Notaris RANT iNotarïiTRANT Brandassurantie-Maatschappi] Correspondent RüNDVET. zuiver gesmolten Rundvet ea BEKENDMAKING, Advert©»*,-^ Bericht van Inzet, Bericht van Inzet. Patronenmaken, MODELBOEK lï Gemengd Nieuws. Handelsberichten. Antoon Tielen, Waalwijk. Eeue Waalwijk en Omstreken. A. de Ruijter Rz. HENRI J ANS EN Antoon Tielen, Waalwijk. Abonneert U das op dit blad De Echo van het Zuiden is om boven staande redenen ook het aangewezen blad tot adverteeren. „De Eclio van het Zuiden." uivuUl WAALWIJK. MET NIEUWE jJrukt. De stoomtramdienst Den Bosch Jusden en Langstraat is gestaakt. Jubelfeest. (/Door het Nederlandach Episcopaat is t; Nationaal Comité gevormd tot viering „D liet Jubelfeest, der Dogmaverklaring t3„ de Onbevlekte Ontvangenis van Maria. Dit Comité bestaat uit de Hoogeerw. fleeren Dr. H. J. II. Tb. Brouwer, Vicaris-Ge neraal van Mgr. den A rtsbisschop P. J. Thennissen, Kannunik en Pastoor te Haarlem ,T. Pompen, Vicaris-Generaal van den Bisschop van 's Bosch - Mgr A. H. van den Corput, Vicaris-Ge neraal van den Bisschop van Breda- Mgr. Hoefnagels, Vicaris-Generaal van deu Bisschop vun Roermond - Hoor den speelduirel meegesleept, De Haagsche kouter der Prov. Gron. Ct. schrijft Deftige Hagenanrs, opgegroeid en groot gebracht in eerbiedig opzien naar zekere iiooge geslachten, raken tegenwoordig de kluts geheel kwijt Verontwaardigd schudden zij het hoofd, nu zij in 0I1Z9 couranten lezen hoe "^le in boedel van een onzer ongenaakbaarste Pa triciër?, schatrijk en almachtig geacht, uit een geslacht van ouder tot ouder de hoogste ambten aan het Plof bekleedde, in het openbaar verkocht wordt wegens schul den Er loop.'n vreemdsoortige geruchten om trent de wijze, waarop de familie sinds jaren van het taaie crediet harer leveran- cieis misbruik heeft gemaakt. Men vertelt dat de slager in geen 16 jaren eenige betaling ontvangen heeft En terwijl de familie op vorstelijken voet leefde en de heer des huizes, door den ipeelduivel meegesleept, zich aan gewaag de speculatiën overgaf, verbrokkelde het reusachtige kapitaal al meer en meer. De talrijke vereenigittgen en genootschap pen, waarvan de schatrijke en vrijgevige failliet lid was,ontvangen nu van zijn gemach tigde de zonderlinge kennisgeving, dat het lidmaatschap „wegens ongesteldheid' wordl opgezegd. Verontschuldigingen zijn in de wereld om er gebruik van te maken, inaar in dit geval is toch wel een heel vreemd soortig motief gekozen. Of moet men //on gesteldheid opvatten in de beteekenis van het tegenovergestelde van welgesteldheid Hoe het zij, de Hagenaars slaan de han den in elkaar over zulk een ontploffing in de groote wereld. Zal het prachtige landgoed aan den Was- senaarschen weg, waar de architect Muijaken destijds het vergaande klassieke kasteel bouwde ook onder den hamer komen Des tijds, toen men dat pronkjuweel bouwde, was niets te kostbaar, om van dat buiten verblijf eer. toonbeeld van fijnen smaak en comfort te maken. De bouwmeester toog met deu eigenaar naar Engeland, om zich daar aan de groote buitenverblijven der Engelsche edelen te spiegelen en die weel derige inrichting tot voorbeeld te kiezen. En nog is die pittoreske bezitting met haar statig slot, haar dreven en boompar tijen, na het Huis de Pauw, het schoonste en rijkste landgoed aan den Leidschen weg. Zal dit uitgestrekt terrein ook ouder den hamer komen Niemand weet het, maar er wordt beweerd, dat de gedeeltelijke ver koop van eigendommen vermoedelijk vol doende zal zijn, om het dificiet te dekken. De familie verschuilt zich dan eenige jaren in het buiteuland in een of ander aanzien lijk pensioD, totdat de „ongesteldheid' geweken is en men het lieve leventje weer opnieuw beproeven kan. Gemeenteraadsvergadering Sprang. Maandag, 14 December, des morgens te 10.30 uur, hield de gemeenteraad, ouder voorzitterschap van den Ëdolachtbaren heer G. Meijer, eene openbare verge dering. Tegen woordig wareu de heereu Vos, de Jong, Maijers en Rijken afwezig de heeren Haver hals en Verhoeven. De notulen der vorige vergadering werden, na voorgelezen te zijn, met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde was 1 Mededeeling ingekomen stukken, la Goedkeuring Gedeputeerde Staten ver huring der woning onder het raadhuis. Voor kennisgeving aangenomen. 