BINNENLAND. Gemengd Nieuws. handel werd opengesteld. Sommigen waren van' oordeel, dat zulk een beschikking de botsing lusschen de twee mogeudheden slechts zou uitstellen en dat Japan er dan later slechter aan toe zou zijn. Men verwachtte eenter, dat Ito's voorstellen aangenomen zouden worden. lie Russische pers is intusschen weer in een sombere stemming. In militaire kringen tPetersburg, zegt dc Daily Telegraph, spreekt men de hoop en zelfs de verwachting uit, dat de gelegenheid zich nog zal voordoen om eens voor al een eind te maken aan het „gele ge-aar". Men neemt aan dat admiraal Alexejet een voorstander is van een geweld dadige oplossing van het vraagstuk, maar dat de Tsaar en graaf Lamsdorf de kwestie liever zouden bijleggen door een schikking die, zonder Rusland's uitbreidingspolitiek te hinderen, den tijd en dc omstandigheden gelegenheid zouden geven om tot stand te brengen wat een ko-tbare veldtocht of niet zou teweegbrengen of slechts onvolkomen en tegen zware opoffeiingen. De Nowi Kraj, van Port Arthur, die naar 't heet geinspireerd wordt door admiraal Alexcjef, geelt uitdrukking aan de opvat tingen van de militaire partij, en zegt dat Japan den Russischen kolos niet kan aau— vallen zonder flinken bijstand van Engeland of Amerika, want Rusland is nooit beter tot een oorlog toegerust dan thans. Een der argumenten, door dc oorlogspartij gebruikt, is dat de diplomatie onmogelijk een toestand in het leven zal kunnen roepen waarbij de gewapende vrede kan worden opgeheven, en deze gewapende vrede kost Rusland nagenoeg evenveel als een oorlog, zonder hel gevaar voor vijandelijkheden iveg te nemen. Daarentegen wijzen de voorstanders van den vrede op de thans nog onbekende om standigheden die in geval van een oorlog met Japan voor Rusland gevaarlijk kunnen worden in 't bijzonder de vraag, welke houding de Chineesche regeering zou aan nemen en wat Engeland en de Vereenigde Staten zouden doen. Russische diplomaten ggen dal, hoe gaarne de Tsaar en zijne raadgevers ook den vrede willen be waren, zij onmogelijk kunnen dulden dal Japan een soort van Chineeschcu muur op werpt die den natuurlijken groei van het Russische lijk zou belemmeren en dat Rus land. ofschoon liet verlangt dat Korea zijn onafhankelijkheid behoudt, zich niet onher roepelijk binden kan om met de armen over elkaar een toestand in dat rijk aan te zieu die zich wellicht zou kunnen ontwikkelen en die Rusland tot tusscheukomst zou kunnen nopen. Rus'and's tegenwoordige politiek, zoo heet 't, brengt den vrede niet in gevaar, zelfs is dat niet 't geval met de bedoelingen van de Japansche regeering, voor zooveel deze officieel aangekondigd zijn. Maar een ern stige bron van gevaar ligt in de groote nucht der radicale par tij in Japan, die onveran derlijk de regeering naar haar zin gezet heeft sedeit de vestiging van het nieuwe lijk; aldus de agressieve politiek in Korea uitlokkende, alsmede de expeditie naar Formosa en den oorlog tegen China. l)e oorlogvoorspellende berichten in de Engolsche bladen worden nu ook van Tokio en Petersburg uit tegengesproken en hi 1 gevolg is geweest, dat de verzekerings premies op schepen legen oorlogsrisico on- middelijk zijn gedaald, zonder dat zij echter reeds liet normale peil hebben bereikt, maar toch blijft de onzekere, toestand voortduren. Het is om verschillende redenen zeer moeilijk de vooruitzichten voor- of tegen de oorlog op te maken. Gewichtiger ecliter dan eenig ander argu ment schijnt ditdat een oorlog tegen Rus