Een onrustige nacht. Adverfcentiën. Helangry' Burgerlijke stand. Handelsberichten. 372ste Staatsloterij. Ingezonden stukken. MENGELWERK. Laatste Berichten. "uitvoeringen. Te Nijmegen zijn floor de S.S. 30 geschorste beambten weder in dienst ge nomen. Te Maastricht zijn 10 geschorste ma chinisten en leerling-machinisten weder in dienst gesteld. Uit den Haag meldt men Vrijdagochtend had op het departement van waterstaat een langdurige conferentie plaats tusschen de ministers van waterstaat, van binnenlandsche zaken en van ooilog, met afgevaardigden van de direcliën der tweegroote spoorwegmaatschappijen. Door de directie der S S. wordt tie bepaling betreffende het toekennen van het dubbele der bezoldiging van het personeel voor zwaardere diensten tot 10 dezer ge handhaafd en dan ingetrokken Het is nu reeds zeker, dat 14-8 u.an der ('eutr. werkj.laats te Haarlem ontslagen blijven. De anderen komen voor een deel reeds heden weer aan 't werk, echter als nieuw personeel, zoodat vroegere dienst jaren niet meetellen in de pensioen-bereke ning enz. Te Groningen zijn vier machinisten, etn leerling-machinist en alle wagenlichters ontslagen. De overigen van het tractie- personeel, voor zoo veer reeds niet eerder ontslagen, zijn weer in dienst genomen, maar in rang teruggezet. Te Enkhuizen zijn 14 man van het spoorwegpersoneel, die gestaakt hebben, ont slagen, onder wie één. die over 2 jaar reeds aansprak had op pensioen. Bij den dienst der Staatsspoor te Utrecht zijn Donderdag 24 geschorste ma chinisten en 45 geschorste leerling-machi nisten weder voor dienst aangenomen, na in rang verlaagd te zijn. Te Arnhem zijn van de voorloopig weder aangenomen spoorwegbeambten twee voorgoed ontslagen. Moord te Uden. Heden stonden voor de arrondissements rechtbank te 's-Hertogeubosch terecht H. K., 19 jaar, gedetineerd en f. K., 22 jaar beiden koopman en beiden geboren en wonende te Uden. Aan den leu bekl. H. K. is ten lasle gelegd, dat hij in de gemeente Uden, in den avond van den 23en Februari 1903, met het oogmerk om hem zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, opzettelijk en gewel- dadig L. v. Boxtel met een mes een steek of snede ter hoogte van de verbinding van het rechtersleutelbeen met het borstbeen heeft toegebracht, ter lengte van 4*/$ en ter diepte van 15 c.M waardoor de slag ader is verwond geworden en een hevige, niet te stelpen bloeduitstorting is ontstaan tengevolge waarvan genoemde van Boxtel bijna oniniddelijk is overleden, alsmede een steek of snede ter hoogte van het linker schouderblad ter lengte van 3 en ter diepte van 4 centimeter. De tweede beklaagde was beklaagd dat hij dienzelfde avond en terzelfder plaatse L. v. Boxtel met een glas op hst hoofd geslagen en hem aldus bloedend verwond heeft. Het O. M. eischte 7 jaren voor den len beki., den 2en bekl, 14 dagen gevangenis straf. Brand te Blurieum. Naar aanleiding van de omstandigheden waaronder in de kolonie der internationale broederschap te Blaricum brand uitbrak kwam Donderderdag daar de officier van justitie uit Amsterdam aan, teneinde een onderzoek in te stellen. Vooral met het oog op de in de laatsten tijd door in woners van Laren; Blaricum, en Huizen ge- uiten bedreigingen tegen de kolonie lijdt het geen twijfel meer of de brand is aan moedwil toe te schrijven. Op last van den officier van justitie is