\i Staatkundig overzicht. BUITENLAND. België. Frankrijk. BINNENLAND. lileiten gelijkvloers aan de zijde van den Ópen bare weg gelegen moeten zijn zullen zij van den weg af inzicht moeten geven, en zal het verboden zijn, het inzicht van den openbare weg af te belemmeren. In de derde plaats moet de mogelijkheid worden geopend, om te beletten dat ge bruik van slerkeudrank wordt aangemoedigd hetzij daaraan de gelegenheid daartoe te ver binden den prikkel van kansspel, hetzij door de dranklokalen grooter aantrekkelijkheid te verleenen door vermakelijkheden of door be diening door vrouwen. Beoogd wordt die vermakelijkheden of die bediening door vrouwen te weren, welke doorgaans uitgevoerd wordt door personen van verdacht allooi. Daarnevens acht de regeering het noodig de gelegenheid tot verzwakking van het beginsel, die artikelen der bestaande wet bieden, te beperken binnen nauwer grenzen. De vrijstelling van logementen raag volgens de meening der regeer.ng niet ongewijzigd blijven. Doeltreffende maatregelen ter wering van den clandestienen handel, uitbreiding van de bevoegdheid van de politie en verscherping van de wet zijn, in verband met den clan destienen verkoop noodzakelijk. Afdoende verbetering verwacht de regeering slechts door nok de slijters en allen die dranken, welke ook, voor verbruik ter plaatse verkoopen, aan zekeren coutrdle te onder werpen. Dit geschiedt bij dit ontwerp in de eerste plaats door al de slijters te binden aan een vergunning en door de bierhuis houders en de houders van inrichtingen, waar andere dranken voor verbruik ter plaatse worden verkocht te binden aan een verlof. Bovendien moet de grens, waarboven handel in sterken drank eerst vrij zal zijn, verhoogd worden, zal niet het kwaad van clandestien tappen door slijters verplaatst worden. De grens behoort near de meening der regeering daarom bepaald te worden op 10 liter. Verder is noodig te bepalen le dat de verkoop in slijterijen zal moeten geschieden in gesloten, met metalen doppen voorziene flesschen, kannen er. kruiken; en 2e dat de flèsschen enz. een minimalen inhoud van een halve liter moeten hebben. De voorschriften nopens ligging en inzicht van localiteiten zijn voor een deel uitge breid tot de inrichtingen, waar bier en der gelijke dranken worden verkocht. Naast dit alles worden de straffen verzwaard en de bevoegdheid van de politic ruimer om schreven. De regeering is voorts van oordeel dat de weg van het zoogenaamde afmakings- sysleem niet mag worden gekozen. Afmaking zoo het rechtsgevoel krenken en de wet bij voorbaat, geba t maken. Tegen afmaking met schadevergoeding bestaat een onoverkome lijk bezwaar. Daarvoor zou bij 7000 ver gunningen, die zouden moeten vervallen, ongeveer f l i,000,000 noodig zijn. Uitsterving acht de regeering de beste oplossing. Naast behoud van het voorrecht van den vergunninghouder moet staan toe kenning, hetzij van een recht op schade vergoeding, hetzij van een voorrecht aan diens weduwe gedurende zekeren tijd (vol gens het ontwerp tot 1 Mei 1910) voorliet geval de vergunninghouder voor dien tijd komt te overlijden. Overdracht van de ver gunning zal niet meer geoorloofd zijn. De. lieg. meent voorts de gelegenheid te moeten openen tot een speciale, recht- streekéche medewerking van het publiek aan de verwezenlijking van des wetgevers be doeling en op die medewerking een beroep te doen.. In de eerste plaats door de gelegenheid te openen tot navolging van het dusge naamde