if," i p 1 1 i ||i: m\ f T: ml E andelsberichten. Burgerlijke stand. Ingezonden stukke i. Belangrijk II; I UITSPRAKEN KAPITÖSGKRRGBT WAALWIJK II. fiuu 4 ML I- i i t r; II D; I RAAMSDONKSVEER, 6 November, Men besteedt voor gemaakte hoepels als volgt veertienvoeters f 17.f22.dertienvoelers f ]5.19.tienvoeters f 10.a t 14 negenvoeters f8.a f 11,tonhout rood f9.a f 13.dito zw. graauw f8h f 1 2.dito gewoon f6.af 10.haring band, halfvaats f 4.h f 8.karbaud f 4. f7.—, kitband f2.— f4.— Alles per 1000 stuks of 40 boscli. Naar wij uit goede bron vernemen is men voornemens het onlangs geopende hulp- postkantoor tb Ruamsdonk 'telephonisch Ie verbinden mot het groot kantoor alhier. Eeue groote verbetering. DU8SEN, 6 Nov. Woensdag, 11 Nov. a.s. zal de fanfare Wilhelmina" alhier haren ledenhet eerste winterconoert aanbieden. Het program, waarop, o a, ook de nieuwste voor drachten voorkomen belooft een gezellige» avond. Voor liet herh'liugs onderwijs sch'jnt heer weinig animo te bestaan. In de wijken A. en B. volgen slechts 12 leerlingen dat onderwijs. Jammer genoeg, dat zoovele», die tijd in overvloed hebben, die schoone gele genheid om bijna kosteloos degelijk onderwijs te genieten, nutteloos laten passceren. Deze week overleed te Tilburg Mej. Adriana Stael, het laatst in onze gemeente gewoond hebbend lid der familie Stael, welke familie drie burgemeesters aan Dussen schonk en door wier rijke giften de parochie's Dussen en Maria-Polder in het bezit zijn gekomen der liefdegestichten, die reeds jaren zo.» zegenrijk voor de gemeente werken lieden had onder veel deelneming de uitvaart cn begrafenis plaats van den te Rotterdam verdronken schippersknecht J. Vermeulen, wiens lijk Woensdag j 1. naar hier werd overgebracht. GENDEREN. J. L. Woensdag vierde de Heer Braams, hoofd der openbare school alhier, wijn 25-jarig ambtsjubileum. Aan blijken van belangstelling heeft het den jubilaris dien dag niet ontbroken. Velen waren gekomen om hem hunne gelukwenschen aan te bieden. Namens de leerlingen en oudleerlingen zijner school, de kweeklingen en oud-kweekelingen der Rijks-Normaal- school, en dc onderwijzers in het arrondis sement Heusden werden den jubilaris keurige geschenken aangeboden. Zij toonden op on- dubbe'zinnige wijze, hoe zeer zij den heer Braams achten, en hoe zij zijn werken en verdiensten op prijs stellen. En werkelijk, de heer B. heeft dit ten- volle verdiend. Hij heeft zich steeds geheel voor anderen gegeven. Moge het hem daarom gegeven zijn, nog tal van jaren werkzaam te zijn, èn voor zijne school, èn voor zijne gemeente, èn voor de Rijks-Normaallessen te Heusden. Moesten wij hier nog steeds een orgel in de Herv. kerk missen, het is te verwachten dat hierin binnen niet al te langen tijd verandering zal komen. De pogingen, die daartoe reeds eenige tijd in 't werk werden, gesteld door eenige geachte ingezetenen, schijnen met succes bekroond te zullen worden LAND VAN HEUSDEN EN ALTEN A Het droge weer der laatste dagen komt den landbouw zeer te stade, èn voor het rooien en verzenden der bieten èn voor de overige werkzaamheden in hel landbouwbedrijf. Maakte de regen het eenigen tijd geleden onmogelijk om eenige werkzaamheden op het veld te verrichten, nu is men allerwegen bezig het land om te ploegen en met win terkoren te bezaaien, waarvoor het dan ook meer dan tijd is geworden. MEEUWEN. Heeft de heer Verhagen uit Heusden hier reeds een groote uitgestrektheid weiland in boomgaard herschapen, thans is men bezig om nog andere stukken bouw en weiland aan de reeds aangelegde boom gaarden toe te voegen. Velen vinden