SIG ARENZAKJ ES Advertentiën. Antoon Tieien. Belangrijk Handelsberichten. fechterzij loren en Abonneert U das op dit blad! De Echo van het Zuiden is om boven staande redenen ook het aangewezen blad tot adverteeren. Abonneert U op en adverteert in „De Echo van het Zuiden." •W zij die zich thans abonneeren hebben recht op het belangrijke souvenir dat wij voorstellen onzen abonné's aan te bieden. De mooiste en netst bedrukte ook aan billijken prijs bekomt men biJ üi bruin wollen hemd, duffelsche broek en J 'ee laarzen met koperen penner,, alles aemerkt. HeL lijk is door de zorg der Jitie begraven. Vechtpartij. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag rtoefden in dc Zand- en Vierwindenstraat f Rotterdam vijf Italiaansche matrozen van „a stoomschip, liggende in de Petroleum- iiïen. Nadat een hunner eenige uren in een bierhuis aan de Vierwindenstraat was geweest, iree<r hij 0111 5 uur buitengekomen, twist „„t°zijn landgenooten, waarop een vecht- rjij ontstond tusaclien Giovanni Mr.zuho ,n Michel Lima. De messen werden ge lrokken en de mannen brachten elkaar ge dochte verwondingen toe. Lima kreeg een ssteek in den rug en Mazuho in de zoodat beiden veel bloed ver zij in het Ziekenhuis ter verple- nie een slag, dien hij van een giek aan boord had opgedaan toen hem werd medege deeld dat er oneenigheid was gerezen tus- s oh en zijn vader en den vermoorden jongen visscher over de behandeling aan boord van den logger, waarop V. d. B. senior als schipper voer. Toen hij de groep twistenden genaderd was, volgde onmiddelijk de nood lottige daad. Brand in het postkantoor te Amsterdam. Men seint uit Amsterdam Te ongeveer twaalf uur is er brand uitge broken op den zolder van hei postkantoor, welke brand zich o-'ei een deel dier verdieping uiib. tidde en ook de toren aan de zijde van de Spuistraat heeft aangetast. De brandweer met een uitgebreid materieel is ter plaatse in het laat zich aanzien, dat zij den brand zal weten ie beperken tot dit onderd.-el van van het gebouw. »jng moesten worden opgenomen. Pe overige Italianen werden door de jitie in verhoor genomen, terwijl de [leedingstukkeD, die met bloedsporen over- kt waren in beslag zijn genomen. Ongeluk. Een ernstig ongeluk is Maandagmiddag gebeurd in een woning op de Korte Prin sengracht te Amsterdam. Daar was in een leukentje eene vrouw aan het koken op een petroleumtoestel, toen door een ongelukkig toeval het stel omviel en de kleeren der trouw in brand raakten. Radeloos vluchtte zij naar buiten de buren en de voorbijgangers snelden op haar gegil te hulp en rukten haar de brandende kleeren van het lijf, maar de arme vrouw bad reeds vreeselijke brandwonden over hei zeheele lichaam. De brandweer, die onder- tusschen gewaarschuwd was, kwam er spoedig bij en legde het brandje in huis had niets te beteekenen een voorloopig ver- bftnd aan. De vrouw, die, ondanks de ernstige verwonding goed bij kennis was, gaf baar verlangen t,e kennen in haar eigen huis te norden verpleegd, maar dokter F. W. Wiithrich,van de Keizersgracht, wiens hulp irerd ingeroepen, achtte 't noodzakelijk, dat de gewonde naar het Binnen-Gasthuis werd gebracht. In zeer bedenkelijken toestand is toen de ongelukkige vrouw, 46 jaar oud en moedor van nog jonge kinderen, met een brancard naar liet gasthuis gebracht. Een publicatie. De officier v.m justitie te Arnhem heeft eene publicatie verspreid in zake de nog immer niet gevangen genomen gebroeders Driessen, te