I DE DIKKE. siösmo4fii. Gemengd Nieuws MENGELWERK. H andels berichten. Burgerlijke stand. 372ste Staatsloterij. Bekendmaking 'N' 1 i 'I 'i Prijs f 20000 No. 18811 u - 5000 8615 u u - 1500 20150 17601 - 200 8525 u u - 100 15310 11846 I i i i i z/fIet Volk7' deelt mede, dat ook legen V 'are administratie door de politie proces- i iierbaal is opgemaakt wegens het uilgeven an de plaat, waarop dr. Kuyper wordt oorgestel d, een werkman worgende. -Zondagavond zal er te Utrecht vanwege •i Roomsch-katholieke actie aldaar een groote eeting worden gehouden ten gunste der •geerir.gsontwerpen. Spoorwegpersoneel. De conferentie van Woensdagmiddag 'isschen het bestuur vap den A. S. D. ond van Spoorwegpersoneel „Recht en licht" van de directie der SSduurde teer dan twee uur. Het resultaat, dat zeer ?rblijdend kan genoemd worden, is echter og niet geheel voor publiciteit geschikt, '^el zijn wij gerechtigd mede te deden 'e. dat de bemoeiingen voor de remmers loven de 30 jaar met gunstige uitslag zijn lekroond. Deze beambten zullen werden I ingesteld bij genoegzamen bekwaamheid i)t assistent-pakmeester op een salaris van ijnducteur le kl.en 2e dat de premien an het treinpersoneel een wijziging zullen •fldergaan meer in den geest vallende van leze beambten. 1 Op de a. s. Bondsvergadering welke op 6 April a. s. te Utrecht zal worden ehouden, zal een uitvoerig verslag door e afgevaardigden worden uitgebracht. In een Donderdagavond door de af- eeling Amsterdam van den Algemeenen federl. Bond van spoor- en tramwegper- jneel gehouden en door zeshonderd leden an heide Spoorwegmaatschappijen bijgewoon- e vergadering in Plaucius, is met 597 -emraen vóór en 3 in blanco de volgende ïolie aangenomen 7De vergadering, enz., gehoord hebbende e besprekingen over de gewijzigde wets- ntwerpen, spreekt zich uit het landelijk omité te volgen stelt vertrouwen in het oofdbestuur; en zal op liet eerste sein et werk neerleggen tot wering van de wangwetten, tot doorvoering van den loneisch, wedenndiensttrediiig van ontsla- enen, beperking der willekeur van de nmiddellijke superieuren en voor het ehoud van de organisatie,/. Enkelen waren van oordeel dat vooralsnog e loop der wetgeving kon worden afgewacht, och verklaarden zich ten slotte toch voor e werkstaking. Sprang. Op de voordracht voor onder ■ijzer aan de openbare school alhier zijo i alph. orde geplaatst de Heeren A B. de loor te Amsterdam, M. M. Stam te Vrij oeven Cappclen W. Vleugel te Wolfaartsdijk. Capelle, 3 April. Toen de heer K., a:ts e Waspik, hedeomiddag per motorfiets ons orp passeerde, sprong een hond tegen het oeriuig'" op, met het noodlottig gevolg, dat e Heer K. viel. Bij zijn collega den Heer )e R. alhier binnengebracht, bleek de pols ebrokeu. Kaatsheuvel, Den laatsten tijd is hier zeer eel gewerkt aan de verfraaiing der gemeente. )e wegen zijn vernieuwd of hersteld en .cdeeltelijk met boomen beplant. Nu weder s er eene prachtige, hardsteenen pomp ge— ilaatst in 't midden van 't dorp. 't Is een vaar sieraad, een moonment, zouden we :aast zeggen. De leveranciers, de firma Pe it van Tilburg hebben eer van hun werk. Kaamsdonksvccr, 3 April. Woensdag her- lacht de Eerw. Overste van het Liefdegesticht •lhier den dag waarop zij voor 12V2 jaar als oodanig benoemd werd. Op den uitdrukke- ijkeu wensch der Eerw. Jubilaresse was ter •iering van dit jubilé geen werk gemaakt. Dusscn. Gisteren is liet schip De Emma- iael" van Hompus alhier geladen met :en vracht grint voor Keizersveer bestemd labij Gorkum door den stoomboot „Thor 1 aangevaren eu gezonken. Schipper vrouw :n knecht redden zich met de roeiboot na eeds halverwege te water geraakt te zijn. 