BINNENLAND. Gemengd Nieuws Ingezonden stukken. Ook thans kwamen de Kossuth-afgevaai digden tusscheu beiden, maar de studenten verzamelden zich weder voor de club der onafhankelijkspartij. De burgerwacht trok de sabel en deed een charge, waarbij een der manifestanten in den rug doorstoken werd. De Parlementsleden Bakonyi, Pichler en Reich liepen slagen met het plat de sabel op, een horlogemakersleerling werd dc schedel ingeslagen. Uit de vensters wierp men lucifersstandaards, waterflesschen glazen stukken kool, alles wat meu maar krijgen kon op de politie. Eerst laat in den nacht waren de onlusten gedaan. Ook in een schouwburg bij het opvoeren van „Gott erhalte" herhaalde zich de be— toogingeu van den vorigen avond. In de Kamervergadering weidt Szell geruimen lijd uit over de tooneelen van Vrijdag Hij blijft staan bij de daden van geweld, waarvan de politieagenten het slachtoffer geworden zijn. Er zijn 10 agenten gewond. Als er dau overschrijding van macht heeft plaats gehad, dan zijn de aanleggers wel gestraft, maar uit de rapporten blijkt, dat de verantwoordelijke hoofden van den veiligheidsdienst hun plicht hadden te vervullen onder zeer moeilijke omstandigheden Hiertegen komt de liukerzijde in verzet. De minister aanvaardt ten volle de verantwoordelijkheid van het gebeurde, maar alle voorstellen, welke onvereenigbaar zijn met de vrijheid, zal hij bestrijden. Nooit zulle.i de regelen der parlementaire tucht gedoogen, dat de Kamer veranderd word in een conventie. Er volgt geestdriftig en langdurig handgeklap In zijn Zaterdag aan het congres mede gedeelde boodschap zegt president Castro, zijn aftreden aankondigend, dat toen hij weigerde zich te onderwerpen aan de afpersingen van Engeland en Duitschland, er in vereeniging met de opstandelingen krachtige pogingen zijn aangewend om hem ten val te brengen. Nu de souvereiniteit van de natie niet langer bedreigd wordt, heeft Castro besloten af te treden. Zijn geweten verwijt hem niets, zijn eenige weusch is, Venezuela welvarend tc zien. Er is een vredelievende schikking tot stand gekomen. De stand der partijen is vrijwel dezelfde als voor het uitbreken van de onlusten. Er heerscht algemeeue vreugde. De Standard verneemt uit Washington De Amerikaansche gezant te Peking heeft een zeer ernstig rapport ingediend. Alleen gebrek aan samenhang tusschen de verschil lende rebellen verhiudert volgens dat rapport een geweldigen opstaud. De Standard verneemt uit Konstantiuopel Dc berichten uit Macedonië blijven onrust wekkend zij handelen over bloedige botsingen en buitensporigheden van Turksche troepen. Niemand weet echter wat er werkelijk gebeurt. WAALWIJK, 24 Maart 1903. Kiezerslijst. De op 23 dezer vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente wijst aan 575 kiezers; van de kiezerslijst zijn atgevoerd 28 personen, terwijl 84- er voor het eerst op voorkomen, zoodat het getal kiezers met 56 is ver meerderd. Boerenbond. In de Donderdagavond 1.1. gehouden ver gadering van de afdeeling van de Boeren bond werd de functies in 't bestuur ver deeld als volgt J. A. J. van Ileijst, Baardwijk, Voorzitter, Wa'th. v. d. Broek, Waalwijk, Vice-Voor- zitter, Willem van Woensel, Baardwijk, Secretaris-Penningmeester en de overige leden. K. v. A. In de gisterenavond ten 5 ure ten raad- huize alhier gehouden vergadering van de Kamer van Arbeid voor 't schoenmakers bedrijf kwam o. m. ter tafel, het concept ontwerp der nieuwe Arbeidswet, der Kamer door den minister van Binnenlandsche Zaken toegezonden, om daarover van advies en rapport te dienen. Rijksnormaallessen. Aan het admissie examen voor de Rijksnol- niaallessen alhier, waarvan het laatstgedeelte ('t mondeling examen) Zaterdag II. werd ge houden ten overstaan van den heer Districts schoolopziener, namen 15 leerlingen deel. Deze legden allen een voldoend examen af. Van hen werden 9 toegelateu tot de R. n. 1. en 6 tot de voorb klasse. Ongeval. Zondagnamiddag