Rusland en Japan, Provinciaal Nieuws. "1 ibet. BINNENLAND. I' 'I 1 V, i i i i I i i 'l De s 1 a g a a n de Yaloe. Over den kranigea aanval der Japanners op de stellingen der Russen, den laaisten dag van het treffen aan de Yaloe-rivier, zijn twee zakelijke verslagen de wereld ingezon den, die in hoofdzaak met elkander over eenstemmen en een helder beeld geven van den verwoeden strijd op dien Zondag. 1 Mei. De particuliere correspondent van Reuter bij hel Japansche hoofdkwartier geeft de volgende beschrijving uit Oeitchou bij Seoul 8 dezer verzonden Toen de ochtendnevels boven de rivier waren opgetrokken zag men de Japansche infanterie in gevechtslinie opgesteld op de zandvlakie van Kimatao tegenover Oei'chou. De linie was drie mijlen lang en begon te genover Kioe hencheng in het westen cn eindigde bij Tijgerheuvel ia liet oosten. Twee batterijen openden het gevecht, gedurende een half uur hun projectielen werpende op de heuvels aan de overzijde. Zij deden een ware kogelregen op de oeveis neerdalen vanwaar de Rus-i sche kanonnen gedurende de geheele week zich hadden doen hooren, maar kregen dit maal geen antwoord. Het scheen ol de Russen gedurende dsn nacht hun batterijen hadden teruggetrokken, ja, of - vijand geheel en al den terugtocht had aanvaard. Geen enkel teeken van leven kwam van zijn zijde. Even na zeven uur begonnen de Japanners voorwaarts te rukken in tirailleurs—linie. Op enkele meters afstand van de Russischs heuvels garen zij du voile laag, terwijl de batterijen ten hevig vuur openden op de heuvelsde granaatkartetsen werden op één punt gericht en sprongen op deze beperkte ruimte met groote nauwkeurigheid. De Russen bleven zwijgen, totdat de eerste Japansche linie op eenige honderden meters san de rivier was gekomen. Op dit oogenblik werd een hevig vuur uit velschillende loopgraven geopend. De Japanners zochten dekking achter de zandheuvels, moedig en met goed gevolg antwoordende, terwijl hun batterijeu over hun hoofd de granaten op de vijande lijke stelling wierpen. De Japansche officieren bleven te paard of marcheerden voor de linie zonder eenige beschutting. Eenige brancards, naar de veld i« ospitalen tcrugkeerende, toonden, dat er gewo den waren gevallen. Het rookloos kruit, door de Russeu ge bruikt, werkte uitstekend; men kon noch hun posities ontdekken, noch eenig oordeel vormen omtrent hun getalsterkte. Even ra acht uur zweeg het Russische vuur. Een gemeenschappelijke aanval van in - faoterie cn artillerie werd nu begonnen en men zag den vijaudopalle punten terugtrekken. De formaties dei Japanners was dichter dan die van ürilsche of Amerikaansche troepen en de veiliezen moeten dan ook wel zeer groot zijn. Zij klauteren tegen de rots achtige hellingen op als mieren. Een afdeeling, aan den westelijken kant aanvallende, beklom een heuvel, die de Rus sische aftochtslijn beheerschte. Juist toen zij den kam had bereikt, arstten twee projec tielen uit de Japansche batterijen in haar midden uiteen en toen de rook was opge trokken zag men een twaalftal licHamen op den grond liggen, terwijl de overgeblevenen zoo snel als mogelijk de helling afdaalden om aan dit onverwachte vuur te ontkomen. Te negen uur ontplooide een e. kei soldaat, ver voor zijn kameraden vooruit klauterende, een groote vlag in het gezichtvan een Rus sische versterking, gelegen op een heuveltop, duizend voet boven de vlakte. De soldaat liep van den eeneu kant naar den anderen dc vlag zwaaiende en voor de eerste maal verbraken de Japanners, die de muren van Oeitchou in hel gezicht kregen, het zwijgen met