Notaris RANT H. DE VOCHT WINKELZAKKEN, Comestibles eo Koloniale waren VLCHTSCHE sigarenzakjes op dit Blad. Bericht van Inzet. Advertentiën. Coras. I- Schrijasr Potraaella, Antoon Tielen. Abonneert u Belangrijk Handelsberichten. verkoopen GIWDflfi M FIJKI BEKROOND GOUDEN MEDAILLE aan concurreerende prijzen Halve Maantjes en Eierkoeken. Walt. J. v. d. Heijden. Heer UL T Z J. A. SC*. PI ONDERTROUWD EN 15 October 1902. Baardwijk, Etten -Leur, NOTARIS Twee huizen met ert, tuin en bouwterrein te Besoijen. Kadaster Sectie D Nos. 7, 264, 559, 560 en 561 samen groot 10 aren 60 centiaren. Alles breeder bij billetten om schreven. Inlichtingen geeft voornoemden Notaris. Door het aanschaffen van eene pers uitsluitend voor dit doel, is ondergeteekende in staat zeer netjes bedrukt, spoedig en billijk IELEN, y^LNTOON 1 WAALWIJK Aanbevelend. Brood-, Koek- eD Banketbakker, WAALWIJK. De mooiste en netst bedrukte ook aan billijken prijs bekomt men biJ namen de vier eerste prijswinnende ver buigingen deel. Hiervan is de uitslag dat de eerste eere-prijs door Orpheus te's-Hage werd behaald, en de tweede door 's-Bosch' Vocaal Mannenkwartet, te 'a-Bosch, beide met algemeene stemmen. Qeen wonder dat zoodra deze vreugd\olle tijding in den Bosch werd ontvangen, men Jannen maakte om het zegevierende kwartet bestaande uit de heeren P- Kallen bach, directeur, W. Van Son (le tenor), H. Keizer Je tenor), H Üooijmans Azn. (le bas) en Th. Van Kempen (2e bas) waardig te ontvangen. Aan 't station werden zij ontvangen door eene deputatie var 't Hertogenbosch Man nenkoor en vele belangstellenden en trok men onder de blijde toonen der schutterij groot gejulwl in landauers naarj het concert-gebouw, terwijl een lauwerkrans reeds was geoffreerd. Hier sprak de president van T Mannenkoor, de heer O. J. J. Daniels hen met een hartelijk woord toe, waarvoor de heer Van Kempen dank zegde Het kwartet vergastte het publiek daarna op een tweetal mooie nummers, die enthu siast werden toegejuicht. Ook wij feliciteeren het kwartet namens 't kunstlievend Waalwijk van harte, hopen dat zij voort mogen gaan op 't heerlijk terrein der kunst dat zij bewandelen en wij hen weer spoedig in Waalwijk mogen zien. Sobrietas Almanak 1904. Do Sobriëtas Almanak voor 1904 is verschenen. Evenals vorige jaren, munt deze almanak ook nu wederom uit door degelijken inhoud en nette afwerking. Behalve de kalender, de jaar- en week markten, het posttarief enz. die evenals vroeger zijn opgenomen, hebben vooral dit jaar verschillende schrijvers er voor gezorgd, den inhoud aantrekkelijk en afwisselend te doen ïijn. De prijs (1 ex. a 10 ets. 50 ex. a 8 ets. 100 ex. h 7 ets.) is, alles in aan merking genomeu, uiterst gering. Wij zijn dan ook overtuigd, dat dit boekje in tal vou katholieke gezinnen zijn weg zal vinden en meenen, dat het op geen leestafel van den R.K. Volksbond of Werk- iiedenvereeniging raag ontbreken, terwijl uij het aan VTncentiusvereenigingen enz. ten zeerste ter verspreiding aanbevelen. Corps Genietroepen. Van af 1 October is het korps Genietroe pen een regiment geworden bestaande uit A. één Regimentsstaf B. een Bataljon Pioniers van een staf en vier compagniëneeti bataljon technische troepen van 'n staf een telegraaf en 'n spoorwegafdeeling, elk van twee compag- nieëen D. eene school- en depotcompagnie. De spoorwegafdeeling zal bestaan uit eene technische compagnie en eene exploitatie compagnie bij welke laatste een onbepaald