's-Hcrtogenbosch, 2 April. De Commis- ;aris der Kouingin heeft tot voorzitters en eden der gezoudheidscommissien benoemd le heeren Te Tilburg: dr. van Zinnicq Bergmaun, k. pastoor, voorzitter E Jansseus, dr. L f. M. Eigenraam, J Keijzer en A. Blomjous eden, allen aldaar Te Roosendaal C. J. Verheijen, te Roo sendaal voorzitter; A. Bom te Dintelooid; A.. P. B. Jansen, te GastelW. P Poeters, e Oudenbosch en P, Bastiaansen r.—k. priester, te St. Willebrord, leden. Tilburg, 2 April. Naar men uit goede brou verneemt, is door de twee deskundigen, architecten Bilsen te Breda en van der Geld beeldhouwer te 's—Hertogenbosch, goedge keurd ontwerp—monument voor wijlen bur gemeester Jansen, nu ook door de uit den gemeenteraad daartoe benoemde commissie goedgekeurd, en zal weldra de uitvoeiing daarvan aan den ontwerper worden opge dragen. Het eenige, waarop men nog stuit, is de plaats, waar het monument zal verrijzen het plein den Heuvel, dat daarvoor eerst in aanmerking kwam, is opgegeven, men over weegt nu het mouument voor het station te plaatsen. Ecu welgelukte Aprilgrap. "Woensdag ontvingen de officieren der dd. schutterrij te Haarlem een keurig gedrukte uitnoodiging om op Woensdagavond in groot tenue te verschijnen in de bovenzaal van hei Brongebouw, teneinde aldaar hun op wachting te maken aan Z. L. II, Prins Hendrik, die dien dag bij den heer mr. G. Van Tienhoven zou te dieueeren zijn. De t*ap was met een looper belegd, de zaal keurig met groen en bloemen gedeco reerd en even 8 uur kwamen verschillende heeren in feestkleeuij binnen, wachten, wachtten en wachtten nog eens, maar wie er kwam.... de Prins niet. Teleurgesteld dropen de heeren af. In 't buffet zaten de aanleggers van dc givp hun kameraden hartelijk uit te lachen. Een ontploffing;. Men schrijft uil Haarlem Woensdagochtend even hall acht heeft alhier een vreeselijke lamp plaats gi had. Midden in de s;a<i p de Gedempte Oude Gracht in een complex van huizen ligt het pe'cee!, waarin de firma Hoeiing haar chemische wasscherij en ververij heeft. De inridving is door een poort in iwecen g< scheiden, doch over die poort is een gang die gelegenheid biedt (e komen van de sti ijk- en di oogkamer in bet andere deel waar de machines staan. Op die strijkkamer zijn iu gewone omstandigheden acht meisjes en vrouwen aan den arbeid, doch toevallig waien er Woensdagochtend slechts vier, toen te 7.40 ongeveer opeens een hevi e ontploffing plaats gehad, die een muur van pi. m. 2 decimeter uiteensloeg. Dadelijk s.ond alles in lichte laaie en vatten de kleederen der meisjes vlam. Een sprong uit een laam aan de voorzijde en haar werden daar de brandende kleeren van het lijf gerukt, de anderen ontkwamen ungs een trap, waarbij een de tegenwoor digheid van geest had een deken om te gooien, om de vlammen te blusschen wat niet baatte, en zoo kwamen zij allen buiten, de gehuwde vrouw Maria Deinison, haar zuster Anna en het meisje Liua van Deene, wel allen met erge brandwonden doch zoo dat zij konden gaan, maar het meisje Trijntje .Gioot met zulke hevige brandwonden aan rug, hoofd, handen en beenen, dat zij voor dood werd weggebracht naar het gasthuis, waarheen ook d anderen werden overge bracht. Intusschen had de ontploffing ook een gat geslagen in de machinekamer, waar zich zes man bevonden eu was ook daar, en in het magazijn waarin drie meisjes bezig waren, brand ontstaan. D.ze aile