Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Provinciaal Nieuws. H1EUWS UIT KAATSHEUVEL. Rij ksposts paarbank. Burgerlijke Stand. H andelsberich ten Arrestatie te Beverwijk. Afschaffing van koleugeld. De Drankwet. Gestrenge bepaling. Telegralie zonder draad. KONINKLIJK BEZOEK. Naar ons uit zeer vertrouwbare bron wordt medegedeeld zal Hare Majesteit Koningin "Wilhelmina met Prins Hendrik een officieel bezoek brengen aan Noord- Brabant, en wpI te 's Hertogenbosch op 17, 18, 19 en 20 Augustus. 19 Augustus zal Hare Majesteit officieel de Maasmond openen. Nadere bijzonderheden, nl. of misschien ook onze gemeente de eer van een bezoek zal ontvangen, zijn nog niet bekend. Politiedienst. Gezondheidscommissie- Waalwij ksohe Bakkersvereeniging Kermis. ingelegd Irac'So Reis naar Katwijk—Nijmegen. Ongeval. Nationale Wedvlucht. Uitvoering Het Olympia Palace te Zandvoort. loonopzand. LOC AAL-TREIN EN. Van naar Enkele Reis. Relour. locaaldienst. Hevige vechtpartij. Dood geschoten. Examen. Van de navolgende plaatsen, behoorende tot de grootue, is geen aanvraag ingeko men, Uden, Hil varen beek, Oirschot, Grave Cuijk, Deurne, Oisterwijk, enz. enz. De plaatselijke bladen zullen wel zoo goed willen zijn dit bericht over te nemen. L. VAN DER SlKEN Utt Beverwijk schrijft men aan bet Nieuws Van zeer wel ingelichte zijde vernemen wij dat er in verband met de arrestatie van no taris M. geen gevaar bestaat voor een ÜDau- tieele catastrophe. Aan alle geldelijke ver plichtingen schijnt ruimschoots te zulle t tunuen voldaau worden. Reeds gepubliceerde cijfers en berekeningen omtrent verduisterde of verloren geraakte geldsommen zijn ten eenemale uit de lucht gegrepen. Toi heden deed zich dan ook onder het Beverwijksch publiek geen enkel verschijnsel voor van wantrouwen in het geldelijke be heer van den heer M. Aan bet kantoor was volstrekt geen toeloop van lieden, die saldi kwamen opeischen Men wacht, blijkbaar met vertrouwen, rustig liet beloop der rechts zaak en de van hooger hand te nemen maat regelen tot voorziening in de leiding van het kantoor af. De machinisten en leerling machinisten der staatsspoor hebben mededeeling ontvangen, dat met 1 Augustus de koloupremie is op geheven en daarvoor in plaats gesteld kilometergeld, waardoor zij nu een vaste premie genieten, wat met koleugeld met t geval was. De drankwet is Vrijdag door de Tweede Kamer met 51 tegen 42 stemmen aangeno men. Aan de bewoners van de citadelkazerne te 's Hertogenbosch is Dinsdagmiddag j. 1, bekend gemaakt dat door den kolonel, re giments- commandant, bij dagorder is bepaald dat. bijaldien voortaan gelijk wel het geval iB eenigeu hunner op het avondappel, om 10 uur, mochten maukeeren aan niemand hunner meer zal worden vergund om des avonds de kazerne te verlaten en allen tot 10 uur in dienst zullen worden gehouden. De directie der Holland—Amerika Lijn, heeft voor hare schepen de Potsdam, Rijn dam, Noordara, Rotterdam, Statendam, en het nieuwe in aanbouw zijnde schip van 17000 tons gecontracteerd met den agent van de Marconi Cy. den heer A, Weiss, voor het oprichten aan boord dier schepen van Mar coni—stations. Gedurende den geheelen tijd der vaart van hier naar Amerika en terug zullen de schepen in tolegrafische gemeenschap met het vasteland zijn. in. vroeg WAALWIJK 2 Juli 1904. Omtrent de nieuwe regeling, in zake de politie en waarvoor in de vergadering v./d. Rand Donderdag avond de begrooting voor zooveel noodig ia gewijzigd kunnen wij mededeelen, dat door den Burgemeester is besloten dat de politie ingaande 1 Juli zal bestaan uit 1 