BUITENLAND. Frankrijk» Spanje. Duitsehland. Rusland en Japan. Amerika. BINNENLAND. ld. 28 diik f18400, laagste (aan wie het werk werd gegund) de Wed. A. Aarts al hier t 14399. Maart De heer Wigand technoloog, oj) de zaal „de Looiersbeurs" voor de leden en buiten ewone der Leerlooieravereeniging van en Bezoijen eene lezing, de dien aard in ons Vaderland houdt alhier leden Waalwijk eerste van over 17 22 20 Kunstmatige kuidontharingsmiddelen swelmiddtlen, schors en looiextracten tanine-analyses enz. De lieer P. raw Loon Gan. president der Vereeniging stelde den lieer Wig and en zijn principaal den heer Epen huizen aan de leden voor en riep beiden een hartelijk welkom toe. De lezing die buitengewoon duidelijk en leerrijk was, werd warm toegejuicht waarna genoemde lieer van Loon den dank der Vergadering aan den heer Wigand bracht en hem een hartelijk „Tot weerziens" toeriep. 29 Maart. Gekozen door den Raad onzer gemeente tol leden der Commissie tot wering van schoolverzuim de heerpn F. W. v. Liompt, A. G. Rubl-ens, J. F. Spijkerma i, Jac. van Riel en O. v. Tussenbroek. 12 April. Geslaagd voor onderwijzer de heer J. A. J. de Bree leerling der Bis schoppelijke kweekschool, 15 April. Groot Operaconcert op Musis S crum door Mej. Fransman, sopraan de lieeren Philippeau tenor, Schmier, bus, Beek violoncellist cn Valenca, pianist. 16 April. De ZeerEerw. Heer Bartels, pro fessor aan het Bisschoppelijk coll ge te Roermond houdt voor de leden, eere- en buitengewone leden ran G. en W. iu de zaal bij Mej. de wed Verwiel eene lezing over Karei den Groote en Napoleon ot over Christendom en Rc- volutie. id Aanbesteding bij den lieer J. Fransen alhier van den bouw der R. K Kerk en pastorie met bij belmoren voor de _njcuwe Parochie van den H. Antonius. Ingeleverd 6 billetten. Hoogste in schrijver A. Verhoeven Hilvarenbeek I' 49616, laagste P. Clerx Tilburg i 1-5600 Jvylgens teekening II en III) Het werk werd niet gegund cn de lierbesteding bepaald op 30 April, i i De Bond van Nederl. Ledorfabrie- k.iiitcn verzocht aan de Tweede Kamer der Stateii-Goiieraal aan het nieuwe tarief van invoerrechten toe te voegen de posten Huiden, vellenLeder en Lederwerk. a. Bereide pelterijen, schoeum ikers, za lelmakers en koffermakerswerk en «nier lederwerk waarde 6% En daar aan toe te voegen b. Bereide huidon, vellen en leder van alle soort, leder voor schoeisel in d n vorm gesneden, doch niet bewerkt, waarde 3*/0. 18 April. Gekozen tot lid der Commissie t »t wering van schoolverzuim tc Baard wijk de heere.ii W. v. Woensel, voorzitter li. M. v. Deursen secretaris, A. van Ueesheen, Jnc Klerx cn II II. Breuer. 22 April. Eerste vergadering van de nfd. Waalwijk, Baardwijk en Besoijen van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabri- kanten in het hotel „De Twee Ko lommen". Gekozen tot Bestuurde lieeren E. W. Klijberg-Pernot president Jos Groenen, Besoijen Vicepresident, A. Pulles-Dumoulin Baardwijk le secretaris Joh Leijtens alhier 2e secretaris A. II v Schijndelalhier Klerx Dokkers, Baard wijk E. de Bakker Besoijen, leden, i.l. De heer Frans de Gortie herdenkt d-.'u dag waarop hij voor 25 jaren optrad als directeur der Liedertafel Oefening en Vermaak alhier. Zeer vele gelukwenschen van toonkunstenaren o. a van Richard Hol mocht de Jubilaris dien dag ontvangen. De openbare hul de der Liedertafel nerd bepaald op Zondag 2 Juni. 26 April. Benoemd tot onderwijzer aan de Fratcrsschool te Helmond de heer J. de Bree Az, alhier. 