land, ook al viel die gunstig uit, aan Japan's opkomende macht, zijne jonge vloot, zijne moeilijk te beredderen geldmiddellen, een slag zou brengen dien het vooreerst niet te hoven z u komen. Maar een blijvend succes tegenover een macht als Rusland valt haast niet te denken. Daarentegen moet altijd weer de overweging boven komen dat 't, zelfs ten koste van opofferingen, voor Japan beter is Rusland tot vriend, dan tot vijand te hebben. Voorspellingen te wagen in een crissis als deze, zou dwaas zijn reeds om deze twee redenen: dat men over volstrekt betrouwbare berichten bijna niet beschikt, en dat wij niet mogen onderstellen dat regeeringen altijd den o- i. rationeelsten weg zullen volgen. Dit is zekerbrandstof ligt er in dat deel van de wereld genoeg opgehoopt, om plotseling de vlam Ie laten uitslaan. Aan den anderen kant moeten wij op onze hoede blijven tegen tendentieuse nieuwtjes en beschouwingen, dikwijls met speculatieve oogmerken ver spreid. Wij kunnen niet anders doen dan de feiten, voor zooveel ze bekend zijn, kalm overwegen en met elkaar in verband brengen, en ons dan de vraag stellen of in het wezen der zaak de toestand zooveel verergd is, dat een oorlog onvermijdelijk schijnt. En op zulk een vraag moet voorshands het aut- wooul bepaald ontkennend luiden. WAALWIJK, 28~0et. 1908 Verkiezing K v. K. Zooals uit vorenstaande bekendmaking blijkt, zal op Douderdag 26 November a.s. van des voorin. 9 12 uur eene verkiezing jjlaat* hebben van twee leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier; aan de beurt van aftreding zijn, de heeren Jud Timmermans Bzn. en P. van Loon Gzu. II. Vormsel. Maandag 1.1. werd door Z. D. H. Mgr. v. d. Ven, bisschop van 's-Bosch, in de parochiekerk alhier het H. Vormsel toege diend aan kinderen van Waalwijk, Baard wijk en Besoijen. Van schier alle huizen wapperde de natio nale driekleur de plechtigheid duurde tot des middags 12 uur. R. K. Matigheldsbond. Zondagmorgen werd onder de 11. Missen eene predicatie gehouden over de oprichting van een R. K. Matigheidsbond voor kinderen in onze gemeente. Doel en verplichtingen werden uiteenge zet, het doel is zooals wij allen weten zeer schoon en de verplichtingen niet zoo groot. In ons voorlaatste nummer hebben we zoo duidelijk mogelijk gezegd, om welke redenen wij de oprichting toejuichen en daarom kunnen we tot ons genoegen mede- deelen, dat vele kinderen reeds zijn toege treden. Maandagmiddag ten 12 uur toen de vor melingen in de kerk waren, hield de Z.Eervv. lieer Pastoor nog eene korte toespraak over dit onderwerp, waarin hij wees op^ie ver plichtingen op vrijheid om toe te treden maar waarin hij allen aanspoorde om lid te worden. Daarna las hij een eenigszins lange be lofte-aflegging voor, waarin op het einde allen, die lid wilden worden met hem de driedubbele belofte aflegden van matigheid, van geen sterken drank tol 16 jaren, van t weesgegr. met schietgebed dagelijks te bid den, wat de verplichtingen zijn. Daarna ontvingen de toegetreden leaen het briefje van inschrijving en dat waren er 225 toe. Hedenmorgen zijn in de school door den ZEerw. Pastoor briefjes uitgedeeld voor aspirant-leden, waarop de ouders moeten verzoeken hunne kinderen als zoodanig op te nemen. Waalwijkschc Gyinnnstickvereeuigiug. Zooals op het programma was aange kondigd, zou de uitvoering der „W. G. V./' juist ten 8 ure aau vangen. Klokke acht zette de muziek eene ouverture in en be gaven zich de gymnasten naar het achter gedeelte der zaal „Musis