sprong zekere C. v. R. alhier, uit den in volle vaart zijnden tram in 't naburige Baardwijk en had 't ongeluk te struikelen. Met een gescheurde broek en een bezeerde hand kwam hij vrij. Een waarschuwend voorbeeld voor anderen om eerst de tram tot stilstand te laten komen alvorens er uit te springen. Post- en Telegraaf. Naar men verneemt zal binnenkort bij de posterijen en telegraphie een voor het beambten-personeel gunstiger tractementsre- geliug worden ingevoerd. Rijksverzekeringsbank. Dat zal de werkgevers weer niet mee vallen Naar men aan de N. Cf. van particuliere zijde schrijft, was door de Rijksverzekerings bank naar statistieke gegevens gerekend op 200 tot 400 ongevallen per week. Gemiddeld moeten er evenwel 160 per dag dus 1120 per week! aangegeven worden, wat dus de raming verre overtreft en mis schien eerlang de premies zei doen stijgen. Er zijn fabrieken, die, door elkaar gere- kend, vijf ongelukken per dag hebben. Generaal Botha. Uit een brief van generaal Botha, hier te lande ontvangen, blijkt, dat de generaal nog altijd plan heeft, einde Mei naar Europa te vertrekken, om vrouw cn kinderen te halen. In dien brief schrijft generaal Botha ook: „Ik ben zoo dankbaar uit Nederland te ver nemen, dat er voor ons zooveel vee verza meld wordt. Wat zullen die prachtige bees ten toch een hulp zijn De nieuwe Arbeidswet. „ITet Volk" deelt uit het voor-ontwerp van dr. Kuyper's Arbeidswet, dat, zooals men weet aan de Kamers van Koophandel en de Kamers van Arbeid isTgezonden, het een en ander mede, waarvan wij iets hier overnemen Het ontwerp bevat 370 artikelen. Buiten deze wet, en die bescherming die zij verleent, worden gesteld de arbeiders die werken bij mijnbouw, landbouw, tuinbouw, boschbouw of veehouderij. Op de vlasbraak- hokken en zwingelketen heeft echter de wet wel betrekking. De mijnwerkers zullen ar zonderlijk worden beschermd, zoodat feitelijk alleen de landarbeiders geheel onbeschermd blijven. Ook werkzaamheden, onder toezicht van militairen, of in militairen dienst verricht en in Rijksopvoedingsgestichten, Rijkswerk-inrichtingen gevangenissen, vallen buiten de wet (Art. 4 en 5.) Binnen de wet daarentegen worden ge trokken de onderntmingen van openbare vermakelijkheden en de winkels (Art. 3.) Er komen de volgende bepalingen voor ten behoeve vau het win kei-personeel Art. 177. Voor de jongens, meisjes en vrouwen, die in een winkel werkzaam zijn, moeten in den winkel behoorlijke gelegen heden om te zitten aanwezig zijn. Art. 178. Het aantal gelegenheden om te zitten raag niet kleiner z!jn dan de helft van het aantal jongens, meisjes en vrouwen, dat in den winkel werkzaam is. Art. 171. Het hoofd of de bestuurder vau den winkel draagt zorg, dat elk der daarin werkzame jongens, meisjes en vrouwen van eene in art. 177 bedoelde gelegenheid om te zitten gebruik kan maken gedurende den tijd, waarin die persoon werkzaamheden in den winkel verricht, welke zittende naar behooren kunnen verricht worden. Pensioenen. Al meer is door gepensionneerden van zee- en landmacht de wensch geuit het pensioen, in plaats van per kwartaal, maan delijks uit te betalen. Daartegen bestaan echtei /overwegende bezwaren", zooals de ambtelijke term luidt. Maar minister Kuyper heeft nu den Comissarissen der Koningin verzocht aan de gemeentebesturen mee te deelen, dat de Burgerlijke Pensioenwet van 1890 „het middel aan de hand geeft om door het geven van voorschot te voorzien in liet bezwaar, dat VGor gepensionneerden, als hier bedoeld, kan voortvloeien uit de be taling der pensioenen per kwartaal." Generaal van Ilcutsz. Iemand, die direct van Atjeh hier te lande is teruggekomen, schrijft dat hij hier tot zijne verwondering verram, dat verschillende couranten als zeker hebben bericht de aanstaande terugkomst van den generaal van Heutsz, gouverneur van Atjeh en onderhoorigbeden. Hij meent dit bericht beslist te kunnen tegenspreken. //Het is mogelijk schrijft