Gemeenteiaadsveigadefing, BUITENLAND. BINNENLAND Provinciaal Nieuws. MIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Uitvoering. Bekeurd. Tram. Bijzonderheid. Storm. huis Bijna gezonken Noordbr. Mij. van Landbouw. Tentoonstelling Oosterhout. de Oranje Nassau'» Oord over 1903 is het volgende ontleend Op 1 Jan. 1903 waren aanwezig 41 mannen, 30 vrouwen, totaal 71 patiënten; opgenomen werden 120 inannen, 88 vrouwen totaal 208 patiëntentotaal 161 mannen, 118 vrouwen of 879 verpleegden. In 1903 vertrokken 132 mannen, 74 vrouwen totaal 176 patiënten in 1903 overleden 4 mannen, 1 vrouw, totaal 5 patiënten,totaal 106 mannen, 75 vrouwen of 181 verpleegden. Bleven op 1 Januari 1904 55 mannen, 43 vrouwen, totaal 98 patiënten. Van de 176 patiënten, die in 1903 het Sanatorium verlieten, zijn 106 yveel ver beterd', d. i. ruim 60 pet.46 „iels ver beterd' d. i. ruim 26 pet.22 „niets ver- beterd', d. i. rvim 12 pet.; 2 „achteruit gegaan', d. i. ruim 1 pet. Ouder dezeu zijn er 7 die korter dan één maand in het sanatorium vertoefden. Staking te Golrle. De heer Brouwer heeft in een vergade ring der Goirlesche staker» en uitgeslotenen medegedesld dat de staking door het hoofd bestuur blijft geweigerd, maar dat den patroon, den heer Puyenbroek, zal verzocht worden hen, die zijn uitgesloten om het lidmaatschap van den Band, weder aan te ntmea zoo niet dan zullen deze uitgeslo tenen worden gesteund door het Textiel secretariaat. Door het secretariaat-bestuur en het hoofd bestuur van den Gildenbond zal in ver I eenigiiig met de leiders der staker» naar AmeilKa. een middenweg gezocht worden, om de De tentoonstelling te St. Louis is geopend, kwestie spaedig tot een goed einde te bren De meeste buiteDland3che diplomaten waren gen> Op 30 April begonnen dï Japanners onse stelling bij Tioerentchen met 24 veld kanonnen en 12 zware kanonnen van 120 m.M. te beschieten. Op onze acht kanonnen werden 2000 schoten afgevuurd. Het vut en duurde tot 5 uur 's namidags. Ons geschut kreeg geen schade alleen een munitiewagen werd beschadigd. Gedurende het artelerievuur gingen de Japanners bij Sintdiagoe in groot aantal over de rivier. Zij vielen daarop de afdeeling van kolonel Sroma, beslaande uit een bataljon van het 22e regiment eu twee kanonnen, die de hoogte van Kassen had bezet, aan. Met het oog op de overmacht van den vijand trok de afdeeling snel terug op het dorp Potetyuaa. Over het beslissende gevecht van Zondag word nog uit Tokio geseind Toen de Japanners «ich meester maakten van de heuvelreeks tusschen Kioeliencbeng en Yoshoko aan den rechteroever van den Iho, boden de Russen voor de tweede maal weerstand op de heuve's te i noordwesten van Kioelien—chang. De Japanners rukten langs drie wegen op en hun linie strekt zich uit van Antoeng tot Loeishoekan. De keizerlijke garde sloot de Russen aan drie kanten in Na een hevig gevecht van man teeeu man werd des avonds 8 uur de vijandelijke stelling genomen. Twin'i; kanonnen met de paar den, de affuiten en de munitie werden buit gemaakt. Meer dan twintig officieren en een aantal Russische soldaten werden krijgsge vangen gemaakt De Russen trokken op Feng—hoeancheng terug. op het Witte huis te Washington bijeenge komen Maandag, toen president Roosevelt om 12 uur 's middags door een druk op een eltc'.riiche knop de wereldtentoonstelling zou openen. Door dien druk werd ;n de machinerien in het groote machiue- gebouw op de ten Atjeh. De correspondent