Sacrum/' waar zij gewoon zijn hunne oefeningen te houden. Reeds hadden verscheidene toeschouwers de zaal gevuld en na den aanvang bleef de sttoom nog geruunen tijd aanhouden. Er schijnt toch meer belangstelling te kotnen voor hetgeen door de W. G. V." wordt gepresteerd. De orde- en vrije oefeningen werden juist en krachtig uitgevoerd, bijna geheel zouder gebreken. l)e 2 series rekoefeningen werden over 't algemeen goed afgewerkt door allen Bij het keuren werd de aandacht ten hoogste gespannen door wat de le graadturners te zien gaven. Daarna werd een kwartier pauze aangekondigd. In het tweede gedeelte maakte het achttal met de staaf- en de zware vrije oefeningen een schoonen indruk. Herhaal delijk werd geapplaudisseerd. De brugoefe- ningen gingen goed in zooverre, dat men het kortstondige lidmaatschap van eenige turners in aanmerking dient te houden. Zij waren wel wat vermoeid en duidelijk viel de „Ausdauer// te bespeuren, die het eigen dom is van den geschoolden gymnast. In de ringen werd vooral door de voor turners, nog aardig wat verwerkt. Tot slot twee vrije groepen (zonder hand gereedschap of werktuigen,) die een storm- achtigen bijval vonden. De zwakke sexe was beter dan ooit op dergelijke uitvoeringen vertegenwoordigd. (Bravo 1] Waarom ook niet? De muziek, de afdeelmg van den staf van het 2e Reg. Inf. te 's Bosch voldeed uitstekend. De executanten wisten bij groote correctheid een aangenaam timbre te be waren. 't Publiek scheen over een eu ander wel voldaan. Nadat allen vertrokken waren, bleven de gymnasten met eenige eere-leden nog een uurtje gezellig samen, om omstreeks raid- dernacht den aftocht te blazen. St. (Jrlspijn. Maandag, patroondag der gilde en harmo nie St. Crispijn, trok deze laatste met vron- lijke marschen door de straat, wat natuur lijk heel wat volk lokte. Des avonds vereenigde men zich aan een gezellige bijeenkomst in het lokaal van den heer Jos Thijssen. In „UTILE DU LCI" katholiek Weekblad in vier moderne talen (Nederland, Frauscb, Duitsch en Engelsch) uitgave van N. Alberts, te Kerk rade, ver schijnt eene uitvoerige beschrijving van eene door Dr. van Gils te llolduc ondernomen reis naar Italië, Griekenland, de Grieksche Eilanden, Constantinopel, het Heilige Land en Egypte behalve deze bevat het weekblad letterkundige en historische stukken der beste schrijvers. Iedere taal heeft een eigen redacteur. Wij maken op achterstaande advertentie attent. Moedig Een manhaftige daad had Zondagnacht op het Kloosterwerf alhier plaatê. Zekere Th. v. N., die ten 10s/4 uur van zijn werk uit het gasfabriek thuis kwam, kou door het rumoer en zingen, dat ten huize van zijn buurman plaats had niet slapen en liep nog een straatje om. Bij zijne woning teruggekeerd werd hij onverhoeds door vier jeugdige schoenmakers aangevallen, die hem deerlijk mishandelden, zoo zelfs, dat ziju aangezicht met blauwe plekken en wonden is overdekt. De nachtwachts P. Leltz en J. Verhoeven het schouwspel bemerkende, maakten er spoedig een einde aan. De ver dachten J. S., A. S., J. M. en II. M., die allen ontkennen, verdienen o. i. wel eene goede belooning voor hun moedig gedrag als men in aanmerking neemt, dat de mishandelde alleen stond eu een man is van 57 jaren, op wiens gedrag niets valt aau te merken. Van dit feit is aangilte gedaan bij den Wachtmeester al hier, die proces-verbaal heeft opgemaakt. Bij verschillende winkeliers alhier is proces-verbaal opgemaakt, na inspectie van maten en gewichten. Men zorge toch ook dat de zaak