hij dat gezond heidsredenen Z.E. daartoe zouden nopen (wat ik betwijfel, daar Z.E. gedurende het laatste jaar volkomen gezond is geweest), maar Z.E. heeft mij eenige dagen vóór mijn vertrek van Atjeh nog verzekerd riet te zullen rusten alvorens Panglima Polim gevat was, waardoor toch feitelijk een eind gemaakt zal zijn aan het verzet. In ieder geval dacht de generaal en Z.E. heeft dat volstrekt niet alleen aan mij, maar herhaaldelijk en bij verschillende gelegenheden gezegd nog 2 jaren aan te blijven". In overeenstemming met liet bovenstaande vinden wij in de heden hier ontvangen Indische bladen liet volgende bericht „De Javabode vermeent uit Atjeh uit betrouwbare bron, dat de geruchten als zou generaal Van Heutsz dit jaar met een kort verlof naar Holland gaan, onjuist zijn. Alvorens Panglima Polim en andere in vloedrijke hoofden zullen gevangen genomen zijn en de tramweg naar de Langssi-baai gereed zal wezen, dit laatste niet voor 1905 is er geen denken aan verlof. Vóór zijn vertrek wenscht de generaal ook nog een bezoek te brengen aan de Gajoelanden, doch niet eerder voor de bovengenoemde hoofden onschadelijk zijn". „N. R. Cf," Eischen van Oudegeest c.s. De „Standaard" schrijft: Bij de spoordirectiën zijn nu de eisclien van den spoor- en trambond ingediend. Niet eischen door het personeel zelf ge steld. Zelfs is het hoogst onwaarschijnlijk, dat een meerderheid van het personeel deze eisclien zou hebben goedgekeurd. Maar eischen van een vakbond, waartoe slechts een deel van het personeel behoort. En dan zijn zelf deze eischen niet door de leden van den bond gewikt en gewogen, maar opgesteld door het bestuur. Nu zijn die eischen zoo geformuleerd, dat èn dit bestuur èn ieder buiten bet bestuur weet, zeker weet, dat ze in de verste verte niet kunnen worden ingewilligd. Ze zijn dus opzettelijk zoo gesteld, dat men vooraf weet, dat ze niet anders dan afgewezen kunnen worden. En waarom anders geschiedt dat nu, dan om bij eventueele staking èn een voorwend sel te hebben èn „de lui mee te krijgen Zoo blijft hun beleid oneerlijk en egoïs tisch, gelijk het van den aanvang wasen juist daardoor zal aan de leiders nooit de toeleg gelukken, om de ontzettende verant woordelijkheid, die ze op zich laden, op anderen af te schuiven, ook al moet erkend, dat de politieke liberalen een deel ervan voor eigen rekening hebben genomen. Hoe opgeschroefd de „eisclien" van Oude geest c.s. zijn, blijkt uit de volgende be cijfering van „een spoorwegmen". Er zal meer worden geëischt f 1.783.030 terwijl zal worden bespaard f 525.164, zoo dat er meer zou moeten wordeu uitgegeven f 1.257.866. Als men de dividejiten aannam van slechts 3 pCt. en de fraktementen schraple van alle hoogere ambtenaren en van den dir.-generaal, dan zou niet meer bespaard worden dan f615,247. De onmogelijkheid der vervulling van de eischen kan moeilijk duidelijker worden aan getoond. De toestand. In alle garnizoenen is gisteren het con- signeeren der troepen op Zondag opgeheven. Door de H. IJ. S. M. is geantwoord aan liet dagelijksch bestuur van Recht en Plicht, dat liet zal worden ontvangen op Woensdag 25 dezer, tot bespreking der verzoeken, door dezer. Bond bij de maat schappij ingediend. Zondag werd te Tilburg in liet ge bouw van de R.-K. Gildenbond een druk bezochte vergadering gehouden van r.-k. spoor- en tramwegmannen van Tillburg en omstreken tot vaststelling der statuten, het kiezen van een permanent bestuur en het bespreken van grieven. Wegens gebrek aan tijd konden de beide laatstgenoemde punten niet behandeld worden. De concept-statuten werden evenwel, behouden» een enkele wijziging, goedgekeurd. De vereeniging telt ruim 200 leden. Geestelijk adviseur is de WelEerw. lieer P. J. V. d. Heuvel, kapelaan te Tilburg. In eene Zondagavond door den R.