Italië. F BINNENLAND.™ flu worden toegeschreven aan de omstandigheden, dat de koning zijn redevoering vóór ze gedrukt werd, eerst in proef heeft gecorri geerd en er ecnige woorden in heeft geschrapt. Deze moeten dan wel de belangrijkste zijn, want noch de toost des konings, die zoo zacht werd uitgesproken, dat alleen de io zijn onmiddellijke nabijheid zittende gasten ze konden verstaan, noch die van president Loubet bevatten iets van groot belang. De voornaamste passage in de toespraak van den president der republiek luidde „Ik dank u hartelijk voor uw bezoek en voor de uiting van de vriendschappelijke betrekkingen, welke tusschen onze beide landen bestaan en die nog nauwer moeten worden voor de ontwikkeling van zoovele g mecnschappelijke belangen en voor den wereldvrede." Edward VII antwoordde hierop „Ik ben blij, dat zich deze gelegenheid heeft voorgedaan, die de banden van vriend schap nauwer zal toehalen en die zal bijdragen lot de toenadering tusschen onze landen in hun gemeenschappelijk belang. Onze voor naamste wensch is, dat wij beiden zullen optrekken langs den weg van beschaving en vrede." Nu het bezoek ten einde is, is men te Londen en te Paiijs zeer in zijn schik. De Fransche regeering heet tevreden over de wijze, waarop de bevolking van Parijs den koninklijken gast heeft ontvangen en gevierd en te Londen is het ten opzichte van de vrienden aan deze zijde van het Kanaal botertje tot den boöm. En reeds wordt medegedeeld, dat morgen in een speciale vergadering van aldermen, die gepresideerd zal worden door den lord—mayor van Lon den, de maatr gelen zulle i worden besproken, om president Loubet bij diens tegenbezoek aan de Britsche hoofdstad z:o schitterend mogelijk te ontvangen. Keizer Wilhelm te Home. Za erdagmiddag omstreeks half 6 is de Duitsche keizer met den kroonprins en zijn tweeden zoon te Rome gearriveerd, waar aan het station de koning van Italië, prinsen, ministers enz. ter ontvangst aanwezig waren. Dc begroeting was /ooals zij bij zulke grlcgenhedeu steeds pleegt te zijn, „zeer hartelijk". De beide vorsteu omhelsden elkander driemaal, en toen zij buiten het s aiion verschenen, „juichte" het volk. De „officieele" straalversieringen waren nog dezel .e als tijdens het bezoek vau koning Edward. Op hel Esedra—plein aangekomen, liep de burgemeester van Rome dei, keizer hei welkom toe. Dit deed prins Colonna in zeer buitengewoon warme bewoordigen, wat de aandacht trok. De keizer zeide in antwoord, dat hij zich gelukkig achte in Rome te zijn, de stad welke hij lief heeft en welker inwoners hem na aan het hart ziju. Zondag bracht de keizer met zijne zonen het aangekondigd bezoek aan den Paus. D.t bezoek geschiedde van uit hel Pruisische gezantschaps hotel. Laugs den geheelen weg stonden troepen geschaard, welker muziek korpsen bij het voorbijrijden van den keizer het Duitsche Volkslied speelden. De straten en de vensters waren vol meuschen, die den keizir luide toejuichten. Te ongeveer half vier kwam te stoet \vJ hel Vaticaan aan en begaf zich naar dc appartementen van den Paus. Na gehuldigd te zijn door tal van Duitsche bisschoppen, die zich in het paleis bevonden, werd de kc-ir r door den Paus ontvangen in diens kau.net. De keizer ging daar alleen binnen, de kroonprins en prins Eitel Fritz bleven met het gevolg eu de pauselijke hoogwaar digheidsbekleders in een zaal achter. Het onderhoud van den keizer met Z. H. duurde 27 minuien na afloop bezocht de keizei kmdir.aal Rampolla. Na het bezoek van den keizer ontving de Pat'S de prinsen, met wie Hij zeven minuten sprak daarop stelde de keizer de leden van zijn