Gem. Veldwachter en agent van politie uitsluitend voor nachtdienst en 1 agenten van politie voor nacht- en dag dienst tevens belast met de werkzaamheden •van wijkmeester en voor zooveel noodig ook van boden. Op deze wijze heeft de Burgera. igetracht door een behoorlijk tractement de politie geheel onafhankelijk te doen zijn iter wijl de financiën der gemeente niet erg gedrukt worden daar thans de jaarwedde van Wijkmeester vervalt en te zijner tijd ook die van bode zal vervallen. Mocht met het oog op de uitbreiding der gasfabriek de waag verplaatst moeten worden «n zou die achter de kazerne wordeu over gebracht dan zullen de 2 agenten ook tevens de waag hebben te bedienen, en zullen de kosten daarvan ook van de begrooting ver- vallen. De twee agenten zullen ook vrije woning in de kazerne hebben met tuin terwijl aldaar dan ook eene vaste politiepost wordt gevestigd. Met ingenomenheid begroeten wij deze re geling die soo goed en goedkoop in den dienst voorziet. De kosten worden slechts f 150 hooger dan vroeger, wel een bewijs dat de zaak door den burgemeester zuinig en zoo goed mogelijk is uitgekeken. Door den Burgemeester van Waalwijk zijn met ingang van 1 Juli 1904 benoemd tot agenten van politie voor dag en nachtdienst J. Verhoeven agent van politie voor nacht dienst en M. Didden looiersknecht. Herbenoemd met ingang van 1 Juli 1904 als lid der gezondheidscommissie te Heusden J. A. J. van Heijst en F. Herstein, te "Waalwijk, P. J. M. Sweens, te Oisterwijk A. Cramer Jr. Herhaalde malen had de heer Nieuwland Pelkman te Rotterdam ods uitgenoodigd een bezoek bij hem te brengen, eindelijk be sloten wjj op 29 Juui af te reizen. Begunstigd door een heerlijk weertje en vroolijk gestemd, stoomden wij G uur 59 uit Waalwijk, zoodat wij reeds tamelijk op den dag op de plaats van bestem ming arriveerden. Ons eerste bezoek was natuurlijk de in richting van den heer Nieuwland-Pelkman, waar wij dcor dezen hartelijk ontvangen wr rden en wij al dadelijk in zijn loyaal en gul optreden, den man zagen die ons dien dag past?. Om in den breede te noemen, wat hier voor ons te zien was, zou voor niet vakg( - nooten geen aantrekkelijkheid geven, maar dat zagen wij al dadelijk, wij waren 'dj een vernuftig en vindingrijk man, die er studie van maakte èn mach'.nens èn gereed schappen vot.r ons bedrijf te labriceeren en ter bezichtiging te stellen, door hare een voudige werking en bewerking eenig. Wij raden ook heeren collega's aan zich persoonlijk daarvan te overtuigen. Door tusschenkomst van gen. heer waren wij in de gelegenheid de broodbakkerij van den hoe: Jansen, hofleverancier en de brood fabriek Hofdijk, directeur de heer Peeters, te bezoeken.De uren daar doorgebracht, vervlogen te sneldeze inrichtingen zijn zoo pracliscb en gemakkelijk daargesteld, dat wij ook daar een kijkje aanraden, wij werden er netjes-voorkomend behandeld en ter bezichtiging van al het schooue, door die heeren welwillend rondgeleid. Wat ons vooral trof, was, de tact en scherpzinnigheid van den heer Peeters, wij hadden hef genoegen daar microscopisch te zien de gist en het meel door hem gebruikt, zoodat genoemde heer liet blijken, dal geen duizendste van een spellenknop grootte, uit zijü waakzaam oog verloren ging. Na een hartelijken dank voor zijn leerzaam onder houd, begaven wij ons, altijd onder geleide van den onvergetelijken Nieuwland-Pelk man naar Feijeuoord, waar hij ai het beziens- en wetenswaardige ons loonde, om vervol gens langs tallooze zeekasteelen heen, per boot naar de stad weer te keereu, waar ons onder een glas heerlijk ïranciscaner