door een photograaf van het verbrande huis een opname ge maakt. Donderdagmiddag kwam te Blaricum een detachement infanterie a?n uit Naarden ter bewaking van de kolonie. Bij de huizen, door kolonisten bewoond, zijn schildwachten geplaatst. De soldaten zijn bij de ingezetenen ingekwartierd. In vele huizen en werkplaatsen der kolo nie zijn ruiten ingegooid Cnpelle, 16 April. De uitvoering, gisteren avond door het kinderkoor gegeven, was tamelijk wel bezocht. De zangstukjes voldeden wel. Het pianospel waarbij twee Quatre mains n l. Dichter und Bauer, en Huzarenritt, werd zeer geroemd. De operette „De geleende Koekepan" werd heel aardig gespeeld. Met een bal werd deze avoud gestoten. Waspik, 15 April. Naar wij vernemen be slaat bij het bestuur der laiidbouwvereeniging, gevestigd te Raamsdonk het voornemen, de margarineboterfabriek alhier ?an te koopen en deze te doen inrichter, vor zuivelfabriik. Dit plan vindt zoo wel hier als te Raams donk bij de landbouwers algemten instem ming, daar de behoefte aan een dergelijke inrichting zich voor deze streek reeds lang doet gevoelen. Heden is van den werf der heeren P. en A. Ruitenberg alhier met goed gevolg te water gelaten de stalen Pleitz, genaamd Marie, groot 380 too voor rekening van den heer Alex. Tonglet te Selaijn (Belgie) en is de kiel gelegd voor een stalen Have— laak, groot 110 ton voor rekening van den heer Jac. Vonk te Oude Wetering. Kaumsdonksvecr, 17 April. De tteiuen loop is hier nog alles behalve geregeld. De laatste trein van 's—Bosch kwam gisteren met een uur vertraging aan. De Z. S. M laat geen extra-goederentreinen meer loopeu De booten der reederij M. Verschure &Co. op Amsterdam en Rotterdam kotuen vrij ge regeld binnen. WAALWIJK. Concert te ge.ven door de liedertafel «Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen op de zaal Musis Sacrum, op Zondag 19 April 1903 ten 7'/3 "ur. (Zie programma's.) t, is de ge'.uksaankondiging van Samuel -Ileck- sclier senr. in Hamburg welke zi-h in dit nommer van onze courant bev ndt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hisr en in den omtiek ge wonnen bijdragen eene zoo goede naam verwo. ven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. Op 17 April. 1. J. v. R. te Kaatsheuvel, straatschenderij vrijgesproken. 2. J. v. O. te Kaatsheuvel, orde rerstoring in dronkenschap 7 d. hechtenis. 3. A. v. d. W. te Drunen, visscherij overtr. 2 m. f2 of 2 in. 2 d. 4. P. G. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol. f 5 of 3 d. 5. A. H. te idem, openb. dronkenschap f 3 of 2 d. 6. J. v. II. en M. A. R. beiden te Kaatsheuvel, burengerucht, ieder f 6 of 3 d. 7, A. v. d. B. te Drunen, openb. dronken schap f 2 of 2 d. 8. H. O. te Kaatsheuvel, overtr. veldp. f 5 of 3 d, 9. M. D. nisvoor, jachtdelict f 12 of G d. 10. C. H. te Waalwijk, openb dron kenschap f 2 of 2 d. 11. J. M. al8voor, overtr. alsvoor f 3 of 2 d. 12. A. W. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f 3 of 2 d. 13. P. K. alsvoor, pol. overtr. f 0.50 of 1 d. 14. G. K. v. E. te Waspik, overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. 15. J. C.W alsvoor, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d. 16. S. P. v. d. L. te Raamsdonk, ordeverstoring f 6 of 3 d. 17. J. C. K. te Sprang, overtr. veldp. f 3 of 2 d. 18. A. S. alsvoor, overtr. alsvoor, fl of 1 d. 19. Fa. Wa. v. D. b/v C. If. te Waalwijk f 6 of 3 d. 20. Th. J. v. R. te Capelle, burengerucht f 3 of 2 d. 21. M. Chr. Q. alsvoor, openb. dronkenschap f 2 ol 2 d. 22. A. S. