BUITENLAND. Frankrijk. Rusland en Japan. BINNENLAND. V s I,Vl ic P« vt I •e u Vi te Sf E w V< ,hi al g' n d h *dschotcl vorm- .acussie werd omtrent net volgende voorstel _ien >VereinDeutscher Gerber' u openbare vergadering besluit .en dadelijk in werking tredende .jiooging der lederpriizen en wel oor zoolleer en vache in nalve huiden 5 M. Cruupons van zoolleer, vache en riemen. leer 10 Zuolleerafval en Yachelieesen 3 Vachehalzen 5 Tuigleer 5 Kiuidsleer en kipe 5 allee per centenaar. Uhroomrundsleer, box calf en chrevaux 5 niug per vierkante voet. ineens wordt er bij dit besluit toe- d, door dat deze prijsverhooging vouding tusschen de prijzen van 1 en product nog in 't geheel zooals ze wezen moet en dat 'isverhoogingen in de naaste 'zakelijk zullen zijn, wanneer tegen alle vooruitzichten gen op de voornaamste io:nten der wereld aan- en daardoor de prijs Sr wordt. p te richten kartel genomen waarin het c geacht als eenigc ne hulp tegen den on- f der lederindustrie om ïogelijke aaneensluiting ■pikanten te verkrijgen, jor de vorming van een als een geschikt middel bL l het bereiken van dit doel en er v*rdt besloten om deze po gingen geldelijk te ondersteunen. Voorts wordt nog het volgend voorstel aangenomen De door den >Verein Deutscher Ger ber* gehouden vergadering richt aan al le fabrikanten het dringende verzoek zich bij veilingen van 't opdrijven en op bieden der prijzen te onthouden, waar door de prijzen der grondstof onmatig omhoog gevoerd worden en zulk een hoogte bereiken dat de prijs van 't g,ro- duct zelfs door aanzienlijke verhooging der leerprijzen niet meer met den prijs der ruwe waar in overeenstemming kan gebracht worden. Een inkrimping van het bedrijf is daarom op 't oogenblik in 't belang van iederen fabrikant afzon derlijk en van de geheele lederindustrie in 't algemeen en al haar belanghebben den dringend aan te bevelen. Verder moet men cr naar streven, dat de fa brikanten op de plaatsen waarvan 't meeste do ruwe waar betrokken wordt, met de in aanmerking komende concu- renten vóór 't houden der veiling 't met lkaar eens worden. Ten slotte werd met algemeene stammen op één na een resolutie aange- noi .ien, waarin aan de regeering ver zool' wordt om de in 't nieuwe Duitsche tarie f voorkomende rechten op looistoffen en 'Éxtracten weer geheel af tc schaffen. L. I. De Fransche Senaat heeft thans den nekslag toegebracht aan het katholiek middelbaar onderwijs. Dat mag absoluut ia Frankrijk, niet meer worden gegeven. Het is ook zoo brutaal onrechtvaardig, zoo droevig onbeschaamd. Aan menschen, die examen gedaan hebben die aau alle eischen voldoen, wordt het diploma eenvoudig afgenomen, omdat zij religieus ziju. „Dag Yan verwoesting roept de overigens volstrekt nikt godsdienstige „Figaro" uit, en hij gaat voort: „Het anti-clericalisme is geen program meer voor onze wetgevende vergaderingen, zelfs geen hartstocht, het is een sport geworden, of liever een soort van waanzin, van geestelijke verstomping 1 „Na de niet—goedgekeurde congregaties vernietigt men met een amendement van 'n paar woorden, de goedgekeurde morgen is het de beurt aan de Broeders der Christelijke Leerling (het lager onderwijs). Het is in den Senaat beloofd. En overmorgen gaat Combes de scheiding van Kerk cn Staat vragen. Hij krijgt er alles door wat hij wil, mits hij priesters te verslinden geve aan zijn pa pen-vretende meerderheid 1 Waar moet dat heen in Fraukrijk CoinLes en trawanten voeren hun hoogste triomf als de laatste priester, monnik of kloosterzuster op de meest onrechtvaardige wijze uit Frankrijk zal zijn gebannen Maar zal het zoover mogen komen Of Japan nu toch weer de oorlog met Rusland wil P Omstreeks 30U Jajmr.sche officieren en soldalen zijn uit Chinu naar hun laud terug gekeerd. Het Japansche blad „Nagasaki Sjimpoe" meldt dat een Japunseli smaldeel