1) E voce T Houtverkoopingen Nieuwkuik, Elshout en Waspik. ÖE VOCHT IE WAALWIJK. CANTERS A. C. van Tilburg Abonneert u op dit Blad. ST. Dl.ICOLA AS Groenten in blik en Comestibles, fbsimnliiu (3d. e 7C IERMANS en ZONEN Gedistilleerd Van Gooi- van der Schoot, Genezing dei dronkenschap Advertentiën, Coras. fi- Sehrijaer Pstroaelia C- Vermuat, H, Schoenfabrikanten Bericht van Inzet. Notaris de Vocht Eene partij nieuwe houtwaren. Prachtige leeiwsche Heem proef f Heem proef I luisheudsteofagpergsg. omen JVj WIJNHANDEL. SOEPGROENTEN GEZ. ZIJLMANS, Geaetirreere-ade Prijsea- Keclame. Depot gevraagd publiek verkoopen verpachten verkoopen: Walt. J. v. d. Heijden. Markt, Waalwijk. Hisuwe Huishaudgreeatea- Waalwijk. Ontvangen de nieuwe Merk Molen. Kruidenierswaren en Comestibles. Voorspoedig bevallen van een flinken jongen ZOON. GETROUWD die mede namens wederzijdsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Baardwijk, 5 November 1903. Etten -Leur, an allen die blijken ga— ven van belangstelling, on dervonden bij ons zilveren feest, onzen hartelijken dank. O. A. DONKERS-Pullens. Baardwijk, 7 Nov. 1903. op 't drukste gedeelte van AM STERDAM voorraad moet zijn van f 600 tot f 800verkoop pei week circa f 250. Franco brieven Bureau van dit Blad lett. A. worden franco buis geleverd, in vaatjes van minstens 100 stuks le soort f 7,00. 2e f 6,00. 3e f 4,50. embalage inbegrepen. Speculaas 5, 30— 40 en 60 cent. Extra fijn Prima Ontbijt- en Kandijkoek Eigen frabrikaat. Groenten in blik. (Huishoud- en Fijne) van het bekende beste merk Hoogenstraaten.» Halve Maantjes en Eierkoeken Coloniale waren en Comestibles aan concurreerende prijzen en beslist goede qualiteit. Brood-, Koek- en Banketbakker, WAALWIJK. Goede kwaliteit als; Doperwten, Snijboonen, Wortelen, Spercieboonen. pr. V, liter 26 cent, 7, liter 15 cent. Vi liter 35 cent, Vs liter 20 ct. Betere kwaliteit groenten in s/4 liter-blik 27V« cent. De uitgebreidste sorteering in fijnere kwaliteiten Spersieboontjes. Snijboonen. Wortelen. Doperwten. Spinazie. Andyvie. Postelein. Witte— Capucijnen. WAALWIJK. Jag. Bestufir zendt aan elk der -den van de Provincie eene ...culaiirc, waarin duidelijk wordt aan getoond, dat de verbetering onzer haven niet is een gemeentelijk, doch een algemeen provinciaal belangom welke reden de Staten verzocht worden door eene ruime subsidie* uit de provinciale kas de uitvoering der voorgenomen havenwerken mogelijk te maken. 17 Nov. De Prov. Staten besluiten met 37 tegen 18 stemmen afwijzend te be schikken op bovengenoemd adres der gP,meen te Waalwijk en zulks op grond, dat de groo/e offers, die subsideering van gemeentehavens aan de provinciale kas zon vragenop hel oogenblik niet door den toestand van de provinciale kas wordt gewettigd. 18 Nov. Z D. H. Mgr v. d. Vei. benoemd tot kapelaan te Waalwijk den weleerw. heer A. A Suijs. 18 Nov. Benoemd lot notaris te Drunen de heer M. A- C. Canters, candidaat- notaris aldaar. Eenigo dagen later werd Z7E7A. op hartelijke en luisterrijke wijze do.)r autoriteiten en burgers in zijne nieuwe standplaats verwelkomd* 15 I)ec. Benoemd lot ambtenaar ter secre tarie te Eindhoven, met ingang van 19 Dec. de heer A. A. J. v. Liempt alhier. Id- Benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Oirschot Mr. J. A. E. Bink te Tilburg, vroeger woonachtig alhier. 