Didam, waarbij een dringend beroep op de ingezetenen wordt gedaan, om justitie en politie met raad en daad bij te staan, opdat de gevangenneming dier per sonen in het belang der publieke veiligheid en in hun eigen belang zoo spoedig moge lijk geschiedde. Voorts wordt de aandacht gevestigd op art. 189 van het wetboek van strafrecht, luidende o. a.Met gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, wordt gestraft le, bij die opzettelijk iemand, die schuldig is aan, of vervolgd wordt ter zake van eenig misdrijf, verbergt of hem behulpzaam is in het ontkomen aan de nasporing van of aan houding door de ambtenaren van justitie of politie. Ten bewijze dat de beruchte gebr. Dries sen ,/Reintje de Vos* evenaren in sluwheid kan liet volgende staaltje dienen Een dag of wat geleden in het naburige Achter-Wehl vertoevende, komen zij bij den daglooner zekeren M. met de vraag om wat drinken te mogen hebben. Zij zagen den man druk bezig met appelen te sorteeren. Op hunne listige v.raag of die appelen naar de markt moesten, was het antwoord, neen die heb ik verkocht aan mijnheer die en die uit Doesburg. Den volgenden morgen wilde de man zijn appelen afleveren maar jawelde appelen waren verdwenen. De eigenaar ten einde raad schreef aan den kooper ze niet te kunnen leveren daar hij vermoedde dat ze hem afgestolen waren, waarop de kooper direct terug schreefdat hij ze 's morgens wel degelijk had ontvan gen en betaald ook. Door wie ze gebracht waren wist hij ook niet. Een ieder staat het raden of gissen vrij. Intusschen duurt de drijfjacht in de bos- schen door een uitgebreide politiemacht nog steeds voort en tot heden nog zonder succes. Te hopen is het zeer zeker dat zij spoedig gevat zullen worden èu in 't belang der burgerij, èn niet minder ook in hun eigen welzijn en dat der hazen en kippen enz. Een hunner is thans gevangen. Moord te Noordwijk. Zaterdagavond omstreeks 6 ure werden de gebr. V. d. B. door den reehter- commissa- 1 ris mr. Romme in verhoor genomen. De jong ste, M. v. d. B. werd vrij spoedig uit de hechtenis ontslagen de oudste D. v. d B. daarna naar Noordwijk-aan-zee vervoerd en met het lijk geconfronteerd. Daarna heeft hij een volledige bekentenis afgelegd en de plaats aangewezen waar hij het mes had neergeworpen. Nadat hem nog was toegestaan van zijn familie afscheid te nemen werd hij per tram van halfnegen geboeid via Leiden naar de gevangenis Den Haag overgebracht. Hot lijk van den vcrslagene is ter sectie naar liet academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Algemeen wordt aangenomen dat de da der in overspannen toestand gehandeld heeft. Hij lag te bed met verbonden hoofd wegens Omtrent de oorzaak van den brand verkeert men voorloopig in het onzekere. De eene lezing is dat hij is aangekomen op de cursus zaal der tclegiafie; de ander dat hij ontstond op den daarboven gelegen archiefzolder der post. Tegen iwee uur was er alie reden te vei- trouwen, dat men de brand meester was. Dc toren is geheel uitgebrand. Hoewel men het vuur heeft weten te beperken, heeft de brand hevig gewoed. Er is vrees, dat het intercommunaal tele phoon verkeer heden gestoord zal blijven. Van loten vrijen..,, en zwemmen. Een onzer medeburgers (zoo verhaalt de Tel.) moest dezer dagen loten voor de n ti- onale militie en trok eeu dienstplichtig num mer. Dat stond Mie, zijn meisje, lang niet aan, wat zich laat begrijpen. Nu toch had zij geen zekerheid dat de vrijage op „der.