gevolg aan Z. H. voor. T-gt-n 5 uur keerde Z. M. van het Vati caan in het Pruisische gezantschaps-hotel te' eg. v Zondagmiddag dejeuneerde de keizer nut (ie prinsen in het hotel der Pruisische ambassade, waarbij rechts van den keizer kauii '.al Rampolla, staatssecretaris, en links ka dinaal Agliatdi was gezeten. Tegenover dt n keizer zat de gezant, baron Von Rotten- ham, met aan zijn rechterhand den kroon- p i: s en kardinaal Gotti en links prins Eitel F ii-z en den pauselijken major domus, mgr. Cagianó di Azevedo. Vei der verschillende pauselijke en keizerlij ke ciigni arisseu aanwezig. 'sMorgeuS hadden de keizer en de prinsen ('e g< Isdienstoefening in de ambassade bij gewoond, waar zij dus feitelijk het grootste deel van den dag doorbrachten en van waar uit het bezoek aan Leo XIII werd gebracht. Op weg naar het Vaticaau werd de keizer op het plein Sancta Martha levendig begroet door achthonderd Duitsche pelgrims. Dc H. Vader bood den keizer een moza- uk ten geschenken aan het Romeische Forum voor stellende. Ook de beide prinsenoutvingen mo-aiek van Z. H. De H. Vader bracht bij de re gelegenheid de artistieke en wetenschap peüjke betrekkingen in herinnering, die tus schen Duitschland en Italië, vooral Rome, bestaan en somde ook op de vele Duiische etablissementen in de Eeuwige Siad. Het onderhoud was zeer hai lelijk. Nader meldt men Vooral het bezoek aan het Vaticaan, Zondag in den namiddag, heefc een uitste kenden indruk gemaakt. Het bezoek duurde ruim een uur en ciueveei een half uur duurde het onderhoud tussch ii keizer Wilhelm en Leo XIII. De p us kwam, wat bij koning Edward niet het geval is geweest, den keizer tot over den drempel vau zijn vertrek tegemoet en begroette h< m met de in het Fransch gezegde woorden Ik zie u met genoegeu voor de derdemaal. Keizer Wilhelm was door de hartelijke ont- v<- ng^t van den paus, die ziju hand niet wilde loslaten, zoo geroerd dat hij in het eerst geen antwoord kon vinden. Het gesprek tusschen beide liep o.a. over de Babel—bijbel aangelegenheid, over het Valicaansche archief en over het missie- wezen- De paus vroeg inlichtingen over de zending in China en de keizer beloofde dat het den Duitschen zendelingen in hel Hcmelsche Rijk nimmer aan bescherming van zijn kant zou ontbreken. Wilhelm over handigde daarop den paus een groote af beelding van de kathedraal te Metz ten ge schenke in verband waarmee zich een gesprek over kerkelijke bouwkunst ontspon. De paus maakte de keizer en den twee keizerlijke prinsen drie prachtige stukken uit de pause lijke mazaiekfabriek cadeau. Toen de keizer hetVaticaan verliet, her haalde zich op straat van de zijde der ge weldig groote menigte de ovaties. Naast hem in het rijtuig lagen twee bouqetten rozen geschenken van Duitsche pelgrims. B'j het verlaten van net Vaticaan keek de paus den keizer na van het bekende hoek venster uit Zondagavond woonde de keizer de gala voorstelling in het Argentina—theater ge deeltelijk bij. Het publiek juichte hem toe en de muziek speelde het Duitsche en het Italiaansche volkslied. Eerst na middernacht verlieten de vorstelijke bezoekers den schouw- Maandagmorgen werd ter eere van den keizerlijken gasi wapenschouwing gehouden over Italiaansche troepen te Centocelle, buiten Rome, omdat het gewone manoeu vre— lerrein door de hevige regens der laatste dagen onbegaanbaar was. Het schouwspel was schitterend en de houding der troepen wordt door deskundigen zeer geroemd. Na zijn teiugkeer in de stad gebruikte de keizer het ontbijt in het gebouw vau de Duitsche ambassade, waar, hij later receptie- hield. De keizerlijke