374STE Gemengd Nieuws. Telegrammen. krachtiger uitgekomen, hij is een meester op flit instrument. De lieer Wegerif (cello), gaf met zijne welluidende, krachtige en diepgevoelde voordracht veel te genieten, zijne nummers waren goed, behoudens hier en daar eene kleine misvatting, maar be- wondeiing voor zijn spt.l werd afgedwonge 't Was een avond van kunstgenot, zooals we zeiden voor den echten liefhebber, den kunstminnaar een bron van genot, zooals die zelden wordt geboden. Verloting. Als eene bijzonderheid deelen wij mede dat de heer Jan Kuijten Maandagavond zijn 50ste loterij van huishoudelijke artikelen uit speelde. De trekking had plaats ten huize van C. v. Tüborgh te Besoijen en de prijzen vielen als volgt: Ie prijs C. v. Gorstanje, 2e prijs VV Kots teren, 3e prijs Willem ICuysten-Vei steeg 4e prijs M. van Vuuren-'t Hooft, 5e pi ijs L, de Louw, Besoijen. Moge het den ondernemer gegeven zijn, ook de 100e verloting met heizelfde, succes te kunnen doen uitspelen. St Autoirus Puroeli e. Zondagnamiddag was het in en om de eerste Zeine niet heel rustig. Des middags ontstond twist tusschen een drietal personen. Van woorden kwam men tot daden en tot slot. twee met bebloede .gezichten en no drie waarschijnlijk een proces verbaal. Des avonds was het een ander stel dat voor het café van den heer Fransen hun heldendaden wilde toonen door met vier personen een te lijf' te vallen. Gelukkig kwam voor hem een helper opdagen die zonder aarzelen eenige flinke muilperen toediende, die, jammer genoeg d u grootsten belhamel misten. Doch ook deze, zoowel als de anderen liep al schreeuwende naar zijn moeder en vluchtte op bed. Toen de directeur dtr gasfabriek dezer dagen kwam om den muntmeter te ledigen in het onbewoonde buis van Mej. de Wed. M. kwam hij tot de ontdekking men hem al was voorgeweest, en dezelve was open- gebrokeu. Er moet ongeveer f 1.70 in zijn geweest. Hij stond daar ook zoo heelemaal alleen Tariefwet. We vernemen van betrouwbare zijde, dal in het weldra verschijnend ontwerp van wet tot herziening der tarieven van invoer zal worden voorgesteld o. a. te belasten Leer per 100 K. G. f 41/3. tot f 25. Schoenwerk 8 tot 15 pCt. der waarde. Provinciale Staten van Noord—llrabant. Bij de gisteren gehouden buitengewone zitting der gewestelijke vertegenwoordiging, bracht de commissaris der Koningin een woord van hulde aan H. M. de Koningin- Moeder. Tot lid van Gedeputeerde Staten werd gekozen Mr. A. van Rijckevorsel. Daarna kwam het kanaal-ontwerp in be handeling. Door statenleden van het district Eind hoven was inzake de kanaalquaestie //Zuid Willemsvaart Ainer" een motie ingediend, strekkende om aan Ged. Staten op te dra gen de regeering te verzoeken a. het kanaaloutwerp tot wet te maken en daarna een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid en wenscbehjkheid om het kanaal meer zuidelijk langs Eindhoven te richten; b. zich bereid te verklaren tot nader overleg met de regeering om daar door noodzakelijke hoogere kosten te dekken. De minister was wel bereid tot bedoeld onderzoek, als dit aan de indiening van liet wetsontwerp voorafging. Daarom vroeg Eindhoven nu bevordering van het vooraf gaand onderzoek. De meerderheid van Ged. Staten adviseerde hierop afwijzend. Eene motie van mr. Loeff steunde Eind- hovéns wenschen. Het statenlid Juten wensclite voortgang met de uitvoering van het bestaand ontwerp en onderzoek naar de mogelijkheid en wenschelijkheid van aan sluiting van het ontworpen kanaal met de Schelde. Het statenlid van Kemenade wenschte, alvorens te stemmen over de provinciale bijdragen voor het kanaal, de richting ervan definitief te bepalen. Eindhoven» verzoek werd ingetrokken, de motie Loeff verworpen, evenzoo de motie Juten en het voorstel van Kemenade. Be sloten is conform het voorstel van Ged Staten tot voteering