te Batavia seint Dins dag Overste Van Daalen vermeesterde stor mendeihaud de zwaar versterkte kampongs töoastèlHug" in beweging"gezet en"de vlaggen I Tjane, Oeken sn Tuengooh De vijand liet 190 dooden, 7 gevange nen, 1 lila eu 76 geweren in onz» handen. ontplooid. De wereldtentoonstelling van Philadelphia besloeg indertijd een oppervlakte van ruim 95 H. A. die te Chicago van ruim 267 die te Parijs van ruim 222, terwijl die van St. Louis zich over ruim 402 H. A. uitstrekt. Het tentoongestelde is verdeeld in 15 departementen onder verdeeld in 144 groepen en deze weer in 807 klassen. Men rekent per uur op zijn minst 80,000 personen van de stad St. Lous naar het tentoonstellings terrein te kunDen vervoeren. Binnen het terrein loopt een „intramural** spoorweg met talrijke stations Ouderdomsversekertng. Naar de „Standaard' verneemt, zal deze maand de pensioenverzekering bij den Raad I booten van ditzelfde type zijn vervaardigd van State „aanhangig worden gemaakt.' 1 Gewond werden de stafkapiteins Stolk en de Boer, kapitein de Graaff, ds luite nants Aukes en Velsing en 31 minderen terwyl 7 minderen sneuvelden. Oaderieesehe Terpedoboot. Men meldt uit Vlissing n Op de werf der kou. mij. de Schelde is thans een aanvang gemaakt met den bouw van een onderzeesohe torpedoboot. Deze boot wordt gebouwd volgens de plannen en teekeningen van de Electric Boat Company te New-York (vroeger Holland- Company). Zij zal in alle opzichten gelijk zijn aan de isven onderzeeërs, gek verdaan hst Amerikaansche gouvernement. Negentien voor de firma Yicker Maxim Sons, die daartoe ook een contract met de Electric Boat Company heeft gesloten. De boot zal een lengte hebben van 66 ft. en een diameter van 11 ft. sn zal bewapend worden met drie torpedo's. De bemanning bestaat uit negen man. Al de laatste verbeteringen voor hst varen aan de oppervlakte en onder water zullen aan dit schip worden toegepast. In den Geweigerd. H. M de Koningin heeft afwijzend be schikt op het verzoek van H. v. d. B. te Zoelen, om ziju zoon, veroordeeld wegens mishandeling van Chodasschewitz, de nog restende straf kwijt te schelden. Onder Curateele fDe Nederlander' opperde dezer dagen het denkbeeld, het bij de wet mogelijk te kleinen commandoloren zal een zoogenaamde maken, dat gewoonte-dronkaards onder COpe worden aangebracht, waardoor de curateele kunnen worden gesteld. bestuurder, ook wanneer het schip onder Dit idéé lijkt ons de overweging meer dan Wftter manoeuvreert, uitzicht boven water waard. 2*1 houden. Reeds thans kan een persoon wegens ver. Het spreekt vanzelf dat dit vaartuig in kwistiug onder curateele worden gesteld. ren gesloten afdeeling wordt gebouwd met Nu zijn wel vele djonkaards verkwisters, het 00g 0p het geheim van het Amerikaansche en zouden mitsdien als zoodanig reeds thans J patent onder curateele kunnen worden gesteld. Evenwel, iedere dronkaard is nog niet per se een verkwister in actieven tin. Iemand die bijvoorbeeld 10 borrels per dag drinkt, en over zekrr fortuin beschikt of over ruime verdiensten zal daardoor nog niet den naam van verkwister verdienen. Dat wil zeggen in actieven zin WAALWIJK, 4 Mei 1904 •e Vcorturaersles. Zooals bij vorige berichten door ons was aangekondigd, had 1.1, Zondag de voortur- ICUOOU IIU. 1 Maar passief is hij evenzeer een verkwis. nersles plaat», ter van de have en van het goed, van de welvaart der zijnen. Een gewoontedronkaard is tot weinig goeds lot geen