Gothenburgerstelsel en in de tweede plaats door een orgaan uit de bur gerij in het leven te roepen, dat zal meewerken tot de bereiking van het gestelde doel in het bijzonder, en tot bestrijding van drankmisbruik in 't algemeen. Waar in kringen, die den alcohol het tern-in betwisien, warme sympathie voor dit stelsel bestaat, mag verwacht worden, dat er, indien de wet een voldoenden grond slag geeft, vereenigingen gevonden of ge vormd zullen worden, die den draukhandel met uitsluiting van het maken van groote winst en ter bereiking van des wetgevers bedoelingen wenschen te drijven. Met het orgaan van de burgerij worden bedoeld commission van mannelijke inge zetenen, die door haar adviezen grooten dienst kunnen bewijzen bij het bestrijden van 't kwaad en die een krachtdadig middel kunnen zijn ter wering van wetsontduiking Ter toelichting van de artikelen wordt o.a. het volgende gezegd Nu bier en dc daarmede gelijkstaande dranken ter wering van den clandestienen handel in sterken drank onder de wet worden getrokken, wordt noodig geacht eene algemeene omschrijving, die beiderlei dranken voldoende onderscheidt. Logementen cn sociëteiten zuhen volgens dit ontwi rp niet onder het maximum be grepen zijn zij zulleu niet uit wijken, buurten of straten geweerd kunnen worden vrijgesteld zijn van de eischen ten opzichte van de localiteitende vergunningen zullen ook aan andere, dan natuurlijke personen verleend kunnen worden, voor logementen zells kosteloos. Tegenover deze en andere voorrechten wordt een waarborg geschapen tegen mis bruik en bedrog, weshalve de vergunning afhankelijk is van de toestemming van Ged. Staten. Wil een logementhouder vergunning voor drankverkoop aan andere bezoekers dan logeergasten en aan hen, die er geregeld hun middagmaal gebruiken, dan gelden de gunstige uitzonderiugsbepalingeu niet Verkoop door inarketenters uitsluitend aan militairen op marsch en verkoop in legerplaaten uitsluit end aan militairen blijft vrijgesteld van liet vereischte van vergunning De bevoegdheid wordt voorgesteld om te bepalen dat in eene gemeente nieuwe ver gunningen door burg. en weth. niet mogen worden verleend De mogelijkheid van bijzondere vergun ningen word beperkt tot buitengewone in richtingen van maatschappelijk verkeer, waarvan de localiteit met vergunning deel moet uitmaken. De gemeenteraad zal verspreiding van vergunningen in de gemeente kunnen regelen. Verkoop van sterken drank in het klein op den openbaren weg wordt beslist varbo den. Onbeperkte verkoop van sterken drank toelaten in alle wachtkamers van openbare middelen van vervoer acht de regeering niet gewenscht. Het door het in handen komen van cor poraties am vergunningen verzekeren van een blijvend bestaan waardoor het groot ka pi taal zich meer en meer van de vergun ningen zal trachten meester te maken, wordt bij het w. o. beperkt, evenzeer als vereeni- ging van vergunning met andere winkelne ring in eenzelfde localiteit. Voorzien wordt tegen te groote belemme ring van restaurants en soortgelijke inrich tingen. Op de lijst geplaatste en alle andere verzoekers om vergunning zullen achterstaan 1°. indien de weduwe ran een vergunning houder het bedrijf wenscht voort te zetten; 2°. indien een vereeniging bereid is den drankhandel op den voet van het Gothen burger stelsel te drijven. De regeling volgens het Gotheuburger stelsel is aldus ontworpen, dit in iedere gemeent- slechts een vereeniging zal mogen optreden behalve