WMLWUIM BRIEVEN. CANTERS WINKELZAKKEN, Firma IU, van'Wilck, Waalwijk, Gedistilleerd fan Gooi- van dei Schooi CONCURREERENDE PRIJZEN TILBURG Heuvelstraat M i'2. vooih.ajid.eii eene ruime keuse der nieuwste Aanbevelend, Advertentiën. awsii m QUOVADIS? Tapijten en hpetten MEUBELEN Coaeurreere&da Prijiea- f-Ceiffel- i ffejlMilllfu (Sic/. (Lomen. WIJNHANDEL. SOEPGROENTEN GEZ. ZIJLMANS, Kruidenierswaren, Comestibles, Droge* rijen, Chemicaliën en Verfwaren. Reclame. DE EETLUST VAN EEN VOGEL verkoopen: BEKROOND GOUDEN MEDAILLE SpiegelsStoellijsten en Schilderijen ZeilenLinoleumWas-, Zeil- en Leer doeken. W aalwijk. Ontvangen de nieuwe Merk Molen. Kruidenierswaren en Comestibles. Markt, Waalwijk. aat DE ECHO VAN HET ZUIDEN is het oudste bind in Waalwijk en de Langstraat geeft degelijke practische hoofdartikels, over zichten en voornaamste berichten uit binnen- en buitenland het meeste en beste nieuws uit Waalwijk en omstreken verslagen van gemeenteraadsvergaderingen brieven uit Waalwijk, 't Noorden, Sn*- naine enz. talrijke herichteu, verslagen en artikels betreffende schoenmakerij en leerlooierij origineele schetsen en nou vellen eu kost slechts 75 cent per kwartaal, fr. p. p. 91) cent, aan onze boden betaald men slechts 6 CENT per week. Abonneert U dus op dit blad De Echo van het Zuiden is om boven staande redeneu ook bet aangewezen blad tot adverteeren. Abonneert U op en adverteert in „De Echo van het Zuiden." JDfgr" Zij die zich thans abonneeren hebben recht op het belangrijke souvenir dat wij voorstellen onzen abonnó's aan te bieden. VII. Nu de tentoonstelling voorbij is en zij nog slechts in onzer, geest voortleeft als eene heerlijke herinnering aan roemvolle da gen, nu kunnen we binnen korten tijd de op richting verwachten van een vereeniging Waal- wijks Belang." De tentoonstellingsidee toch ontsproot zelf uit den boezem der vergade ring, die met geen ander doel was bijeen geroepen dan voor de oprichting van eene vereeniging, die de belangen van onze ge meente op eene flinke, doortastende manier aou behartigen^1) Zoo moest de tentoonstel ling zijn als de baan breek ster voor eene meer rustige maar duurzamere corporatie, als de wakkere heraut, die met blij kla roengeschal en glorievolle verschijning, de komst aankondigde, van hare meer beza digde, maar rustelooze eu volhardende mees teres. We vermochten dus nu ,/Waalwijks Belang*. Of deze vereeniging noodig is Wanneer de volgende zomer weer do aandacht vraagt voor questies alsVolks concerten, badinrichting, straatbesproeiïug, dan moeten we eene gevestigde vereeniging hebben, die deze belangen behartigd. Haar doel moet zijn de heereu op 't kussen des noods ongevraagd te dienen van advies eu zoo noodig zelf uit te voeren, wat gevaar loopt ongedaan te blijven. Dan hebben we ook kans, dat het tentoonstellingspark een park blijft en niet langzamerhand ontaardt in eene wildernis.(s) Maar boven op hun pro gram stelle zij de haveuquestie, deze mag niet in 't vergeetboek raken. Zoo kunnen we hopen, dat we na eenigen tijd verder gevorderd zijn, dan, waaneer slechts een arme krantenschrijver deze zaken bespreekt. (rWaalwijks Belang!" we roepen U reeds bij voorbaat een hartelijk welkom toe Maar zoolang als de vereeniging nog niet beslaat, moet de briefschrijver zijn plicht nog doen en zoo goed en kwaad als het gaat op enkele dingen wijzeu of de publieke opinie vertolken. Daar hebt je b.v. de trottoirbelasting. Ik wil voorop stellen, dat ik iu geen geval hen tegen het heffen van belasting, wanneer die noodig is. Maar bij elk belastingstelsel dienen we na te gaan, of het rechtvaardig isnamelijk in dezen ziu of het wel op de burgers drukt iu evenredigheid van hun draagkracht en of de mear gegoede iu evenredigheid wel evenveel betaalt als de mindere man. Nu zou het kunnen zijn, dat. bij eene trottoirbelasting een arme huis vader, die het met hard werken precies zoo ver gebracht heeft, dat hij langs de straat kan wonen, evenveel voor z'n trottoir moet betalen als de rijke eigenaar van het een of ander heerenhuis. Wanneer dit zoo werkelijk het geval zou zijn, dan geloof ik, dat ik een betere, tenminste zeker eene meer billijke belasting (altijd naar miju be scheiden meening) kan aanraden. Iedereen kent in onze