- zelfden voet kou worden voortgezet". Zij nam dus een kort besluit. Op een goeden avond zeide zij tot haar minnaar toen hij haar naar huis bracht Zeg vent het spait m'n voor jou maar as jai de stad oit mot om te diene, maok ik de verkeering oit". Ko zag raar op hij kon het toch niet helpen dat het lot hem had aangewezen de Kouingin te dienen Hij smeekte Mie niet zoo wreed te zijn, maar dize was niet te vermurwen. „Dan verdrink ik me" zeide Ko, „je zal er van kooren". Het was Zaterdagavond en duister op de grachten. Ko, vergezeld van zijn broeder, had bij verschillende kasteleins vertelt dat hij eenige dagen geleden geloot had en liep nu te zingen en ie zwaaien van pret. Opeens komt de gedachte aan Mie bij hem op en herinnert hij zich wat hij haar gezegd had. Hij wilde het nu ook doen neemt een sprong en verdwijnt in het diepe water van de gracht. Zijn broeder springt hem onthutst na en wil hem redden. Maar Ko wil van redden niet weten en een wedstrijd in zwemmen ontstaat tusschen de beide broeders. Juist toen het oogenblik van verdrinking gunstig was, bezint onze wondërlijke drenkeling zich en kruipt aan den anderen kant weer op den wal. Het bleek toen ook tijd geweest te zijn want eveu later viel hij van ver moeidheid in zwijm en moest, hij door een ige omstanders naar huis worden gedragen. Capellc 2G October. Gisteren avond, had alhier in de buurt, Labbegat. twist plaats tusschen zekere E. T. en M. R. die zoo hoog liep dat eerstgenoemde een wond in het aangezicht met eeu mes werd toe gebracht waarbij geneeskundige hulp moest worden ingeroep n. Oorzaak schijnt tot deze daad aanleiding te hebben gegeven^ omdat T. beëdigende woorden over den vader van R. herhaalde lijk had uitgesproken. De zaak is in onder zoek bij de brigadier' der Marechaussee te Waalwijk. Vrijhoeven Cajtpel. 26 Oct De Landbouw- vereeuiging Capelle Vrijhoeven—Cappel en Sprang, zal op Woensdag 28 dezer eene ver gadering houden ter herberge van Gebr. Ockers—Heijstraat 's-avonds 6V2 uur. Te behandelen puuten 1. Rekening over I9ü2/19ü3. 2. Verkiezing van 3 besiuursleden (perio dieke aftreding. 3. Aanvrage om lid te worden 4. Aanschaffing Veevoederartikelen en hulpmeststoffeu. Dezer dagen kwam de huisvrouw van v. Z. alhier tot de onaangename ontdekking dat een aantal stuks waschgoed uit hare waschtobbe verdwenen was. De dief (of dievegge, want luiers zijn ook naar de maan) heeft het gestolene eerst in een jas gepakt want ook deze is verdwenen. Weder eene waarschuwing voor onze huis moeders, hunne wasch niet buiten te laten, al is het ook maar 't ondergoed vau hunue telgen. Kaatsheuvel, 26 October. Gisterenavond ten half zeven had in de zaal V3n Euphonia eene algemeene vergadering plaats van onze St. Paulusveieeniging, welke tamelijk druk bezocht was. Aangenaam werden de leden geruimen tijd bezig gehouden. De liedertafel voerde netjes en correct een viertal zangnummers uit welke luid geapplaudisseerd werden. Ook kregen we een tweetal komische scè nes te hooren, „Twee jongens van pleizier en „De twee Gardisten." Na afloop ging ieder zeer voldaan huis waarts. reis van csaaggaaxa Druilen, 27 Oct. De tijd vau teren en smeren is weer aangebroken. Gisteren hield om te beginnen, de Gilde St. Crispiju haar jaarlijksche teerdag. Na eerst des morgens de H. Mis te hebben bijgewoond, die altijd wordt opgedragen voor de zielerust der overleden en van de Gilde trok men met de harmonie „De Eendracht" voorop door de straat, dal altijd veel volk