17 Dec. Benoemd tot ambtenaai ter secre tarie alhier de heer Johan van Liempt; tot onderwijzer te Drunen de lieer C. Donkers; tot onderwijzer te Kaats heuvel de heer v. Overgoor, alhier. I Jan 1899. De bevolking van Waalwijk bedraagt 5063 zielen, die van Baard wijk 1585. I«1 "De Waal wijksche recderij der firma Wagemakcrs van Ililst gaat over aan de Maatschappij van Hollandsche Buurt spoorwegen. Langer dan een volle eeuw heeft eerst genoemde familie de vaart op Rotter dam en Amsterdam geëxploiteerd. 92 Jan. Groot concert op Musis Sacrum door de Liedertafel ^Oefening en Ver maak" met medewerking van de heeren De Hoog, bariton en v. Rijthoven, tenor beiden van Oosterhout. Deze uitvoe ring werd vereerd met de tegenwoor digheid van Neerlands grootsten toon kunstenaar den heer Rictard Hol en van den heer G. Dorreboom, compo nist en muziekdirecteur te Breda. De ruime zaal was bij deze gelegenheid eivol. De President der vereeniging, de heer Jud. Timmermans Wz., nam vóór de uitvoering der cantate //Neerlands Heil*'door den heer Hol gecomponeerd en aan de Liedertafel opgedragen, het woord om den grooten meester en de andere genoemde heeren het hartelijk welkom toe te roepen. Tevens herdacht hij den onvergetolijken heer W. Deckers, zoo pas overleden, die dc Liedertafel zooveel onschatbare diensten bewezen had. Hierna begon de uitvoering der cantate onder leiding van den directeur Frans de Corlie en door den compo nist op de piano begeleid. Stormachtig werd zij doör hetovertalrijkegeestdriftige publiek toegejuicht De heer A. C. v. d. Heijden, secretaris der vereeniging, schetste nu in eene rede de loopbaan en de groote verdiensten van den heer R. Hol op muzikaal gebi?d, waarna een paar keurig in het wit gekleede bruidjes den componist een prachtige lauweikrans aanboden, die door dezen zichtbaar bewogen, onder dankbetuiging werd aanvaard. Li den loop van den avond bracht genoemde secretaris ook den dank der Liedertafel aan de heeren De Hoog, v. Rijthoven en G. Dorreboom. Deze uitvoering is zeker een der gedenkwaardigste, welk ooit door de Liedertafel gegeven zijn. De heer R. Hol was over de ontvangst hem door haren President, den heer J. Timmer mans en door de Vereeniging bereid, alsmede over koor en solisten dermate tevreden, dat hij later ieder der ge noemden een fraai toonwerk met eigen handig geschreven opdracht, als souvenir en bewijs van hulde en dankbaarheid vereerde. 24 Jan. De heer H. Roovors uit Amsterdam, houdt, daartoe uitgenoodigd door de afdceling Langstraat der Maatschappij tot N. v. li. A. op de zaal Musis Sacrum voor een talrijk publiek eene lezing over het onderwerp z/De regeling onzer leveude strijd— „kracht in verband met de opvoeding „van de jeugd, van den menscli en „van den burger en de gevaren van „onze tegenwoordige, weerloosheid." Dc keurige lezing, met gloed en overtuiging voorgedragen, werd her haaldelijk uitbuudig toegejuicht. II Feb. Aanbestediug van de verbouwing d.-r openbare school. Ingeleverd 10 billetter». Hoogste inschrijver G. van Dijek alhier f 14800, laagste G. v. Dommelen te Nieuwkuik f 12747. 