Gemengd Nieuws. Gemeenteraadsvergadeiing. BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken Het Hof. Generaal Van Heutsz. Maréchaussée. Landbouw-tienden. Moord St. Oedenrode. Bezoek Duitsche oorlogschepen. Prijsuitdeeling Teekenschool. Kapelaan Hordijk. Processie Brielle. Kermis. Vechtpartijen. 25 jaren secretaris. Moord te Amersfoort. Van jenever Ongelukkige val. Vreemd. Ongeluk in Rusland. Gemeenteraad van Waspik. De trein van 8.12 waaraan een salon wagen der N.O.S. was vastgehaakt en die H.M. de Koningin-Moeder uit het buiten land iu het vaderland bracht, hield te Apeldoorn op het eerste perron, voor het publiek streng afgesloten, stil. De Konin gin en de Prins waren op het perron aan wezig en begroetten de Koningin-Moeder aller hartelijkst en vertoefden eenige oogenblikken in den salonwagen. Na het vertrek van den trein reed de Koninklijke familie in een gesloten hofrij— tuig naar het paleis. Men meldt uit den Haag Met betrekking tot de aanstaande komst vau Generaal Van Heutsz hier te lande, kan nader worden medegedeeld, dat eene ont vangst van den opperbevelhebber vanwege de Regecriug niet wordt voorbereid, omdat men weet dat dergelijke oTicieele huldiging niet zou strookeu met de begrippen van eenvoud en het bescheiden karakter van den generaal. Wel zal de minister van koloniën den door hem herwaarst geroepen gouverneur van Atjeh bij zijn aankomst in deze stad gaan verwelkomen en begroeten en voorts is de samenstelling in wolding van een comité van huldiging en ontvangst van generaal van Heutsz bij zijn aankomst hier ter stede. Deze commissie zal hoofdzakelijk gevormd worden uit alhier wonende actieve en voormalige burgerlijke en militaire auto riteiten, zoowel in Indië als in Nederland en andere ingezetenen van deze gemeente. Aan het hoofd vau dit huldigingscomité zal naar wij vernemen, staan do luitenant- generaal Kool, adjudant van H.M.i.b.d., oud minister van oorlog en chef van den generalen staf. Reeds zijn vele ingezetenen van plan op den dag dat generaal Van Heutsz in de residentie aankomt ter zijner eere de vlag uit humie woning te steken. Als een bewijs dat tegenwoordig alle mosite wordt gedaau tot het aanwerven van de maréchaussée hier te lande diene dat behalve dat ('aartoe aanvrage zyn gedaan bij de troepen van de verschillende wapens, dezer dagen gelijke aanvragen werd ge daan bij de schutterrij. Waar moet het toch met onze marechaas- see naar toe, en wanneer toch zullen de betrokken ministers trachten door lot3ver- beteriug de nog bestaande leden, die reik halzend uitzien naar expiratie van hun diensttijd te behouden, 't Begint daarvoor werkelijk tijd te worden. Men verneemt uit deu Haag, dat aan het departement van waterstaat, handel en nijverheid een wetsontwerp tot afschaffing van de landbouwtienden zoo goed als ge reed ligt. Bij bevelschrift der Bossche Arrondisse- ments Rechtbank, te 's Bosch van Vrijdag werd buiten vervolging gesteld v. B. uit St. Ooedenrode, welke in preventieve hechtenis zat, als verdacht van den moord op 22 Mei aldaar gepleegd, met last tot zijne onmiddelijke invrijheidstelling. Men schrijft uit VlissiDgen De 9 groote oorlogschepen, behoorende tot het Duitsche eskader, dat hier van 14 tot 19 Juli verwacht wordt, hebben alle eeu bemanning van 650 tot 700 man; boven dien komen nog, zooals bekend is, enkele kleiuere schepen **z0odat\ men het totaal aantal koppen gerust op ruim '^OÖH can stellen. WAALWIJK 28 Juni 1904. Raadsvergadering. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 30 Juni des namiddags ten 68/4 uur. AAN DE ORDE: I Wijzigiug begrooting 1904 in verband met de reorganisatie der gemeentr- politie. II Bezwaar vau Gedeputeerde Staten tegen 't plan der geldleening voor de gas fabriek. III Voorstel tol het aangaan esner overeen komst met de gemeente Besoijen be treffende de publieke verlichting aldaar. IV Voorstel van B. en W. om de opcenten der personeele belasting niet te ver- hoogen. V Vaststelling cener bouwverordening. VI Aanvraag aankoop van Grond in de Putsteeg, VII Vaststelling primitief hohier van den H. O. over 1904. Zondagmiddag ten 12 uur had op de leekensehool de plechtige prijsuitdeeling plaats. Tegenwoordig waren namens den gemeenteraad, de edelaciitb. heer Burge meester, de heer Jac. Gragtmans, wethouder en de heer F. Baijens, lid van den gemeente raad, en namens de commissie de heeren A. Verbunt en Jac. van Riel. De heer Verbunt, secretaris der commissie opent deze bijeenkomst u.et ongeveer de volgende woorden Buiten verwachting is dese prijsuitdeeling moeten worden uitgesteld, voornamelijk door de ziekte en den dood van den geachten directeur, den heer Th. van Delft. Een woord van hulde zij aan zijne nagedachtenis gebracht; veel heeft hij gedaan, velen on dervinden dagelijks wat ze aan hem hebben te danken, moge het verlies voor de tee kenschool geremplaceerd worden door zijne flinke, energieke jongens, tot hun eigen voldoening en tot troost hunner moeder. Tot spijt van ons allen missen wij onzen geachten president, die door een accident deze prijfcuitdeeling niet kan bijworen, wij missen hem in zijne gloedvolle rede, die hij steeds op het teekenonderwijs kon houden, wij hopen dat hij spoedig moge hersteld zijn en den aanstaanden cursus zal kun nen openen. Ik dank den heer Burge meester, wethouder en lid van den raad voor hunne tegenwoordighei d, en wat de prijzen zelf betreft, hoop ik dat de naijver, in de goede betsekeuis, onder de jongelui steeds grooter zal worden en dus dat ook het 2e leerjaar wat beter zal zijn bezet, dan komen er gewoonlijk weinigen terug. Daarna neemt de burgemeester 't woord eu zegt o.m. M. H., Onderwijzers en jongelui. 't ls hier het juiste oogenblik, om mij, namens deu gemeenteraad en de geheele gemeente volkomen aau te sluiten, bij de woorden door den heer Verbunt aan de nagedachtenis van wijlen den heer v. Delft gewijd. Talrijke personen in onze en om liggende gemeenten hebben zooveel aan hem te danken. De gemeente zelf, alle inwoners hebben een plicht van dankbaarheid aan den man, die de teekenschool tot zulk eene hoogte heeft weten te brengen wat de teeken school vroeger was en nu is, dat is een bewijs van zijn werkkracht en ijver in 't belang der gemeenteleeraren en leerlin gen houdt zijne lessen als een blijvend souvenir en vooral die jongelieden, die een prijs hebben, vinden hierin de schoonste herinnering aan den overleden directeur. Ik betreur het ten zeerste dat de geachte voorzitter verhinderd is deze prijsuitdeeling bij te wonen, ik weusch hem eene spoedige genezing. (Bravo's.) Daarna werden, door ieder der aanwezige heeren, met een toepasselijk woord de prijzen uitgedeeld, die toegekend waren als volgt le Klasse Handteekenen. Jac. P. van de Sande Besoijen, le prijs Perapectief Versluis (boekwerk). P. van Delft Waalwijk, 2e prijs, Passer doos met gradenboog. H. Boeser 's-Grerelduin Capelle, 3e prijs Passerdoos met gradenboog. Arn. Mauders Waalwijk, 4e prijs Kleu rendoos. 2e Klasse Handteekenen. P. van Poppel Waalwijk, le prijs, Re productie heliogram. J. Michaël Loon schend ijk, 2e prijs, Boek voor landmeten en waterpassen. 