den kieel f/Banzai" (hoera). En infanteriebatterijeu en wagens dron gen langs alle mogelijke wegen naar het eiland. De jongste telegrammen bevestigen ten volle wat reeds door ons is vermeld omtrent de lan ding der Japanners op Liao-toeug. De gelande afdeelingen hebben zich reeds vereenigd, vol gans de laatste opgaaf' brachten de Japanners 27 000 man bijeen op de lijn Port Adams (Poe- Latiën)Pi—tse -vo, zoodat de afsluiting van Port Arthur aan de landzijde een onweer spreekbaar feit is- De Russen trekken terug op Haitcheng (ton oosten van Nioetchwang aan den spoorweg naar Moekden) en ontruimen het westelijk deel van Liaotoeng. De Japanners zijn vau Donderdag tot Zaterdag gelaud bij Kintchau (aan de west- kust tegenover Taliënwan) met 10,000 man, bij Foetchou (eveneens aan de westkust, noordelijker) met 10,000 man en bij Pitsevo met 7000 man. Zij hebben Wafangtien (ton noorden van Port Adams) en Port Adams bezet en den spoorweg ovei eenige mijlen vernield. De landing te Kintschau geschiedde onder bescherming van 16 oorlogsschepen, welker vuur de smalle landeugte schoonveegde. De Engelsche bladen weten al mede te deelen dat Dalny bezet is door de Japauners, en dat Port Arthur het niet langer aan twee weken kan uithouden. Als er geen tijdige, krachtig ingrijpende hulp komt, is de laatstgenoemde veronderstelling niet onwaarschijnlijk. De Japanners hebben zich al voldoende leereu kennen als krijgers waarmee niet te spotten valt. De positio der Russen. De positie van generaal Kouropatkine is thans verre van aangenaam. Links van hem bevindt zich het leger van generaal Koeroki, 50 a 60,000 man, die langs de kust optrekt naar Liao—yang. Voor hem een leger van gelijke sterkte, dat den weg naar Port Arthur bezet na reeds bezit te hebben genomen van de hoogten om deze stad. waar de artillerie reeds is opgesteld. Spoorwegen en telegraaflijnen zijn vernield- Rechts een groot leger, dat Inkau-laud de. Van drie zijden dus ingesloten door een groote overmacht. Ook voor admiraal Skrydlof is de toestand minder aangenaam. Benoemd tot opvolgervan den ongelukkigen Makarof, als chef van de marine, wanhoopt hij bijtijds Port Arthur te kunnen bereiken. Nu Port Arthur vau de buitenwereld is afgesneden, is het voordeel dat behaald kon worden door het spoedig zenden van het Oostzee—eskader vrijwel denkbeeldig gewor den. Misschien is daarom ook bestelling van een groote kolen-levering in Fransche havens voor Russische rekening afgezegd, welk bericht de Daily Mail geeft. Ook de club der Unie-Liberalen vergaderde Maandagavond. Van deze zijde zijn nog amendementen te wachten op regeerings- wijzigingen. yreou-iineeewa anac .«av -.mewcr j De Engelschen zijn schuldig aan een nieuwe slachtpartij. Zij hebben de Tibetanen uit de stellingen, welke zij bij den bergpas Karo-Ia bezet hielden verjaagd en er een 200—to 1 in hot zand doen bijten. Deze maal echter ging hun overwinning niet zonder verliezen gepaard. Aan hun zijde sneuvelde één officier en 3 matt, terwijl 21 manschap pen gewond werden. De Tibetanen hadden zich links en rechts van den weg, beneden den pas versterkt en toen de Engelschen Zondagochtend tegen tien uur naderden, openden zij het vuur op 300 yards tegen de Engelsche machine- kanonnen. Zij vochten deze maal zoogoed als het hun bij hun gebrekkige bewapening mogelijk was. Een compagnie cipayen trachtte den muur, waarachter zij zich hadden ver schanst te bestormen maar do bevelvoerende kapitein werd gedood, terwijl een 12-tal manschappen werden gewond. Twee uur lang hielden de Tibetanen stand terwijl de Engelschen