op de beeu brengt in de vroegte. Tevens brachten zij eene serenade bij den WelEd. Achtb. Heer C. P. van Huiten, burgemeester en bij den WelEd. Heer Can ters, Notaris. Het is zoo genotvol te ontwaken, onder hooren van eeu vrooiijke marsch der har monie en eeuen zachten mooien herfstmorgen na zoovele dagen van regen en storm. Het is zoo opbeurend en bemoedigend, wanneer men dat schoenmakersgilde ziet toarcheeren op de n aat der muziek, met een blij gezicht en opgeruimd gemo :d, deukende aan den prettigeu dans niet vrouwtje lief, aan het heerlijke glaasje en den feestelijke» maaltijd die hun wacht in het verenigings lokaal bij den kastelein M. Pulles, die voor een heerlijke tafel zorgde. Het liet zich goed smaken, na den ver— moeiendeu dans, waarvoor de kok ook wel een pluimpje mag hebben, voor de heerlijk toebereidde spijzeu. Den geheelen dag ging het er vtoolijk naar toe tot laat in den avond, zonder dat er eenige wanklank werd gehoord, zoo moest men steeds feestvieren dan heeft men er naderhand nog pret van. Ook de Nieuwe Harmonie" had een klein feestavondje, de werkende leden werden vergast op worstenbrood en bier, bij den kastelein C. G. van Hulten, ook hier heerschte een gezellige drukte. A. s. Maandag teert de Gilde St. Hubertus ten huize van M. Pulles, ook dan weer volop muziek en dans, goed drinken en lekker eten, wij wenschen hun voorloopig plezier. Dassen, 27 Oct. Zondag jl. werd alhier door den zeereerw. heer pi stoor de bisschop pelijke goedkeuring afgekondigd van de Broederschap der H. H. Martelaren van Gorkum", gevestigd in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Geboorte te Dusscu, ten doel hebbeude door vereering en aanroeping dier heiligeu, zoowel in de parochiekerk als op het martelaarsveld te Den Brielle, het geloof te behouden en te doen bloeien en om jaarlijks eene bedevaait te houden naar de kerk van genoemd martelaarsveld. Loonopzand, 26 October. Heden was hier markt, natuurlijk zag meu wat kramen koolkarren enz., doch minder dan anders wat toegeschreveu wordt aan de betrekkelijk weiuige publiciteit, die er van gegeven is dat de twee markten verschoven zijn uoeh almanak, noch kalender vermelden dit, doch geven nog de cude datum aan. Wel was er veel vee 94 stuks waren er aan de lijn, maar weinig kooplui, slappe handel. 's—Ooseh 27 Oct. Zondagmiddag werd in de bovenzaal van het café „Parlement" des heereu L. Weijtjes door het Ned. R. K. Le derbewerkersSecretariaat een vergadering gehouden. Van de afdeelingen Amsterdam 's—Bosch, Loonopzand, Maastricht, Rotterdam Tilburg en Utrecht waren afgevaardigden tegenwoordig, terwijl enkelen per brief van de reden huuner afwezigheid hadden kennis gegeven, Verder waren aanwezig de Eerw. Heer Simouis en verscheidene leden van 't R. K. Lederbewerkersgilde. De heer D'Hanis opende als voorloopig voorzitter de vergadering en heette allen .welkom. De heer Schalken deed als penningmeester rekening en verantwoording der kas over het tijdvak van Juni 1902 tot op heden. Na eene kleine toelichting werd hieraan de goedkeuring gehecht. Besloten werd om, wauneer het wenschehjk werd geacht op eene plaat: propaganda te maken en het Dag. Best. heeft daaraan zijne goedkeuring gehecht, de kosten te doen dragen door het Secretariaat. Verder werd gesproken over de wenschelijkheid om het woord „Secre tariaat" te doen veranderen in „Bond" en om winkeliers, die een paar knechts laten werken van de vereeniging uit te sluiten. Ook werd