575STE STAATSLOTERIJ. BINNENLAND. H andel sberichten Ingezonden stukke l Burgerlijke stand. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK lingen er volstrekt niets mee op hebben, dat zij in geen enkele verkorting hunner eischen zullen toestemmen. De Turken doen thans in Macedonië hun best, om den opstand door geweld en door vredelievende middelen te onderdrukken. De bijzondere rechtbank le Adrianopel heeft 3 opstandelingen ter dood en 11 tot 15 jaar vestingstraf in Klein-Azie veroordeeld Met het onderzoek naar de door de lurk— sehe troepen gepleegde buitensporigheden in het doip Kukarion is te Adnanopol een uit 3 leden bestaande kommissie belast en een andere commissie van 6 leden is naar hel dorp zelf gezonden, om een onderzoek t r plaat:e en in andere dorpen in te stellen. Tusschen Donderdag en Zondag 1.1. zijn gevechten geleverd te Okrida. Ekchissou, Graskow, Menlik en in den Perim Dagh, waarin 500 opstaudelingeu gedood, 25 man Turksche troepen en 28 reservisten gewond werden. Uit Sofia wordt aan de Times gemeld, dat dc reservisten vau de artillerie an de ge nie bevel ontvangen hebben, zich gereed te houden om onder de wapenen te komen. Dezelfde correspondent seint dat men te Sofia twijfelt of men de voorstellen der Turksche regeering moet beschouwen als ernstig gemeend, of slechts dienende om tijd te winnen. Het is bekend dat de Sultan persoonlijk een grooten afkeer heeft van den oorlog en het is ook wel mogelijk dat hij terugschrikt voor de gevolgen eeuer nederlaag de tegenwoordige Bulgaarsche regeering (die de vredespartij vertegenwoordigt) bij de aanstaande verkiezingen. Anderzijds weet meu dat het Turksche leger met gereed is voor een winterveldtocht, het heeft geen voldoende uitrusting, ambulances of transport middelen, en het is dus mogelijk dat de op eens weer door de Porte hervatte onderhan delingen alleen uitstel beoogen ter voltooiing van de militaire toebereidselen, intusscheu zou de langzame uitroeiing van de christelijke bevolking van Macedonië geleidelijk voort gezet werden. Zoolang de opstand niet ge heel onderdrukt is. zou een inval van 'net Turksche leger in Bulgarije zeer gevaarlijk zijn, aaugezien de beuden oproerlingen dan bijna zeker de middelen van gemeenschap zouden afsnijden. De Bulgaarsche regeering zal dus voorzichtig zijn, aan de mondelinge voorstellen, haar door den Turkschen com missaris overgebracht, niet veel waarde hech— ten. Aan de vertegenwoordigers van de groote mogendheden te Sofia is een memorandum ter hand gesteld, berustende op de rapporten der plaatselijke overheidspersonen in het district Boergas. Dat memorandum beval bijzonderheden over de verwoesting van 43 dorpen, hoeven en kloosters, in het sandzjak Krik—Kilisse, den moord op tal van chris tenen, en de vlucht vau de overigen. Het aantal Macedonische uitgewekenen in Boergas wordt op 10 tot 11,000 geschat. Op de vlucht werden vele vrouwen gedwougen, huu kinde ren achter te laten, opdat het geschrei niet de aandacht zou trekken van de Turken. Natuurlijk hebben deze menschen aan alles gebrek. DeZeit heeft van een bijzonderen corres pondent, die het sandzjak Krik-KUisse bezocht heeft, bijzonderheden ootvangeu over den toestand aldaar. Hij beschrijft de moord— tooneelen, die hij zelf gezien heelt of waar van hij de overtuigende bewijzen bezit. De bevolking van geheele dorpen werd tot den laatsten man vermoord, de huizen geplunderd en verbrand, en vrouwen, meisjes en kleine kinderen afschuwelijk mishandeld. Wat Kirk-Kilisse gebeurd is, beleedigiug voor Europa. zegt hij, is een 1903. WAALWIJK, 26 