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol. f 0.50 of 1 d. 23. P. O. te Sprang, achtdelict, f 12 of 6 d. 24. M. H. alsvoor. overtr. veldp. i 2 of 2 d. 25. M. v. d. S. en A. J. v. T beiden te Sprang, overtr. pol. verord. ieder f 0.50 of 1 d. 26. P. H. te Nieuwkuik en P. H. te Vlijmen, burengerucht, de eerste 1 6 of 3 d. de tweede f4 of 2 d. 27. F. d. VV. te Haarlem, burengerucht, f 5 of 3 d. WAALWIJK. Von 1117 April. GEBOREN: Sebastiaan Johannes z. v. S. v. d. Pennen en E. M. v. d. Pennen. Marga ret ha Maria d. v. J. J. Duinoulin en C. v. Bokhoven. Laurentius Martin us z. vnn G. Pullens en J. M. v. Baardwijk. Jaco bus Johannes z. v.J. Dalmaijer en J. Janson. Gijsberlus Aloysius Antonius z. v. G. v. d. Mcijdehberg en G. J. van de Water. OVERLEDEN: E. Maas echtg. v. D. de Kroon 60 j. M. C. Dielman 7 mnd. IIU W.-AANGIFTE VV. H. Hens 24 j. en A. J. van Huiten 22 j. WAALWIJK 16 April 1903. Er was ter hoornveemarkt veel aanvoer en veel kooplust. Kalfbeesten f 165 a f 240, Dito vaarzen f 145 a f 200 Weivee werd aan flinke prijzen vlug verkocht Weilamrneren aangevoerd 55 stuks, prijzen van f 3,25 tot 7,50. Jonge varkens aangevoerd 295 stuks, verkocht van f 5.75 a f 12. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 405 kg van f 1.15 a i 1.22 per kg. Eieren 3 it 3l/j cent per stuk. De jaarmarkt werd heden druk bezocht. De stille week en de daaropvolgende Paaschdagen zijn oorzaak, dat het marktver- slag slechts over enkele dagen loopt. Deze omstandigheid gal als vanzelf aanleiding tot weinig levendigheid en toch was de huiden- handel in de laatste dagen niet zonder be- teekeuis. In lossing kwamen te Antwerpen. 15839 Fray Bentos 3000 Gualegaycha's. 2000 Conception. 5000 Casablanca. 1955 Barrète en bovendien op levering 18000 Fray Bento's huiden waarvan de prijzen gehouden worden op frs. 68 voor de 15/20 Kilo's, fr. 75 voor 20/25,'fr. 78 voor 25/32 en fr. 76 voor 32/40, wat zeer hooge prijzen genoemd moeten worden. Voorraad te Antwerpen aan de markt totaal 36950 stuks. Leder in alle goede soorten en wichten flink gevraagd en algemeen iets beter in P"js- Inl. schors stil. Buitenlands ;he looimiti- delen ferm; voor Garouille iets hooger. De schoenfabrieken werken zeer druk. DUSSEN, 16 April. Bolerprij9 por K.G. van f 1.10 1.24. Middel- markt 1' 1.20. Aanvoer 88 K.G. Eieren f 07.0 de 26 stuks. De Hoogste prijzen der 3e klasse Trekking van 15 April. Prijs v. f 25000 No. 2729 - 1500 2003 r 1000 6574 400 12653 3852 - 200 t 20566 - 100 14772 13581 Trekking van 16 April. Prijs v. 1 2000 No. 4385 - 1000 3374 12899 887 r - 400 i/ 19180 200 18774 4517 5428 - 100 10507 13047 4594 18611 15384 18129 Trekking van 17 April. Prijs v. f 1500 No. 16532 - 100 12097 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redasteur. Ik las in het laatste nummer van Uw blad een ingezonden stukje, dat betrekking had op den minder netten toestand, waarin vooral de benedenverdieping van ons gemeentehuis zich bevindt. Nu, mijnh. de Red. die X vind ik een vervelenden vent. Laat iemand dergelijke dingt n schrijven, zoolang er niets beters te doen is, maar wanneer gewichtiger zaken onze aandacht vragen, dan moesten we zooiets overlaten aan de