2 Begrooting van het Armbestuur 1904. De ontvangsten bedragen f2314.17'/a en de uitgaven f 2314.171/.,, welke met algemeene stemmen werd goedgekeurd. 3 Wijzigiug gemeente begrooting 1904, naar aanleiding nota opmerking van Ged. Staten. Door de Secretaris wordt het schrijven van Ged. Staten en de memorie van toelichting voorgelezen. Naar aanleiding van dit schrijven zijn door B. en W. enkele poBten van de be grooting gebracht. Deze werd daarna met algemeene stemmen goedgekeurd. 4 Benoeming van een armmeester. Aan de beurt van aftreding is de beer H. Maijers. Met algemeeue stemmen herkozen den heer H. Maijers. 5 Vaststelling verordening Openb. Lagere school, en 6 Vaststelling instuctie onderwijzers. Deze werden, na door den secretaris voor gelezen te zijn, goedgekeurd en vastgesteld, Verder werd door den heer Vos opgemerkt, dat de straatverlichting tegenwoordig veel te wenschen overlaat. De Voorzitter zei, deze zaak eens te zullen onderzoeken. Een der leden maakten nog de opmerking, dat in naburigen gemeenten de straatver lichting zoo goed was. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzitter, na .den leden dank gebracht te hebben voor hunne tegenwoordigheid deze openbare vergadering. Sprang. 14 Dec. In de heden alhier ge houden raadsvergadering is tot lid van het Algemeen Armbestuur herbenoemd de lieer H. Maijers, In (ie gemeenten Capelle, Sprang en Vrijhoeven-Cappel worden; ernstige po gingen aai gewend tot oprichting eener af— deeling van „Het Groene Kruis". Moge deze pogingen to; uitbreidiog dezer zo'o uuttige vereeniging met succes bekroond wo den. Kaatsheuvel. It Dec. Naar wij uit goede bron vernemen is de vestiging van een bri gade matéchaussée alhier verzekerd. Op Zondag 20 December des avonds hall zeven zal door de sociëteit Kon. Har monie Apollo" in de zaal der Harmoniej bij den he r A. Snoeren op algemeen ver langen nogmaals hét zélfde concert worden gegeven. Voorzeker een schocue triomf voor de leden der soc ëteit. Het concert is ook voor nie - leden toegankelijk. Drunen. Onze Nieuwe Harmonie gaa' morgen. Woensdag, naar Georiruidenberg, bij gelegenheid der plechtige opening der Gas fabriek aldaar. Een inooi uitstapje bij heerlijk weder. Heden avond te 7 uur houdt de A f lee ling Druntn van den A!g. Ned. Bond van Schoenfab ikanten ten huize van den Heer A Hamers eene vergadering ter benoeming van een lid der Commissie voor den wetstrijd in 't patroneuraaken en een lid der Commissie voor eene vakschool. Vrijhoeven-Cuppel. 15; December Sedert eenige dagen kon men in deze gemeente een vier of vijf tal arbeiders bezig zien met de verbetering van de Hoogevaart. Voorzeker een goed besluit van Burge meester en Wethouders die thaos ook de noodzakelijkheid van een goeden verkeersweg hebben ingezien. De Hoogevaart waarover steeds veel verkeer plaats viudt, lag tot heden toe bij ietwat slecht weder zeer slecht en was een modderpoel. Thans is men bezig den weg af te ronden en deze zal weldra ook van keislag voorzien worden. Eere daarom wien eere toekomt. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 13 Decembe a. s. des voormiddags ten lÖVs uur* Te behandelen punten 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot ontslag gemeente wegwerker. 