Prinsen waren hierbij niet tegenwoordig. Zij bezochten gedurende dien lijd op uitdrukkclijkeu wensch van hun vader, verschilende musea, een bezigheid die dc keizer zeer gewichtig acht voor de ont= wikkeling van zijn k'nJeien. In den namiddag bracht keizer Wilhelm een bezoek aan de archeologische opgravin gen in het Forum en aan het in aanbouw zijnde monument van Victor Emmanuel, terwijl de dag besloten werd met een militair diner in het Quirinaal. race msao*aa«ainmimi» Jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 7 Mei. WAALWIJK, 6 Mei 1003. Provinciale Staten. In vervolg op vroegere berichten in ons blad betreffende dc a.s. verkiezing voor een lid der Provinciale Staten (vacature Bink) worden ons thans nog de volgende candi- daten genoemd, nl. de heer Laurent Ver hoeven te Heusden en J. A. J. van Heijst, burgemeester van Baardwijk. Nat. militie. De lotelingen dezer gemeente voor de lichting van 1903, die in aanmerking kwa men voor verkorten öefeningstijd zullen Woensdag 20 dezer des voormiddags om 101/2 uur in hel Provinciaal Gouverncments- ebouw te 's-Hertogeubosch worden inge-- ijfd. Tentoonstelling. Het Waalwijksche publiek heeft in de vitrine van den heer Th. van Delft, de reclame-plaat kunnen beschouwen, die door den heer Jan van Delft in opdracht van het comité der internationale tentoonstelling van Schoen- en Lederindustrie en aanver- verwaute artikelen te Waalwijk is geschil derd. Het idee dezer geheele plaat vinden we uitstekend gedacht en geheel zinnebeeldig met het doel wat deze tentoonstelling zich voorstelt. Het fond is een gelooide huid, waarop een groote en goed gemodelleerde schoen een lange onafzienbare rij van bezoekers begeeft zich onder dien schoen door naar de tentoonstelling, waarvan het front van een der hoofdgebouwen, de machi ne-hal, in de verte is afgebeeld. Op den achtergrond de opkomende zon en bezijden in een der hoeken 't wapen van Waalwijk. Weldra zullen deze reclameplaten, waarvan het schilderen den uitstekenden naam firma Th. van Delft en vooral ook van den jeugdigen vervaardiger den heer Jan van Delft nog grooter zal maken, overal in den lande en daarbuiten worden verspreid om mede te werken om 't aantal bezoekers zoo groot mogelijk te maken en het succes der tentoonstelling te verhoogen. Nog verzoekt men ous hierover het volgende te plaatsen Dezer dagen hadden wij het genoegen in het bekende kunstatelier der heeren Th. en J van Delft alhier, de geteekende re clameplaat voor onze a.s. internationale ten toonstelling van schoen- en lederindustrie en aanverwante artikelen te zien. Het is een voortreffelijk geslaagd stuk werk, zoo wel wat conceptie als uitvoering betreft. Midden in een gelooid en geheel bereid kalfsvel, vau bruin-gele kleur, dat tot een soort schild is uitgespannen, staat als hoofd motief een groote donkerroode laars, van het élégantste model en de allernieuwste bewerking. Een weinig hooger, ter rechter zijde bevindt zich de machine-galerij, die het glans- en aantrekkingspunt der tentoon stelling zal zijn. Naar dat gebouw spoeden zich in een reusachtige, kronkelende lijn de groote massa bezoekers. Op den voorgrond, even boven den onderrand, prijkt het wapen onzer gemeente, terwijl op den achtergrond de stralende zon in volle pracht zich reeds halverwegen boven de kim verheft, als de voorbode van een schoonen dag, als de profetie naar wij hopen van eene luister rijke herleving onzer sinds eeuwen hier ge vestigde schoen- en lederiiuluslrie. De ontwerpers, naar wij vernemen de Commissieleden zelve, zijn bij uitstek ge lukkig geweest in de combinatie hunner ideëen. Het