Heem er eens een proef van Advertentiën. hoor sens even I Op naar Lourdes LOURDES BINNENLAND. Handelsberichten Burgerlijke stand. Telegrammen. Weet u soms een adres van soliede en toch niet te dure FIETSEN O ja, gaat bij MaRKS in Waalwijk, daar vindt ge zeer mooie, sterke en niet te dure fietsen, ik heb er ondervinding van. Ge koopt ze voor 60, 65 en 75 gulden, prachtig hoor En daar nog ga- rantie bij. fit adres kan ik U gerust aanbevelen en daar vindt ge ook on derdeden aan billijken prijs. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. De gelukkig gemaakte Servenvorst, die reeds nadrukkelijk verklaard he< ft, dat hij zijn volk en zijn land o zoo innig liefheeft en die vanwege zijn benoeming tot de hcrgc'e waardigheid inden Balkanstaat, zelf reeds een formeele huwelijksaanvraag heeft ent vangen van een Amerikaansch millior i a r, t n behoeve van des Yankees dochter, ditd raison van ettelijke milüoenijes, direct in de grootheid zou komen Peter Karageorgewitsch zal ckend worden als 'i ku ing van Serrie door alle toongevende mogendheden, waaif>e de keizer—koning van Üj t -oiijk— Hongarije, en de c/.aai van Rusland reeds het voorbeeld hebben gegeven, als om daadwerkelijk te toonen, dat zij niet zoo heel zwaartillend zijn en dat aan den Donau en aan de Newa toegevendhei l en inschikkelijk hoofddeugden zijn, zij 'i ook onder zekere beperking! Waar deze toongevende voislen voorpaan kunnen de andeio natuur'ijk niet achter blijven. Duitschian i z d ook wel niet lang meer dralen, terwijl koning Victor Em manuel van Itahe zijn zwager een aller vriendelijkst telegram heelt tioen geworden bij diens optreden als collega, tegenover welk feit als vanzelf geloochend wordt het geiucht, dat Italië het initiatief zou nemen tot de verkrijging van een rechtyaa dige en alleszins verdiende bestraffing der konings moordenaars, terwijl vorst Nikita van Mou- tenagio zijn schoonzoon Peter ook aller- vrieudelijks en welwillend gelukgewenscht heeft, waarbij de gemeenteraad van Cellini" zich heelt aangesloten met een telegram aan Jen gemeenteraad van Belgrado, ook al vol gelukweuschen en vreugde uitingen. Wat wil men of juister wat wil de nieuwe ko ning meer? Hij heeft aan den gemeeuteraad van Belgrado, in antwoord op den tot hem gerichten gdukweusch, leruggeseiud, dat hij o zoo inning blij is na een afwezigheid van viil- eoveertig jaar in zijn geliefde stad Belgrado te mogen terugkeeren, welke hoffelijkheid de gemeen'eraad zijnerzijds weer beantwoorden zal met de verwelkoming vau den nieuwen vorst le Weenen. Dan wordt in het paleis, dat hem tot verblijf zal strekkeu tot aan zijn natuurlijken of gewelddadiger) dood of tol zijn verjaging o! ontvoering in het gezegende Servie moet men op alle mogelijke gebeurtenissen rekenen alles gedaan om de sporen van het snood bediijf vat) voor een week uit te wisscheu, doch niet met het volle resul taat, dat gewenscht wordt. In gezelschap van eenige der tarnen— zweerders, hebben de journalisteu een bezoek gebracht aan de plaats van deu sluipmoord (wat wellicht leiden kan tot een definitieve vaststelling van het gebeurde) en toen is gebleken, dat allerwegen oog bloedsporen, kogelgaten en beschadigingen van betee kenis, door het dynamiet aangericht, waar neembaar zijn, hoewel door uieuwe behaDgsels en tapijten indeihaast getracht wordt het zaakje weer bewooubaar te maken en te zuiveren van kruitlucht. WAALWIJK 20 Juni 1903. Examen, benoeming, bevordering. De heer Jan van Gils alhier, legde gis teren te Amsterdam met goed gevolg het doctoraal-exameu (medicijnen) at. l)e lieer V J. Gerris van Waalwijk, is bevorderd van Je klerk tot adjunct- commies der 2e klasse ter provinciale griffie te 's-Bosch. Aan beide heeren onze hartelijke felici taties. