574STE ST.UTSIfl'EIIIJ Er is geen onraad ver Huilt sa Lstteren- Advertentiën. Laatste Berichten. vaa Dijken ai Kades langs MODELBOEK HIIL cnuuilül Ingezonden stukken Handelsberichten. publiek verkoopen Openbare verpachting Openbaar Verpachten India Ruber stempels Antoon Tielen, Waalwijk. Drama van Mgr. Hamer. Donderdag den 10 December 1903 Donderdag den 24 December 1903 „De Echo van het Zuiden." op Maandag 21 December 1903, A. ter beweiding met schapen en rundvee, met uitzonde ring van stieren de Zuiderdijk met inbegrip van gedeelten van het Winterbed, alsmede de kaden langs den Nieuwen Maasmond, vak Doeveren-Dongemond, en de kaden en bermen langs le Zuiderkanaal, 2e het kanaal in den Overdiepschen polder, 3e liet Zuiderafwateringska naal van af den achtersten dijk onder Raamsdonk tot aan de uitmonding in het oude Maasje, 4e het kanaal langs de Sprangsloot in 31 perceelen en 15 massa's. Een aan te wijzen derde deel mag eenmaal worden gehooid. B. De visscherij in voormeld ge deelte van het Zuiderafwa teringskanaal, perceel 32. Zij die zich voor het volgend kwartaal abonneeren, ontvangen de in deze maand nog verschijnende num mers GRATIS. u.cr io deze alhier dezer maand of ia het begin van Januari hacr gewone jaarlijksche uitvoering geven. Ondanks he gerinqe aantafleden, heeft zij altijd getoond ff te mogen zijn. Raunisdnnksveer, 7 December. Giste renavond weid alhier de spiegelruit ro dc vitrine van den Heer v. S. ingeworpen. Het projectiel, een steen, verbrijzelde ook nog ceoige etalage—artikelen. De politie doet ijverig onderzoek en is, naar men zegt, den dader reeds op het spoor. Het is te hopen dat de bedrijver dezer laffe daad zijne rechte straf niet zal ont gaan De schade wordt door assurantie gedekt. neusden. Totons genoegeu kunnen wij merle deelen, dat onze stadgenoot, de heer Catli. Vos, dezer dagen slaagde voor het examen als klerk der Posterijen. Voor dat examen werd hij opgeleid door den Heer Verhoeve', hoofd der openbare school alhier. Veen. De laatste dagen hebben verschil lende personen zich vo >r baldadigheid van allerlei aard te beklagen gehad. Ook het ijzeren hek aan het schoolgebouw moest het ontgelden. Op een morgen was het verdwe nen, doch het'werd in een sloot terug ge vonden Het is te hopen dat dc politie spoedig moge ontdekken, wie zieh hieraan schuldig maken. Ongetwijfeld zouden zij dan hun straf niet ODtgaau. Aalburg. De vrouw van W. v. K. had deze dagen het genoegen de 20 jarige doch ter van wed. v. W., die bij het spoelen van de wasch door de gladheid was te water geraakt, daaruit te halen, er. van een anders wissen te redden. Ware zij niet in de na bijheid geweest, zij zou ongetwijfeld verdron ken zijn Nederhemert. (Eiland). Ten gevolge van dea sterken was van de Maas is het eiland heden ingeloopen. Meeuwen. De Heer J. M. Camman, rijkstuinbouwleeraar voor Noord Brabant en Zeeland te Teteriuge,n zal op Woensdag 16 Dec. a. s. bij Gebrs. de Graaff alhier, een voordracht houden en 't een en ander me— dedeelcn over oof'teelt en datgene, wat daar mede in verband staat. Aangezien in deze streek, eu niet het minst in deze gemeente steeds meer en meer boomgaarden worden aangelegd, zal deze rede ongetwijteld vele belangstellenden trekken. Woudrichem. Door den Raad dezer ge meente is het voorstel van de heeren Kole eu Wierix, om aan het