wisten te ontko men. Een oude vrouw die boven woonde moest met geweld door een politieagent naar bui en worden gesleept. Zij wilde eerst haar kap nog opzeiten, niettegenstaande alles om haar heen reeds brandde. De staf van de biaudweer, vrijwilligersspuit en eenige slan- genwagens der politie waten spoedig op het terrein, dal door de poltlie met het oog op mogelijke verdere ontploffingen over een giooten afstand werd afgezet eu zoo was le 9 uur ongeveer het gevaar geweken. Tengevolge van de weinige inschikkelijk heid van het publiek was dc politie genood zaakt op de Raaks een charge te doen met de blanke sabel. Een man werd gearresteerd. De commandant der brandweer houdt voor de oorzaak dat op de droogkamer goed heeft gehangen, dal te veel in benzine was gedrenkt zoodal zich de omgeving heeft gevuld met door benzinedampeu oververza digde lucht. De kachel op de strijkkamer zou dan die dampen hebben doen ontploffen. De belendende perceelen hebben veel watetschade, doch het liep daarmede overi gens goed af. Van het perceel vau den heer Hoeiing brandde het eene deel totaal uit eu het andere boven. Hij was verzekeid. De toestand van de vier meisjes is treurig. Van alleu zijn de gezichten totaal zwart gebrand, de armen en beenen eveneens en de hoofden zijn zoo gezwollen dat zij bijna onherkenbaar zijn. De behandelende geneesheer deelde mede dat de toestand van allen, zooals steeds bij brandwonden, hoogst gevaarlijk is, doch dat omtrent het verloop nog niets kan gezegd worden daar pas het eerste verband was gelegd. Het is nu iu korten tijd de derde keer dat alhier benzine—ontploffing ontstaat. In het Rozenprieel kostle dat den eigeraar het leven en in de Helnibrekerssteeg brandde alles totaai uit. Iu de Raadszitting van Woensdagmiddag gevraagd of het nu geen tijd wordt dit De jaarmarkt werd druk bezocht waartoe het gunstige weder niet weinig bijdroeg. De handel was over 't geheel nog al levendig. Van eene vaste huidenmarkt kon men ver leden we?k reeds gewagen en sed rt wor den dank zij den aanvoer van eenige mooie partijen gezouten La Plata der nieuwe slachting vrij wat z.tken gedaan. Ook in den lederhandel komt meer be weging en de prijzen zijn voor prima soor ten zwaar en licht wel zoo stijf. Het mooie voorjaarsweder schijnt ook zeer gunstig te werken op de schoen makerij, 't Is waar de beste tijd van 't jaar is voor dien belangrijken lak van nijverheid aange broken maar zelden zag men zooveel be drijvigheid, op het correspondeercnd tijdstip als thans. Als deze drukte, zooals spreek woordelijk de vette zes weken, tusschen Patchen en Pinksteren worden genoemd, rang voortduren, dan gaan de schoenfabri kanten een voordeelig jaar te gemoet. DUSSEN, 2 April. Botcrprijs per K.G. van f 1.04 1.14. Middel markt f 1.10. Aanvoer 98 K.G. Eieren f 0.70 de 26 stuks. In no. 30 van 't feuilleton, in ons no. van 1.1' Zaterdag, is iets weggelaten. 2e kolom ongeveer middenin moet staan tusschen den regel üe president blijft een oogenblik staan, en Pa9 op, oude, enz. Het volgende .Echter niet om de wild-romantische streek te bewonderen, maar wel 0111 zich te overtuigen, of er ook iemand in de nabijheid is, die hem bij de zigeuners kan zien binnengaan. Na een gerust stellend onderzoek in dezen, sluipt hij als't ware op de vervelooze deur toe eu luistert even, of alles nog stil in de hut is. Dan stoot hij haar haastig open en treedt binnen. Nog blijtt alles stil en Richard van Wollingcn overvalt een gevoel, als is hij een plaats des on- heils betreden. Het is