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft benoemd tot kape laan te Lieshout, den eerw. heer P. A. C. van der Ven, prester van het Seminarie. De heer Jos. Mahieu, directeur der harmonie St. Crispijn, zal onze gemeente metterwoon verlaten, naar Amsterdam ver trekken. De harmonie St. Crispijn verliest in hem een hoogst ijverig en verdienstelijk directeur, wiens plaats niet gemakkelijk is te vervul len. Te Belgrado zelf is alles zoo naar het uiterlijk in zijn ouden doen lerugekeetd bij mooi weer flaneert men rond en bezichtigt de werkzaamheden voor de feestelijke versiering met eerepoorten en vlaggen, terwijl de gemeenteraad besloten heeft de hoofdverkeerswegen geheel nieuw te laten bestraten en aan den avond van den grooten mtochtsdag een reuzenvuurwerk te doen afsteken, waarbij onder andere de ex hof maarschalk van koning Alexander, Nikola- jewitsch, ook wel aanwezig zal wezen, daar hij de Oosienrijksche ambassade reeds weer heeft verlaten en zijn met een groote vlag geto id huis weer heeft betrokken, als ware niemand dan hij meer verheugd over de aanstaande komst van den nieuwen uitver korene bij de gratie Gods en door de be gunstiging van de Nationale Vertegenwoor diging I De Vossische Zeitung geeft nog eenige bizonderheden over het binnendringen der officieren in den konak in den nacht van den 11 den. Een barer correspondenten heeft met eenigen hunner een wandeling door het paleis gemaakt en zij vertelden hem met zichbare voldoening hoe alles toe is gegaan. Nadat anderhalf uur het paleis had weer klonken van dynaroietontploffingen, revolver schoten, sabelgekletter, bijlslagen en ge schreeuw, werd door een dynamietpatroou de deur der slaapkamer stukgeslagen^ Met uitgestrekte revolvers en sabels drongen de moordenaars binnen, maar het zwaarver- gulde metalen ledikant, dat bij den omme gang van den correspondent met de officieren nog in denzelfden toestand was waarin de Koning en de Koningin het bij hun vlucht verlaten hadden behalve dat het zijden beddegoed door kogels doorboord is was ledig. Plotseling hoorde een kapitein een vrouwelijke stem en alles stormde in de richting, vanwaar deze kwam. Toen stonden de samenzweerders eensklaps voor het ko ninklijk paar. De Koningin was verstomd, zij zag het hopelooze van den toestand in. Beiden hielden elkaar omstrengeld de Koning beschermde zijn gemalin met zijn lichaam, (Dat is juist het tegenovergestelde van de eerste lezingHet eenige wat hij zeggen kon was: //Vergeef mij alles wat ik heb gedaan". Onmiddellijk daarna zegen beiden door kogels doorboord teueer. Op de vraag, hoeveel wonden beiden hadden, ant woordde een der officieren lachend „Nu, het zullen er een stuk of twaalf, vijftien geweest zijn". Op de vraag of de lijken met sabelhouwen verminkt zijn, wordt op nieuw lachend geantwoord: „Dat kan wel zijn, maar veel is het toch niet geweest. De Koningin zal wel een paar steken in het lijf en in de borst gehad lubben. Buiten dien zijn den Koning en Koringin een paar vingers afgeslagen, maar wat er verder ge beurd is, is niet de moeite waard geweest." Gezondheidscommissie. Douderdagnauiiddag ten 3 ure, hield de gezondheidscommissie onder voorzitterschap van den heer P. J, M. Sweens, eene open bare vergadering ten raadhuize alhier. Tegen woordig waren de leden Simonis, van Son, Oomen, de Both en Smeele secretaris. Na opening en een woord van welkom van den voorzitter werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen. Daaruit vernamen we dat die vergrdering 7 Mei werd gehouden in tegenwoordigheid der inspecteurs Dr. v. d. Hagen eu Dr. Romeijn toen werden talrijke klachten behandeld, misstanden besproken, gewezen op den toe stand van vleesch, melk enz.deze notulen schonken ons de overtuiging, dat de coih- missie reeds veel heelt gewerkt in den korten tijd van haar bestaanvooral de