nog een prachtig gezicht wachtte op Belvedaire. Na een heerlijk maal in het automatische restaurant, stoomden wij weer genoegelijk en hoogst voldaan huiswaarts. Naar wij vernemen, staat den honorair en leden met hunne dames, der Kon. Doele Recht door Zee met kermis Woensdag een ge notvolle avond te wachten, daar genoemd gezelschap er in geslaagd is voor het dien vond te geven bal muziek te engageeren van het 2 Regiment Infanterie te 's Bosch. Woensdagavond in de kermis week za! onder leiding en met medewerking van den heer Henri Strous den bekende Hollandscbe karakter-komiek een Grande Soirée Amusante gegeven Worden op de zaal Musis Sacrum Droevig voorval. Jammer, dat de leesten Maandag te Be- sojjen door een incident verstoord moesten worden. Een vieital personen, die arm in arm vlak voor dt muziek der harmonie St. Crispiju over de straat dansten en sprongen, grepen in hun te ver gedreven vroolijkheid den 76 jarigen commissaris van genoemde vereeniging, den heer J. de Visser, om den hals en slingerden hem tegen den grond. Kermend van pijn kon de man nog huis waarts sukkelen. Het geval laat zich thans ernstig aanzien want, naar men ons meldt, vreest de dokter voor heupoutwrichting en inwendige kneuzing De daders zijn bekend. Bussen, 28 Juni. De afileelio van den Christelijkeu alhier ter verkiezing van een definitie! bestuur had Zaterdag •«vond plaats in de zaai den heer Kamp onder v<«l ^belang Stelling. Na toetreding van 17 nieuwe werkende leden en 1 donateur 1 .s de sc creta-is der afdreli het reglement voor, waarna werden veikrzeo tot leden van 't bes-uur de landbouwers J. van Va k, G. Verhoeven, Hz. J. Kamp, R. Middelkoop en van Maslbergeu, aizoO alle leden van 't voo-loopig bestuur, Verder maakte o. m. het bestuur bekend dal een onderzoek zou worden ingesteld naar een p'aatsdijke veeverzekering en een boerenleenbank. Zoo noodig, zouden mest stoffen, voederartikelen en doelmatige land bouwwerktuigen worden aangekocht. Op het request, ingediend om ook een derde brievenbestelling te verkrijgen, aan de Baan alhier, is afwijzend beschikt. Meeuwen Tot notabel bij de Ned. Herv. gemeente is gekozen W. Ockers niet 13 stemmen. Op M. Burghout waren uitgebracht 11 s eranien. Deden zich de vorige week i og slechts eenige pevallen van mazelen voor j 1. Maandagmorgen verzuimden door deze ziekte niet minder dan 33 van de 69 school gaande kinderen de school, terwijl des Dinsdag dat getal tol 40 en Woensdag tot 45 gestegen was. vergadering der verder to zijn gedrongen, Boerenbond I bij de herberg van J. v K. welke reeds ge sloten was. Het was nu omstreeks half tien ïu den avond. Alhier waren de gemoederen zoo verhit, dat bijna eenieder, door iu den tuin van den kas telein J. K- te dringen, zich bediende van knuppels, door de boonstaken uit te rukken. Anderen laadden hunm zakken met steeneu. Reeds was er een bij met bijna afgesneden vingers. Toen de politie dacht, niet anders te kuuueu handelen, en nadat zij reeds den broer van den later aangeschoten Ver meulen gearreiteerd had, die haar met keien gooide, sommeerde zij de menigte uiteen te gaan, daar zij anders van hare vuurwapenen gebruik zou maken. Niemand stoorde zich ook hieraan en tartte de politie door uitteroepen »gij durft toch niet te schieten." Hierop loste ('e marechaussee eeuige schoten iu de lucht, doch ook dit bleef zonder resultaat. Weldra richtte zij hunne vuurwapens op de menigte en schoten in h-1 wild rond met het gevolg dat een zekere H. v. K., A. v. K. on U. v. M. welke als toeschouwers er bij waren schampschoten kregen aan de