schoonmaakster. En dat er gewichtiger zaken te behandelen zijn, daarvan hoop ik U bij dezen te over tuigen. Binnen eeuigen tijd zal er een begin ge maakt worden met de laatste werken van de Maasmond. De naburige havenplaats Heusden zal hierdoor een belangrijk voor deel verkrijgen. Eene nieuwe haven, nog beter dan de tegenwoordige, zal voor deze gemeente gegraven worden. Wanneer we hierbij nog eens even het oog slaan op de gr.iote brug, dan zien we, dat Heusden alleen al de voordeelen heelt behaald, die er in dezen te behalen waren en dat wij doei lijk in de lij liggen. Hieraan is echter niets meer te veran deren en we kunnen slechts achting gevoelen voor de flinke, doortastende mannen van Heusden, die zoo de belangen van hunne gemeente hebben behartigd. Maar eene andere vraag is, of de betere conditie, waarin Heusden, vooral de Heusdensche haven zal verkeeren, of die geen nadeeligen invloed hebben zal op de welvaart onzer gemeente De toestand van onze haven is, ondanks de verwijdering van de gevaarlijke ^klippen" en den aanleg van een zwaaigat, dat de booten mogelijk maakt te keeren zonder heel veel gevaar den steven stuk te stooten nog altijd zóó, dat, wanneer het mogelijk is de goederen per tram over Waalwijk verder te verzenden, door verloop van tijd de meeste schepen en booten de Heusdensche haven zullen binnenloopen, terwijl onzefhaven nog slechts een gat zal worden voor zand en aardappelscbuitjes. De groote vraag is nu mag de tram vrij goederen vervoeren van het eene naar het andere einde der gemeente Waalwijk. We meenen, dat bij de eerste aanvrage om concessie in Waal wijk door de Hollandsche Buurtspoorwegen hare voorwaarden inhielden, dat elke trein slechts een gesloten bagagewagen mocht meevoeren. In dien tijd echter heeft men gemeend de tram te moeten weerenhet vervolg van die geschiedenis kennen we Maar nu zou ik graag, en ik geloof velen met mij, willen weten, hoe vrij de tram- maatschappij nu is Wanneer ze nu haar goederenvervoer naar willekeur kan regelen, dan dienen er onverwijld maatregelen te worden genomen om het gevaar, dat onze scheepvaart boven het hoofd hangt, af te wenden. De tram opdoeken Dat gaat nu eenmaal niet, bovendien zullen nu de vroegere tegenstanders wel overtuigd zijn, dat hij voortaan oumisbaar is. Er is slechts een middel, altijd naar onze bescheiden meening, dat onze haven redden kan. Dit middel is een schutsluis. Geachte Lezers, schrik niet. Ik wil hier geene oude geschiedenis oprakelen van eene gemeente, die na jaren om eene schutsluis gevraagd te hebben, deze eindelijk weigert hoewel ze ouder de voordeeligste voorwaar den wordt aangeboden. Zoo we goed ingelicht zijn, dan zou be doelde gemeente eene dergelijke sluis hebben kunnen krijgen, waarneer zij slechts voor onderhoud en bediening zorgde. Men vond toen echter deze voorwaarde te bezwarend om het verval der scheepvaart tegen te houden. Helaas! Maar genoeg hierover; deze lijdensgeschiedenis zou nog treuriger zijn dan die van de tram. Wel begrijp ik echter, dat, hetgeen er toen voorgevallen is, de taak van hen, die nog eens zouden probeeren Waal wijks scheepvaart door dit laatste middel te redden niet gemakkelijker maakt. Er behoort moed en energie toe om deze zaak nog eens flink aan te pakken. Alleen mannen, wier helderziend oog en verreikende blik over een berg van bezwaren de