aantal miliciens kien worden ingedeeld. Behalve eene vermeerdering van 3 officie ren, geeft deze nieuwe organisatie aan min deren een vermeerdering van 1754? onder officieren en minderen ongerekend nog het onbepaald aantal miliciens dat bij de Ex ploitatie-compagnie wordt iugedeeld. Deze nieuwe sterkte is thans nog niet be reikt, daar dit geleidelijk zal moeten ge schieden. De minister van oorlog is bij Kou. Be sluit gemachtigd aan deze nieuwe organisa tie geleidelijk uitvoering te geven,naar mate de kazerueeringsruimte het beschikbaar per soneel en de belangen van den dienst zulks zullen toelaten en vorderen. De nieuwe burgemeester van Woudrlchem Men schrijft aan het Vad. „Dezer dagen werd tot burgemeester van Woudrichem benoemd de heer P. Verbagen te Hardingsveld, voor eenige jaren hoofd eener openbare school aldaar doch wegens zijn socialistische meeningen als zoodanig ontslagen. Hij was daarna lid van den ge meenteraad aldaar en is bekend om zijn be moeiingen iu zake het weigeren door de landbouwers in de Langstraat van de tienden waarover hij indertijd voordrachten hield te Sprang en omstreken. Later werd hij tijde lijk hoofd eener bijzonder christelijke school te Zetten en thans is hij als zoodanig aan een dergelijke school werkzaam te Hardings veld, waar hij tevens de functie van prak- tizijn uitoefent, die weinig met het burge meestersambt overeenkomen.'* benoeming. Bij Kou. besluit is bepaald dat de rijks advocaat mr. D. H. J. M. van Zinnicq Bergmann, in stede van in de provinciën Noordbrabant en Limburg, zijne functiën zal uitoefenen binnen het ressort van het gerechtshof te VHertogeubosch ter stand plaats 's-Hertogenbosch Dut dat de plaatsvervangende rijksadvo caat mr. G B. J. M. van Zinnicq Berg mann, in stede van in de provincie Noord brabant zijne functiën zal uitoefenen bij het gerechtshof te 's-Hertogenb'osch en de arrondissementsrechtbanken te 's-Bosoh en te Breda, ter standplaats ,s-IIertogenbosch. Moordaanslag. Maandagavond omstreeks half zes heeft te Venlo op den weg naar het oude Kerkhof zekere L. C. uit Horst, naar men zegt, vijf revolverschoten gelost op zijn meisje W., wonende bij den heer Van de Loo te Venlo. Eén schot trof het meisje iu den hals, gelukkig niet levensgevaarlijk. De dader zou daarna ook een schot op zichzelf gelost en zich een lichte verwondiug hebben toe gebracht. De aanleiding tot de treurige daad wordt gezocht in minnenijd. Het meisje wordt in het gasthuis te Venlo verpleegd. liet Ilof. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zijn voornemens rechtstreeks van Mecklenburg naar het Loo terug te keeren. De terugreis kan in het begin November verwacht worden. Verbinding. De Maas en YYaalsche Courant meldt, dat het plan bestaat de stoomtraml.ijn Nijmegen- Wainel over Dreumel, Rossum en Iledel door te trekken naar 'sHertogenbosch. Armenwet. Volgens eene Haagsche correspondentie iu de Midd. Ct. wordt bij de nieuwe Armen wet in ontwerp gereed bij het departement van binnenlandschc zaken de armenzorg be schouwd als een onderdeel der sociale wet geving. Het beginsel, waarvan zij uitgaat, is dut er samenwerking moet zijn tusschen de verschillende bestaande organen van armen zorg, die zal worden verkregen door de schepping van een Armenraad, waarin de diacouiën dei verschillende protestantsche en israëlitische kerkgenootschappen en het R. K. armbestuur, zoogoed als de particu liere armenzorg (type „Liefdadigheid naar