zoo duister in de enge ruimte, dat hij geen hand voor de oogen zien kan. .Heila, Erenko roept hij luide, .waar zit ge toch Kom voor den dag, oude chavuiti" Daar vlamt plotseling een lichtje op in de duisternis. De oude Eser.ko heeft een zwavelstok aangestoken enabij het flikkerende sehijnsel van deze vlam wordt een eigenaardig looneeltje zicht baar. Eenige gestalten liggen onverschillig op den vloer. .Voor den duivel, wie zijn dat allen?' vraagt de president, geergerd over de aanwezigheid van deze vreemde en havelooze verschijningen. Hoewel deze weglating wel niet zoo storend voor den lezer was, geven we ze hier toch volledigheidshalve even weer. Red. gevaarlijke bedrijf te banneu buiten de bebouwde kom der gemeente temeer daar wij in eigendom hebben, achter de lichtia- brteken een geheel vrij liggend stuk grond. Het mag een geluk woiden genoemd dal het perceel op de Oude Gracht niet totaal was ingesloten, doch dal zich op zijde een terrein bevond van Eigeu Hulp. Anders was de ramp uog grooter geweest. Hoewel het treurig is moet toch worden medegedeeld dat de ramp geheel en al is te wijten aan de slachtoffers zelf. Het eiken dag omgaan met gevaar heeft haar zorgeloos gemaakt Wat toch is een geval. De werksters mochten nooit een kachel aanmaken in hun strijkkamer als in de helende droogkamer goederen hingen. Toch deden zij dit, althans zij die er het langst werkten, reeds geruimen tijd, totdat nu de ramp volgde. Het is de politie gebleken dat in het gebouw alles precies was ingericht zooals de vergunning luidde. Dat ia door een der inspecteurs op zeer minitieuse wijze nagegaan met de vergunning in de hand. In hel isóleerlr k was pl. m. 54 K.G. benziue. terwijl er 140 K G. mocht ziju. Vrijdagochtend was de toestand der slachtoffers nog onveranderd. WAALWIJK 2 April 1903. üp de jaarmarkt weid heden veel hoornvee aangevoerd, dat tot flinke prijzen vlug verkocht werd. Kalfbeesten f 150 a f 207, »/j Dito vaarzen f 140 a f 210 Weivee werd aan flinke prijzen vlug verkocht Een exemplaar vet vee f 275. Jonge varkens aangevoerd 310 stuks, verkocht vun f 3.75 a f 14.50 lcr botermarkt afgeslagen en verkocht 565 ke van 1 1.15 a 1 1.23 per kg. Eieren 3 a 4 cent per stuk. (Een verzuchting.) Wat kan ik er aan doen, dat ik zoo dik hen Ik heb zeil mijn lichaamsgestalte niet uitgezochtHet aanzienlijke embonpoint, dit ik meesleep door het leven, heb ik toch niet aan mijn eigen keus te danken Het noodlot heeft het me opgedrongen, dat is zelfs officieel geconstateerd, want toen ik eens een pas voor het buitenland noodig had, schreef de betreffende ambtenaar on der de rubriek //gestalte" met prijzenswaard rechtvaardigheidsgevoel de aanduiding „ge drongen." Hoe komt het dan, dat iedereen met me spot Met welk recht raag mijn kleermaker hoonend lachen, als hij, terwijl hij me de maat neemt voor een nieuwe jas, de voor mij aangename woorden spreekt U is sedert het vorige najaar weer drie centimeter dikker geworden U moet meer beweging nemen, raadt de een. U moet niet zooveel eten, beveelt de tweede. Nu ja, als ik minder eet, krijg ik mijn genoegen niet, eu als ik meer beweging neem, krijg ik nog meer honger. Ik kan geen voet op straat zetten, of een bekende spreekt me aan met de woorden Hoe gaat het j\ru eigenlijk 'hoef ik liet niet te vragen. Men kan wel zien, dat het je goed bekomt. Goeie hemel, wat groei jij in de breedte, merkt een ander op. Sapperloot, kerel, wat wordt jij dik, hecomplimenteert me de derde. Mijn neefjes en nichtjes bewijzen mij de bijzondere