vergadering van 7 Mei, was van groot be lang geweest. Volgens wettelijk voorschrift moet het verslag in 't openbaar worden uitgebracht, wat thans ook geschiedde. Dit verslag loopt van 24- Nov. 1902 einde December 1902 en is vanzelf om 't kort tijdsbestek onvolledig en van weinig waarde. Wij vernamen daaruit o.m. de verschil lende benoemingen, de constitueerende ver gadering, dat de algemeene gezondheids toestand betrekkelijk gunstig isde slechte toestand van drinkwater en van vele water- loopen en afvoer van vuil, de ziekte-gevallen in dat tijdsbestek, de meest voorkomende ziekte in dit districttuberculose en de groote sterfte van kinderen onder de 2 jaar. Niemand iets aan te merken hebbend sloot de voorzitter de openbare vergadering, ter behandeling van klachten en andere zaken in gesloten zitting. Tentoonstelling. Ook van het ministerie van oorlog is thans bericht ontvangen dat dit departe ment de verschillende leder-artikelen bij het leger hier te lande in gebruik, zal expuseeien. Besloten is verder een groot eoncours- hyppique gedurende de tentoonstelling te houden. Vrijwillige bijdrageu N-N. Waalwijk f 2.50 NN. 2.50 A. van Iersel Senr. - 50. Jac. Gragtmans - 10. H. Wies man .10 N.N.. - 25. A. van Iersel Jr. 5. J. Broeders-Leppers Besoijen - 5. L. Verwiel 10. Jos. Groenen 2.50 W. Klerx 2.50 R C. van Cranenburg - 2.50 Hendriks 2.50 Ph. Timmermans Waalwijk - 10. Louis Hoffmans 2 50 N.N. 2.50 N-N. 2.50 N.N. .10. M. Breuer 2.50 Gebrs. Scholte 's-Bosch - 10. Northeim, Hamburg (2e bijdr. - 5. Gebrs. van Delft Waalwijk - 2.50 C. van der Heijden 2.50 M. L. Rosenberg Amsterdan - 25. Lamlbo 11 w-Tentoonstelling. K, A. M. ridder de van der Schueren, Burgemeester van Waalwijk Een Gouden Med'ille. Mevr. de van der Schueren-Vos de Wae), Waalwijk Een groote zilveren medaille. C. G. Verwiel, Burgemeester van Besoijen, Een zilveren medaille. „De Hanze. Op Zondag, den 21 Juni 1903 des voor middags ten 12 ure zal in de Achterzaal van 't Hotel Verwiel eens algemeene yer- gadering plaats hebben van de R. K. Ver eenig van Neringdoenden, „De Hanze," afdeeling Waalwijk en Besoijen. Onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Zondagrust. 3. Hanze Bode enz. 4. Aangehoudeu voorstellen Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. A.s. Maandag zullen de verschillende commissies van den Alg. Ned, Boud vau Schoenfabrikanten vergadering houden in 't Hotel Verwiel alhier eu wel voor het „Dagelijks Bestuur" des namid dags ten 2 ure. voor de „Commissie van it daclie" des namiddags ten 37s ure. voor de „Commissie voor d< 11 Wedstrijd" des namiddags ten 5 ure. Trouwe opkomst dringend verzocht. Eervol ontslag. Met ingang van 16 Jut.i 1.1. is eervol ontslag verleend aan den brigadier Kcoijman van de brigade maréchaussee alhier wegens lichaamsgebreken in en door den dienst gekregen, met toekenning van een pensioen van f 750 's—jaars. Protest. De bond vau St. Paulusvereenigingdii tot bestrijding van drankmisbruik verzoekt ons hist volgende protest op te nemeii Hadden wij gehoopt dat de herstemming in het district Heusden zou plaats hebben zpnder de ergerlijke en menscho»waardige tooneelen, waartoe het drankmisbruik aan leiding geeft, helaas! wij moeten er kennen dat wij in onze hoop zijn teleur gesteld. Niets blijft ons nu over dan te. protes tveren tegen de invloeden van drankmis bruik die zich ook weer bij dezo herstem ming hebben doen gelden. Wij zullen in ons protest geen namen noemen, maar wij zeggen schande over allen die direct of indirect tot drankmisbruik hebbeu aanlei- ding gegeven. Zij mogen het voor God, voor de maatschappij, voor het land, voor de provincie en voor zich zeiven verant woorden. Wij noemen het kortaf, een schande, een schande ook voor de kiezers die zich op die wijze het kiesrecht onwaardig