3e Klasse Handteekenen. Jac. Meulkeus Waalwijk, le prijs, Gids voor Machinisten, (Scholl F. van Bladel, Waalwijk, le prijs, Boek werk voor booinkweekerij, met rijksmedaille einde Sjarigen cursus. le Klasse Rechtlijnig teekenen. Am. van lersel Waalwijk, le prijs, Tee- kenhaak met driehoek. 2e Klasse Rechtlijnig teekenen. J. van der Zanden, Dranen, le prijs, Waterpas met teekenhaak. C. Virie Waalwijk, 2e prijs, Teekenhaak met driehoek. Gijsb. van Huiten, Baardwijk, 3e prijs teekenhaak. 3e Klasse Rechtlijnig teekenen. Simeon Schipper, Waalwijk le prijs, handboek meubelmaker, (Berghuis, uitg. A. Hagen, Utrecht,) met Rijksmedaille einde 3jarigen cursus. le Klasse teekenen beteeffende het Schoenvak. L. de Bont Waalwijk, le prijs, boekwerk schoenvak. 2e Klasse teekbnen beteeffende het Schoen vak. J. Boom Waalwijk, 2e prijs, Geometrie Schoenvak (boek.) 3e Klasse teekbnen beteeffbndk het Schoenvak. J. Bergmans Waalwijk, le prijs 2 zinken patronei.haeken, met Rijksmedaille einde 3jarigen cursus. Adr. Arts Besoijen, 2e prijs, 1 boekwerk schoenvak, met Rijksmedaille einde 3 jarigen cursus. De Burgemeester wenscht de prijswinners geluk, wijst er nogmaals op deze mede te beschouwen als een laatste herinnering aan den directeur, spoort allen aau tot ijver en ambitie eu sluit hiermede de plechtigheid. Tot ons genoegen vernemen we dat de weleerw. heer Hordijk, kapelaau alhier, na eene aangename en voorspoedige reis door het H. Land, in zijne paroohie is terug gekeerd. Aan de processie Kaatsheuvel-Waalwijk □aar Brielle, die gistermorgen ten 8l/t uur uit het Zuiderkauaal vertrok, werd deelge nomen door 220 pelgrims. Tot kantonrechler-plaats ver vanger in het kanton Waalwijk is herbenoemd de heer A. J. Rant, notaris alhier. Het kermisterrein zal dit jaar zeer goed bezet zijn. Wij noemen o a. Stoomcaroussel, Peters-Vinken. Biograaf, Wegkamp. Open caroussel, Boss. Won lerspin, H. Mullens. Beignetkraam, Bongaerts. Circus Liboth. Verder hebben nog talrijke andere inrich tingen, als een acrobaten-theater, een pan opticum enz. enz. esn standplaats verkregen maar daar deze hun staangeld nog uit t voldeden, is 't niet zeker dat zij komen. Het aantal koek- en galanterie-kramen is dit jaar bijzonder groot. Zondagavond en 's nachts was het weer zeer rumoerig aun den hoek, razen, tieren, droukemans- eu vechtpartijen voortdurend, fir werd zelfs flink overheen geklopt. D politie moest meermalen tusschenbeide komen. Jan Meulkens. Onze oud-stadgenoot de heer Jan Meul kens, heeft t Zondag op de wielerbaan te Breda weer goed gemaakt. Terecht schreef 'l D. v. N. Zaterdagavond, dat 't moeite zou kosten om Meulkens te houden, daar hij uitstekend in training was. Wedstrijd over 10 K.M. met motorgang- making. DeelnemersMeulkens (Breda,) gepaced door A. Otten (Breda) en Roos (Amsterdam), gepaced door Fack (Amster dam.) Uitslag 1 Meulkens in 10 min. 7 1/5 sec. Laatste ronde 22 sec. Roos valt in de 10e 11e ronde, doordat hij zij zich in het begin te veel had ingespannen. Wedstrijd over 25 K.M. met motorgaug- making. Zelfde deelnemers als in no. 8. Uitslag 1 Meulkens in 28 min.32 4/5 sec. Laatste ronde 21 4/5 sec. Roos is 6 banen achter. BESOIJEN, 28 Juni. Slecht Btond het ver schoren, toen onder een bewolkten hemel, van bijna alle huizen der gemeente het nationalo dundoek wapperde, ter eeie van den alom hooggeachten neer Hcndrikx, gemeente-secre- tariB. Maar weldra begon het weer wat op te fleuren, de donkerdreigenduitziende wolk jes verdwenen en men kon het der lucht aan zien, dat zij het goed met de feestvierenden ging meeuen, wat zijn uiting vond in't heer lijke Junizonnetje, dat de straten, die door do overal uitgestoken vlag als vanzelf een fees telijke stemming