-K. Werkliedenbond te 's-Hertogenbosch gehou den vergadering, waarop de heer Mutsaers, kapelaan aldaar, het woord voerde, is de volgende motie met algemeeue stemmen aangenomen „De R-K. Werkliedenbond, te 's-Herto- genbosch, gehoord de bespreking van de werkstaking op 31 Januari jl., lo. betreurt dat die staking het vertrou wen in den werkmansstand heelt geschokt; 2o. erkent dat alle goedgeziuden moeten samenwerken om dat geschokt vertrouwen te herstellen 3o. brengt hulde aau hen, die het spoor wegpersoneel trachten te organiseeren op christelijken en roomschkatholieken grondslag, om langs den wettigen weg te verkrijgen herstel van gegronde grieven 4o. spreekt de hoop uit, dat de regeeririg er in slage om, met waarborg van de ware vrijheid der arbeiders, doeltreffende maat regelen te nemen voor de handhaving der orde in de maatschappij." Debat werd niet gevoerd. Van betrouwbare zijde werd aan het Het Volk medegedeeld, dat de directie der Hollandsche IJzer Spoorwegmaatschappij aan de stationschefs verzocht heeft haar eene opgave te zenden van de loonen van amb tenaren en werklieden in gemeente- en rijksdienst en van de loonen betaald door particulieren; dat alles gekiende voor de gemeente, waar het station gevestigd is. Uit Amersfoort meldt men aan het N. v. d. D. In de zaak betreffende den reserve He- luitenant jhr. van Berensteyn beschuldigd van den machinist te hebben toegejuicht, die tijdens de spoorwegstaking zijne machine verliet en weigerde militairen te vervoeren heeft zich een incident voorgedaan, dat met de verplaatsing van twee le-luitenants van de veldbataljons van het 5e regiment infanterie te Amersfoort, respectievelijk naar Den Helder en Doesburg, voorloopig is geëindigd. Deze luitenants zouden jhr. van B. over de bedoelde zaak in een een restaurant of sociëteit, waar ook de kapitein, regiments- adjudaut tegenwoordig was, op grove wijze hebben lastig gevallen, hetgeen aanleiding gaf tot deze overplaatsing, welke voor een der luitenants, die bataljons-adjudant en onder-directeur van een te Amersfoort be staande instelling was, op eene schade van f 700 'sjaars komt te staan. De zaak zelf moet in handen van een Raad van Eer gesteld zijn. Zuidcr-IIypotheekbank. Op 23 dezer werd te Breda de jaarlijk- sclie Algeineene Vergadering van aandeel houders in de Zuider-Hypotheekbank ge houden, waarin over het vierde boekjaar verslag werd uitgebracht. Wij ontleenen daaraan het navolgende In 1902 werden gesloten 90 leeningen tot een 'gezamenlijk bedrag van f 1 297 000, makende met het bedrag der tot ulto. December 1901 ge sloten leeningen, ad - 3.382.190, een totaal van t 4.679.790, Hierop werd afgelost tot ulto December 190 l'f 877.827.24 en gedurende 1902 .-445.903.01 1.323.730,25 zoodat liet saldo der hy pothecaire leeningen op ulto. Dec. 1902 bedroeg f 3.356.059 75 In den loop van dit boekjaar was de Bank drie malen genoodzaakt tot executie over te gaan zonder dat verlies werd gele den ol' inkoop van eenig onderpand noodig was. Tot 31 Dec. 1901 was in omloop aan 37o en 4% pandbrieven voor een bedrag van f 2.448.900, Gedurende 1902 werd ge plaatst 4% pandbrieven voor - 827.000, zoodat op 31 Dec. 1902 totaal in omloop was. f 3,275.900, Het winstsaldo bedraagt f 18.888.065 (tt-gen f 15.091.56 in 1901; f 13.129.056 in 1900 en f 710L.03 in 1899) en liet toe, na afschrijving van alle fictieve balanswaar den ad f 706 0,685, een dividend uit te keeren van 77/io°/o- Op voorstel van het Bestuur besloot evenwel de vergadering het dividend, na voormelde afschrijving, te be palen op 5°/o nadat bij de statutaire reser ve was gevoegd een bedrag van 1.761.65 en bovendieu eene extra reserve was ge vormd van f 5.099.96, waardoor de totale reserves thans zijn gestegen tot f 8.152.276. De vergadering herbenoemde de aftredende Commissarissen, de heeren Mr. J. W. J. van Mierlo en J. A. Zip. Tot accountant voor het boekjaar 1903 werd benoe rd de heer E W. Schallenberg te Rotterdam en tot diens plaatsvervanger de lieer J. D. Reiman te Amsterdam, bei den lid le klasse van het Nederlandsch Instituut