er op gewezen dat de belangen van den thuiswerker niet de belangen zijn van den fabriekswerker. Hieromtrent werden voorloopig geen besluiten genomen. Aan de orde was nu het verkiezen van een definitief bestuur. Nadat de voorloopige voorzitter had ver zocht voor de functie niet meer in aanmerking te willen komen werd hiervoor gekozen de heer J. W. C. Herboldt te 's—Bosch. Tot verdere bestuursleden werden gekozen van de afdeelingen Amsterdam, Utrecht, Maastricht en Rotterdam, respectievelijk de heeren Kinijzes Van Steendereo, Stasseu en D'Hanis; de laatste bracht dank aan allen voor de medewerking die hij steeds had mogeu 011 eer vinden. Door de afdeeling Rotterdam werd hulde gebracht aan den voorzitter en de mannen waarvan de oprichting dezer vereeniging is uitgegaan. De heer Herboldt wijdde eveneens een woord aan den voorzitter dieu hij niet gaarne voor die taak had hooren bedanken. Spr. wil echter, nu de vergadering hem tot diens opvolger heeft gekozen zijne zwakkere krachten samenspannen om zijne functie naar behooren te vervullen. Hij wil medewerken om het secretariaat iets groolsch te doen zijn en het vak op betere hoogte te brengen. De Eerw. heer Simonis, die wegen ambts bezigheden de vergadering moest verlaten wenschte de gekozenen geluk en eendrachtige samenwerking toe en hoopte, dat de ver eeniging moge groeien en bloeien. Hierna uoodigde de president allen uit tot het bijwonen vau den feestavond om ö1/* uur in dezelfde zaal, waarna afgevaardigden gezamenlijk nog eenigen tijd bijeen bleven. [Van Rolduc naar Lucern. Wij ontleenen aan Utile Dulci, uitgave van den heer N. Alberts te Kerkrade no 1 van de beschrijving van zijne Oostersche van onze onde dorpsgenoot Dr. .Tos Gils prof. te ltolduc „Reizen is het hart verwijden. Reizen is een vreemd land bezoeken met de innige begeerte het niet als een vreemd land te verlaten. Reizen is siudeeri-11 in anderer lichaamstoestand, studie 111 beweging." Bravo Pierson Gij geeft een docent moed het studeervertrek te ontvlieden, gij adelt zijn zwerven en rondtrekken, gij hebt een woord durven spreken, waarvoor wij reizigeis die zoo weinig woorden van waardeering hooren u dankbaar blijven. Had de verwijderde voorbereiding moeite, zorg, beleid, doorzicht en wat ge al meer wilt gevorderd het reiswageutje loopt soms over vele schrijven, gelukkig dat vriendenhanden wat duwen de naaste ging vlot in haar werk. Op 7 Februari 't reisgebed gepreveld, een paar reistassen gepakt, collega's gegroet, even de klasse, ten afscheid, binnengewipt en de portier was reeds een paar maal vriendelijk-waarschuwend komen zien in de „voiture". Een vogue lu galère moge over de lip pen komen, toch ligt er iets benauwends en beklemmends in de gedachte, dat ge voor eenige maanden verwanten, oude en jonge vrienden gaat verlaten om in landen te zwerven, waarover geen uwer bekenden u krachtens autopsie inlichtingen kan geven, Zult ge ze allen weerzien God geve het I De manier waarop de koetsier zijn zweep gebruikt, overtuigt u van den hem karig toegemeten tijd. De rem wordt ferm aange zet, de wagen glijdt van den bekenden berg en ratelt door Herzogenrath. Een laatste blik op bosch en huis van Rolduc en de trein stampt naar Aken. Keizerstad, waarom hebt gij geen Cen- tralbabnhof Gij zoudt er niet minder eer bied waardig om zijn wanneer gij den reiziger niet in handen van op zijn be perkten tijd speculeereude koetsiers specldet. Her oude Colouia vervult alle denkbare