in orde is. Uitvoering. De uitvoering, die de Russische Hofjager Chr. Chodaschewitz Zondagavond in 't lokaal van den heer Jos Thijssen gaf, was goed bezocht en voldeed over 't geheel goed. Dinsdag was er echter weinig publiek, maar toch ging de uitvoering door en waren de bezoekers zeer tevreden. Wij durven hem ook voor andere plaat sen gerust aanbevelen en wsnschen hem goed SUCC68. Benoeming. Bij Kon. Besl. is benoemd met ingang von 9 November, tot burgemeester der gemeente Made en Driinmelen, jhr. A. R. Ph. V. de Girard de Mieiet van Coehoorn Kcgccriugszaken Men meldt aan de N. R. Ct uit den Haag: Naar wij vernemen is de minister van buiteulandsche zaken, mr. Mei vil baron van Lynden op zijne terugreis naar Nederland te Parijs aangekomen. ïn welonderrichte kringen acht men het niet onmogelijk, dat de minister von zijn verblijf in de Franscho hoofdstad gebruik maakt om een onderhoud te hebben met zijn Franschen ambtgenoot minister Delcassé met betrekking tot de quaestie van het sluiten van een arbitrage-verdrag lusschen Frankrijk en Nederland, waarover de onderhandelingen nog altijd loopende zijn. Het Hof. Uit Schwerin meldde men aan de N. R. Ct. Konigin Wilhelmina prins Hendrik en groothertogin Marie zijn om vijf uur met den trein uit Dobbin teruggekeerd. Gisterenmorgen is in de kerk te Dobin de plechtige dankdienst voor den oogst ge houden 's middags was er op het grasveld voor het kasteel een feest voor de kinderen uit Dobbin de koningin, prins Hendrik, groothertogin Marie en groothertog Adolf Friedrich woonden het feest bij. Nader schrijft men Evenals in het vorige jaar is ook ditmaal tijdens het verblijf van de Nederlandsche gasten op Dobbin het kerkelijke dankfeest voor den oogst gevierd. De gemeente was weer in grooten getale opgekomen, Na de godsdienstoefening die van half twaalf lot half een duurde, werd op het kasteel geluncht waarbij ook ds. Techel die de preek had gehouden, genoodigd was. 's Middags werdt op liet groote grasperk voor het kasteel te Dobbin bij prachtig weel een feest voor de kinderen van liet landgoed gegeven. De Koningin, prins Hendrik groot hertogin Marie en hertog Adolf Friedrich waren getuige van het spelen der kleinen. De koningin deelde de prijzen uit aan d' overwinnaars bij het zakloopen, klimmen enz. ook de andere kinderen kregen allen een geschenk, als speelgoed en andere kleinig heden. Ten slotte kreeg ieder kind nog een honingkoek. De vorstelijke personen bleven van twee tot vier uur te midden van do kinderschaar die ten slotte met baren onder wijzer een groep vormde om door de koningin gefotografeerd te worden. Daarmee was het kinderfeest echter nog niet gedaan. De stoet kindeien trok naar het huis van den rent meester waar zij rijkelijk onthaald werden op koffie en lekkernijen. Een blinde man met een harmonica zorgde voor de muziek aan tafel. Ook deze werd door de Koningin rijkelijk beloond. Met het mooi weer hebben de vorstelijke personen eiken dag lange wandelingen ge daan door veld en bosch. Onderweg gebruikte de Koningin telkens haar fotografietoestel. De jachtpartijen in het gebied van Dobbin hebben een rijken buit opgeleverd. Donderdag bij de jacht op klein wild wer den b.v. 458 stuks wild gedood. Zaterdag werden 3 herten met het net gevangen. De nieuwe Armenwet. Bij onderzoek is, naar wij meldden, aan „De Stand.