hier werk, en dat zal nog wel eenigen tijd duren, aangezien groote stukken twee- soms drie diep gespit moeten worden. Zoo zijn nu velen in de gelegenheid een goed dagloon te verdienen, want de Heer Verhagen betaalt zijn werkvolk goed. Het ware te wenschen, dat in dit opzicht het voorbeeld van den heer Heer Verhagen wat meer navolging vond. BABï LONIËN BROEK. Is een albino, dat is een geheel wit exemplaar met roode oogen ouder de viervoetige dieren nu niet meer zoo'n groote zeldzaamheid, in de vogelwereld komen zij veel minder voor. Toch houd zich zoo'n diertje hier reeds eenigen tijd op in de nabijheid van de herberg van den heer D. Vlok u. 1. een witte botvink. Door verscheiden personen is hij reeds op gemerkt op den weg van daar naar Eethen. GIESEN. Deze week is het herhalings- onderwijs van don cursus 1908/1904 aan gevangen met 11 leerlingen. Vergeleken met andere gemeenten, waar «ich een veel kleiner aantaj deelnemers had aangemeld, mag de belangstelling in dat ouderwijs hier nog al groot genoemd worden. V RIJ HOE VEN-CAPPEL, 6 «Nov. A. s. Zondag hopen de heer C. Vos en echtge- noote den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar door den huwelijksband wer den vereenigd. liet jubilé zal door familie omstandigheden niet gevierd wordenaan- bewijzen van belangstelling zal het hun niet ontbreken. Uit achting zullen zijne 70 knechts een flink cadeau den jubilarissen aanbieden wel eeu bewijs van goede ver standhouding tussckeu patroon en werkman die ten huidigeu dage dikwijls zooveel te wenschen overlaat. -- wt •Ven. ..reeder wordende Alpenge- aaca WAALWIJK, 5 Nov. 1903. Ondanks het gunstige najaaraweder viel de heden gehouden jaarmarkt geen bijzonder druk bezoek ten deel. Noclithans was de aau* oer vuii hoornvee belangrijk un dc handel vlug. Kalfbecstcn f 160 a f '240 Dito vaarzen f 140 a f 2.10 Jorge varkens aangevoerd 155 stuks, verkoehl van f .'3.50 a f 7.— Ter botermarkt afgeslagen cn verkocht 805 kg. van 1.09 k 1 1.19 per kg. Eieren 5'/a 7'/a cent per 3tuk. Ofschoon iu den loop dezer week niet onbelangrijke p.irtijer huiden in de tweede hand werden afgedaan zijn niet te min de zaken in huiden over het algemeen niet bijzonder levendig. Voornamelijk goede Sa- laderos zijn prijshoudend, terwijl daaren tegen 2de soort winterhuiden wel tegen ietwat lagere prijzen werden afgegeven. Voor leder vooral prima zwaar bestaat goede vraag terwijl de prijzen hun standpunt blijven handhaven. Ook lichte soorten "inden gereede koopers. Schors en vreemde looi- middelen blijven stationnair. DUSSEN, 6 Nov. Boterprijs per K.G. van f 1.14 1.44. Middel- markt f 1.32 Aanvoer 49 K.G. Eieren f 1.50 de 26 stuks. WAALWIJK. GEBORENPetronella d. v. C. F. Verhulst en M. Henkelman. Catharina Petronella d. v J. v. Helvoirt en A. M. v. Daalen. Cornelia Maria d. v. P. Trommelen ^n A. Kuijs. Marius Johan Antonius z. v. F. Leen heers en A. J. van Kuik. Cornelis Henricus Johannes Maria z. v. C. J. v. Wijck en L. J. Dekkers HUW.-AANGIFTEJ. van Riel j.m. 19 j. en M. C. Missot j.d. 20 j. VRIJHOEVEN—CAPPEL. Maand October. GEBORENCornelia Johanna d. v. A. Timmer mans en VV. Klijn. OVERLEDEN I'ieter Brinessen 6 in. z. v. D. Zijlmans en P. C. van S&Dten. op 5 November. A. V. te Baardwijk, overtr. veldpol. 1' 3 of 2 d. J. B. te Vlijmen, overtr. alsvoor, 4 of 2 d. J. M. J. H. Baardwijk, overtr. alsvoor, f 3 of2 d. M. B. te alsvoor, overtr. alsvoor f 0.50 of 1 d. F. d. N. ie 's Bosch, hazardspel f 10 of 5 d. A. Z. te Tilburg, openb. dronkenschap f 2 of 2 d. P. B. huisvr. v. P. K. te Capelle, overtr. drankwet f5 of 5 d. J. v. S. te Waalwijk, openb. dronkenschap 2 ra. f 2 of 2 m. 2 d, P. N. te Nieuwkuik, overtr. prov. regl. flofld. A. O. T. W. S. C. B. J. B. N. d. B. N. v. B. J. v. B. en P. M. allen te Nieuwkuik, overt, pol. verord. ieder f 3 of 1 d. J. C. W. te Waspik, overtr. pol. verord. 