30 Apiil. Hirbesteding bij den heer A. Kemperman alhier van den bouw der R K. Kerk met pastorie en bijbekooreu voorde St. Autoniusparochie. Ingeleverd 5 billetten Laagste inschrijver J. van Dun te Vucht volg. teekening I en II f35875 volg. 11 en III f 42900. Hoog. .-te inschrijver Van der Wegen Tilburg ..MS8775 en f46380 2 Mei. Aanbesteding van den bouw eener stooraleerlooierij van den heer P. van Loon Gz. alhier. Ingeleverd 8 biljetten. Hoogste inschrijver A. Treffers, alhier 1 9369, laagste (aan wien het werk vergund) H. v. d. Meijs te Besoijen f 7154. 6 Mei. Vergadering van den Bond van Ned. Lederfabrikanten te Tilburg. Door alwezigheid wegens ziekte van den h«er J. B. Timmermans Wz., werd de ver gadering gepresideerd door den heer D. C. Lans te Delft. Na afdoening ter huishoudelijke zaken, werden bij acclamatie tot bestuursleden herkozen de lieeren D. C. Lans en M. C. J. v. Son. In de vacature van den heer E. van Siebergen werd met 100 van do 127 stemmen gekozen de heerScblich- tenbree te Deventer. Besloten werd verder een krachtig schryveu te richten aan de firma Grissar te Aatwerpen om als bewijs van en gewichtige de inschrijvingen der huiden voortaan te vervangen door publieke veilingen wij! anders de Nederl. leerlooiers zich waarschijnlijk geheel zouden terug trekken. Hierna hield de heer Wigand eene zeer leerrijke lezing over de run- luoierij, waarvoor hem door genoemden Voorzitter bij liet sluiten der verga dering den hartelijksten dank namens de 150 aanwezigen werd gebracht. 8 Mei. De oude herberg „Het Hof van Holland", de Israëlitische kerk, te Besoijen benevens een groot woonhuis worden door brand vernield. 15 Mei. De heer J. Bernaid Timmermans Wz. alhier wordt door de Fransche Regeering benoemd tot „Officier de ^Instruction publique waardeeriug der vele diensten door hem bewezen ter Pa- rijsche Tentoonstelling in zijne hoeda nigheid van lid der Nederlandsche Regeeriiigscomnr.ssie en der Internatio nale Jury. Talrijke, hartelijke geluk- wenschen inet deze ze«.r hooge onder scheiding mocht do heer Timmermans bij deze gelegenheid zoo uit de ge meente al» van buiten ontvangen. Mei. Aanbesteding der pastorie te Kaatsheuvel. Gegund uan F. Gornelisse aldaar en C. Gornelisse te Loonopzand voor eene soin van t 19000. Mei. De gemeenteraad verleend met algemeene stemmen, op ééne na, een subsidie van f 2500 aan den ZeerEerw. heer Kuijpers voor een te bouwen kerk enz. Voor dit doel bad de Parochie kerk van St. Jan reeds een bedrag toegestaan van 30,000. Het ont brekende werd door den nieuwen pastoor, de zeereerw. heer Kuijpers uit eigen middelen aangevuld. Ook talrijke ge goede ingezetenen gaven blijk van groote offervaardigheid voor genoemde te stich ten parochie. In dezelfde Raadsvergadering werd besloten nog een onderwijzer op te roepen tegen een salaris van f 500, en het salaris van den gemeente-bouwkun dige van f 300 op f 500 to brengen. Benoemd tot geestelijk adviseur der alhier op te richten R. K. Werklieden vereniging do Eerw. Heer A. Wevers, eerste kapelaan alhier. Mei. Bij Kon. besluit van 20 Mei wordt bepaald a. Voor de gemeenten Waalwijk, Loon opzand, Besoijen, Capelle, Waspik en Raaiusdonk wordt eene Kamer van Arbeid opgericht voor het Lee dooiersbe- drijf. De zetel der Kamer, waarin 10 leden ritiing hebben, tal gevestigd zijn te