//gebleken, dat hetgeen omtrent de Armenwet is mee edeeld, even voorbarig als onjuist is. Wel verliet bet departement van Binnenlandsche Zaken het ontwerp- Ongevallen-zeevisscherij-verzekering, maar niet een wijziging Armenwet. De bron, waaraan wij, zegt het^„Vad./ onze bevestiging van het bericht der „Midd. Ct./' ontleenden, doet ons vermoeden,* dat het bericht wellicht „even voorbarig als onjuistkan ziju geweest, maar dat noch dc voorbarigheid groot, noch de onjuistheid ergerlijk was. Dat het ontwerp thans nog niet den Raad van State is toegezonden, geloover. wij gaarne de zaak was dus iets minder ver dan wij rasenden dat zij reeds tamelijk ver is gevorderd en de hoofdbe ginselen vaststaan, raeenen wij intusschen te mogen volhouden. De nieuwe drankwet. Door dw grootste drankbestrijdersvereeni- gingen te Amsterdam is een plaatselijk co mité voor drankwetactie gevormd. Het stelt <en doel propaganda te maken voor een drankwet, in den geest als thans door de Regeering wordt voorgesteld. Daartoe zullen openbare vergaderingen worden be legd en een petitionnement op touw gezet, zoowel voor vereenigingen als voor parti culieren. Li een drukbezochte vergadering van de Auuterdamsche ffdeeling der vereeniging Vergunning// is het nieuwe ontwerp-drank- wet besproken. Algemeen was men van oorueel, dat dit ontwerp, omdat het de invoering van het Gotiier.burgsche stelsel beoogt, eenmaal wet geworden, den totalen ondergang van alle vergunninghouders zal tengevolge hebben. 75—jarig bestaan der K. M. A. Zaterdag was de laatste dag der feesten. Om 2 uur werd een matinee gegeven in de versierde zaal van „Concordia" onder lei ding van den bekenden kapitein-ingenieur en componist Van Bracken Fock. Het or kest bestond eveneens uit officieren en ca detten, o.a, speelde mee generaal A. Kool. De dames mevr. A. E. J. G. d'IIamecourt (piano) en Mej. M. Simon (zang) verleenden hare medewerking. Een keurig program werd uitgevoerd. Voor de pauze dankte de gepensionncerde luitenant—generaal Van Zijll de Jong het illustre concert namens de reünisten. Intusschen waren op vier plaatsen in de stad luchtballons zonder reizigers opge laten. In den avond trok de groote liehtstoct door do stad (er was o.a. een groot verlicht schip bij) terwijl om half tien op het exer citie-terrein een schitterend vuurwerk werd ontstoken. Tot besluit was Zondag de electrische verlichting nog eens ontstoken tn werd op het Stationsplein muziek gegeven. Atjeh. De Java-Bode schrijft: „Het eerste belangrijke gevolg van de onderwerping van P. ngliina Polem is, naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, dat de thans nog in Indrapoeri gelegerde maré- chi.u s.-o. divisie vrijkomt en verplaatst kan worden naar de Gajoe-landeh. Generaal Van Heutsz wachtte toch met ongeduld het oogenblik af, waarop hij daar de handen eenigszins ruimer zou krijgen/ om ook de bewoners van Atjeh's bergen onder reebt- streeksch bestuur te brengen. Verzet daartegen wordt alleen verwacht var. de zijde der Gajoe Loëos en misschien ook in de Alaslcindeu. En het voorproefje, dat de colonne Colijn op den Boer Inten van de zijde der Gajoe Loëos ondervond, maant tot voorzichtigheid. „Naar wij vernemen, zal dc luitenant kolonel Van Ilaaien ontheven worden van de functie van assitent-resident der onder: hoorigheden en wederom ter beschikking van den gouverneur worden gesteld. Alsdan zal dien hoofdofficier de vestiging van ons gezag in de Gajoelanden worden opgedragen. „Met Panglima Polèm denkt men het eerst eens aan te zien. Blijkt hij een loyale opvatting van zijne plichten te hebben, dan zal het niet lang duren of hij wordt in zijn oekëbalangschap