„De Echo van hetZuiden" NIEUWS UlT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken Handelsberichten. Burgerlijke Stand Communielied. I UITSPRAKEN KANTONGERECHT NAAM WOONPLAATS I I Moge de nauwere en gemakkelijke ver binding, die de Langstraat tengevolge van genoemden Maasmond, met het Land van .Hemden en Altena zal verkrijgen, voor beide streken tot uitbreiding van den handel en tot nut en voordeel strekken der nijvere en landbouwende bevolking. Moge de in uitzicht zijnde Intercommunale Telefonische verbinding in onze gemeente eenmaal tot stand gekomen rijke vruchten dragen. Moge ten slotte het jaar 190k ton zegen zijn voor handel en nijverheid dezer ge meente en omstreken. In deze zitting werden de geloofs brieven van de den 26 November herkozen leden de hceren Timmermans v. Turenhout en P. van Loon Gzn. onderzocht en goed gekeurd. De Heer J. B. Timmermans YY z. werd tot Voorzitter en de heer S. Pano als plaats vervangend Voorzitter herkozen. Het ontwerp invoerrechten werd besproken en do Kamer besloot daaromtrent vooreerst eene afwachtende houding aan te nemen. Na behandeling van enkele ingekomen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen bracht de Voorzitter ter tatf 1 een gedeelte van het reeds onderhanden zijude verslag der Kamer over 1903, welk werk dit jaar op verzoek van de Hooge Regeering en van het Provinciaal Bestuur vroeger dan andere jaren het licht zal zien. Gezondheidseumuiissio. De vergadering van Donderdag 17 Maart, waarbij ook het bestuur van den Binnen- polder aanwezig was, werd hoofdzakelijk uitgeschreven ter bespreking van den wa terloop vde Loint" verschillende middelen werden aangegeven en besproken waardoor verbetering in den slechten toestand kan aangebracht worden. Het polderbestuur zegde der commissie zijne medewerking toe en aal spoedig een en ander ter hand nemen teneinde te tlachten een beteren toestand te verkrijgen.- Social stiscbe propaganda. Naar men ons mededeelt, zijn door zekere personen te Besoijen en te YY aalwijk dezer dagen wederom pogingen in T werk gesteld om eene zaal ts krijgen, waar Mr.Troelstra zou kunnen spreken. Hooge sommen werden zelfs geboden, maar geen der eigeuaren leende zijne zaal voor dat doel. Mr. Troelstra en volgelingen schijnen het dus vooral op onze plaats en omstreken ge— muut te hebben inen boude dit wel in 't oog Da rdd rave rij te Rreda. De inschrijvingen de Paaschmeting op 4 April te Breda zijn zeldzaam talrijk. Harddraverij. Welkomstprijs11 deel nemers. Harddraverij. Liesboschprijs 26 deel nemers. Harddraverij Paaschprijs 18 deel nemers. Wedrennen openingsprijs 19 deel nemers. Wedrennen, Voorjaarsprijs 9 deel nemers. Wedrenueu. Academieprijs 17 deel nemers. Stierenkeuring Voor de Provinciale Slierenkeuri-g alhier gehouden werdeu aangevoerd 27 stieren. Daar van werden tot dekking goedge keurd 20 stieren. Voor aan moedig idgs bijdrage f40 gulden kwam als No 1 in aanmerking met 493/8 punten de stier van Jac. Bataille te Drunen. No 2 f 30 met 47 punten de stier van Joh. Visser te Drunen. Als le reserve wordt aangewezen den stier van Ch. Pulles te Baardwijk mot 46Vs punten en als 2e reserve werdt aangewezen de stier van D. van Tilburg te Sprang met 44 punten. Sprang, De heer J. C. Schönfeld-YVichers volontair ter secretarie alhier is heden met algemeeue stemmen benoemd lot ontvanger der gemeente Rhoon. De heer J. Ebels, alhier staat no 1 op de vooi dracht voor hoofd der school te Schellinghout (N H.) Kluchtspel ia 3 bedrijven. Vrijhoeven Cuppol. Het stuk speelt in de Heistraat in en achter een boerenwoning, na atioop