HOUTVERKOOP Notaris RANT Advertentién. Bekendmaking. Burgerlijke stand. Ingezonden stukken. Telegrammen. Handelsberichten. Loonopzand kt Keuring van Stieren. z/Eere, wien eere toekomt." te te WAALWIJK voor JAN BRAAT JOOST- ZOON te Made op Woensdag 23 Maart 1903 's nam'ddags half drie, bij de Wed. Biemans te LOONOPZAND. (Zie biljetten.) del- volgt bune vaar- n. loten veel ooten in in de her- zijn 3 van inge- jesteu jdstip (lelijk reorst .iding iveik- rkeer' it de poor - allen, vol- a van Dec. rhoud t een i ge- doen n liet wegen preker le par- ïo uien n liet wees etrcf- oneel. raag j ■ering g van r een n liet r zo u er de sinds ïoogte vat er schen dele- lappij. iuter- it van is in- lat het rating nigte, n van jen. rer en 11 zoo ren. rsting leven ionale reeds 0011- .ïdsclie al van ds per r, dat jemoet t alles gering as dan en tot vining lucht oin in g te beleid wij een einoet, egtoe taking luis— recht- spoor- taking raaiers rd een an het rijving isie en e pers aaraan oannen bebben ewekt, wilde W°Sker vroeg of het plan bestaat bij eveiitaeele staking militairen tot dienst in 't spoorwegbedrijf te verplichten en op welke wettelijke bepalingen dit zou steunen cn of de Minister reeds kan toezeg, e i, met 't oog op de groote kosten dezer buitengewone oproepingen, de herhalingsoefe ningen van de lichtingen 1897, 1898 en 1900 te doen vervallen Met de overbekende krachtige houding met overtuiging uitgesproken klonk liet antwoord van den minister Kuyper. Hij weigert iets mee te deelen uit particuliere audiënties, geeft nogmaals een relaas hoe de staking is uitgebroken, hoe der regeering i3 bekend geworden en op welk neutraal standpunt de regeering zich in dez-. heeft, gesteld. De Regeering heeft toen het standpunt ingenomen dat onmiddelijk ingrijpen opdat eigen oogenblik te Amsterdam niet kon plaats hebben. Dat ingrijpen kon toch slechts wezen requireering van liet materieel voor den Rijksdienst en de Regeering had toen niet de macht daartoe en zij mocht zich niet blootstellen aan moeilijkheden die kon den ontstaan uit overijld ingrijpen. Verder heeft de Regeering gemeend dat politiemacht voor de goede orde had te zorgen dat is geschied en daardoor heeft een der beambten zijn vrijheid behouden voor zijn seinpost te zorgen. De Regeering moest overigens neutraal blijven tegenover de beide partijen. Inmiddels zorgde zij voor liet postvervoer der automobielen, en tegelijkertijd werden de klein-verlofgangers van de jongste lichting opgeroepen. De commandant van de spoor- sectie der genie te Utrecht werd voorts opgeroepen om hem te vragen of zijn personeel geschikt was om te rijden op locomotieven. Maar dat bleek niet het ge val. Voorts was de Regeering terstond zich beraden over de middelen die thans gedeel telijk het vervoer te herstellenhetgeen de regeering toen gedian heeft, zal tevens kunnen strekken om bij onverhoopte nieuwe staking althans gedeeltelijk in den dienst te vooizien. Had de Regeering nu anders en beter kunnen handelen de heer Mees gelieve het dan te zeggen. De mmister van binnenlandsche zaken stelde zonneklaar in het licht, dat de met begin Februari voorhanden troepenmacht van handhaving der orde, indien zij op ceiiigszins groote schaal dreigde te worden verstoord, geen spake wezen kon. In Amsterdam was niet meer dan 591 oian, in den Haag niet meer dan 771. Men behoeft niet eens te weten, dat te Brussel en Antwerpen zelfs voor normale tijden 10.009 man worden roodig geacht, om onze Holl.mdsche cijfers voor volstreki onvoldoende te verklaren. Als maatregel van orde noodzakelijk, kwam daar dan nog bij het dreigement met //socialen