van f 2,500,000 in de kosten van het kanaal op de bekende voor waarden, het kanaal beginnende te Aarle- Rixtel en loopende over Til urg met een zijtak BredaOosterhout naar de Amer. BESOIJEN. De tooncelvereeniging „Vondel" gevestigd bij den lieer C. J. Paaschens alhier gaf Zondagavond hare tweede wiuteruitvoering. De ruime zaal was zeer goed bezet. Het hoofdnummer van den avond „Vergeten en Vergeven." werd zeer goed gespeeld, de acteurs in dit drama waren hunne rollen volkomen meester, en vertolkten die op eene wijze zooals wij bij nog weinig liefbebberij-tooneelvereeni gingen hebben gezien. De indruk die hel spel maakte was zeer groot. Ook de ove rige nummers liepen uitstekend van stapel zoodat wij de vereeuiging een woord van lof niet mogen onthouden, en moge zij spoedig tot eene nieuwe uitvoering besluiten. Cnpellc. 8 Febr. Woensdag a. s. 10 Febr. wordt in de zaal van den heer L. F. Van Dongen alhier een buitengewone voordrach— tenavond gegeven door de bikende karakter humoristen, de Heeren Wilmont en Burmanje uit Waalwijk. De Heer Leo van der Meijden uit Dongen zal als pianist medewerken. Na afloop bal. Loonschendijk 7 Febr. Gisterenavond werd alhier bij den landbouwer A. een ijzer van ruim 2 meter uit de heining gatrokkeu waarmede werd getracht de deur stuk te stooten wat echter niet gelukte. Als verdacht daarvan wed alhier binnen gebracht door de mareschaussees zekere M. v, E. die zijn werk kiel onder hel ijzer op den stoep van A. had achtergelaten Na verhoor is hij in vrijheid gelaten. Te Heesbecn, bij Hemden, is de 80 jarige A. v. Hemert uit Doeveren, dood aan den weg gevonden. Men vermoedt, dat hij onderweg door een beroet te getroffen is. RAAMSDONKSYEER, 9 Febr. Dhr. H. Sprangers, die tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim benoemd werd, heeft voor deze benoeming bedankt. DRUNEN, 9 Febr. Het kunsten muziek bevende publiek van Druuen heeft weer eens ter dege kunnen genieten, want de Harmonie ij De Eendracht" gaf haar tweede winterconcert in de zaal van M. Pullens. De ruime zaal was overvol, zoodat er geen plaats onbezet bleef, waaronder wij nog eenige vreemdelingen opmerkten, die zich een wande ling naar Druueus concert niet beklaagd zullen hebben, want het eerste muzikale ge deelte vau het programma, werd onder de leiding van den directeur J. Brok goed uit gevoerd. Vooral mag hiervan genoemd worden jjMusikaliscÜe Blumelese" (potpourri) van Thumer, «La Belle Argentierre" en jjCarnaval Quadrille" beide van G. Tack. De komieke scènes «de Boerenadvocaat" en «de Zuigeling" voorgedragen door den wel bekenden humorist Jantje Brugman, deed de aanwezige schudden van de pret. Jantje is onbetaalbaar met zijn koddige moppen. De heer Leo v. M. vergastte ons op een solo voor clarinet en een solo voor viool, welke beide stukkeu een daverend applaus ontlokte terwijl ook het accompaguement van het komieke deel door de heer v. M werd uit gevoerd. Het tweede gedeelte van het programma was een kluchtspel in een bedrijf, «de Bank roetier of de ontvluchting in een wijnmand" dat heel goed van stapel liep, vooral J. S de koffiehuishouder wist zijn rol goed te vertolken. Het geheel heeft allen goed voldaan, getuige de aanhoudende lol die er onder de aanwezige heerschte. Wij brengu hier een woord van hulde en dank aan de heer v. M. voor zijne mede werking, aan de werkende leden, aan Jantje en allen die hebben medegewerkt, om ons eenige aangename genotvolle uurtjes'te ver schaffen, hetgeen nog werd verhoogd door nette bediening en goede consumptie, want tot laat bleef men gezellig bijeen. Het uur van scheiden slaat steeds te vroeg. Wel voldaan ging een ieder naar huis. Tot weerziens dan ALMKERK. Door het bestuur vau het waterschap «Het Nieuw land van Altena" is tot watermolenaar benoemd Joh. Pruissen alhier. Er waren 13 sollicitanten. De