hen inet kanonnen eu maxims voortdurend beschoten. Ten slotte gelukte het den Engelschen de uiteinden van den muur stormenderhand meester te worden. Toen sloegen de Tibeta nen, die zich overvleugeld zagen op de vlucht, terwijl de Engelsche bereden troepen hun achtervolgden. Het gevecht had zes uur geduurd. Achter den tnuur bevond zich een kamp met verschillende rijkversierde en goed van levensmiddelen voorziene tenten. Onder de kleedingstukken trof men een aantal roodc gewaden van lama's aan. De meerderheid der Tibetanen waren, van reusachtigen li chaamsbouw. Iedere man droeg een geweer, een sabel en een lans van zes voet lengte. Gedurende den strijd stooten zij wilde kre ten uit. De Britsche afdeeling is naar Gijang Tse teruggekeerd. Drie dagen te voren had nog een gevecht, plaats gehad en wel bij Gijang Tse zelf, waar de Tibetanen het Engeisehe kamp trachtten te overrompelen. Het offiftieele rapport omtrent heLgevecht luidt „Zeven honderd Tibetanen hebben den 5en ten 4.30 des morgens het kamp te Gijang Tse aangevallen. De Chineezen hadden de Engelschen niet van dezen aanval verwittigd, maar lieden, in het hospitaal verpleegd, hadden er kennis van gegeven. De aanval werd na twee uur strijdensaf geslagen. Aan Engelsche zijde werden twee man gewond. De Tibetanen lieten 250 doo- en gewonden bij liet hoofdkwartier der missie" achter. Tweede Kamer. Het araendement-Ter Laan om te bepalen dat ook voor de sociëteiten vergunning moet worden aangevraagd bij B. en Wen niet bij Gedeputeerde Stat n, gelijk door de regeering is voorgesteld, werd Dinsdag door de Tweede Kamer verworpen met 50 tegen 43 stemmeu. Hoog bezoek Wij hebben gemeld, dat de eerste groep van Eerste-Kamerleden een bezoek zal brengen aan de provincie Noord-Brabant. Deze groep bestaal uit de leden Godin rle Beaufort, Van Zinnicq Bergman, Van den Biesen, Van der Does de Willebois, Dojes, Michicls van Kessenich, Stork, Scholten, Van Veisen, Welt en van der Wijck. Ook de griffier der Eerste Kamer, mr. Zillesen, gaat mee. Maandag 16 Mei komen de heeren samen to 's Her togen bosch, Dinsdag 17 Mei wordt een bezoek gebracht aan de sluizen in de Dieze, aan de Heercwaardensche overlaten en liet slot Loevestein Woensdag 18 Mei bezoek aan de verlegging van den Maasmotu cn Donderdag 19 Mei bezoek aan de rijks- biologische reiniging te Tilburg, de Ozou- maatschappij te Ginneken eu de Kon. Mili taire Academie te Breda. Statenverkiezing. Men schrijft uit Leiden aan De Standaard „Ofschoon met het oog op het groote gewicht der a.s. verkiezingen voor de Prov Staten door de besturen der antirevolutionaire en r.-k. kiesverenigingen, met allen ernst getracht is om te komen tot overeenstemming met liet bestuur der chr.-historischeieu blijk werd gegeven van groote billijkheid (leeft Nederland eu Oranje Maandagavond in hare vergadering met algemeene stemmen moeten besluiten met de, belaas, onbillijk eischen der chr.-historischen geen genoegen te mogen en te kunnen nemen, zoodat kans op samenwerking thans verkeken schijnt. „Als steeds zullen ook nu allen de antirev eu r.