geheel maakt zulk een prel- tigen indruk dut men sommige bedenkingen aangaande enkele onderdeelen gaarne op zijde zet. Wij twijfelen geen oogenblik of de reclameplaat, die straks bij honderden verspreid wordt, zal overal succes hebben, nog meerderen tot een bezoek aan onze tentoonstelling uitlokken en alzoo krachtig bijdragen tot het welslagen dezer grootsche, door jeugdige frisscbe krachten met zooveel energie op touw gezette onderneming Door de commissie der bloementen toonstelling ter gelegenheid der a s. inter nationale tentoonstelling van schoen- en lederindustrie en aanverwante artikelen is de volgende circulaire verzonden Aangemoedigd door de groote sympathie, welke de tentoonstelling van Schoen- en Lederindustrie en Aanverwante Artikelen, alhier te houden van 23 tot en met 31 Augustus 1903, alom in den lande en over de grenzen ondervindt, heeft het uitvoerend Comité besloten aan deze Expositie ook een Bloemententoonstelling te verbinden. De ruime terreinen, waarover wij kunnen be schikken, bieden daarvoor eene zeer schoone gelegenheid de totale oppervlakte beslaat ongeveer 35000 M2., waarvan het midden gedeelte grootendeels voor de Bloementen toonstelling wordt gereserveerd. In overleg met deskundigen zullen wij van deze. ruimte, een smaakvol geheel trachten te maken, terwijl de aansluiting aan de waterleiding ons in staat stelt fonteinen en andere water werken aan te leggen. Het lijdt geen twijfel of de belangrijk heid dezer gecombineerde Tentoonstelling en de te organiseeren feestelijkheden zullen tallooze bezoekers van heinde en ver hier heen doen stroomen. Hiervoor is ons een waarborg het feit, dat wij van alle zijden ondubbelzinnige blijken van sympathie ont vangen en de meeste bladen zeer waardee- rende artikelen aan onze Expositie hebben gewijd, terwijl hooggeplaatste personen niet hebben geaarzeld, hun naam daaraan te verbinden. Met het volste vertrouwen kunnen wij lT dus aanraden, deze zeer geschikte gele genheid niet onbenut te laten voorbijgaan, hetzij U als vakman eene doeltreffende en weinig kostende reclame wenscht te maken, of als liefhebber, de producten uwer lief hebberij in ruimer kring bekend wilt doen zijn Wij kunnen hier nog bijvoegen, dat voor Uwe evenlcieele inzending de meest nauw lettende zorg zal worden gedragen, eu dat wij personen zullen aanstellen, die verplicht zijn, geheel naar Uwe instructiën, de bloe men en planten te onderhouden en na te zien. Beleefd verzoeken wij II dus, wanneer U genegen mocht zijn aan de Tentoonstelling deel te nemen, daarvan spoedig opgaaf te doen door toezending van het ingevulde in schrijvingsbiljet, en raden u aan, hiermede niet fe lang te wachten daar wij, eenmaal de beschikbare ruimte besproken zijnde, hoe ongaarne ook, Uwe inzending zouden moe ten weigeren. De Commissie der Bloemententoonstelling. Groot Opera-concert. Wij vestigen de aandacht van het publiek van Waalwijk en omstreken op achterstaande advertentie betreffende het groote opera concert dat op Maandag 11 Mei a s. des avonds oin 8 uur zal gegeven worden op de zaal //Musis Sacrum" door de nieuwe Neder- landsche opera, onder leiding van den Heer J. A. Kwast. Wij wenschen alleen even de attentie erop te vestigen want onnoodig zal het zijn veel te zeggen over het muzikale genot, dat ons te wachten staat, de namen van leider en solisten zeggen genoeg, zijn 'ons te waarborg, dat ons op muzikaal gebied iets zeldzaams zal worden aangeboden, waar van natuurlijk eenieder zal trachten te pro- fiteeren en waai door de lieer Gerris eenige voldoening zal ontvangen voor de kosten en moeite die hij zich