onder de gemeentenaren bracht, kwam beschijnen. Waarom nu bij het 25 jarig secretariaat die hulde, dat groote blijk van waatdeeriug Omdat elk Besoijens ingezetene van welken stand on rang, van welke gezindte dan ook, deze gelegenheid, waar zij, degemeenteuaren, reeds zoolang naar hadden gehunkerd, mat nart en ziel aangreep om een hartelijke hulde en betuiging van dankbaarheid te brengen aan dezen man, die geëerd en geprezen wordt om zijne minzaamheid en humaan optreden als ambtenaar. Immers het is den jubilaris steeds zijn groot ste genoegen geweest, om te helpen, daar waar hij kon helpen. Wat hij in die afgeloopen vijf en twintig jaar heeft verricht, en steeds nog doet, ieder rechtgeaard Besoijensche weet dit en kan dit alleen naar waarde schatten, vandaar thans die spontane, die algemeene hulde. Ten half twaalf kwamen de Burgemeester met de leden van den gemeenteraad den ju bilaris met zijn feest feliciteereu. Een bruidje, dochtertje van den- WelEd.achtb. heer Bur gemeester, bood den jubilaris onder een lief- pussende toespraak een bouquet aan. De WelEd.achtb. -heer burgemeester bracht in een gloedvolle rede den jubilaris uit naam van den Gemeenteraad, zijne hartelijke feleci taties. Hij hoopte, dat het den heer Hendriks moge zijn gegeven, ook eenmaal zijn 50 jarig secretariaat te vieren, opdat hij nog veel tot nut en Lloei der gemeente Besoyen zal kunnen doen. Hierna bood ZijnEdelachtb. namens den Gemeenteraad, den jubilaris een prachtig schrijfbureau aan. Het is waarlijk een zeer prachtig schrijf bureau, geheel van massief eikenhout en voor zien van de meest mogelijke gemakken. De leverancier den heer Nijnatten, Ortheneinde te 's Bosch, heeft alle eer van zoo'n degelijk en kunstig uitgevoerd stuk werk. De jongejuffrouw G- van Damme, bood alsnu namens de feestcommissie een bouquet aan, waarbij zij op zoo passende wijze te kennen gaf, dut deze betuigingen niet alleen hun oor zaak vonden in het zilveren feest, maar ook en vooral een hartelijk bewijs van dankbaarheid vormden voor het vele goede, gedurende die 25 jaar voor al de gemeentenaren gedaan. De heer L. Groenen, president der feest commissie, sprak nu namens alle gemeente naren en feliciteerde den jubilaris in eenige passende| woorden, waarbij hij namens de ge meentenaren een prachtigen bureaustoel van dezelfden stijl en geheel passend bij het bureau, overhandigde. Deze stoel was voor die gelegenheid even eens aangekocht bij bovengenoemde gunstig bekende firma. Vervolgens bood de president nog een prachtige pendule met twee candela- bres en een prachtig door een Eerw. ZuBter met de pen geteekende schilderij aan. Deze schilderij, welke Zondag bij den heer C. van Dongen is geëxposeerd geweest, is een stuk van groote blijvende waarde, getuigende van zeldzamen smaak en uitstekende kennis en opvatting. Thans sprak de jubilaris met een bewogen stemhij Dracht de feestcommissie zijn aller- hartelijksten dank voor het vele aangename hem bereid bij gelegenheid van zijn zilveren feest. Hij hoopte dat God het hem zoude geven, dat hij Meeds zou kunnen doorwerken in het belang der gemeente. Een groot aantal personen ging den jubilaris complimenteereu, wat den geheelen middag door ging. Des avonds bracht de harmonie St. Crispijn van Waalwijk en Besoyen, met de feestcom missie en corps voorop en omringd door een Voor het huis vau den jubilaris werden door St. Crispijn nog eenige nummers ten beste gegeven. Nu was ouder het volk de ware feestelijke stemming pas gekomen. De harmonie trok in optocht eerst tot aan het- eind vau Besoijen en daarna door de Besoijensche steeg naar het