spoorwegwenschen. In deze spoorwegstaat vindt ge gemakkelijk den weg. Weldra, terwijl uw blik nog lang aan den geweldigen Keulschen Dom blijft han gen, schiet de Bazeller middagsneltreiu op den Rijn toe en spoedig klampt hij zich aan den linkeroever om hem uren lang vast te houden. Ge hebt den Rijn vaak genoeg gezien om de mooie punten goed te kennen en ze le - vendig voor den geest te hebben, ge zijt voorheen zeer ontgoocheld geworden, toen ge kersversch van het Italiaaansche Lago di Garda komend, uwe reis besloot met eene Rijnvaart, maar ge neemt toch vooruitrijdend een plaatsje links, dat u het gezicht op den fleren stroom gunt en thans nu ge uit het Noorden optrekt, vindt ge den Rijn wonderheerlijk en grootsch. De dunne ijslaagjes op kant en kreek zijn de zwakke getuigen van kille winter nachten van harde winterboeien is geen sprake. Königswinter, Remagen, Andemach, Co- blenz, Riidesheim, den Niederwald wordt een vriendelijke groet toegewuifd, ge bereikt Bingerbrück. De Zwitsersche sneltrein splitst zich hier. Het eene stoompaard rent langs Straats burg, Colmar en Mühlhausen door Elzas, het andere rechtsrheiuisch langs Mannheim, Karlsruhe en Freiburg door Baden, maar, als ware de racewoede ook op het stoomwezen overgeslageu, beide halen schier terzelfder tijd 't onderscheid is geen vijf minuten Bazel. Wel dankt ge der zon, dat Mainz voor u in waarheid 'fc „goldene Mainz" is, doch ge zijt wreveJig, dat zij u geen blik meer gunt op het geheimzinnig Schwarzwald met zijn groenende dennen en pijnen, zijn diepe kloven, zijn romantische ravijnen en gaaft ditmaal gaarne de poëzie van het maanlicht voor een bundel zonnestralen. Maar „die Elemente liassen das gebild der Menschenhand" en ge ziet reeds ge zijt natuurlijk optimist in 't verschiet groote vacanties, die u eenige weken lang Schwarzwaldbewouer maken. Half negen eB een stentorstem roept //BazelAussteigen." Zijt ge ooit in Zwitserland geweest Ja Dan weet ge welke frische berglucht uwe longen hier oppompt en verbreedt en erkent aan den rustigen slag van uw hart den weideenden invloed eener grootsche berg- natuur. De Zwitsersche tolbeamten zijn uiterst vriendelijk en een ontkennend ant woord op de stereotiepe vraag: „KeineCi- garren" is voldoende om u voor een ver velend onderzoek te vrijwaren. Met eenige moeite wordt op het reus achtige stationsemplacement de Gotthard- sneltrein opgespoord. 't Loopt er druk en zoo komt ge in 't gezelschap van een viertal Jtaliaansche lui, die maanden in Frankrijk gewerkt hebben en nu naar hun bella terugkeereu. Je bent eenigszius ontstemd, omdat je reisgezellen, je coupé als verhuiswagen be schouwend, een aantal kisten en koffers, zakken en pakken binnenloodsen en met een beleefd „scusi" op je halve zitplaats en de heele plaats voor je voeten bestemd, beslag leggen, maar je zult in later dagen, als je met Oosterlingen, die behalve met bo venstaande voorwerpen ook met kruiken en kannen, matrassen en bedden je reiswagens binnenvallen de Italiaansche reisbescheiden- heid zegenen. Een paar wat geradbraakte Italiaansche zinnetjes zijn voldoende om de tongen los te maken en je hunne genegenheid te doen verwerven. Ge verneemt, dat ze daar en daar wonen, zoo en zééveel kinderen hebben, dit en dat bedrijf uitoefenen, geziet de penningen, die ze verdiend hebben, kortom ge zoudt waart ge deurwaarder in uw trein eene boedelbeschrijving kunnen wagen. 