straat de stoepen int t de z.g. balies. Zie je, zoo'n stoep is voor den eigenaar louter een weeldeartikel en voor de wandelaars een echte sU-in den-weg. Mij dunkt nu iemand, die er zoo'n luxartikel op nahoudt en daarbij aan z'n medeburgers nog last veroorzaakt, die zal wel bereid zijn daarvoor eene kleine be- lasting te betalen. Nu zal misschien iemand zeggen: „Ja, ïuaar meteen beetje geld zijn we niet geholpen. Met die stoepen, dat is wel heel aardig, maar die belasting zal niet toeieik' nd zijn." Wel, er zijn veel stoe pen en brengen ze niet genoeg op, dan zal er de. trottoir belasting toch nieste zwaarder om zijn. En nu nog wat anders. Zondag 1.1. bezocht ik de uitvoering van de Waalwijksche Gymnastiekclub. Daar werd mooi gewerkt Er was flinkheid van aantreden, eenheid en nauwkeurigheid van uitvoeren, lenigheid en taaiheid van arm- en beenspieren, er was sierlijkheid van houding en gang te be wonderen terwijl de uitvoering eindigde met een paar prachtige groepen. Ook voor mooie, aangename muziek was gezorgd. Jammer, dat zoo'u vereeniging niet genoeg steun heeft 1 Ouders, die uwe zonen zoo graag flink en veerkrachtig ziet in houding en beweging, laat ze lid worden van de gymnastiekclub. Denkt er aan van hoeveel nut het hun kan zijn, wanneer ze als mi litairen in dienst moeten. En gij allen, die Waalwijk zoo graag in alles eene eerste plaats ziet innemen, steunt de gymnastiek club. En gij, die phvlosopheert over liet verband van de nationale welvaart en eene gezonde, harmonische volksontwikkeling, steunt de gymnastiekcluben ook gij, die niet phylosopheert, wordt ook gij honorair lid. De penningmeester zal u allen van harte welkom heeten. Daar sta ik voor in, H. „Gij hebt een eetlust van een vogel* zegt men aan iemand die geen eer aan den maaltijd van zijn gast bewijst. Zij die deze uitdrukking gebruiken denken er niet bij na dat zij iets vreeselijks zeggen, iets zoo als de volgende zin „Gij hebt dus der tien kilogram voedsel per dag noodig De waarnemingen van een duitsch ge leerde hebben inderdaad aangetoond dat hoe kleiner een vogel is hoe meer hij eet en dat een vogel gemiddeld een gewicht aan voedsel verbruikt gelijk staande aan het vijfde gedeelte van zijn lichaam. Een man van gemiddelde gestalte, d. w. z. wegende zeventig kilogrammen, die „een eetlust zou hebben van een vogel" zou in de zelfde verhouding dertien kilogram voedsel verte reu. De magen Uwer vrienden, de Uwe misschien hebben misschien moeite om ge braden vleeschen, of eieren te verteren. Het oogenblik is dus voor U gunstig te weten hoe men de maagziekten geneest. Gij houdt van geene woorden in de lucht en feiten zijn beter voor U. Leest dus dit het is een attest cener genezing van een maagziekte door de Pink Pillen. Mej. Th. Koot. Tentweg, te Stolwijk deelde aan onzeu verslaggever bij zijn bezoek 't 'volgende mede „Ik was sedert drie jaren aan een maag ziekte lijdende, zulks was van lieverlede begonnen, de eetlust werd al slechter en slechter, van tijd tot tijd had ik maag krampen, steken in den rug, duizeligheden, slapeloosheid en ik had ook veel last van scheele hoofdpijn, steeds koude handen eu voeten en zoo lijdende werd ik bepaald wanhopig. Na alle vergeefsche pogingen aan gewend te hebben, nam ik mijn toe vlucht tot de Pink Pillen van Dr. Williams. Zij hebben mij geheel en al hersteld en ik heb mij over niets meer te klagen. De lijders aan slechte spijsvertering ver- keereu iu den zelfden toestand als de perso nen die van lieverlede van honger sterven. Vermijdt dat de slechte spijsvertering chro nisch worde, want uw lichaamsgestel zou verwoest zijn. Geneest u mei de Pink Pillen te nemen. Met het bloed te verrij ken, de spijsverteeriugsorganen van de on zuiverheden te bevrijden die hen zwak en werkeloos maken zullen de Pink Pillen aan deze organen hun kracht en leven terug geven. De Pink Pillen ondersteunen de maag zoo danig dat het voedsel zonder pijn verteerd wordt en op volkomene wijze wordt opgenomen eu bij gevolg aan het lichaam profileert. DE PINK PILLEN genezen alle ziekten die tot oorsprong hebben de armte van het bloed, de zwakte der zenuwen, d. w. z. bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie, rheumatiek, zenuwpijnen, algemeene