1 1 of 1 d. A. L. te Kaatshuevel, overtr. veldpol. f 6 of 3 d. J. W. te Sprang, overtr. prov. regl. f 3 of 1 d. A. R. to Moergestel, overtr. veldpol. f 3 of L d. J. B. te Capelle. overtr. alsvoor f 2 of 1 d. W. J. VV. te üisterwijk, overtr. prov. regl. f3 of 1 d. Th. E. te alsvoor, overtr. alsvoor f 1 of 1 d. A. G. K. te Capelle, overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. C. J. te idem, overtr alsvoor f 0.50 of 1 d. J. H. J. K. te Drunen, overtr. pol. verord. f 6 of 1 d. M. S. te Kaatheuvel, overtr. prov. regl, f 1 of 1 d. G. VV. V. te Waal wijk, dronkenschap f 3 of 2 d. B. v. d. B. te Tilburg, dronkeuschap f2 of 2 d. A. V. te Besoijeu, overtr. pol. verord. f 6 of 1 d. M. v. d. K. te alsvoor. overtr. en boete alsvoor. W. S. te Kaatsheuvel, overtr. leerpl.wet f 3 of 3 d. P. K. te alsvoor, overtr. alsvoor f 0.50 of 1 d. P. B. te Sprang, overtr. alsvoor f 3 of 3 d. ALPEN 7 Febr. Nevel ik haat je De oude Homerus had gelijk toen hij van je zong De Zuidenwind giet nevel op der bergen toppen, den roover meer tot nut dan ooit de middernacht, dewijl die mist het oog geen steenworp ver doet strekken.'" Hoor je 't Jij beut de vijaud van alle fatsoenlijke menschen, de aartsvijand van reizigers en de aartsvijand van hen, die ran Zwitsersche gezichten willen genieten. Heb je me voorheen niet genoeg geplaagd toen je voor m'n oog den Pilatus en den Rigi wegkaaptet en mijn Dom van Milaan in eene vunzige lijkwade huldet Moest je me toen zoó dicht bij den leeuw van Thor- waldsen gedenkstuk voor lioogen Zxit- serschen heldenmoed brengen, dat hij, blijven liggend mij gemakkelijk den neus kon afbijten Gun je me nu weer niet den blik op Lucern's mooie, snelle Reus met haar vele oude bruggen cn haar duizenden jonge, wiegelende en duikende eenden eu water hoenders Jij bent de schuld dat de Génestet's boutade ,/0 land van mest en mist, van vuile» kouden regen „doorsijperd stukke grond vol kille dauw en damp'' mij heden morgen op de lippen brandt en ik ze der Schweiz wil toeduwen. Onrecht bekennen kost meestal moeite maar ik ben je eerherstel schuldig en ik doe het gaarne. Voor heden heb je noch Homerus', noch de Génestet's, noch mijne boutade verdiend. Je wilden me alleen het gezicht op je spele en stoeien met het zonlicht gunnen, je trok je terug en ontrolde daardoor telkens Lezer vorder je van een mensch die deu Gotthard doorstroomende en zijn reis op 't papier brengt de beschrijving van de Alpen. Natuurlijk! Zoo? Natuurlijk? Vorder je ook een beschrijving van de menschen dc planten dc huizen Neen, dat niet want du cene mensch is anders dan de andere de planten bestaan elkaar vaak niet eens in den tienden graad, paleizen zijn andere huizen dan hutten. Daar heb ik je. Zouden alle. Alpenkruinen van eeu stof en snit zijn Ge geeft toe dat in de Fransche revolutie de persoonlijkheid krachtiger op den voor grond trad dan onder het aneien régime en het onmogelijke is de, Fransche van 1789 te beschrijven en ge zoudl de Alpen kinderen geboren bij de botsingen der elementen, opgeschoven bij de verschuivingen der ijszeeën ophuppelend bij de melodie der uitbarstingen en gemassregelt door bande- looze natuurkrachten beschreven willen zien Van een beeldend kunstenaar vraagt gij niet meer dan dat hij u schetst, etst, penseelt of beeldhoud tot één