't Gaat naar elven en een schel fluiten der locomotief kondigt aan, dat Luéfern in de nabijheid is. Woldra glijdt de lange trein het groote kopstation binnen. Hier houdt ge nachtverblijf, want ge vindt, daargelaten dat gr, 14 uren tusschen do wielen gezeten hebt het een schande den Gotthard bij nacht door te stoomen. Voor lange redeneeringen is geen tijd en je fluistert je zelf toe, wat vriendelijke mon den je in je jeugd zoodikwijls toegeroepen hebben: bidden en naar bed." Rolduc. v. G. is de geluksaankondigiog van Samuel Oleck- scher senr. in llamburg welke zRh in dit nommer van onze courant bev ndt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek ge wonnen bedragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. DE ECHO VAN HET ZUIDEN is het oudste blad in Waalwijk en de Langstraat geeft degelijke practische hoofdartikels, over zichten en voornaamste berichten uit binnen- en buitenland het meeste en beste nieuws uit Waalwijk en omstreken verslagen van gemeenteraadsvergaderingen brieven uit Waalwijk, 't Noorden, Suri name enz. talrijke berichten, verslagen en artikels betreffende schoenmakerij en leerlooierij origineele schetsen en nouvellen en kost slechts 75 cent per kwartaal, fr. p. p. 90 cent, aan onze boden betaald men slechts 6 CENT per week. BESOIJEN, 20 Oct. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: f 1,25 de laagste: f 1,09 de boorboterf 1,16 De pr. der eieren was 5Vs ct. GORINCHEM, 2G Oct. llistarwe f 8.— 8.20 roodeditof 7,50 a 7,(30 witte dito f 7,50 a 7.75 inl. rogge f 5,— a 5,20 Bnitenl. dito f4.90 A 5,gerst 14,70 a 4,80, haver 3,60 A 3,75, duiveboonen i 7,50 a 7-75, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 224 runderen, 13 nuchtere kalveren, 5 vette varkens en 489 biggen. le qual. Kalfkoeien (230 a 300 Kalfvaarzen f160 A 220 Melkkoeien 1160 A 230 2'/j jarige ossen f 160 A 240 Guiste vaarzen f 100 A 140 Pinken f 100 A 120 Graskalveren f 40 A 70 Nuchtere kalv. 12 A 16 Aangevoerd 5 vette varkens van 18A 19 ct per half kilo, biggen van 15,A 9.per stuk. Aangevoerd 0 schapen cn 0 lammeren; scha pen fa en lammeren fa fDer stuk Eierea f 1.70 a 1.80 per 26 stuks. Boter 73 A 75 ct. per !/i kilo. ROTTERDAM, 26 Oct. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.40 a f 7.90 en per 100 kilo f 8.25 a f 9.75 Nieuwe- per heet f5.20 a f 5.75, per 100 kilo £8.50 a f 9.50 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche Debesti f5.A 1 5.75 Gerst. Z< Bwsche, Flakk. en Overm. Winter 0.10.beste Zomer- f0.A 0. Haver. (6.40 A f7. Blauwe erwten. De beste 1' 8.50 A f 9.50 Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsck en Overmaasch zak- goed f0.— A 0.—; Zomerzaad f 0.a 0.—. Kanariezaad f 0 Al Bruine boonen de beste f 10. A f 14.50 Witte boonen de be9tef 8.75. a f14. ROTTERDAM, 27 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 42 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1878 magere en 685 vette rundereo, 189 vette, 69 nuchtere en 430 graskalveren, O schapen o( lammeren 0 varkens 210 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en 06sen 20 tot 33 cent, stieren 22—32 cent, kalveren 40 tot 48 cent per kilo. Melkkoeien f 140 a 260, kalfkoeien f 145 a 245 stieren 55—200, vaarzen 70—165, alles mager vee biggen 5.11, paarden 25100 Nuchtere kalveren, fok- 14—18, slacht- 713 Op de botermarkt werden aangevoerd 50/8 en 46/16 vn. en 420 stukken a '/a kilo. Prijs lo kw 62.2e kw. f 58, 3o kw. f 54. Per »/s kilo 70 77»/s

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3