en poli— tieken aanval*, dat de heer Troelstra nu maar denkbeeldig noemde, doch dat dan toch wel degelijk heeft plaats gehad. Trou wens. de heer Troelstra mocht ontkennen, dat er na 31 Januari opnieuw gevaar voor staking was, de minister wist hem dit an ders te vertellen. Zoo maakten dus de aard en de soort van het gevaar, waaraan ons land was overgeleverd, de oproeping van velen ouder de wapenen noodzakelijk. Er is dus geen man te veel opgeroepen, en waar noodig zullen nog meer troepen worden opgeroepen, omdat wij voor de vrede en rust moeten instaan en geen macht iu den Staat mogen laten overvleugelen. Door den heer Troelstra werden Sirenen gezangen aangeheven. Niet minder dan hij verlangt de Regeering herstel van de rust eu orde eu dat de spanning zal ophouden. Maar zij mag zich niet door Sirenen-gezang in slaap laten wiegen. Op grond van art. 94, 9e lid, der Grondwet, verklaart de Regeering zich onbekwaam te antwoorden op de vraag of militairen als spoorwegpersoneel eventueel zullen gebruikt worden bij nieuwe staking. De belangen van het land verbieden op die vraag het antwoord te geven. Ten slotte verklaart de Minister dat de Regeering niet anders beoogt dan de rechten van alle groepen van ingezetenen te handhaven en te verzekeren, maar tevens te handhaven het gezagde belangen van dit gezag en de hoogheid van orde zullen aan geen richting, welke ook, worden prijsgegeven. De Wetsontwerpen. De Haagsche correspondent der liberale //Nieuwe Gron. Ct." schrijft Zelden ik zou bijna durven zeggen nooit te voren is in de afdeelingen van onze Tweede Kamer meer aandacht, meer ernst gewijd aan voorstellen van de Regee ring dan deze week aan de drie ontwerpeu, die ik nu maar kortheidshalve de anti- stakings-voorstellen noemen zal. Niet alleen waren de sectiën meer dan gewooulijk be zocht, doch ook de wijze, waarop de voor drachten van alle zijden besproken en aan 't recht en het lands belang zijn getoetst, heeft reeds op zich zelt aan deze ontwerpen meer dan gewone beteekenis gegeven. Uit den aard der zaak is de oppositie van de socialistische leden het felst geweest en hebben zij het leeuwendeel van den tijd in beslag genomenvan obstructionisme is daarbij nochtans niet gebleken. Het was de bedoeling om door een scherpe, een tot in alle bijzonderheden afdalende kritiek de meerderheid zoo mogelijk ook na de in de vorige weck aangenomen houding, die voor een onbevangen en zelfstandige be slissing niet veel goeds spelde, tot de boven alles te eerbiedigen beginselen in het recht terug te lirengen. En ik heb reden oin, nu htt onderzoek is afgeloopen, als resultaat daarvan de mogelijkheid aan le nemen van een modus vivendi, waardoor de dreigende doordrijving van de wetten en de gevolgen daarvan misschien nog zijn af te wenden. Maar als het zoover koinen mocht wan neer, ook met medewerking van een deel der rechterzijde en Van de regeering-zelve de aanvulling van het wetboek van straf recht alsnog wijziging ondergaat of aange vuld wordt met een overgangs- of slotbe paling, (beide denkbeelden zijn aanbevolen) waardoor de scherpte er van wordt verzacht, dan wensch ik bij voorbaat te constateeren dat 't niet aan de socialisten, althans niet aan hen alleen of in de eerste plaats zal zijn te danken, maar aan anderen, aan onpartijdige en gematigde elementen, rechts en links, die onafgebroken hebben gezocht naar 't middel om tot een ook voor het kabinet aannemelijk compromis te komen Het feit dat in een der afdeelingen waarin de rechterzijde de meerderheid had, noch tans de heer Drucker tot rapporteur is gekozeu, is in dit opzicht kenschetsend. Welken