oplettendheid mij nooit anders dan deu „dikken" oum toe noemen. Vandaag heb ik Dikkes op straat ont moet, vertilt één van mijn vrienden aau een anderen. Welken Dikkes Hij antwoordt niet „den jongen", of „dien met den inooien baard", ot „den kleinen"; neen, hij zegt: "den dikken." Het is, om wanhopig te worden. Kom ik in een bijna geheel volle tram, en beweert de conducteur, dat ddór, aan den linkerkant, nog een plaats is, dan krij gen allen, op die bank zittende negen per sonen, plotseling den schrik beet. Niemand wil opschikken uit vrees, dat ik naast hem te zitten zal komen, tot ik mij met een krachtig „pardon ergens plaats verschaf. Vroeger was ik altijd zoo beleefd, mij ou der zulke omstandigheden altijd met een halve hoekplaats tevreden te stellen. Sedert ik echter de voortdurend booze gezindheid der tnenschen heb ondervonden, maak ik het mij zoo gemakkelijk mogelijk. Als ik naar den schouwburg ga en mij in een rij wring, om mijn juist in het midden gelegen plaats op te zoeken want hoek- plaatsen krijg ik niet, de verschillende bu reaulisten, die mij kennen, schijnen daar omtrent een stilzwijgende overeenkomst ge troffen te hebben dan ontstijgt den kelen van de reeds zittende dames en heeren, die mij moeten laten passeeren, een zacht ge mompel, dat altijd neerkomt op deze wijs heid Hoe wil die dikzak hier doorkomen E11 dan werpen zij hoosaardige blikken op me en drukken zich zeer opvallend ach teruit, om de vermeende vervaarlijkheid van mijn dikte, nog krasser te doen schijnen. Geregeld blijf ik dan ook altijd met mijn horlogeketting of een knoop van mijn jas aan het kantgarnituur van een dame hangen, en hoe grooter clan het daarover ontstane gelamenteer is, des te meermalen ga ik er iu de entr'actes uit, om mij ten minste eenigszins te wreken. Wanneer ik op een bal ben en midden onder de heeron sta, die voornemens zijn het dansbeen te zwaaien en afspreken, welke dames zij zullen èngageeren, dan richt vast en zeker de een of de ander tot mij de gevoelvolle woorden Zeg, jij danst, zeker niet, hè Sapperloot, waarom zou ik niet dansen Zeker zal ik dausen. Ik clans zelfs met een zekere, hoogst respectable bevalligheid en gemakkelijkheid Maar als ik mij dan op weg begeef, om dc een of andere schoone voor me te charteren, dan klopt me hal verwege de gastheer allervriendelijkst op den schouder en zegt Voor u heb ik in het rookzaaltje eeti kaartclubje georganiseerd, want dansen is voor u toch niets 'k Wou dat hen alleu den koekoek haalde Een familie, waarmee ik nauw bevriend ben, lijdt in haar woonkamer aan stoelen, die op bevel van Hare Majesteit de Mode zoo slank en aetherisch van constructie zijn dat men niet kan begrijpen, hoe zulk een zitmeubel zonder ondersteuning met kruk ken op zijn eigen pooten kan staan. Wil ik daar nu gaan zitten, dan wordt mij een stoel weliswaar niet op den man af gewei gerd, maar op het gelaat van de vrouw des huizes spiegelt zich zulk een naraelooze angst af, dat ik een ongeluk zal krijgen eu niet, zooals misschien de een of andere spitsvondige lezer zou meenen, dat er iets met een stoel zal gebeuren dat ik er de voorkeur aan geef, den geheelen avond te blijven sti an. Dan vraagt dc vrouw des huizes mij weliswaar met veel vriendelijk heid, waarom ik niet in één van de beschik bare armstoelen ga zitten, maar wat dit betreft, is het weer fataal, dat ik in zulk een door zijleuningen begrensd ding hoog stens halverwege pas en daar het me geneert dat te verraden, antwoord ik, zij het ook met bezwaard gemoed Dank