beenen- Zekere W. v. M. eveneens van Slikgat, kreeg een schot iu het onderlijf waarna hij weldra in een zakte en weggedragen moest worden. Tot nog toe waren alleen onschuldïgen getrof fen. Dadelijk daarop boorde men roepen «Zij hebben er een dood geschoten. Machiel Schueijdenberg Lzn. uit Zevenber gen, oud 25 jaar, inwonende bij zijn vader had eveneens eon doodelijk schot, iu de borst, zoodat, hij dadelijk_ neerstorte en geen stapelplaatsen is de evenredigheid wel niet precies gelijk met Antwerpen en is van daar nog juisle opgave te wachten, maar tock is de voor raad ook aldaar nog'al beduidend toegenomen Er staat tegenover, d-.t de grooie lederfabi ieken in Europa en Amerika in de 2 jongste maanden zeer weining hebben gekocht en dat de looierij overal slecht voorzien is van gefabriceerde waar. De oorlog in Oost Azië heeft hier tot dusver weinig geïnfluenceerd op de leer en huideDmarkt, maar men verwacht van die z'jdo in de naaste lo-diomst groote bedrijvigheid daar de behoefte zich nu reeds in sommige oordvn van Europa doet gevoelen. Voor leder bestaat goede vraag die zich meer hoofdzakelijk bepaald tot prima soor en zwaar en licht zoolleer. Overleder voor militair gebruik gevn agd. In vreemde looimiddelen ging wat meer om aan vorige vaste prijzen. Iulaiidsclio schors die buitengewoon goed ge— wout cs is, is 10 a 15 cis. per 65 kilogram minder te koopen dan verleden jaar. De schoenenfabrieken werken druk maar de laten nog aldoor veel te wenschen over. DUSSEN, 30 Juni Botcrprijs per K.G. van 0.98 1.12 Middeb- markt f 1,08. Aanvoer 83 K. O. Eieren t 0.80 de 26 stuks. Gelukkig is de ziekte nop al niet kwaad— leven meer ;n hét slachtoffer te zien was aardig. Er heeft zich tol heden slechts een sterfgeval voorgedaan, Bevoegde autoriteiten hebben het ter rein door den raad dezer gemeente aange wezen voor den bouw eener nieuwe schooi en bekend onder den naam van „gemeen goedgekeurd. Ruim 20 echoten waren door de politie gelost en nog riep het volk ge hebt. geen kogels meer De laatste getroffene heeft van de Eerw. Paters Capucijnen nog de II. absolutie en het H. Oliesel ontvangen, waarna hij de eeuwigheid is ïuge— ^Ook W. Vermeulen zal een harde verant woording hebben zoo hij het leven er niet bil Na goedkeuring van bestek en verdere ]ftat ])e,j geheelen opvolgenden nacht hebben 2 een eind ,het Oudland besluit be Ecten te Giesse plannen zal wel ipoedij; lot den bouw worden overgegaan. Op vele plaatsen in deze gemeente lichten de rupsen groote schade aan. Ver scheiden bessenstruiken zijn in één nacht soms geheel en al vau hun blad beroofd. Het is te hopen, dat het minder aangename vochtige weer aan deze p'aag maakt. Andcl, Tot Leden van het dagelijksch bestuur van het waterschap van Altena zijn bij koninklijk uoemd de heeren A. v en J. Gu'de te Andel. Vrijh Cappël. 1 Juli. Op het hulpkan toor der Posterijen alhier werd gedurende de maand Juni terugbetaald 1 öUb,33 SPRANG. Deze week werd een kind door een fiets aangereden. Het kind kreeg eene snede in den hals ea eene gapende wonde aan het voorhoofd. De fletser ontbood direct zelf den dokter om de kleine te verbinden. OISTERWIJK. Hedenmiddag omstreeks 5 uur ontstond te Oisterwijk (N. B.) brand in de woning van den veekoopman V. in de Hoogstraat aldaar twee huizen, bewoond door vier gezinnen, brandden geheel uit. Alles was verzekerd. TILBURG. Dal de gisteren tresloten Fancy—laltr een druk bezoek heeft gehad kan wel blijken uit het feit dat de opbrengst ongeveer f 8000 gulden bedraagt. Nog gisteren wijl de entree maar 25 cents per persoon was werd ongeveer