der paardenmarkt. lste Bedrijf. Uitgeput van vermoeienis komt hij 's avonds thuis van de paardenmarkt, ooze landbouwer maar toch de vreugde straalt uit zijne oogen blijkschap teckeut zijn geheele gelaat, zijn gang heeft iets opgewektsgeen wonder ook, hij heeft een ptard gekocht een tier statig dier van grauwe kleur's avonds na den z. g. „pappot" geen oueer te hebbeü aange daan vertelt hij aan vrouw en kroost 't geval, hij is zoo blij, 't was zoo buiteu verwachting gegaan. Een mooi paardje, nietwaar vrouwlief En wanneer zou meu hel leeren Na een hevige woordenwisseling tusschen man en vrouw, tusschen vader en kind, tusschen vader, moeder, cu telg, was men 'l eindelijk eens geworden na de zalige rust van den Sab batdag, op Maandag 14 Maart zou men het paard icereu. Tweede bedrijf. De lang veibeide dag breekt aan. Een veikwikkeud zonneije, dat den meusch na enkele Maartsche buien goed doet beslist onuoodig. Hoe kouder, hoe beter En 't is fijn koud op Maandagmorgen, dien heerlijken morgen, waai op men de toebereidselen maakt 's middags is alles kant cu klaar. De mau- Doeuvres zullen achter de woning op 'i uit gestrekte akkerveld uitgevoerd worden. Twee stoere kerels zullen 't paard leiden. Een derde niet minder uit de kluiten gewassen, tou gewapend met een stok de grauwe af en toe met een paar klappen van dienst zijn en nummer 4, ja wie was nummzr 4? Num mcr 4 was de eigenaar zeil er. 't eigt— naartje, sterk gespierd, bewust van zijne Simsonskracht, krachtig in de beeuen, zou zich de 2 Mrengen omklemmende, door he; paard laen voorttrekken des noo Is slepen 't giug ook hier om het recht van den sterkste Spoedig is alles in den haak op 't onme telijke vel 1. 't Paard, met den kop in d<- boogte, de 2 leiders met een ironisch lachj om den mond, achter 't paard de jongeling met een stok in de rech*erh.ind en daa achter, hvelemaal, acY.eraan de eigenaar. „Vooruit" klinkt het uit diens mond, een galloppade begint, de 2 leider b in den loop pas, af en tos, lachend omziende naar 'i menneke aan de strengen, de jongeling steed- 't paard jassende in de verteen met zand bedekte massa aan de beiden touwen. JgHet is de laudbouwer, die nu eens op zijn rug, dan weer op zijn bu.k voortgesleept wordt door het „o zoo raoo paard" Maar o wee de b oek die van voren een bijzon dere sluiting had, gaat los, tot overmaat van ramp, breken de 2 „broekgalgen" en daar gaat het heen, ook de onderkleeren worden met het vochtige zand bedekt. Dra heeft men 't einde bereikt en wordt er „hall" gehouden. De kranige boer, die ondanks alles, vastgehouden heeft staat op, gromt en vloekt en loopt op een sukkeldrafje naar huis paardlecren dat is geen werk voor bent met zulke „vlegels" van helpers. Derde bedrijf. Een waschborstel in 't water gedoopd in eene volle emmer water staande op de steenen vloer in de boei en woning. Midden op den vloer staat zoo rood als een kreeft de held van den dag. Hij neemt den borstel en poetst en wrijft en maak: nat, doch 't helpt haast niets. Het slik zit er in en 't gaat er niet uit Hij vloekt en foetert want die Maandag is geheel en al bedorven door dat »o zoo mooie paard" en de 2 takkers. Alle hoop geeft hij op. De vlekken ziin en blijven in de btock, evenzoo in zijne onder dito En dan, men nioet ook tein zijn naar den vleesche. Borstel en water doen ook diemt om de gehavende beenen, rug en buik te reinigen, En deze deden worden schoon.... maar de broek en de onderbro 't is meer dan vreeseiijk. En hij gaat heen, met de beide kleedingslukken naar moeder de vrouw die ook grom', foetert en opspeeld 't helpt niets