mmm En-tout-cas en Farapluies J. VAN MIL. DLUUKltt Bil» D. C. Nou wens, „De Echo van het Zuiden", Advertentiën. ONTVANGEN Gas-, Water- en Electrische Levering en plaatsing buiten de stad, Haarhamers, Haarstellen, Zeisenstrijkers, Zeisensteenen, Wed. Vaags eens mn 1 Neem er eens een proef van! IN T-A N TON IU V G Fan Cho< artil tible MENGELWERK. 372ste Staatsloterij. Handels berichten. Burgerlijke stand. Belangrijk ongeveer 600 diverse huiden ongeveer 22000 K.G, gemalen en harde schors, Ververstraat 353 's BoscY Geleidingen. Gaskronen, Baden, Bad- kachels, Closets Fonteinen enz. enz. spoedig en zonder ver hooging van prijs. met volle garantie. Weet u soms een adres van soliede en toch niet te dure FIETSEN O ja, gaat bij MARKS in Waalwijk, daar vindt ge zeer mooie, sterke en niet te dure fietsen, ik heb er ondervinding van. Ge koopt ze voor 60, 65 en 75 gulden, prachtig hoor En daar nog ga rantie bij. Dit adres kan ik U gerust aanbevelen en daar vindt ge ook on- derdeelen aan billijken prijs. moge eene groote sorteering WAALWIJK. traan, eikenhoutextract, vet, smeer olie, baailinnen, touw. V oorts looiersgereedschappen, waaronder 3 touw tafels, 5 vleesch- boomen, diverse messen, droog stokken, koperen pompen, bas cule met gewichten, vaatwerk, stootwagen en hetgeen verder zal worden geveild. e^voS Zicb scheeren zonder ines AANLEGGER VAN Houtcement en Mastiec dakbe dekkingen. MAGAZIJN VAN en ENZ. WAALWIJK, Haven. Sware Volksboekje Zij die zich voor het volgend kwartaal abonneeren, ontvan gen de in deze maand nog ver schijnende nummers GRATIS. l een du Besoijen. Met Hemelsvaartdag maakte onze Chr. Zang. Vereeniging een uitstapje naar Raamsdonk, alwaar de Zang—Vereeniging »ExeIsior" eene uitvoering gaf. Het weerziet gelukkig niets te wenschen over. Nadat de uitvoering geëindigd was, wandelde men naar Raamsdonksveer. Na hier ongeveer een uur getoefd te hebben, wandelde men weer terug naar Raamsdonk en hier stapte men op den trein, die de leden onzer Zang—Vereeniging in weinig tijds weer naar Besoijen bracht. Binnen eenigen tijd zal alhier een aan vang gemaakt worden met den aanleg van acetyleenlicht, dat, naar men zegt, met vrucht het gaslicht zal vervangen. Naar ous gezegd word, moet voor 15 Augustus alles gereed zijn. Baardwijk. Zaterdag zal onze beminde herder de ZeerEerw. heer Verharen, den dag her denken waarop hij voor 40 jaren het H. Priesteischap ontving. Z.Eerw wenscht bij deze gelegenheid geene feestelijkheden. De kinderen alleen zullen htm eeu cadeau oftreere en onthaald worden. Het zal Z Eerw desniettemin aan hartelijke felicitaties eu bewijzen van dankbaarheid en en hoogachting niet ontbreken. Cupclle, 22 Mei. Wederom hebben kin deren van de school in de Meistraat eeu reis naar Nijmegen gedaan. Het waren er di'maal 28 uit de nieuwe vierde klasse. Onder leiding van den heer B. B. Neuleboora en Mejuffrouw J. E. Mazirel hebben de jonge reizigers en reizigsters een genotvol dagje geha.1 gisteren, een dagje, dat hun wel nooit uit het geheugen zal gaan. Genoemde onder wijzer en onderwijzeres kunnen de voldoening smaken, dat zij door de belanglooze opoffering van hen vrijen dag heel wat hebben bijge dragen tot de ontwikkeling en het levens geluk der aan hun zorgen toevertrouwde leer- lii gen. Voor de betrekking van onderwijzeres in de school in „de Kom" alhier, salaris f 500, hebben zich 5 sollicitanten aangemeld. Dussen, 22 Mei. Maandag 25 Mei zal het 50 jaar geleden zijn, dat Abraham vau Dijk en Helena van Kooten door den band des huwelijks verbonden werdeD. 