in gemeenten met meer dan 200,000 inwoners waar meer vereeni gingen kunnen optreden, Da formeele toela ting door de Kroon. De vereeniging kan met eenige vrijval lende vergunningen haar taak aanvangen en B. W. worden bevoegd verklaard vrijkomen de vergunningen open te houden tot een maximum van 5 ten behoeve van vereeni gingen als hiervoren bedoeld. De vermindering van vergunningsrecht voor het niet verkoopen op Zaterdagavond en Zondag vervalt. Het vergunningsrecht mag worden terug betaald wanneer een vergunninghouder het heeft voldaan geruimen tijd voor den aan vang van het nieuwe vsrgunningsjaar en tusschen die twee tijdstippen nadrukkelijk verklaart afstand te doen van de vergunning. Overbrenging van een kleinhandel in sterken drank met behoud der vergunning in een andere localiteit wordt mogelijk gemaakt, evenwel niet zonder waarborgen. Naast overplaatsing wordt verruiming van localiteit niet zonder grens toegelaten. De regeling der controle op verkoop van anderen dau sterken drank komt op het volgende neer: Bier, wijn, kortom gegiste dranken en alcoholvrije dranken zullen voor verbruik ter plaatse niet verkocht mogen worden zonder verlof, met dien verstande evenwel dat een verlof voor gegisten drank tevens geldt voor alcoholvrijen drank. Verboden wordt in dranklocalpn personen beneden 18 jaren zonder geleide vim andereD toe te laten, zoomede liet uitbetalen van arbeidsloonen in tapperijen. Ook hel dieneu van jeugdige personen in localiteiten met vergunning wordt verboden. Voor localiteiten met vergunning wordt een algemeen uur voor aauvang (7 u. voorm.) en beëindiging (11 uur 's av.) van den drankverkoop voorgesteld en Zondags het aanvanguur op 's nam. 2 uur gesteld, behou dens nog verdere bepaling door de gemeente besturen. Bij belangrijke maatschappelijke of natio nale gebeurtenissen op feest- en andere vreugdedagen kan het gemeentebestuur zelfs, hetzij voor bepaalde uren staking "an den verkoop bevelen. Inspecteurs of adjunct-inspecteurs zullen belast kunnen worden met toezicht op de naleving van de voorschriften der wet. Met het oog op den korten tijd van l Mei 1904 zullen de bestaande vergunningen niet reeds op dien dag vervormd worden naar het stelsel van dit ontwerp, maar respijt gegeveu tot 1 Mei 1905. Tijdens den overgangstoestand worden de slijters in geen andere omstandigheden gebracht dan zij thans zijn. Bij daling der vergunningen beneden het maximum zullen deije slijters voor alle andere voor een nieuwe vergunning in aanmerking komen. De vergunningen aan andere, dan physie- ke personen, welke volgens het ontwerp niet maer verleend mogen worden, zullen in den overgangstoestand blijven voortbestaan zoolang het hoofd van het bedrijf leeft. In Bulgarije toont de regeering nu toch weikdijk vredelievende bedoelingen. Zij heefi besloten 5 000 reserve-troepen, die reeds waren opgeroepen, weer naar huis te zenden en er zullen nog meer reserve-troepen worden afgedankt^ iudieu Turkije het voorbeeld van Bulgarije volgt. De opstandelingen doen zich weer met dynamiet gelden. Het dorp Hadjionouslon, in het vilajet Saioniki,§ staken zij met dyna- mietbommen in brand, zoodat liet geheel verwoest werd. En nabij Demirhissar lieten zij een vcrkennir.gslocomotief in de lucht vliegen, die voor een militairen trein reed. De machinist werd ernstig gewond en de locomotief geheel vernield. De Japansclie gezanten in Europa en de Vereenigde Staten hebben de handen vo', om dc seusatiewekkende