komt allemaal door dat schoone grouwe paard en de beide rakkers. Kectilieatie Niet werd zooals in 't vorig nummer gemeld werd 125 geschonken aan de Chr. school door ds. Moorrees doch slechts fll. KAAMSDONKSVEER, 18 Maart. Een dezer dagen stak de timmerman v. d. P. werkzaam op de scheepswerf der firuta YYed. Th. van Suilekom met een beitel zoodauig in zijne hand dat onmiddelijk geueeskuudige hulp moest worden ingeroepen, v. d. P. zal ge- ruimen tijd niet kunnen werken. DUSSEN, 18 Mrt. Bij de verpachting der landerijen van j.l. Woeusdag, waarbij men elk perceel opnieuw traohtte volgens oude conditie* te verpachten, wilden de landbouwers alleen blijk van hun pachtlust geven als de verpach ting alleen met afslag plaats had, waartoe het dan ook bij elk perceel kwam. Men kan nu voor 't vervolg wel al6 vast staand beschouwen de afslag, zooals ook van wege het rijk alhier geschiedt. Behalve dit voordeel en de gulden strijkgeld bij elk perceel is thans dit groote voordeel ver kregen dat de boeren door daden getoond heb ben het eens te kunnen zijn, wat zeker voor de toekomstvan groot gewicht is De eensgezind heid toch is de grondslag waarop de boeren bond met al zijn instellingen steunt. Nu er actie is, houde men die wakker en beginne met de oprichting dier hoogst nuttige instel ling. •Dussen J.l. Donderdag herdacht dr. Aal— derse predikant bii de Ger. gemeente alhier den dag waarop hij voor 25 jaar in den echtvereenigd werd. Van vele woningen, wapperde de driekleur en aan bewijzen van belangstelling heeft het den jubilaris dien dag niet ontbroken. de looncn io deze en omliggende gemeenten stijgende. Velen vinden daar werk en out vangen daarvoor een da'loon van I 1.50 a f 1 75 Het t» te b:grijpe:i, dat de arbriders dan weinig trek hebban om da 1 ndbou.vers bij te staan voor 75 a a. f 1 par dag. •Aulburg, Bij tie dezer dagen gehouden vetpachlingeo zij i zeer hooge prezen besteed. De prijzen, die oc.i (eed* vrij hoog waren zijn dit jaar nog ito i.er. 10 a 15 u/0 is dit jaar dc opb engs* honger dan voo gaande jaren. •Meeuwen Door dc afdeeiiug Heusden van de Noord B.abantschc Mij. van Land bouw is eene machine aangeschaft, om de b/omeu met kalkwaier le besproeien en die voor de iedeu legen een matige daghuur is verkrijgbaar gesteld. Zj voldoet uitstekend voor de besproetng van struiken. Voor hoogere bootnen is een verlengstuk noodig, dal dan ook zoo spoedig mogelijk zal woideu aange- scnalt. •Drongelen. De verpachting van de lande rijen, die zooals in een vorig nummer is gemeld, de vorige weck niet is doorgegaan neen thans bij inschrijving plaats gehad, waarvan het gevolg is dat de jaarltjkache opbrengst pi. ir.. i 101) minder bedraagt. Kaatsheuvel, 19 Maart 1904. Op dezen blijden morgen Zag ik een lichten stoet Van reine kinderzielen Aan 's Heeren Jezus voet. Het schoonste, het heerlijkste feest voor alle Katholieken is het feest van de Eerste H. Communie. Op dezen blijden dag, wanneer onze kinderen voor 't eerst deelachtig worden aan het groote mysterie van 't H. Sacrament, buigen we allen voor de majesteit van de teere, reine kinderziel. En zooveel mogelijk trachten we er naar zelf te zijn rein van hart en geest, opdat niets zou storen het groote geluk van dezen dag. Bij de reinheid, die uitstraalt van den lichten kiuderstoet, be merken we in ome ziel zoo menige duistere Elek, welke we zoo gaarne zouden ver ergen voor het scherpziend kinderoog. En als ons bevoorrecht kind zijn blijde intrede heeft gedaan in de ouderlijke woning en har telijk welkom is gekust door vader en moeder dan zetten we ons neder aan de