van Accountants. Het aan het Verslag toegevoegde rapport van den heer E. W. Schallenberg, accountant der Bank over dit boekjaar, vermeldt dat de boekhouding door hem is gecontroleerd en in orde bevonden cn dat de Balans en Winstrekening per 31 Dec. 1902 in over eenstemming is met de boeken en beschei den, terwijl hij zich overtuigd heeft van de aanwezigheid der waarden, op de Balans ver meld. Capelle, 22 Maart. Onder de geslaagden bij het examen voor de Rijksnorml. te Waalwijk waren drie leerlingen uit deze gemeente n.l. H. J. v. d, Waals, lac. van Dougeu^eu Adr. v. d. Hoeven. Raamsdonksveer, 23 Maart. Bij de ge houden aanbesteding voor levering van ro .- gebrood ten dienste van den Algemeenen Armen was minste inschrijver den heer L. de Wit alhier 5. 63/.i cent per K G. Aan hem is de levering opgedragen. Het adres van Jhr. Korthals Altes c.s. heelt ook alhier gecirculeerd. Met geuoegen kunnen wij mededeelen dat het door vele ingezetenen van hier en Geertruidenberg ge— teekeud is. Gisteren middag is het 5 jaiig zoontje van den heer K. in eenen sloot achter het huis te water geraakt en verdronken. Zijn tweeling broerije dat met hem speelde liep dadelijk naar huis doch de spoedig aanwezige hulp mocht niet meer baten. Oosterhout. Bij den burgemeester onzer gemeente is een voordracht ingediend voor de benoeming van een plaatsvervangend lid werkgever in den raad van beroep der on gevallenwet voor het ressort Breda, n.l. de heer W. J. P. Travaglino alhier, voorzitter van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabri kanten. Meeuwen. De feestelijkheden, waarvan in 't vorig nummer een meer uitgebreid verslag door mij werd gegeven, behooren weer tot het verleden, en allen zijn wederom tot 't gewone leven teruggekeerd. In de schitterende ontvangst, in de warme hulde onzen Edelachtb. Heer Burgemeester en zijne echtgenoote bereid, zal ZEdelachtb. een bewijs hebben gezien van de warme liefde, genegenheid en toewijding, die de gemeentenaren hem toedrageu een bewijs van de dankbaarheid dat H. M. de koningin hem voor eenigen lijd aanwees om 't bestuur onzer gemeente te dragen. En wij hopen en vertrou wen dat hij nog vele jaren het roer hier zal blij - ven voeren, dat hij met jeugdigen ijver, onver moeid zal streven, om onze gemeente meer en meer tot bloei te brengen. Dat is zeer zeker ons aller hartewensch en die wij twij felen er niet aan, wel in vervulling zal gaan. Leve de Burgemeester van Meeuwen 1 Leve zijne echtgenoote Ongeval. Zondag heeft in de Coehoornkazerne te Arnhem een treurig ongeval plaats gehad, waarvan de milicien E. uit L., behoorende tot de lichting 1900 en ingedeeld bij de le comp. van het 4e bataillon, liet. onschuldig slachtoffer werd. Bij het koffie drinken was hij nl. met zijn makker op vriendschappelijke wijze aan het stoeien. E. gaf K. een klap waarop IC. antwoordde met een koffiexoui in de richting van E. te werpen. Deze werd daardoor zoodanig aan de slaap getroffen dat een bloedende wond ontstond, die zijti overbrenging naar het militair hospitaal noodig maakte. Daar deden zich verschijn, selen voor die wezen op hersenschudding en 's-avonds half negen reeds was E. een lijV Voor zijn dood heeft E. nog kunnen verklaren, 'lat hier aan een ongelukkig toe. val inoet worden gedacht en in geen geval aan boos opzet. De milicien Kdie gehuwd is, is in ar. rest gesteld. Er vandoor. Een reislustige korporaal uit het garni zoen te Haarlem, die er een week of drie geleden vandoor ging, is naar men mededeelt te Dresden en z.il door Saksische regeering worden uitgeleverd, omdat hij zich bij zijn heengaan schuldig heeft gemaakt aan diefstal vau goederen, den staat toebehoorende. Hij nam nl. inede een revolver van een tamboer zijner compagnie en twee pakjes patronen van een andere tamboer, die op wacht was. Oplichterij. Bij een paardenslachter te Utrecht ver voegde zich Zaterdagavond een Duitscher in gezel-chap vau een jonge