Sept. Kamei van Arbeid. Een lijvig boekdeel van meer dan 4-00 pagina's bevat de verslagen der verschillende Kamers van Arbeid in Nederland, zoo oo" dat van de Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf te Waalwijk, waaraan wij een en ander ontleenen. De Kamer bracht alvorens over te gaan tot de voorgeschreven opgaven en mede- deelingen, het volgende onder de aandacht van den minister: a. "Wijze van verkiezing. Bij de verkiezing der Katner is den leden gebleken, dat de wijze, waarop de verkiezing geschiedt, er niet toe meewerkt de belang stelling der kiezers te wekken. Geen hunner toch kan er eenig idee van hebben of zijn candidaat ook maar de geringste kans zal hebben te worden gekozen. Veel grooter zou naar het oordeel der Kamer de belang stelling zijn, wamteer werd ingevoerd de candidaalstelling, zooals die voor de ver kiezing der Tweede Kamer der Staten- Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad is voorgeschreven. Dit zoude ook de verkiezing zeer vereenvoudigen, daar thans herstemmingen niet kunnen uitblijven terwijl men thans ook niet de minste zeker heid kan erlangen of de gekozenen hunne benoeming zullen aannemen, zooals bij ver kiezingen van de Kamer is gebleken. b. Schadeloosstellingen. De Kamer is van oordeel, dat de schade loosstelling voor het bijwonen der vergade ringen van de Kamer onvoldoende is. Wat toch is het geval Een lid der Kamer ontvangt slechts eene schadeloosstelling van 40 cent plm. 20 cent voor ieder uur of gedeelte daarvan, dat eene vergadering duurt. Hierbij wordt geen rekening gehouden met den tijd, die nooilig is om zich van huis naar de vergadering en van de vergadering naar huis te begeven, wat voor deze Kamer nogal wat tijd vereischt. De vergaderingen der Kamer toch worden gehouden te Waalwijk terwijl de leden der Kamer wonen in Kaats heuvel, Sprang, Baardwijk en Druneu. Kaatsheuvel, Sprang en Druneu liggeu op een uur afstand van Waalwijk. Daar zooveel doenlijk moet worden gebruik gemaakt van openbare middelen van vervoer, gebeurt het dat een halve dag voor het bijwonen eener vergadering noodig is. Tevens is de Kamer van oordeel, dat de secretaris eene met zijne werkzaamheden evenredige bezoldiging be hoort te genieten. c Eigen geldmiddelen. Om te kunnen voldoen aan art. 2a der wet op de Kamers van arbeid, is naar de meening der K.iraer het kunnen beschikken over eigen geldmiddelen noodzakelijk. Niet alle inlichtingen toch over arbeidsaangele- genheden kunnen schriftelijk worden inge wonnen. Zoo is o. a. naar het oordeel der Kamer een onderzoek naar den omvang en de werking der gedwongen winkelnering binnen het gebied der Kamer zonder per soonlijk onderzoek zonder nut, daai de patroons die een winkel hebben, waarin de werklieden verplicht zijn hunne benoodig- heden te koopen, hunne eventueel hooge prijzen niet juist zullen opgeven en de ver houding tusschen patroons en werklieden binnen het gebied der Kamer van dien aard is, dat van dc werklieden evenmin juiste schriftelijke opgaven kunnen worden ver wacht. Deze toch zijn onder de tegen woordige slapte in het bedrijf genoodzaakt hun patroon in alles naar de ocgen te zien terwijl zij vreezen, dat, wanneer zij opgaven omtrent de gedwongen winkelnering bij hun patroon doen en deze komt het t,e weten zij worden ontslagen, terwijl de kans om spoedig een anderen patroon te vinden niet groot is en dus armoede voor de deur staat. Ook om inlichtingen in te winnen over arbeidsgeschillen is zeer dikwijls een per soonlijk onderzoek noodzakelijk. Aan zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zakenwerd