vermogen") vertegenwoordigd zijn naast het armbestuur van de gemeenschap. Do cen tralisatie in de armenzorg, aldus verkregen zal een der grootste fouten in de tegen woordige armenverzorging gopheflen het be staande in meeuig geval om volkomen gebrek aan samenwerking tusschen de verschillende organen der armenzorg, die in de nieuwe wet echter hun zelfstandigheid niet zullen verliezen. Want door het samenbrengen van deze drie elementen, die zich thans op dit gebied bewegen kerkelijke, particuliere en overheidsarmenzorg zal een centralisatie plaats vinden, naast een decentralisatie iu de- wij ze van werken. De verdere inrichting der armenzorg zal volgens het bekende Elberfeldsche stelsel geschieden. gewond, zonder echter gevaarlijk letsel te hebben. De dader of daders gingen aan den haal, maar de politie wist er opvelgend vijf te pakken, waaronder vermoedelijk ook de dader. Heel den avond was er groote spanning in de stad, terwijl de deelneming voor de achterblijvende weduwe, vau den vermoorde, die 3 kinderen beeft, algemeen is. YJssohersrauip. Het bericht omtrent het onheil aan de bom SCH.I, C.'ara Johanna, toebehoorende aan den Scheveningschen reeder P. J. van Leeuwen overkomen heeft zooals begrijpelijk is, groote verslagenheid te Scheveningen veroorzaakt. De scheepsramp toch, waarbij acht zeelieden het leven lieten, heeft niet alleen droefenis verwekt in de gezinnen die in rouw zijn gedompeld door vau de op varenden, maar de geheele visschersbevol- king van het dorp deelt in dien rouw over het diep treurig lot van de acht flinke vis- schers, die een prooi zijn geworden van het stormweder van de laatste dagen. Hierbij komt nog de ongerustheid omtrent het lot der bemanningen van de vaartuigen welke reeds voor eenige dagen uit zee had den moeten terugkeeren. Toen de jobstijding van de ramp welke de Clara Johanna getroffen had, te Sche veningen bekend was geworden, liep de visschersbevolking aanstonds te hoop voor de woning van den reeder, in de Wasschenaar- sche straat, om inlichtingen omtrent het gebeurde. Bizonderheden Konden echter door den heer van Leeuwen niet gegeven worden omdat ook hem niets anders dan het treu rige. feit bekend was en zelfs Maandagmiddag verkeerde men ten huize van den reeder, zoowel als bij den waterschout nog in vol komen onzekerheid omtrent de wijze waarop het ongeval heeft plaats gegrepen. Van de acht personen die van het veron gelukte vaartuig worden vermist, behoorden er zes thuis te Scheveningen één woonde te Harderwijk en een te VGravenhage. Van deze acht personen waren er zes gehuwd Een hunner had negen een ander zeven kinderen. De Clara Johanna is een van de oudste Scheveningscbe bommen. De 25-jarige ge huwde schipper Teunis Plugge, voerde se dert een paar jaren het gezag aan boord van hot vaartuig. Armenwet. Het wetsontwerp tot wijziging van het stelsel der Armenwet, wordt, naar wij ver nemen, deze week naar den Raad van State verzonden. Dr. Kuyper. De minister van binnenlaudsche zaken dr. Kuijper is, na Vrijdagarond te Ham burg te zijn aaugekoroen, Zaterdag doorge reisd naar Schwerin en daar iu audiëntie door H. M. de Koningin ontvangen. Daar hij, na den Zondag stil te zijn gebleven Maandag terstond hier ter stede is terug gekeerd, kan van een onderzoek naar han dels- en onderwijsinrichtingen, of van eenig ander doel van de reis, geen sprake zijn geweest. Alweer een moord. men Uit Woerden schrijft De jaarmarktdag, tevens eerste kermis