vorm men daarvoor kiezen zal is nog niet uitgemaakt, doch niet onwaar - schijnlijk is het, dat de commissie van rapporteurs het initiatief zal neinen voor een gewijzigde voorziening en zoo eeuigs- zins mogelijk met 't oog op 't nage streefde doel, de handhaving der publieke orde en de verzekering vau den openbaren dienst, zonder schade voor het gezag der overheid, dan ben ik er zeker van dat de regeering zeer gaarne tot kalmeering, tot pacificatie zal medewerken. Want wie meenen mocht dat het meerderheid en kabinet thans eukel te doen ;s om het doordrijven van de voorgestelde maatregelen, dwaalt ten eenenmale. Noch de ministers, noch de leden van de rechterzijde willen het op haren en snaren stellen zij beseffen levendig dat t een veel grooter overwin ning zal zijn voor de partij van orde en gezag, als men het in de Kamer eens wordt over de onafwijsbaar noodige voorzieningen, vastgesteld met de medewerking van alle partijen de socialistische natuurlijk uit gesloten dan wanneer men er in slaagt la barbe van alles wat niet ministerieel is, de ontwerpen er door te sleepen. Staking. Van wege het Nederl. Werkl. Verbond Patrimonium, den Chr. Nationalen Werk mansbond, de Chr. Werklieden-vereeniging Maarten Luther, het Christelijk Arbeids secretariaat, het centraal bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond, het bestuur der St.-Josephs-Gezellen-Vereeniging, het bonds- besluur van den Bond van R.-K. Werk- lieden-vereenigingen in het aartsbisdom Utrecht, het bestuur van den VHerlogen- bosschen R.-K. Werklieden-Bond, bet bestuur van den Bredaschen R.-K. Volksbond en het centraal bestuur van den Limburgschen R.-K. Volksbond, zijn dezer dagen door het geheele land op de meetings 200,000 exemplaren verspreid van een manifest fot verdediging van de wetsontwerpen der regeering. Men meldt uit den Helder aan de N. C. De heer P. C. Kappetein, onderwijzer alhier, korporaal bij de infanteiie-reserve, was ongeveer eene maand geleden in de kazerne aanwezig tot het volgen van den z. g. sergeant-cursus hij was daarbij vol gens het voorschrift in uniform gekleed. Na afloop der les deelde hij onder de militairen een manifest rond, betrekking hebbende op de spoorwegstaking van 31 Januari j.l. Naar aanleiding daarvan werd hem j.l. Zaterdagmorgen vanwege het depar tement van oorlog eene oproeping tor den werkelijken dienst, waaraan hij des namiddags van denzelfden dag moest voldoen. Onmiddellijk na aankomst in de kazerne werd hij in verhoor genomen en na afloop daarvan op bevel van hoogerhand in arrest gezet. Niemand wordt bij hem toegelaten. Te Nieuweschans (Gr.) is Zaterdag middag de spoorwegarbeider VVaalkens wegens brutaliteit tegenover zijne superieuren ontslagen. Te Eindhoven is eene afdeeling geconstitueerd van den Bond van Orde bij de Staatsspoorwegen 40 leden traden reeds toe Te Helder kon het comité van ver weer geen zaal krijgen. Een talrijke menigte kwam daarop bijeen in het gebouw van den Matrozen bond aan de Hoofdgracht, waar Ten Boekhorst en Van der Wal het woord voerden. Terwijl de tweede spreker aan het woord was, welaslte de politie ontruiming van de zaal, tfomdat deze niet berekend was voor de menschenmassa, die er zich bevond.Een motie werd niet gesteld. De sprekers werden naar het station geleid door een groo»e menigte, waaronder ongeveer 150 marine matrozen, de socialistische liederen zingende. De politie liet dat ongehinderd toe. Te Dordrecht werd een motie aangenomen tegen het Dordrechtsch Nieuws blad, dat naar het oordeel der vergadering zijn lezers te eenzijdig voorlicht. Te Nijmegen werd medegedeeld, dal de