r Ongemeubileeide Vertrekken, Keukenmeid. Aanbesteding. Burgemeester en Wethouders A IERMANS eo ZONEN V erpachting. Advertentiën. B, A. G. Mulié, E. K Keukenmeid, WINKELZAKKEN Fijne Vouwzakken WIJNHANDEL. Tentoonstelling Handelsberichten. TEGEN HOOG LOON Het bouwen van een school met vijf lokalen, Onderwijzerswoniug en bijbehoorende werken te Waspik. Waalwijk. De verschillende Buffetten CORNELIA MARIA KLEIN, WILHELMUS VAN IERSEL, Pastoor te Wamel, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam A. VAN IERSEJi, E. J. H. VAN IERSEL- EENE FLINKE der gemeente WASPIK, zullen Maandag 11 Mei a. s. Afdr. van bestek met teekening zijn, zoolang de voorraad strekt, ad f 2,50 per st. verkrijgbaar ter gemeente-secretarie, alwaar een ex. met uitvoerige teekeningen ter inzage liggen. Uiterst LAGE prijzen. Zeldzame aanbieding. Moderne druk. Billijke prijzen. Prompte en vlugge bediening. Monsters en prijslijsten gratis. y IELEN. WAALWIJK. NOTARIS. Kaatsheuvel, 27 April 1903. NTOON van Schoen- en Leder-industrie en aanverwante artikelen te Waalwijk. nl. twee café-restaurants, een cham pagne-bar, eenige losse buftetten en verder de winkelgalerij, gedurende de ïutemationale tentoonstelling van 23 tot en met 31 Augustus a.s. Voorwaarden der verpachting gratis ver krijgbuur bij de biifletcoininissie B. TIMMERMANS-Van Turenhout ADR. VAN LIEMPT. ADR. JANSEN. A. Van Himbergen, molenmaker, Woensel. J. A. G. Verhoef, directeur ecner sui kerfabriek, Werkendam. J. Timmermans van Turenhout, schoei:— fabrikant, Waalwijk. Plaatsvervangende leden werkgevers. L. A. Spierings, houthandelaar, Boxstel. A. A. Van der Eerden, stoomlinnenfabr., Boxtel. E. H. Swinkels, bierbrouwer, Deurne. I. A. J. De Haes, bontfabrikant te Eind- loven J. 11. J. Van der Harten, bierbrouwer, Eindhoven. Jos. De Vries, waschinrichling, Gestel J. C. Van Nuenen, steenfabr., Veldhoven. E. II. Begemann, michinefabr., Helmond. A. H. J. v.Glabboek, bontwevevij,Helmond p. A. Wolters, boekdrukker, Helmond Xh. A. B. Hc;msen, decoratieschilder, VHertogenbosch. P. J. Appel, aannemer, 's-Hertogenbosch Al Van den Bergh, schoenfabrikant, VHertogenbosch. Jan Broeders, lederindustrie, Besoijen. C. Teurlinx, stoelenfabrikant, Oir chot. C. Kluijtmans, leerlooier, Oisterwijk. A. Jurgens, boterfabrikant, Oss. J. II ar tog, exportslagerij, Oss. L. Vervoord, aanemer, Veghel. J. C. Koesen, metselaar, Vucht. J. Gragtmans, leerfabrikant, Waalwijk. W. B. Kroon, tramweg-exploitatie, Strijp. L. J. Veerman, boekdrukker, Ileusden. J. F. M. Dobbelaere, st.;enfabrikant, Best. Leden werklieden. P. Snijders, schoenmaker, Besoijen. A. J. M. Vermeeren, zinkfabriek, Budel. II. Hermans, boekdrukker, Boxmeer. J. Van den Broek, linnenwever, Boxtel. A. Bosch, veenarbeider, Deurne. G. H. v. Hirtum, boekdrukker, Eindhoven. H. Peters, linnenfabrikant, Jan Knaapen, werkman, Geldorp. P. H. Saenen, scheerder, Helmond. W. G. Verstappen, smid, u C. De Wuttel, katoendrukker J. H. 0. Herboldt, schoenmaker, 's-Her- wgenbosch W. Ros, schoenmaker, 's-Hertogenbosch. C. A. Th. Beune, letterzetter, j, H. J. Goossens, steenhouwer, J. De Ruiter, werkman, Loon-op-zand. II. JMeeuwis, stoelen fabriek, Oirschot. J. Van der Berg, meesterknecht in een schoenfabriek, Oisterwijk. M. J. Abels, werkman, Oss. J. Van