berichten tegen te spreken, waarmee sommige Kngelsche bladen een oorlog in het Uiterste Oo9ten blijven aankondigen. De Daily Mail weet te berichten, dat om Hakodate, de Japansche embarcatie- haven voor het geval van een oorlog, 100.000 man troepen zijn saamgetrokken dat in vele havens aan de westkust van Japan oorlogschepen bezig zijn, torpedo's te leggen dat van Hakodate de operatiebasis van een Japansche actie tegen Wiadivostok wordi gemaakt. Voorts ver 'erken de Russen Port Arthur aan de landzijde uit vrees voor een aanval der Japanners, terwijl zoowel van St. Petersburg als van Tokio uit buitengewoon groote bestellingen van steenkolen, leverbaar te Port Arthur, Wladiwostok, Yokohama en Nagasaki, zijn gedaan. Terwijl men in Europa van deze Britsche mededeeliugen weinig notitie neemt, wordt van Washington uit bericht, dat het departe ment van marine aldaar gereed is gekomen met een plan, waarin bepaalde havens worden aangewezen, waarin Amerikaansche oorlogs schepen gestationneerd zullen worden ingeval van een Russisch—Japanscheu oorlog. Over Aziatische havens zouden aldus 49 Ameri kaansche oorlogsbodems, waarouder vele kleine, verdeeld word-n. Koning Leopold is Maandagavond om 11 uur van Weenen te Parijs teruggekeerd. De resultaten van zijn bezoek aan Weenen schijnen, voor zoover de Congo—affaire betreft nul te zijn geweest. De Oosleurijksche regeering was bij monde van Goluchoivski zeer voorkomend, zij gaf volstrekt geen ingenomenheid met de Engelsche campagne tegen den Congostaat te kennen, maar vei klaarde overigens zoo weinig belang bij koloniale kwesties te hebben, dat zij zich voorloopig op een afstand hield en eventueel met Duitsc'nland zou meegaan ten aanzien van Engelawd's voorstel om in zake van den Congo tusschen beide te treden. Mgr. Merry del Val de nieuwe kardinaal- staatcsecretaris, die 9 November, naar verluidt, kardinaal zal worden gecreëerd, werd 10 Oct. 1865 te Londen geboren zijn vader was eertijds Spaansch gezant bij den H. Stoel, zijn moeder was van een Engelsche familie, die echter oorspronkelijk ook uit Spanje stamde. Nadat zijn vader gezant te Brussel was geworden, zette Raphael in Belgifi zijn studiën voort, maar keerde later naar een Eugelsch seminarie terug. Te Rome studeerde hij theologie en vergezelde kardinaal Ruffo Scilla toen deze de gelukwenschen van Z.H. den Paus aan kouingin Victoria bracht bij haar jubilee in 1888. Mrg. Merry del Val was verscheiden jaren in de zielzorg werkzaam, tot hij in 1897 naar Canada werd gezonden, om den schoolstrijd te beslechten. In 1900 werd hij titulair aartsbisschop van Nicea. De koningin van Italië bezocht met veel belangstelling Zaterdag Het Louvre—museum terwijl de koning met Loubet te ^Rambouile op jacht was. De Parijzenaars zijn enthusiast over de schoonheid en lieftalligheid der Koningin. Zondag eene groote legerrevue te Viuceunes, die als naar gewoonte een schitterend verloop had. Om half vier ziju de koning en koningin vertrokken, en de koning en Parijs mag tevieden ziju over dit bezoek. Het uitgeleide dat het koninklijk paar werd gedaa i was schitterend. Weldra zal Loubet Rome be zoeken en 't koninklijk paar gaat 15 Novem ber voor vier dagen naar Engeland. WAALWIJK, 21 Oct. 1903 SoüoenfnbrikuntcQ. Zondagnamiddag ten 31/3 uur had in het stationskoffithuis van den heer Alb. Jansen te Tilburg eene vergadering plaats van schoenfabrikanten-handwerkers uit verschil lende omliggende plaatsen als