van twaalf schepen met onbekende bestemming ia zee gestoken is. En het Russische telegrammen bureau heeft een bericht uit Tokio ontvangen, volgens hetwelk daar gezegd wordt, dat Japansche oorlogsschepen de Russische oorlogsschepen Tsesarewitsj en Bajan (die naar Port Arthur onderweg zijn) tegemoet gaan, om de ver- eeuiging van die Russische schepen met het smaldeel te Port Arthur te verhinderen. Dat zou niet minder dan een oorlogsdaad wezen. Maar ot 't waar is? WAALWIJK, 25 Nov 1908. Benoeming. Thaus is de heer G. Pulles officieel benoemd tot directeur van van Gend Loos te Boxtel met ingang van 1 December a.s. Onze berichten daaromtrent waren dus zeer juist. Dr. Poels. In de Maandagavond gehouden vergadering van G. en W. werd den leden door den president de verrassende mededeeling gedaan dat blijkens schrijven aan den moderatorde Z.Eerw. Zeergel. Dr. H. Poels te Venraaij lid der bijbelcommissie zich bereid heeft verklaard, voor G. en W. alhier op te treden alvorens hij naar het buitenland vertrekt. Deze lezing waarvan de datum nog niet juist is bepaald waarschijnlijk begin Januari zal enkel en a 11 e o n toegankelijk zijn voor leden, eere- en buitengewone leden van G. en W. ook niet voor geintróduceerden. Zeer zeker zullen ook met de leden de buitengewone leden zeer op prijs stellen, in staat gesteld te zijn, met dezen jeugdigen, en hoogeu geleerde kennis te maken en eene lezing van hem te hooren; 't is waarlijk een zeldzaam voorrecht. Prysultdeeling teekensshool. Gisterenavond ten 7 uur had op de teekenschool alhier de plechtige prijsuitdeeling plaats over de cursus 1902/03. Behalve de aanwezigheid der commissie, de heeren Jud. Timmermans Wz. A. Ver- bunt, Jas. van Riel en Jan Baijens, is het ons een groot genoegen mede te kuunen doelen, dat de plechtigheid werd vereerd met de tegenwoordigheid van den burgemees ter den EdelAcht. heer K. A. M. ridder de der Schueren met den secretaris den Liempt, die zelf alle van heer F. W. van prijzen uitreikte. De prijzen bestaande uit diploma's, medailles, pa9serdoozen, waterpassen en andere nuttig*. voorwerpen, lagen op een tafel uitgespreid. De Voorzitter der commissie de heer Jud. Timmerman! Wzn. nam list woord en zeide ongeveer als volgt Jongelui Met blijde verwachting hebt Ge zeer zeker dezen avond tegemoet gezien, een avond waarop ge zult ervaren de belangstelling die Waalwijk stelt in het teekenonderwijs, de waaideeriug uwer vor deringen tevensop dezen avond zullen U worden uitgereikt, de in den vorigen cursus behaalde prijzen en medailles. I» dit voor u belangrijk, ook is 't dit voor heeren onderwijzersde heeren leeraren plukken heden als 't ware de vrucht van hun arbeid in den ijver en toewijding bij de leerlingen en de belooningen hun door handen van den geachten burgemeester uitgereikt. Is het van "belang voor de onderwijzers, niet minder is het zulks voor de commissie, die ziet, hoezeer door u het onderwijs wordt op prijs gesteld en vorderingen zijn gemaakt, die in dezen cursus worden voortgezet; ten slotte zal het allen duidelijk zijn, dat, waar het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door deu EdelAchtb. heer Burgemeester, zooveel belangstelt in de teekenschool, deze van veel beteekenis mag genoemd worden voor Waalwijk en omstreken. Dit alles moge voor hen, die prijzeu, medailles of diploma's hebben bekomen eene aansporing zijn om op het goede pad met ijver, moed en volharding voort te gaan en voor de anderen, die nog achterbleven, moge het strekken tot naijver, tot krachtdadige ambitie. Geachte burgemeester, ik behoef U niet meer te zeggen, met hoeveel genoegen de commissie u hier ziet, reeds geuoeg heb ik van die belangstelling doen blijken in 't geen ik heb gezegd, ik verzoek U daarom de prijzen le willen uitreiken. (Applaus). De Burgemeester Alvorens over te gaan tot