3. Voorstel tot verkoop grond van deu weg 4. Benoeming stembureau. 5. Verpachting opbreugst havengeld. Andel. Bij koninklijk besluit, is met inga .g van 19 December herbenoemd tot burge meester dezer gemeente de heer J. H. van Ouwerkerk. Rijswijk. In het gezin van F. K. werden eenige dagen geleien 's nachts, terwijl zij sliepen, een jongen en een meisje door een of meer ratten aangevallen. Terwijl ze den jongen aan het oor begonnen te peuzelen, hebben ze het meisje in een vinger en in den elleboog gebeten. Hel blijkt clus, dat die dieren voor de uenschen zeer gevaarlijk kunnen zijn. twee voorbijgangers mede, dat hij op zijn meisje, dut in de onmiddellijke nabijheid was. een revolverschot had gelost. Een op het stationsemplacement surveilleerend politieagent hiervan in kennis gesteld, vond de 20-jarige A. B. van hier bewusteloos. Naar het zieken huis aldaar vervoerd, bleek dat haar een schotwond aan de linkerzijde van het hoofd was toegebracht. De dader, de 23-j*rige J. J. J. v. d. W., een schippersknecht uit Scherpenisse, met zijne schuit tijdetijk liggende te Rotterdam, in hechtenis genomen, verklaarde, dat hij na een schot zijn meisje te hebben toegebracht, twee schoten op zich zelf had gelost, zonder zich evenwel te raken. Bij het inbeslag nemen bleek de revolver nog twee scherpe patronen te bevatten. De oorzaak van de daad is dat het meisje ver klaard had de intieme verhouding welke ongeveer twee jaar tusschen haar en v. d. "W. had bestaan te zullen verbreken. Het slacht offer verkeert inhoogstzorgwekkenden toestand. Nader meldt men De dader, genaamd Joost van der Werf, varensgezel op het schip genaamd «Ooster- schelde", van schipper Jacobus Gageman, is uit wanhoop tot zijne daad overgegaan. Onge veer eene week geleden had hij van zijn meisje een schrijven gehad waarin zij hem te kennen gaf de verkeering te verbreken, omdat haar (ezegd was, dat hij ook met een ander meisje iefdesbetrekkingen had aangeknoopt. Om haar van dit besluit te doen terugkomen is hij Zondag bij haar terug geweest, doch het gelukte hem niet haar tot andere gedachten te brengen. Zij verklaarde nu voor altijd en voor goed afscheid van hem te nemen. Van dat oogenblik af rijpte bij hem het plan haar en zichzelf van het leven te berooven Na Maandag te Rotterdam een revolver te hebben gekocht, vroeg hij haar nog eenmaal te mogen spreken wat zij toestond. Geruimen tijd liepen zij zwijgend voort, totdat hij, nadat beiden op een bankje bij het stationsempla- cement hadden plaats genomen haar de revol ver voorhield en zeide, dat haar laatste uur en dat van hem geslagen was. Hierop volgde de aanslag. De toestand van het slachtoffer is levens gevaarlijk. De dader, die als een zeer oppassend jong- mensch bekend staat, toont veel berouw ovor zijne daad. Scheurkalender v. d. II. Josph 1904. Echte levenswijsheid, smakelijk gekruid en 3 in porties opgedischt, kerngezond voor geest en hart op eiken dag des naars als in porties opgedischt, kerngezond voedsel dag des iat ziedaar wat deze Scheurkalender aanbiedt. Menig blaadje, dat wellicht, eenmaal afge scheurd, naar de snippermand, of in vlam metje opgaat, mocht veilig bewaard, opdat men het nu en dan leze, herleze, en over peinze de pittige waarheid, de heilzame les welke het bevat. Het is bepaald een geluk, dat onzerzijds het nut der Scheurkalender ie ingezien, want eiken dag, dien God geeft, heeft de mensch zoo'n hartversterkertje noodig. De Vlamingen zeggen Plukkalender, als om te beduiden, dat de 300 en zooveel blaadjes dit jaar zijn er 366 lijkenen op bloemen of vruchten, voor de ziel, na tuurlijk. Beide uitgaven, hier besprokeu, zijn ons bezorgd door den Uitgever Jos. J. van Lin- dert te Cuyk, die wij van harte wenschen dat hij van