plaatselijke spcorwegvereeniging den boycot had uitgesproken over het katholieke dagblad De Gelderlander. Ook in ta lvan andere plaatsen de" lands o.a. in den Bosch, Eindhoven hebben Zondag protest-meetings plaats gehad. Het is echter ondoenlijk daarvan verslag te geven. Overal werden op last der overheid militairen geweerd. Besoijen Zondagavond werd de Chr. Zangverecnigiiig „Hallelujah" :e Besoijen feestelijk onthaald door Ds. Uierkens. In gezelligen kout v.erden de avonduren door gebracht. Door hel gul en gastvrij onthaal voelden de leden zich nauwer tot elkander getrokken om aan hunne roeping de Ver- eeniging steeds in groei en in bloei te doen toenemen te beantwooiden. Onze wensch is, dat dit doel bereikt worde en de een dracht en samenwerking nooit iets zal te wenschen overlaten. tijd eene motorboot in de vaart brengen. Zij zal varen tusschen deze gemeente en Rotterdam. Kaatsheuvel. Zondagavond 1.1. gaf „Eupho- nia" een concert voor zijne honoraire leden Het concert voldeed uitstekend, zoodat zoo wel de muzikanten als 't publiek over dezen avoud hoogst voldaan waren. Loonopzund. Tot hoofd der eerlang te openen Christelijke school van het gehucht Loonsche Dijk is benoemd de heer v. d. Acker, ouderwijzer te Utrecht. Maandagmorgen ten 9 uur had de plech tige uitvaart plaats van den te vroeg ontslapen heer Jos. Groenen. Plechtig^/in druk wekkeadeebggrafenis werd nooit in oüe gemeent^-gizien en was het wonderjjdat; zoo lalüjlten waren opgekomen om de laatste eer teMfewijzen aan den oud- zouaaf, den goeden vriend, den door ieder een hooggeachten man, den bekwamen vak man immers neen. Hij was bemind door de zijnen niet alleen, niet alleen door zijn personeel, door de gemeentenaren, ook door de Waalwijkers, in wier midden hij zoovele jaren heeft doorgebracht. Geen wonder dus dat iedereen die laatste hulde wilden brengen en dat de lijkbaar door een lange file van familieleden vrienden en bekenden weid gevolgd, allen onder den indruk van het plotseling heengaan van den schijnbaar krachtigen, van den levcnslusiigen, energieken man. Ten 9 uur werd de plechtige uitvaart ge houden voorop gingen de ledtn der Kon. Doelen Recht door Zee", waavan 2 zoons lid zijn, dan volgde de lijkbaar ge dragen door leden dezer vereeniging: de slippen van 't lijkkleed werden gehouden door 4 oud—zouaven, de kist was gedekt met een zouaven—uniform met eereieekenen, eu een krans der werklieden, waarop stond „In dankbare herricnering aan onze geachten patroon. Hij luste in vrede." Achter het lijk volgden de diep bedroefde zoons en familieleden en dan 't peisoneel, een 60 tal dat zijn geachten patroon, zoo eensklaps ontnomen, droel ten grave voerde. Dan de leden der Kon. Oranje doelen, T. A. V. A. N. U. de liedertafel ^Oefening kweekt Kunst" van Besoijen, waarvan de ontslapene, vice- president was en tenslotte talrijke vrienden en kennissen, te samen een stoet van ruim 200 personen tellende. Na de plechtige lijkdienst waaronder de kerk overvuld was en hel zangkoor zeer verdienstelijk de lijkmis ten gehoore bracht trok de sioet grafwaarts, thans 't lijk gedragen door 't personeel. De ijzige stilte, de machtige indruk van 't oogenblik en wat was voorafgegaan, gaf aan allen stof tot overpeinzen en toonde duidelijk, hoe diep iedereen was geü often nu men aau den schoot der aarde ging toe vertrouwen den man, die zoo plotseling uit den kring der zijnen en zijne werkzaamheden weggerukt, den man die als mensch, als patroon als vakman en industrieel zoo al gemeen geacht was en wiens heengaan onder de zijnen maar ook in de gemeeDte en de maatschappij een leemte achterlaat. De