oplossing zien dezer moeilijke quacstie, knnnen zich hieraan wagen. We weten wel, dat van hen, die op het eerste woord zou den terugschrikken, Waalwijk in dezen geen heil te verwachten heeft. Ons eeresaluut zal daarom zijn voor den man, die in deze zaak ter gelegener plaatse het woord zal spreken. En kan deze dan krachten vinden, die hem willen steunen, dan zal waarschijnlijk nog eens de zon van nieuwe welvaart schitteren boven onze ge belde woonplaats. Met vreugde hebben we vroeger de eerste teekenen van een nieuw leven begroet, die tiu in de aanstaande tentoonstelling zich zoo flink ontwikkeld hebben. We hebben hooren spreken van een eventueel oprich ten van #Waalwijks Belang". Dat alles wekte de hoop weder op in ons hart en gaf ons den moed eene zoo moeilijke questie als bovenstaande aan te roeren. Mijnheer de Redacteur, m'n dank voor de plaatsing. Y. De hotelier uit ffDe Paaschos" had eens een gezelschap tooneelisten gelogeerd eens maar nooit meer, nam de gemoedelijke oude zich heilig voor, toen zijn gasten 's morgens vertrokken, want wat hij daar voor spul mee beleefd had... Toch had hij 's middags, toen de dames en heeren aankwamen, een werkelijk gun stiger! indruk van hen gekregen. Zij zagen er keurig netjes uit, waren heel beleefd en niets lastig dat een der heeren al dade lijk de Zeeuwsche dienstmeid in haar bloole armen kneep, vond de hotelier zoo erg niet, hij was ook jong geweest. De kamers waren erg ï.aar hun genoegen, op den prijs chica neerden zij ook niet en zelfs waren zij er volmaakt inee content, dat vier heeren op twee zolderkamertjes worden ingekwartierd. In de gelagkamer brachten zij heel wat leven en vroolijkheid teweeg alles in 't oidetitelijke verteringenJwerden dadelijk betaald en over het diner waren zij vol lof, terwijl een der heeren zelfs zoo galant was geweest om in de groote sociëteit, waar de voorstelling moest gegeven worden, een paar vrijkaartjes te gaan halen voor de vrouw en de dochter van den hotelier, neen, heusch erg nette lui. Zoo dacht de hotelier, in roerende over eenstemming met vrouw en dochter, totdat er iets gebeurde, wat hem tot een geheel andere meening bracht. Hij was gewoon vroeg naar bed te gaan, een gewoonte waarvan hij nu ook niet af week, al begreep hij, dat zijn gasten wat laat thuis zoude komen. Toen de meid het souper had klaar gezet, begaf de oude heer zich naar zijn gelegenheidsslaapplaats op den zolder zijn gewone slaapkamer'-had hij aan een der dames van het gezelschap afgestaan en lag daar weldra in zoete rust, een rust die wreed verstoord zou wor den. Twee heeren die niet in het nastukje be hoefden op te treden, kwamen veel vroeger thuis dan de anderen. Zij probeerden om zich nog wat in de gelagkamer te amusee ren, maar toen dat niet lukte gasten waren er niet en de meid zat bij de kachel te knikkebollen gebruikten zij maar vast hun souper en gingen naar hun zolderkamer die hun tot gemeenschappelijk slaapvertrek was toebedeeld. Zeg Ed, zei een hunner, terwijl zij bij het kaarslicht bezig waren zich van hun bovenkleeren te ontdoen, wie logeeren er voor //Voor" was de andere zolderkamer, die door den zolder van het vertrek waar het tweetal logeerde was afgescheiden en //Ed" een verkorting van den voornaam Edu- ard noemde de namen van twee andere leden van het gezelschap, waarna de vrager die wegens zijn