over de XXII raoe- kims hersteld. Vermoedelijk echter zal dit niet geschieden voordat door zijn invloed de nog voortvluchtige hoofden uit Groot-Atjeh naar hunne haardsteden zullen zijn terug gekeerd. „Eu meer ingrijpende wijzigingen nog zullen vermoedelijk worden ingevoerd na terugkomst van den generaal Van Heutsz te Koeta-Radja. De generaal zal op zijne reis derwaarts Medan aandoen, om met den resident van Sumatra's Oostkust besprekin gen te houden omtrent de inlijving van Tamiang bij Atjeh. Ook Sing kei, als gedeeltelijke afvoerplaats van de Alaslandcn zal in de toekomst bij het Atjehschc gou vernement worden ingelijfd. „Verder zullen de streken, waar de rust nog te wenschen overlaat, krachtig worden aangevat. De kapitein Swart zal, in af wachting van zijne bevordering bij keuze tot majoor, als commandant van het 12e bataljon te Lho Seutnawe optreden en tevens met het burgerlijk gezag over de onderaf deling van dien naam worden belast. Den luitenant Campioni zal het civiel en mili tair gezag te Meulabah worden opgedragen, terwijl in het a. s. voorjaar een colonne, bestaande uit 2 compaguieën van het 3e ba taljon, de de hoog noodige schoonmaak zal houden onder de kwaadgezinden in Seunagan. Eindelijk zal, na de overgave van Tamiang ook in Bajan het burgerlijk en militair gezag in één hand worden vereenigd. „Zooals men ziet, wordt niet op lauweren gerust, ondanks den belangrijken mijlpaal, welke door Polétn's onderwerping is bereikt. Nog hardnekkiger, nog krachtiger dan vroeger vervolgt de generaal Van Heutsz zijn doel de algehcele bevrediging van Atjeh. En dat het met brutale rooverhoofdlieden als Beu Peukan, en consorten op zijn einde loopt, is bovendien vrij zeker.// Konijnenpinag. De gemeente Hilvarenbeek (Nbr.) is ondanks den verkoop van hondeideu hec'aren heidegiond aan de Dtrechtsche Levensver zekeringmaatschappij cog in het bezit van uitgestre te woeste gronden, welke men reutegevend tracht te maken door aauplanting van dennenbosschen. Aan het jonge hout wordt evenwel veel schade toegebracht door de konijnen, welke in de mastboss hen eene schuilplaats vinden. Nog meer echter dan het jonge hout worden le daaraangrenzende bouwgronden door deze plaag geteisterd, z-lfs in zoodanige mate dat vele 50 a 70 pCt. in waarde verliezen en enkele braak biijven 'iggen. De gehuchten Gorp, Dun, Tulder en Rt oven, waar vroeger modelboerderijen werdi n aangetroffen, zjjQ bijkans ontvolkt, en d.' daar nog wonend.' huurboeren trachten achtereenvolgens na het verstrijken der huurjaren hun bedrijf naar eldeis te verplaatsen. Vooral op de Biest, Houtakker en YVerster- wijk is de schade onbeiekenbaar groot. Om deze konijneoplaag beter °te hunnen bestrijden, is een verzoekschrift gericht tot den Commissaris der Konin; in in Noordbrabant cm dooi loopende jachtvergunningen te willen uitreiken of althans voo een langer tijdsbe stek dan vorige jaren. Kamerlid. Naar „Het Volk" verneemt is de lieer II. Seret, sedert 1880 l d der Tweede Kamer voor Gorinchem, zeer ernstig ongesteld zoodat er zelfs levensgevaar is. Weer een roekeiooze stuking. Uit Amsterdam meldt men aan de N Ct. Een geschil in het bouwvak bedrijf dat eenigen omvang dreigde aan te nemen, is weer opgelost. De metselaars van het in aanbouw zijnde ziekenhuis der Gereformeerde Ziekenver pleging in de Ter-Haard raat, die een uur loon van 40 cent verdienen (terwijl het standaardloon 28 ct. bedraagt) eischten Maandagmorgen 45 ct. per uur. Toen hieraan niet werd voldaan, staakten