dezen arbeid overvloedig vruchten lees winste behale. J* V. Door den Uitgever L. J. VEERMAN te Heusden is bij Commissie voor het Verta liug8recht aangeteekend, voor de uitgaaf in de Nederlaudsche Nederlandsche Taal, het veel besproken werk Frits von der RyrburgAm einer kleiner Garnison. Fin militarisches Zeitbild, Zooals bekend is heeft de auteur, Luite nant Bilse te Forbach, hierin op geestige wijze het garnizoensleven van eene kleine plaats gehekeld. Hij werd daarvoor voor den krijgsraad ter verantwoording geroepen en op alle exemplaren is, zooveel doenlijk, beslag gelegd. Is dus het oorspronkelijke niet meer te bekomen, toch zullen weldra be langstellenden met de vertaling kunnen ken nis maken. Naar ons verzekerd wordt, zal de uitgaaf in onze taal met den grootsten spoed be werkstelligd worden, zoodat die nog in de maand Januari zal verschijnen. Veen. Het mesten van varkens kan tegen woordig ook al niet meer winstgevend genoemd worden. De prijzen der vette varkens blijven nog steeds sla'tioouair. Meer dan 18/181/3 er. per V2 KG. kau niet verkregen worden. Ook voor Engeland zijn ze laag, 16 a 17 ct. per Va K-G- Bij zulke lage prijzen kan de wiust niet groot zijn. Drongelea. De datum, waarop de zang— vereeniging haar gewone jaarlijksche uitvoe ring zal geven is vastgesteld op Donderdag 24 December. Zij wordt gegeven in de open - bare school en het uur van aanvang is be paald op 6 uur. De verschillende zangnummers zullen door voordrachten afgewisseld worden, zoodat het geheel een genoegelijke avond be'ooft te worden. Va-r wege het polderbestuur is men op eenige plaatsen in deze gemeente bezig den dijk "at te graven. De groud die daardoor verkregen wordt zal aangewend wordeu tot ver breeding van den dijk. Een maatregel, die zeer zeker toejuiching verdient. Woudrichem. Aan het voorbereidend militair onderricht wordt in de ze gemeente deel genomen door een twintigtal jongelui Overingens schijnt er in deze streek niet veel animo voor te bestaan. Door Mejuffrouw Hellow en de Heeren F. A. Mouthaan en H. A. Zwets is eervol ontslag aangevraagd uit hunne betrekking van onderwijzeres en onderwijzer aan de openbare lagere school alhier. Den 27sten Februari 1904 zullen zij per stoomschip Prinses Sophie" van de stoomvaart Maatschappij „Nederland" naar Oost-Indie vertrekken. Raamsdonksvecr. Bij dc in het cafe de Reijer ten overstaan van notaris van der Meer gehouden provisionele verkoopiug van een huis met looijerij van den Heer J. J. Koulugs Dz. is dit ingezet op f 6600. De toeslag blijft bepaald op Vrijdag 18 dezer in het café C. T. Kommers alhier. Ooze dorpsgenoot, dhr. J.f C. Ie Rutte slaagde o. m. te 's Gravenhage voor het examen te verkrijging van het telegraaf radi caal. Wederom is Zondag nacht een groote ruit bij deu heer v. S. ingegooid Te wenschen van het dat men de daders te pakken kreeg Moordauuslag in den schouwburg. In het Panaieff-theater te St. Petersburg merkte een zeeofficier tijdens de voorstelling, zijn vrouw, die hem twee jaren geleden had verlaten, op in een loge naast de zijne, waar zij met haar moeder zat. Eensklaps klonken er twee revolverschoten door de zaal en de jonge vrouw zonk bloedend ineen. Zij werd weggedragen en onder heelkundige behandeling gesteld. Haar wonden zijn levensgevaarlijk. De politie trachtte zich van den officier mees ter te maken, hetgeen haar eerst na een hevige woriteling gelukte, waarbij hij her haalde malen op het publiek schoot, gelukkig zonder iemard te treffen. Door den drank. Sedert langm tijd was een mijnwerker te Retine aan dei drank verslaafd. Zijn huis gezin verkeerle daardoor in de grootste armoede en vrmw en kinderen werden door den dronkenlaj herhaaldelijk mishandeld. Vrijdag had hij daar de jenever niet sterk