vorige week werd het land van Altena bezocht door den paardenhaudelaar, den heer S. Heilbron, die bij deze gelegen beid een 17 tal 2 jarige paarden heeft aan gekocht. Jammer dat niet meer goede paarden zijn gepresenteerd, daar genoemde heer plan had een groot aantal te koopen. SLEEUWIJK. Eenige dagen geleden ging op den veerdam alhier een paard op hol, doordat het van een of ander voorwerp schrok, [let was daar zeker een gevaarlijke plaats, daar list over een hoopje telegraafpalen heen reed en dicht langs het water holde. De voer man W. O. kreeg nog een trap van het paard tegen het been, dat hij daardoor tamelijk bezeerde, terwijl een van de hoornen der kar gebroken werd. HEUSDEN, 8 Febr. Met het laatste ge deelte werk van den verlegden Maasmond is men hier thans druk bezig. De weg van Heusden naar de Nieuwe Brug is thans ge heel in gereedheid gekomen. Binnen niet al ie langen tijd zal men beginnen met het ver wijderen van den dijk, die thans Heusden verbindt met de naburige gemeenten Aals- burg, Wijk enz. en Weder he inert, wat voor de bewoners dier plaatsen, die Heusden dik wijls bezoeken een leelijk inconvenient zal opleveren, aangezien de omweg, dien zij in 't vervolg moeten maken,o p minstens 29 minuten geschat wordt. WOUDRICHEM; Voor eenige dagen kwam van Almkerk alhier een rijtuig binnen rijden, waarin twee dames cn twee kinderen. Een der dames bestuurde het paard. Naar den weg vragende en hooreude, dat zij verkeerd waren gereden wilde de vrouwe lijke koetsier paard en rijtuig wenden, doch ging hierbij zoo vlug te werk, dat. het wagentje bijna omsloeg en het paard angstig werd. Gelukkig werd door B. O. Roomer het paard bijtijds gegrepen en konden de dames den hun aangewezen rechten weg vervolgen. Een visscher alhier wierp gedurende 10 achtereenvolgende jaren zijn zalmnet ver geefs uit. Geen enkele ving hij in dien tijd. De vorige week mocht hij er echter een be machtigen van 23 pond. Dat verder geluk hem deelachtig moge zijn. VEEN. Eenige dagen geleden kwam de koopman J V. alhier tot de onaangename ontdekking, dat zijn hit, waarmee hij vooreen groot gezin den kost moet verdienen, dood in den stal lag. Zoo'n verlies valt voor dien man zeer zwaar DRONGELEN. De werkzaamheden voor het verlagen en verbreeden der dijken, die tengevolge van vele omstandigheden, waar onder ook de vorst, geruimen tijd hebben stil gelegen, zijn dezer dagen weer hervat, en met kracht zal het werk nu worden voortgezet. MEEUWEN. In den loop der volgende week, op een nader te bepalen dag, zal voor de Meeuwsche Bouwmaatschappij worden aanbesteed het bouwen van een paar woon- huisjes. Bestek, teekening en voorwaarden, zullen voor belanghebbenden bij Gebr. de Graaf alhier ter inzage liggen. WIJK. Het contracteeren voor de suiker- bietenbouw heeft in do Noordbrabautsche polders een aanvang genomen, De fabrikanten betalen f 10 per duizend kilo bij een gehalte van 14 perc< nt. NEDERHEMERT. Alhier heeft zich een geval voorgedaan van febris typhoidea. (typhus). DUSSEN, In zijne vergadering van j. 1. Zater dag heeft de gemeenteraad alhier naar aanleiding van het request var alle administrative vereeni gingen in NoordBrabant ter verhooging van de jairvveddeu van birgemeestes en secretarissen 11.11. Ged. Staten gnustig geadviseerd. Tot lid van 't burgerlijk armbestuur werd herbenoemd de heer A. v. KrimpeD. SPRANG, 9 Februari. Zaterdagmiddag j.l. viel het paar 1 vau P. d. Br. te Sprang door dat liet bcrs'.tuig brak. Het vernielde een in de nabijheid staande heining en kwam in een modderpoel terecht. Na een kort oponthoud en een weinig schade aan tuig, kon V. d. Br. zijne reis weder voort zetten. VRIJ HOE VEN-C APPEL, 9 Eebr. Toen Zaterdagavond dé heer S. van Kaatsheuvel eenige onderofficieren met zijn rijtuig naar 'l station Kaatsh.