Waalwijk, Baardwijk, Besoijen, Druilen, Kaaisheuvel, Dongen, Oisterwijk, Moergestel enz., onge veer een 25 30-tal personen waren tegenwoordig. De machinale schoenfabrikanten hebben, zooals wij reeds vroeger mededeelden 5 Oct. 11. eene vergadering te 's-Bosch gehouden en daar unaniem besloten, de clientele per circulaire bekend te maken, bet schoen werk met 5% te verhoogen ingaande 15 October en zoo noodig later nog meer, en dit alles onder strenge controle van een accountantskantoor. In navolging dezer beweging kwamen de handwerkers bijeen ter bespreking hunner bffangen. Het voorzitterschap werd waargenomen door den Heer C. J. Kooien van Oisterwijk, die de kwestie zooveel mogelijk toelichtte. Breedvoerig werd overlde zaak gediscusieerd maar men was het er ten slotte algemeen over eens, dat de toestand zoo niet kan blijven, dat verhooging moest volgen, wilde men nog iets verdienende moeielijke kwestie was hoe hierin te voorzien, en op welke wijze de bekendmaking der verhooging in de wereld te zenden. Besloten werd staande deze vergadering met algemeene stemmen eene circulaire aan de klanten te zenden van den volgenden inhoud Ondergeteekonden, schoenfabrikanten, (handwerk) hebben de eer te uwer kennis te brengen, dat door de stijgiug van alle. grondstolfen, zij genoodzaakt zijr., de prij zen van liet schoenwerk vanaf 15 Nov. 1903 met 5°/0 te verhoogen, terwijl bij verdere stijging der grondstoffen binnen korten tijd eene verdere verhooging niet kan uitblijven. Zij willen u erop wijzen, dat het door leveren aan oude prijzen eenvoudig onmo gelijk is, tenzij men het op het fabrikaat door verbruik van mindere kwaliteit verbale, hetgeen cn voor fabrikant cn voor winke liers cn voor verbruikers niets anders dan nadeelig werken kan en den roem van het deugdelijk Hollandsch fabrikaat ten zeerste zou schaden. Het streven van ondergete kenden zal het tevens blijven, door degelijke waar den naam van liet Hollaudsch fabri kaat nog meerderen luister bij te zetten. (Volgen de namen der onderteekenaars.) Alle aanwezigen teekeuden. Baardwijk had reeds 24 namen bij zich, Waalwijk een 12tat enz. Men zal trachten in deze week er nog talrijker te krijgen. Dus ook de handwerkers erkennen 't moet, 't is noodzakelijk, welnu dan als één man aan 't eenmaal gegeven7 woord vastgehouden, ieder voor zich mag niet van dit punt afgaan, want weet wel, zal men thans wederom fraude inzake de algemeen aan genomen verhooging gaan plegen, dau zal deze actie ten derden male mis lukken en zal er thans noch ooit iets meer op dit gebied bereikt kunnen worden en de afnemers zullen met uwe besluiten en verbintenissen gaan lachen Waahvijksche Gymnastickvereeniging. A. s Zondag 25 October, zal de Waal- wijksche Gijranastiekvereeniging op de zaal Musis Sacrum een uitvoering geven met medewerking van een gedeelte van het strijkorkest der stafmuziek van het 2e reg. inf. te s' fïertogenbosch. Dc uitvoering zal aanvangen* te 8 ure en den entr-.