Alpenkruin. Wilt ge nu van eeu schrijver eeu kiekjesman maken Ge zijt onbillijk. Ge erkent uw onrecht en geeft toe dat hij oin de indrukken op te vangen en in schrift te brengen die spitse Alpennaalden louter arenden- en giereuhorsten, Alpen ruggen in sneeuwhermelijn gedoscht, glans- groene pijnen, dofgroene eiken, spiegelende ijskegels- en blanke watervallen, schilder achtige dorpjes met hun rijzige to reus en arme herdershutten, wier grondvlak de stei le rots is, rozend zonlicht en grauwend edelweis dooi zwerfblokken stoeiende stroom pjes en bladstille meren maken, honderd zielen moest hebben. Denk u daarenboven in dat hij op zijn Alpensneltreinreis van volle vier uren twin tig minuten lang door den Gotthard cirkelt nu eens over rotskloven glijdt waar de waterstofjes door den 30 meter hoogen Reussval opgedwarreld hem tegenspatten dan weer door bergwanden breekt waar zijn thermometer bij de daad rijst, nu eens het panorama hoog boven zijn kruin dan weer onder geheel ander licht en schaduw aan zijn voeten aanschouwt, hier de Alpen rivieren naar het Noorden, daar naar het Zuiden ziet stuiven en gij hebt, erkent hij eerlijk zijn onvermogen dit te beschrijven, een „vergeven" reeds gesproken. Hier is slechts één kunstenaar, Hij die de bergen grondvestte. ltOLDUC. v. G. Buiten verantwoordelijkheid der Relactie. Mijnheer de Redacteur. De loopende geruchten over den bouw van een nieuw post- en telegraafkantoor, geven ons aanleiding langs dezen weg den Heeren van ons Gemeentebestuur nadrukkelijk aan te bevelen, deze gunstige gelegenheid om de gemeente te verfraaien, haarfi- nantieel voordeel te betrachten, en tot gemak der inwoners werkzaam te zijn niet ongebruikt te laten passeereu. Ziehier ons idee dat we bescheiden maar vriendelijk-dringend ter overweging aan bieden. „De gemeente richte het thans bestaande post- en telegraafkantoor in voor Raadhuis, en verkoope ons oude en bouwvallige Raad huis aan het Rijk, voor de bouw van een nieuw post- en telegraafkantoor." Wie zijn nu onder de leden van ons Gemeentebestuur de energieke mannen die dat zaakje aanpakken, onverwijld aau de orde brengeu Wij zeggen onverwijld waut met het oog op audere ouderhandelingen dringt de tijd. Tot verfraaiing onzer gemeente zal ons voorstel zeker dienstig zijn. Finantieel voordeel door den verkoop van ons oude Raadhuis zal dit plan zeker bren gen, omdat de kosten van verbouwing van het postkantoor tot Raadhuis meer dan ge dekt zullen worden door den verkoop van het oude Raadhuis. Behalve dit finantieel voordeel, zullen onze Waa'.wijkers bovendien in de toekomst minder gevaar loopen, verhooging van belasting te zien, die onmogelijk kan uitblijven als de gemeente zich zonder compensatie de inkomsten van verbuur van postkantoor en maréchaussee-kazerne ont trokken ziet en na korter of langer tijd toch nog genoodzaakt zal zijn een nieuw Raad huis te bouwen. En dat een dergelijke regeling tot gemak der inwoners moet dienen zal wel niemand betwisten. Indien slechts eenigszins moge lijk moet liet post- en telegraafkantoor op de Markt, in het centrum van Waal wijk blijven. Dat het Gemeentebestuur, met onzen ijverigen Burgemeester aan het hoofd, deze gelegenheid om werkelijk iet* goeds tot stand te brengen, niet laten passeeren. A. en B. Vrijhoeven—Cappel 4 November 1903. Mijnheer de Redacteur U zult mij een genoe en doen, door mij eeue plaats in uw blad te willen afstaau, teo einde het laatste raadsverslag, van uw ver— slaggever, een weinig op te helderen. Doch alvorens tot opheldering over te gaan, dieut mij eene vraag van het hart, en