café van den heer Pulles. steedB begeleid door een groote joelende menigte. De jonge dames huppelend en hosBend, nu eu dan een kring vormend, en luidkeels zingend, voorop. In den tuin van den heer Pulles, welke de duizenden, met de muziek mede-koppelende- menigte, niet kon bevatten, werd nog eon extra nummertje geblazen voor liel hebbers van den dans. Maar iedereen danste zoodat het een joelende opeengehooptespringendemassa was die door elkaar dwarrelde. Nadat do muzikanten zich even hadden verfrischt trok men wederom door de Be soijensche steeg naar het huis van den jubi laris waar men weer eenige stukjes ten gelioore bracht. De volksmassa groeide intusschen steeds aan. Ten acht uur kwam de Liedertafel nOefening Baart Kunst" den geachten jubilaris een serenade brengen. Nadat de Liedertafel eerst een nummer luid gezongen, overhandigde de directeur, de heer Kooien, den jubilaris een feestlied, het welk alsnu werd gezongen. De woorden zijn van den heer Aug van der Heijden uit Waalwijk, en werden gezongen op de wijs van het Veldbloempje. Wij laten het hier in zijn geheel volgen: Heft aan een lied thans burgerscharen Wasi uit gij Neerlands fiere vlug Voor hem dien vijf en twintig jaren Ons dorp als secretaris zag. Die met veel liefde, troaw en vlijt, Ons hoofd en harte heeft gewijd. -0— Zijn onvermoeid krachtdadig streven, Beoogde steeds Besoijens heil. Daarvoor had hij zijn werkzaam leven, Zijn kracht, talent en ruste veil. Gemeenteraad en Burgerij Stond hij met woord en daad steeds bij. 0— Wil, Heer, den jubilaris spare, Aan wien wij zooveel zijn verplicht Vergun dat hij een reeks van jaren Zijn nuttig werk nog blij verricht Ja, geef dat eens zijn vlijt ter loon Zijn hoofd versiert den gouden kroon. Een daverend applaus, waaraan bijna geen einde scheen te komen, oogstte de Lieder tafel hiermede iu. Wij hopen, dat wij dit lied nog menigmaal zullen mogen hooren. De jubilarb, zeer aangedaan, dankte in eenige toepasselijke woorden de Liedertafel voor de aan hem gebrachten hulde. Hierna gaf Crispijn weer eenige mooie nummers ten beste Het volk dat zich nu allemaal rondom de muziek had geschaard was legio Veel volk uit de omliggende gemeenten kwam met de BeBoijeunchen mede feestvieren. Nu het moet worden gezegd, Crispijn met haar ijverigen directeur, den heer A. van der Heijden, beeft er goed slag van om een ware goede feestelijke stemming in de menigte te brengen. De .Liedertafel Vooruitgang zij ons doel van Waalwijk en Besoijen gaf direct na vertrek der Harmonie eenige toepasselijke liederen ten gehoore, waarmede de rij van serenade's werd gesloten. De feestcommissie, bijzonder het hoofd bestuur, de heeren L. Groenen, Joh. van Eijkelenburg en N. van der Hammen, mogen met voldoening op hun werk, dat iu nog geen acht dagen tijds is tot stand moeten komen, terug zien. Tot laat in den avond bleef de feestvreugde, de opgewekte stemming, voortduren, zonder dat een enkel voorval do rust en vreugde kwam storen, aoodat ook dit heeft bijgedragen tot de waardige hulde, het uitstekend afloopen van dit feeBt, waarop Besoijen groot mag gaan. Een woord van dank aan all-'n, die op eenigerlei wijze hebben medegewerkt, tot het welslagen hiervan, mag niet worden onthouden. En ten slotte voegen ook wij onze harte lijkste wenschen bij de vele voor het geluk van den jubilaris geuit, en hopen dat Hij eenmaal zijn gouden feest met dezelfde be langstelling zal mogen vieren. RAAMSDONKSVEER, 27 Juni. A. s. Zondag 3T/s uur n.m, zal door de St. Pau— lusvereenhing alhier eene vergadering worden gehouden. Als spreker zal optreden de Zeer Eerw. Pater Scholt C S. s. R. van 's Bosch. Zaterdag raiddag liep het 6 jarig zoontje van A. R, in de haven alhier. Door den WelEd. Heer S. die voor het raam stond werd het opgemerkt, hij bezon zich geen oogenblik en' smaakte het genoegen het knaapje van eenen zekeren dood te redden. Dit is reeds de tweede maal dat genoemde heer een men— schenleven redt. LÜONOPZAND 24 Juni. Brand. Gisteren morgeu ontstond brand tn het huis bewoond door G. Aangewakkerd door den hevigen wind stood het huis direct geheel in vlam, De br.