bestuur der ambacht school ie Gorinchem eene jaarlijksche sub sidie van f 25 toe ie kennen, met algemecne stemmen aangenomen. Wijk. De commissie tot wering ran school verzuim heeft zich met een verzoekschrift tot den Raad gewend om behoeftige kinde ren van klompen te voorzien, ten einde de voornaamste reden van het schoolverzuim dat de laatste weken zeer in omvang was toegenomen, uit den weg te ruimen. We twijfelen niet, of de raad zal aan dat verzoek wel gevolg geven. Genderca. Naar wij verneme i is met de voorbereidende werkzaamheden tot het plaatsen van een orgel in de Ned. Herv kerk alhier, een begin gemaakt. De bijdra gen van vele leden de Herv. gemeente hebben den aankoop mogelijk gemaakt Audel. Door den Raad dezer ge.ueente is de begrooting voor het dienstjaar 1904 in ontvangst en uitgaarf vastgesteld op f 7660,96" Meeuwen. Het Fanfare—corps „Kunst en Vriendschap" zal op deu Tweeden Kerstdag des avonds een uitvoering geveu bij Qebr de Graaff albier. Onder leiding van haa bekwamen directeur, de Heer Viogerhoets uit Dussen, heeft zij den laatsteu tijd groóte vorderingen gemaakt. We vei wachten dan ook een genotvollen avond. Dongen. 7 December. Wij vernemeH uit goede bron, dat de gemeente Dongen enk nog door een tram verbondei zal worden roet Kaatsheuvel. Reeds in den a. s. zonS zal met het leggen der rails een begin ge maakt worden. Dongen belooft een belangrijk veikeejr#~a centrum te worden. Binnenkort zal het da toch ook nog verbonden zijn met Waalwijk Tilburg en Breda (twee verschillende wijzen.) vigheid en hoopt, dat het geringe bedrag van f 2,50 voor het donateur- en van slechts f \fvoor het lidmaatschap, waarvoor het vrije gebruik der geheele Bibliotheek open staat, voor zeer velen een aansporing te meer zal zijn om de iR.K. Volksbibliotheek te steunen. In dit goed vertrouwen zal het Bestuur zoo vrij zijn in den loop dezer maand aan allen gelegenheid te geven donateur of lid te worden, door liet storten van een der bovengenoemde bijdragen, die door ol namens liet Bestuur aan de huizen der ingezetenen in ontvangst zullen worden genomen. Het Bestuur der R. K. Volksbibliotheek te Waalwijk. Het Bestuur der R.K. Volksbibliothee meent een dringende aansporing tot steun te mogen richten aan allen die belangstel len in de R.K. Volksbibliotheek, die weten hoe groot de leeslust des volks is, die weten ook, dat het dringend noodzakelijk is voor allen ruimschoots de gelegenheid open te stellen om aan dien leeslust te voldoen wil een groote massa door verkeerde lectuur niet hoogst verderfelijke en zeer gevaarlijk denkbeelden opnemen. Veel en goed heeft de R.K. Volksbibli theek reeds gewerkt, veel gevaarlijke lectuur beeft zij geweerd. En nog steeds is 't bet c-rnHig streven van het Bestuur, zoover de middelen reiken de Bibliotheek aan te vullen Dezer dagen aal eeu supplement van den catalogus in het lokaal der Bibliotheek verkrijgbaar zijn, bevattende eene lijst van boeken, die sinds het verschijnen vau den catalogus zijn bijgekocht en die dus niet in den catalogus voorkomen. Behalve vele nieuwe romantische verba len, die zijn aangekocht en a.s. Zondag in de Bibliotheek geplaatst zullen worden en verkrijgbaar gesteld, heeft het Bestuur be- sloteo bet, bekende werk van Knöfel over de schoenmakerij aan te schaffen, en zoodra de afleveringen compleet -zijn