feesttafel en blijheid heerscht in ons midden. Maar dan komt de verleider, die zoo graag dit heerlijk feest zou storen. Hij schuilt achter elke flesch en zet zich bij elk glas. Maar we zijn op onze hoede we verliezen hem niet uit 't oog en met de matigheid aan onze zijde weerstaan we al zijn bekoringen. Blij en rein eindigt dan de dag, zooals hij begonnen is. U, dat hij bij allen zoo eindige Dat ner gens een enkele wanklank de schooue harmonie van dit feest verstore Dat onze kinderen op den dag hunner Eerste H. Communie geen tafereelen voor oogen krijgen, die hun helde ren blik verduisteren en een trek van droef heid en verbazing op hunne onschuldige ge zichfjes brengen. U, vaders en broers, o, ooms en neven, o, vrienden en kennissen wacht u dien dag voor dronkenschap. Denk aan 't woord van Hem, die op dezen dag kwam tot uwe kinderen a Wee, wee, hem, die een dezir kleinen ergert Bij de vrouwelijke leden der familie zoo iets in de verte te veronderstellen zou eene groote beleedigiug zijn van 't vrouwelijk ge moed. En nu bied ik allo communiekantjes en hunne familie, maar op de eerste plaats die uit onze woonplaats Kaatsheuvel, mijne hartelijke felicitaties aan. V. LOONüPZAND, 17 Maart Hedenmiddag brandden totaal af huis, schuur en stalling van W. Moonen in de Udenhoutsche Molenstraat. Vee, huisraad, schier alles is gered kunnen worden, behalve de rogge op zolder en het hooi en stroo. Oorzaak een gebrek aan een zijschoorsteentje, waardoor het vuur het dak aanstak. Verzekering dekt de schade. Waarom het mij voorkwam, dat het billijk was, dat alleen de Secretaris voor verhooging van salaris in aanmerking kwam. De Secre taris merkte toen op, dat de missive spreekt van Burgemeesters en Secretarissen en dat eerstgenoemde niet werden uitgesloten. Hierop is door mij geantwoord, dat Ged. Staten aan elke Gemeente het gevoelen vragen waarom wij alleen betreffende Waspik hebben te antwoordden, terwijl bovendien Ged. Sta ten eeneu ruimeren blik van een dorpsraadslid niet kunnen vorderen. Doch als men op bet oog had, zoogenaamde BeroepsBurgemeesters, zooals Kaatsheuvel en YVijchen, die zeer zeker een deel der Gemeenteadministratie voor hunne rekening nemen en zoodoende den Secretaris ontlasten van zijn «te veel werk" dat zulke Burgemeesters wel degelijk naar mijn inzien voor verhooging in aanmerking moeten komen. Doch wat Waspik betrof, stelde ik voor te adviseeren om alleen ver hooging van salaris van den Secretaris voor te dragen. Eenige discussien door andere Raadsleden in uw verslag vermeld, hadden toen plaats, waarna de Burgemeester verklaarde, dat zijn salaris meer dan voldoende was, dat hij zich best met het voorstel «alleen verhoogiug voor den secretaris" kou vereeuigen, dat hij het voorstel geheel overnam en in de stemming bracht. Mijn voorstel werd toon aangenomen met tien tegen één stem Ik beweer mij niet in het minst schuldig gemaakt te hebben, aan eenige hatelijkheid, tegenover derden, geen oogen blik heb ik er aangedacht, bedoelde Heeren te beleedigen, doch hunne gemeenten slechts aangehaald voor mijn voorstel duidelijk toe te lichten. Eu gij, mijnheer den inzender R. (YVaspik u vraag ik waarom in deze niet voorwaar delijk geprotesteerd of eerst grondig geinfor meerd bij bevoegden «naar de toedracht" Waarom het verslag van de Noordbrab. post niet eens geraadpleegd Het zou u dan duidelijk zijn, waarom noch de voorzitter, noch een lid van den Raad protesteerde, dan hadt gij mogelijk uwen giftigen pijlkoker gesloten gehouden Ik kan u verzekeren dat ik op dit oogeublik van protesten, buiten het uwe, niets