Waalwijk. b. Voor de gemeenten Waalwijk, Baard wijk, Druilen, Loonopzand, Sprang, Besoijen, Vr'jho. ven-Cuppel, Capelle en Waspik wordt opgericht een Kamer van Arbeid voor het Schoenmakersbedrijf. Gok deze zal bt-s'.aan uit 10 ledeu en haren zetel hebben te Waalwijk. (In hetzelfde besluit werd de oprich ting gemeld vu:i een Kamer van Arbeid voor de lederindustrie te Dongen, waarin bet leerlooiers- en schoenmakersbedrijf vertegenwoordigd zouden zijn uit de gemeenten Dongen, 's-Gravenmoer, Oosterhout en Gilze-Rijen.) Stakingen en opstoo jes ziji; in Frankrijk aan de orde van den dag. Na eene vergadering, Zaterdagavond, ge houden te Cislres su' i'Agout (dep. Torn) irokken de vergaderden opgewonden door de straten, roependeLeve de staking, de tarieven of de dood (met de tarieven wordt bedoeld de bepaling van arbeidsloon) Men begaf zich naar de fabrieken. Gendar mes te paard konden nauwelijks de orde be svaren. Van uur lot uur steeg de opgewon denheid. Ernstiger gevolgen reeds heeft de uiiing van volkswoede tegen te bureaux van plaat sing te Brest gehad. Daar kwam het Zater dagavond na een bijeenkomst in de Arbeids beurs tot manifestatie tegen La Dépöche, een te Biest verschijnend dagblad. De re dactie wapende zich met revolvers. Het gebouw werd belegerd cu de politiemacht, die spoedig aanrukte, met steenworpen be groet. Ha gevolg was een charge, maar uu steeg de opgewondenheid ten top. De vensters van het bureau van politie werden verbrijzeld de onderprefect Touzet, die de orde trachtte te herstellen, werd uilgefloten en moest de wijk nemen in het bureau van politie. Twee c mioissarisseu en tien agen ten van politie werden gewond. De chef van den veiligheidsdienst Le Bmsq kreeg ernstig letsel aan een der oogeu en aan het hoofd. De gewonde manifestauteu werden door de kameraden meegenomen. Geen enkele arrestatie is gedaao, omdat de politie niet sterk genoeg was. Ook te Bordeaux zijn klappen gevallen. 2000 Stakers trokken langs de kaden, ge ëscorteerd door gendarmes. Bij de boot- en kolenwerkers sloot zich aan een groot aaDtal winkelbedienden, die protesteerden tegen de handelwijzen van de eigenaars van een groeten bazar omdat tegen de overeenkomst tusschcn patroons en den geemployeerden was gehandeld. Hierdoor ontstond een botsing. In een meeting in de Arbeidsbeurs te Peroigtran, gehouden, werd geprotesteerd legen de bureaux van plaatsing. De directie heeft de eischen van de werk lieden ingewilligd. De staking onder het personeel der elee— trische '.ram in het oostelijk deel vau Parijs is geöiudigd. Evenzoo die te Hallnnio. Tijdens een jachtpartij te Cassa Compo, waaraan de koning deelnam, heeft een bosch— wachter met een karabijnschot een herder gedood, die wrok koesterde tegen de ko ninklijke familie. De kouing die zeer ontroerd was, begaf zich Daar het paleis waar de nieuwe premier Maura hem onmiddelijk eea bezoek bracht. Volgens de officieele lezing ging (terwijl de koning op de jacht was) een karabijn, die een herder bezig was te laden, onverwach'.s at en kreeg de herder de volle lading in zijn eigen lichaam tengevolge waarvau de man werd gedood. Een boschwachter deed van een en ander mededeeling aan den koning, die onmiddelijk naar Madrid terugkeerde. De juiste lezing van het ongeval tijdens de koning op jacht was te Casa de Carapo, moet als volgt zijn. Terwijl het jachtge zelschap ontbeet, viel op eenigen afstand een schot. Spoedig