-k. weer samen gaan. Drankwet. Uit goede bron wordt medegedeeld, dat de Katholieke Kamerclub, Maandag besloten heelt genoegen te nemen met de wijzigingen door de regeering aangebracht in art. 1 de Drankwet, en iu verband met dat artikel WAALWIJK, 11 Mei 1904 Soiréa Muais Sacrum. Een talrijk publiek uit Waalwijk en om streken was Maandagavond reeds tijdig op Musis Sacrum aanwezig, om te genieten vh» het concert, dat door een viertal artisten van naam daar gegereu zon worden. Dezen echter hadden te Dordrecht den trein naar Zwaluwe gemist, waardoor zij niet dan tegen 9 uur ter plaatse konden zijn. De heer J. Trimbach, bas zuiger der Liedortafel, was inmiddels zoo bereidwillig ten beste te geven den grooten, fraaieu solo: „Die Tei— lung der Erde", welke verdienstelijk ge zongen en dankbaar toegejuicht werd. Toen de lang verwachte musici eindelijk verschenen waren, wachtte een nieuwe te leurstelling het publiek de lieer J. v. d. Stap, bariton, had geseind on i ogelijk te kunnen optreden Nu zouden diens nummers wel door ander.; vervangen worden, doch het programma was uit zijn verband gerukt en de stemming der toehoorders een weinig bekoeld. Waarschijnlijk hebben deze tegen slagen ook niet gunstig op de „uitvoeren den" gewerkt; de eerste drie nummers toch vlotten niet naar wensch. Te verwonderen is dit geenszins, immers, de, uitvoering van ieder belangrijk kunstwerk eischt. het geheele gevoel, de volle toewijding van den execu tant en waar de aandacht voor een goed deel door onaangename dingen in beslag genomen wordt, daar kunnen wel organen en handen bij het werk zijn, doch de ziel is grootendeels afwezig. Ten duidelijkste bleek dit bij de uitvoering van het bekende heerlijke »Avo Maria" van Gounod, een melodie, gelijk men weet, gelegd tege i een preludium van J. S. Bach. Hier lieten zelfs de zuiverheid van toon en de samen klank der partijen eer. paar malen te wen- schen over, en was bijna geregeld het ac compagnement van piano en cello te hard, te domineerend. Hebben wij dan niet genoten Zeker, veel, zeer veel zelfs, doch ter wille der waarheid, en om de kunst door eerlijke critick bevorderlijk te zijn, meenen vrij op deze feiten te moeten wijzen, al haasten wij ons er bij te voegen, dat deze opmerkingen hoogstwaarschijnlijk achterwegen hadden kunnen blijven, bij aldien het concert een normaal verloop had gehad. En nu de ar tist en zelve. Mej, W. van Ëmminckhoven is een fraaie sopraan, en zeker niet een der minsten, die lier ooit zijn opgetreden. Zij beschikt over een helder, zuiver en krachtig geluid, ge paard aan eene rustige, stijlvolle voordracht. Vooral in het deftige, statige genre, zooals b.v. in het heéerlijkej religieuse „Panis Angelicus" van Cesar Franek, dat een „hors d'oeuvre", maar niettemin het fijnstp gerecht van den heeleu avond was, blonken haar voortreffelijke eigenschappen ten volle uit; doch ook met hot Air de Saloiné, uit „He- rodiade" van Massenet en hare liedcen behaalde zij een beslist succes. Het publiek toonde zich met toejuichingen niet karig, enkele malen zelfs was het applaus zoo da verend en langdurig, dat het gebruikelijke bisnummer niet acht rwegen kon blijven. Wij twijfelen geen oogenblik of Mej van Ëmminckhoven, zal overal, waar zij dege lijke, strenge kunst, kunst, vrij van over dreven 'coloratuur en fiorituren, ten gehoore brengt, het auditorium weteu te boeien, vooral wanneer haar imponeerde zang steeds vergezeld mag gaan van een duidelijke uit spraak, en een juisten, zuiveren klank der vocalen. De heer D. A. Wcgerif, cellist, toonde reeds bij zijn eerste optreden een virtuoos op zijn instrument te zijn. In het „Andante* van Mann, Berceuse van Strauwen, la Cin- quantaine san Gabriel Maria en Tambourin van J. Rameau, ontwikkelde hij een fraaieu, vollen, krachtigen toon die aan zuiverheid nimmer zelfs het minste niet te wenschen overliet. Technische moeilijkheden schijnen voor hem niet te bestaan, zoo verbazend gemakkelijk haast nonchalant, zouden zeggen, werd alles door hem voortgebracht. Toch mag zelfs die meesterlijke, z.g. geniale