de Ven, linnenwever, Strijp. H. Sigmans, lucifersfabr., Tongelre. F. Donjacour, boterfabriek, Veghel. G. J. B. Hamers, machinefabriek, Vught. L. Kooien, schoenmaker, Waalwijk. Plaatsvervangende leden werklieden. A. Peters, looiersknecht, Waalwijk. Jan M. Koks, zinkfabriek, Budel. A. Molmans, Koperslager, Boxmeer. H. Marijnen, linnenwever, Boxtel. Th. Van de Weijer Antzn. veenderij, Deurne. J. L. Heijmans, schilder, Strijp. W. Van Ilooij, beeldhouwer, Stratum. H. Vervlosser, werkman, Geldorp. J. F. Vau Horrik, wever, Helmond. P. J. Jongen, letterzetter, G. H. Rakels, timmerman, E. Brekelmans, steenhouwer, 's-IIertogen- losch. A. J. Van Veggel, gasfabriek, 's-Herto- jenbosch. Lanb. Van Thiel, timmerman, 's-Herto- jenbosch. J. Glouderaaus, steenhouwer, 's-IIertogen- tosch. A. M. Aerts, leerlooiersknecht, Loon-op- Zand. Franc. Van Ivessel, stoommolen, Oirschot. C. De Groot, schoenenfabriek, Oisterwijk. R. Boerstra, werkman, Oss. P. Vermeulen, gloeilampenfabriek, Strijp. Ant. Eliëns, timmerman, Woensel. J. De Laat, leerlooiersknecht, Veghel. Chr. Weijts, machinefabriek, Vught Corn. Van Kuijk, schoenmaker, Waalwijk. Tweede Kamer. Dinsdag is in het district Veghel bij tenvoudige candidaatstelling tot lid van de hveede Kamer gekozen de beer B. R. F. Hij men, die tengevolge van zijn bevordering tot generaal-raajoor moest aftreden. Provinciale Staten. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing van ten lid der Provinciale Staten van Gelderland, district Ede, zijn uitgebracht 3625 stemmen, 'aarvan 3565 geldige. Mr. D. L. Leccius le Ridder, liberaal, verkreeg 884 stemmen le heer M. Sanders, antirev., 1712, en E. W. baron van Wassenaar, vrij-antirev., stemineD. Er zal dus herstemming zijn fasschen de heeren Sanders en van Wassenaar Arbeidswet. De Haagsche correspondent van de Zutph. Ct. schrijft o. a. //Aan het departement van binnenlandsche 'aken wordt tegenwoordig ook druk gewerkt tou een ander onderwerp van wetgevenden frbeid, waarbij ook de volksgezondheid in ge mate is betrokken, nl. de nieuwe arbeidswet. Nu de adviezen van de Kamers 'au Koophandel en de Kamers van Arheid fJïer de conceptwet zijn ingekomen, zijn de aspeeteurs vau den arbeid bijeengeroepen fjm over de verschillende onderdeelen van taze materie hun licht te doen schijnen en van advies te dienen. Deze hoofdambtenaren zijn bijna de heheele week in de Haag vergaderd geweest, en aan het gewijzigd wetsontwerp zal nu de laatste hand worden gelegd Roermond, Kapel in 't Zand. Wederom opende op den eersten Zondag der Meimaand de groote processie van Roermond de lange reeks van bedevaarten, welke jaarlijks het aloude Miraculeus Beeld van O. L. Vrouw in 't Zand, sedert 1435 hier openlijk vereerd, komen bezoeken. Van de groolere bedevaarten uit. ons land given zich reeds aan die van Roosendaal (20 en 27 Mei), Nederhout-den-Berg (18 Juni). Am sterdam (8, 9, 10 Augustus). liet Hof Per gewone trein van 8 u 20 (spoorlijd) kwam via Salzbcrgen 11.11. de Groothertogiu- weduwe van Meckienbnrg-Schwerin met gevolg Zaterdagavond te Apeldoorn aan. De gereserveerde wagen voor de hooge gast werd uclkomd door H. M. de Koningin en den prins der Nederlanden. Het gevolg van het koninklijke echtpaar bestond uit jhr. Staal, barones