advies uitge bracht over het voorloopig wetsontwerp betreffende wettelijke verplichting van werk- ieden om zich te verzekeren tegen de ge volgen van invaliditeit en ouderdom. Verder richtte de Kamer een schrijven tot de gemeentebesturen, dat vele kiezers in de gemeenten versloken bleven van het kiesrecht voor de K. v. A. omdat de pa troons nen niet opgaven, waardoor het doel der oprichting ten zeerste werd benadeeld. Zij verzocht algemeene en juiste opgave wel te willen bevorderen. Einde November werd door L. G. Ma- zirel te Voorhout aan de Kamer verzocht een verzoeningsraad te benoemen, teneinde te tiachten een tusschen hem en zijn ge wezen patroon J. Blok te Besoijen, ontstaan geschil over het door dezen aan Mazirel gegeven ontslag in der minne bij te leggen Daar de bemoeiingen der Kamer in deze eerst in 1903 zijn geëindigd, zal de aflooj in het verslag over 1903 worden mede gedeeld. Met den Inspecteur vau den Arbeid in de Eerste Inspectie en op diens verzoek vergaderden gisteren eenige patroons van het learlooiersbedrijf uit deze plaats en environs om te beraadslagen, of er thans kans zou bestaan eene Kamer van Arbeid voor dezen tak van nijverheid in het leven te roepen. Hoewel verleden jaar de proef neming is mislukt kwam men thans na een warm debat tot het besluit, dat de Inspec teur aan Z. E. den Minister van Binnen landsche Zaken zal adviseeren tegen het volgende jaar eene nieuwe verkiezing voor deze streek met den zetel te Waalwijk, voor te bereiden. !D profiteeren en in het latere leven met de aldaar verkregen kennis hun voordeel kun nen doen. Men bedenke wel dat „domme krachten/' hoe langer zoo ineer in onzen tij 1 op den achtergrond geschoven worden en die toe komst behoort aan den intellectueel ont wikkelden werkman die op de hoogte van zijn tijd is en blijft. Belanghebbenden kunnen zich aanmelden bij het hoofd der school. Overgeplaatst. Naar wij uit goede bron vernemen, wordt de brigadier Vullingh dezer brigade op 3 October a. s. overgeplaatst van hier naar Aardenburg, alwaar hem het bevel der brigade wordt opgedragen. Wij wenschen dien ambtenaar geluk met zijne promotie. De straatjeugd. De straatjeugd kan dikwijls aardige grap pen uithalen, men duidt dat gewoonlijk aan met den naam van kwajongensstreken, maar d&t er ook wel van die streken zijn, alles behalve aardig bleek nog deze week. Een paar jongens nl. maakten een paard in een net rijtuigje gespanuen, dat aan een huis vastgehouden stond, los en door trek ken en leven maken brachten zij 't zoover dat het dier er van door ging en aan de overzijde in een steeg willende loopen, met het rijtuig tegen den hoek van een huis terecht kwam. Het voertuig werd zwaar beschadigd, de burries stuk enz. De jeugdige daders waren natuurlijk reeds lang gevlogen en men kan hegrijpen dat de eigenaar niet vriendelijk, opkeek bij 't bemerken van deze euveldaad. Piuirdentcutooiistelling in den Hang. Wij lezen in Nbld. van Heusden over bovenstaand onderwerp o.m. 't volgende Als bewoner van het Laud vau Heusden eu Altena waren we natuurlijk zeer nieuws gierig om te weten, hoe cle Noord-Brabant- sohe inzendingenmeer speciaal de hengsten Diamant,/ en „Martin zich houden zouden, want toeu wij (laar de 27 deelnemers in klasse 1 A. zagen voorbrengen het eene dier al schooner dan het andere waren onze verwachtingen niet zoo hoog gespannen en dit te meer, omdat wij hoorden, dat er bazen bij waren van vijf- .en zesduizend gulden. Gelukkig bleek onze vrees overbodig geweest te zijn, want na de eerste keuring vielen reeds achttien af en daarbij waren