f200 aan en tree's ontvangen. Dat er aan de armen van Tilburg waaraan een derde der netto opbrengst zal worden uitgekeerd, dus een flink bedrag zal overblijven juichen wij zeerste toe. ten De prefecten, onder-prefecten en ver scheidene leden der H. Familie maken Dinsdag in de, Kermisweek onderling eene een reis naar Katwijk en Nijmegen. Zij gaan per spoor naar Nijmegen en verder te voet naar Katwijk, alwaar de schoonste navolging van de grot van O. L. V. v. Lourdea enz. zich bevindt; aldaar hebben zij eene plechtige H. Mis, preek enz. 's Middags gaan zij van Mook naar Nijmegen en bezoeken daar de St. Stephanus- kerk het Bisschop Hamer Monument, de St. Augustinus-kerk, het Valkenhof enz. Een kaartje is verkrijgbaar bij den secre taris der K. Familie Dingeraan van Bavel en kost f 2. Een kind van J. v. II. in de Stationstraat albier had dezer dagen het ongeluk van den zolder te vallen. Het verloor zijn bewustzijn en werd bedleggerig. Men vreest voor een aandoening van hersenschudding. Bij de op Zondag 12 Juni gehouden na tionale wedvlucht van uit Orleans, uitge schreven door de postduivenvereniging „Coluraba" te Amsterdam, waaraan door 439 duiven uit alle oorden des lands werd deelgenomen en waarvoor 71 concours prijzen en een groot aantal eereprijzen waren uit geloofd, werden door de leden der post duivenvereniging //de Postduif^ alhier, dj navolgende prijzen behaald R. J. Schoemans 17e, 42, en 62e, prijzeu. P. Schoemans 56e en 65e prijzeu. Benevens werd door R. J- Schoemans nog een prachtige zware zilveren medaille behaald, als eereprijs bij den 17en conccurs- prijs. Zaterdag 2 Juli zal worden deelgenomen aan de groote nationale wedvlucht van uit Limoges, afstand 697.6 K. Meter. KAATSHEUVEL, 2 Juli Ongeluk Dingdag had h:t ongeluk de boerenzoon W. Smulders met de zeis in zijn been te maaien.. Onmiddellijk moest geneeskundige hulp voor hem worden ingeroepen, waarna hij naar de ouderlijke woning werd ver voerd. Woensdag j.l. gat de harmoma „Euphonia" haar 3de zomcicoucert op het marktplein. Een groote menigte toehoorders bevonden zich ondom de kiosk, waarouder vele vreem delingen, om te genieten van de schoone muziek. Een zevental nummers werden door „Eu ph on ia" ten gehoore gebracht en uitstekend uitgevoerd, zoodat na afloop elkeen hoogst voldaan huiswaarts keerde Doctoren zich met. hem bezig gehouden. Deze werd getroffen in de lies. Ziedaar het verloop van een dag die als Zondag gevierd moest wor den. wanneer zal men toch den drank eens voorgoed laten Het lijk van Schneijderberg is neg gisteren nacht nnar het Ziekenhuis overgebracht. De politie zelf is den dood zeer nabij geweest Zoodra deze handelend begon op te treden, word zij het. mikpunt van beide partijen, die ongeveer 100 man sterk waren. Een regen van steenen, zand en afgebroken schuttingsplanken werden naar deze handha vers der orde geworpen. Maar de jengdige, moedige 24—jarige bri gadier titulair Hoekstra (ook in Waalwijk geweest naar wij meenen) vau het ecit Friesche geslacht, die Zaterdag jl. van Nieuw Namen (Zeeland) naar Zevenbergen was overgeplaatst wist van geen wijken, evenmin de 20 jarige marechaussee van Looij en veldwachter Haauskorf. Allen hebben moedig .stand ge houden en slaagden er in het oproer te dempen evenwel ten koste van een meuschenleven. In die hachelijke oogenblikken hebben deze onversaagde mannen hun plicht gedaan en men mag er hun dankbaar voor zijn, Gehoor gevend aan de uitnoodiging van den directeur den heer cliev. M, de Houdt, zijn we gisteravond naar Zandvoort gespoord om eens een kijkje te nemen in