Rengers, baron Von Eugei en jhr. Hooft Giaaflandt. De burgemeester was op het perron. Door de wachtkamer eerste klas bereikte, de koninklijke famile het stationsplein om plaats te nemen in een h la daumont be spannen rijtuig, dat Stationsstraat naar bet paleis reed De koninklijke familie werd zeer luide toegejuicht door een buitengewoon tal rijk publiek, dat zich voor liet station had opgesteld. De hertog van Mecklenburg is ook aange. komen. De prinses van Wied en haar oudste doch ter prinses Louise, zullen met gevolg 6 of 7 dezer bij H. M. de Koningin-Moeder komen logeeren, om waarschijnlijk 12 dezer weder te vertrekken. H. M. de Koningin-Moeder zal waarschijnlijk 14 dezer den Haag ver laten. Omstreeks vijf uur Zondagmiddag is in de buurt buiden de Muiderpoort te Am sterdam een gruwelijke misdaad gepleegd. De winkelier in grutterswaren, A. J. W. BRzeman, wonende Wagenaarstraat 53, heeft op klaarlichten dag zijn vrouw, Cor nelia Wallenburg, met een revolver dood geschoten. Wat zoo dikwijls tot zulk een treurig drama leidt, minnenijd kan hier bezwaarlijk de oorzaak van de misdaad zijn, want Biezeman is al 58 jaar, zijn vrouw was reeds 64. Een huiselijke twist van weinig beteeke- nis was voorafgegaan. Zondagmorgen had het echtpaar, als naar gewoonte des Zondagsmorgens, de Funen- kerk bezocht. Zondagmiddag om 2 uur ging Biezeman alleen uithij dronk onderweg een borreltje en bezocht een nicht in de Marnixstraat bij wie hij twee borreltjes dronk. Toen ging hij naar huis en dronk nog een borreltje. Onderwijl was het vier uur geworden en nu kreeg Biezeman eenige onaangename woorden met zijn vrouw, omdat het eten nog niet klaar was. Zij waren 's Zondags gewoon tegen 4 uur te eten. Als je niet dat of datzeide Biezeman tot zijn vrouw, dan zal ik je den nek afsnijden. Zijn vrouw liep naar het kleine tuintje achter het huis en riep om hulp. Dit hoorde ook een i 7-jarige zoon van den winkelier in sigaren v. d. Plaat, die de zoon namelijk zich op het plaatsje achter de woning van zijn ouders bevond. Toen jufFrouw Biezeman hem toeriep, dat haar man haar bedreigd had den hals af te snijden, riep hij zijn vader. Van der Plaat ging ook naar het plaats je, van het tuintje van Biezeman door een schutting gescheiden. Hij sprak met jufFrouw Biezeman en ried haar aan weer naar binnen te gaan, waarop zij antwoordde, dat zij niet durfde. Onmiddellijk daarop kwam ook Biezeman buiten, met wien Van der Plaat eenige woorden sprak om hem te kalmeeren. Biezeman ging toen weer naar binnen, de trap op naar de eerste etage, die door hem er. zijn vrouw bewoond werd, wijl het huis hoofdzakelijk voor winkel diende en nam een gewoonlijk voor zijn bed liggende geladen revolver. Hiermede gewapend, ging hij weer naar beneden en voor de achterdeur van het benedenhuis staande, riep hij zijn vrouw toe, die uit vrees voor haar man nog achter in het tuintje stond //drie kogels voor jou en drie voor mij". Hierop loste hij eerst een schot in de lucht, maar onmiddellijk daarop knalden weer schoten- En die waren, helaas maar al te raak. De tweede kogel trof jufFrouw Biezeman in dr.n rechterslaap, een derde in de dij. Zij stortte voor dood neder. Lichtingen. De miliciens der lichting 1902 worden den 25sten Juli met onbepaald verlof