vrouw. Zooals hij voorgaf, vertoefden zij reeds eenigen tijd in Holland en hadden door een handel in ma nufacturen, waarmede zij den boer opgingen, steeds voldoende in hun onderhoud kunnen voorzien. In den laatsten tijd waren de zaken echter zóó slecht gegaan, dat zij maar hadden be sloten hun fortuin elders en wel in den „Trar.svaai" te gaan zoeken. Daartoe be hoefden zij echter geld en om daar nu aan te. koTen' wilde hij zijn paard en wagen die hij bij zich had, verkoopen. Aanvankelijk geloofde de slager dat verhaal, doch kreeg spoedig achterdocht, toen de Germaan voor alles te zamen slechts f 75 vroeg lerwijl naar zijn schatting de waarde minstens het drie voud was. Hij liet daarvan evenwel niets blijken en kocht voor den gevraagden prijs paard en rijtuig, doch waarschuwde onmiddellijk de politie. Deze had het tweetal weldra te pakken en kreeg er ten slotte de bekentenis uit, dat de Duitscher en zijn vrouw te Haunover woon- deu en dat zij nog niet lang geleden van daar rvaren vertrokken na er eerst paard en wagen te hebben gehuurd. Om mogelijke ontdekking te voorkomen, hadden zij dadelijk na hun vei trek een an deren naam aangenomen. Zoowel op paard en wagen als op het geld dat nog in hun bezit werd bevonden, werd door de politie beslag gelegd, terwijl het echtpaar voorloopig in bewaring werd gesteld en dus vooreerst den „Transvaal" wel niet zal zien. De kanonnen van De Ruyter. Aan een particulier schrijven uit Cicilië, waarvan de „N. R. Ct." inzage werd ge geven, ontleent het blad net volgende Door de welwillende tusschenkomst van den consul der Nederlanden te Messina, den lieer J. Scaccianose, werden wij in de ge legenheid gesteld de kort geleden uit de Straat van Faro opgehaalde kanonnen te bezichtigen. Zij zijn, ten getale van ruim 25, afkomstig van Spaansch-Hollandscke vloot onder De Ruyter en der Fransche onder Du Quesne, gezonken in den zeeslag bij den Etna (1676), waarin onze De Ruyter overwinnaar bleef, maar doodelijk gewond werd. Wij waren diep onder den indruk van deze getuigen van ons groot verleden, die ruim twee eeuwen op den zeebodem begraven, ons als uit een langen slaap ont waakt, schenen toe te spreken over de vele zeeslagen, waarin zij onder den grooten admiraal hadden mogen dienen l)e meeste der stukken zijn min of meer beschadigd, uitgezonderd enkele. De lengte wisselt af tusschen 1.40 M. en 1.70 M., de doorsnede naar verhouding tusschen 0.30 M. en 0.50 M.het kaliber is van 814 cM. Opvallend weinig hebben de 9 Holland sche stukken geleden, wat wel op de de gelijkheid van het brons, waaruil zij ver vaardigd zijn, duidt. Vijf daarvan dragen het opschrift Admiraliteits-Residentie Amsterdam", de vier andere „Admiraliteits- Residentie Rotterdam." Zij zijn versierd met een medaljon, waarop de Nederlandsche Leeuw op twee ankers; eenige smalle brons-reliefs, voorstellende raeergodinnec en nymphen, ronden de kanonranden handig af en zijn zeei kunstig bewerkt. Het is te hopen, dat deze belangrijke historische vondst spoedig zijn weg naar Nederland zal vindeD. De autoiiteiten te Messina dringen op spoed aan en zijn ge neigd de overneming zooveel mogelijk te vergemakkelijken. De kanonnen behooren in Nederland thuis. Dat men de gelegenheid om zoo merkwaardige getuigen van ons historisch verleden voor het land te verkrijgen, niet late voorbijgaan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s. v. p. eenige regels te plaatsen in uw veelgelezen blad. Ik las j.l. Zaterdag met genoegen het ingezonden stuk over den toestand van de Kloosterwerf. llet is daar erg, dat weet ik ook, maar het kan er zoo'u smerige boel nog niet zijn als aan de Haven. Daar staat een urinoir, er is ook een put maar die is altijd verstopt. Zou daar niet eens verbetering in gebracht kunnen worden. Het was te wenschen, want de toestand is zoo erg zelfs dat het bij meuschen zelfs ia den kelder dringt.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2