-éprijs is bepaald op f 0.25. Iedereen die belang stelt in de lichamelijke ontwikkeling zal zeker van deze gelegenheid gebruik maken, om door zijn tegenwoordigheid van die belangstelling blijk te geven. Want waarlijk, deze vereeniging, de eenige van haar soort in den naasten omtrek, verdient wel meerdere waardesriug dan ze tot heden genout. Een talrijk bezoek moge de moeite en kosten loonen va.i de wakkere turners, die ook door goede muziek hebben getracht, hunne uitvoering nog meer aantrekkelijkheid ie geven. Een gymnastiekvereniging heeft voortdurend vrij groote onkosten te bestrijden, z'ioals voor werktuigen, euz. En deze ver eeniging heeft daarbij hoegenaamd geen steun van buiten, maar leeft geheel voort ui' eigenjmiddelen. Zeker een groote^opoffering voor de leden. We wenschen hun streven een steeds grootere, blijvende waardeering. Matighcidsboml. A. s. Zondag zal in de parochie-kerk alhier worden overgegaan tot liet oprichten van een Matigheidsbond voor kinderen. Lid daarvan kunnen zijn kinderen van 1216 jaar; kinderen van 712 zullen als aspirant-leden worden aangenomen. De Eerw. heer Klijtraans zal de leiding dezer nuttige vereeniging op zich nemen. Nuttige vereeniging schreven we hier! en terecht, wie de statistiek van moorden en aanslagen in ons lieve Nederland nagaat zal moeten uitroepen, waar moet dat heen En de oorzaak meestal drankmisbruik. Ieder rechtschapen raensch, die het wel meent met zijn evenmensch niet de samenleving, met den socialen arbeid moet iedere poging om 't drankmisbruik tegen te gaan, toejuichen. En hoe zal men dit beter doen, dan van jongs af, het kind daaraan te ontrekken. Zoo moeilijk het gaat echte dronkaards, mannen op leeftijd van dit groote kwaad af te houden, zoo'gemakkelijkjis het 't kind, lang zamerhand den jongeling te doordringen van dezen geesel der maatschappij, van den drank te ontwennen en zoo het drankmisbruik ten minste in de toekomst zooveel mogelijk uit te roeien. Daarom juichen wij de oprichting dezer vereeniging ten zeerste toe, wenschen haar het beste succes en hopen ook dat ouders en oversten daarvan het groote nut zullen inzien. Gedwongen winkelnering. Door eeu paar leden der Knmer van Ar beid voor het schoenmakersbedrijf wordt hier en in de omstreken een onderzoek in gesteld bij werklieden in dienst bij patroons met winkelnering. Door hen wordt geïn formeerd, of en welke bezwaren zij hierom trent hebben, of er dwang in 't spel is, de prijzen der verschillende artikelen, uit betaling in geld of anderszins enz. enz. Daarvan zal naar wij vernemen aan den minister verslag worden uitgebracht en als gevolg daarvan zal getracht worden wette lijke voorziening in dezen mistoestand te krijgen. «vertreding der Wet. Sinds eenigen tijd waakt de politie alhier met grooten ijver tagen overtredingen der wet. Vooral diegenen welke sterken drank verkoopen zonder daartoe vergunning te hebben schijnen het ditmaal te moeten ont gelden, zoo ook als men honden of' andere bespannen trekdieren los langs den weg laat staan. Een ieder zij dus gewaarschuwd. Dwaas zou het zijn tegen de Hermandai om deze reden wrok te koesteren, wijl ze niets anders doet dai haren duren plicht Bekeurd. Toen Maandag een paar personen een borrel dronken in een bierhuis, riep een hunner een passeerenden agent van politie binnen om ook wat te komen gebruiken Deze ziende dat sterken drank werd ge tapt zonder vergunning, maakte den kaste lein proces-verbaal wegens overtreding der drankwet St. Crispijn. De harmonie St. Crispijn stelt zich voor Z. D. II. (Mgr. v. d. Ven aau de grens der gemeente a. s. Zondsg bij zijn aankomst alhier af te halen. A. s. Maandag Crispijndag zal zij oudere gewoonte door de straat trekken. Zilvcrmyn Is onze gemeente reeds in het bezit van eene Goud- en Staaalmijn, de werkman Kuijpers uit Besoijen had Maandag liet geluk ook een zilvermijn te ontdekken. Althans in de tweede 'Zeine bezig zijnde met liet uithakken van steenpuinen voor den aan te