dag, is Maandagavond op treurige wijze geëindigd. In eene herberg bij liet ker misterrein ontstond geschil tusschen eenige kermisreizigers en den bediende. Toen eenige burgers er op inkwamen om den bediende te helpen, traden de vreem delingen dadelijk met messen op en werd een 23 jarige ingezetene doodgestoken terwijl twee anderen door steken werden Tilburgschc snijpartij. Al vroeg in den Zoudagmiddag was het Stuivezand de plaats van een verwoede veohtparlij, tusschen de werklieden v. d. H. en A. Deze laatste ging zijn tegenstander met het mes te lijf en door de toegebrachte verwonding op het hoofd, was hij zich niet meer meester, greep zijn geladen geweer en loste op A. een schot, dat in zijn beeneu terecht kwam. Dr. Proot heeft reeds een tiental hagel korrels uit hel zwaar verwonde been ver wijderd. Maandagmiddag heeft zekeren v. d. W. met het ellendige mes bij een twist in de Emmastraat zekere v. N. in den buik levens gevaarlijk gewond. Dr. Deelen verleende heelkundige hulp. De verwonde is naar het gasthuis vervoerd en de dader is door de gemeentepolitie ge arresteerd. In een herberg in den Besterd beging Zondagavond een Jzekere v. G. de laaghar tigheid zouder een voorafgaande woorden wisseling eenen v. D. zoo hevig met een stoel op het hoofd te slaan, dat deze door kameraden naar zijn ouders huis moest worden gebracht en geneeskundige hulp noodig was. Nader hoorden wij, dat de toestand vou v. D. goed is. Besoijen. Zondagavoad gaf de Liedertafel „Vooruitgang zij ons doel", onder leiding vau haren directeur den heer A. PriuceD eene uitvoering in het lokaal van den heer Van der Kolk alhier. Een zeer groot aantal toehoorders waren opgekomen. De verschil lende koren werden over het geheel ver dienstelijk uitgevoerd en warm toegejuicht. De heeren M. en v. d. H. verscha'teu door hunne komische voordrachten een aangename afwisseling. Het accompagnement op de piano was toevertrouwd aan den heer v. B. uit Capelle, die zich loffelijk van d ze taak kweet. Naar meu ons meldt is de Vereeniging ook uitgenoodigd biunenkort eeu concert te geven in Capelle. Sprang, 19 Oct. 1903.1Dat onze straat jeugd er steeds op uit is, kwajongensstreken uit te richten, heeft het eerzame publiek reeds lang geweten, dat zij steeds toonen willen „jongens* te zijn, daarvan hebben de conducteurs op den tram helaas maar al te dikwijls ondervinding. Geen enkele tram haast kan arriveeren of vertrekken, of de conducteurs en machinisten worden door hen lastig gevallen, nagejouwd of zelfs met steenen geworpen. Wiens plicht is het, voor deze ongeregeldheden te waken Van den gemeente—veldwachter De goede man kanjtoch n ot den gocsganschelijken dag aan 't tramstation staan en uit en treure wachten op den deugniet, die niet komt. Neen, 't is de plicht der ouders toezicht op hunne kinderen te houden, wil dc spes pa triae niet opgroeien voor galg en rad. V rij hoe veu-Cappel20 Oct. Gisteren vierden A. Hommel en echtgeuoote den dag, waarop zij voor 25 jaar in 't huwelijk traden. Van de huizen der buurt wapperde de nationale driekleur dat het een aard had. Ook de buurjongens en —meisjes amuseerden zich kostelijk. Na den ingang der woning versierd en een prachtigen eereboog voor het huis opgericht te hebbeu, trokken zij gezamenlijk op eene kar onze gemeeute door naar Kaats heuvel alwaar een cadeau voor het echtpaar gekocht werd. Het verdere van den dag werd genoegelijk doorgebracht, vooral de avond, die gesloten werd met talrijke comische voordrachten, waarvan die van den heeren M van Peer en G. Voor de Poorte zeer in den smaak vielen. Dat het echtpaar ook nog eens het feit mogen herdenken, waarop zij zich voor 50 jaar in 't huwelijksbootje aan de levenszee toevertrouwden. Loonopzand, 20 Oct. De lederbewerkers- bond trok gisterenmor eu te half negen naar de kerk en vereenigde zich daarna in het lokaal van den heer E. van Hoorn. 