huis waarts gezonden. De miliciens van de lichting 1903 van het regiment grenadiers en jagers en van de regimenten infanterie, die zich in afwachting van een nadere oproeping met verlof bevinden, worden thans voor de eerste oefening op 12 Mei a. s. onder de wapenen geroepen. Zij zullen hiertoe van hunne korpscommandanten een rechtstreeksche mede- deeling ontvangen. Het geheime pakket. De Haarlemsche correspondent van het Hbld. schrijft Naar men zich herinneren zal, werd an de staking van den 31en Januari de inbond van een door de directie der Holl. IJz. Sp. Mij. aan de stationchefs verstrekt ge heim pakket, door //Hel Volk u -deeltelijk gepubliceerd. Naar den p!eg. r van dit verraad werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld, waarvan het resultaat aan den heer Van Hasselt thans bekend is. Naar ik verneem, moet gebleken zijn, dat een der hoogere ambtenaren van A. C. B. (het Administratie-bureau in Amsterdam) de schuldige is. Deze, sociaal-democraat zijnde, moet een en ander in vertrouwen aan den zegsman van //Het Volk" medegedeeld heb ben, welk blad echter niet geschroomd heeft om van het medegedeelde gebruik te maken. Hoewel er geen termen schijneu te bestaan om den betrokken ambtei.aar te straffen, ligt het voor de hand de uitslag van het onderzoek ten opzichte van den betrokkene niet zonder gevolgen zal blijven. Bloedvergiftiging. Marinus van Eerd, singer te Vucht, had enkele zweertjes op den linkerarm om deze te doen verdwijnen bestreek hij ze met zalf, welke hem als een bijzonder goed huis middel daartoe verstrekt was. De zweertjes trokken weg, doch 's daags daarna zwol de arm op en werd geheel blauw. De geneesheer constateerde bloed vergiftiging, deed den ongelukkige nog een inspuiting, doch niets mocht baten. Hij overleed, slechts 30 jaren oud en nalatende een diepbedroefde weduwe met 3 zeer jeug dige kinderen. Ongeluk te Pontianak Het onderstaande ontleent de N. Ct. aan een partuculier schrijven uit Pontianak (Borneo) „Den 27en Maart is te Pontianak een vreeselijk ongeluk gebeurd bij een oefeir'ng van de infanterie. Een compagnie onder bevel van den len luitenant Soetens was in bidars (bootjes) de rivier overgestoken om aan de overzijde oefening te houden. Bij het terugkeeren waren reeds drie bidars behouden overgekomen, toen de laatste zou vertrekken met den luitenant Soetens en 25 man. Er was echter om dien lijd 3 uur 's middags een vrij sterke deining op de rivier en ongeveer 100 meter van den wal gaf de commandant last om terug te gaan. Bij het wenden van de boot sloegen kort na elkaar twte golven over de boot, die dadelijk ging zinken. Met de grootste in spanning gelukte het den luitenant en den Europeeschen sergeant Kyburger zich te redden, terwijl de soldaten Sittrop er in slaagde twee kameraden aan wal te brengen. Door de toegeschoten inlanders werden toen nog vijf andere uit het water gehaald maar tien Europeanen en vijf inlanders verloren het leven. Den volgenden dag werden hun lijken opgedregd en onder groote belangstel ling begraven." Besoijen, De Chr. Zangvereeniging „Halle lujac alhier heeft besloten 21 Mei op Hemel— vaartdag de uitvoering bij te wonen van de Zangvereeniging „Exelsior" te Raamsdonk op kosten der vereeniging Sprang, Algemeeue