het uitreiken der prijzen, mij welwillend door den voorzitter der commissie aangeboden en waaraan ik volgaarne voldoe, wensch ik eerst een woord van dank te brengen voor de loftuitingen mij gebrachtik sluit mij vol komen aan, noch kan en mag niet verder gaan, bij de woorden van hulde eu aanmoediging tot de jongelui en van lof tot de leeraren door den geachten president gesproken. Ik wil alleen dit nog zeggen, dat de leerlingen en de gemeente dank verschuldigd zijn aan de teekenachool-commissie, die met on vermoeiden ijver de belangen der teeken school behartigtaan hen dankt Ge den bloei en de belangstelling die de teeken school mag ondervinden, blijf hen daarvoor steeds dankbaar. Ik wil daaraan namens den raad en de gemeente een wensch verbinden, nl. dat de commissie met denzelfden ijver zal voort gaan en daarvan dezelfde vruchten zal blij ven plukken, [dan zal ook de teekenschool van Waalwijk in bloei en groei toenemen. (Applaus.) De burgemeester reikt daarna alle prijzen aan de winners uit, die daarvoor hunnen hartelijken dank betuigen. (De prijswinners hopen wij in een vol gend no, mee te deeleo, onze pogingen om ze nog heden te kr'jgen, waren tevergeefs.) De secretaris der commissie, de heer A. Verbunt merkte nog op, dat thans nu hij wederom het ambt vau secretaris heeft aan genomen, ook 't volgend jaar, op orde en trouw schoolbezoek streng cal worden gelet, dat register moet stipt worden bijgehouden. Ook heden was er aeu leerling, wien een prijs toekwam, maar wien hem, wegens wangedrag niet werd uitgereikt. De Voorzi'.ter zegt tot slot, waarna deze plechtigheid was afgeloopen en da leerlin gen voor dezeu avond vrij kregen De commissie is burgemeester en secre taris wel erkentelijk voor hunne belang stelling, vanavond evenals altijd iu de teekenschool betoond, de commissie recom mandeert dit onderwijs in uwe voortdurende aandacht cn belangstelling. (Bravo's.) Begrooting. In de laatste openbare vergadering is de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven van de gemeente Waalwijk voor het dienstjaar 1904 ingediend. Thans is die deu leden rondgeJeeld om in de eerstvolgende vergadering behandeld te worden. Wij outleeuen daar een en ander aan. Het aantal inwoners bedraagt 5054 tegen 't vorig jaar 5068. Inkomsten Hoofdstuk I. Ontvangsten wegens vroe gere diensten f2383.36s tegen f 1300 in 1903. Hoofdstuk II. Opbrengst belastingen. Opcenten grond en pers. belasting 5800 idem 't rorig jaar. H. O. 6500 tegen 6300 't vorig jaar. Hondenbelasting 275 tegen 300. Heffing van loouen enz. 4356.38 tegen 4256.38 (100 meer voor marktgelden) Dan komt eene nieuwe belasting de z.g. trottoirbelasting krachtens art. 240 i, en j. der gemeentewet, die zegt: bijzondere belastingen mogen worden ge heven. i wegens gebouwde eigendommen, die zelve of wier nanhoorighedeu aan de open bare straten of wegen der gemeente belenden, j wegens gebouwde eigendommen en hunne aanhoorigheden, die gelegen zijn iu bepaalde gedeelte der gemeente f 1500 (Hoe het Dag. Bestuur zich voorstelt die belasting te heffen hopen wij spoedig mee te deelen.) Belasting krachtens bijzondere wetten als schoolgeld enz. f 2325 tegen 2525 't vorig jaar. Opbrengst schoolgeld meer uitgebreid lager onderwijs f150 minder geraamd. Minder leerlingen? Lager gesteld? Verder opbrengst vergunuingen f 50 minder. Totaal 2e hoofdstuk belastingen f20756 tegen 19181.38 vorig jaar. Hoofdstuk lil. Gewone inkomsten 23150.65 tegen 18974.55. Inschrijvingen grootboek f 1915.10 tegen f 1600. Pachtsom 2050 tegen f 1775. Opbrengst gasfabriek f 17601 tegen f 14000. Uitkeeringen van het Rijk 9959.C5 idem het vorig jaar. Ontvangsten van verschillenden aard 5096.50 tegen 5017 Totaal der Inkomsten f 60262.58. Uitgaven. Hoofdstuk I. Bezoldigingen euz. 7327 tegen f 7080 hieronder f 200 meer voor ambt. ter secretarie f 