bet werk in de Bibliotheek te plaatsen. Het Bestuur doet daarom in vertrouwen een beroep op uwen steun en uwe vrijge- Voor eenigen tijd hadden wij de eer, 't eerst iu de pers melding te maken van het verschijnen van 't drama //Bisschop Hamer/', van den weleerw. heer Am. Suijs, kapelaan alhier, met welk treurspel de vereeniging Geloof eu Wetenschap" bet eerste kennis beeft gemaakt. Thans is het Ier stoomdrukkerij Henri Berger, 's Bosch, uitgekomen en is f 0.65 bij den uitgever van dit blad verkrijgbaar. Toen we er de vorige maat over schreveu, hebben we een kort overzicht vanj de ver schillende bedrijven gegeven en ook den indruk die het op ous had gemaakt, maar ïans uu wij 't werk voor ons nebben liggen, wordt die indruk nog ten zeerste versterkt, als to zijn een grooisch werk, een kunst werk, zij het dan met hier en daar een klein gebrék, dat buiten deze verdienste nog die van historisch-zuiver-zijn bezit. Is het lezen van dit tooneelstuk reeds een genot, bij opvoering zal het een machtige iudruk maken, de heerlijke, pakkende pas sages, die met zooveel gevoel en juiste schildering de droevige gebeurtenissen, de samenspraak tusschen bisschop en priesters, iet verraad, de gevangenneming, deu mar teldood en do innerlijken strijd van den bekeerling schetsen, zij zullen oogenblikken van genot en ontroering een medeleven in die gebeurtenissen geven eu zij zullen 't meest bijdragen tot den dank en de waardeering die den schrijver van ons katholieken toe komt, door wiens werk onze toch niet rijke kath. tooneellitteratuur aanmerkelijk wordt versterkt. In 5 bedrijven geheel op versmaat ligt het groote werk, de vrucht Yan meer ;lan een jaar moesten arbeid voor ons. Gaarne zouden wijerallen zooveel mogelijk mede in kennis stellen, 't Best lijkt 't ons toe oin strekking van 't geheel goed mede te jdeelen den schrijver zelf aan 't woord te laten en den uitroerigen //inhoud" hier te laten volgen We hopen nog wel eens een of ander mooi fragment er uit te geven Lao—lüngti, de trouwe subdiaken van deu Bisschop, die in zich de hoop voedt, de wijding van diaken spoedig te ontvangen, en Ta—sighwen, de misdienaar van Mgr., zijn op verkenning uitgezonden. Up hun tocht door de slechte stad Tou tchen, waar later Mgr. zou gemarteld worden, werden zij een plakkaat machtig, waaruit bleek, dat men het vooral tegen de christenen gemunt had. Terugkeerend naar de n Bisschop, rusten Lao—lüngti en Tasighwen uit en be spreken o. a. den onrust barenden toestand, het vurig verlangen, hun Bisschop weer te zien, den blij verwachten doop der catechume nen, enz. Bij dit laatste vragen zij zich beangst af, of ook Péetjiao, die zich zoo vaak schuldig maakt aau dronkenschap, mede zou mogen gedoopt worden. Deze Péetjiao zal later een verradelijk spel spelen. Up eens zien zij zich genoopt te wijken voor twee krijgsmandarijen. De eene, Joengkénti geheeten, is dapper eu onverschrokken, vol eerlijke bewonderiug voor de edelmoedige heldhaftigheid der christenen, maar ook vol eerzucht. De andere, Poelaosje geheeten, is eeu type van een Chinees, hij is onvertrouwbaar, sluw en laf, en hecht alleen waarde aan 't geen een Chineesch merk draagt. Zij redetwisten. Joengkèn—ti wil openlijk en ridderlijk een aanval, Poolüo—sje wil heimelijk—sluw (door bemiddeling van een of ander verrader) de christenen verdelgen. Bij