-ndspuit was spoedig ter plaatse en wist de belendende huizen te sparen. A. s. Woensdag ten 6 ure, zal door de harmonie «Euphonia», een concert worden gegeven op het marktplein le Kaatsheuvel. Als 't voor een onweer brooiig is, plegen zij, die geen tuin acht -r hun huis hebben, in het straatje voor hun woninkje te zitten. Eer6t wordt een buurpraatje gemaakt, soms een gemeenschappelijk lied aangeheven, doch veelal komt het alras tot woordenwisseling, een enkele maal gevolgd door een vechtpartij deelneemt. Zoo ook Vrijdagavond te Amersfoort, waor, na gedane zaken op de markt, de bewoners van het Vosschol, bij het plautsoen achter de Koningstraat, de gebureu, de 42—jarige Cornells De Man, in de wandeling meer bekend als «Scheele Kees« en bij de politie zeer bekend als vechtersbaas eu koopman in alles, en de 34—jarige Cornelia Langgrci alras in een woordenwisseling geraakten. De Man argumenteerde aanvankelijk sterk met de handen en ging te» slotte Langgrnj te lijf, wien door den reusachtig sterken uitdrager eenige zeer hard aankomende klap— pen werden toegediend, 200 zelfs, dat hij zijn mes trok eu De Man een steek toebracht, die zoo aankwam, dat dr. Schreuder, die zeer snel ter plaatse was, slechts den dood kon constateeren. De dader legde een vol'edige bekentenis af en gaf als Verzachtende omstandigheid op trif noodweer te hebben gehandeld. De justitie uit Utrecht was heden ter plaatse om het feit, waarvan het eerste on derzoek door den heer S. Posthuma, ali waarnemend commissaris van politie, nauw keurig werd geleid, verder te constateeren Immers het gelukte haar een der buren tot spreken te brengen, want zoo vlug wrn het drama afgespeeld, dat een in de onmid delijke nabijheid wonende agent eerst bij zijn komst op het bureau van politie hoorde wat er gebeurd was ofschoon hij tijdens den manslag thuis was. De buren hadden ali gewoonlijk, nniets gehoord en niets gezien.' Een dronken man to Haarlem, uit een herberg verwijderd, werd naar het politie bureau gebracht en bleef daar dood. Op den Sloterweg te Haarlemmermeer ii de tuinier H., naar zijn land rijdende, door het op hol gaan van zijn paard van den wagen gevallen ongelukkigeiwijs had dt man een ijzeren pen in zijn zak, die hem tyj dien val in het onderlijf drong. Ofschooi onmiddelijk geneeskundige hulp word inge roepen, was hij bij aankomst van den dokter tengevolge van het bloedverlies reeds overle den. Hij laat eene vrouw met zeven kinderen onverzorgd achter. Men meldt uit Beverwijk. Maandagmiddag is de notaris M. gevan kelijk naar Haarlem gebracht. Allerlei ge ruchten doen de ronde en cijfers worden ge noemd om van te duizelen, doch deze zijn natuurlijk niet te controleeren. De aanleiding i»ioet zijn een aanklacht vdc niet gedane afrekening over liet beheer var goederen eener minderjarige, waarover df heer M. voogd was. Hij was jaren lang reeds raadslid en wet houder en sedert 1°69 alhier notaris, na eoril burgemeester te zijn geweest van Castricum, De heer M, was een algemeen geacht, dool eenvoudig, voor ieder toegankelijk man, dit veel goed deed en velen met geld bijstond. Het