50 meer voor den wijkmeester. Hoofdstuk II. Kosten van huur, bureau behoeften enz. 1007.50 tegen 1037.50. Vervalleu poet voor aanleggen en bijhouden Kiezerslijsten f50. Hoofdstuk III. Kusten aanleggen en ondeihouden wegen en inrichtingen f19015 tegen f17360. Kunstwegen, straten f 1100 tegen f1500. Kosten gasfabriek f 16655 tegen f 14200. Hoofdstuk IV. Onderhoud gemeente- eigendommeu f1160 tegen f1105. Onder houd gemeentehuis f125 tegen f 100. Ka zerne en wachtkamers f175 tegen f100. Onderhoud Postkantoor en Teekenschool, ieder f50 tegen f100. Verbetering ge meentegronden of ontginning f 50 tegen f 28. Hoofdstuk V. Renten en aflossingen f 10803.75 tegen f 9046.25. Rente van geldleeningen 1 6227.50 tegen f 5470. Af lossingen f4500 tegen f3500. Hoofdstuk VI. Kosten van onderwijs tn Armwezen f 17845.53 tegen f 17068.65. Onderwijs 11116.50 tegen 10642, waarvan jaarwedden onderwijzers f 8175 tegen f7800. waarvan jaarwedden onderwijzers teeken school f 1275 tegen f 1100. Kosten van belooningen f 180 tegen f90. Armwezen f6825 tegen f6198. Gezondheidspolitie f404.03 tegen f 301,65. uieer f 177.38 voor aandeel gezondheidscommissie. Hoofdstuk VII. Uitgaven niet onder de vorige hoofdstukken behoorende 12524.67 legen f 1219,50. o.m. Nadeeligslot vorige re kening f 1184,17. Hoofdstuk VIII. Onvoorziene uitgaven, vorig jaar f 100 tegen f150. Voor posten waar niet genoegzaam is uitgetrokken, voor af- en overschrijvingen f629.12, tegen f500. 1903 1904. Inkomsten f 60262.58 55515.345. Uitgaven f 60262.58 54514.40. Vermoedelijk batig slot nihil, f 1000.945. De begrooting geeft o. i. niet veel rede nen tot op- of aanmerkingen, alleen staat onder hoofdstuk IV. art. 7 vroeger onder houd van gemeentebeplantingen f 100 thans voor gemeentebeplantingen en plantsoen f 100dus aan dit laatste zal ook de noodige zorg worden besteed, hoewel 't wel wonderlijk is dat nu niets meer is uitge trokken een troost ia 't, dat van die f 100 niet veel is besteed, zoodat thans 't grootste deel aan 't plantsoen ten goede kan komen. Dan kosten der gemeentereiniging f 600 We hopen, dat in navolging van den heer Baijens nog eens ter dege zal worden ge wezen op den uiterst slechten toestand der wegen in onze gemeente, aan welker reini ging o i. te weinig zorg wordt besteed, om dan ten slotte ons leedwezen uit te drukken, dat er nog niets is uitgetrokken voor een flinke urinoir, op of in den mtrrk van deu Markt, opdat bewoners vnn Kloos- terwert en andere omwonenden, niet zulk oen last van dat gebrek geregeld zouden moeten ondervinden. Kamers van Arbeid. Hedenmiddag ten 4'-/3 uur, zal de Kamer van Arbeid voor 't schoenmakersbedrijf eene spoedeischende algemeene vergadering houden Aan de orde 1 Vaststelling Rapport inzake gedwongen winkelnering en advies daaromtrent. 2 Behandeling van het voorloopige wels- ontwerp togen de geldelijke gevolgen van ziekte enz. ten einde advies daaromtrent uit te brengen. Ongeval. Verleden week had de timmerman L. A. alhier het ongeluk een zwaar stuk hout op zijn voet te krijgen, wat hem zeer veel pijn veroorzaakte. De docter constateerde dat een teen gebroken was. Verkooping. Gi lleren begonnen in 't hotel Verwiel de groote verkoopingen van de eigendommen tu kasteel van Onsenoord, welke een groot aantal belangstellenden lokten, 't eerst was de verkooping van boomen, heden het kas teel en landerijen. Noordbr. Mij. van Landbouw. In de algemeene vergadering der Noord- Brabantsche Maatschappij van landbouw, Maandag te 's-Hertogenbosch gehouden, is met groote meerderheid van stemmen beslo ten de statuten in den zin te wijzigen, zooals reeds twee jaren geleden in beginsel was goedgekeurd en bij wier aanneming thans de zekerheid kon worden gegeven dat van katholieke zijde de voortdurende pogin gen tot afbrokkeling der maatschappij zou worden gestaakt. l)e verandering