ernstigen arbeid bekwaam. Ziju verstand verduistert, zijn arbeidsvermegen verslapt, zijn arbeidslusl dooft uit, zijn be langstelling in het welzijn van zijn vrouw en kinderen deinst weg, tegelijk met het opkomen der onverschilligheid in datgene wat iederen flinken man ten plicht is. Met den trein van circa elf uur hier aangekomen, werden de hssren Yau der Maas, voorzitter van het Zuidergewest van het Nedsrlandsch gymnastiekverbond, Hal- beema leider der les, en Kooyman, oud leider der W. G. V. sn thans in kwaliteit vau verslaggever voor het Turnblad, respectie velijk woonachtig te Roermond, Nijmegen en 's Bosch, door den voorzitter en vice- voorzitter aan het station verwelkomd en De dacelijksche ondervinding leert ons dit. I vervolgens per as naar het lokaal „Musis Het. liikt daarom geheel redelijk een Sacrum' gebracht. dronkaard erengoed al» een ander rerk.i.ter I Met bekwamen rrpoed werd de les rolgene door middel der curateele ten opzichte der w - - welvaart van dis ongelukkiglijk van hem en gevangen, na eene korte, doch kernachtige wei - 'toespraak van den heer Van der Maas, waarin hij allen opwekte de turnzaak trouw- "Vaarbii zou men tegenover iemand, die hartig te diencu, de belangen vau het Z. G. wegens drankmisbruik onder curateele werd van het N G. V ijverig voor te staan. L'esirld zeer gevoeglijk den draukverkoopers Inzonderhijd weu.chte hy, dat de actie die k verder drank te leveren. Waalwyk al sedert jaren op turngebied had aan den dag gelegd voor andere plaatsen der Langstraat een spoorslag mocht zijn om gest kunnen verbieden "Wij bedoelden een verbod, dat behalve de civielrechtelijke gevolgen, die de curateele in zich medebrengt, met strafrechtelijke sanciie wordt gesteund. Een en ander is zeker de overweging waard zooals we zeiden. Dienstweigering 7 Op den tweeden Pinksterdag zal naar men meldt te Utrecht een congres voor dienstweigering gehouden worden, uitgaande van hen, die tegen geweld in het algemeen ook daar de gymnastiek te beoefensn, terwijl hij de W. G. V. uitbreiding en bloei toewenschte. De voortu'ners der verschillende vereeni- gingen uit Tilburg, 's Hertogenboscb, Nij megen en Kuilenburg waren flink opgeko men. Bij den aanvang der vrije oefsningen telden wy dertig turners, waarvan slechts een half dozijn Waal wy kers warsn. Er werd met veel lust en opgewektheid zijn en van wie derhalve adeen een princi- I geturnd, met en zonder handgereedschap en pieele bestrijding van het militarisme te a#n werktuigenrek, brug en ringen, wachten i». Het weer was prachtig, zoodat zooveel Oranje Nassau's eerd. mogelijk in ds open lucht werd gewerkt. Aan het jaarverslag van het Sanatorium Da ontleding der oefeningen in hare sa menstellende onderdeden en de ontwikkeling van elk onderdeel uit in moeilijkheidsgraad stijgende vormen, waren een leerschool voor eiken turner, doch voornamelijk voor leider» en voorturners van veree'.igingen. Hst is maar jammer, dat door omstandig heden waarover wij hier evenwel niet kun nen uitweiden, de oefenstof die voldoende, was om 4 voorturnerslessen te vullen, in eene les moest behandeld worden vandaar dat die zaken, waarvau de leider op eenigen goeden grond durfde vermoeden, dat z«' reed» bij de turners waren ingeleid, niet zakelijker konden behandeld worden, dan hij wellicht gaarne had gedaan. Het turnen werd met eene kleine onder breking voor den inwendigen mensch, tot 4 uur in den namiddag volgehouden. Reeds waren