u, maar ik zit den geheelen dag en daarom sta ik liever 's avonds. Reis ik 's zomers voor mijn pleizier, dan krijg ik, voor ik aan de plaats mijner be slemming hen, in den spoortrein en in de tram altijd hetzelfde onwillige gemompel van de zich verongelijkt gevoelende mede reizigers te hooren en altijd dezelfde eu voor mij geheel nieuwe aardigheid Die moest eigenlijk twee plaatsen ne men. Maar daaraan stoor ik me maar weinig. Boven zulk? nietigheden ben ik vrijwel verheven. Wat mij echter in onbeschrijfelijke woede brengt, is, dat ik afstand moet doen van een natuurgenot, dat ieder ander raensch zich kan verschaffen, namelijk den omtrek achteruit door de beenen bekijken. Dat kan ik niet, tenzij ik op mijn hoofd ging staan, wat ik, tusschen twee haakjes gezegd, ook niet kan. Andere menschen gaan, als zij voor een onvoorziene reis een pak noodig hebben, naar den eersten den besten winkel en zoeken naar believen onder de reeds ver vaardigde kleedingstukken datgene uit, wat hun bevalt. Voor mijn afmetingen is geen jas voorradig op de geheele wereld. Voor mij bestaat er geen front, geen boord, be slaan er geen manchetten, tenzij ik ze extra b°stel. En de dames, die me de maat nemen lachen dan altijd zoo grappig, zoo grappig Verwenscbte vrouwelippen, die zulk een lach doorlaten. Als iemand de levensuren zoo vergald worden door voortdurende er- gerni«, in onophoudelijk gemis van vreugde en genot, die ieder ander schepsel dagelijks deelachtig wordt, dau zou men denken, dat zoo iemand alleen reeds tengevolge van de aanhoudende opgewondenheid, waarin hij zich bevindt, mager moest worden. Maar neen duizendmaal neen, hoe meer ik me erger des te dikker wordt ik. Om mij nu niet meer te moeten ergeren besloot ik een laatste middel te probeeren. Ik kocht een groot aantal flesschen met ontvettend bronwater, dronk er iederen morgen zooveel van als ik in mijn lichaam kou krijgen, maakte dan een lange wande ling en legde mij een doelmatig dieet op. Wat ik at, zou, nauwelijks voldoende geweest zijn om een zuigeling in het leven te houden. Ik onthield mij van aardappelen, at geen brood, vermeed vleesch, dat ook maar door de minste vetverdenking gecompromitteerd was. Ik weerstond de verleidelijkste groen ten, mijn ziel verborg beschaamd zelfs den ailerminsten trek in hier. Zoo hield ik het vier, zes weken vol. Toen was de kuur ge ëindigd. Ik had mijn vrienden gedurende al dien tijd uit vrees voor verleiding niet opgezocht. Nu wilde ik hen voor het eerst weerzien. Ik wist, dat zij daar en daar waren. Ik ijlde met gevleugelde schredeu naar hen toe. Wat zouden ze kijken Ik trad binnen. Goeieu hemel, kerel, wat hen jij iu die paar weken dikker geworden. Dat was liet. eerste woord, dat ik van mijn vrienden te hooren kreeg. Sedert dien tijd heb ik mij in mijn lot geschikt. Ik neem aan, dat ik onder het sterrebeeld der Tweelingen geboren ben en dat de ooievaar, die indertijd mijn trans port naar de aarde bezorgde, zich verschreven en op de kwitantie gezet heeft: „Dubbele vracht voor enkelen prijs". WAALWIJK. 