daarop snelde een boschwachter met zijn beide dochters op den koniog toe en smeekten dezen om genade. De man deelde mee, dat een jonge schaap herder hem ve. zocht had te mogen probee— ren of een door hem gevonden patroon in zijn karabijn paste De boschwachter stemde hierin toe, waarop plotseling het geweer af ging, dat den herder doodde. De koning gaf last het gerecht met het voorval ink ennis te stellen. Over den gezondheidstoestand van keizer Wilhelm wordt verschillend geoordeeld. De Preuss Corresp. zegt, dal 's keizers genezing nog lang niet voltooid is. Aan tafel mag hij niet spreken en moet hij zijn antwoorden schriftelijk doen. De ziekte is veel ernstiger dan m n tot nu toe vermoed heeft. De hoogc lijder is verouderd en moet zeer on der den indruk zijn van den toestand. Men zoekt nu naar een middel om den keizer naar het Zuiden te zenden zonder te veel de openbare meening in biuuen— en buiten land te verontrusten. De Tagl. Rundschau zegt dat het Duitsche volk zich bezorgd maakt over zijnen keizer. De Ncue Fr. Prcsse daarentegen meldt dat keizer Wilhelm iu voortreffelijke stem ming verkeert en zich zeer wel geroelt. De keizer schijnt zich onmiddelijk na de opera tie n et genoeg oulzien te hebben, zoodat een lichte heeschheid ontstond. Het lezen van de troonrede in een zaal met zoo slechte acoustiek, zou veel tc groote inspanning van de stembanden hebben gevergd. En voor een jachtpartij geldt ook het gevaar voor overspanning. Dat den keizer een melkdieet werd voor geschreven, is onwaar. Willielm's toestand is zoo gunstig mogelijk en 18 dezer denkt hij weer op jacht te gaan. De Vereeuigde Pers maakte een telegram openbaar uit Petersburg, meldeude dat de vrede tusschen Rusland en Japan, naar men gelooft, verzekerd is, dank zij den tzaar, die te Tsarskoje Selo met Lamsdorl het antwoord op Japans voorstellen heeft overwogen. De samenkomst duurde anderhalf uur. Er werd besloten zekere wijzigingen in Japan's voor stellen betreffende Korea aan te bevelen. Dadelijk werd dat geseind naar Rosen (den Russischen gezant te Tokio) en Alcxjef. De voorgestelde wijzigingen, die, naar het heet van minder beteekenis zijo, zijn waarschijnlijk reeds informeel voor de Japansche ondsi handelaars gelegd. Keurt Japan ze goed dan staat niets meer een volledige overeenstem ming in den weg. Het Panama—verdrag is gebaseerd op 26 artikelen. Ui', het iractaat is het volgende wel vermeldenswaard. De Vereenigde Staten verklaren dc on afhankelijkheid der republiek Panama te ga randeeren en te tullen handhaven. Aan de Vereenigde Staten wordt ten eeuwigen dage het gebruik, de bezetting eu het gezag, over een zone van 8 K.M. aan beide zijden van het kanaal afgestaan voor den aanleg, het exploited en en de bescherming var» hel ka naal, evenals het gebruik va i eu het toezicht op welke andere strekeu ook, die vau het ka naal, hulpkanalen en andere voor aanleg en bescherming noodzakelijke werken noodig mochten zijn. De steden Panama en Colon en haar havens zijn niet in de zone begrepen daarentegen wel de kleine eilanden Naos, Pirico, Culebra en Flamenco, in de bocht Paname gelegen. In de genoemde zone genieten de veree nigde Staten alle rechten van een souverein. De Ver. Staten hebben het recht om alle wateren der republiek voor scheepvaart en al wat daarmee in verband staat te gebruiken voor zoover dit nuttig of noodig is voor den kanaal—aanleg. De