genoeg meer vor hem was, een halve kan spiritus in eens ótgedronken, waarna hij zich vloii ooldrr ophng. Ter doet veroordeeld. De rechtbank te tonstantine, Algiers, heeft Vrijdag een inlandr ter dood veroordeeld, die zijn moeder vermord had omdat ze ge weigeld had hem drie geiten te geven, welke hij toen roofde. Na di misdaad verkocht hij de geiten en verteerdi het geld aan drank. Moordaanslag. Uit Vlaardingen meldt men Maandagavond circa half negen deelde een man, zittende op een der bankjes nabij het Btatiousemplacement aan den Parallelweg, aan De Heer en Mevrouw J. VAN Iet Holtus geven kennis van de geboorte vin ïunne dochter JOHANNA. Waalwijk 12 Doe. 1903. tTot onze diepe droefheid overleed heden, voorzien van de H. II. Sacramenten, onze innig geliefde moeder, behuwd en grootmoeder Mejuffrouw Anna Gertrudis Westen, Weduwe van den heer Carolus Gerardus v. d. Heijden, in den ouderdom van 62 jaren. De Kinderen van der Heijden. Waalwijk, 10 Deo. 1908. BföOIJEN, 14 Lec. De prijs ier boter, 1,1. Woensdag te Besoijeu op dt mijn aangevoerd, bedroeg de oogste1,02 de iagste f 91 De pr. der eieren t»s 6 cent. GORICHEM, 14 Dec. Ristarwe f 7.80 a8.— roodeditof 7,40 a 7,50 witte dito f 7,50 a 75 inl. rogge 15,— a ö'l5 Bnitenl. dito f4.90 fi.,— gerst 1 4,75 a 4,85, haver 3,70 A 3,80, duivelonen f7,50 a 7-75, blauwe erwten, f0a 0,rles per hectoliter. Op de veemarkt w«en heden aangevoerd 201 runderen, '12 nuohtenkalveren, 2 vette varkens en 185 biggen. Ie qual. Kalfkoeieo 230 k 300 Kalfvaarzen f jgO a 240 Melkkoeien i 180 k 230 27s jarige ossen f i80 240 Guiste vaarzen f 120 a 140 Pinken fioo k 120 Graskalveren f 40 4 70 Nuchtere kalv. 42 a 16 Aangevoerd 2 vette vfcens van 18 a 20 ct per half kilo, biggen in 1 6,— a 12.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen 0 lammeren; scha pen f a en lammert k f Der stuk Eieren 1.80 a 1.85 per 5 stuks. Boter 57Vs 60 ct. per kilo. ROTTERDA 14 Dec. Tarwe. Jarige- per hectf 7.50 a f 795' en per 100 kilo f 8.a f 9.i Nieuwe- per heet f 5.20 a f 5.75, per 100 k> f 8.50 a f 9.50 R°Kge- Vlaamsche, Zeeuwae en Overmaassche Dcbe9t«" f5.a f 5.75 Gerst. Z uwsche, Flakk. Ovcrm. Wintel 7.25 f 7.75 beste Zomer- f5 4 7.65 Haver, f 5,60 f 6.40 Blauwe erwten. De beste 175 k f 8.50 Paardenboonen. De beste f a 0. Duiven boonen van f0.a 0,. Koolzaad. Puik Zeeuwsch crivermaasch zak- goed fü.~ 5. 0.—; Zomerzaad a 0. Kanariezaad f 0 ai Bruine boonen de beste f8. f 14. Witte boonen de beste f 7.f12. ROTTERDAM, 15 c> Op de veemarkt waren hedetangevoerd 85 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 94^agere en 712 vette runderen, 179 vette, 120lchtere en 60 graskalveren, 31 schapen of iamm»n 0 varkens L43 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 22 tot 34 centreren 24—30 cent, kalveren 40 tot 50 cent pi/„ kilo. Melkkoeien f 140 a 260, kalfko^ f 145 a 295 stieren 55175 vaarzen 70135, mager vee biggen 5.12,paarden 2580 Nuchtere kalveren, fok- 1417,lcht- 711 Op de botermarkt werden aange,r(j 38/8 en 53/16 vn. en 414 stukken a '/2 kilprjj8 je kvr 58. '2e kw. f 52, 3e kw. f 48 Per 1 kilo 70 a 75 c. Ondersoek naar de geoefendheid van lotelingen en adspiranten—vrijwilliger voor het Reservekader. De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend dat het onderzoek naar: lo. de geoefendheid van lotelingen der lich tingen 1903 en 1904, die dingen naar het bewi hetzij voor militaire bekwaamheid, hetzij voor lichamelijke geoefendheid dan wel voor beide 2o. de geoefendheid van jongelieden, die dingen naar het militair getuigschrift vereischt tot het aangaan eener verbintenis bij het reservekader, hetzij der infanterie of Vesting Artillerie, dan wel der Genie, zal worden gehouden te 's-IIerto- genbosch van 4 tot en met 16 Januari 