't Zal den geachten jubelarissen op dien dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Voor de vacante betrekking van hoofd der school in wijk A alhier hebben zich 9 soll.citanteu aangemeld. zoovee dood Goe morgen, domenee 1 Morgen, moeder Bartels. Waar gaat de w indeling been,' zoo vroeg Na' Den Briel domenee, om miju Toontje van de boof le halen. Haar „volk" is op reis en nu heeft zij vier weken vrij, die ze weer bij moeder komt doorbrengen. Zoo, zoo en maakt ze het nog altijd goed, uw Toontje Goddank ja domenee, ze is al twee jaren in deuzelfden dienst en ze kan van haar loon heel wat overhouden, dat ze trouw naar inoeder op stuurt. Maar 'k hoef er niets van te gebruiken, en 'k heb 't allemaal voor haar op de spaarbank gezet. Dat kan te pas komen als ze eens trouwt, nietwaar? Zeker, zeker. Hoe oud is Toontje nu? Drie-en-twintig, domenee, haast net 1 jaren als mijn goede Bartels al is. Ja, ja, hij heeft haar nog even zien voor Onze Lieve Heer 'ui riep. Ja, dat herinner ik mij nog wel, moeder Bartels, dat was een heele treurig heid, maar God heeft 't zoo gewild en Zijn wegen zijn ondoorgrondelijk. Ieder gaat op zijn tijd, armen zoowel als rijken en zoo schijnt nu de tijd van broer Groeve geko men le zijn. Ik kom juist van zijn ziekbed. De arme man is er slecht aan toe. Ik heb er van gehoord, domenee eu heb al dikwijls gezegd God komt op Zijn tijd. Ik weet wel, dat eeu Christenmensch alles moet vergeven, maar zijn ziekbed heeft broer Groeve toch aan mijn Toontje ver diend. Pleizierige wandeling, domenee. En ,\'oordat de predikant van het Voorn- sclie dorp nog iets verder kon antwoorden, had het oude vrouwtje een zijpad ingesla gen, waarop zij nu haastig voortliep. T Was toch maar goed, mompelde zij voor zich, dat ik den domenee nog eens heb helpen onthouden, hoe slecht boer Groeve met ons gehandeld heeft. Zoo'n door en door slecht mensch. Hij had beloofd met Toontje te zullen trouwen en toen nam hij een under meisje, dat geld had. En moeder Bartels koelde haar woede aan de grashalmen langs den weg, die zij met haar paraplu afsloeg. De zou steeg al hooger eu het was zoo w rm, dat moeder Bartels het zweet op het gezicht parelde. Haal mij maar niet van de boot, moedertje, had Toontje geschreven, ik kan den weg wel alleen vinden. Maar dat kon de oude vrouw niet ver dragen, haar dochter alleen dien langen weg van Den Briel naar het dorp te laten afleggen. Toen zij op het havenhoofd kwam, waar de boot moest aanleggen, kwam deze juist aan en Toontje stond op het dek eu wuifde hair al fan verre toe. i Dag moeder, klonk kort daarop de haar bekende stem en een paar frissche lippen drukten zich op de rimpelige wang der ou le vrouw. Zoo, kiud, lief kind, ben je daar, en de bruine oogen der moeder straalden van vreugde. En wat beu je een stadsdametje geworden. Zij zullen je op 't dorp niet herkennen. En gij zijt in die twee jaren nog niets veranderd. Er ontbreekt geen rimpeltje aan uw gezicht, maar er is ook geen meer bijgekomen. En hoe gaat het in 'l dorp Heeft Leentje Schouten al een vrijer O jé, die is al getrouwd met den smid, maar zij kunnen niet best met elkaar overweg. Zij geeft gaarne geld uit en hij is gierig, nu 'hoef je verder niet te vrageu. De oude vrouw Stok is ook dood eti boer Groeve heeft zijn vrouw eu ziju kind verloren. Terwijl de oude vrouw dit zeide, keek zij haar dochter schuin aan, maar deze liet geen aandoening blijken en vroeg kalm Wat u zegt, moeder En hoe is dat zoo gekomen En hoe is Groeve daar