-Capelle gebracht had, reed hij op den terugweg met zijn voertuig Legen een steeuen paal met 't gevolg dat de koets in elkaar zakte en eenige ruiten verbrijzeld werden. Raadsvergadering Capelle. Openbare vergadering vau den Gemeenteraad van Capelle op Maandag 8 Febr. 1904 des voormiddags ten 10 uren. Voorzitter de Edelachtbare heer G. Ver meuleu Wzn. Ten ruim 10.15 ure opent de Voorzitter de vergadering aanwezig zijn de heeren Rijken, de BcuijnQuirijns, Oerlemaus en Wachter afwezig de heer Verheijden. De notulen der vorige vergadering werden na door den secretaris voorgelezen te zijn, met algemeene stemmen goedgekeurd en vast gesteld. Aau de orde is 1. Ingekomen stukkeu. Na voorlezingworden deze voor kennisgeving aangenomen. 2. Schrijven van de Kamer van Koophandel te Eindhoven verzoekende wijziging der rich ting van het kanaal langs Tilburg. De Voorzitter«dit schrijven heeft ter visie gelegen. Ik stel voor het voor kennis geving aan te nemen. Aangenomen. 3. Verzoekschrift in zake herziening der jaarwedden van Burgemeesters en Secretaris sen in NoordBrabant. Dit verzoekschrift, dat door den secretaris werd voorgelezen, is vroeger reeds in zijn ge heel in ons blad opgenomen. De Voorzitter: «zooals de heeren hooren wordt door h.h. Ged. Staten om advies ge vraagd. Ik wil hierover niet veelzeggen.dat laat ik liever over aan de Raadsleden." De heer Wachter: «ik zou een groot ver schil willen maken, wanneer de secretaris tevens gemeente-ontvanger is. Dan hebben zij meer verautwoordiug. Burgemeester is een eerebetrokking, ik weet heel goed dat ze hun stand met 460 gulden niet kunnen ophouden. Maar als je een burgemeester moest gaan salarieeren om zijn stand op te kunnen houden, dan kon je hem de geheele opbrengst der belasting wel geven. In 't adres staat, dat, wanneer er beter salaris wordt gegeven de ongelortuneerde dan de taak van Burgemeester of secretaris ook zal kunnen aanvaarden. Maar een ougeforluneerde, al is hij nog zoo bekwaam, wordt niet licht Burgemeester. Voor hem zijn nog wel audere baantjes. Ik zou er dan ook geen voordeel in zien, het salaris te gaan verhoogen, wel als de secretaris gemeente ont vanger is. Ik stel dan ook voor het salaris niet te verhoogen." De heer Rijken «ik kan mij geheel met het gesprokene van den heer Wachter ver eeuigeu. Wel is waar komt er met den dag meer werk voor den secretaris, laten we maar zeggen meer papier vuil maken, maar 't ie toch ook nog niet zoo heel langgeleden, dat het is verhoogd. Het salaris van den gemeente ontvanger is in evenredigheid van 't werk van den secretaris veel te hoog. Maar ik begrijp niet dat die onzinnige taal is neer geschreven. Ik vind het zelfs beneden de waardigheid van een burgemeester, 't Is jammer, dat naast het beroep van winkelier, handelaar in sterke draukeu en bierbrouwer liet beroep van schoenmaker er ook nog niet bijstaat." De heer Oerlemaus merkt op, dat er plaatsen kunnen zijn, waar de salarissen zeer laag zijn. De heer Rijken wijst er op, dat, zooals 't adres zelfs aangeeft, de salarissen in 1897 overal zijn verhoogd. De Voorzitter: «kunnen de heeren zich met het voorstel van den heer Wachter ver eenigen." Het voorstel van den heer Wachter wordt zonder stemming aangenomen. 4. Request van den heer Neutenboom, houdende verzoek om eervol ontslag tegen 1 Maart als onderwijzer. De secretai'is geeft voorlezing van 't adres. De Voorzitter «wat denken de heeren ervan? 