ver nomen heb, doch het valt mij op, dat in de laatste maanden van 1903, toen geheel Waspik en velen er buiten protesteerden, dat gij deze protesten toen op «uwe manier" niet vertolktet toen hield gij u schuil Uw schrijven is op zijn zachtst genomen voorbatig, ondoordacht en getuigt niet voor een serieus man. Wanneer gij dieper op uw eerste schrijven in wilt gaan of van repliek wilt dienen, onder teekeu dan, in Waspik en er buiten worden soms rare veronderstellingen gemaakt, en dan zal ter gepaster tijde mijn antwoord niet onthouden worden. Waspik 17 Maart 1904. M. C. J. VAN SON Dan 7,al eenmaal Zijn woord u tegenklinken „Komt, zet u neer aan mijne rechterhand „Eeuwig zult Gij in vollen luister blinken „Hier in mijn Rijk het heraelsch Vaderland" A. O. v. d. H. In de 9e tuaat van den zang komt op b en g slechts éen lettergreep, terwijl de volgende b, een kwartnoot, verdeeld wordt in twee achtsten DRUNEN In 't begin dezer week werden er hier in onze gemeente in een nacht op 4 of 5 verschi lende plaatsen kippen vermist men vermoedt dat het door honden is gebeurd omdat men overal doode kippen vond die efclers verspreid lagen, geheel of gedeeltelijk verscheurd, of verplukt. Ilet is wenschelijk van zulk bezoek ver schoond te blijven. J. 1. Zondag werd in de vergadering gehouden ten huize van M. Pulles, door de Liedertafel Euterpe" tot bestuurslid gekozen de Heer Frans Pennings. Moge de Liedertftfel die tot ons genoegen steeds vooruit gaat onder het volijverige bestuur steeds in bloei toenemen. Naar wij vernemen zal a s. Zondag Z. E. de Minister van justitie Mr. J. A. Loeff' in onze gemeente vertoeven ter ge - legenheid van het feest der lste H. Communie van de oudste dochter vau wijlen de WelEd Heer Job. Loeff in leven Notaris alhie. Onze prachtige Kerk zal voor deze gele genheid wederom netjes versierd zijn. te meer nog nu met het miuisterieele bezoek Dit is geen alledaagsche gebeurtenis. Nu wij den winter bijna achter den rug hebben en de leute zich eenigzius laat zien begint het hier druk te worden op den akker want als bet weer zoo eenigeutijdaauhoud wil een ieder om het vlugste het zaad aan den schoot der aarde toevertrouwen, zoodat er wel dra handen te kort zullen komen om alles op tijd gedaan te krijgen. Met aardappelen zetten zijn ze reeds bezig. •Veen, J,i. Dinsdag werden door eenige visschers uit deze gemeente niet minder dan 7 zalmen bemachtigd. Voorzeker een aardig buitenkansje *oor heu. *Andel, Met hel poten der vroege aard appels is met het droge weer der laatste dagen een begin gemaakt. Eenige daarvoor gunstig gelegen perceeltjes zijn reeds, met eene vroege soort bepoot. Het is te hopen, dat zij later niet te veel last van de nacht- Torsteu zulleo krijgen. Iu verbaud met de werkzaamheden, behoweude tot den Nieuwen Maasmond, aijn (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) M. de R. Beleefd verzoek ik u een plaatsje voor onder staande; op den voorgrond hiervoor mijn besten dank Uw verslaggever van de Waspiksche Raads vergadering van 2 Maart laat mij iets zeggen, dat zeer zeker door hem verkeerd begrepen is, althans het medegedeelde wijkt veel af van het door mij gesprokene. Ik zou hierop niet verder ingaan, wanneer één zich noemende li. in uw nommer van 13 Maart, de gewraakte zinsnede niet ter hand nam om mij verdacht te maken en verder zwijgen mijnerzijds bij minder ingewijden eene verkeerde indruk sou maken. Toen punt 6 der mededeelingen «missive van Ged. Staten in zake het adres der vereeniging van Gemeenteambtenaren aan de orde was, werd door den Secretaris voorlezing gedaan