nonchalance niet te ver gaan, wijl zij het intrinsique der voordracht licht schade be rokkent. Het is niet voldoende, dat een kunstwerk automatisch zuiver gespeeld wordt het moet voor alles spreken tot het gemoed, warmte en leven uitstralen, en deze heerlijk resultaten bereikt ook zelfs de meester dan alleen, wanneer hij zijn geheele ziel aan het werk schenkt, er in opgaat, er mede als 't ware vereenzelvigd wordt. Men versta ons nu niet verkeerd! Wij beweren volstrekt niet, dat de heer Wegerif gevoelloos speelt verre van daar, doch wij wenschen alleen nog meer en dieper gevoel, een nog meer ernstige opvatting van zijne taak, opdat hij spoedig worde waartos hij o i. allen aanleg en geschiktheid bezit, een primus inter pares Waarlijk de heer Wegerif is een musicus die meer dan één pijl op zijn boog heeft Zijn pianospel toch was al bijna even ge acheveerd als dat op cello. In de Raphsodie No. 6 van Liszt, in de Norwegischer Brautzug van Grieg en het slotnummer van het pro gramma gaf hij veel te genieten. Herhaa' delijk werd zijn spel geestdriftig toegejuicht eu ook hij voelde zich gedrongen het slot nummer nog eens te herhalen. De heer J. H. Secrève had als acompag- nateur een meer bescheiden rol te vervullen en was dus minder in de gelegenheid om te schitteren. Toch konden wij wel hooren, dat ook hij een talentvol pianist is, al was hij dien avond niet bijzonder gelukkig. Het ïo. Jlot toch speelde juist midden in zeker accompag 1 inent een zijner sle.chtste tiorf- kaarteu tegen hem uit. Wij zullen daarom ons oordeel opschorten t t later, want wij worden naar wij hopen, nog wel eens in de gelegenheid gesteld otn met dit eminente drietal nader kennis te maken. Uier zouden wij ons verslag kunnen eindigen, voelden wij ons niet gedrongen hieraan nog enkele opmerkingen toe te voe- 8en- In den aanvang van dit stuk zeiden wij Er was een talrijk 'publiek, doch waar >m, vragen wij in geinoede, is dat publiek nu zooveel minder talrijk, wanneer onze muziek gezelschappen uitvoeringen geven Dat de uitvoeringen van dilettanten beneden die van beroepsmusici staan weten wij, doch men zal ons toch toegeven, d.»t een goed geschreven vierstemmig koor, eene ouverture, welke door een vrijgoed bezet corps na voldoende repetitie ten gehoore ge bracht wordt, vaak van grootscher uitwer king is, dan het Solo-spel van één artist, zij het dm ook van een meester. En daar bij dient men te bedenken, dat onze gezel schappen alleen de muziek beoefenen uit loutere liefde voor de toonkunst en om ons aangename ure te verschaffen, winstbejag kennen zij niet; zij, en niet de vreemden, die komen en g»an, luisteren onze feesten op, brengen leven en opgewektheid in onze gemeenten. Zouden zij voor dat edel streven niet wat meer waardeering mogen genieten, dan hun tot heden geschonken werd. Wij geren dit eens ter ernstige overwe ging vooral aan diegenen welke altijd prompt tegenwoordig zijn, op concerten van vreemde musici, doch bijna altijd schitteren door afwezigheid, wanneer muziekgezelschap pen uit eigen gemeente, hun de vruchten eener langdurige, vlijtige inspanning komen aanbieden. Fontein. Thans is men bezig met het plaatsen der vroeger reeds bespoken fontein op de markt. Zij komt op den hoek van 't postkantoor deze drinkgelegenheid voorziet vooral bij marktdagen voor mensch cn lastdier in eene groote behoefte. Zou het ook niet mogelijk zijn, (lat na afloop der marktdagen, vooral in dm zomer voor clat men met opruimen en straatvegen begon, eens flink werd gespoten 'l ;s toch zoo goed te doen inet ue waterleiding, en