28 Maart—3 April 1903. GEBOREN: Petronella Maria d. v. W. Sprangers en E. van den Hoven, Adriana Maria d. v. N. J. van lloof en J. M. Mutsaers, Gerardus Johannes 7. v. L. F. van den Broek en J. van Keulen, Louisa Petro nella Cornelia d. v. C. C. de Greeff en G. J. Verwiel, Gerardus Johannes z. v. J. de Gouw en A. M. van Loon. BAARDWIJK. GEBORENGijsbertus Jo9ephus, z. v. Marlinus Anlonius van Riet en van Antonia Spijkers, Carolina Johanna Cornelia d. v. Johannes Cornelia Vermeer en van Johanna Pullens, Albertus z. v. Josephus Staal en van Alida .Maas, Jan z. v. Gerrit Maas en van Maria Johanna van Meeuwen, Jo seph 7,. v. Antonie Pullens en Wilhelmina van '/.on. OVERLEDEN: Maria Catharina Verhuist 56 jaar, Levenloos geboren kind van Coinelis Schonis en Anna Maria van Hulten. SPRANG. Burgerlijken stand over Maart. GEBORENMaria Clasina d. v. H. M. Zwart eu W. B. C. de Jong, Cornelia d. v. W. Braspenning en M. de Haan. Pieter Bastiaan z. v. C. Haverhals en F. M. van der Sijde. Cornelia Adriana d. v. L. Mesch en M. Koenen. Jenneke d. v. A. van der Schans en M. Ral ten. Christi- aan z. v. A. de Rooij en M. Zwijgers. Petronella Maria Francisca Cornelia d. v. C. A. Mahieu en A. M. den Exter. Ger rit z. v. A. C. Paans en A. M. A. van Pelt (wonende te Capelle. Jacobus z. v. L. 11. de Koon en VVRos. Levenloos aan gegeven kind van F. A. Brouwers en A. Leenen. De Hoogste prijzen der 2e klasse Trekking vou 1 April. V H II U 15159 144.02 14820 11768 Trekking van 2 April. Prijs v. flCO No. 710 2155 3117 6337 Het Gemeentebestuur van Waalwijk maakt bekend, <lat ter secretarie voor belanghebbenden ter inzage is nedergelegd het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant van 17 Maart j.l. waarbij is bepaald dat alhier op Dins dag 25 Augustus 1903 eene centrale provinciale premiekeuring zal worden gehouden tot liet toe kennen van 5 bewaringsprijzen elk van 1' 300 en 6 bewaringsprijzen elk van 1 250, voor merrien van ten minste 3 en ten hoogste 6 jaar oud. Belanghebbenden, die hunne merriën naar de oedoelde prijzen wenschen te laten mededingen, behooren daarvan tijdig, uiterlijk vóór 17 Aug. e.k. bij den heer L. Max, secretaris der Provinciale keurings-commissie te VBosch schriftelijk aan gifte te doen met opgaaf van le naam en woonplaats van den eigenaar, 2e naam, kleur, ken teekenen, ouderdom, hoogte en Ras (war'ohloed b (koudbloed der merrie. Waalwijk, 23 Maart 1903. Het gemeentebestuur voornoemd K. DE VAN DER SCIIUEREN De Secretaris, F. W. VAN LIE.MPT. Het gemeentebestuur van Waalwijk maakt bekend, dat blijkens aanschrijving van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant van 3 dezer te Waalwijk tusschentijdsche keuringen van fokstieren zullen gehouden worden op Donderdag 14 Mei, Maandag 13 Juli, Maandag 14 September en Maandag 14 December aanstaande te beginnen des namiddags om 3 uur, ter plaatse door het gemeentebestuur aan te wijzen. Zij die tusschentijdsche keuring van hun stie ren verlangen, moeten daartoe 14 dageD voor den keurings-dag aanvraag doen bij den voor zitter der keurings-commissie den heer Wijtvliet te Terheijden. Waalwijk 28 Maart 1903. Het Gemeentebestuur voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT, Vaststelling: der Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Wa1 wijk maken bekend: dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het dienstjaar 1903/1904, benevens de alphabetische lijsten der namen en voornamen van hen, die van de kie- zeislijst zijn afgevoerd er. van hen, die daarop zijn gebracht, van af heden tot en met den 21sten April a.s. op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd en legen betaling der kosten, in afschrift of afdruk verkrijgbanr worden gesteld. Tot en met den lsden April a.s. is een ieder bevoegd bij het Gemeentebestuur verbetering van de bovengenoemde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld panier worden gesteld. 1 Waalwijk, den 23n. Maait 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6