betreft in hoofdzaak, de erkenniug van God, eigen dom en huiagezin voor het lidmaatschap verplichtecd te stellen en aan de afdeelin- gen de vrijheid te geven desverkiezende een adviseur te benoemen. De leiding der druk bezochte vergadering was iu handen van den heer G. J. van Poppel, voorzitter, landbouwer en burge meester van Gilze-Rijen, die met nadruk er op wees, dat er bij dezo voorstellen geen sprake was van een hernieuwde poging tot samensmelting met den Boerenbond, maar een zelfstandig voortbestaan der oude ge vestigde maatschappij beoogd werd, hetgeen volgens hem en vele andere afgevaardigden slechts op deze wijze mogelijk zou zijn. De heer Tiavaglino uit Oosterhout, be •tuurslid, verdedigde krachtig de aanneming. Het voorstel werd, nadat eenige leden erop gewezen hadden, dat geen behoorlijke toelichting was gegeven, eu deze zaak iu de afdeeliugen had besproken moete» wor den aangenomen met 34 tegen 7 stemmen. Bij eene aanvrage van f 800 van Ros»n- daal voor eene in 1904 te houden ten toonstelling zeide de voorzitter, dat daarop niet moet worden gerekend, want dat de olg. verg. met tentoonstelling te Oosterhout wordt gehouden. Da heer Travaglino vond het unfair, dat ltosendaal tegenover Oos terhout in 1904 eene tentoonstelling zou houden. Bij de regeling der cursussen wordt be paald dat het volgend jaar cursussen zullen worden gehouden in paardenkennis te Os- sendrechf, Steenbergen, Langstraat, Tilburg, Moergestel, en in runderkeunis te Wouw, Oosterhout en Boksmeer en indien er sub sidie dooi het rijk verleend wordt nog te Zevenbergen, Haarsteeg en Eindhoven. In dezelfde vergadering werd in plaats van den overleden secretaris benoemd de heer Daniëls hoofdcommies ter provinciale griffie. Mgr. II. A. Brouwers. Deken II. A. Brouwers, plebaan van St. Jan te 's-Bosch is door zijn Heiligheid den Paus benoemd tot geheim kamerheer. Een Interpellatie, Troelstra heeft deD minister van Justitie medegedeeld, dat hij de behandeling der begrooting van justitie de vraag zal stellen at tot vervolging zal worden overgegaan iu zake de Noord-Brabantsche Bank, de Min- drineti en de Wilhelmina-Trust-Maatsehappij en welke maatregelen hij heeft genomen of wenseht te nemen op het request vau den heer Raupp, tot vervolging van directeur eu commissarissen der N. Brab. Bank. V. Vee Uitvoer. De Minister heeft in September onzen gezant fo Berlijn opgedragen een krachtige poging bij de Duitsche regeering te doen, ten einde zoo mogelijk tot toelating van le vend v-ee uit Nederland te geraken. Ook Hr. Ms gezant is een opdracht ter zake verstrekt en is hem verzocht tot de Belgi sche regeering da vraag te richten of het niet mogelijk ware, nu ook in België zoo vele stemmen ten gunste daarvan opgaan, een nog ruimere openstelling der grenzen voor ons vee daar te lande toe te staan. Ook Hr. Ms. gezaut te Parijs werd uit- genoodigd stappen by de regeering aldaar te doen ter verkrijging van algeheele openstel, ling der Fransche grenzen voor Nederlandsoh fokvee. De resultaten dier pogingen wor- deu thans afgewacht. Benoemingen. Mgr. W. Van de Ven. bisschop van V Bosch, heeft benoemd tct pastoor te St.- Oedenrode den Weleerw. heer A. J. Van Erptot pr.sloor te Ooi en Porringen den Weleerw. heer J. W. Der Kinderentot kapelaan te St. Authonis den Weleerw. heer A. P. Hamerstot kapelaan te s-Bosch (II. Petrus) den Weleerw. heer A. J. Van den Brekeltot kapelaan te Raamsdonksveer den Eeiw. heer P. J. L. Goulmy, eu tot kapel un te Dussen den Eerw. hoer R. J Van Empel, de laatste twee priesters van het Seminarie. f Mr B. 0. T. II. Westenbeg. Mr. B. O. T. H. Westenberg, buitenge, woon gezant en gevolmachtigd minister vau Nederland te Kopie, is overleden. Do overledene bekleedde zijn post sinds 18 April 1877. St. Domingo. De gouverneur van Suriname heeft last gegeven tot uitzending