hen voegen zich de drie volgende Boksers en hun aanhang Tanüng—nei, Naokwèeitze, Li—ghe. Tanüngnei is een geldzuchtige, koestert echter evenals Joengkènti edele gevoelens jegens de christenen en staat verbaasd over hun edelmoedig verachten van gëld en goed, eer en glorie. Naokwéeitze is een godsdienst—dweeper, die niet vreemd is aan duivelsche kunsten. Lighe is een wreedaard, als een tijger op bloed belust. De krijgsmandarijn Poelaosje belooft, hun aller lust te zullen bevredige, spot met de edele gevoelens van Joengkènti en Tanüngnei en tracht hen te overreden door bemiddeling van een verrader de christe nen uit te roeien. Allen zweren nu den dood aan 't christen volk. (Einde van 't lste bedrijf). In welke omstandigheden verkeert intusschen de Bisschop Monseigneur ontvangt onrustbarende eu zielsbedroevende berichten, allerlei jobstijdin gen, de eene na de andere. Hij heeft een parochiaan Sjüsiende, vurig van aard, en een huisknecht Thèi-pièng. de bedaardheid zelve, en dezen hebben in de Bisschopsplaats Chingti van kooplieden den dood van Pater Heirmau en Pater Jaspers onderweg hun vertelde, dat Pater Dobbe en Pater Zijlmans en Pater Abbeloos levend verbrand waren. Verschrikkelijke tijding voor den Bisschop Nog ontvangt hij een droevig bericht van zekeren Loumüntsang, een vluchtend burgemeester, eeu man van hechten trouw en scherp doorzicht en wijs beleid, die als een uitgeput bedelaar de hut van Mgr. betreedt, aangediend door Eul—foétze, een misdienaar van 't weeshuis, iunigen vriend van 's Bisschops misdienaar Tasighwen, en als deze, in onschuld eu liefde voor God en den Bisschop onvervaard. Lou—müntsaug, door Mgr. liefderijk opgenomen, verhaalt zijn diep beklagenswaar- digen toestand en den droeven dood van Pater Segers en Pater van Acht. Derde verpletterende tijding 1 Lonmantsang geeft daarbij aan Mgr. uitdrukkelijk den raad, de priesters uit den omtrek bij zich te roepen, en er geen uur mede te wachten. Up zijn raad dan zendt Mgr. den subdiaken Laolüngti endenmisdienaarTasighwen audermual uit, om de Missionarissen bij een te roepen. De bezorgde knecht Théipièug vraagt nu of om den onrustbarenden toestand de catechu menen niet mogen gedoopt worden. Mgr. stemt er in toe, en beslist, dat de doop zal plaats hebben, zoodra de ontbodene Missionarissen zijn aangekomen. Men spreekt nog over den dronkaard Pèe tjiao, en de Bisschop aarzelt, hem met de anderen ter doop toe te laten. Hij ontbiedt Pèe-tjiao, en heeft met hem een ernstig on derhoud, waarin zijn zwak karakter weer uitkomt. De Bisschop voelt na al die treurberichten zijn vaderhart overloopen van droef beidBiaar werpt zich met al zijn wee in de armen van Gods Vo®rzienigheid «Vader, Uw wil geschiede (Einde van 't 2de bedrijf.) Lao-lüng-ti en Te-si-ghwen zijn van hunne reis, om de Missionarissen te ontbieden, weergekeerd en de zes Missionaéissen vertoeven nu bij den Bisschop. Echter zullen deze Mis sionarissen niet lang bij Mgr. mogen blijven. Een geheime bode toch van een den chris tenen bevriend Mongoolsch opperhoofd komt in allerijl berichten, dat de Ohineesche troepen in aaatocht zijn, en raadt den Bisschop aanstonds te vluchten. De Bisschop wil de zijnen niet alleen laten, maar zijne jeugdige Missionarissen wil hij toch niet ten offer brengen hij zal alleen bij de zijnen blijven en zijne Missionarissen gebieden te vluchten. In 't nachtelijk uur een treffend liefdestrijd en een zielsbedroefd afscheid is sober maar zeer mooi* Geel fond, waarop schuin een groot wit kruis en daarop in 't zwart een mooi portret van Mgr. Hamer, er onder de naam van 't werk en schrijver. De achterkant geeft een uitstekende foto van 't monument te Nijmegen. Het bevat nog een 5 tal foto's en is opgedragen aan 'til. Hart. De prijs is slechts f 0.65. 