getroost om ons zoo iets aan te bieden. Meubel— industrie. Aangenaam is het ons altijd wanneer wij kunnen wijzen op den vooruitgang, bloei enz. van de industrie in onze gemeente. Thans kunnen we dit en wel op heel bijzondere wijze, daar het hier voor onze gemeente iets nieuws geldt. Voor korten tijd werd in onze gemeente een nieuw meubelmagazijn geopend door den heer Jos. van Gils. De prachtige etalage bij de opening/ de groote verschei denheid van artikelen, van sierlijke, soliede meest eigen-gefabriceerde meubelen, (rokken zoodanig en terecht de volle attentie van 't publiek van Waalwijk en omstreken, dat zich spoedig reeds de vaste overtuiging vestigde, dat Waalwijk met eene flinke meu belfabriek, een meubelmagazijn rijker was geworden, even ruim voorzien van de nieuwste meubelen in alle genres en stijlen, maar ook van meer gewone artikelen, dat liet den toets dejjrvergelijking met magazijnen in dezelfde branche in den Bosch en andere steden uitstekend kan doorstaan. Thans kan men er aanschouwwen een boudoir-ameublement in Engelschen stijl, geheel ontworpen en vervaardigd op eigen fabriek. Het ameublement schenkt u direct de overtuiging dat hier is gecombineerd groote sierlijkheid aan soliditeit, dat de nieuwste vindingen op 't gebied van meubel makerij hier van toepassing zijn gebracht, I in een woord 't is een prachtig stuk werk waarop onze Waalwijksche industrie trots mag ziju en dat den heer Jos van Gils tol groote reclame voor zijne jeugdige zaak, die aller steun waardig, is zal strekken. Wij raden eenieder ten zeerste aan een kijkje te gaan nemen. Dc traiu Zondag was 't een verschrikkelijke diukte de meuschen zaten np elkander gepakt in den tram. Nooit te voren nog werden zoo veel passagiers vervoerd. Des avonds telde wc zelfs 13 rij-uigen, ja zelfs goederenwagens werden ingenomen. Prachtig weer en dan in de Meimaand naar Elshout en den Bosch 't Is een prettig vroo'.ijk leven en dan welk een gioot gemak, de t-am door de straat. De tram rijdt slechts tot Vlijmen, wegens 't water in Bossche veld. Uitvoeringen. Zondagavond gaven de tooneelvereeniging //Onderling Kunstgenot" en de zangveree- tiiging „Crescendo" der St. Paulusvereeni- giiig te samen eene uitvoering op hun ont spanningslokaal bij den heer J. B. van Dun. De zaal was goed bezet en de uitvoering voldeed uitstekend en wat de zangnummers betreft èu vooral het looneelspel in 4 be drijven „Kapitaal en Arbeid", dit boeide de talrijke Paulisten zeer, in één woord T was wederom een gezellige, genotvolle avond. Gisteren vierden de leden van boven genoemde tooneel- en zangvereeniging uit de St. Paulusvereeniging een feestavond, die na al de moeite die zij zich gegeven hebben om den leden der St. Paulusver eeniging in 't verloopen winterseizoen aan gename avonden te bezorgen, wel dubbeld verdiend was. De vereenigde tooneelisten, firma Bakker gaven Zondagavond „De vronw van den Bokkenrijder" in de zaal van den heer Thijssen, Markt alhier. Jammer was dat de zaal zoo slecht bezet was, jammer was 't voor den hetr Thijssen maar ook voor de tooneelisten zelf; want er werd zeer goed gespeeld, het drama werd uitstekend gegeven, vooral de vrouw van den bokkenrijder vervulde uitstekend baai- rol en de strekking van 't stuk was zeer goed, wekte werkelijk edele menschelijke gevoelens in den(j toeschouwer op. Jammer vonden we 't daarom datj zoo weinigen waren opgekomen. De soldatenfamilie in aanvang heel aardig kon ons verder r.iet erg bekoren. R. K. Lederbewerkersbon d. Zondag was in Dongen het eerste levens- teeken merkbaar van de sociale actie op katholieken grondslag, want