van het pantserschip „l)e Ruyter" naar St. Domingo, in verband met de revolutie, die daar is uitgebroken. Opkomen in werkelijkon dienst Het ligt in do bedoeling van het Depar tement van Oorlog om alle hij de korpsen der bereden artillerie ingedeelde miliciens, in stede van in Maart eerst op 1 October van het jaar hunner inlijving in werkelijken dienst te stellen. Overreden Op het station Uitgeest is de conducteur Heijnnkdie even voor een trein passeerde, nog over de rails wilde loopen, overreden, met het noodlottig gevolg dat hij op de plaats doodbleef. Schipbreuk Schereningca. Zondagochtend vroeg werd van de pier te Scheveningen waargenomen, dat een schip op de kust komende van den kant van Kat wijk in nood was, op te maken uit de nood- seinen die van het vaartuig werden gegeven met flambouwen en door het verbranden van voorwerpen op dek Yan do pier werd on- middelijk de „Maatschappij Zeebad" ge waarschuwd, die dadelijk de reddiugsmaat- schappij en de politie waarschuwde. Weldra daagde de reddingsboot op. Van af de pier werden de vuurpijlen gebruikt, die doel troffen, terwijl de reddingsboot het schip kon naderen om de bemanning over te nemeu. Twaalf man, de geheele equipage, werden gered en op dé pier aangebracht. Een der geredden wat gewond aan het been en een aan den arm. Kort nadat de bemanning de boot ont ruimd had sloeg het gestrande schip uit elkaar. De o.erblijfselen steken boven water op korten afstand van do pier aan de zijde van het dorp. Het is gebleken te zijn een Oostenrijksche brak met hout geladen, ko- rasnde van Triëst en voert den naam van „Heuriëtte." De bemanning is voorloopig opgenomen in het Kurhaus. De Oostenrijksche gezant in Den Haag werd gewaarschuwd. Een aardig incident deed zich in den middag nog voor Op het wrak waren nog twee katten over gebleven, telkens brachten de golven stapels hout aan, tol dat eindelijk de balk, waarop de katten een schuilplaats bedden gezocht, van het wrak werd weggespoeld. De twee poesjes lieten eeliier niet los en telkens zag men ze, als een golf den balk aan het oog onttrok, weer boven komen. Toen dan ook de twes beesten behouden en wel de kust genaderd waren, ging er uit duizenden kelen een hoera op. De kutten werden naar haar eigenaren in het hotel gebracht. Tuchtscholen. In de Venlosche Courant geeft dr. Nolen, de volgende verklaring vao de Tuchtjcholens Deze worden aangeduid als inrichtingen, waar een gedurende betrekkelijk korten tijd van zijn vrijheid berooid kind ouder voort durend loezicht eu leiding door gestrenge lucht, als onderdeel eener menschkundige aau den persoon en de omstandigheden zich aanpassende opvoeding, tot het besef der noodzakelijkheid van onderwerping aan de zedelijke en maatschappelijke orde moet worden gebracht. In deze tuchtscholen zullen geplaatst wor den lo. kinderen, die zich schuldig makeu aan misdrijf of bij herhaling aan overtreding. De duur is bepaaldvoor de als ernstig te be schouwen feiten op een maxium vau 1 jaar voor kinderen tusscheo den leeftijd van 14 en dien van 18 jaren op een maxium vau 6 maaoden voor kincieren onder den leeftijd van 14 jaren voor de lichtere overtredirgen op eeu maxium van 6 maanden voor kinde ren van 14 tot 18 jaren op een maxium van 3 maanden voor kinderen onder 14 ja- reu, terwijl het minimom algemeen is gesteld op een maand. De straffen, die tegen jeugdige personen zijn bedreigd, zijn ee stberisping, dan geld boete, eindelijk tucht ichool, eeu straf, die eeu bepaald opvoedkundig karakter moet dragen. 2o. Kiodereu, die, veroordeeld wegens strafbaare feilen, in gebrek blijven de hun opgelegde boete te bjtalen of ook het bedrag te voldoen, dat voor verbeurdverklaarde voorwerpen bij niet-uitlevering daarvan in plaats treedt. 3o. KindereD, wier ouders of voogden ge—

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2