groote belangstelling bewees dat duidelijk zoo dit nog moest gebeuren moge in deze belangstelling de geachte familie een troost vinden in deze zoo droevige omstandigheden. Naast de groeve stonden allen droef geschaard en nadat de lijkkist was ueergelaten, werd door de oud zouaven een schop aarde daarop geworpen als een laatste vaarwel aau den wapenbroeder de Kon. Doelen „Recht door Zee" bracht een afscheid tnet het vaan en na een groet van alle tegenwoordigen was de plechtigheid, die op alle een diepen indruk had gemaakt, geëindigd.f Op verzogL-wcTtHfrp hrt Jjerkhof niet ge zonden. Druneu 10 Maart. De leestavond ter eere van het Zilveren jubile van Z. H. Paus Leo XIII, gegeven in de zaal van den Heer J. Elshout. door de Broedersshap, „Voor kerk en Paus", is in alle opzichten uitstekend geslaagd. De zaal was voor deze gelegenheid zeer netjes versierd. De Zangers, versterkt door de leden der Liederiafel „Eu'.erpe", welke geheel belang loos hunne zoo zeer gewaardeerde medewer king verleenden, hebben zich onder de be kwame leiding van den directeur de Heer I,. Kooien te Waalwijk uitmuntend van hunne taak gekweten. Koor en solo's waren in goede handen, vooral mag genoemd worden de Leo Cantate, de Cantate van Dr. Schaep man eu ook Domine Salvam fac in een woord, het is een feestavond geweest die onvergetelijk, bij de toehoorders in het ge heugen zal blijven, een avond, die naar meer dergelijke doet verlangen. Ik zou te kort schieten, wanneer ik ook hier niet een woord van hulde, lof en dank bracht aau den president der zouaven— vereeniging de WelEd. Heer H. G. Klerkx vo )r zijne tactvolle leiding en de schooue prach'ige indrukwekkeude lezing over Z. H. Leo XIII. De zouavenbroederschap heeft eene waar dige hulde gebracht aan den H. Vader allen zullen bepaald met haar instemmen, en den wensch hei halen dat Z. H. Leo XIII nog lange jaren moge regeeren over de geheele Christen wereld. Bij de vei kiezing tot lid vau den ge meenteraad is heden 10 Maart als eenige candidaat gesteld de heer A. van Speijk en alzoo gekozen verklaard als lid van den raad in plaats van wijlen de Heer J J. van Loon. Capelle, 9 Maart. Gisterenavond omstreeks 8 uur werd de rust in deze gemeente plot seling verstoord door het luiden der brand klok. Weldra bleek, dat het huis aan de Schans, bewoond door J. Waarts, in brand stond. In eeu uur lag de wonig geheel tegen den grond van den inboedel werd niets gered. Alleen eeu geit en een paar kippen zijn behouden. De Heer A. L. Sneep, eigenaar der stoomgrutterij „De Hoop" zal over eenigeu De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekend, dat blijkens kennisgeving van de Provin ciale Commissie voor de ondersteuning van Rijks wege van de veefokkerij, op 24 April aanstaarde voor het district Waalwijk, waartoe ook deze gemeente behoort eene keuring van stieren zul plaats hebben en wel van a. eenjarige stieren, waaronder zijn te verstaan stieren die de melktanden nog bezitten en vol doende ontwikkeld zijn b. stieren met breede tanden, en c. stieren beboorendc aan veefokvereenigingen. De voormelde keuring wordt gehouden te Waalwijk op de markt, en vangt aan des voor middags om elf uur, terwijl de aangiften van de dieren, waarmede men aan de keuring wcnscht deel te nemen, moet ploats bebben op het keurings- terrein, een uur voor den aanvang der keuring. Voor het district Waalwijk is uitgeloofd eene bijdrage van f 120, eene van 1100 en eene van f90. Nadere inlichtingen worden ter Secretarie ver strekt. Waalwijk, den 10 Maart 1903. De Burgemeester voornoemd CAPELLE. Van 4 23 Februari. GEBOREN: Adriaan z. v. Cornelis