23 Febr. Aanbesteding van de verbouwing van het hotel „De, Twee Kolommen." Ingeleverd 10 billetleu. Hoogste in schrijver D. H. Mans, Andel f 15200; laagste, aan wien het werk gegund werd, Van Eggelen en Van Dommelen Nieuwkuik f 10571. 13 Maart. Onderhandsche aanbesteding van den bouw der stoomleerlooierij van de firma Van lersel, Willox en Co., zon der bijlevering van steener.. Inge schreven G. de Bont, Nieuwkuik f 14633 J. v. Laarhoven f 14760. Aan eerstgenoemde werd bet werk ge- 1 5guild. 26 April. De heer Antonius Maltheu* Conrardus Ticlen overlijdt iu den ouderdom van 55 jaren. Do heer Tielen, ofschoon aanvanke lijk voor het notariaat bestemd, (sinds 1868 bezit hij het diploma van can- didaat-notaris) vestigde zich in 1872 in Waalwijk, liet volgende jaar stichtte hij eene boek- en handels- drukkerij, die zich spoedig in grooten bloei mocht verheugen. In 1878 trad hij op als uitgever-redacteur van ^De Echo van het Zuiden," het eerste blad, dat in onze gemeente uitkwam en 't welk aanstonds een zeer groot aantal abonnó's telde. Hij was een man van uitmuntende algemeene ontwikkeling, een vraagbaak voor zeer velen, een altijd vaardig strijder, een krachtige sympathieke persoonlijkheid wien oogen- dienst en vleierij immer vreemd bleven, die //le courage de son opinion" bezat, doch ook andt rer overtuiging op gepaste wijze wist te eerbiedigen. In den strijd voor gemeentebelangen, voor hel recht en de waarheid, voor alles, wat tot heil en vooruitgang van Waal wijk, de corporatien en ingezetenen betrof, stond hij steeds op de bres- zoodat onze gemeente zeer veel nan hein verschuldigd is en zijn naam lang in dankbare herinnering bij het nageslacht zal blijven voortleven. 27 April. De gemeenteraad besluit met 6 tegen 4 stemmen geen concessie te verleeuen aan de Maatschappij n Vicinaux Hollandais" voor den aanleg van een stoomtram door de Groote Straat. Vóór de heeren Graglrcans, Timmermaus Bz., Van Scliijndel en Verbunt, tegen de andere heeren leden. 7 Mei- Gislaagd voor onderwijzer de heer P. Michael alhier. 16 Mei. Eerste uitvoering door de pas opgerichte Zangvereeniging Euterpe te Drunen, onder leiding van den lieer L. Kooien van Waalwijk, in het her'oerg- lokaal van den heer C. v. Huiten. Bij deze gelegenheid hield de heer Clerx hoofd der school, eene rede, waarin hij de jeugdige Vereeniging in den steun en belangstelling van het publiek aan beval. L"W' '.-J.-TMSL'. I. I.MJH Vriend of vijand. Gebv iiP Uw het is een vriend. Misbruikt Uw maag, en dezelve vordt een vijand. Indien Uw spijsvertering slecht is neemt de Pink Pillen. Zij genezen de maag ziekten, vermeerderen den eetlust, maken de spijsvertering en de voeding gemakkelijk en falen nimmer de krachten op snelle wijze te herstellen. De Pink Pillen hebben juifrouw G. Vre- develd wonende te Hij ken gemeente Beileu prov. Drenthe genezen. Ik gevoel mij ge lukkig, zoo schrijft zij, U te doen weten dat de Pmk Pillen mij geheel genezen hebben. Voorbeen heb ik veel geneesmiddelen zoo der eenige resultaat gebruikt; op mijne 51 jarigen leeftijd dacht ik niet meer mij van een kwaal te genezen waaraan ik sedert vijftien jaren geleden had. Alle ongemak ken, voortvloeiende uit een slechte maag waren mijn deel, zooals gebrek aan eetlust, slechte spijsvertering, maagkrampen, steken