kortzichtigheid in de wandeling //de Kip" genoemd werd hernam Zeg, wc konden die twee wel eens een poets bakken. Ja, als er nog tijd voor is. O tijd in overvloed. Het nastukje speelt wel een uur, dan nog afschminken, hier na toe loopen, soupeeren, geen nood. Licht jij maar eens met de kaars bij, dan gaan we eens kijken. Ed nam de kaars en zoo, in hun onder broek, staken zij den zolder over naar da andere kamer, die zij op hun manier tot ontvangst der bewoners in orde brachten; uit het eene bed wr-rden de onderlagen weggetrokken, zoodat hij, die er in stapte noodwendig er door moest zakken; het voor iedere slaapkamer onmisbare voorwerp werd onder de dekens van het andere bed gestopt en ten slotte zei de Kip Mooi zoo, maar nou nog wat. Ik heb op den zolder een raagbol gezien, dien gaan we halen. Wat mot je daarmee uitvoeren Dien zetten we achter de deur, zoo, dat als ze de deur opendoen, ze er met hun snoet tegenaan loopen. De raagbol werd gehaald en op vernufti ge wijze bevestigd, zóó, dat'het beoogde resultaat niet kon uitblijven, maar terwijl zij daar nog mee bezig w.iren, schoof de hotelier, door het gestommel iu zijn slaap gestoord, zijn bedgordijnen op een kiertje open, stak zijn door een blauwe slaapmuts gedekt hoofd, naar buiten en vroeg op ge- ergerden toon Wat is dat voor ?n lawaai in mijn hotel. Kunnen jelui niemand niet met rust laten slapen. Dat zijn geen manieren... Ed, een bedeesd jongmensch, kwam met de kaars in zijn hand een paar stappen na der en zei heel beleefd Och, mijnheer, 't is maar een grapje... onze collega's die hier logeeren,... Maar de Kip was wat korter aangebon den. Vooruit, geen praatjes met dien ouwen notenkraker, 't is klaar, kom mee nou. En tegelijk duwde hij Ed voort naar de achterkamer, terwijl de hotelier mopperend weer onder de dekens kreop. Denk er om, Ed, zei de Kip toen zij weer op hun kamer waren, dat we de deur go -d sluiten, want we krijgen anders stel lig vannacht een tegenbezoek. Ja, en we zullen ook-onze laarzen binnenhalen, anders voeren ze daar wat mee uit. Elk legde zich daarna op zijn bed, maar stak een pijp op om wakker te blijven, ten einde af te wachten wat er voor ge beuren zou. Het duurde niet lang of zij hoorden de twee gasten naar boven stommelen en de deur van de voorkamer openen. Verduiveld, wat nou schreeuwde de eerst binnenkomende, wien>de raagbol op het hoofd viel, marsch met dat ding, Eu tegelijkertijd vloog de raagbol over den zolder met veel lawaai. Ed en de Kip lagen in hun bed al te grinniken. Een oogeüblik later en... bom 1 sdaar zakte voor de een door zijn bed, terwijl de andere een schrepuv gaf, toen hij met zijn bloote voeten onder de dekens het koude steenen instrumenl-met-één-oor aanraakte, Sacrament, hier is die Kip bez g ge weest. Kom mee, we halen hein uit zijn bed. De eeu gewapend met een haarborstel, de andere met een bretel, zoo gaan «ij den zolder op, tasten rond, voelen bedgordijnen schuiven die open Er uit, schobbejak, leelijke Kip, er uit we zullen 't je betaald zetten. Aai au hulp, dieven, moord,-brand 1 schreeuwde een stem, die geen van beide wraakzuchtigcu herkende, maar waaruit het hun toch duidelijk was, dat ze een verkeer de voorhadden. Hij is 't niet, stamelde de een en de andere herhaalde Hij is 'i niet! Waarop beiden hals over kop de vlucht namen en, van verdere wraakplannen voor loopig