Notaris RANT Advertentiën. BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. publiek verkoopen Ongeveer 2 HECTAREN HAVER onder Besoijen, wassende in den Buitenpolder op het land dei- Diaconie. Betaaltijd mits borgstelling Kerst mis 1903. schoen- en lederindustrie en aanverwante artikelen wordt geopend, de tentoonstelling lie aan Waa'wijk bekendheid geeft ing.heel ons vaderland en verre daarbuiten, eene gebeurtenis die tot dusverre hare weerga niet heeft gevonden in ons land en waarvan Dok "Waalwijk waarschijnlijk de primeur voor de toekomst zal bewaren. VV ant zou het nog noodig zijn op 't groote belang en lut van deze expositie 'voor fabrikant en werkman, voor deze takken van nijverheid -e wijzen, neen, dat is reeds te dikwerf geschied en daarenboven kon men het than »mosterd na den maaltijd* noemen, nu door ie hoogste autoriteiten in den lande, door gemeentelijke, provinciale en rijksregeering lal groote belang voor het geheele land is er tend;de besturen van rijk,provincieengemeen ;e hebben door 't verleenen van moreelen en 5nancieelcn steun aan deze grootsche onder aeming aan het geheele Nederlandsche volk lan de vaklieden in 't bijzonder getoond lat zij aan deze tentoonstelling zeer groote waarde hechten. Waar zulke mannen door woorden en daden voorgaan, daar zullen )nze woorden thans overbodig, zelfs ou- uoodig zijn. En ook door talrijke en be- angrijknelposities uit buiten- en binnenland wordt de belangrijkheid ten duidelijkste in 't licht gesteld. Blijkt het daarenboven niet dit den steun zoowel moreel als financieel lie het comité van zoovelen ontvangt, ieder werkt thans als om strijd mede, om alles jrachtig, doelmatig te doen zijn en zoo schitterend mogelijk te doen slagen. Het was daarom onze bedoeling niet te schrij- reD over het nut aan deze groote zaak verbon den, wij wenschen onze belangstellende lezers ;en en ander over de gebouwen, inrichting enz. ;e zeggen, een kleine rondgang door de ge bouwen, over 't terrein, dat langzamerhand dies de voltooiing nadert, te maken. Op den statiousweg komt de frissche geur van groen en bloemen den wandelaar reeds tegen. Het lieve park, netje» aangelegd en goed onderhouden doet weldadig het oog aan. De verschillende perken, afgewisseld met aardige tuinbeeldjes, begonia's, gerani- jms, pertulaces, dit alles, komt zeer goed uit en vlak voor den ingang, met een ichlergrond van groen en frisch hout, staat laar serieus met gebogen rug, de beeltenis ran den patroon Crispiniauus, als 'i ware len wegwijzer naar de gebouwen, waar zijne beschermelingen zich heenspoeden, waar zooveel vernuftigs en belangrijks op 't ge bied van 't vak is te vinden. Een lage poort aan weerszijden uilloo- pende op de ticetshuisjes, in eigenaardigen stijl opgetrokken, sluit het tentoonstellmgster- reiu van den weg af, de ruimte, tusschen die twee loketten vormt den hoofdingang, waarboven op' draperieën komt staan: salve*. Direct valt ons oog op het majestueuse gebouw, de clou der expositie, de grootsche machinehal, maar alvorens deze nader uit- sn inwendig te bezichtigen even buiten rondgekeken. Een net aangelegde vijver, waarin midden in een fontein in aansluiting met de water leiding omgeven door een ovaal perk, ver siert netjes den ingang en dan voeren twee wegen naar rechts en links, naar de ma chinehal, in 't kort naar de verschillende gebouwen eu verdere zaken, die de attentie en de volle attentie zullen vragen. Bezien we eerst de machinehal een9, op