1904. Het onderzoek zal voor eiken deelnemer in een dag afloopen. Tot het onderzoek zullen uitsluitend worden toegelaten a. Zij, dio hebben deelgenomen aan de loting voor de lichting van 1904 b. de lotelingen der lichting 1903, die moeten worden ingelijfd ter verruling van de plaatsen van hen, die op den 15en October van dat jaar aan het aandeel van elke gemeente ontbroken c. Jongelieden Adspiranten-vrijwilliger voor het reservekader der Infanterie, Vesting-Artillerie of Genie. Zij, die aan bovengenoemd onderzoek wen schen deel te nemen moeten zich vóór of uiterlijk op 10 December a.s. ter secretarie aanmelden. Waalwijk, 2 December 1903. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. Inrichtingen, welke gevaar schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van heden aan Jac. Sars aldaar en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot het oprichten eener broodbakxerij op het per ceel gelegen te Waalwijk aan de Groote straat kadastraal bekend Sectie C no. 2191. Waalwijk den 5 December 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, K. DE VAN DER SCHUERBN. De Secretaris. F. W. VAN L1EMPT. Zitting van den Militieraad. De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend dat de zitting van den Militieraad voor deze Semeente aal gehouden worden te Tilburg op 'insdag 29 December 1903 aanvangende om 10 uur des voormiddags ten stadhuize. Voor de militieraad moet verschijnen de lote- ling, die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of wegens gemis aan de gevorderde lengte. Waalwijk, 9 December 1903. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. te Waalwijk, bericht fiat de VASTE GOEDEREN onfier Kaatsheuvel van fien Heer A. P. Snoeren te den Haag, zijn ingezet en verhoogd tot een bedrag van f 3500. Toeslag hij A. Snoeren-Momhers te Kaats heuvel 23 December 1903 '3 avonds 7 nur. Dagelijks kan ten kantore van voornoem den Notaris gehoogd worden. te Waalwijk, bericht dat de VASTE GOEDEREN van Adrianus van lersel c. s. te Baardwijk zijn ingezet en verhoogd als volgt. Koop i onder Besoijen. f 1600 Koop 2 onder Baardwijk „den boschakker„ sectie C. nos 276, 277, 278 en 279 groot 97.50 aren cp f 4.00 Koop 2 onder Baardwyk sectie C. nos. 202, en 208 groot 69.12 aren op f 310 Toeslag bij A. de Groot te Besoijen den 24 December 's avonds 7 uur. Dagelijks kan ten kantore van voornoem den Notaris verhoogd worden. levert nog steeds het beste billijkste an netste 1 nu DE ECHO VAN HET ZUIDEN is het oudste blad in Waalwijk en de Langstraat; geeft degelijke practische hoofdartikels, over zichten en voornaamste berichten uit binnen en buitenland het meeste en beste nieuws uit Waalwijk en omstreken verslagen van gemeenteraadsvergaderingen brieven uit Waalwijk, 't Noorden, Suri name enz. talrijke berichten, verslagen en artikels betreffende schoenmakerij en leerlooiery origineele schetsen en nouvellan eu kost slechts 75 cent per kwartaal, fr. p. p. 90 cent, aan onze boden betaald men slechts 6 CENT per week. Abonneert U op en adverteert in Zij die zich thans abonneeren hebben recht op het belangrijke souvenir dat wij voorstellen onzen abonné's aan te bieden. De Clientèle neemt dan ook dagelijks toe vraagt een voor Brieven fr. letters H. Z. T. Alg. Adver tentie-Bureau Nijgh van Ditraar, Rotter dam. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het LES GEVEN in van alle soorten DAMflS- en HEERENSCHOEISEL. slager te VECHEL biedt te koop aan Heeren Looiers a 22 ets. per 1/2 Kilo franco h Rembours station Vechel. VAN India Ruber stempels is voor eenieder ter inzage. Degelijke en fijne afwerking. •- Goedkoope pryaan Aanbevelend, .h s- t, .iet !D ai n, ar al a- k- 3D Ot 9D en en

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 3