afziende, zich in hun kamer opsloten, terwijl Ed en de Kip in hun bed niet tot bedaren kouden komen van liet lachen en de hotelier er een duren eed op zwoer, dat al werden er in de groote sociëteit nog dui zend tooneelvoorstellingen gegeven, er bij hem nooit meer zoo'n comediant één voet over den drempel zou zetten. Aanbesteding. Bij de hedenmorgen ten 11 uur door Burgemeester en Wethouders van Waal wijk gehouden aanbesteding van het aan leggen van kei- en klinkerbestratiugen met bijlevering van keien, klinkersteenen, zand en hardsteenen trottoirbanden, een en ander ter oppervlakte van plm. 1400 M3. zoomede het uithakken van een eindje grintweg en verwerken van den uitkomenden grint, werd ingeschreven als volgt G. de Rooij, Waalwijk. f 10388. A. van Drunen, Hintham. 10300. A. van Heesel, Boxtel. 10235. J. P. van Empel, Tilburg. 10111. N. Vos, Willemstad. H 10040. C. J. Looijen, Deu Haag. 9999. P. A. van Dongen, Raamsdonk. u 9978. A. Wilgers, Nieuwkuik. 1 958G. Gegund aan den laagsten inschrijver. UitslBg der aanbesteding van de levering van 10000 II.L. gaskolen voor de gasfabriek gegund aan de Firma Hoos Zoon te Rotterdam 6000 H.L. Town ley. de Steenkolenhandelsvereeniging Utrecht 4000 H.L. Consolidation. Benoeming. Burgemeester en Wethouders hebben in hunne vergadering van heden uit hun raidden aange wezen als voorzitter deF in de raadsvergadering benoemde gascoramissie de beer Jac. Gragtmans. Vergunning. Door Burgemeester en Wethouders is bij hunne besluiten van 11 en 18 April ver gunning verleend tot. verkoop van sterken drank in het klein aan L. J. van Hilst, en J.Th.Mahieu beiden alhier respectievelijk voor het huis staande nabij de haven wijk A. no. 20, en voor het huis staande in de Stationstraat C. no 42 en zulks met mach tiging van Ged. Staten. Kapelaan Hordijk. WAMEL, 2e Paaschdag. Ik heb dien slag gevreesd, sinds lang hem aan zien snellen. H.Tollens Cz. Dien slag, die ons ten tweede male, de kroon-deed vallen van liet hoofd. E. A. Borger. Heden-morgen gewerd ons de tijding dat onze geachte kapelaan benoemd is in dezelfde betrekking te Waalwijk. Hoewel wij Z.W.Eerw. deze; promotie na tuurlijk iu 't geheel niet misgunnen, doet het toch velen leed hem te zien vertrekken. In de 16 jaren tijd dat wij de; WelEerw. heer Hordijk in ons midden mochten hebben was zijn hoogste verdienste, dafc.hij was een zielzorger in aen vollen zin des woords, vóór alles en in alles steeds bleef zijn handel en wandel overeenkomstig zijn verheven roeping en stand. Maar hij ging ook buiten dó kerk tot het vólk. Als geestelijk Adviseur van den Boe renbond en lid van den Raad van Toezicht bij de Boerenleenbank bewees, ZWEerw. onschatbare diensten. Hoe rijk, hoe voortreffelijk ook de gaven waren van geest en wetenschap, die hem sieren, zeker is het toch, dat de gaven der harten even uitstekend waren. Alhoewel het.hier niet zal zijn: uiter ooge uiter harte, roepen wij toch den geachte kapelaan bij zijn vertrek een hartelijk aDieu toe De crisis is doorleefd, nu we bericht kregen wie alhier tot Pastoor is benoemd. De WelEerw. heer Hordijk zal vooreerst niet naar zijne nieuwe standplaats kunnen vertrekken, wijl hij door eene ziekte te bed wordt gehouden. M. en W. wEen eetlepel SODEX zal i in den regel beter voldoen dan Kilo gewone Soda."

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6