Ver. Staten verkrijgen een eeuwig monopolie voor aanleg, onder houd en bedrijf van kauaal— en spoorwegen over de landlengte van zee tot zee. In Pa— naiTia en Colon kan de Unie voor wat in verband met het kanaal nood'g is land, ge bouwen en rechten verkrijgen of er belastingen voor heffeu. De rechten der Panama—repu bliek op de nieuwe Panama—maatschappij en den spoorweg gaan op de Ver. Staten over. Colon en Panama worden vrijhavens wat het doorgangsverkecr aangaatop doorgaande vaartuigen zullen geenerlei scheepsrechten kunnen geheven worden. Het kauaal zal gelijk reeds gemeld neutraal zijn en blijven. De Unie kau werken aanleggen, in het belang van de veiligheid en der bescherming van het kanaal. De Unie betaalt na bekrachtiging van het verdrag tien millioen dollars aan Panama en voorts van het tier.de jaar af een jaar lijksche rente van 250.000 doilars. Het tractaat blijft van kracht ook wanneer Panama bij een anderen staat mocht worden opgenomen. De Uuie zal land aan den Stillwa tn aan den Atlantischen Oceaan kunnen koopen of pachten van Panama ten behoeve van kolen stations. Dit traktaat geeft dus de „zelfstandige" republiek Panama over aan de macht van broeder Jonathan. WAALWIJK, 9 Deo. 1903. Onze kroniek. Gelijk onze lezers wel zullen merken, nadert de kroniek zachtkens aan haar vol tooiing. Het was en is nog ons vaste plan deze binnen dit jaar le voleinden. Wijl echter de laatste jaargangen zooveel belang rijk nieuws bevatten, dat overwaard is opgeteekend te worden, zullen wij om klaar te komen, ook dezen en volgende Woens dagen een gedeelte der kroniek plaatsen. Leder en Sokoenprijzcn. Oj nieuw zijn bij grossiers en de voor naamste schoenfabrikanten circulaires ont vangen van vernieuwde opslag der fijne leersoorten, met vermelding, dat een verdere op«!ag door de steeds toenemende duurte der ruwe buiden niet kau uitblijven. Alleswijst er hen op dat schoenfabrikanten in het voorjaar hunne prijzen ook nog aanmerkelijk zullen moeten verhoogen. Aid. Waalwijk, Baardwijk cn Besoijen v. d. Alg Ned. Bond van Schoenfabrikanten. In de Maandag 7 Dec. 1.1. gehouden vergadering in het hotel de Twee Kolom men werden gekozen tot leden voor de Prijsvraag in het patronen maken, de heeren A. Nieuwenhuijsen en J. de Graaff, tot leden voor de vakschool de heereu E. Klij berg-Pernot en A. H. van Schijndel. Leo—Bond. De veigadering van den Leo-Bond op de Sl. Pauluszaal a.s. Zondag zal aaDvangeu niet ten 6 ure, maar ten 5 ure, eu zal toegankelijk zijn voor leden en donateurs. Mgr. Konings zal, zooals wij reeds inede deeld'ii, spreken over Vakorganisatie. St. Pftulusrereeniging. Op de bovenzaal van den heer van Dun hield gisterenavond ten half acht uur de St. Paulusvereeniging van Waalwijk een ver gadering, welke zeer slecht was bezocht. Na den gebruikelijken groet opent de voor zitter dn vergadering. Er werden twee propagandisten eu drie nieuwe leden aangenomen. Daarnawerdendoor den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en zonder wijziging vastgesteld. De eerw. adviseur verzocht de leden het Bondslied te Eiugen, waaraan al de aanwezige leden voldeden. Daarna trad de eerw. heer Kluijtmans, adviseur der vereeniging, als spreker op. In keurigen stijl weerlegde spreker de verschillende opmerkingen, die de propa gandisten der St Paulusvereeniging wel eens te hooren krijgen. Spreker betreurde het, dat nog zoo weinigen deelnemen aan