leggen keiweg, had hij hei buitenkansje tweemaal oen blanke rijksdaalder daar uit te delven. Dat de man ijverig doorwroet om „U(, meerdere aderen te ontdekken behoeft geen betoog. Grappen makers. Zondagmorgen stond voor een stuk land een reclamebord Bouwterrein te koop.' Bij nadere beschouwing bleek daarvan den eigenaar niets bekend en door grappen- makers er te zijn geplaatst. Wielrijden. Onze dorpsgenoot de heer J. Meulkem heeft zich te Breda Zoudag weer kranig ge. houd ;ii. Hij kwam uit in een match met raotor- gan:;making tusschen Meulkens Breda, en Waterreus, den Haag. Op 15 kilometer1. Meulkens, in 17 min. 20 sec.; laatste ronde 28 sec. Watei reus was bijna 4 banen achter Op 20 kilomeier 1. Meulkens in 23 min, 56 *'/5 sec.; de laatste ronde 212/5 sec. Water reus ruim anderhalve baan achter. Rumoerig. Zondag en Maandag was 't vrij rumoerig in onze gemeente. Verschillende dronken personen, zag men langs do straten flaneeren ook Maandag was 't zoo en kreeg men bier en daar ruzie. Een der ruziemaker? sloeg ergens niet zijn hand door de raam en verwondde zich aan zijn pols, welke wonde spoedig werd verbonden. Vergadering. Algemeene Vergadering der ,10e afdeeling, Oosterhout, der Noord-Brabantsche Maat schappij van Landbouw", op Donderdag 2i October 1903, des namiddags om half 1 uur ten huize van den heer A. Van de Corput, Stalhouderij enz. te Oosterhout. De te behandelen zaken zijn 1. Notulen van Yorige vergadering. 2. Rekening en verantwoording door dn penningmeester over 1902. 3. Verkiezing van een lid en een plaats vervangend lid voor de Afdeeling it het Hoofdbestuur der Maatschappr wegens de periodieke aftreding var de lieereo C. van Seters en N. Meijeri, beiden te Geertruidenberg. 4. Ingekomen stukken. Academiefeesten te Breda De feesten ter gelegenheid der herden king van 't 75-jarig jubileum der Ko;i Militaire Academie te Breda zijn gistere: begonnen met de opvoering van /t Turf schip" door de tooneelvereoniging Vreug dendal. De stad is geheel in feestdos. Ovenl eerebogen en andere versieringen. Prachtige electrische verlichtingen van den toren ec andere gebouwen, waarvoor 200 paarde- krachten benoodigd. 900 reünisten neraeo deel, ook de minister van oorlog. Heden beginnen de groote feestelijkheden! Bosoh Vocaal Kwartet. De hoop en de stellige verwachting door den secretaris commissaris derfl Lïedeitafel den heer Aug. v. d. Heijden, op het con cert van Zondag II dezer, van het Bos sche kwartet uitgesp-oken, n. 1. dat het ge lauwerd vau Rotter-lam zou terugkeert is bewaarheid en zooals hij ook toen voor spelde, Waalwijk dal de eer had de cod- coursuummers 't eerst te hooren, verheugt zich daarover zeer. Aan het concours dat ter gelegenheid van het 5 jarig bestaan van Rotte's Man neukwartet werd gegeven, namen 17 kwar ten deel. Het Bossche zong, ,die Vesper' en de Kleinste" en behaalde de tweede prijs en de tweed? eereprijs. De uitslag iu zijn geheel was als volgt: Ie prijs Orpheus, te 's-Hage, met 4 te gen 1 stem 2e prijs 's-Bosch Vocaal Man nen-kwartet, te 's-Bosch 3e prijs Aurora te Rotterdam, beide met algemeene stemmen, 4e prijs Semper Aiiiraato, te Haarlem5; prijs Zangluat, te Rotterdam beide met -5 tegeu 2 stemmen; 6e prijs Loreley, te Haar lem, met 4 tegen 1 stem; -7e prijs Eind hoven's kwartet, te Eindhoven, met 3 te gen 2 stemmen, en eervolle vermelding Concordia, te Amsterdam. Aan den wedstrijd om de eerepryiei

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2