onze beestjes niet. Nu werd nogmaals gekeken en gerangschikt en „Diamant,, en „Martin,, werden mede bekroond. Dat zij ditmaal den eersten, noch den tweeden prijs zouden behalen, stond wel voor ons vast, daarvoor was de concurentie ti', zwaar, vooral als men bedenkt, dat het minste paard van de achttien onbekroonde nog een uitstekend dier was. Daarom ver heugden wij er ons reeds over, dat ze nog den zesden prijs kregen en „Diamant,, en „Mart1"nvertrouwelijk naast elkanderston den. Wij feliciteeren dan ook de beide vereenigingen te Raamsdonk en te Werkendam te kunnen aansluiten, die van R. K. Volksbond naar de Parochie kerk trekt. K Extra—trein van Eindhoven naar Tilburg. Eindhoven Vertrek 9.15 n. m. Spoortijil. Acht Aankomst 9,23 Best 9.31 Bokstel 9.43 Oisterwijk 10 01 Tilburg 10.13 C Extra-trein van Eindhoven naar 's-Boseh eu Nijmegen. Eindhoven Vertrek 9.15 n. m. spooitijd' Acht Aankomst !3est 9.23 9.31 9.43 9.53 10.— 10.10 10.31 10.40 10.47 10.56 11.03 11.16 11.20 Leo—Bond Door het invallen van den Katholiekendag die a.s. Zondag te Eindhoven gehouden wordt, zal de tweede algemeene,jaarvergadering van den Leo-bond van Waalwijk en Besoijen die volgens de oprichting einde dezer maand moest plaats hebben, thans gehouden worden op Maandag 5 October in het Hotel van den Heer W. Brokken te Besoijen. Behalve het gewone jaarverslag en kiezing 4 bestuursleden zullen'door den Eerw. Adviseur de voornaamste punten behandeld worden die besloten zijn op den Katholiekendag te Eindhoven, vooral die punten welke nuttig kunnen zijn voor eene R.K, Werklieden - vereeniging. Deze bond die met zijn tweejarig bestaan bijna 400 leden telt, wier getal nog dage lijks aangroeit onder de degelijke leiding van den geachte Adviseur den WelEerw. Heer Hordijk, zal niet alleen een ware schutting vormen tegen ongeloof en socialisme, doch zal ook veel bijdragen ter verbetering van de maatschappelijke toestanden tusschen Patroons en Werklieden, en verdient dan ook zeker den steun en sympathie van geheel Waalwijk eu Besoijen. met dit succes. Rechtszaken. De rechtbauk te 's Hertogeobosch heden uitspraak doende in de strafzaak tegen D. v. D., scnoeumaker te 's Herlogenbosch, en vrouw v. d. H., te Waalwijk, beiden thans in voorloopige hechtenis als beschuldigd van heling vau geld, afkomstig uit den diefstal bij den heer van de Mortel notaris te 's Her— togenbosch, in den nacht vau 8 op 9 Mei j.l. gepleegd veroordeelde eerstgenoemde tot eene gevangenisstraf van 2 jaar en laatstge noemde tot eene gevangenisstraf van 8 maan den met de bepaling dat laatsgenoemde straf zal worden verminderd met 1 maand voorloopig ondergane hechtenis. Be Koningin in Mecklenburg. Uit Schweriu wordt geseind: De Koningin en Prins Hendrik met gevolg zijn hier kwartier voor zevenen aangekomen. Zij werden aan het station door Groothertogin Marie hartelijk begroet. Daar en op het Louiseplein wachtte een dichte volksmenigte die H.M. en den Prins leveudig toejuichte. lu een open rijtuig met vier paarden is de Groothertogin met Nederlandsche Echt paar naar Rabeusteinfeld gereden. Aanbesteding. De heer K. A. van Rijswijk te Heusden aannemer der tentoonstellingsgebouwen is minste inschrijver bij de aanbesteding van een nieuw postkantoor te Oss.