getrokken in moderne richting ter breedte van 25 en ter lengte van 40 M. Het front geef een forschen, grootschen indruk, in vier verschillende bogen, gekroond door vier torens in modernen stijl, waarop thans reeds vlaggen wapperen. Bovenin staat tschoen- en lederindustrie* en boven den ingang van 't gebouw #Ma- chinehal*. Binnentredende treft ons direct de kolosale ruimte, men kan zich haast niet voorstellen dat deze oppervlakte van 1000 M* weldra geheel ingenomen zal zijn, door puffende eu stampende machines; wat een gezicht zal het geven, wanneer dit alles door electrische kracht gedreven, in volle werking zal zijn een heerlijk gezicht voor iedereen, maar voor den vakman een Eden, als hij daar die vernuftige vindingen op het gebied van zijn vak kan bewonderen en de werking, de voordeden daarvan hier miniti- eus nagaan 1 I WAALWIJK, 25 Juli 1908. Benoeming. Zooals wij in ons vorig nummer mededeel den zijn bij enkele candidaatstelling gekozen tot lid van den raad de heeren W. van den Broek en A. Verbant, die wij met deze be noeming van harte feliciteeren. De heer W. v. d. Broek heeft de benoeming aanvaard en de beide harraoniën hebben hem Donderdag de gebruikelijke serenade gebracht, wat natuurlijk een massa volks op been bracht. De heer A. Terbunt heeft tot dusverre geen be sluit genomen. Wij hopen en vertrouwen dat hij alsnog spoedig eene beslissing in gunstigen zin zal nemen. Tentoonstelling Waalwijk. Provinciale subsidie. Ontwerp besluit tot het verleenen eener provinciale bijdragen van hoogsten f 1000 iü een eventueel te kort van meer dan f 3000 aan de Internationale Tentoonstelling van Schoen- en Leder-industrie te Waalwijk. Verslag der zes afdeelingen f 1000 hoogstens bij te dragen, indien het te kort grooter dan f 8000 is. Het lid Mutsaers geeft te keonen, dat de aanhef van 't verslag geheel anders is als de conclusie, die uitloopt op eene bijdrage. Waalwijk verdient ten deze bewondering, want er behoort veel moed toe, dergelijke tentoonstelling in te richten, te meer daa men weet, dat men voer industriebelaugen maar slecht te vinden is. Spreker houdt een warm pleidooi voor deze onderneming, die overal medewerking vindt ook bij de verschillende bij deze industrie betrokken ministerien, en stelt bij amende ment voor, uit eerbied voor deze voorname Noordbrabantsche industrie, in een mogelijk te-kort, f 2000 bij te dragen uit de provinciale kas. Het lid Juten heef, na de welsprekende woorden van den vorige spreker niet veel ie zeggen. Hij wil echter opmerken, dat waar de Staten verleden jaar aan de Bijententoon stelling toch zeker voor deze provincie in vergelijking met de leder- eu schoeniudusuie van veel minaer belang f 300 gaven, hier wel t 2000 mag worden gegeven. Het lid Mr. A. J. M. Smits vraagt oi het verschil alleen in 't cijfer zit, of ook in de bewoordingen van 't araendement? Het lid Mutsaers zegt, in beide. Hij bedoel', als er een te kort is, dat dan de provincie f 2000 zal bijdragen. Het lid Juten heeft het zoo niet opgevat. De gemeente Waalwijk moet z. i. voorgaan. Het lid Mutsaers wijzigt zijn amendement zóó, dat enkel f 1000 wordt veranderd in f 2000. Het lid Van de Wiel zegt, dat de com missie van rapporteurs haar voorstel hand haaft. In stemming gebracht, wordt het amende ment van 't lid Mutsaers aangenomen met 38 tegen 14 stemmen. Tegen stemden de leden Dr. Van der Steen, Van Erp, Asselbergs, C. J. Verheijen, Van Gilse, Aarden, Bolsius, Mr. Smits vau