in de zijde, kortademig, scheele hoofdpijn enz. welke ongemakken mij op den langen duur bepaald deden wanhopen. Thans lijd ik niet meer, al mijn ongemakken zijn ver dwenen. Wenscht gij dat Uw lichaam in gezondeu en krachtigen toestand verkeert? Verzekert U omtrent de volmaakte spijsvertering en de opneming van het voedsel. Indien de spijs vertering slecht is, is het lichaam niet alleen van voeding beroofd, maar de spijzen die niet verteerd worden verstoppen de ingewanden en veroorzaken door hun ontbinding gassen die het bloed vergiftigen. De slechte spijs vertering is oorzaak van maagzwaarte en slapeiigheid na het eten, als raedo hoofd pijnen, branderig gevoel, walgingen en hartkloppingen. De slechte spijsvertering vernietigt de eetlust, maakt dat het eten een last wordt, verzwakt de hersenen, maakt het werken vermoeiend en geeft een tegen zin in alle genoegpus. Als geneesmiddel tegen maagkwalen, slechte spijsvertering is er niets praktischer dan eene behandeling iket de Pink Pillen. Zij bevorderen de spijsvertering tegelijkertijd dat zij de maag versterken en zuiveren, tot dat dit orgaau de kracht terug gevonden heeft zonder eenige hulp zijne werkingen te verrichten. De uitwerkingen der Pink Pillen zijn snel en zeker. Zij verwekken merkwaardige resul taten zelfs in gevallen waarin alle andere behandelingen weerstand hebben geboden. Wat vooral in aanmerking moet worden genomen is, dat de uitwerking der Pink Pillen van blij venden aard is. De een mail verkregen genezing duurt voort. Door hun ne werking op het bloed zijn de Pink Pil len onovertreil'elijk tegen bloedarmoede, bl 'ek- zncht, rheiunatiek, neurasthenie, zenuwziekte, algeineeue zwakte, zenuwpijnen, hcupjicht en alle onregelmatigheden. Prijs f 1.75 de doo3 f. 6 per 9- doozen Verkrijgbaar bij SnabiliéSteiger, 27, Rotterdam hoofd depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ken pakje van dit buitengewoon geneesmiddel wordt franco als monster gezonden aan al diegenen die er schriftelijk aanvragen om zullen doen. Het kan in koiiie, thee of in het voedsel gedaun worden zonder dat de drinker er iets van merkt. Geneest hem geheel en al voor immer. iiereid onder toezicht van Monsieur Levy Phiirmacbien de l'Univcrsitó de Paris, en onder zijne verantwoordelijkheid. l)e dronkaard kan ook gered worden met behulp van zijn vrouw. Dat is eene geneeswijze die meer waard is dan allo redevoeringen der wereld om trent de afschaffing, want dit geneesmiddel bezit de wondervolle uitwerking den dronk aard een tegenzin in alcohol te geven. Het werkt op zoo'n stille en zoo zekere wijze dat de vrouw, de zuster of de dochter van den belanghebbende hem het geneesmiddel kunnen geven zonder zijn weten en zonder dat hij ooit behoeft te weten wat zijne ge nezing bewerkstelligd heeft. Onlangs heeft eene dame zich ongeveer volgender wijze uitgedrukt. z/Ja, ik heb dit geneesmiddel zonder weten van mijn man gebruikt en liet heeft htm geheel en al genezen. Het was een goed echtgenoot als hij niet gedronken had maar ongelukkiger wijze verkeerde hij bijna steeds in een staat van dronkenschap. Ik leefde in een voordurende vrees, schaamte en wan hoop, oneer, en ellende. Maar waarom met anderen daarover spreken Is het