Verduijn en Elisabeth Kluijtenaar. Lecndert z. v. Dirk Rosenbrand en Catharina Heurter. Adrian» Catharina d. v. Adriana van Oversteeg. Antonia d. v. Arie Waarts en Maria Waarts. Catharina Johanna d. v. Johannes Hoefnagel en Johanna Treffers. Marinus Johannes z. v. Roelof Blom en Jo hanna Adriana Maria Schuller. Leendert z. v. Willem Matthijs Blom en Ilendrika Johan na Waarts Marinus z. v. Martin us de Rooij en Martina de Roon Reijntje d. v. An thony Brumraelkamp en Jacoba Everbarda Lambertha Smitt. Johannes Hendrikus e. v. Teunis Dalmayer en Jacoba Johanna Groeneveld. OVERLEDEN: Adriaan van Hanften 57 j. wedr. v. Huibertje de Waal. Hendrika Johan na Sterrenburg 13 m. Adriaan Ramstijn 70 j. echtg. v. Annigje Vos. Adriaan Verhagen 83 j. wedr. v. Jacomijna van Oversteeg. HU W.-AANGIFTEJan Verhagen 22 j. te Sprang en Bastiana Oversteeg 19 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. hebben weten daar te stellen. Wie was de man, die het vo'.k een prachtig volks concert bereidde Wie was de man, die bij deze gelegenheden in heerlijke, van overtuiging blakende woorden, hulde bracht aan den grijzen Leo XIII en aan onzen grooten Schaepman. Wie was het ten slatte die voor dit alles moeite, tijd en geld over had, die alles regelde en bekostigde zonder iemands hulp ot financieelen steun Dat was de president der Liedertafel die thans, als reeds zoovele malen, toonde te zijn de rechte man op de rechte plaats die geen kosten noch moeite schroomt om het Waalwijksche publiek schoone, verheffende feesten te doen vieren hij was dit en met het Koninginne- en met 't Pamfeesten wat dank? Ja nog wordt zijn uitstekend streven mis kend, tenminste niet, naar waarde geschat, ja zelfs tegenwerking doel zich voor, mede werking was tenminste var, sommige zijden uitgesloten, thans nu het gold eene spontane hulde^aan ons allern Leo XIII Paus koning. Welnu dan," laat dit eenigszins worden vergoed door een hartelijk woord van lof dank en hulde hier openlijk gebracht voor 't geen de heer Zeegers thans weer als zoo tahijke malen heeft gedaan, in 't belang eener passende viering van groote feesten. Het volk zal er hem dauk voor weten. Aanvaard mijne hoogachting. Namens velen, X. NEW-YORK, 10 Maart. Een trein op den //Newyok Lake Erie Western Railroad", hoofdzakelijk bestaande uit waggons, met olie gevuld, is gisternacht nabij Olean iu den staat New York iu twee gedeelten gescheiden geraakt. De twee deelen kwamen met elkander iu botsing en er volgden ontploffingen, waarbij de vlammen de menigte insloten, die langs de spoorbaan stond. Er werden veertien dooden weggevoerd en men meent, dat er vijf-en-twintig personen oinge.komen zijn, terwijl er meer dan veertien brandwonden hebben gekregen waarvan eenigen in ernstige mate. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van de mededeeling in zake de gasfabriek, voorkomende in Uw blad van j.l. Zaterdag, gelieve U het vol gende op te nemen. Ik twijfel niet of dat bericht heeft U van geachte zijde ontvangen, maar van slimme zijde is het toch niet, of heeft de inzender tegen beter weten in, de zaak aldus voor gesteld Begrijpt Uw zegsman het verschil niet tusschen het in handen van Burgemeester en Wethouders stellen van een rapport, om dat met de commissie na te gaan en het opmaken van een voorstel naar aanleiding van hetgeen in een rapport vermeld staat? Begrijpt hij niet dat bet eerste geval een blijk is van wantrouwen aan de waarheid van hetgeen in dat rapport staat, terwijl het twpede geval een blijk van vaste over tuiging aan de vertrouwbaarheid van liet rapport aantoont Kon nu de Burgemeester mede werken