Ojren, Maassen, Kerstens, Jhr. Mr Van Sasse vau Ysselt, De Leijer, Van de Wiel en Mr. Gerrits. Het D. v. N. geeft hierover de volgende beschouwing. De commissie van rapporteurs had voor gesteld een eventueel tekort boven f 3000 (die eerste drie duizend worden door de ge meente Waalwijk gegarandeerd) te stoppen, mits dat tekort niet honger zou loopen dan f 1000. Volgde een warme redevoering van den heer Mutsaers. Zoo sympathiek begon hei verslag, zeide spreker, en zoo schriel eindig de het Wat is toch f 1000. Een consolatieprijs Endat voor een tentoonstelling als Waalwijk er een voorbereid, waaraan de departementen van oorlog en mariune zooveel aanmoediging hebben geschonken. De kosten zijn geraamd op f 25800. Is f1000 daar bij niet als 'n druppel water tn den oceaau. Spreker stelde voor f 2000 te garaudeeren en hij kleedde zijn voorstel z~o in, dat de Staten zich verbonden dit geld te verstrek ken, ook als Waalwijk zelf geen cent zou geven. Reeds was de heer Juten verschalkt en leek de vergadering geneigd in den fuik tc loopen. Als daar niet geweest was des heereD Mutsaers eeuwige antagonist, de heer mr. A. Smits, die den gespannen strik blootlegde. De heer Juten, die door een adhaesicbe- tuiging aan den heer Mutsaers reeds mei een been in den strik zat, stapte er weer schielijk ui: en de vergadering toonde zich absoluut ongeneigd om erin te stappen. Waarop de heer Mutsaers zijn strik weer inpakte, en te vrede bleek met het succes dat de Staten aau Waalwijksche tentoonstel ling f 2000 garandeerde als de garantie van de gemeente Waalwijk, groot f 3000 zal op gebruikt zijn Zooala wij Donderdag per bulletin heb ben bekend gemaakt en uit bovenstaande versla gen blijkt, hebben de Provinciale Staten na een araendement van den heer W. Mutsaers, met groote meerderheid, eene garantie van f2000 verleend aan de tentoonstelling. Wat zulks behalve financieele hulp van de zijde van zulk een hoog lichaam in den lande be- teekent de moreele steun, is voor eenieder zoo duidelijk dat het onnoodig is die hier nader uiteen te zetten. De Staten bewijzen iets over te hebben voor de ontwikkeling, den bloei van twee voorname industrieën zij toonen groote waarde te hechten aan de komende tentoon stelling. Aan den heer Willem Mutsaers vooral, die zulk|een> krachtige, gloeiende en overtuigende redevoering in 't belang der zaak hield, aan alle afgevaardigden die in 't belang spraken of 't voorstel met hun stem steunden, den dank van 't Comité en van de inwoners van Waalwijk en van alle die belangstellen of Rebben in de a. s. tentoonstelling. vDonderdag hebben een paar leden van t comité, een bezoek gebracht aan de ar tillerie-inrichtingen te Delft, om daar vol gens aanschrijving van den minister van orlog een en ander uit te zoeken geschikt en gewenscht om op de a.s. tentoonstelling te worden geëxposeerd. Met de grootste welwillendheid werden zij ontvangen en rondgeleid door den directeur luitenant kolonel Rainaer. Talrijke hoogst interessante zaken werden uitgezocht om een beeld te geren wat en hoe de artillerie aan lederwerk noodig heeft, o.m. twee opgetuigde paarden met kannon- bespanning eu kanonnen, tasschen, zadels, laarzen, enz.om niet te vergeten een zieken wagen, een en ander zal het geheel der ten toonstelling ten zeerste in aanzien verhoogen. Vrijwillige bijdragen. Van Hooff VBosch Van Ghert Alberts Co. Robert Kiehle Robert Zinn Koch Co. J. Mayer Zu. f 2.50 Kaatsheuvel - 10. Amsterdam Leipzig