niet won derbaar dat de vrouw zelve de zaak in handen kan nemen, en hare woning waar de wan hoop en de ellende heerschte in een bekoor lijk paleis te veranderen. Dit uitmuntend geneesmiddel heeft dui zenden huisgezinnen verzoend, duizenden mannen van schaamte en oneer gered en iieeft er krachtige burgers en bekwame mannen van zaken van gemaakthet heeft meer dan een jongmensch op den rechten weg van geluk gebracht en het leven van ver scheidene personen voor lange jaren verlengd. Het Zexa-Instituut dat dit geneesmiddel bezit zendt er aan een ieder die er schrif telijk aanvrage om doet een monster gratis en franco rail en eene voldoende hoeveel heid o-pdat een ieder zich rekenschap kan geven van zijne werkdadigheid en zijne ze kerheid. Het geneesmiddel is gewaarborgd volstrekt onschadelijk te zijn. Wacht nietscluijft lieden aan het Institut du Zexa, 9 Rue du Fau bourg Montmartre, 9 Paris (400) JEANETTE VAN WIJCK-DEKKERS. Waalwijk, 5 Nov. 1903 EN NOTARIS TE WAALWIJK, maakt bekend dal de perceel en van Mej. G. v. d Houdt door hem den 30 OCTO BER j. 1. geveild en waarvan de toeslag zal plaats hebben op Vil IJ DAG 13 NO VEMBER in het Hof van Holland van Antonius de Groot te Besoijcn rnct de ver hoogingen staan als volgt Koop I op f 2970. Koop II f 60. Koop 111 f 300. Koop IV f 650. Gelegenheid 'ot hoogen ten kantore van voornoemden Not iris. TE te Waalwijk zal ten verzoeke van den heer CHR. NUIJTEN te Breda op MAANDAG 16 NOVEMBER 1903 in het Koffiehuis van Merkx te Nieuwkuik op DONDER DAG 19 NOVEMBER 1903 in het koffie huis van Van den Braak te Elshout: op MAANDAG 23 NOVEMBER 1903 in het koffiehuis van den heer J. Teunen te Waspik alle dagen des morgens om 10 ure in het NOTARIS zal voor de familie VERMEULEN te Was pik en LIPS te Nijmegen op MAANDAG 23 NOVEMBER 1903 na afloop der liout- verkooping ter herberge van Mej. Maria de Bont ge naamd //de Ster" ie Waspik, eenige per- ceelen WEI- EN BOUWLAND onder Waspik en op VRIJDAG 27 NOVEM BER 1903 ten koffiehuize van J. Thijssen te Waalwijk voor dc familie VERMEULEN voornoemd eenige perceelen WEI- EN BOUWLAND onder Waalwijk. NOTARIS te Drunen zal ten verzoeke van zijn PRIN CIPAAL, VRIJDAG 13 Nov. 1903 bij- inzet in Ilotel de Twee Kolommen te Waalwijk, en VRIJDAG 27 Nov. 1908 bij toeslag in Hotel Verwiel te Waalwijk, telkens nam. 3 uur Eerste koop. Een perceel weiland onder Besoijen sectie B. nos. 46, 47 en 203 groot 4,23,30 Fleet. Tweede Koop. Een perceel weiland onder Besoijen sectie B no. 31 groot 3.05,80 Heet. Derde Koop. Een perceel weiland onder Besoijen sectie A no. 284 groot 1.02,49 Heet. Vierde Koop. Een perceel weiland ouder Vrijhoeve- Capelle sectie A no. 29 en 30 groot 1,36,50 Heet. Vijfde Koop. Een perceel weiland onder Capelle sectie D. no. 173 groot 3.27.60 Heet., gelegen ten noorden van den vijfden Koop en onmiddellijk daaraan grenzende. Zesde Koop. Massa van koop vier en vijf- Alles breeder bij biljetten omschreven. Oesters CONFISEUR, CUISINIER Aanbevelend. Ti Vessels AALWIJK, Sroenten per 7i blik 26 ct. per 1/8 blik 15 ct. bij 12 blik 25 ct. en 147a per blik 121/3 ct.; per ons 12 ct. VERDER ALLE aan scherp concurreerende prijzen. WAALWIJK. Wpn Likeuren Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2