dit geheel herbouwde en gerestaureerde theatercircus. Een petit comité persmannen en en kele genoodigdeu werden we door den directeur ontvangen, die ons liet geheels gebouw rondleidde en ons dit tot in de kleinste bizonderheden liet zien. Tevens werd door het orkest voor deze speciale ge - legenheid een zestal nummers ten gehoore gebracht. Na de bezichtiging vereenigden allen zich in dei foyers, waar de eerewijn werd aangeboden en men verder eenige ooger. blikken gezellig bijeen bleef. Wanneer wij den indruk dien dit bezoek bij ons heeft achtergelaten, willen samenvatten, dan kunnen we zeggen dat het er «kranig uitzit u x Het is een ruim flink tegelijk voor theater en circus ingericht gebouw. Door de keurige ruime vestibule komt men in een promsuoir, die rondom het circus loopt waar een ruime restauratie is ingericht ln de nabijheid daarvan bevinden zich de paardenstallen (waar 150 paarden kunnen gestald worden) de machine en reqmsiten kamers. Het circus zelf dat pl. m- 3000 menschen kan bevatten is schitterend ge decoreerd en verlicht. Bovenal de verschillende foyers en de koningsloge munten uit door rijke stoflage en meubileering. Op die zelfde étage bevindt zich ook de directeurswoning. De inrichting die aan verschillende bekende firma's werd opgedragen, geschiedde volgens aanwijzing en onder leiding van den directeur. Over de voorstellingen zelf valt natuurlijk nog niets mee te deelon en moeten we met een oordeel daarover wachten tot de openings voorstelling vanavond. Door een speciaal contract met de H IJ, S- M. is de heer De Hond ter in geslaagd te verkrijgen, dat er na afloop der voorstelling nog een trein naar Haarlem en Amsterdam vertrekt zoodat ieder deze tot 't einde kan bijwonen. (C-J p rijzo a Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1904 ingelegd f 9932.24 terugbetaald f 9781.88. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt liet nummer 4055 WAALWIJK. 25 Juni 2 Juli. GEBOREN: Hendrikus z. v. L. v. d. Bruek en J. v Keulen AntODius z. v. M. v. Veld hoven en G. Timmermans Johanna Adrian a d. v. L. A. Kooien L J. Papenhoven Francina Gerdina d. v. II. A. van Hi.st en G- v. Kiel. OVERLEDEN: Albertua H. Mangels 3 weken. Elisabeth M. v. Tuijl 14 iaar vanaf 15 Juui tot 1 Juli 1904. GEBOREN: Johanna Wontrina Elisabeth, dochter van Frauciscus Victor Vloemans en Cal harina Francisca Kemmeren. Maria Jnsepba, dochter van Peirus Willem van der Velden en Johanna IJpelaar. Anna Maria, dochter van Petrus Willem van der Velden en Johanna IJpelaar. Wilhelmina Maria dochter van Petrus Willem van der Velden en Johanna IJpelaar. Cornelia dochter van Norbertus de Kok en Johanna Dingemans Cornelia zoon van Maria Cat harina Pols. - Cornelia Antonia Anna dochter van Pirter Jan Schellekens en Wilhelmina Maria van Roessel. harina Cornelia, dochter van Martinus Kuijs en Huiberdina Didden. -- Helena Anna, dochter van Marijnua de Jong Adriana van Rijswijk. Hendrika Gerdi na dochter van Hendiik Dam en en Cat— harina van Hal. - flermine, dochter van Bernardus Moorrees en Ann Maria t,at harina Hermanna van Hall. Antomus, zoon van Adrianua Anssems en Helena Snoeren. OVERLEDEN: Catharina Francina Borsten. or.d 86 jaien, weduwe van Adnaan de Bresser. Petrus van Corstan)e oud J maanden - Petrus Grootawagers oud 14 dagen. Hendrien IUoot oud 77 jaien, weduwe van Peter van der Velden. Marl ha Hamen oud 10 maanden. HUWELIJKEN: Arnoldua van der Heijden oud 25 jaren en Elizabeth Cecilia Muijzelaar oud 26 jaren. Drunen Vlijmen 's Bosch Kaatsh.-Capelle Waspik Raamsdonk Geertruidenberg M. en Drimmelen 0.55 0.