jn zoovele opzichten hoogst gewenscht. Belgische Nml. Venn. Hollandseke Buurt spoorwegen te Brussel (Stoomtram Til b u rg- Waal wij k-He u <dm- VHertogenbosch.) April 1904 f 10,066,01 Va dito 1903 f 13,405,4572. Scdurt 1 Jan. 1904 f 35,731,94; dito 1003 f 3g,803,07. Diefstal. Dinsdagochtend zijn in „De Onderwereld"} een café op üe Kipstraat te Rotterdam, Li- paar schoenen gestolen van den koopman in schoenen k. G. de J. uit Vrijhoeven- Kapeile. Aan de politie geiukte het de cheenen op Amsterdainsche pakschuit in beslag te neuten, Waar zij door een besteller bezorgd waren om naar Amsterdam verzon den te worden. Uittreksel uit de lijst van hoogstaangeslagenen in de Rijks directe belastingen iu de provincie Noord—Brabant. Jaar 1904. De bevolking der provincie bedraagt 553,845 inwoners. Het aantal hoogst aangeslagenen bedraagt 369 en het loagste gezamelijk bedrag van aanslagen, dut tot de plaatsing op de lijst heeft geleid is f 417,78. r». J. C. M. Allard, te Geertruidenberg, geb. te Geert ruidenberg 13 Jan. 1866 M. M. v. Baasbank, te De Werken c. a., geb. te Werkendam 4 Juni 1880. G. Branderhorst Jzn te Heesbeen c. a., geb. te Heesbeen c, a. 26 Oct. 1826. O. L. Bressers, te Dongen, geb. te Don gen 25 Dec. 1856. D den Dekker, te Andel u. a. geb. te Almkerk 22 Febr. 1854. H Donker Wzn., te Almkerk, geb. te Almkerk 27 Maart 1863. H. C. Godschalx, te Berlicum, geb. te E npel c. a. 4 1833. Mr. G. J. H. Heere. te Raamsdonk, geb. te Raamsdonk 17 Eebr. 1843. A. v. Iersel, te Waalwijk geb. te Waal wijk 12 Mei 1827. C. M. Malingré, te Plensden, geb. te Feusden 6 Sept. 18i7- B. A. Middelkoop, te Capelle, geb. te Capelle 12 Oct. 1845. M. L. Mom mei steeg, te Vlijmen geb. te Vlijmen 15 Aug. 1839. A. Naaiien, te Andel, geb. te Andel c. a. 12 Nov. 1849. J. Quirijns, le Capelle, geb. te Sprang 1 2 Jan. 1827. W. Quirijns, te Capelle, geb. te Capelle 1834. A. J, Rant, te Waalwijk, geb, te Ooien c. n. 11 Dec, 1847. C. De Roon, te Capelle, geb. te Capelle 20 Dec. 1850. W. De Itoon, te Waspik, geb. te Waspik 5 Oct. 1840. G. H. Siraonis, te Raamsdonk, geb. te Raamsdonk, 21 Aug. 1841. B- Snoek, te Almkerk, geb. te Almkerk 28 Jan. 1838. J. B. Timtneimans W/,o., i Waalwijk, geb. te Waalwijk 22 M »art 1840. J. Timmermms Wzn, te Waalwijk, geb. te Waalwijk 25 Maart 1831. S. Verliag n, te Heusden, geb te Heusden 24 Sept. 1848. Jhr. Mr. E. J. B. J. M. Verheijeti, te Lounopzand, geb. te 's-Hertogenbosch 3 Dec. 1854. H. A. J. Verhoeven, t». Heusden, geb. te Heusden 30 Juli 1847. L. G. C. Verhoeven, te Heusden, geb. te Heusden 9-2 Sept. 1851. D, Vermeulen, te Capelle geb. te Capelle 23 Jan. 1819. G. Vermeulen Wz., te Capelle, geb. te Capelle 30 Aug. 1841. C. B Vos Tzn., te Wijk e a. geb. te Wijk c. a 13 Sept. 1866. P. H. C. Wijten te Waalwijk, geb. te Waalwijk 30 Sept. 1839. Kunst. Uitslag van den Internationalen Kwartet- wedstrijd, uitgeschreven door de Kon. Zangvereeniging „Mistreechter Staar", te Maastricht op 8 Mei. M nnenkwartetten 1ste prijs: Orpheus, 'sHage 2de prijs Bosch Vocaal Mannen- kwartet, 's Bosch 3de prijs Kwartet S. H. D. B., Utrecht 4de prijs Quatuor Le Perron, Luik 5de pr. Solo Quartott Orphea, Aken. 