zij. Woensdagmorgen wenschten zij den arbeid weer op de oude voorwaarden te hervatten, maar toen kwamen de opperlieden die door de staking der metselaars tot verzuim gedwongen waren bij de directie met een eisch om schadevergoeding, wegens be doeld verzuim. Hieraan werd niet voldaan en toen Donderdagmorgen het werk niet was hervat, sloot dc directie, na voorafgegane waarschuwing, metsela rs en opperlieden, ongeveer 40 man, uit. Vrijdagavond hebben de werklieden de lusschenkomst van den aannemer, den heer J. van Oostveen, ingeroepen, om bij de directie te bewerken. Mat zij net werk op de oude voorwaarden weer zouden mogen hervatten. Gelukkig voor hen, is de heer Van Oostveen daarin geslaagd, evenwel niet z rader moeite, daar reeds tegen Maandag andere werklieden waren aangenomen. Maandag zou het werk voor de oude werklieden weer worden opengesteld. In verband mei deze quaestie was op twee andere werken in de stad de arbeid neergelegd. Daar is Zaterdagmorgen het werk weer opgenomen. Lijk gevonden. Maandagavond te ruim 9 uren werd de politie in haar bureau aan de Lange Toren- si raat te Rotterdam gewaarschuwd, dat er ren zwaar beschonken man op het Groote Kerkplein lag. Eenige politieagenten der waarts gezonden, braclileu met behulp van burgers den beschonkene naar het politie bureau, waar liet bleek dat men met een lijk te doen had. Terstond begaf zich de inspecteur van politie, de heer C. van de Pol Jr. op onderzoek en toen kwam uit, dat de overledene zich in den loop van den namiddag begeven had naar het geheel- oulhouders-volkslogement van Binnenweg op het Groote Kerkplein n°. 14 Hij was toen beschonken en begaf zich kort daarop naar een vlieringkamertje op de derde verdieping. Daar legde hij zich op den vloer om te slapen, en hij lag daar nog toen de logementhouder met een paar ande re logeergasten zich naar boven begaf om eens naar hem te zien. Denkende dat hij nog steeds beschonken was, namen zij hem toen op en zoo goed als liet ging, daalde men langs de trappen af en legde den man buiten op de straat voor het logement neer. Toen werd de politie gewaarschuwd met het bekende gevolg. Aangezien er bloed uit den neus van den overledenen te voor schijn kwam en hij een paar schrammen aan het vooihoofd had, terwijl ook sporen van bloed aanwezig waren ter plaatse waai hij in het logement op het Groote Kerk plein op den vloer gelegen had, werd de hulp van een geneesheer ingeroepen. Deze kon echter niet met zekerheid de oorzaak van den dood opgeven. Dinsdagnacht zijn door den comraisaris van politie, den heer J. J. Soer en den inspecteur van de Pol verschil lende getuiger. gehoord en heden is in overleg met de politie het lijk ter gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis overgebracht. Omtrent de identiteit van den üoode is men ^oorloopig niets anders te weten geko men dan dat bij Kees heette Toen de politieagenten hem vonden was het sterk merkbaar, dat hij sterken drank gebruikt had. Eeu lijk opgeviseht. Uit Zierikzee meldt men De Argus heeft wederom een lijk van een der bij den jongsten storm omgekomen Ar— uemuidsche visschers, nabij de Nonnenplaat bij liet hoofd alhier, opgevischt en te dezer stede' binnengebracht. Aangespoeld. Aan den zeedij t '.e den Helder nabij Kaaphoofd is aangespoeld het in vergevor derde!) staat vau ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon, naar gissing omstreeks 50 jaar oud, gekleed in oliejekker; blauwe

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2