onder de werk lieden was een groote propaganda-vergade- ring georganiseerd door het bestuur der R. K. Lederbewerkersbond uit Tilburg. De groote zaal van Musis Sacrum was stampvol eu velen moesten zich met staan plaatsen tevreden stellen. Wel een bewijs, dat het Godvergeten drijven der socialisten en anarchisten in de laatslen de buitengewone belangstelling in katholieke sociale actie had opgewekt en voor ieder weldenkend Nederlander de hooge noodzakelijkheid van het katholiek vereeni gingsleven had aangetoond. Hulde dus aan de flinke Tilburgsche werklieden, die hun vrijen tijd en al hunne krachten hadden beschikbaar gesteld om deze propaganda-vergadering succesvol te doen zijn. De president, de heer H. Akkermans, die oprichter is van een R. K. Lederbewerkers- bond in Dongen, opende de vergadering met een geestdriftvolle begroeting van de Tilburgsche vakgenooten met een woord van dank aan den z.eerw. heer pastoor en de weleerw. heeren kapelaans, den weledelacht baren heeren burgemeester en wethouders eu aau de andere autoriteiten en werkge vers en belangstellenden en met een gloed volle aansporing tot de. werklieden, welke bij honderdtallen waren opgekomen, om nut en voordeel te trekken uit de voorlichting, welke de Tilburgsche bestuursleden hun zouden verstrekken. Na een kort woord van inleiding en warmen dank voor de flinke opkomst, die alle goeds voor de toekomst voorspelt, toonde de heer Schalken op doorslaande wijze eu met sprekende feiten de noodzakelijkheid van het katholieke vereenigingsleven aan, in korte krachtige trekken schetste hij ons 't wezen en doel der eertijds zoo bloeiende gilden in de Nederlanden en ook in Duitsch- land, welke onder de bedriegelijke leuze van vrijheid, gelijkheid en broederschap door de revolutie, onzaliger gedachtenis, werden vernietigd. Met aanhaling van de woorden van den grooten Paus Leo, den Paus der werklieden bewees hij, dat het katholiek vereenigingsleven door alle katholieken en vooral de werklieden moest worden gesteund om daardoor te komen tot bevordering van het geestelijk en tijdelijk welzijn tol uit— roeing der misstanden, tot behartiging van de stoffelijke belangen van den katholieken werkman op den grondslag van de geboden God en van de H. Kerk, tot samenstelling van een stevig bolwerk tegen de hoogop- zweepende golven van socialisme en anarchie. Hij eindigde zijn leerzame en degelijk rede met een overzicht en verklaring van het huishoudelijk reglement en de statuten van het op te richten ziekenfonds. Onze president dankte daarna den geach- ten spreker voor zijne belangrijke redevoe ring, het aanwezige publiek voor de betoon de belangstelliug en de verleende welwillen de aandacht en eindigde met een kernach lige aansporing tot de werklieden oin lid te worden en aan h.h. werkgevers om als donateur de vereeniging te steunen. Na afloop der vergadering gaven talrijke aanwezigen zich op als lid. Dat de oogst groot zij zal voorzeker de wensch zijn van alle katholieken. Daarom werklieden eu werkgevers steunt met al uwe krachten deze vereeniging en onder de leuze„Leye de katholieke sociale actie" U aangemeld bij de bestuursleden H. Akkermans, voorzitter. C. Willemen, penningmeester. M. Verhoeven, Secretaris. Water. Uit het Land van Altena wordt gemeld Een zonderlinge en treurige toestand heerscht hier in de afwatering. De ver schillende polders moeten alle hun water loozen op Nieuwendijk, gemeente Almkerk. Hier is een stoomgemaal gebouwd op kosten van het rijk het stoomgemaal staat kant en klaar, machinist en stoker zijn aange steld en aanwezig, de noodige steenkolen zijn