'Gemengde kwartetten: 1ste prijs Quator Pour l'Art, Verviers 2de prijs Quator Lejeune, Verviers; 3de pr. Quator mixte Liegeois, Luik. Eereprijs Maunenkwartetten Orpheus" 's Huge. Eereprijs gemengde kwartetten Pour 1' Art", Verviers. BBSOIJEN 10 Mei. In de heden gehou den vergadering van den Gemeenteraad, waarin alle leden tegenwoordig waren, deelde de Voorzitter mede, dat blijkens ingekomen schrijven het gemeentebestuur vau Waalwijk de aanvraag van Besoijen om levering van gas in overweging zou nemen. Tot ambtenaar van den burgerlijke stand werden benoemd de heeren C. G. Verwiel burgemeester, J. P. J. Hendrikx gemeente - secretaris en aan de tegenwoordige titularis sen met ingang van 15 Juni e.k. ingevolge hun verzoek eervol ontslag verleend. De heer W. F. Klerkx, H. Both werden met den heer J. P. v. d. Heijden als 4e lid gekozen tot leden van het Stembureau voor de verkiezing van leden in de prov. Staten, verder werden de nood'ge plaatsver vangers gekozen. De vergadering werd daarna met gesloten deuren voortgezet voor de behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag. DRUNEN, 10 Mei 1904 Heden was het feest ter gelegenheid der zilveren bruiloft van de Echtelieden C. G. van Hulten-Snij- ders. Na des morgens ten half negen het H. Misoffer aai God te hebben opgedragen voor het vele goede gedurende deze 25 jaar, genoten, werd het verdere van den dag op feestelijke wijze doorgebracht omringd door familie en vrienden: Ook de buren hebben de feestelingen een cadeau geschonken, bestaande in zes fraai© stoelen terwijl van bijna iedere woning de nationale driekleur wapperde ter hunner eere Wij sluiten ons aan, bij de vele wenschen van dezen dag, dat het de zilveren jubilarissen nog gegeven moge zijn eenmaal hun gouden huwelijksfeest te mogen gedenken. Op Zondag, 15 Mei as. valt Druuen- eche Kermis iu wanneer het weder zich alsdan niet beter laat zien staat het slecht verschoren want om Kermis te houden moet het maar warm zijn. liet is bovendien voor do vele vreem delingen die gewooulijk onze Kermis bezoe ken geen prettig vooruitzicht, om .nat zulk koud, nat weer te gaan wandelen. De maand Mei die ons auders nog wel eens mooie dagen kau verschaffen laat ons deer lijk iu de steek doch wij hopen nog op beterschap 't kan iu een paar dagen nog wel veranderen, en houden het oude spreekwoord maar iu 't oog, »Na regen komt zonneschijn, want de kermis hier blijft toch nog steeds een aantrekkingspunt. Capelle, 10 Mei. Zaterdag 1.1. ree l A. v. d. W. wonende te Vrijhoeven—Cappe', met ziji: hondenkar door de Heistraar om allerlei kruidenierswaren aan de inwoners ten koop aan te bieden. Hij zat op den wajeu, waarover een rond deksel lag, toen zijn hond op een passeerenden houd toeschoot eu door den schok A. v. d. W. van den wagen viol. Het rad ging over z in lichaam, waaxloor hij nogal ernstige wonden bekwam aan zjn hoofd. Dadelijk waren er hulpvaardige menschen op de been, die zijne wouden met carho reinigden. Het paard van S. R., molenaar te Babilouienbroek, hetwelk gespannen was voor een kar, beladen met meelzakken, verschrok van een motorfiets en sprong met di kar in de sloot. Verscheidene persooen verleenden hu-me hulp om paard eu kar weer op den vasten weg te zetten. Persoonlijke ongelukken zijn echter niet e betreureu. Dongen, 10 Mei. De verkeersmiddelen van onze gemeente, die de laatste jaren op allerlei wijzen zijn veibelerd en uiigeh eid zullen weldra weder met een vermeerderd worden. De maatschappij der Zuidertram die onze gemeente reeds sedert lange jaren met Oos terhout en Breda verbindt, zal weldra eeu nieuwe lijn gaan iu exploitatie nemen, die voorzeker van niet minder belang zal ziju dan de reeds gemelde. De lijn Dongen Tilburg nadert met rasse schrede ha e voltooing, Was eenige weken geleden naar algemeene opinie de exploi tatie dier lijn nog in het vei re verschiet, in ds laatste dagen is hel zoover gevorderd, dat

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2