welWaarvoor dieut een verslaggever, bij het opmaken van verslagen van vergaderingen Om wereldkundig te maken, datgene wat werkelijk bebaudeld is iu de vergadering, en de heeren leden van den raad d i e woorden maar ook geen andere te laten zeggen, dan door hen gebezigd zijn, of om de gcheele vergaderiog legen wil en dank in een be lachelijk daglicht te stellen Van dit laatste had he.t jongste raadverslag van uw ver- laggever al zeer veelterwijl ik zeker ben, dat het ook uwe bedoeling zal zijn, om raadsverslagen op te maken, in den zin, zooals door mij in het eerste gedeelte van mijn vraag is neergelegd. Ofschoon het vorige raadsverslag ook niet voldoende bevredigde, beschouwde ik het echter als eerste werk van een nieuweling in het vak en natuurlijk moet men, uitgaande van het spreekwoord, dat alle begin moeilijk is (uw verslaggever zal dat toe moeten ge ven) ook eeu weinig cousideratie hebben, doch wanneer men iemand wil critiseeren zooals uw verslaggever in zijn laatste verslag mij persoonlijk gedaan heeft, dan toout men op de hoogte ie zijn, om repliek af te wach ten, want anders waagt men zich uiet aan critiek, vind ik, of moet ik veronderstellen, dat U er verslaggevers op nahoudt, die wederom hunne secretarissen hebben, die de zaken voor huu klaarmaken en dus de verslaggever niet toerekenbaar zou zijn," voor zijn aanmerkingen. Ik moet tevens dit nog opmerken, dat uw verslaggever te Vrijhoeven- Cappel, in deu tijd van 19 dagen vorderin gen gemaakt heeft, want wist hij in de ver gadering vau 9 Oct. blijkbaar niet, wat af en overschrijving beleekende, getuige punt 3 van zijn verslag en scheen hij ook niet de gemeentewet te kennen getuige punt 4 van hetzelfde verslag, waarbij hij een raadslid zijn ontslag laat vragen (zie art 18 Gemeentewet) thans is hij reeds duchtig de gemeentewet machtig, getuige zijn in verband brenging van mijne woorden, met Artikel 254 gemeente wet. Maar M. de R. het is toch zeker niet stel selmatig, dat mijne woorden verkeerd moesten uitgelegd worden doch straks hierover meer. Om nu op het verslag van 1.1. 28 October terug te komen wensch ik even aan te stip pen, dat hij niet zuiver heeft weergegeven, wat' behandeld, en wat door verschil lende heeren gezegd is. Ik wil zoo veel in mijn geheugen is, het verslag geven van de vergadering zooals zij werkelijk gehouden is door onzen Voorzitter, die door uwen ver slaggever eenvoudig is genegeerd. VERGADERING VAN DEN RAAD op 28 October. Tegenwoordig enz. Voorzitter enz. Na voorlezing van de notulen]der vorige.ver gadering worden deze goedgekeurd. Ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen is een afschrift van H. H. Ged. Staten van Noord—Brabant, houdende goedkeuring ge meente rekening over 1902. Aangenomen voor kenniigeving. Als nu wordt overgegaan tot de behande ling der begr. 1904. De Voorzitter vraagt of er door iemand 't woord verlangd wordt over dealgemeeue strekking der begrooting; door niemand het woord verlangd wordende, wordt overgegaan, tot de behandeling der artikelen, te beginnen met de Uitgaven.