126 leden waren opgekomen. De presideut opende de vergadering, waarna rekening en verant woording ^der kas werden gedaaD. Nadat de ZEerw. heer Past,or een opwekkend woord gesproken had, hield de WelEerw. heer Kapelaan een warme rede over het Vereeni- gingsleven. Met het zingen van het Bondslied werd de vergadering gesloten. Baamsdouksveer, 20 October. Zaterdag brandde alhier eene hooimijt, toebehoorende aan den landbouwer M. de Bru'jn en staande op het erf vau G. Rokma. De brandweêr was spoedig ter plaatse en begon onder leiding van den opperbrandmeester haar moeilijk werk. Met veel moeite slaagde men er in de belendende gebouwen te behouden Het hooi was niet verzekerd. Van ^de werf der firma D. P. van Suijlekom en Zoon alhier liep met gunstig gevolg te water een nieuwgebouwde stalen boeieraak voor schippers F. van Wijk en J van Rossum te Herwijnen en deed daarna een proefvaart het voor schipper G. de Bot te Roosendaal gebouwd stalen klipperschip „Cornelia" hetwelk in alle opzichten voldeed Tevens zijn onmiddelijk de kielen gelegd voor een nieuw te bouweu stalen klipper schip voor A. van Schindel alhier en voor eenen boeieraak voor A. ten Haaf te Lage- Zwaluwe. Dusscn, 20 October. Naar wij vernemen zal voor rekening van den heer Teyke, eigenaar van den uitgestrekten, prachtigen boomgaard »Het oude Maasje" in de Hoeken alhier eene schuur gebouwd worden om daarin jaarlijks eeu ÏJU0—tal tarkeus te kun nen mesten. In hoofdzaak is het met deze inrichting om de meststoffen te doen, teneinde daarmede genoemden boomgaard in goeden toestand te houden. 's—Bosch. Zondagavond waren alhier eeu 50tal schoenmakers bijeengekomen op de bovenzaal vau den heer L. Weijtjes ter be spreking hunner belangen. De leider der vergadering de heer A. W. Henschep wees op den slechteu toestand van 't vak, en de noodzakelijkheid om zich te ver eenigen. Noch op de katholiekendagen, noch op het vakcongres wordt over ons vak ge sproken en dat moet beter worden. De WelEerw. heer Simonis, kapelaan beschouwde het schoenmakersvak als een edel vak, en het was spr. aangenaam in hun mid den te vertoeven en somde daarna verschil lende oorzaken op, van den slechten toe stand van 'i schoenmakersvak.£ZE. wees erop wat een gezamelijk optreden kan doen b.v. bij inkoopen getuige de Boerenbond, dan zou deze vereenigiug zich aansluiten als een gilde bij de Hanze, en stelde voor zich ^als lid op le geven, de vereeniging moest op kath. grondslag zijn. De heer van Santvoort dankte den Wel Eerw. heer Simonis en raadde aan tot een drachtige samenwerking. Volgens spreker zouden de volgende punten naar het gewenschte doel leiden: De vereeniging koopt iu en stelt voor hare leden billijke, doch vaste prijzen Het uit den weg ruimen van misstanden Het legengaau dat fabrieksarbeiders 's aonds na hun werk nog beneden den prijs werken, door hen er op te wijzen, wat meer menschlievendheid te bezitten Het verschaffen van ouderlingen steun Het vormen van een voorschotskas. 