wel onder Zijn vrouw stierf toen het kind geboren werd en het arme wurmpje heeft maar één dag geleefd. Groeve ligt nu zelf ziek en zal misschien ook wel sterven. God vergeef mij als ik er zonde aan doe, maar Groeve heeft zijn lot aan jou verdiend. Foei moeder, hoe kunl u nu zoo spreken. IJ bent toch een goed mensch en mag uw naaste geen kwaad toewenschen. Zoo pratend hadden zij den weg naar het dorp afgelegd en eensklaps riep Toontje Kijk, daar komt ons kerktorentje al boven de boomen uit. Het is toch heerlijk als men een thuis heeft. Hoe maakt domi nee liet Ik heb hem vanmorgen net gesproken en kijk, daar komt hijzelf aan. Dat is nog eens eeu goede man, haast te goed voor deze wereld. De grijze predikant wenkte Toontje vriendelijk toe en kwam haar met uitge stoken hand tegemoet. Welkom thuis, lief kiud, gaat het nog altijd goed Dank u, dominee, hoe gaat liet met den boer Met hem gaat het zeer slecht, er is niemand om hem op te passen en hij zal het wel niet lang meer maken. Toontje keek een oogen blik peinzend voor zich en zeide toen, terwijl zij den predikant trouwhartig a-nzag Zou het ook kunnen dat ik hem oppaste en eenigszins vergoelijkend voegde zij er bij Dat is toch Christenplicht. Maar kind, waar denk je aan riep haar moeder uit. Wat zouden de meuschen daar wel van zeggen en dan, hij heeft het niet aan je verdiend, dat je voor hem een vinger uitsteekt. Och kom, moedertje, dat kan u geen ernst zijn, daarvoor hebt gij een veel te goed hart. Heb ik geen gelijk, dominee Ge zijt een goed kind, Toontje. Ver pleeg den zieke maar een weinig, daarvoor zal God u loonen. En zoo gebeurde het dat Toontje nog denzelfden van haar aankomst, als zieken verpleegster aan het bed van boer Groeve zat. Toen zij de kamer van den boer binnen kwam lag in ijlende koorts. Er hing een bedompte, zoete lucht in die kamer, maar Toontje zette dadelijk de ven sters open, die dagen achtereen gesloten gebleven waren. Het gezicht van den zieke was donker rood, strak staarden zijn en zijn droogc lippen stamelden onsamenhangende woorden. Toontje verkwikte hem met frisch water, legde koele compressen op zijn gloeiend voorhoofd, schudde zijn hoofdkussen wat op, zoodat hij gemakkelijker lag en toen het 's avonds tien uur op de dorpsklok sloeg, was de zieke al veel rustiger. Kort daarop werd de deur zacht geopend eu moeder Bartels trad binnen. Ga naar huis, Toontje, je hebt van daag een lange reis gemaakt eu zult wel moe zijn. Ga maar goed uitslapen, in dien tijd zal ik den boer wel oppassen. Zoo ging het van nu al geregeld inoeder en dochter losten elkaar bij het ziekbed van boer Groeve af. Iiet was een warme zonnige zomerdag. Eeu stroom van gulden zonnestralen vloeide de kamer in en viel tot op het bed van boer Groeve, die nu niet meer in ijlende koorts lag. Hij sliep. Rustig ging 2ijn ademhaling en de koort sige blos was van zijn ingevallen wangen verdwenen. Aan het venster zat Toontje en keek peinzend naar buiten, met het hoofd op de hand geleund. Wij zul.en den zieke wel weer op de been brengen had de dokter gisteren gezegd, toen hij den boer slapend had gevonden. Hij slaapt nu zeer gezond. Het wordt tijd ook dat hij herstelt, had Toontje gedacht. 