— Hoofdstuk I en II worden zonder aanmer king goedgekeurd. Bij art. I van Hoofst. III licht de Voor zitter deze post toe n.l. dat met het oog op verharden van den weg met keislag, deze post verhoogd zal moeten wordeD. Geen der Heeren verlangt het woord. Bij art. 3a (onderhoud van vaart, haven en Kaai) uitgetrokken op een bedrag van f 400 zegt de voorzitter dat deze post is verhoogd met het oog op de uitdieping van de haven, die 't volgend jaar geschieden zal. De heer Heijmans, vermeent, dat door het uitbaggeren der havenjdoor den Heer A. C. Oerlemaus (niet gezegd zoon des wethou ders) dit is er door uwe verslaggever moge lijk ingelast, ter bijzetting van kracht vol doende grond uit de haven zal zijn genomen. De Voorzitter geeft te kennen, dat het te belachelijk is om 100 kub.meter voldoende te noemen, daar er 1200 A 2000 kub. meter uitgebaggerd moet worden. Het lid van der Waals, hoopt dat die post behouden blijft, waar het de plicht is van den Raad om de haven zoo te maken, dat zij bevaar baar is voor de scheepvaart, wat tot nog toe het geval niet is, liet is een algemeen belang, een bron van inkomsten voor de gemeente. Dat ze niet bevaarbaar is, ge tuige een onderhoud, dat hij had in tegen woordigheid van deu Voorzitter, met een schipper, welke zeide, hij voor 't eerst, maar ook voor 't laatst in de haven te Labbegat was, om reden zijn schip lek was geworden, op de hoogten die zich in de haven be vinden. De Voorzitter zegt het volkomen eens te zijn, met deu heer van der Waals, dat het terecht gezegd een algemeen gemeentebelang is en daarom den Raad voorstelt tot uit dieping der haven over te gaan. De heer Oerlemans weerlegt het lid Heij mans en zegt, dat het een groote last is, voor de schippers, daar de haven bijna niet meer te bevaren is, vanaf de schoeiing tot even voorbij de kleine oude straat. Hij noemt het jongste feit op, nl. dat de vorige week drie schepen 2 dagen hebben vastge zeten en dat eene uitdieping van 25 cm. schade of geen gevaar voor iustorting der kaden kan veroorzaken. Het lid Heijmans antwoordt den heer Oerlemans en zegt de kaden er buiten te zullen laten, doch met het oog op de opening vau den Nieuwen Maasmond in he t volgend jaar, acht hij de uitdieping onnoodig en stelt voor die post te verminderen eu de uitdieping tot eene volgende begrooting te verdagen. De Voorzitter antwoordt dat die opening nog lang niet zeker is, dat het werk nog niet aaubesteed is, zoodat daar uiet op gewacht kan worden. Het lid Oerlemans zegt, dat hij van ge voelen verschilt met den heer Heijmans,'dat er met de opening van den Nieuwen Maas mond, met een gewoon tij, dat is zonder krachtige westenwind, bij hoogwater, meet of liever gezegd hooger tij in de haven zou komen eu daarom met zijn voorstel van eeu jaar uitstel niet kan medegaan. De heer Heijmans vraagt, wanneer alle gelden voor de uitdieping van de haven gebruikt worden, waaruit de kosten moeten bestreden worden, van eventueeie instorting der schoeiing. De Voorzitter antwoordt dat er nog voldoende geldeu aanwezig zijn, om wanneer dit ongeval zich mocht voordoeu, dat de kosten daarvan uit de begrootings- post van onvoorziene en andere posten van uitgaaf bestreden kunnen worden. Het lid Van der Schans merkt op, dat naar aanleiding van Art. 254 gemeentewet, de uitgaven voor gemeentewerken, met de inkomsten in evenredigheid moeten zijn. De Voorzitter brengt het Voorstel Heijmans in omvraag, hetwelk met 4 tegen 2 stemmen verworpen wordt, voor de heereu Heijmans en Voor de Poorte. De verdere artikelen vau dit Hoofdstuk zoomede hoofdstuk IV, V en art. 15 van hoofdstuk VI worden zonder aanmerkiug goedgekeurd. Bij art. 6 van hoofdstuk VI kosten van instandhouding van schoollokalen en onder- wijzerswoning zegt de Voorzitter dat deze post is verhoogd, met het oog op de her stelling der privaten. De heer Voor de Poorte vraagt het woord. Het is zegt hij, nu een paar jaar al geleden dat de hoofdelijke omslag met f 300 is verhoogd, zooals toen gezegd was, voor het n aken van brandputten, voor straatver lichting en het aanschaffen van nieuwe school banken, van dat