«jo Hooge Zwaluwe 0.65 0,45 Zevenb. Hoek 0.80 0.55 Lage Zwaiuwe 0.90 0.60 0.30 0.20 0.50 0.35 0.15 0.10 0.25 0.15 0.30 0.20 0.45 0.30 2 0.25 0.45 075 0.20 0.35 0.50 0.65 0.80 1 1.25 1.30 3 0.18 0.35 0.50 0.20 0.55 0.46 0.51 050 0.65 0.80 0.90 Te Zevenbergen was 't Woensdag een druk bezochte wielerwedstrijd. Nadat de wedstrijd geëindigd was, begaven de bedaarde toeschouwers zich huiswaarts. Alleen de onderdanen van koning Alcohol hadden nog een appeltje met elkander te schillen. Nadat in het bierbuis van A. Kuipers de vechtpartijen een aanvang hadden genomen f waarom en eenige reeds bloedige verwon dingen hadden opgeloopen, zou de groote slag te midden van Slikgat geleverd worden. Er vormden zich tweo partijen Voorop de vechtlustigen van Zevenbergen, achter de dito Slikgatschen, met een hoop nieuwsgierigen, daartusschen de marechaussees van Zevenber gen, nl. de bi igadier-titulair Hoekstra, de marechaussee van Looij en den onbezoldigden Rijksveldwachter Haanskorf, van Zevenb. Hoek. Zooals het gewoonlijk met dergelijke tooneeltjes gaat, trok de troep al razende en tierende als wilde dieren, langzaam verder. Beide partijen drongen op om handgemeen te worden, doch werden van elkander gehou den door genoemde politie. Deze moest ten slotte cm de orde te handhaven van hare sabels gebruik maken, zoodat een zekera M. S. een hevige slag in de zijde ontving. Na een eind Met genoegen vernemen we dat de hoer A. O. Dammers te Meeuwen heden slaagde voor het tweede gedeelte candidaat notaris. WAALWIJK 1 Juli 1904 De hooibouw is al sedert 14 dagen a 3 weken in Tollen gang. Het product wordt prachtig gewonnen en levert een ruim beschot op. Tengevolge van de drukte in de hooivelden wa9 de aanvoer te veemarkt heden niet raim maar wat er aan de lijn kwam vond terstond koopers aan ferme prijzen. Kalfkoeien golden f 170,tot f 220. Kalfvaarzen f 155.tot f 190. Varkens aangevoerd 110 stuks prijzen vanf5.<5 tot f 9.75 Boter aangevoerd 516 kilogr. prijzen van i l.lb tot f 1.22. Eieren prijzen van 3*/s tot 4 cent per stuk. Er heerscht volkomen stilte in den huiden- handel en de voorraad groeit sterk aan. Ilij bestaat thans te Antwerpen uit 105,196 stuks tegen 2S.798 stuks verleden jaar op 30 Juni. Op dc andere voorname Europeesche markten zooals Treinnutnmer Lage Zwaluwe Zevenb. Hoek Ilooge Zwaluwe MadeenDrimraelen Geertruidenberg Raamsdonksveer Raamsdonk Waspik V ron w kensv aart Capelle N.-Vaart Kaatsh.-Capelle Besoijensche Steeg W aal wijk-Besoijen Baardwijk Baardw. overlaat Elshout Drunen Kuiksche heide Nieuwkuik Vlijmen Heidijk Bosch. ïreinnummer 's Bosch Heidijk Vlijmen Nieuwkuik Kuiksche heide Drunen Elshout Baardw. overlaat. 720* 7.54 8,02 8.06 8.08 8.11 38. 8 8.11 8.23 Baardwijk 8.21 Waalwijk-Besoijen 8.2h Besoijensche Steeg o.3b Kaatsh.-Capelle Capelle N.-Vaart Vrouwkensvaart Waspik Raamsdonk Raamsdonksveer Geertruidenberg MadeenDrirumelen 9.22 Hooge Zwaluwe 9.29 Zevenb. Hoek 9.39 Lage Zwaluwe 9.43 717* 5.50 5.55 6.05 6.11 6.18 6.21 6.27 6.32 6.35 6.38 6.42 6.48 6.58 7.01 7.04 7.09 7.13 7.16 7.20 7.25 7.30 7.37 734* 12.00 12.09 12.12 12.15 12.19 12.23 12.27 12.33 12.36 12.39 735* J2.45 12.51 12.54 12.57 1.01 1.04 1.08 1.13 1.18 1.25 8.43 8.48 8.52 8.57 9.02 9.09 9.15 725* 12.50 12.55 1.05 1.12 1.18 1.21 1.28 1.84 1.38 1.42 1.46 1.52 1.59 2.03 2.05 2.07 2.10 2.14 2.17 222 2.28 2.34 728* 7.46 7.52 7.58 8.— 8.05 8.10 8.13 8.16 8.20 8.25 8.28 8.34 8.38 8.42 8.45 8-50 8.56 9.— 6.06 9.11 9.24 9.80 Deze treinen vervoeren alléén reizigers 2e en e klasse.

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 6