aan een voorstel als bet eerste geval aan geeft Kon hij medewerken bij het kriti- seeren en systematisch afbreken zooals thans door liet Wethouders-rapport, is geschied van hetgeen hij zelf mede had opgebouwd En waar en wanneer heeft de Burge meester verklaard niet te willen medewerken bij het opmaken van een voorstel naar aanleiding van het verslag der Com missie Heeft hij htt voorstel dien aan gaande van den heer Timmermans van Turenhout. niet direct in stemming gebracht en goedgekeurd Hadden de Wethouders zich fatsoenlijk gedragen dan hadden zij hun rapport aan den Voorzitter ter hand gesteld om het voor de raadsleden ter visie te leggen en hadden zij er den voorzitter, uoch de com missie mede overvallen. Hoogachtend, B. Geachte Redacteur. Vergun mij een plaatsje in uw veelgelezen en geacht blad om te voldoen aan een plicht, waaraan tot nu toe is te kort geschoten, nl. een woord van oprechte hulde en haiielijken dank te brengen aan deu WelEd. heer Her man J. A. Zeegers voor hetgeen hij heeft gedaan bij de afgeloopen feesten. Wie was de man die 't initiatief nam dat door het Waalwijksche publiek een heerlijke hulde zou worden gebracht aan Leo XIII in eeu schitterend en defiig concert, zooals zelden te voren werd gegeven. Wie was de man, die voor eene versiering zorgde zoo treffend, zoo passend, zoo uitstekend gedacht zooals niemaud zou BESOIJEN, 10 Maart. De prijs der boter, 1' 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoers, bedroeg de hoogste t 1,48 de laagstef 1,26 de boorboter f 1,42 De prijs der eieren was 37s c. en 3 Y 10 c. ROTTERDAM, 9 Maart. Tarwe. Jarige- per heet. f 6.80 a f 7.40 en per 100 kilo f 8.50 a f 9.00. Nieuwe- per keet af 0.per 100 kilo i 0.a f 0. C<nada-tarwe f 0.00 tot f 0.00. Rogge. Vlaarasche, Zeeuwsche en Overmaassche Debestf f4.40 a f 5.00. Dito mildere f0.a 0.— Gerat. Z nw9che, Flakk. en Ovcrm. Winter f6.50 f7.30 beate Zomer- f6.80 A 7-30. Haver, f 6.10 a f 6.75 Blauwe erwten. De beate l 6.50 u f 8. Paardenboonen. De beste f0.0. Duiven boonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaaach zak goed f7.5G tl 8.50; Zomerzaad f 0.0. Kanariezaad f 2 a 1 23 Bruine boonen de beste f8.— a f12. Witte boonen de beate f 8.—. a fll. GOR1NCHEM, 9 Maart. Ristarwe 7.40 a 7.60 roodeditof 6,50 a 6,70 witte dito f 6.90A 7.25 inl. rogge f 5,10 a 5,15 buitenl. dito f5,--a 5„10 gerst 14,70 a 4,80, haver 3,70 A 3,80, duiveboonen 17,25 a 7.50, blauwe erwten, f0— ii alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 172 runderen, 8 nuchtere kalveren, 13 vette varkens en 599 biggen. le qual. Kalfkoeien 1200 a 250 Kalfvaarzen f 150 a 200 Melkkoeien 1160 a 200 21/» jarige ossen f 180 a 220 Gui8te vaarzen f 100 a 120 Pinken f 80 a 100 Qraskalveren f 40 a 80 Nuchtere kalv. 8 12 Aangevoerd 5 vette varkens van 19 u 21*/a ct. per half kilo, biggen van 16,— a 12.— per stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen a en lammeren f i f Der stuk Eieren f 0 75 a 0.80 per 26 stuks. Boter 58 a 60 ct. per kilo. ROTTERDAM 10 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 36 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 597 magere en 792 vette runderen, 178 vette, 628 nuchtere en 0 gras kalveren, 2 schapen of lammeren, 7 varkens 149 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 26 tot 35 c., 2e kwal.c., 3d kwal. c. Kalveren le kw. 49 c.*, 2de kw. 60 c., 3de kw t. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 32/8 cn 51/16 vn. en 376 stukken a kilo. Pi ijs 1 qual. f 58, 2e qual. 56 3e qual. f 50. Per kilo f 65 a 70 c. doof

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3