- Katholiekendag Eindhoven. Het Dag. Bestuur bericht dat door wel willende tegemoetkoming van de Maatschappij tot Exploitatie vanStaatsspoorwegen opZ mdag 27 September navolgende EXTRA—TREINEN zullen loopen A. Van Tilburg naur Eindhoven flerhalingsonderwijs. Naar wij vernemen zal op 5 October a.s. in de openbare school alhier het herhalings- onderwijs weer beginnen. Bij vorige ge legenheden wezen wij er op, hoe onmisbaar dit onderwijs is voor diegenen, welke de school reeds verlaten en zich van het ge leerde niet genoegzaam op de hoogte ge houden hebben. Ook voor den meer ont wikkelde echter werpt het rijke vruchten af, immers hij kan voor weinig geld, en zoo noodig voor niemendal, een schat van kundigheden opdoeD, die hem, onverschillig bij welk ambacht of beroep hij uitoefent, uitmuutend te pas kunnen komen. Wij raden daarom ouders en verzorgers ten sterkste aan hunne kinderen naar dat onderwijs te zenden, opdat deze er van Tilburg Vertrek 7.45 Oisterwijk 7.57 Boxtel 8.20 Best 8.32 Acht 8.38 Eindhoven Aankomst 8.45 Door dezeu extra trein hebben reizigers van de stations Nijmegen—'s-Bosch, vertrek uit Nijmegen 6.32 v.m en de reizigers van de Langstraat, vertrek Zevenbergsche Hoek 5,55 v.m., gelegenheid te Boxtel de aan sluiting te treffen op den extra—trein om te Eindhoven te 8.45 spoortijd aan te komen, Waar door deze extra—trein de bezoekers van den Katholiekendag van de richting Tilburg Langstraat, 's Bosch en Nijmegen tijdig te Eiudhoven kunnen zijn, noodigt het Dag. Bestuur H H. deelnemers beleefd uit van deze gunstige reisgelegenheid gebruik te makeu ten einde te Eindhoveu zich bij den optocht Bokstel Esch Vucht 's-Bosch Rosmalen Nuland—Geffen Oss Berchem Raveostein Wychen Nijmegen I). Extra—trein vau Eindhoven naar Helmond en Deuruc. Eindhoven Vertrek 9.- u. m. spoortijd. Nuenen Aankomst 9.15 Helmond 9,27 Deurne 9.40 »Deze extra—trein geeft te Helmoud aan sluiting op den tram naar Veghel, Oss en 's—Bosch" Door het inleggen der drie extra avondtreinen naar Tilburg, 's Bosch, Nijme gen en Helmond Deurne vervalt het recht van vervoer voor deelnemers die met gezelschapskaarten naar bovengenoemde stations reizen op de treinen die te 8.19 n m. en 8.49 u.m. uit Eindhoven in de richting Boxtel en te 8.28 n.m. in de richting Helmond vertrekken. In het belaug der goede orde eu ten einde stoornis te voorkomen op de avond vergade ringen noodigt het Dag. Best. H H. deelne mers in het algemeen uit, zooveel mogelijk van deze gunstig gestelde extra—treinen ge bruik te maken. Baardwijk, 25 Sept. P. v. d. L. gaf 4 jaren geleden aan J. A. v. 11. toestemming eene hoeveelheid zand uit den tuin te halen en dit op eene andere plaats eveneens in diens tuin te brengen op dat hij met zijne tent des winters droog zou wonen, dus het zand bleef het eigendom van v. d. L. Nu mocht J. A. v. II. daar a. s. winter niet meer met zijn tent staan en was dus ge noodzaakt een andere plaats te zoeken wat hem gelukte en begon heden met kar en paard het zand te halen uit den tuin van v. d. L. en het te brengen waar het hem dienstig voorkwam. Van dit wederrechtelijk weg nemen, werd aangifte gedaan bij de wachtmeester te Waalwijk, die de zaak thans in handen heeft en zeer waarschijnlijk tegen J. A. v. H. procesverbaal zal opmaken. Hedennacht is zekere d. D. alhier met geheel zijn huishouden met de noorder zon vertrokken. Hedenmorgen vond men den sleutel op zijn huis. Begrijpelijkerwijze laat hij vele beertjes fluiten Vrijhoeven-Cappel, 28 Sept. Gisteren bracht het dochtertje van F. dat pas aard appelen geschild had en met een mes buiten liep, bij ongeluk het dochtertje van H. V alhier een belangrijke wonde in de wang toe Oogeoblikkelijk werd de kleine door dr. j vau der Meulen verbonden. De Heer M. 