alles is nog niets gekomen. De Voorzitter zegt dat de heer Voor de Poorte verkeerd is ingelicht en de zaak vooruitloopt en dat het beweerde van be doelden heer met dit artikel niets te maken heeft. Dit art. wordt onveranderd aange nomen. Bij art. 8 van dat Hoofdstuk, kosten van het aanschaffen en onderhouden van »chool- meubelen tot een bedrag van f 150 De Voorzitter merkt aan, dat het door den heer Voor de Poorte bedoelde artikel is gekomen en dat art. is verhoogd met f 120 met het oog op de herstelling en vernieuwing der schoolbanken, hij geeft te kennen dat het dus duidelijk is, dat de Heer Voor de Poorte heeft gefaald. Daarna wordt het artikel aangenomen. Al de artikelen van dit hoofdstuk, alsmede de hoofdst. VII en VIII van de uitgaven en al de hoofdstukken van de inkomsten wor den zonder aanmerking goedgekeurd en de begrooting daarna met algemeene stemmen vastgesteld. U zult toe moeten stemmen, Geachte Heer Redacteur, dat dit verslag er meer naar een fatsoenlijk raadsverslag uitziet, als dat van uw verslaggever waarmede hij lauweren meende .te behalen. Nu, voor 't oogenblik heeft hij ze behaald, ik ben er overtuigd van, maar ook slechts voor 't oogenblik want ik wil thans uwen verslaggever duidelijk maken, waarom ik sprak van bron van in— komsteu. Ik doelde op de vele werkzaam heden en het drukke verkeer die de haven meebrengt. Laat hem eens naar Labbegat gaan en hij zal zien, dat er niet zelden 4 A 5 schepen ter lossing en lading liggen, dit lossen en laden vereischt'werkkrachten; voor een groot gedeelte worden die uit de ge meente geuom o; ook de neringdoenden uit onze gemeente worden gebaat door die be drijvigheid, wijl de schippers veel levensbe hoeften uit onze gemeente betrekken. Is dit dan te veel van mij gezegd, wanneer ik zeide, dat de haven een bron van inkomsten was voor onze gemeente of wil uw ver slaggever hebben, dat ik de havengelden zou willen zien storten In de kas der ge meente, en de haven als stiefkind behandelen eu voor andere doeleindeu aan te wenden dan waar ze volgens de gemeentewet ge bruikt moet worden Ik tart uw verslaggever uit, of hij ook maar eenigszins mijn verslag van de raadsvergadering kan weerleggen, want het is de zuivere waarheid en niets dan de waarheid eu daardoor is het publiek, dat het verslag in de couranteu leest gebaat, en niet met eeue op de mouwspellerij. Dit verslag geeft een juiste kijk op de zaken. Bij voorbaat mijn dank betuigd te hebben voor de verleen Je plaatsruimte heb ik de eer mij te noemen. Hoogachtend, M. J. VAN DER WAALS. Lid van den Gemeenteraad te Vrijhoeven—Cappel. Wij vestigen de aandacht van inzenders van ingezonden stukken die betrekking hebben op, of critiek uitoefenen op artikelen, mededeelingen, verslagen of berichten onzer medewerkers bjerich't-of verslagevers er op dat die stukken geregeld eerst ter visie aan hen worden toegezonden, opdat zij daarop desverlangd, direct van antwoord kunuen dienen. Dit journalistiek gebruik wenschen ook wij te handhaven, vele inzenders schijnen dit niet te weten, daarom zij 't hier, nogmaals duidelijk her haald, bovenstaand stuk kwam te laat in om zulks thans nog te doen, doch voortaan blijven die dan een nummer liggen. Red. E. v. h. Z. is de geluksaankondiging van Samuel Heok- scüer senr. in Hamburg welke zich in dit Dommer van onze courant bev'ndt. Dit huis heelt zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek ge wonnen bedragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aaubevelen op deze advertentie acht te geven.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 6