0"er vier dagen komt mijn „volk" weer in de stad en dan moet ik er ook zijn. En terwijl zij daar nu zoo zat, werd zij opgeschrikt door eenig geluid, dat uit het bed van den zieke kwam. Boer Groeve zat rechtop en keek haar met groote oogen aan. Zij glimlachte en kwam bij hem. - Voelt ge u nu wat beter vroeg zij. Gij zijt heel erg ziek geweest maar onze lieve Heer geeft u nu de gezondheid terug. Toontje, klonk het zacht van de lippen van den boer, hebt gij mij verpleegd, gij die ik... Stil, Groeve, spreek daar niet van, ik heb alleen mijn Christenplicht aan u gedaanj En ik, heb ik ook mijn plicht aan u gedaan Spreek (laar niet van. Ja, laat mij daar wel van spreken. Toontje, ik heb slecht tegen u gehandeld en daar ben ik nu voor geslraft, toen ik hier zoo eenzaam en verlaten lag; gij hebt mij gered, dank zij u keeren gezondheid en mijn krachten terug, maar zoudt ge mij nu weer willen verlaten Ik moet wel, Groeve, zelfs al zoudt ge mijn hulp nog noodig hebben. Ik moet weer naar de stad, in mijn dienst. Doch wanneer gij hier zoudt willen blijven, niet in dienst, maar als boerin, in de plaats die gij reeds lang hier had moeten bekleeden. Neen Groeve, klonk het ijskoud van Toontje's lippen, eenmaal zou _dat mijn grootste geluk zijn geweest, maar dat is nu voorbij en wat voorbij is. keert niet terug. Juist kwam moeder Bartels binnen. De boer zag de oude vrouw aan met een blik, alsof hij op haar laatste hoop geves tigd had. Moeder Bartels liep hij, Toontje wil weggaan Dat kan al niet veel anders, Groeve, antwoordde de oude vrouw. Gij zijt nu weer beter en Toontje moet weer naar haar dienst. Neen, dat moet zij niet, riep de boer uit, dat moet zij niet als zij niet wil. Zij kan hier blijven als mijn vrouw, maar... Kind riep de oude vrouw verheugd uit, maar het meisje wenkte afwerend met de hand. Ik ga weer naar mijn dienst, zeide zij, alles wat hier voor mij te doen viel, heb ik gedaan. De oude vrouw schudde het hoofd. Zij begreep niet, dat men zich ook op andere wijze, dan door de straf des hemels in te roepen, over geleden onrecht wreken kan. De hoogste prijzen der 5e klasse. Trekking van 20 Mei. Prijs v. f2000 No. 15861. Prijs v. f 100 No. 17867 6457 3313 12497 1050. Prijs 400 16114 336S 7765 15434 12050. Prijs v. f200 No. 5723 17703 8934 1932 825 1457 17425. Prijs v. flOO No. 19004 10618 1891 3432 341 10615 5680 8816 1416 3946 18551 9719 19245 1002 17634. Trekking van 22 Mei. Prijs v. f 1000 No. 3177 3414 6060 10961 14781 16078. Prijs v. 1400 1911 3786 4513 4681 6196 11732 12062 19030. Prijs v. f200 162 414 15818 Prijs v. f100 No. 594 739 2482 5043 8729 10161 12588 14406 14847 17503 18329. WAALWIJK* 22 llei. Tm Met dit prachtig weder werd de markt zeer druk bezocht. Er was vooral veel aanvoer van hoornvee, handel vlug. Weivee werd aan hooge prijzen vlug verkocht. Kalfbeesten f 160 a f 210, Dito vaarzen f 155 a f 190 Weilammeren aangevoerd 271 stuks, prijzen van f 5,— tot f 9.90 Jonge varkens aangevoerd 285 stuks, verkocht van f 5.75 a f 11.25 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 421 kg van 1.03 a f '1.11 per kg. Eieren 2'/s a 3 cent per stuk. Er is hoegenaamd geene verandering waar te nemen in de marktpositie der huiden. De toestand laat zich verklaren door gering en voorraad op alle Europeesche hoofdmarkten hoofdzakelijk in prima zomerhuiden, tenge volge waarvan de prijzen gemakkelijk op een hoog niveau gehouden kunnen worden. Voor tie naaste toekomst meent men te kunnen aannemen, dat er enkele maanden overheen zullen gaan eer het normaal cijfer aanwezig zal zijn omdat in elk geval eeu groot te kort zal blijven bestaan in zomer huiden, door looiers in den regel het meest gezocht. Diep in 't najaar zullen daarentegen flinke partijen prima winterhuiden aanwezig zijn die dan waarschijnlijk billijk te koop zullen zijn. De looierij zal alzoo een half