de practische drankbestrijding. Spreker toonde aan dat de openbare meening jegens het alcoholvraagstuk in de laatste jaren wel wat gunstiger is geworden en welken stoot d laraan ook de katholieke actie heeft gegeven. Hij maakte, verder dui delijk, dat siuds het bestaan der fabrieken, de jenever erg goedkoop werd, ondanks den hoogen accijns die door bijna elk land werd geheven. Dit nu is juist het ongeluk voor alle landen. En maakt Nederland hierop een uitzoudering dat men voor weinig geld veel jenever, dat verderfelijk vergift kan koopen Al bemin ik de grond, «vaar eens mijn wieg op stond, mijn liefde is uiet zoo groot, dat ik zulks durf te verklaren. Hij gaat na de tegen woordige drankwet met al zijne reeds onder gane wijzingen, komt dan tot bet thans ingediende drankwetsoutwerp, er op wijzende dat de groote staatsman, Dr. Kuyper, ook thans weer een schoon stuk werk zal leveren. Voorts schetste spreker op zeer duidelijke wijze de groote ellendo die de alcohol iu zoovele huisgezinnen veroorzaakt. Hij wees er op dot de krankzinnigen-gestichten, de gevangenissen en bedelaarshuizen te klein waren. Zouden wij, zoo zei spreker, dit uiet voor een groot deel moge toeschrijven aan de verderfelijke alcohol P Spreker ein digt zijne rede met te zeggen, dat er in ons vaderland een ernstig alcohol vraagstuk bestaat. Een daverend applaus viel spreker ten deel. De president was zeker aller tolk, toen hij den eerw. adviseur dank zeide voor diens leerzame en interessante lezing en sloot daarna met den gebruikelijken groet, de ver gadering. Brigade, Hardnekkig blijven de geruchten loopen, dat de brigade maréchaussee, met het oog op de huisvesting, naar eene aangrenzende gemeente zal worden overgeplaatst. Wij kunnen daaraan vooralsnog geen geloof hechten eu vertrouwen dan ook dat ons Gemeentebestuur alles zal in 't werk stellen omdat te voorkomen en Waaldijk voor standplaats te behouden. Zou er dan, zoo de tegenwoordige kazerne niet meer voldoet en om misschien bizen- dere redenen niet meer zal en kan worden verbeterd, in Waalwijk geen enkel geschikt huis kunnen worden gevonden, of zouden geen eventueele plannen in 't vooruitzicht kunnen worden gesteld Dat zijn vragen, waaraan o. i. voor 't belang van onze gemeente nog al wat afhaDgt. Diefstal. Iu den nacht van Zaterdag op Zondag zijn, naar wij vernemeu, bij de wed. B. eeu aantal kippen gestolen. St. Nicokasnvond. Het slechte weder iu aanmerking genomen wns de St. Nicolaasavond nog al drak in onze gemeenten, en vrij rumoerig was 't er ook, tenminste af te leiden naar de bekeu ringen dien avond gemaakt. 24 Proces verbaals werden n.l. opgemaakt o. m. voor burengerucht, overtreding politie-verordening straatschenderij enz. Ook diene hier gewaarschuwd tegen zeer gevaailijke praclijken, n.l. het plagen der politie, waarin men tegenwoordig nog al veel genoegen schijnt te vinden. Men zij echter op zijne hoede, 't is een gevaarlijk spelletje. Rectificatie. In ons raadsverslag is de opgave omtrent de t actementen van h.h. onderwijzers der teekenschool niet juist, 't moet zijn als volgt Th. van Delft f 350. Meulkens f 300. A. Froklage f 225. J. Trimbach f 200. Jan van Delft f 200. Koningin in Noordbrabarit. Naar met zekerheid kan wordeu gemeld, bestaat bij H. M, de Koningin het ernstige voornemen, in den loop van den volgende zomer een bezoek te brengen aan de pro vincie Noordbrabant. Regecrings—zaken. Een