'Bruijns, die een partij varkens op een afgesloten terrein had loopen kwam onlangs tot de onaangename ontdekking dat een der kleinen niet bij de partij was, Naar men vermoedt, moet het door voorbij gangers opgenomen zijn. Raamsclonksvccr, In de laatsgehouden raad dezer gemeente is voorloopig vastgesteld de gemeenterekening over 1902 in ontvangst op f 47910.2 S1/^ en in uitgaaf op f 46646,6772 alzoo met een batig saldo van 1263.61 en definitief vastgesteld de armen—rekening in ontvangst op 1 9575.41 en in uitgaaf op 9027.061'/j dus met goed slot van 543.341/2 Door den kapitein eerstaanwezend ingenieur is iu het hotel Sandbergen te Geerlruiden— berg aanbesteed het vernieuwen van het dak eenei kazerne een eu ander onder het beheer der genie. Minste inschrijver was onze dorpsgeuoot dhr. W. Gamers voor t 1382.- Loonopzand, 22 Sept Gekozen. De Sophia's Vereeniging heeft bij haar oud bestuur een nieuw lid gekozen met den titel van Com missaris eu wel den heer Joh. van den Heuvel Jr. Moge de fanfare met deze nieuwe, jonge kracht bereiken, wat zij er mede beoogt, nog meerderen groei en bloei. Geknipt, Gisterennacht was J. Soijers uit het Loonsch Hoekje reeds met een lichtbak uit. Maar de rijksveldwachter G. van Geuderen en de jachtopzichters D. van Vulpen en E. Vrinten wisteu den strooper in handen te krijgen en namen zijn geweer met een v. m. Spoortijd. haas en een konijn in beslag en maakten tegeD den overtreder der wet een proces verbaalop. WAALWIJK, 25 Sept. 1903. Er was heden ter veemarkt veel aanvoer en da handel wa9 vlugger dan men verwacht had daar men de laatste dagen eene min of meer flauwe stemming meende waar te nemen, terwijl er weinig orders voor 't buitenland voorkomen. Kalfbeesten f 170 a f 30 0 Dito vaarzen f 120 a, f 205 Jorge varkens aangevoerd 85 stuks, verkocht van f 3.75 a f 7.75 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 702 kg van f 1.08 a f 1.17 per kg. Eieren d.1/-, fl ö1/» cent per 3tuk. De aanvoeren van ruwe huiden waren ook deze week weer tamelijk groot zoodat He voor raad op alle Enropeesche hoofdmarkten nu reeds een belangrijk cijfer vertegenwoordigt. De prijzen zijn dan ook zachtjes aan flauw en min of meer lager voor tusschensoorten er. inferieure waar. Zware La Platu, beleerdo winterhuiden daarentegen zijn goed geviaagd en de prijzen zijn voor dat soort naar evenredigheid der vroeger aangevoorde zomerhuiden zeer hoog. M011 verwacht echter nog veel aanvoer in de naaste to komst en dan trekt men in twijfel of de tegenwoordige hooge markt wel stand zal houden. Voor leder blijft de opinie optimistisch. Bij betrekkelijk geringen voorraad en bij klimende behoefte tegen het najaar en den winter gaat de leermarkt een gunstige periode tegemoet. De schoenfabrieken zoowel voor handwerk als ma chinaal hebben de tijdsomstandigheden in aan merking genomen, ook reden van tevredenheid wat den verkoop betreft, maar de betalingen in dc Hollandsche 9teden laten veel te wenschen over. De handel in schors was de laatste dagen levendig, niet zoo druk echter gaan de zaken momontcel in vreemde looimiddelen daar d» markt volgens gointresseerden to hoog blijft «n kunstmatig is opgedreven. DUSSEN, 17 Sept. Boterprij9 por K.G. van 1' 1.15 1.30. Middel- markt 1' 1.24. Aanvoer 73 K.G. Eieren f 0.85 de 26 stuks. op 24 September. M. v. H. te Druneo, straatschenderij, vrijge sproken E. v. W. te Kaatsheuvel, strooperij vrijgesproken. A. P. te alsvoor, jachtdelict 2 m, 7 d. J. B. te Rotterdam, hazardspel f 15 of 10d. A. D. te Waalwijk, straatschenderij f3 of 3 d. G. W. Hzn. te Vlijmen, visscherij overtr 2 m.f3 of 2 m. 2 d. C. M. tc alsvoor, overtr. en boete alsvoor. J, H. te alsvoor, ordeverstoring iu dron kenschap f6 of 3d. L. v. D. Lzn. le