voorhanden, de polders hebben nood van water, zoodat zeer veel landerijen on der water of bijna onder water staan, de gepote aardappelen gevaar loopen van te verrotten en het vee niet naar de weiden kan En toch het land moet onder water blijven en de machine werkeloos en dat omdat de verschillende autoriteiten elkander niet verstaan of willen verstaan. Men meldde Dinsdag uit 's-Boscli De val van het water blijft hier aanhouden. Dinsdagochtend wees de peilschaal op de Diese 4.53 M. -j- N. A. P., dat is op een val sedert Dinsdag van 0.16 M. „Het Bossche Veld" blijft altijd nog het Dommelwater in groote hoeveelheid ontvan gen, zoodat de waterstand daar geregeld hooger wordt. Moest Maandag de stoomtram naar Vlijmen den dienst staken, omdat de weg onder water was geloopen, Dinsdag ondervonden ook de andere rijtuigen en voetgangers aldaar last, want het gedeelte van den weg "an den Bosch naar Vlijmen, dat door rijtuigen en voetgangers is bestemd, is slechts weinig hooger gelegen dan de stoomtramweg. Er waren dan ook weinig marktbezoekers, uit Vlijmen en de Laugstiaat afkomstig, op de Bossche markt. Benoemingen. Mgr. W. Van de Ven, Bisschop van 's-Bosch, heeft op verzoek van den Hoog- Eerw. pater Provinciaal der Jesuieten aan den WelEerw. pater A. A. H. Van de Laar eervol ontslag verleend als pastoor te Nij megen (H. Ignatius), en in zijne plaats be noemd den WelEerw. pater G. M. Bonnike en heeft benoemd tot pastoor te Bestden WelEerw. heer H. J. A. Pistoriustot pastoor te Maren den WelEerw. heer L. M. J. VV. Gast; tot pastoor te Heesch den WelEerw. heer PI. A. Van Groeningen lol pastoor te Berkelden WelEerw. heer A. J. M. J. Raymakerstot kapelaan te Nijmegen (H. Augustinus) den WelEerw. heer L. F. A. Brcssers tot kapelaan te Ileeschderf WelEerw. heer P. Van de Pas; tot kapelaan ie Haaren den WelEerw. heer J. J. Jacobstot kapelaan te Kaats heuvel dtn WelEerw. heer P. H. V. Jas pers tot kapelaan te Best; den WelEerw. hee J. B. Van Besouwtot kapelaan te Helmond (H. Hart van Jesus) den WelEerw. heer M. A. H. Van Esclitot kapelaan te Groesbeek den WelEerw. heer H. J. A. Van der Meijden tot kapelaan te Beugen den Eerw. heer E. A. R. Van den Biche- ner; resp. tot professor, en vice-prefect aan het Seminarie te St. Michiels-Gestel de Eerw. heeren E, H. J. M. Pompe, en A. C. De Bort; tot assistent te Heusden: den Eerw. heer C. M. A. Van Elderen de laatste vier priesters van het Seminarie. Wij laten hieronder volgen de volledige lijst der door Gedeputeerde Staten in de raden van beroep benoemde leden-werk gevers en -werklieden met hun plaatsver vangers Raad van beroep te 's-IIertogeubosch. Leden- werkgevers. A. H. Rasker, meubelfabrikant, Boxmeer. M. J. Van der Heijden, stoomlinnenfa- brikant, Bokstel. J. C. Van de Blocquery, directeur Mij. Helenaveen, Deurne. A. A. Vau Agt, fabrikant, Eindhoven. C. J. Van Dijck, houtbewerker B. M. Verhagen, leerlooier, A. Van den Heuvel, bontwever, Geldorp. J. G. Snijdep van Asten, bontwever, Helmond. Louis Holtus, bontwever, Helmond. W. Van Thiel Hzn., draadnagelfabr., Helmond. F. M. Rouppe vau der Voort, loodfabriek, 's-IIertogenbosch. Adr. Pijnenburg, bouwkundige, 's-Her- togenbosch. E. II. J. M. Van Grins ven, leerlooier, 's-Hertogenbosch. W. A. S. De Jong, huisschilder, Loonop- zand. J. M. Meijers, stoelenfabrikant, Oirschot. G. J. Berkelmans, leerfabr., Oisterwijk. H. E. Van den Elzen, bierbrouwer, Oss. Frans Jurgens, boterfabrikant, Oss. J. Hendriks, stoomboot-ondernemer, Veghel. H. A. M. M. Grasso, machinefabrikant, Vught. H. Witlox, leerlooier, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2