33 Leden gaveu zich direct op en eene commissie tot ontwerpen der statuten werd benoemd. °.vetl]ed onze diepe oefheid m den ouderdom van di. »d jaar ouzo geliefde vader ruim 'vdvader, en behu. de VYb. TTTTTrn„ Predikant te Waatu. Uit aller naam G. W. SCHULTZ. Waalwijk, 14 October 1903. De vraag naar hooi is zeer levendig Men besteedt ivoor prima kwaliteit f 15 per 500 K.G. TE WAALWIJK, bericht dat de ONROERENDE GOEDE REN van Blees Branderhorst onder Eethen en Drougelen, zijn ingezet en verhoogd als volgt Perceel 1 f 5000. 2 - 5000.— 3 - 1850.— 4 - 750. Dagelijks kan ten kantore van voor noemden NOTARIS verhoogd worden. Toeslag WOENSDAG 28 October 1903 's namiddags 2 uur bij Geruit de Jong te Eethen. is de geluksaankondigiug van Samuel Heek seller senr. in Hamburg welke zich in dit nommer van onze courant bev'ndt. Dit huis heelt zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek ge wonnen bedragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. BESOIJEN, 20 Oct. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste f 1,25 de laagste: f 1,09 de boorboterf 1,16 De pr. der eieren was 5V9 ct. GORINCHEM, 19 Oct. Ristarwe 8.— a 8.25 roode dito f 7,60 a 7,70 witte dito f 7,50 7-75 inl. rogge f5,10 a 5,20 Buitenl. dito f 4.90 A 5,gerst l 4,70 a 4,80, haver 3,65 a 3,75, dniveboonen f7,25 a 7-50, blauwt erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 386 runderen, 14 nuchtere kalveren, 8 vette varkens en 491 biggen. le qual. KalfkoeieD f230 k 300 Kalfvaarzen f 170 a 230 Melkkoeien 1160 230 21/» jarige ossen f 160 k 220 Guiste vaarzen f 100 5 140 Pinken f 100 k 120 Qraskalveren - f 40 A 80 Nuchtere kalv. 12 k 16 Aangevoerd 2 vette varkens van 1720 ct per half kilo, biggen van 15,— a 9.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren f—a fDer stuk Eieren f 1.35 a 1.45 per 26 stuks. Boter 72 k 75 ct. per kilo. ROTTERDAM, 19 Oct. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.25 a f 7.75 en per 100 kilo f 8.— a f 9.75 Nieuwe- per heet f5.20 a f 5.75, per 100 kilo £8.50 a f 9.50 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche Debest' f5.a f b.Jt Gerst. ZcHwsche, Flakk. en Overra. Winter 0.f0.be9te Zomer- f0.k 0. Haver. f6.f6.70 Blauwe erwten. De beste f 8.25 i f 9.50 Paardenboonen. De beste f0.a 0.— Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.-- 0.—; Zomerzaad f 0.— a 0.—. Kanariezaad f 0 ai Bruine boonen de beste f 9. k f 13.50 Witte boonen de beste f 10.—. a f14. ROTTERDAM, 20 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 52 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1909 magere en 413 vette runderen, 161 vette, 59 nuchtere en 511 graskalveren, 0 schapen of lammeren 0 varkens 284 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 35 oent, stieren 2532 cent, kalveren 40 tot 56 cent per Va k''o. Melkkoeien f 140 a 245. kalfkoeien f 175 a 235 stieren 60—215, vaarzen 70—175, alles mager vee biggen 5.9, paarden 35—95 Nuchtere kalveren, fok- 1420, slacht- 1014 Op de botermarkt werden aangevoerd 49/8 en 38/16 vn. en 402 stukken a '/j kil°- Prijs le kw 64. 2e kw. f 60, 3e kw. f 54. Per ki,° 70 75 c. TE WAALWIJK, zal op Vrijdagen 30 October en 13 November 1903 in „het Hof van Hol land", te Besoijen, beide dagen des avonds ten 8 ure precies ten verzoeke'! van Me juffrouw W. VAN DEN HOUDT te Besoijen in het openbaar te leveren. Men vrage prijsopgave en neme de proef. Aanbevelend, Specialiteit in Moppen. J'

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3