wetsontwerp, houdende regelen be treffende openbare inzamelingen zal eerst- daags.het departement van binnenlandsche zaken verlaten. Een ontwerp betreffende de bankeu van leening is in onderzoek. De Avondpost verneemt dat de minis ter van binnenlandsche zaken een aanschrij ving heeft gezonden aan de commissaris dei koningin in zake de herbenoeming van burgemeesters. Jn die circulaire wordt erop aangedron gen om een nauwkeurige beschrijving te geven van den gezondheidstoestand van de te hei benoemen burgemeesters, wanneer zij den leeftijd van 65 jaren hebben bereikt. Meermalen toch worden door de commissa rissen burgemeesters ter herbenoeming voor gesteld die reeds boven den leeftijd van 70 jaren zijn. In dergelijke gevallen verlangt de minister een verklaring van een genees kundige dat die burgemeesters volkomen geschikt zijn voor de waarneming der be trekking en dat verwacht kan worden dat zij ook gedurende het 6 jarig tijkvak (tijdvak waarvoor een burgemeester gekozen wordt) geschikt zullen blijven. Borneo De correspondent van de N. R. Ct. te Ba tavia seint D; regoering aanvaarde de onderwerping van de pegoestian in Bandjermasin op de aangeboden voorwaarden inclusiet de vestiging van den pretendent-aultan te Martapoera. Het stoomschip Flores gaat naar Poeroek Tjahoe om den pretendent-sultan af te halen. Verdronken. Onder Oosterhout is het lijk opgevischt van den heer J. B. een welgesteld leer looier uit Dongen. Reeds sedert eenige dagen werd de heer B. vermist Alen veronderstelt dat de ongelukkige door een noodlottig toeval te water is ge raakt en alzoo jammerlijk den dood heeft gevondon. Verdwenen. Uit Amsterdam meldt men Een van de employe's der Amsterdamsche bank een jongmensch van circa 25 jaar, ie sedert Maandag verdwenen. Alen brengt zijn plotseling vertrek in verband met de ver missing van een pakket effecten ter waarde van omstreeks f 4006. Ongelukken. Te Dessau is de 26-jarige leeuwentemster mevrouw Fischer, gedurende een vertooning in een kooi met tien leeuwen, door de woeden de wilde beesten verscheurd, terwijl hare kleine kinderen, die in den circus zaten, bij den afgrijselijken dood van hare moeder moesten toekijken. - Dinsdagmorgen te had Taarloo by wachtpost 43 een treurig ongeluk plaats. De tijdelijke spoorweg werker R. D., te Loon woonachtig had een geladen geweer bij zich (vermoedelijk om te stroopen). De mede aldaar wachtende spoorwerkers waarschuwden R. D. om geen geladen geweer bij zich te hebben. R. D. wilde het geweer mot den loop naar boven in het foudraal doen voor de seinvlaggen. Het schot ging af, waarschijnlijk doordat de haan ergens tegen aan stootte en trof den ongelukkige in den buik. R. D. liep eer6t nog eenige schreden weg, maar zakte toen ineen. Terstond werd dr. Anema te Assen gehaald en It. D. op de ltrrie vervoerd naar Loon. Op advies van den geneeskundige, die constateerde, dat een gapende wonde was veroorzaakt van ongeveeer 8 cM. lang en breed is R. D. vervoerd naar Groningen waar hij nu hoewel bijna hope»oo8 verpleegd wordt. Dussen. Vrouw Eijkhout had een woudje aan haar hoofd. Zij schijnt zich daaraan gestooten te hebben. Spoedig begon het hoofd op le zwellen, co na eenige dagen is zij na een vreesebjk lijden aan bloedver gifiigiüg bezweken. Drougelen. Naar ons wordt medegedeeld, zal de zangvereniging in deze gemeente

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2