecht. LOONOPZAND, 19 Febr. De afdeeling van den LederOewcrkeisboud, voor eenige weken hier opgeoch:, kou iu hare 1<! maand vergadering constateeren'. dat haar ledental reeds tot 190 is geste en. Van de 10 bt- s'.uarsleden zijn de volgende respectievelijk tot president, penningmeester en secretaii.s benoemd: A. van Escb, A. de Jong en M. van Loon. CAPELLE, 19 Febr. Naar wij vernemen bestaat bij den heer CV de Wit alhier het voorn men aan Vrouwkensvaartsche haven onder Waspik een steenoven op te richten. De klei zijner landerijen aldaar blijkt zeer geschikt. Met genoegen vernemen wij, dat onze vroegere dorpsgenoot de Heer A. P. Qiurijns WAALWIJK. Van 14—20 Februari 1903. GEBOREN Marinus Johannes z. v. M. van der Aa en A. van Delft. Johanna Maria Franeisca Antonia d. v. M. C. C. Breuer en C. M. Marks. Aptonius z. v. F. Hees akkers en G. Geene. Johannes Baptist z. v. J. v. d. Avoort en J. v. d. Veerdonk. Adrian us Theodorns z. v. A. G. Mertens en C. H. Mengelberg. OVERLEDEN Leentje Visser echtg. v. E. Pompe 53 jaar. Cornelia Herman 3 maanden. Petrouella Johanna Verhulst '14 maanden. GEHUWD: G. M. de Graaff jm. 25 jaar en A. Slaats jd. 26 jaar. Provinciale Paardenkeuring. Burgemeester eu Wethouders van Waalwijk y i maken bekend, dat de keuringen voor de vUn provinciewege toe te kennen premien en bewa- hers! ringsprijzen ter bevordering van de paarden-. JiJed fokkerij in de provincie Noord-Brabant en wel a. van tweejarige hengsten in de provincie IQOe' geboren. dach b. van eenjarige hengsten in de provincie vau geboren. k_IP, c. van merriën, minsten 4 tot hoogstens 8 jaren in 1903 zullen gehouden worden. jegei te üss op Vrijdag 13 Maart, van hengsten en O op Zaterdag 14 Maart, van mèrried. n. te lleusden op Vrijdag 20 Maart, van hengsten en op Zaterdag 21 Maart van merrien. Pau: te Zevenbergen op Vrijdag 27 Maart, van der hengsten en op Zaterdag 28 Maart van merrien. te Steenbergen op Maandag 30 Maart van ai!* 1 hengsten en op Dinsdag 31 Maart, van merrieu. gebe te Eindhoven, op Vrijdag 3 April, vau hengsten bela: en up Zaterdag 4 April van merrien. De keuringen zullen aanvangen, telkens des voortuiddags te 11 uur. Waalwijk 17 Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd. K. DE VAN DER SCHUEREN. De secretaris, F. W. VAN LIE.MPT. zeld: S- tot eenij Kerl ning geen van door eeuw Burgemeoster en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dut heden door hen zijn vastge steld de kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf en voor die van wees het leerlooiersbedi ijf beiden te Waalwijk en dal die lijsten ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, t> Waalwijk 16 Februari 1903. e^r Burgemeester en Wethouders voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Beschermheer de HoogEdelgestr. hoer Commissaris dei- Koningin in Noord-Brabant, Mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst. den. Febi noei opm deze buiti is al aard hum heef wijze afbre aan Stad oude te h noch van over vreu zich betri Pau krac waai buit jarei men om tot wie bij toen had, zwal En baar een Leo gewi jaret heet N dien gaar hare

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6