Capelle overtr. veldp. f5 of 3 d. L. v. 1). Jan. te alsvoor jachtdelict 10 of 4 d. H. v. D. to Waalwijken Q J. It. te idem, visscherij overtr ieder 2 ra. f3 of 2. m. 2 d. P. v. d. S. te Schijndel, openb. dronkenschap f5 of 3 d. A. v, Z. te Tilburg, overtr. alsvoor f 2 of 2 d. L. N. D. te Loonopzani overtr. en boete alsvoor. Mart, en Mar. v. d. V, te Nieuwkuik, overtr. veldp. ieder f2 of 2 d. M. J. te Kaatsheuvel, strooperij, f8 of 6 d. 11. v.d, P. te Waalwijk, straatschenderij, vrijgesproken. C. J. L. te Waspik, overtr. pol. verord. f lofH A. D. te Waalwijk, jachtdelict, 2 m. 7 d. G. 51. V. te Capelle, overtr. veldpol. f2 of 2 d. G. M. K. te Waalwijk, overtr. alsvoor fl of 1 d. J. v. d. B. te Vlijmen, ovortr. pol verord. fl of 1 d. F. B. te idem, overtr. en boete alsvoor. 1'. I. d. V. te Sprang, straatschenderij fl of 1. A. W.C, te Waalwijk overt, prov. regl, f 3 of 2 d. J, B, te Besoijen, openb. dronkenschap f3 of 2 d. D. V. te Veen, openb. dronkenschap bij herhaling, 3 d. en opzending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden. P. C. S. ie Was pik, overtr. pol. verordening fl of 1 d. J. V.tc Kaatsheuvel, burengerucht, f6 of 3 d. H. H. k Haar8teeg-Hed. strooperij f 3 of 2 d. Buiten verantwoordelijkheid der Relactie WAALWIJK. Van 18—25 September 1903. GEBOREN: Alphonsus Maria z. v. F. Velt man en I. M. van Brecmen Anna Maria d. v. J. Smulders en M. Lommers Adriana Gerarda d. v. P. P. Schoenmans en M. F. Baijcns Laurentius Philippus z. v. L. L. de Vries en H. Uielman Johanna d. v. H. Ilensen en M. v. Riel Henricus Cor nells z. v. W. de Vries en H. van Herpt. OVERLEDEN: C. A. M. Trimbach 4 mnd z. v. J. C. Trimbach en M. C. C. Marks H. C. de Leeuw z. v. J. J. de Leeuw en I. G. E. Pullens. M. de B. Vroeger, ja meermalen reeds werd in «eacht blad een lans gebroken voor eeoe kiosk op de markt, ja werkelijk een raad sel mag het lieeten, dat eene gemeente al» Waalwijk niet reeds lang daarvan in 't be zit is wat toch kan veredelender werken op 't volk dan een goed stuk muziek. Eene kiosk op de markt, het is voor Waalwijkers een ideaal, zij verlangen ernaar en is aan dit verlangen toch zoo moi""' te voldoen Wel toch niet, men zie de kroniek dei vorige week eens na, men leze wat daar staat over de kiosk, plannen lagen reedt ter visie, de regeling met de harmoniën ww reeds getroffen, en ook dat alles zou dij ook spoedig in orde zijn. Een aardige tijd hoor ik zeggen zoo te gen den winter over eene kiosk, over mu ziek op de markt te spreken; neen toet niet, weldra zal de begrooting in orde zijn en in- behandeling komen en daarop moe ten de geldan komen om aan den vuriger wensch van Waalwijk tc voldoen, ui. gel den voor eene kiosk op de markt. E11 wil men de tentoonstellings-kiosk,dit voor weinig geld te krijgen zal zijn, niet nemen (de een vindt ze te groot, de andere niet mooi genoeg, een derde ondoelmatig), dan neme men eene verplaatsbare kiosk, dal was voor ons 't beste. De gemeenteraad moge ook wel eens denker aan „Waalwijk vooruit" niet alleen, maar tevens meewerken om aan 't volk een ver edelend genot te verschaffen. EEN VOORUITEB. Prijs vau f 50000 - 1000 De hoogste prijzen der 5de klasse. Trekking van 23 September. No. 5789 536 4938 8858 8993 15055 15058 - 400 2952 4150 12284 1 16993 16999 y 200 y 7314 12499 15742 y - 100 2710 2999 7326 127» 171 1 '17303 "19006 19742 Trekking van 24 September. Prijs van f 1000 No. 3541 15262 18594 20095 y - 400 h 15300 y - 200 y 3668 7662 16199 - 100 y 3760 4729 7835 98bJ 11678 12519 14145 1431* 18277

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6