toonen en bewijzen geven van karakterloosheid. De Bond van St. P aulusvereenigingen tot bestrijding van drankmisbruik. I11 hetzelfde nummer vau 't St. Pau- lusblad komt van een „propaganda"-club een artikeltje voor met het oog op de a.s. gemeenteraadsverkiezing, omtrent het geven en nemen van drank. De redactie teekent er o.m. bij aan Bovenstaand artikel over Gemeenteraads verkiezingen zal in den vorm van strooi biljetten verkrijgbaar worden gesteld tegen zeer billijken prijs." St. Paulusvcreenigingen worden dan verzocht hiervan spoedig bestelling te doen, aan eene firma te 's-Bosch.Eene vraag slechts Was net niet wenschelijk de St. Paulus- vereeniging en niertoe niet uit te noodigen, maar aan elke vereeuiging over te laten ze in de plaats waar de vereeuiging be staat, te bestellen. Ze zouden dan misschien wel iels duurder zijn, maar 't is steun aan de goede zaak (de pers), dat de meeste ver- eenigingen toch op hun program hebben Noord—Brabant. T11 de aanstaande zomerzitting zullen o.a. in behandeling komen Herziening der klassificatie in 't waterschap „de Vughtsche akkers". Wijziging van het bijzonder reglement voor het waterschap Binnenpolder van Vlijmen". Aanvragen om de gewone jaarlijksche provinciale bijdragen van T kerkbest uur van Sint Jan, van 't Pare Vaccinogène, van Provinciaal Genootschap, van de Maat schappij ten bale van behoeftige kraam vrouwen, van de Gemeentelijke Ambachts school, allen te 's-Hertogenbosch, van 't Blinden-Instituut te Grave en van 't Instituut voor Doofstommen te Sint Michiels Gestel. Ontwerp-reglement op den provincialen waterstaat. Ontwerp-reglement op de openbare wegen en voetpaden. Ontwerp-reglement op de uitoefening van 't recht van verplanting. Ook een reden tot afkeuring Een inzender in De Tijd schrijft - Al erzonderlingst is wat ik dezer dagen vernam. Er waren bij een der takken van Staatsdienst, die der posterijen, eenige plaat sen vacant, maar daarvoor boden zich "eel solicitanten aan. Het zeer grootte aantal jongedames, die aan het examen voldeden, werd nu aan een strenge geneeskundige keuring onderworpen. Een der meisjes aan wie door de doctores geen adertje geen spiertje werd gevonden, dat niet geschikt was voor den postdienst, werd op het laatste oogen- blik betrapt op een ietwat scheefgegroeiden teen de richting van dit lichaamsdeel werd in strijd verklaard met de eischen voor de behandeling van brieven en postwissels Zware brand. Donderdagnacht te kwart voor één brak een reusachtige brand uit in de voormalige suikerfabriek aan deu Westzeedijk te Rotter dam. De brand ia ontstaau op de zolders door de firma W. van der Lugt en Zoon gehuurd van de gemeeute, sedert haar eigen fabriek afbrandde. Deze zolders zijn van het middengedeelte de beide hoogste van het vier verdiepingen hooge gebouw. De westelijke vleugel staat grootcndeels leeg, voorts heelt men iu het gebouw een opslagplaats van hout van de gemeente, een bergplaats van cement van de gemeente, de koffiebranderij de Roode Peli- kaau, de electcische koffiebranderij van deu heer Maesen, een opslagplaats van uien van den heer de Koe, een opslagplaats van machinerieën. Tevens hooren er hij de voormalige direc- feurswoning, woningen van concierge en be ambten der gerae' nlereiniging. Deze laatste aan de zijde van de Sint Jobsgracht. Voorts nog aan de zijde van den Westzeedijk ge bouwen bij de gemeentereiniging in dienst. Ie twee uur werkte 1 negen handbrand spuiten, twee stoomspuiten en eenige stoom bootjes. Dit geschiedde reeds een uur lang en nog was eenige mindering van den brand niets te bespeuren. De cementfabriek van den lieer Stokvis, op het zelfde terrein mocht niet bespoten worden omdat zich daarin acetyleen bevindt. Rusteloos en krachtdadig werkte de brand weer. Omstreeks ha f drie was de