't Zal onnoodig zijn, dat wij een ieder aanraden dit werk ten spoedigste aan te schaffen, 't Is een genot 't te lezen, maar de opvoering zal den kroon spannen, en daarbij nog een goed werk, 'tis voor Sparrendaal NOTARIS Verkooping Onseuoord. Bij de heden in 't hotel Verwiel gehouden finale verkoopiug van kasteel en goederen van Ousenoord zijn verkocht Kleine massa koopen 15 f48.725 Groote massa 1—53 fl.270.70 De groote massa is in eigendom over gegaan als volgt Het kasteel aau Pransche karthuizers of eene andere geestelijke orde, die eveneens de boomen voor 25459 -f 2°/o hebben geanexceeerd. 35 H. A. land aan Noord-Braband Mij. van verzekekering op het leven alhier. te Waal w ij k, zal ten Koffiehuize van ANTOON DE GROOT ,In 't Hof van Holland" Ie Besoijen, bij veiling op bij toeslag op telkens om 7 uur des avonds, ONDER BESOIJEN. KOOP 1. [luizen, Erven en Moestuin, sectie D. nos, 409, 413, 416, 417, 414, 415 groot te samen 0.14.70 H.A. behoorenfle aan Adrianus van Ierse], looiersknecht to Baardwijk. ONDER BAARDWIJK. KOOP 2. Bouwland, Hakhout en Water, sectie. C. nos, 202, 203, 276, 277, 278, 279, groot te samen 1.66.62 H.A., behoorende aan de Erven van Adrianus van lersel, iu leven land bouwer te Baardwijk. In eigen gebruik te aanvaarden bij de betaling der Kooppenningen. Aanvaarding van beide koopen in lasten en belastingen sedert 1 Januari 1904. (Einde van 't 3de bedrijf.) H vernomen. Nauwelijks is Monseigneur dit treurig bericht ter oore gekomen, of daar keeren Lao—lüng—ti en Ta—si—ghwen van de verkenning terug en vertellen, hoe overal, doch vooral in Tou—tchen een vreeselijk onweer dreigt, en laten het afgescheurd plakkaat ziendaarbij melden zij, hoe men ioe brengen nu de krijgsmandarijen en de Boksers hun verdelgingeplan ten uitvoer Even zij hier opgemerkt, dat de harten van .Joengkènti (dapper krijgsmandarijn) en Tanüngnei (een bokser) zich meer en meer voor Gods genade-werking openen en tot bewijs hiervan strekt hun bezoek aan 't kerkje. De Bisschop heeft hen tusschen de zfluen opgemerkt terwijl zij met verbaasde aandacht luisteren naar zijne preek. Poelüosje echter, de sluwe officier, en zijn aanhang zorgden voor de komst van een solda- tenmacht ook heeft hij zich een verrader weten te vinden n.l. in den catechumeen Pée-tjiao. Poe-lüo-sje en de twee andere krijgsmandarij- nen zijn reeds door Lao-lüng-ti en Ta-si-ghwen bij hun terugkeer van een bezoek aan de wegvluchtende Missionarissen, angstig opge merkt. Nauwelijks hebben zij dit den Bisschop gemeld, of zie, de krijgmandarijnen worden door Pèe-tjiao zelf tot den Bisschop geleid. Het gelukt Poelao—sje Mgr. geheel gerust te stellen. Hij maakt Mgr. wijs, dat hij door den Keizer is uitgezonden, om overal den vrede te herstellen. Um nu zeker te zijn van de gewijde schatten der kerk, dwingt Poe-lüo sje zijn werktuig, Pèe-tjiao, 's nachts bij Mgr. de hut te door snuffelen. Dit doorsnuffelen en óók het verdwijnen van een brief is des s' morgens oorzaak van achter docht bij Mgr. en Louman—tsang en Ta si—ghwen. 