't Adres is 12 Januari ingekomen. Ik deel zulks mede, omdat er vroeger sprake is geweest, dat ontslagaanvrage 2 maanden van te voren moest worden ingediend. Er zijn nu al 4 solicitauten, maar de ge wone loop is zoo het hoofd der school vraagt inlichtingen en daarna geven ze pi-oefles. B. en W. maken daarna de voordracht op en zenden die dan naar den schoolopziener. Nu is het de vraag komen wij voor 1 Maart daarmee klaar. Het ouderwijs mag er toch in geen geval door lijden. Ik stel daai'om ook voor hem tegen 1 April eervol ontslag te verleeuen De heer Wachter vraagt of er niet eei'der in de vacature had worden kunnen voorzien. De Voorzitter«daar hebben wij zekei-e redenen voor gehad, welke u straks zal ver nemen." De heer Wachter merkt op, dat de op roepiug dan nog wel een week eerder had kunnen geschiedde. Er ontspint zich nu een levendige discussie tusschen de heeren Wachter, Rijken en de Voorzitter over het al of niet te laat plaatsen van een advertentie. De Voorzitter merkt op, dat het hoofd dér school liad gevraagd om een onderwijzeres te plaatsen, en vooreer hij de opi'oeping deed, wilde hij eerst de opinie der raadsleden daar omtrent weten. De heer Rijken is er voor om Neuteboam tegen 1 April ontslag te veideenen, dan be hoeven de kinderen geen maand langs de straat te loopeu. Een der heeren vraagt of die vier solici tauten direct in dienst zouden kunnen komen, waarop de voorzitter zegt. dat zulks wel zou gaan, daar geen der solicitauten in betrekking zijn. Het voorBtel van den Vooi'zitter om tegen 1 April aan Neutenboom eervol ontslag te verleeneu, wordt verworpen mot 4 tegen 2 Tegen stemmen do heeren Oerlemaus, Wachter Quirijns, en de Bru'jn. Het voorstel van den heer Wachter om tegen 1 Maart ontslag te verleeneu, wordt aauge nomen. 5. Verzoek van het hoofd der school om in de vacature van onderwijzer een onder wijzeres te benoemen. De Voorzitter «van den heer de Noo is een verzoek ingekomen om een onderwijzei'es te benoemen, dan konden de meisjes ook les worden gegeven iu do nuttige haudwei'keu. Ik heb dat onderhands al aan de heeren gevraagd en alle waren er toen voor. Veidangt iemand stemming?dan is het aangenomen. G. Vaststelling openbare vei-pachting van landerijen, gras enz. De Voorzitter, «in de voorwaarden is eene kleine wijziging gekomen. Overigens zijn de condities 't zelfde gebleven." Kunnen de heeren zich hiermede vereeni gen?.... Dan is 't vastgesteld." 7. Vaststelling verordening woningwet. De Voorzitter «de verordening is door d9 commissie nagegaan en nu zal een der com missieledeu wel zoo goed willen zijn daarvan verslag uit te bi-eugen. De heer Wachter zegt, dat de commissie 2 maal vergaderd heeft en dat er enkele wijzi gingen iu zijn gebracht. Ook zullen er enkele ai'tikels uit de politieveroi'deniug moeteu worden geschrapt daar zij anders iu strijd met deze veroi'deuing zijn. De V oorzitter: «kunnen de heeren zich met het voorstel van de commissie vereenigeu Dan is het vastgesteld. 8. Benoeming lid van het algemeen arm bestuur, op de voordi-acht zijn geplaatst de heeeren Adr. Verhoeven Azu. J. Vei'hoeven Bzn. De heer Wachter: «zijn de heeren al eens gepolst of ze het zouden aannemen." De Voorzitter: «Ja.« De heer Ilijkeu «we hebben gemeend er om te moeten loten wie of nommer een op de voordracht zou worden geplaatst. lot stemopnemers worden benoemd de heeren Rijken en de Bruijn. Met algemeene stemmen benoemd den heer J. Verhoeven Bzn. 9. Benoeming van leden van de commissie tot wering van schoolverzuim en vaststelling pi'esentiegeld. Benoemd zijn de heeren J. Verhoeven Bzn. 1 rellers, W. G. Rijken, Adr. Vei'hoeven en Sneep. De Vooi'zitter «nu krijgen we de vast stelling van het presentiegeld. Het vorige jaar was het 75 gulden, doch nu de werk zaamheden zijn verminderd en men niet meer zoo dikwijls behoeft te vergaderen hebben B. en W. 't op f50 gebracht." De heer Wachter «ik zou iu ieder geval toch niet meer geven dan aan de raadsleden. De heer Rijken «ja maar raadslid zijn is een eer, dan ben je een autoriteit." De Voorzitter«ik wil de heer Wachter even opmerken, dat hij straks heeft gezegd, dat Burgemeester een eere-betrekking is maar raadslid is ook een eere beti'ekking, en ik stel dan ook voor om het presentiegeld niet. minder vast, te stellen dan f 50, anders zouden nog al de leden bedanken. Het voorstel van B. eu W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. 