toen eeuige turners vertrokken, doch de echte vaderlanders stondin nog op den wal. De voorzitter besloot met een woord van dank aan allen, die hadden bijgedragen tot het welslagen dezer voorturnersles en bracht hulde aan de W G. V. voor de wijze waarop de afgevaardigden waren ontvangen Vele ingezetenen woonden op onzen vroe gere gedane oproep de les vrij geruimen tijd bij. Laten wij hopen, dat door deze voof- turnersles het besef is levendig geworden dat de gymnastiek de sport van ieder moet zijn, die zijn lichamelijk welzijn beoogt. Voor velen mogen zij een prikkel zijn zich bij de bestaande turnvereeniging aan te sluiten of zoo zij ouders of verzorgers zijn hunnen kinderen en pupillen het tarnen warm aan te bevelen. Dat zij zoo I Flobertelub Chriitiaai de Wet. Zaterdagavond 30 April '04, had de eind- wedstrijd van deze vereeniging plaats, in haarschietlocaal //Hotel de Twee Kolommen.' Uitslag was le prijs L. Jonkergouw. 2e y Alb. Kempsrman. Rozen prijs Ant. Gerris-Simons. De prijzen van den ouderlingen wedstrijd, werden behaald door le prijs L. Jonkergouw. 2e y Jos. Baetings. 3e y Albert Kemperman. Een gezellig souper besloot dien avond. Verder werd nog besloten dat iedereen 's Zondags in de gelegenheid zaï worden gesteld flobert te schieten, mits hij door twee welkende leden der Elobertvereeniging Chriatiaan de Wet' geintroduceerd is, en tegen een vastgestelden prijs in de verga dering aangenomen. 8. 8. Thor. Naar men ons mededeelt, zal het s.s Thor, zoodra de Nieuwe Maasmond geopend wsrdt, vanaf den haveningang alhier, een vatten dsgelijkschen dienst op Rotterdam onder houden. L'Esperance Zondagmorgen woonden wij de rspetitie bij der harmonie L'Espérance, waarbij de nieuwe directeur» de heer Adr. Appels voor de eerste maal in 't publiek dirigeerde. Met genoegen hoorden we de gegevn nummers, want er werd goed geblazen, xuiver en met vuur, wat de nieuwe directeur er dan ook op uitnemende wijze weet in le blazen. De leden zijn nu weer vol ambitie, 8 maal per week wordt vaak gerepeteerd Moge de harmonie onder zijn bekwame leiding nog eenmaal tot haar gloriepunt terugkeeren, want eene plaata als Waalwijk most toch een paar flinke harmoniën hebben. Zondagavond gaf de toonselvereeniging Vriendenkring' hare laatste winteruitvoe- ring in den zaal van den heer J. Thijssen alhier. De zaai was goed bezet en de nummers van 't programma werden tamelyk goed wedergegeven Wij hopen dat de leden der vereeniging den langen tijd die hen in den zomerrest lioh eens goed ten nutte zuJen maken. Iu den nacht tan Zaterdag op Zoudag is door de nachtwachts alhier procesverbaal opgemaakt tegen zekeren P. V, aan den Hoek alhier, wegens 't tappen van aterken drank zonder vergunning en tegen 6 aan wezigen wegens het na 't sluitingsuur ver toeven in de herberg. Zondag heeft de tram een zeer groot aantal passagiers vervoerd, zoodat dikwijl een tweetal locomotieven een 10 tot 15 tal wagens trokken. Het drukke vervoer vindt mede ziju oorzaak in de bedevaart naar Elahout gedurende de Meimaand. Des morgens passeerde de fanfare Sophia' vereeniging van Loonopzand, die een muzikale wandeling van Loonopsand naar Drunen had gemaakt en per tram van daar huiswaats keerde. Door onse geuaeente gaf ze nu en dan een stukje ten beste. Als een staaltje welk praohtvee hier wordt geslacht, kan wederom dieneu, dat de firm Bayens van Oers, deze week wederom een beest had van 1510 pond. Maandagmiddag rloegen