westelijke vleugel nagenoeg uitgebrand. Het centrum staat in lichtelaaie. Een groote massa hout loopt gevaar.. Met stroomen water houdt men alles zooveel mogelijk nat. Het gerommel en gestommel dat nu eu dan weerklinkt, kon digt het instorten van zolders eu binnen muren aan. Twee-en-twintig paarden van den heer König in gebruik bij de gemeeiitereiiiiging, Pijpleiders loopen tot hun knieën in het water, zoo groot is de massa water, die in het brandende gebouw wordt geworpen. Van eenige mindering is nog niets te bespeuren. Het gedeelte, waarin 'iet hout van de gemeente is op geslagen, alles kurk droog, wordt nu bedreigd. De totale schade door den brand en door het bluschwater aangericht, wordt op ruim f 400.000 geschat. De opstallen der gemeen te ware verzekerd voor f200.000, de hout- voorraad der gemeente voor f20.000. De firma v. d. Lugt lijdt aanzienlijke schade, daar zij slechts gedeeltelijk was verzekerd eu voor een belangrijk bedrag eigen risico liep lot gisteren avond duurde de brand voort. Kuutsiicurel In plaats var, den WelEd. Zeergel. Heer De Both alhier, die z'u ontslag heelt geuomen als iid en voorzitter der plaatselijke schoolcommisie heeft het lid der commissie de WelEd. Heer Versterre van Loonopzand het voorzitteisschap aanvaard. De WelEd. Heer van der Meijden nam wel willend de functie van secretaris van den nieuwen voorzitter over. Daar door 't ongunstige weder 1.1. Zoudag het volksconcert niet kon doorgaan, zal het nu Zondag a.s. door „Euphonia" gegeven worden. Vrijhocvcn-Cappel, 17 Juni Tot hoofd der openbare school alhier is benoemd de Heer Buzink, onderwijzer te Lage Zwaluwe. De benoemde moet 1 Aug. a.s. in functie treden, Cap cl Ie 18 Juni De leden van den gemeente raad, die aan de beurt van aftreden zijn. zijn de heeren D, de Bruijn, A. Heijmans en W. Wachter. RAAMSDONKSVEER. Naar men uit goede bron verneemt zal binnenkort aan de wijk ,,'t Dorp" heeft reeds lang beloofde hulpkantoor der posterijen ressorteerende onder het groot kantoor der posterijen en telegraphie alhier, geopend worden. Als brievengaarder is benoemd dhr. v. Gouda te Lömmerse. DRONGELEN 16 Juni Bij de lieden alhier^gehoudeti vergadering van stemgerech - tigde ingelanden van het waterschap de Biunepolder van Drongelen is herkozen tot lid de heer D.van Campen en tot secretaris Penningmeester A. D. van der Schans. WAALWIJK, 19 Juui 19037 Er was lieden weinig aanvoer ter hoorn veemarkt de handel was vlug zoodat het aangevoerde vee weldra koopers vondt. Kalfbeesten f 155,a f 195. Dito vaarzen f 135 a f 185 Jonge varkens aangevoerd 190 stuks, verkocht van f 4.25 a f 11. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 665 ke. vun 1 1.06 A I 1.14 per kg. Eieren 31/» fl 4 cent per stuk. Nog steeds gaat de huidenmarkt omhoog. Wij zijn thans aan prijteii genaderd die men sedeit lang niet gekend heelt. De oorzaak volgens de algemeene opinie zou liggen in den geringen voorraad die zoowel op alle Europeesche hoofdmarkten als in de productie-plaatsen bestaat. Goeds zomerhuiden van La Plata en Rio Grande zijn nog slechts weinig te verwachten en men vermoedt, dat er zooveel behoefte be staat, dat men voor winterhuiden dezelfde hooge prijzen z;l moeten aanleggen als thans voor zome: iiuid.n Mocht dit onver hoopt het geval zijn dan is het vooruitzicht voor de looierij in de naaste toekomst zeer slecht. Intusschen in 't buitenland beginnen de groote leerfabrikanten hunne prijzen met succes te verhoogen zoodat men ook hier dit voorbeeld wel zal volgen. Eene verhoo- van minstens 10 pCt. zou zeer gewettigd zijn maar men vreest, dat men daaiin vooreerst niet gemakkelijk zal kunnen slagen, doch indien de looiers homogeen zijn en hun leder niet anders dan tegen eene behoorlijke winst aan de markt brengen, zal men geleidelijk er foe komen