van een schrijven, door B. en \V. (alhieri aan den Gemeenteraad gericht, waaronder meer, betoogd werd, dat de salarissen van den Bur gemeester en Secretaris alhier, niet in ver houding stonden tot die onzer onderwijzers en ook niet, totdat van den secretaris der Ge zondheidscommissie, dit werd met cijfers aangetoond Naar aanleiding van dit is door mij opge merkt, dat die vergelijking niet opging, daar Burgemeester en Secretaris bij posten en bijbetrekkingen mochten waarnemen, iets wat onderwijzers absoluut verboden is, terwijl aan de betrekking van Secretaris nog al emolumenten verbonden zijn, die bij het becijferen van het inkomen waren over het hoold gezien. Dat het Burgemeestersambt hier, te Raamsdonk en te Capelle bekleed wordt door zeer gefortuneerde mannen, die deze betrek king meer als een eereambt dan een bestaan beachouwen Dat ik ten zeersten overtuigd was dat de werkzaamheden van onzen Secretaris in den laatsten tijd nVOOraU zeer zijn vermeerderd, dat dit meerdere werk geheel op den Secro taris drukt, want dat onze Burgemeester zich weinig met administratieve werkzaamheden inlaat. Het ingezonden stuk vau R en 't antwoord van den heer van Son, latende voor hetgeen zij zijn, wensch ik op 't bovenstaande de volgende kantteekeningen te maken waar do geachte inzender mij "daarin betrekt. Of ik u iets laat zeggen, dat door mij zeer zeker verkeerd is begrepen, doet aan de zaak in kwestie niets af, de vraag is of het door U gesprokene JUIST is weergegeven, of ik be grijp of niet doet aan de zaak niets af. Per tinent verklaar ik, dat de heer van Son do woorden heeft gebezigd, die in mijn verslag zijn weergegeven. Ik wil den heer van Sou verder nog opiner ken, dat ik het doorhem gesprokene in 't geheel niet verkeerd begrepen heb, doch wel geef ik toe, dat, voor dat hij de zinsnede iu kwestie, welke hem misschien te vlug over zijn lippen is gekomen, uitte, ietsbiuneusmonds mompelde, dat door mij dus niet kon worden genoteerd. In het verslag der Noordbr. Post, het welk u ter lezing aanbeveelt, staat onge veer 't zelfde, tenminste dezelfde bedoeling, hoewel daarin, misschien ten genoegen van den heer van Son, de namen der gemeenten zijn weg gelaten. Ten slotte zou ik nog durven vragen, wat de heer v. S. bedoelt met zijn vraag «Waarom het verslag der Noordbr. Post niet eens ge raadpleegd Was dat beter dan 't onze, door mij opgenomen was dat meer der waarheid getrouw of is dat meer naar den zin, of naai den geest of wel naar de hand van den geachten inzender VERSLAGGEVER. WAALWIJK, 18 Maait 1S04. Kalfbeesten f 160 a f 220. Dito vaarzen f 1 50 a i 190. Jonge varkens aangevoerd 90 stak';, verkocht van f 4.75 f 9.75 Ter botermarkt afgeslagen en v«rlsochl 824 kg van l 1.08 a 1 1.18 per kg. Eieren 3 a 4 cent per stuk. De huidentnarkt is ondanks eenige aan voeren van eenige betcckenis, in de laatste dagen nog vooruitgegaan. De prijzen zijn alzoo ongemotiveerd hoog als uien ze ver gelijkt met die van het leder. Hoewel de leerinarkt vast gestemd, de voorraad gering en de behoefte groot is vallen de voor- jaarsprijzen tot dusverre tocli tegen en zullen de looiers als er geen gunstige verandering komt, in de naaste toekomst weinig of geen verdiensten aan hunne gefabriceerde waar hebben. Op de Antwerpsche en Lonuensche markten werd deze week bij inschrijving en in veiling weei ver boven taxatie, vlug verkocht. In Geldersche schors was do handel dezer dagen van eenige beteekenis daar men mot het oog op het aanstaande nieuwe gewin, voor jarig goed gaarne wil opruimen. Vreemde looimiddclen zijn daarentegen weer hooger