tengevolge van dsn hevigen wind een paar palen van wiekeu van de molen van den heer A. K Daar ds molen draaide en door den ge weldigen wind vlogen se een heel eind weg eu richtten nogal wat schade aan in de werd een sluk van den van een andtr de pannen aangrsnzeade Molenstraat. Van ean vorst van het dak, en een derde een a.intal ruiten verbrijzeld. Een grint schuit geraakte in de haven door op een ondi- p'e te varen, over zij, zoodat met den vloed het water in 't schip bin nendrong. Met veel moeite kon men het vaartuig nog lijdig voor zinken behoeden. Dinsdagmorgen had in 't hotel Noord- Brabant van den heer P. Mulders te VBosch eene openbare ver -adering van 't hoofdbestuur der Noordbr. Mij. van Landbouw plaats. Eerst kwam aan de orde de aanvraag om subsidie door 't comité der landbouwtentoon- steiiipg te Oosterhout, wat warm werd ver dedigd door den heer W. TraVaglino, die na breedvoerige discussie voorstelde f 100 sub sidie voor medailles Beschikbaar te stellen. Dit voorstel werd met 18 tegen 10 stem men verworpen, eu hot voorstel van den voorzitter om een zekere som voor een be paalde afdeeling te bestemmen b.v. voor de varkensfokkerij, welk bedrag dan van de rijksbijdrage kan worden genomen, daarna met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel van 't Dag. bestuur tot 't uitgeven van een weekblad, gaf aanleiding tot een uitvoerig debat, wat eindigde met t aannemen van eer. voorstel met 28 tegen 2 stemmen, dat voor een jaar als proef zal orden overgegaan tot uitgave van een weekblad. Wij ontvingen een programma der groote landbouwtentoonstelling te houden te Oos- ertiout van 4 tot 8 Augustus a. s. Voor 1 Augustus moet het ingevulde inschrijvingsbiljet gezonden ziju aan den heer Barel, Secretaris Oosterhout. De tentoonstelling omvat de groepen paarden, rundvee, schapen, geiten, varkens, pluimvee, laud- en tuinbouwvoortbrengaelen, bijenteelt, werktuigen, gereedschappen, enz., waarvoor alle prachtige prijzen van f 100, f50, f2ü en f 10 worden uitgeloofd. Eene kermesse d'eté zal de feestvreugde niet weinig verboogen, en vele feesielijk- ïeden als concoura-hippique, bloemencorso, melkwedstrijd, zullen worden gegeven, zoo dat het daar schitterende dagen beloven te worden. HEUSDEN, 2 Msi. Nieuwe grensregeling. Naar wij vernemen staat, met het oog op ae opening van den Nienwen Maasmond in deze streken een nieuwe grensregeling te verwach ten. Zoo zou de afdeeling Drongelen, der ge meente Drongelen c a. aan Eethen en Gender en worden toegevoegd de afdeeling Doeveren der gemeente Drongelen c.a. aan Baardwijk worden verbonden en Heesbeen zou met Heusden of Üud-Heusden voortaan één zijn Aan de betrokken gemeentebesturen is hieromtrent reeds advies gevraagd. VRIJHOEVEN-CAPPEL, 3 Mei. Op het Hulpkantoor der Posterijen werd gedurende de maand April ingelegd f 2465,30 en terugbetaald f 1316,81. RAAMSDONKSVEEK, 3 Mei. Toen gisterenmorgen de werkman A. v. d. P. van het aardappelveld naar huis fietste kwam hij op onzachte wijze iu aanraking met eene lantaarnpaal met het gevolg dat hij ernstige hoofdwonden opliep. Ziju toestand is niet buiten gevaar. Ten bewijze hoezeer het aankwam, dient dat de paal verbogen is. Gisterennacht werd ten nadeele van den metselaar B. een partijtje dakpannen, in het z.g. «Vaartje" geworpen, terwijl in een der werkplaatsen van den heer L. een aantal ruiten vernield werden. Van een en ander deed men aangifte bij de politie. CAPELLE. Uit