10. Benoeming stembureau voor de ver kiezingen in 1904. De Voorzitter „het is regel, dat de plaats vervangers lid worden, dat is de gebruikelijke manier Benoemd wordt de heer M. J. Rijken met 5 stemmen, een stem werd uitgebracht op den heer Wachter. Tot 2e lid woi'dt benoemd den heer Wachter met 5 stemmen en een blanco. Tot plaats vei'vangeude leden worden b- noemd de heeren Oerlemaus en de Bruijn. Tot dei'de lid bij een meervoudige verldeziug wordt benoemd den heer Quriijns en tot plaats vervangend lid den heer v. d. Heijden 11. Benoeming van een commissie tot keu ring van stieren. De Voorzitter „ik stel voor hiervoor land bouwers te benoemen. Bij stemming bekomen de heeren Wachter 3 de heer Rijken 2 en den heer G. Vermeulen 1 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Wachter en Rijken. Bij stemming staken de stemmen Volgens de gemeente-wet zal nu het lot beslis sen. Bij loting wordt de heer Wachter benoemd. Tot 2e lid wordt benoemd den heer Rijken, terwijl de heeren Oerlemans en Vermeulen 1 stem bekomen. Tot 3e lid wordt benoemd de heer Vermeu len met 5 stemmen, de heer Oexdcmans verkreeg 1 stem. De Voorzitter: „het convocatiebiljet is wel ten einde maar er is nog niets ingekomen na schrijving der conracatiebiljetten. Het betreft eene kleine ovei'schi'ijving der begrooting van 1903. De drukwerken te ver hoogen met fl.en bevolking met 10.30. Dit bedrag kan worden afgeschreven van de on voorziene uitgaven. Aangenomen. De voorzitter. Verlangt nog iemand het woord De heer Wachter. Ik zou U nog even willen vragen of de boomen aan het planken bruggetje niet opgeruimd kunnen worden; dat zou in 't belang der gemeente zijn. De Voorzitter. Bedoeld u al de boomen De heer Wachter. Die welke aan de grint wegen staan. Van de groei der boomen komt daar toch niets van, want ze worden maar vol gesneden. De Voorzitter. Ik wil de heer Wachter raededeelen, dat ik ze zal laten opruimen. De heer Oerlemans vraagt nog hoe het komt, dat de lantaarns hier wel bi'anden maar in de Heijstraat en aan de Vaartkaut niet? De Voorzitter zegt dat zulks komt met lichte maan, want daaromtrent is nog geen regeling vastgesteld. De heer Oerlemans zegt nog dat het ook dikwijls vooi-koint, dat ze een half uur te vroeg branden. De heer Rijken merkt den heer Oerlemans op, dat zulks komt, omdat de lantaarnopsteker van 't eene naar 't andere einde der gemeente moet loopen. De heer Oerlemans. Er zou daai'om cok een vaste regeling moeten bestaan. De Voorzitter geeft iu overweging deze zaak te laten rusten tot den volgenden winter, want wo moeten heel zuinig zijn met de beurs. De heer Rijken vraagt nog of het schoolgeld geen 200 gulden minder heeft opgebracht dan geraamd was. De Voorzitter geeft hierop «en bevestigend antwooi'd. Daar geen der heeren het woord meer ver langt gaat de raad over in geheim comité. Hoogste prijzen der 5e klasse. Trekking van 8 Februari. Prijs van f 15000: No. 16314. Pr. r f 1000 No. 5413 8281 8699 10375.' Pr v. f200 3060 15572 J 7618 17986 19110 Pr. v. 1100: No. 911 1468 2226 3424 4393 5225 7792 8589 10354 11645 12497 17999 19520 20109 20436. Trekking van 8 Februari. Prijs v. f 15000 N. 16314. Pr. v. f 1000 N. 541g 8201 8609 H076. Pr. v. f200 N. 3060 14672 17618 17286 19110. Pr. v. f100 N. 91 1 1468 .2926 3424 4393 5225 7792 8589 10354 11645 12496 17990 19520 20109. MoordmiDslng te Rotterdam. De heer W. Blom inspecteur van politie le klas wonende C roos wijk sell e Singel te Rotterdam, keerde Zaterdagnacht half 2 huiswaarts in gezelschap van zijn vrouw, terwijl twee familieleden op eenigen afstand volgden. Ongeveer 15 hiizen van zijn woning kwam van tegenovergestelde richting een