in prijs, vooral voor garouille nieuwen oogst betaalt men vrij wal meer dan verleden jaar op het correspondeerend tijdstip. DUSSEN 17 Maai t Boterprijs per K.G. van 1.08 1.20 Middel-, markt i 1.16. Aanvoer 107 K.G. Eieren f 0.80 de 26 stuks. KAATSHEUVEL, 17 Maart De prijs der boter was fl.!4 tot f 1.25 per K.G Markt gezet op f 1.20. Eieren 3'/2 a 4 ct. per stuk. WAALW IJK. van 12 17 Maart 1904. GEBOREN: Adrianus Josephus z. v, B. G» Korthout en A. van der Pennen.Hendrika Louise d. v C. van de Wiel en P. H. Korthoudt Petronella Maria d. v. J. B. van Eijck en J. van Asten. osephina Adriana d v. H. Kuijsiersen A.van Weert. OVERLEDEN Adriaua Maria Cuppens 3 mnd. d. v. A VV, Cop pens en M. Eekels -Jo hannes v. d. Mosselaar wed. v. G. Seelen 78 j. Cornelie Gerardus van der Sanden 2 j, z. v. A. v. d. Sanden en P. Hamers. A. v. d. Pangaart wed. van Ph. Ver hofstad 66 j. GEHUWD; Antonins van Oainpen 20j. te Sprang en Adriana J. Vos 24 j, te Waalwijk. YVijze: Kerstzang Cantique de Noël van A. Adam Het Godspaleis ontsluit zijn gouden zalen! Omringd door Eng'len staal Jezus gereed Met liefde, macht eii heerlijkheid te dalen In U, o kind, getooid met bruilofts kleed. De Serafijn in blijde jubeltonen Bezingt Uw heil, Uw grootheid en Uw eer „Knielt, kind'ren knielt, in u gaat Jezu: wonen! „Aanbidt en prijst den Heiland uwen Heer". 2 Hij, die voor u bij 't einde van Zijn leven, Zijn vleesch en bloed lot een spijs heeft bereid, Komt thans als God en mensch aan u zich geven En drukt u het merk der eeuwigheid. Vereend met Hem als een ondeelbaar wezen Smaakt gij reeds NU een hemelsch zoet genot Knielt dankend neer, verbant elk ijdel vreezen YVant u bewaakt een weldoend, liefdrijk God. Blijft innig trouw uw besten Vriend en Vader, Die sloot met u zuik een heerlijk verbond In ootmoed, liefde treedt tot Hem steeds nader, Door al uw werken word' Zijn lof verkoud. Op 17 Maart 1904. D. Z. en VV Z. beiden te Kaatsheuvel straat schenderij, vrijgesproken. W. J. d. G te Waalwijk, dronkenschap f 5 of 3 d. J.v. d. W. te Ka; tsheuveljac/itdelict 1 10 of 4 d. L. v. d. H. te Vlijmen, dronkenschap f 3 of 2 d. J. V. te alsvoor, overtr. alsvoor f 2 of 2 d. C* K. te alsvoor, overtr. alsvoor f 8 of 4 d. P. F. H. te alsvoor overt, en boete alsvoor C. v. d. P. te alsvoor, overtr. alsvoor f 6 of 3. d. C F. N. te Tilburg overtr. algem. veiligh. wet f 1 of 1 d. W. G. U. ts Capelle overt, prov. regl. f 1 of 1 d. 1 J. H. de P. en 2 J. P. v. M. beiden te Waalwijk burengerucht no. 1 f 5 of 3 d. no. 2 f 6 of 3 d. C. L. H. te Waal wijk dronkenschap, 1 5 of 3 d. G. v. E te Vlijmen overtr, pol. verord. f 3 of 1 d. 1 M. d. L. en 2 A. V. beide te Vlijmen, ovrtr. alsvoor no. 1 f i of 1 d. no. 2. f 3 ol 1 d. Ca. M. te Loonopzand strooperij, f 0.5Ü of ld. C. v. P. te Vrijh. Cappel, overt, prov. regl. f 2 of 2 d. L. K. te Waalwijk, overir. alsvoor f. 1 of 1 d. A. O. te Sprang, overtr. en boete alsvoor. C. P. S. te Kaatsheuvel, overtr. en boete alsvoor J. J. v. d VV. te alsvoor overtr. en boete alsvoor. M. VV. te Sprang, overtr. en boete alsvoor. 1 A. v. D. 2 A. v. d. B. beiden te Kaatsheuvel burengerucht, no. 1 f 4 of 3 d. no. 2. f 6 of 3. d. J. A. te Tilburg, jachldelict, 2 m. 7 d. J. W. v. Z. te Sprang, dronkenschap f3 of 3 d. Or.dergetcekende verbindt zich hiermede vanaf 1 Januari 1904, minstens voor 1 jaar abouné le blijven op met Zondagsblad, zonder en verzoekt* toezending vau de premie, tentoonstellings-souvenir dat zoo spoedig mogelijk uitkomt. Alle abonné's worden verzocht dit in te zenden.

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 6