jaar verstoken zijn van de beste, soorten, welke omstandigheid ongetwijleld zeker op den stand der ledermarkt zal influenceeren. Voor leder is de markt zeer goed ge stemd, maar op eene evenredige prijsno- teering tegenover de huidenmarkt schijnt men vooreerst nog niet te kunnen rekenen. Schors en alle andere looimiddelen zonder noemenswaardige prijsverhooging vast ge stemd. DUSSEN," 20 Mei. Boterprijs por K.G. van 0.96 1.09. Middel- markt f 1.02. Aanvoer 135 K.G. Eieren f 0.65 de 26 stuks. WAALWIJK. Aangifte van 1522 Mei 1903. GEBOREN: Henricus Johannes z. v. Ch. Maas en W. v. d. Pennen. Cornelia Johanna d. v. II. A. Aarts en A. M. v. Well. He lena Johanna d. v. P. Adriaanse en J. v. Assen. Johannes Luduvicus z. v. F. G. Dumoulin en M. A. Kuijlen. Andreas J. M. z. v. J. Spijkerman en M. C. A. v. Beijnen. OVERLEDEN: J. Kouings wed. v. J. B. Nieuwen- liuijsen 89 j. G. Paans 8 w. M. J. v. d. Schans 21 in. A. G. Poppelier 3 w. J. M. F. A. Breuer. 3 m. HU W.-AANGIFTEM. v. d. Schoot 36 i. en J. van Daelen 32 j. W. Bijlhout 28 j. en P. G. v. d. Pangaert. 3L j. J. Th. Ma- hieu 27 j. en J. A. v. d. Broek 28 j. „De Echo van het Zuiden" onder vindt steeds meer eu meer steun en mede werking. //De Echo van het Zuiden", besteeut meer en meer zorg aan samenstelling, hoofd artikels, uitvoerige, eu belangrijke nieuws berichten enz. „De Echo van het Zuiden", ziet. zijn aantal lezers voortdurend aangroeien. //De Echo van het Zuiden" is JE blad voor advertenties. Abonneert U daarom op en adverteert in is de geluksaaukondiging van Samuel Heek scher senr. in Hamburg' welke zich in du noraraer van onze courant bev'ndt. Dit huis heelt zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek ge wonnen bijdragen eene zoo goede naam veiworven, dat wij al onze lezers aanbe v ele op deze advertentie acht te geven. in alle genres. Beveelt zich tevens beleefd aan, voor het chemisch wasschen, overtrekken en repareeren van alle PARASOLS, EN-TOUT-CAS, enz. welke spoedig en correct worden uitgevoerd en waarvan stalen op aanvraag verkrijgbaar. Aanbevelend, TE HERTOGENBOSGH, is voornemens op Donderdag 28 Mei 1903, ten lü ure v.m. precies, aan de looierij van den heer J. A. WAGEMAKERS, leerlooier le Besoijennabij de R. C. Kerk aldaar, in het openbaar, tegen contante betaling, te verkoopen De vermelde goederen ziju op Woens dag 27 Mei 1903 van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 4 ure aan voormelde looierij te zien, alwaar op dien dag de huideu getrokken en gekaveld liggen. De kooppenningen moeten terstond na iederen koop betaald worden. Deze verkoopiog geschiedt ten verzoeke van den WelEd. Gestr. Heer Mr. R. E. T1LMAN, Advocaat-Procureur te V-Hertogen bosch, als curator in het faillissement van voor noemden heer Wagemakers. Vari e«. kan ieder, die gebruik maakt van ons Scheerpoeder „AGITATO." Dit poeder werkt antiseptisch, voorkomt HUID- en BAARD ZIEKTEN, die door het mes zoo vaak worden overgebracht. Een flacon, voldoende voor plm. 20 malen, kost met ge- bruikssaanwijzing slechts f 1.50. Firma J. JOSEPHUS, Den Haag. Zeisen Zichten Aanbevelend, ■Y/V- Bij Jos. J. van Lindert te Cuyk (N.-Br.) verschijnt; het goedkoopste, populaire tot harten geest sprekende, onderhoudende MAANDSCHRIFT Ar voor de vereerders van den Grooten Wonderdoener van Padua. Prijs per jaargang van 288 bladzijden er post slechts 65 cent franco. Proefaflevering met Prospectus wordt op aanvrage gratis en franco toegezonden •2 1 1 1 prij 1 1

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6