vergadering van Stem gerechtigde Ingelanden vau het waterschap „De Binnenpolder van Sprang", op Vrijdag deu 8sten Mei 1903, des namiddags otn 6 uur, ten huize van C. A. Mahieu te Sprang. Kaatsheuvel, Zondagmorgen 1.1. trokken eenige leden der harmonie „Euphouia" naar St. Joachim-Moer. Een vijftigtigtal dauw trappers vergezeldeu 2e. Iu de Moer werden verschillende stukjes gespeeld, waarna onze Meimuzikanten naar huis terugkeerden. Capelle, 1 Mei. Door Mejuffrouw M. W. A. van Limborg, onder .-ijzeres aan de school in „de Kom" alhier, is tegen 1 Aug. a. s. eervol ontslag aangevraagd. Noode zullen veleu dit bericht vernemen. Raaiusdonksveer, 5 Mei. In het lokaal der voormalige opeubare school heeft de ver gadering plaats gehad der Vereeniging „Vlijt en Spaarzaamheid" en van het ziekenfonds. Aan de rekening en verantwoording van den penningmeester, welke onveranderd werd goedgekeurd, onlleenen wij de volgende Ontvangsten met batig saldo van vorrg jaar op 31 December 1902 f 539.— Uitgaven 170.17 Batig saldo 1 363 83 Mo e de vereeniging, die zich het lot van den kranken arbeider aantrek in bloei toe nemen. Dusscu, 5 Mei. Werd vroeger door een daartoe door den brievengaarder aangesteld persoon iederen morgen de brievenbus te Dussen binnen gelicht. Sedert eenigen tijd moet hij dit zelve doen. Daardoor is het kantoor 's morgens in plaats van 5 kwartier nu slechts 10 minuten geopend Deze regeling veroorzaakt groot ongerief aan 't publiek, daar juist in dat morgenuur het druk'.s gebruik van 't kantoor gemaakt wordt. Hopeu we dat het bestuur der posterijen ten gerieve van 't publiek het daarheen zal weten te leiden, dat 's morgens het kantoor weer spoedig een geruimen tijd zal opeuge— steld zijn. BESOIJEN, 5 Mei De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: f 1,13 de laagste f 0,98 de boorboterf 1,08 De prijs der eieren was 3 c. en 4 h 11 c. GORINCHEM, 4 Mei. Ristarwe i .20 a 7.30 roode dito f 6,80 a 6,90 witte dito f 6,90 A 7.10 inl. rogge f 5.25 a 5,35 buitenl. dito f5.ft 5,10, gerst 1 4,70 a 4,80, haver 3,70 A 3,80, duiveboonen f 7,25 a 7 50, blauwt erwten, f0— a alles per hectoliter. Op de veemarkt waren Pc,den aangevoerd 437 runderen, 27 nuchtere kul voren, 22 vette varkens en 'J59 biggen. Ie qual. kalfkoeien f220 ft 260 Kalfvaarzen f140 a 230 Melkkoeien tlöO A 230 2l/i jarige ossen l' 160 a 220 Guiste vaarzen 100 a 130 Pinken f 80 a 100 Graskalvcren f 40 ft 80 Nuchtere kalv. 6 a 12 Aangevoerd 5 vette varkens van 19 n 20 ct. per half kilo, biggen van 16,a 12.per stuk. Aangevoerd 6 schapen en 92 lamineren; scha pen MO it 16 en lammeren f6 ft f 12.D.er stuk Eieren 1075 a 0.80 per 26 stuks. Boter 62 a 65 ct. per kilo. ROTTERDAM, 27 Apiil. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.20 a f 7.65 en per 100 kilo f 9.a f 9.50. Nieuwe- per heet a f 0.—per 100 kilo iO.— a f 0.— Rogge. Vlnamsche, Zeeuwsche en Overmaassche L)ebest' 1'4.75 a f 5.10. Gerst. Z" nwsche, Flakk. en Overm. Wintel f 0.10.beste Zomer- l'O.it 0. Haver. f6.a f6.75 Blauwe erwten. De beste 1" 6.75 i f 7-75 Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed fö.