Barmen Wandsbeck Offenbach - 10. - 60. - 40. - 25. - 60. Landbouwtentoonstelling. Eene prachtige zilveren medaille van H. M. Koningin Wilhelmina. Mr. Alphons van Rijckevorsel 's-Bosch 1 Groote zilveren medaille. Alphons Hoffmans Waalwijk 1 zilveren medaille. Afdeeling Heusden der Noordbr. Mij. van Landbouw 1 groote zilveren medaille. N. N. Capelle 1 groote zilveren medaille. Gebrs. Oerlemans van der Schans Dron- gelen 1 zilveren medaille. A. J. Rant, notaris, Waalwijk 1 Verguld zilveren medaille. Naar wij reeds kunnen mededeelen, zal als spreker optreden in de congresvergadering van den Alg. Ned. Bond van schoenfabrikanten 23 Augustus a.s. alhier te houden, de Edel- mogeude heer Yan Wijck, lid der Tweede Kamer te 's Hage. ZEdelmogende zal vergezeld gaan van den Edelmogenden heer Pastoors eveneens lid der Tweede Kamer. Aanbesteding. Door den architect Th. L. D. Smeele alhier, werd j.l. Donderdag onderhands aanbesteed het bouwen van een bijzondere school nret twee lokalen, privaat-gebouwen eu schoolmeu- belen alsmede een onderwijzerswoning te Rossum. Gegund aan Gebr. van Beurden te Rosum voor f8836. Kaden van Beroep. Gedeputeerde Staten van Noordbrabant heb ben benoemd tot lid-werkgever van den Raad van beroep (Ongevallenverzekering) te VHer togenbosch in de plaats van J. Timmermans van Turen- hout, O. A. Donkers, schoenfabrikant te Baardwijk tot plaatsvervangend lid-werkgever in de plaats van J. Gragtmans, G. C. Rub- bens, leerlooier te Besoijen tot lid-werkman in de plaats van L. Kooien, J. F. de Beer, schoenmaker Waalwijk; tot lid-werkgever in de plaats van G. J. Berkelmans, C. J. Kooien, schoenmaker te OiBterwijk tot plaatsvervangend lid-werkgever in de plaats van C. Kluytmans, J. J. Schonk, aannemer, te Oisterwijk. Gedeputeerde Staten van Noordbrabant heb ben benoemd bij den Raad van beroep (Onge vallenverzekering) te Breda tot lid-werkgever C. J. vau Arendonk, schoenfabrikant te Tilburg, in plaats van F. O. J. M. Muteaerts te Tilburg tot plaatsvervangend lid-werkgever P. E. Offeciers te Dongen, in plaatst van W. J. M. Verbunt te Dongen. Provinciale Staten. fn de Donderdag gehouden zitting werdeD vastgesteld de volgende door Gedeputeerde Staten aangeboden ontwerpen tet herziening van de tabellen van klassi - ficatie van de tot het waterschap de Vughtsche Akkers behoorende gebouwde en ongebouwde eigendommen tot wijziging van de bijzondere reglementen voor de waterschappen de Croyten en Gol— dersche Vugt onder de gemeente Teteringen den Binoenpolder van Vlijmen en den El- derenspolder en Landeke Voordaag onder de gemeente Zevenbergen en tot vaststelling van een bijzonder reglement voor het waterschap de Gijster en Heenplaat onder de gemeente Made e.a. Voorts werden met intrekking van bestaande reglementen vastgesteld een reglement op den provincialen waterstaat en een algemeen reglement op de waterschappen in dit gewest. Goedkeuring werd verleend aan de alge— meene bepalingen en voorwaarden voor het onderhoud van de provinciale kunstwegen over de jaren 1904—1906, en Gedeputeerde Staten werden gemachtigd dat onderhoud over genoemd tijdperk overeenkomstig die bepalingen en voorwaarden aan te besteden. Het ontwerp—algemeen politiereglement voor de wegen in Noord—Brabant is na breede discussie aangenomen. Tot buitengewoou lid van het college van Ged. Staten is her benoemd de heer G. M. A. Coovels. Ver lenging der concessie tot 1. Aug. 1904 is verleerd aan de Stoomtramwegmaatschappij „de Meijerij" voor den aauleg van de tram- wegeu a. TilburgMoergestel—Oirschot Best—St. Oedenrode; b. TilburgGilze-Rijen Dongen TilburgGoorleHilvarenbeek. Provinciale bijdragen zijn toegekend in den aanleg van kunstwegen j a. aan de ge meente Woensdrecht 50 pCt. in een bedrag van hnogstens f35.800 voor een keiweg over den Oudendijk van deu Noordpolder onder Ossendrecht, door de polders Oud— en Nieuw Hinkelecoord, aansluitende aan de polder- keiwegen onder Woensdrechtb. aan de gemeente Ossendrecht 50 pCt. in een bedrag van hoogstens f18,000 voor een keiweg van het gehucht Aanwas over de Noordpolder naar de Ossendrechtsche haven c. aan de gemeente Someren 70 pCt. in een bedrag van hoogstens f 32.000 voor een steenlegging van de kom der gemeente over de gehuchten De Postel en Het Eind naar sluis 12 der Zuid—Willemsvaart, met een zijtak van De Postel af naar den provincialen weg Heeze— Asten en een zijtak van de openbare school op Het Eind tot voorbij de R.—K. kerk aldaar. Uit ie Hafwereld. 4en Dioeesiiaen Katholiekendag te Eindhoven. In de op den 2len dezer gehouden ver gadering van net Uitvoerende Comité van den 4eu diocesanen Katholiekendag te Eind- zijn de Besturen der verschillende definitief samengesteld als hoven afdeellingeo volgt. Uit Rudolstadt wordt gemeld dat Konin gin Wilhelmina en Prins Hendrik daar in de tweede helft van Augustus een tijdlang zullen vertoeven en dat de Koningin daar haren verjaardag denkt te vieren. Voor dien dag zou o, m. groothertogin Marie van MecklenburgSchwerin overkomen. Intusscheu meldt men uit den Haag Naar aanleiding van buitenlandsche berichten betreffende een aanstaand verblijf van II. H. de Koningin in Duitschland gedurende de geheele maand Augustus, kan werden verzekerd, dat H. H. op Haar ver jaardag stellig hier te lande hoopt te zijn. Accijns. Op een adres van den Nederlandschen slagershond om afschaffing van den accijns op het geslacht heeft de minister van financiën geantwoord, dat voorloopig daaraan niet te denken valt. Ie Afdeeling Pers en Lectuur. «I, A. van der Lans, Nijmegen, Voorzitter Mr. M. J. A. M. van der Grinten, Eindhoven, Secretaris Ant. Arts, Tilburg, Lid der Tweede KamerHenri Cramer VHertogen- boscli - II. G. Gerrits, GestelM. C; Nieuw- barn O. P- Sacreae Theol. Lect., Nijmegen H, M. Thijsseu, V Hertogenbosch J. B. Vesters, '3- Hertogenbosch. Ile Afdeeling Werklieden. VV. Peters, Eindhoven, Voorzitter G. van Hirtum, Eiudhoven, Secreraris A. Desmares, TilburgG. B. Eibers, Druten C. van Gestel, Goorle; Henri Hermans, Boxmeer; W. Klaijtmans, Kapelaan, Eindhoven C. van Kuijk, Waalwijk; W Rakels, Helmond A. J. Suanet, VHertogenbosch J. H. Sche ren, O93 - C. Verbeeten, Nijmegen. 111e Afdeeling Belangen vau den Boerenstand. G Coovels, Helmond, Voorzitter; SecretarisJ. A. BeugenA. Bolsius, SchijndelW. van Breugel, Leende F' P. Ghijssen Pastoor, Drunën - B. van den Tillaars, VeghelJ. van Stiphout, Woeu- selH. van Voornhoveu. WoenselA. van de Wiel, Iluisseiing. IVe Afdeeling Werkgevers. J. B. D- Caron, Stratum, Voorzitter A)pli. Schellens, Eindhoven, Secretaris W, van Asten, Helmond G. F, van Gerve, VHertogenboschE van Grinsven, 's Her togenbosch, A. van den Heuvel, Geldrop A. J. Mignot Jr., Eindhoven F. van Oerle, BoxtelB. E. A. Verkuil, Boksmeeer. Ve Afdeelling Middenstand. M. van Hout, Helmond, Voorzitter Jules Pillot Zevenbergen,H Janssens, Tilburg Fred. Leijten, Eiudhoyen W. Nieuwenhuizen NijmegenDr. J. Nouwens, Heeswijk