geval heeft een enormen indruk gemaakt en liefst denkt men, dat alles zal blijken it orde te wezen, daar wel den laatsten tiji klachten waren over langzaam afdoen vat zaken, doch nog niemand aan fraude denk! en gelooft. Te Zotova zou een veerpont met 250 men- schen de rivier Khopra oversteken. De pont was evenwal oud an vermolmd en door den overlading zakte de bodem in, zoodat allen ti water geraattten. Velen werden door de stroom meegevoerd en verpletterd onder di vaderen van een watermolen. Men heeft lijken opgevischt en nog een honderdtal per sonen worden vermist. De meeste slachtoffer! waren pelgrims uit naburige dorpen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) M. de R. S a mij toe aan de betrokken autoriteiter een vraag te stellen „Wanneer toch wordt er gezorgd voc „eene zuiver gelegenheid tot het bekomt: „van goed drinkwater aan de haven. Dat „is toch zoo driugend noodig en thans zoo „goed mogelijk. Hoogachtend, VERITAS. OPENBARE VERGADERING van den raad dn gemeente Waspik op Maandag 2/ Juni 1901 'a-nam. 51/» uur. Voorzitter de Edelachtb. Heer Burgemeester. Tegenwoordig de heeren Ruitenberg, Smew de Bondt, Masen, A Kamp, van Son, Zijlmiw J. J. Kamp, Sagt en Teunen. Afwezig de heer Gijsmans. De notulen der twee vorige vergaderinge: worden door den secretaris voorgelezen en dooi den voorzitter in stemming gebracht. De heer van Son. Zou u de Dotulen dertfff vergaderingen niet afzonderlijk in stemmioi brengen ik heb de eerste niet bijgewoond ei kan slecht stemmen over iets, waarbij ik ni»t tegenwoordig was. Daarna worden beide afzonderlijk goedgekeori De srcretaris deelt mede dat de kas bij di: gemeente ontvanger is opgenomen en in ordi bevonden op een bedrag van f 2430.51. b Ged. Staten hebben 'l kohier van den H.O. tot een bedrag f 1998.12 goedgekeurd. c Ged. Staten hebt en inzake de vaststellltl van de verordening op de woningwet, beslom hunne beslissing t9 verdagen. d Eenige verzoeken betreffende de hoofdondtt wijterswoning zijn ingekomen. Hij vraagt buiten of binnenblinden voor dl achterramen in het schoolhuis. De begrooliog is buitenblinden f 75 binnenblinden f 77 vervolgens een en ander over den droogaoldti dat B. en W. niet noodig vinden dan in dj onderste schoolramen hortjes of matelas, dat wat vrijer is in de school. Hortjes f 25, mstglu f 15. Het verven van 3 vloeren, begr. f 10. De heer de BoDdt. Ik vind het verven v« nieuwe vloeren zeer ondoelmatig; het is ecb» moeielijk om er ovir te oordeelen, als men niet ziet, we moeten eerst eens gaan kijken, t De heer van Son. Wat is over deze aanvrsg^ het advies van B. en W., die hebben bet tot» gezienwat betreft het matglas daar ben sterk voor, 't is zoo onvrij. een begr, een 1 De De voor De beter daar' De brenj dunk De niet. Wi De «r B. Alg De of is De raad Smee De guari De ken, wand 2e De solde Aa 3e He f 10.- De laten De zegge De in sl wijze eerste van De 1 of De verve Dit stemi verve 4e Ma Me De Ged. gevrs van knme volge »Hi inwo het Kiert van 2.40 trokh talrij schril nocht onder Klerk ,Zi motie met d door kunn de ha door voerd geen Red niet De De naar verga koste schad zuide sr n Diet opleg hier, geeft te gr is mij De rerlol we 1 ingeti De maar eaoigr De De spoed De genoc Stater kunt toekBt De lijn. De die i er vi weer die c is af grond alles dikte van v De dichte De laten van zoove moele ook. De meer De vindii Ge er wat 't De scheel in. De haven water nu is Als ge ne> niet n kas ei De retjuei verlof gaderi oen 1 van y\ de 1 en a: •ubsid De teeksr van h eubsid die dc de thans de I heer niet i de i

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2