zwakte, oorsuizingen, duizeligheid, verblindingen, hartkloppingen, gevolgen van influenza. Prijs f 1.75 de doos f. 6. per 9- doozen Verkrijgbaar bij Snabilié Steiger, 27, Rotterdam hoofd depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Een nieuw en wondervol produkt dat de haren bij kaalhoofdige personen en bij hen die baard loos zijn doet groeien is door de beroemdste spe cialiteiten der wereld ontdekt geworden. Een monster wordt gratis en fran co toegezonden aan een ieder die er aanvrage om doet. soon dien er schriftelijk aanvrage om doet een pakje kosteloos als monster. Onnoodig de porto onkosten te zenden, liet instituut neemt die gaarne teil zijne laste Men wordt verzocht zeer duidelijk zijn naam en adres te schrijf en en den brief aan de groot ste firma der wereld van specialiteiten te zenden Institut d'Hygiène 9 Ruo du Fau bourg Montm&rtre, 9 Paris. (400) NOTARIS tc Drunen zal ten verzoeke van zijn PRIN CIPAAL, VRIJDAG. 18 Nov. 1908 bij inzet in Hotel de Twee Kolommen te Waalwijk, en VRIJDAG 27 Nov. 1903 bij toeslag in Hotel Verwiel te Waalwijk, telkens nam. 3 uur Eerste koop. Een perceel weiland onder Besoijen sectie B. nos. 46, 47 en 203 groot 4,23,30 Heet. Tweede Koop. Een perceel weiland onder Besoijen Sectie B no. 31 groot 3.05,80 Heet. Derde Koop. Een perceel weiland onder Besoijen sectie A no. 284 groot 1.02,4-9 Heet. Vierde Koop. Een perceel weiland ouder Vrijhoeve-Capelle sectie A no. 29 en 30 groot 1,36,50 Heet. Vijfde Koop. Een perceel weiland onder Capelle sectie D. no. 173 groot 3.27.60 Heet., gelegen ten noorden van den vijfden Koop en onmiddellijk daaraan grenzende. Zesde Koop. M i*sa van koop vier en vijf- Alles broeder bij biljetten omschreven. Door het aanschaffen van eene pers uitsluitend voor dit doel, is ondergeteekende in staat zeer netjes bedrukt, spoedig en billijk te leveren. Men vrage prijsopgave en neme de proef. Aanbevelend, y^NTOON yiELEN. "WAALWIJK Historische Roinun van Ilenryk Sieukiewiez, voor Chrisselijke Huisgezinnen bewerkt door A. Herstra. 188 pag. 4o formaat in kraaien omslag, prijs f 90. Na ontvangst van postwissel van f l. wordt het boek franco per post toegezonden door de Firma ANTOINE ARTS te Til burg. RIJKE SORTEERING zoowel geheele Salon-ameublementen, in eiken mahonie-, noten- als de gewone geschilderde meubelen in de geschilderde meubelen het gewone Hollandsch koopwerk, als bestelde zelf geschilderde meubelen. GROOTER SORTEERING vindt men niet. Goedkoopst adres van Photo- gi-ifische vergrooting met rijke lijsten. Voorts Kastwasdoek, Kastrand, Glazen-deurplaten, Linoleum, Wrijfwas en Meubelwrijfwas, Strijkpolitoer, Meubel en Zeil vernis, Behangselpapieren en randen, alles aan scherp concur- reerende prijzen. bericht de ontvangst van eene buitengewone groote keuze Aanbevelend, WAALWIJK. AALWIJK, Bpersieboontjes. Snijboonen. Wortelen. Doperwten. Spinazie. Andyvie. Postelein. Witte— Capucijnen. per lh blik :?6 ct. per l/3 blik 15 ct. bij 12 blik 25 ct. en 141/a per blik KLg ct.; per ons 12 ct. VERDER ALLE aan scherp concurreerende prijzen. WAALWIJK. HANDEL IN bij bekende goede kwaliteit. Dit produkt bezit de buitengewone hoe danigheid de haren zeer snel te doen groeien en ze lang, dik en zijachtig te maken het maakt de wenkbrauwen ook dik en zwaar. Zelfs bi; de dames, al zijn zij geheel en al kaalhoofdig of al hebben zij eenvoudige een min voorziene haardos, maakt ons product de naren lang ei; zijachtig. Het doet de baard en den knevel sterker groeien en maakt een slecht beplante baard lang en sterk De uitvinding is aan de mode en ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen zelfs de minst gefortuneerde, dit product te beproeven, zendt het Instituut aan elk per- Br L V 'I 'i' 1. De geachte briefschrijver vergiet zich hier, deee vergadering was uitsluitend bijeenge roepen tot het vormen van een tentoonstellings- eomité, hoewel eenige heeren daar tegenwoordig van andere meaning waren. Red. E. v. h. Z. 2. Zijn wij wel ingelicht, dan worden voor het park, gelden op de a. 8. begrootiDg aange vraagd. Red. E. v. 1>. Z. in Velvet, Tapestry, Tupev, Beige, Koehaaf au Cucus. in Wjjnen Likeuren iw^Sz groenten Mantelmagazjjn KERSTIENS ZOBLOH ax xm. KERSTIEN

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2