't Is daarom, dat de Bisschop, bij 't heengaan ter kerke, aan Loumantsang de zorg zijner hut opdraagt en hem verzoekt, Pèe-tjiao te ontbieden eu uit te vragen. Lou- müutsang heeft met Pèe -tjiao eon streng onderhoud. Pèetjiao bekent het verraad. Lou-mau-tsang tracht hem nog tot inkeer te brengen. Pèetjiao aarzelt. Hij wil knielen. Op eens hoort men de vreeselijke uitbarsting en Pèe-tjiao vlucht heen. De huisknecht Thèi-pièng snelt den Bisschop te hulp en is de eerste die als martelaar valt. Lou-min-tsang blijft op zijn post. Iu zijne pijnlijke eenzaamheid ontvangt hij achtereenvolgens verschillende berichten uit den strijd. Gok Tü-sighwen en Eul-foé-tze snellen een oogenblik tot hem, en maken beiden het plan den Bisschop te volgen. Lou-mau-tsang staat dit den jeugdigen helden toe, maar drukt hun op t hart, het leven niet roekeloos te wagen en, zoo zij niet als martelaar vallen, op deze plek hij hem ééns weer te keeren. (Einde van 't 4de bedrijf.) Kerk, kloosters, school, hut en alles is door de Boksers tot puin en gruis vernield. Ta-nüng-nei (die eene goede Bokser) zit peiusend neer op de puinen. Daar komt een ronddolende knaap naderen erkent de heilige plek, die hij betreedt. Die knaap is Ta-si-ghwen. De Bokser verschuilt zich. Ta-sighwen zet zich neder, en treurt. I)e Bokser luistert. De afspraak indachtig, kwam Lou-man-tsang telkens naar de knapen uitzien. Wat een wedervinden! Ta—si—ghwen verhaalt al wat hij van Mgr. gezien heeft. Later verschijnt Eul—foè—tze, gered als hij is door dien krijgsmandarijn Joeng kènti. Door Eulfoè—tze, die van alles ooggetuige was, komt men met geheel ,s Bis sch'ops lijden op de hoogte en verneemt men zijn heldendood. De verhaalde gebeurtenissen maken op Ta- nüngnei en Joengkènti zoo grooten in druk, dat zij niet langer do genade weerstand bieden en zich bekeeren. Lou miintsang wijst op de eerste vruch ten van 's-Bisschops marteldood te samen bidden zij tot don grooten martelaar, dat Hij nieuwe helden uit het Bataafsch geslachte moge opwekken. (Einde van 't5 de bedrijf.) Aan de uitvoering ran 't werk is alle zorg besteed 't Is i03 pagina's en zeer netjes op octavo formaat gedrukt, de omslag BESOIJEN, 1 Dec. De prijs der boter, 1. 1. Woensdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste: 1,08 de laagste f 99s De pr, der eieren was 61/9 7ct. GORINCHEM, 7 Dec. Ristarwe 8.a 8.15 roodeditof 7,70 u 7,80 witte dito f 7.50 ft 7.85 inl. rogge f5, a 5,20 Buitenl. dito 1'4.90& 5,—, gerst 4,80 a 4,85, haver 3,70 h 3,80, duiveboonen f 7,50 a 7-75, blauwe erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 82 runderen, 20 nuchtere kalveren, 3 vette varkens en 82 biggen. Ie qual. Kalfkoeien f240 b 300 Kalfvaarzen f 170 a 230 Melkkoeien t A 2'/s jarige ossen f 160 a 240 Guiste vaarzen 1120 a 140 Pinken f 80 a 120 Graskalveren f 50 70 Nuchtere kalv. 12 16 Aangevoerd 3 vette varkens van 17 a 20 ct per half kilo, biggen van f 5,— .b 10.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f a en lammeren f 5 fDer stuk Eieren f 1.90 a 2 per 26 stuks. Boter 70 a 75 ct. per !/j kilo. ROTTERDAM, 7 Dec. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.30 a f 8en ner 100 kilo f 8.50 a f 9.75 Nieuwe- per heet t- 5.20 a f 5.75, per 100 kilo i 8.50 a f 9.50 Rogge. Vlaarasche, Zeeuwsche en Overmaassché Debest f5.a f 5.75 Gerst. Zcawsche, Flakk. en Overm. Winter t;f beste Zomer- f9.25 4 7-25. Haver, f5,75 a f6.60 Blauwe erwten. De beste l"8.— f 9. Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duiven boonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaaach zak- goed f 0.b 0.—; Zomerzaad f 0.— a 0.—. Kanariezaad f 0 f - Bruine boonen de beste f8. if 13.75 Witte boonen de beste f 8.—. a f 13. ROTTERDAM, 8 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 82 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 851 magere en 598 vette runderen, 181 vette, 93 nuchtere en 102 graskalveren, 3 schapen of lammeren 0 varkens 149 biggen, 0 bokk en of geiten. Koeien en ossen 22 tot 34 cent, stieren 25—30 cent, kalveren 40 tot 50 cent per »/a kilo. Melkkoeien f 140 a 255. kalfkoeien f 145 a 220 stieren 55—195 vaarzen 70—125, alles mager vee biggen 4.10,paarden 3080 Nuchtere kalveren, fok- 1424, slacht- 711 Op de botermarkt werden aangevoerd 38/8 en 44/16 vn. en 394 stukken ft »/s kilo. Prijs le kw 54. 2e kw. f 50, 3o kw. f 48 Por »/8 kilo 70 a 75 c. Hoogste prijzen der 2e. klasse. Trekking van 7 December Priis van f5000: No. 8315 Prijs r. f1000 No 4096 7666 7698 Pr. van f400 No. 9453 16373 Pr. van f 100: No. 1662 9319 10211 10609 11581 Trekking van 8 December. Prijs v. f2000 No. 17687 Prijs v. f. 1500 No. 162S6 Prijs v. f1000 No. 17187- Prijs v. f 400 9606 Prijs v. 200 No.13502 12620 3191 18540 Prijs v. f100 No. 8336 11895 18826 10549 «MJLSK.1» B'.ü-L J'l-L--UII— 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN is het oudste blad in Waalwijk en de Langstraat; geeft degelijke practische hoofdartikels, over zichten en voornaamste berichten uit binnen en buitenland het meeste en beste nieuws uit Waalwijk eu omstreken verslagen van gemeenteraadsvergaderingen brieven uit Waalwijk, 't Noorden, Suri name enz. talrijke berichten, verslagen en artikels betreffende schoenmakerij en leerlooierij origineele schetsen en nouvellafi en kost slechts 75 cent per kwartaal, fr. p. p. 90 cent, aan onze boden betaald men slechts G CENT per week. Abonneert U dus op dit blad! De Echo van het Zuiden is om boven staande redenen ook het aangewezen blad tot adverteeren. Abonneert U op en adverteert iu Zij die zich thans abonneeren hebben recht op het belangrijke souvenir dat wij voorstellen onzen abonnó's aan te biedeu. DE ONTVANGER DER te WAALWIJK zal ten overstaan van Notaris A. G. MULIÉ te Kaatsheuvel, des namiddags 3 uur precies in het Sprangsch koffiehuis (Tramstation) van A. C. Mahieu te Sprang, bij afslag en inschrijving in het voor een jaar, ingaande voor het gedeelte sub a van perceel 1 en van perceel 2 op 1 April 1904- en voor de overige perceelen met 31 December 1904. BOEKJES, bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving met de grootte van elk perceel, zijn tegen 10 cent verkrijgbaar bij borengenoemden Ontvanger, bij wien tevens inlichtingen te bekomen zijn. Aanwijzing op het terrein zal geschieden Woensdag 16 December 1903, te beginnen voormiddags 9 uur bij pereeel 1 (haven van Doeveren). HET NIEUWE VAN is voor eenieder ter inzage. Degelijke en fijne afwerking. Goedkoope prijzen Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3