man langs den huizenkant n. 1. een persoon van groot postuur met zwarten baard. Kort bij den heer Blom gekomen, kwam hij op dezen af en loste en revolverschot, dat B. trof boven de linkerborst De heer B. greep den dader vast, terwijl zijne vrouw terugsnelde om de familieleden te verwittigen Tijdens de worsteling waarhij beiden op den grond violen, loste de moordenaar nog twee schoten, waarvan een ketste, terwijl de derde kogel rakelings langs het hoofd van den heer B. vloog. De heer B. voelende dat hij getroffen was, zag zich genoodzaakt den moordenaar los te laten, die vluchtte in de richting van den Boezcmsingel. Hij snelde hem nog een eind weegs na, doch moest ten laatste de ver volging opgeven. Op het hooren van het schieten en het geroep van moord kwamen nog een viertal agenten uit verschillende richtingen toeschieten, doch de laaghartige moordenaar vond" toch gelegenheid om to ontkomen. Door zijne familie ondersteund, begaf de heer Blom zich naar het politiebureau aan de Meermansstraat, waar hem door twxe dokti ren hulp ward verleend. De commissaris van politie Vuyk stelde onmiddellijk het eerste onderzoek in. De heer B. werd per rijtuig naar huis gebr.xcht en naar het Ziekenhuis om den kogel te doen verwijderen, welke vermoede lijk in het linkersleutelbeen gedrongen is. De toestand van den heer B. is overigens niet ernstig. Omtrent den dader verdiept men zich iu gissingen. Vermoedelijk is het een pesoou die veel anarchistische vergaderingen bezoekt welke de heer Blom steeds ambtshalve bij woonde. Het signalement van den moordenaar luidt 35 a 40 jaar, bruine overjas, zwarte hoed, donkere knevel en baard, vrij lang, flink postuur, flikkerende oogen en donker haar. Omtrent deu dader van den moordaanslag op den inspecteur van politie den heer W. Blom gepleegd, is nog niets bekend. Wel zijn een aantal personen gehoord, dach meer licht is in de zaak nog niet verspreid. De toestand van den verwonde blijft inmiddels bevredigend. Vrecselijke brand. Te Baltimore is een verschrikkelijke brand uitgebroken, 75 blokken met 2500 gebouwen zijn verwoest' Geen menscheu- levens te betreuren. Schade ruim 100 millioen dollars. PARIJS, 9 Februari. De Petit Temps (de bij lage V/ui de Temps) heeft het volgende telegram uil Port Arthur van heden, dat uit ambtelijke bron komt Een Japansche vloot, bestaande uit 15 pantserschepen, beschiedt sedert vanochtend Port Arthur. De foiten beantwoorden het vuur. De geheele ltu3 ische vloot is uitgevaren. Een gevecht is aan den gang. Steeds duidelijker komt liet plan van de Japanners aan den dag, om den aanval met alle geweld door te zetten. NEW-YORK, 9 Februari. Volgens telegrammen uit Tsjitoe, zijn de drie Russische oorlogschepen welke de Japauners getorpedoneerd hebben, op het strand gezet De Associated Perss te New-York deelt de ontvangst mede van een telegram uit Petera- burg, inhoudende dat de admiraliteit meldde, dat li J.ipansche oorlogschepen en 1 Russich oor logschip gezonken zijn gedurende don aanval op Port Arthur7 Russen werden gedood en een auntal gewond. Port Arthur staat in brand. Een telegram uit Tsjifoe meldt, dat Japan de Russische oorlogsschepen Wariag en Koriëts te T.-jemoelpo genomen heeft. Men seint uit Tsjifoe aan de Daily Mail: 60 Japan6che transportschepen zijn in zee. Zij gaan troepen ontschepen op verschillende punten der Koreoansche kunst van af Alasampo en Foesan in het zuiden tot Tsjemoelpo iu het westen. Sëoel zal bezet worden. De ontscheping der troepen zal beschermd worden door een divisie torpedobooten. De hoofdmacht van de Japansche vloot stoomt naar Port Arthur. PEKING, 9 Februari. Ongeveer duizend man Japansche troepen zijn gisteren te Tsjemoelpo ontscheept, niettegenstaande daar twee Russische oorlogsschepen logen.

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 3