bet z g. Eendenneet alhier is beden opgehaald het lijk van zekere H De toedracht van den treurigen dood is tot dusverre onbekend. WASPIK. Alles bereidt zich voor tot den schoonsn dag van morgen, talrijke eerebogen zijn opgericht, da optocht zal uit 31 nummers bestaan, dus 't belooft heel wat, de geheele gemeente is vol geestdrift, de feestvreugde zal morgen groot zijn, als het weder wat wil meewerken. BAARDWIJK, 2 Mei. Een oude man, die gisteravond het bellen van den aankomenden tram niet hoerde, werd door den machinist die van de in volle vaart zijnde machine sprong, nog tijdig van den weg geduwd en zoo gelukkig gered. GISTER WIJK, 1 Mei. In de zaal van Mejuff. de Wed. Sanders, stationskofflehnis, had heden de tentoonstelling en des avonds om half negen de prijsnitdeeling plaats van de ingekomen werken van de leerlingen der vakschool, afdeeling Schoenmakersbond alhier. Van den hoogsten cursus waren ontvangen 16 en van den laagsten 7 series van patronen De Voorzitter, de heer C. Kooien, gaf een verslag van den gang der teekenschool waarna de prijzen werden uitgereikt, be staande uit instrumenten en andere artikelen van praktisch nut. ALMKEKK. Tot ons genoegen kunuen wij melden, dat het salaris van den pas benoemden postbode voer de route van hier naar Nieuwen dijk, de heer II. A- Schouten, met f75 's jaars is verhoogd. SLEEUW IJK J1. Vrijdag had op de secretarie de installatie plaats van het nieuw benoemde raadslid, de heer Sigmond. Tevens werd Z.Ed, in dezelfde zitting tot wethouder der gemeente benoemd. EETEN. Tengevolge van de ziekte van onzen predikant, do Weleerw. Heer van ABch, zal a s. Zondag des voormiddags in de Ned. Herv. kerk alhier optreden den Wel eerw. Heer B. C. Koolhaas, predikant te Genderen. WOGDRICHEM. De machinist der Wou— dricbem8che veerboot geraakte dezer dagen met zijne hand tusschen de machine bekneld, waar door hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Na verbonden te zijn kon hy echter zijn dienst weder waarnemen. KAATS11EU VEL, 4 Mei. 1904. Zondag den len Mei maakte de harmonie Euphouia een muzikaal uitstapje door onze gemeente. Gelokt door het prachtige weder maakten honderden dit uitstapje mede en allen verkeerden in een vrooliiki de in een vroolijke stemming. Wed. de B. zijn Zondag de NIEUWENDIJK. Onze dorpsgenoot de heer H. A. v. d. Hoven v. Genderea, die eenige dagen geleden de enderwijzersacte behaalde, is be noemd tot ondérwyzer aan de Christelijke Schooi te Oudekerk e/d IJsel. By rniten stukgeslagen. Zooals gewoonlijk is ook nu weer van de daders geen spoor. Eerstdaags zal de muziekkiosk weer op op het marktterrein verrijzen en zullen wij in de zomermaanden weer kunnen ge nieten van de heerlijke muziek onzer beide harmoniën. Zondagavond hield de St. Paulus— vereeniging eene vergadering in de zaal van Euphouia. De talrijke leden waren goed opgekomen, mede waren aanwezig de Zeer Eerw. heeren geestelijken. De Eerw. heer Franssen uit Baardwijk hield eene lezing over de nadeelige gevolgen van den alcohol. Dat deze lezing indruk maakte, bewees wel de aandacht en de stilte, die den geheelen tijd in de zaal heerschten. Door de goede zorgen van de Eerw. heeren geestelijken mag de vereeniging zich in een toenemenden bloei verheugen. LOONOPZAND, 27 April. De Raad dezer gemeente heeft benoemd tot ambtenaren van den Burgerlijken Stand de heeren J. L. Van Besouw, burgemeester, J. G. Anten, secretaris, en J. Veltman, ambtenaar te secretarie. Aan heeren Gedeputeerde Staten is voor gesteld de jaarwedden te bepalen respectievelijk op f 100, f 200 en f 100. j m.. ji»*. m.'w -K ran de gemeente Sprang gehouden den 2 Mei 1904, voormiddag! 