L. Rooswinkel, VHertogenbosch. De namen der inleiders met de onderwer pen zullen nader worden bekend gemaakt Voor de algemeene vergadering zullen als sprekers optreden de WelEdel Zeergel. Heer A. Sweens, Professor groot Seminarie te Haeren. In de Feestvergadering, speciaal belegd voor de R. K. Tabaksbewerkers zal optreden de WelEerw. Heer A. J. van Erpt te VHertogenbosch, terwijl in de andere Feestvergadering net woord zullen voeren de Edelachtbaren Heer Ch. Verhaak, Burge meester te Beek en Donk, en de Eerw. Pater Ph. van Dillen O. S. A. te Eiudhoven. M«ord te Zwijndrecht. Een vreeselijkc misdaad is gepleegd in een herberg, gelegen aan den straatweg, op 200 meter afstand van het dorp Zwijndrecht aan den linkeroever van de Schelde. Om 10 uur gistermorgen kwam daar een bezoeker eu vioeg de kastelijn, Louise van Bogaert, een glas bier. De vrouw die alleen thuis was met een zuigeling van twee maan den, ging in den kelder om het bier te tappen, maar de man liep haar na, nam een hamer op die daar lag en sloeg haar daarmede tegen den grond, om haar vervolgens met een mes af te maken. Toen begat hij zich naar de slaapkamer, waar het kind lag te schreien, brak de lin nen kast open eu maakte zich meester van een onbeduidend sommetje, dat daarin was geborgen. Een koffer in dezelfde kamer, die eeu flink bedrag aan geld inhield, liet de moordenaar onaangeroerd. Eerst om 12 uur werd de misdaad ontdekt toen de echtgenoot van het slachtoffer thuis kwam van zijn werk. Het lijk lag te midden van een bloedplas. Overal op deu vloer vond men bloedspo ren, zoowel van de handen als der met spijkers beslagen schoenen van de boosdoe ner. Op een plaats had de moordenaar het bloed van zijn handen aan den gekalkten muur afgeveegd en vervolgeus had hij lich op het erf achter het huis in een waschblik gereinigd. De sporen duiden aan, dat hij door 't weiland was gevlucht. Hij was daar ook gezien door eenige werklieden, tegen wie hij gezegd had „lk heb Hollandsche sigaren gesmokkeld en de douanen zitten mij op de hielen, Zegt niet dat ge mij gezien hebt." Later liep hij door het dorp Melsele om Calloo te bereiken waar hij in een herberg gegeten heeft. Hij vertelde daar ook, dat hij sigaren had gesmokkeld en men merkte op, dat hij aan de hand en het voorhoofd was verwond. Verder is men zijn spoor bijster, maar een landman, die hem onder weg ontmoet heeft, zegt hem herkend te hebben als zekeren C.30 jaren oud en wonende te Kieldrecht op de Hollandsch— Belgische grens. Deze C. staat daar in een kwaden reuk en is als beroeps-smokkelaar bekend. In zijn woning is hij niet teruggekeerd, zoodat de gendarmerie thans ijverig naar hem zoekt. Amhemsehe Verloting. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit no. voorkomende advertentie, der Vierde Groote Amhemsehe Verloting, welke onderneming, zooals uit hare prospectussen blijkt allen waarborg geeft voor soliditeit. Drunen. 23 Juli 1903. Het kruisboog schutters gezelschap „Vriendschap zij odb doel" gevestigd bij W. Pijnenburg in de Papensteeg, aan den dijk, geeft op Zondag a.s. een concours bij Adr. Hamers. Wegens ziekte van een der zoons, kan dit op hun gewoon terrein niet plaats hebben. Er worden 6 prachtige prijzen verschoten waarvan een voor het verstkomend gezelschap terwijl er voor liefhebbers nog 4 persoueele prijzen, in geld, zijn te verdienen. Ruim 20 gezelschappen hebben zich aangemeld. Het zal voorwaar een drukke dag zijn, vooral wanneer het weder zich