— ft 0.Zomerzaad f 0.it 0. Kanariezaad f 0 al Bruine boonen de beste f8.a f 12.50. Witte boonen de beste f 8.a f 14. ROTTERDAM 5 Mei. Op de veemarkt waren beden aaugevoerd 49 paarden, veulen, ezel, 1682 magere en 1411 vette runderen, 194 vette, 649 nuchtere en graskalveren, schapen oi lammeren, varkens 287 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 36 cent, stieren 25—32 cent, kalveren 30 tot 50 cent per Va ki'o. Melkkoeien f 140 a 275. kalfkoeien f 150 a 310 stieren 50185, vaarzen 70180, alles mager vee. biggen 6—20, paarden 35—95. Nuchtere kalveren, fok- 1225, slacht- G—10 Op de botermarkt werden aangevoerd 74/8 en 82/16 vn. en 470 stukken a Va kilo. Prijs le kw. f 48. 2e kw. f 44, 3e kw. f 42. Prijs js kilo 55 -60 c. ij deze betuig ik mijn harlelijken dank aan den lieer A. de Bont selioenlabrikant le Waalwijk, voor de uitstekende wijze waarop hij voor mijn misvormden voet, een juist passenden, stevigen en mooien sehoen maakte en beveel ik genoemden schoenfa brikant ten zeerste aan, vooral voor t ma- keu van orthopaedisch schoenwerk. J. YOETS. Waalwijk 4 Mei 1903. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een zeer kortstondig lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden onze onvergetelijke Moeder, behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw weduwe van den Heer Johannes Franciscus Dekkers, in den ouder dom van ruitn 67 jaren. C. J. van WIJCK. JEANNETTE van WIJCK- Dekkers en Kinderen. Waalwijlc 5 Mei 1903. Heden overleed tot mijne diepe droefheid zacht en kalm, meermalen gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, geheel overgegeven aan Gods H. wil, mijne innig geliefde Echtgenoote MECHTILDA HENDR1NA HüLSKEN, Thesaurierster der II. Kindsheid, in den ouderdom van 58 jaar. Franciscus Antonius Baijens. Waalwijk, 2 Mei 1903, V oor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen dierbaren Broeder, Behuwdbroeder en Oom den Zeereerw. Heer VAN NüENEN. Waalwijk, 2 Mei 1903. ^/oor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw MARIA PETRONELLA VAN MIEROP, betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank. Uit aller naam, C. A. VERWIEL-van Mierop. Waalwijk, 26 April 1903. Bij beschikking der Arrondis- sements-Rechtbank te1's- Hertogen- losch van den 25 April 1903 is de onder- geteekende aangewezen als tijdelijk bewaar der der minuten van wijlen den Notaris A. J. BINK, overleden te Waalwijk. Gedurende dien tijd is ondergeteekende behalve te zijnen kantore te Kaatsheuvel voor belanghebbenden te Waalwijk te spreken iederen VRIJDAG van 's-mor- gens 91 uur ten kantore van wijlen den lieer A. J. BINK, voornoemd. E EN D A M E zoekt te Waalwijk, twee flinke met inbegrip van Pension of zonder. Brieven onder letter A. B. bureau van dit blad. GEVRAAGD. Zonder goede getuigen onnoodig zich aau e melden. Br. fr. onder letter K aan den kantoor bockhandel H. STUMPEL, Dordrecht. des namid. ten 3 ure ten llaadhuize aldaar in hot openbaar aanbesteden Aanwijzing op den dag der aanbesteding n. ra. 1 uur. Inlichtingen geeft de Architect Th. L. D. SMEELE te Waalwijk. in alle soorten, kleuren en formaten. llosa-, Witte-, Ster- en Bloemzakken, prachtige kleuren, fijn en stevig papier. Bestelt deze artikelen niet meer aan vreemde papierhandelaren, maar bij Het Comité van bovengenoemde tentoon stelling zal bij inschrijving verpachten

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3