11 uur. Tegenwoordig: de leden de Jong, Vo:i, Verhoeven, en Maijers en de Voorzitter Meijer. De Voorzitter opent de vergadering, waarn» de notulen der vorige vergadering wordeu gelezen en goedgekeurd. De Voorzittor deelt mede, dat Ged. Staten iet kohier van den Hoofdei. Omslag over 1904 hebben goedgekeurd ten bedrage van f 1899,56. Aangenomen voor kennisgeving. Namens B. en VV. biedt de Voorzitter den Raad aan het door hen opgemaakte Uitvoerig verslag der gemeente over het verloopen jaar, hetwelk ter secretarie ter lezing wordt uedergelegd. Mede aangenomen voor kennisgeving. Aan de orde van behandeling worden gesteld de volgeude punten I. Aanvraag van uen Heer J. Ebels, 1« onderwijzer alhier, om hem met inganvan 1 Juni a. 8. eervol uit zijue betrekking bij net onderwijs te ontslaan. De Voorzittor stelt voor hierop gunstig te beschikken. Aangenomen. II. Voorstel tot onderh. verkoop vau een partijtje gekapt schaarhout, afkomstig van den Êikendijk aan den bakker Denis Vol, ikie daarvoor £2,50 heeft geboden. Zonder beraadslaging wordt dit voorstel aangenomen. Niets meer aan de orde sijnde eu nie mand het woord verlangende, sluit de voorzitter deze vergadering. VERGADERING vaa den Rand der gemeente Meeuwen, gehouden op Zaterdag 30 April VoorzitterDe EdelAohtb. Heer J. H. vai Wessem. Aanwezig de ledenC. ds Graaff en M Straver, wethouders J. Sprang, G. Boomei J. de Bruin. Zonder kennisgeving afwezig de leden F v. Buuren en C. Vos. Na de opening door den voorzitter te 1( uur worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke zondsr op- of aanmerking!» worden goedgekeurd. Tijdens de voorlezing der notuleu komt di heer D. van Buuren ter vergadering. Ingekomen is een kennisgeving van G«d. Staten, waarin meegedeeld wordt, dat di samenstelling der verordening, betreflénde di Woningwet door hen verdaagd, is wijl zij ni»l klaar konden komen. Voorts een schrijven van Ged. Staten mil] Kon. Besl. houdende mededeeling, dat voor het dienstjaar 1904, aan deze gemeente ii toegekend eene bijzondere rijkssubsidie var f800. Aan de orde aynVoorstellen van B- en W omtrent aeenige af- en overschrijvingen. De voorzitter deelt mee dat er een tekof is van f 45 (drukwerken) f 15 (registers bui' gerlijke stand) f 1 (bevelschriften) f 7 (boek werken) f 100 (wegen) en f 20 (onroorziefi! uitgaven.) Hy stelt voor die meerdere uit gaven te vinden uit herhalingsonderwijs f 1<H Schoolbehoeften f30, Schoolbibliotheek f 15 e: kwade posten grondbelasting f 13. b. Het nieuwe geplaatste plakbord te betaler uit de onvoorziene uitgaven. c- Den hoofdelijken omslag te verhooget met f 200. Zonder hoofdelijke stemming worden den voorstellen aangenomen. Volgt de benoeming van een bouwkuudi&i voor de nieuw te bouwen school. B. en W- dragen daartoe voor den he# van Gooi te Woudrichem. Na eenige besprekingen wordt hij geko«: met 4 van de 6 stemmen. Mededeeling van den Voorz. dat door B. W. aan den Raad der gemeente wordt aan" geboden het verslag omtrent den toestand d< gemeente over het jaar 1903, hetwelk t« secretarie ter inzage zal liggen. Aan de orde is De regeling van den Bof gerlijken Stand. De Voorsitter deelt mede dat deze regelis

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2