goed houdt. Wij wenschen het gezelschap veel succes en den kastelein een voordeelige dag. Ruamsdonksveer, 24 Juli. De 15 jarige F. H. in dienst van den aannemer de R. alhier had gisteren bij het strookappen het ongeluk zijne linkerhand onder het nies te brengeu met het gevolg dat deze afgesneden werd. Direct in het R. K. Gasthuis gebracht verleende Dr. Gutteling de eerste genees kundige hulp. In aansluiting op het bovenstaande ver nemen wij nog dat de machine 's—voormid— dags gereed was en juist dien middag zou afgeleverd worden. Het 4 jarig zoontje van J. V. geraakte gisteren met eeu armpje onder eene molen— naarskar. Een wonder mag het wel genoemd worden dat het er zonder eene ernstige kwetsuur afkwam Dr. Gutteling verleende de eerste geneeskundige hulp. Dussen, 24 Juli. 31 Juli a.s. zal het nieuwe hoofd der school voor wijk A. alhier, de heer C. Godschalk van Woudrichem, in feestelijke optocht door de schooljeugd van die wijk aan de Kornsche sluis worden afgehaald, 't Plan bestaat een fanfare korps den noodigen luister eraan te laten bijzetten. WAALWIJK. Van 11-24 Juli 1903. GEBORENJohannes Cornelia z. M. Eekels en H. Klijn. Johannes Simon Petrus 1. v. P. J. C. Leijten en E. A v. d. Pennen Oornelis v. J. van Delft en A. de Gouw. Petronella d. v. A. Papenhoven en A. M. Verdonk. Wilhelmina Joiep- hina d. v. A. C. Kooien en C. van Lieshout. Johanne» Petrus x. v. E A. de Hean en H v. d. Broek. Anna Louisa d. v. A. Kort hout en A. v. Noort. Marius Waltheru» x. v. G. J. v. d. Heijden en A. M. v. Assen. Cornells Adrianus z. v. H. A. Geerts en A. 11. v. Ierland. Arnoldina Elisabeth, d. v. J. L. v. Grevenbroek en J. van Son, OVERLEDEN Gijsbertus van' Helvert 4 j. Ludovicus v. Eeten 4 mnd* HUW.AANGIFTE: M. H. Heijnen 30 j. en M. J. v. Wel 23 j. G. v. Hout 30 j. en B. Heijmans 26 j. HUWELIJKEN: G. Truren 25 j. en G. v. Schwa- men 26 j. J. Brouwers 32 j. en J. H. de Peffer 27 j. M. J. v. Assen 27 j. en A. M. v. d. Houdt 24 j. WAALWIJK, 24 Juli 1903. Bij ruimeren aanvoer van hoornvee, was de handel tamelijk vlug ingevolgelijk de prijzen ook hooger dit waarschijnlijk naar aanleiding van het gunstige grasgewas. De weide—toemaat in den buitenpolder wordt verpacht B&n f20.— a f82. per Hectare met beding, dat omstreeks 8 Septem ber het vee ontruimd moet zijn. Kalfbeesten f 160 a f 230. Dito vaarzen f 150 a f 190 Jonge varkens aangevoerd 101 stuks, verkocht van f 4.25 a f 8. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 371 kg van f 1.12 a f 1.21 per kg. Eieren 3 H cent per stuk. DUSSEN, 9 Juli. Boterprijs per K.G. van f 1.16 1.30. Middel- markt f 1.24. Aanvoer 117 K.G. Eieren f 0.75 de 26 stuks. Omtrent den stand der huidenmarkt zijn geene bijzonderheden te vermelden. De verkoop te Antwerpen bedroeg deze week p. m. 8300 stuks en de voorraad aldaar is gevallen op 49000 huiden. De berichten uit Havre, Londen eD Hamburg luiden prijshou dend, bij eeu voorraad vooral beneden het middelmatige. Alle leersoorten zijn vastgesteld met neiging tot prijsverhooging, dit geldt vooral voor prima zwaar en licht zooileder lol. schors nieuw gewin wordt bij veel aanbod gedaan teten 13,25 4 f3,75 vrij stroom per 65 K. G. Vreemde looimiddelen met weinig handel wel iets flauwer gestemd. TE WAALWIJK zal voor den Heer JAN WILLEM DE GRAAFF te Meeuw'en, ten koffiehuize van DENIS VAN DER ZAKEN te Besoijen op Donderdag 6. Augustus 1903 's voor- middags 11 -uur

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6