want 't is overbekend, dat de voorraad in 't algemeen gering is. Vreemde looitniddelen zijn in uiin of meer flauwe stemming. Voortdurend worden er nieuwe surrogaten uitgevonden waarvan nu en dan een enkele iugang vindt. Men gelooft over 't algemeen dat uien de hoogste prijzen 111 de vreemde looisoorten gehad heeft. Inlandsche schors is dit jaar prachtig gewonnen, naar men verneemt 2ullen de prijzen iets lager zijn dan verleden jaar. DUSSEN, 18 Juni Boterprijs per K.G. van Ü.96 1.16. Middol- markt f 1.08. Aanvoer 200 K.G. Eieren f 0.75 de 26 stuks. WAALWIJK. van 12 19 Juni 1903. GEBOREN: Goverdina Cornelia d. v. B. de Peffer en fh. J. de Ruijter. Johannes Josephus M ria z. v. L. J. Jonkergouw en C. Kuipers. Johanna Christina d. v. B. Schil'erli en C. van Horweinen. OVERLEDEN: A. M. Wilmont 1 mnd. J. Schellekens. echtg. v. L. J. Snaphaao 57 i. HIJVV.-AANGIGTE J. J. Verdonk 27 j. en A. v. d. Hoven 25 j. Op 19 Juni. P. VVT. en J^ C. v. I. te Waalwijk, nachtge rucht, ieder f5 of 3 d. A. L. te Baardwijk, overtr. pol. verord. f 2 of 1 d. - R. P. te Za'lt- bommel, openb. dronkenschap, 3 weken hechte nis. Dezelfde, overtr. en boete alsvoor. J. K. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol. f3 of 2 d. H. K. te idem, overtr. alsvoor, f 3 of 2 d. A. P. te alsvoor, overtr. alsvoor f 10 of 3 d. J. H. S. en J. P. H. beiden te Waalwijk, atroo- perij, ieder f 3 ol 2 d. - J. A. v. D. te Kaats heuvel, overtr. veldpol. f 6 of 3 d. G. C. D. te Besoijen, openb. dronkenschap 3e herhal. bin nen een jaar, 3 weken hechtenis. Chr. J. A. T. te Besoijen, overtr. pol. verord. f 3 of 1 d. G. A. B. en F. P. v. E. beiden te Besoijen, overtr. pol. verord. ieder fl of 1 d. M. W. te Sprang, overtr. als/em. veiligheidswet f 3 of 2 d. C. V. te Capelle, overtr. en boete alsvoor. F. L. te Kaatsheuvel, strooperij, f 2 of 2 d. J. v. W. te Baardwijk, overtr. spoorwegw. f3 of 2 d. J. F. K. te Waalwijk nachtgerucht f6of 3d.— C. IJ. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol, f6 of 3d. W. H. te Loonopzand, overtr. alsvoor, f 2 of 2 d. F. L. te Kaatsheuvel, straatschenderij f 3 of 2d.— 1. L. V. D. 2. L. V. 3. M. v. O. 4. A. v. Z. allen te Vlijmen, nachtgerueht. die sub 2 f6 of 3 d. de overigen ieder f 5 of 3 d. E. S. te Kaats heuvel, openb. dronkenschap 7 d. hechtenis. A. D. te alsvoor, overtr. veldpol. f 5 of 3 d. A. D. te idem, overtr. en boete alsvoor. N. C. te alsvoor, overtr. alsvoor, f 5 of 2 d. WEENEN, 19 Juni. Koning Peter wordt Donderdagmiddag tegen 12 uur per koninklijken trein met zijn kinderen te Belgrado verwacht. PETERSBURG, 19 Juni. Het Russische hof heeft naar aanleiding van den dood van het Servische koningspaar, den rouw aan genomen voor 24 dagen. BELGRADO, 18 Juni. De zusters van wijlen koningin Draga, hebben bij den mi nister van binnenlandsche aaken doen aandring n op overdraging van de nalaten schap van de koningin, het particuliere eigen dom zoow°l als alle geschenken. Ik wil dat men, hier ter bedevaart kome. Woorden van den FI. Maagd tot Bernadette. 25 Jarig Jnbiló der groote Belgische bedevaart naar ep 28 en 29 Augustus 1 en 3 September. TERUGREIS 9 en 10 September. Voor inschrijving en nadere inlichtingen zich te vervoegen tot den Heer ERNEST HOLLMAN, Witmakeisstraat 25 te Maas tricht. 1 De hierin den verki dat tot de dezer ale be Dez de vo daat tea 1 aan d De persoe opgav daarb wordt For zijn verkr den d De irtike Hij. inleve teekei tot 0 inleve kenini opga* gevan eene guide Met dat verkie vering heeft Bur üverv ral p teraai Gel. dat 1 zuller gen 8 De dat jo wensc milita a.s. ki Aar den c De terze echtei de b voelt. Wa en w echaki elkani warei opgez »Gc regt I 'ni. in et akte Op sneltr Duitai weerz Na hebbe treug te k al op zicht het of lie

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6