Rusland eu Japan. Provinciaal Nieuws. BINNENLAND. mou=s7ertentiën. NIEUWS UIT KAATSHEU l'Espérance. Een leelijke tegenslag. Bedankt. Ongeluk. Vechtpartij. Een wonder. voorziening getroffen wordt voor liet gf.v&i Y»n ziekte des arbeiders. Blijkt uit dit artikel allerduidelijkst de bedoeling das ministers „het verleenen ran hulp aan de economisch zwakkenen*, de hier getroffen regeling schijnt niet zonder bezwaren. Bezwaren, die èu den werkgever èi den werkman tegen deze regeling kuri- ken innemen, en die ook door de bestaande ziekenfondsen zullen worden gevoeld, Art. 1688c luidt „Evenwel verliest de arbeider zijn aan spraak op het overeengekomen naar tijd ruimte vastgesteld loon niet, wanneer bij tengevolge van eene niet door opzet of onzedelijkheid veroorzaakte ziekte... ver hinderd ia geweest, den bedongen arbeid te verrichten. Komt hem in zoodanig ge val een uitkeering toe uit een fonds of krachtens een overeenkomst van verzekering, waarin door den werkgever wordt bijgedra gen, dan wordt het loon verminderd met zóóveel ten honderd dier uitkeering als de werkgever honderdste gedeelten van de, in dat fonds verschuldigde, stortingen, of krachtens de overeenkomst van verzekering verschuldigde premiën bijgedragen heeft.* Hier wordt dus de werkgever verplicht het loon te betalen tijdens de ziekte van den werkman, behoudens een zeker percen tage, overeenkomstig bet door den werk gever in een fonds of verzekering bijge- dragene. Een zware verplichting. Doch, zoo schrijft de minister„Er be staat alleszins reden, de verplichting onder de hier omschreven voorwaarden met uitbe taling van het loon voort te gaan, welke algemeen als zedelijke verplichting wordt erkend, als regel tot rechtsplicht te Ter- heffen.* Zou het werkelijk algemeen als zedelijke verplichting worden erkend, dat men den werkman tijdens diens ziekte het volle loon uitkeere Dit beweren lijkt ons wel stsrk. Dat het loon niet uitsluitend geregeld mag worden door vraag en aanbod dat de arbeid naar waarde moet worden beloond dat volgens de natuurwet liet loon niet zóo laag mag wezen of een matig, recht schapen arbeider moet daarvan kunnen bestaandit alles moet algemeen erkend worden. Dat tijdens ziekte van zijn werklieden de werkgever meer dan elk ander zich hunner moet aantrekken, ook dit kan men grif toegeven. Dat hij echter zedelijk verplicht is met het doorbetalen van het geheele weekloon •enigen tijd voort te gaan, dit trekken wij in twijfel. Wij erkennen gaarne, dat het loon regel matig zoo hoog moet zijn, dat men iets kan terugleggen voor „den kwaden dag.* Maar wij achten het dan ook plicht van den werkman ook werkelijk voor die kwade dagen iets terug te leggen. En rekening houdend Uiermede als ook met de tegenwoordige toestanden meenen wij, dat èn werkgever èn werkman aan hun plicht voldaan hebben d&n, maar ook dan eerst, wanneer de werkman zich in een bestaand ziekenfonds heeft doen opnemen, in staat is zijn contributie te betalen, en door den werkgever in het betalen dier contributie wordt gesteund. Wanneer b.v. de verplichte verzekering met contribueering van beide partijen werd ingevoerd, dèn zou een „zedelijke verplichting tot rechtsplicht worden verheven.' De Minister verwijst bij dit artikel naar de Duitsche Wetgeving. Hoe luidt het daar echter in het B. W b. 616De werkman„wird des An- sprucbs auf Vergiitung nicht dadurch ver lustig, dasz «r für eine verhaltuismaszig nickt erhebliche Zeitan der Dienst- leistuug verhinderd wird. Er musz sich jedoch den Betrag anrechnen laszen, welcher ihm für die Zeit der Verhinderung aus einer auf Grand gesetzlicher Verpflichtung be- steheuden Kranken- odor Unfallversicherung sukommt'. Deze regeling komt nagenoeg overeen met hetgeen wij zooeven als zedelijken plicht dea werkge/ers aannamen. Volgent Art. 85 der Ziekteverzekering toch trekt de werkgever het entreegeld ge heel, de contributie voor 2/<? van bet loon af. Deze betaalt zeit dus J/s der contributie, waarbij dan tijdens de ziekte nog komt het bedrag, dat ontbreekt bij de uitkeering om te verkrijgen het volle loon. Een veel zwaardere last wordt den Ne- derlandschen werkgever hier op de schou ders gelegd. Men neme allereerst in aan merking, dat in ons land nog geen verplichte verzekering bestaat en hij tijdens ziekte dikwijls het volle loon zal moeten uitbeta len. En is de werkman in een vrije ver zekering, dan mag de werkgever slechts zooveel aftrekken ten honderd der uitkee- riug als hij honderdste gedeelten van de verschuldigde stortingen bijgedragen heeft. In het Duitsche Handelswb., waarnaar de Minister ook verwijst, is het zoo geregeld, dat den handelsbedienden niet mag worden afgetrokken, betgeen zij uit een verplichte verzekering trekken. Of deze iuconsekwentie in het Duitsche recht billijk is en navol ging verdient, daarover oordeele de lezer. van den tijd, gedurende welken de werk gever den door ziekte werkloozen arbeider ondersteunen moet. Geen nauwkeurig vast gestelde tijdduur. Toch een tijdsbepaling. Daarin is sprake van „eiue verbaltnisz- miiszicr nicht erhebliche Zeit*. Deze be trekkelijk niet te lange tijd, kan slechts door de omstandigheden worden bepaald. Als regel neemt men daarvoor dat „len- gevolge van de verhindering een ander arbsider moet aangenomen en in de plaats gesteld worden. In het Ontwerp-Drucker was ook de bepaling „gedurende betrekkelijk korten tijd* opgenomen. Wijl zij echter ygcen vasten maatstaf bevat* werd zy door Mr. Loeff niet overgenomen. Dit gemis wreekt zich op den werkman. De Minister schrijft wel„dat de instand houding der dienstbetrekking redelijkerwijze niet van hem kan worden gevergd, deze met inachtneming der wettelijke bepalingen zal kunnen doen eindigen* maar zal de werkgever in menig geval niet aanstonds den dienst opzeggen om zich van den last der uitbetaling ten spoedigste te ontheffen P Doet hij dit, dan maakt hij slechts gebruik van zijn recht, dat hij in dezelfde mate aiB de werkman bezit. Een gereede aanleiding tot ontslag van niet-meer-gewenschte werklieden wordt hier als 't ware den werkgever aan de hand gedaan. En is dit ook al dikwijls niet te billijken, te begrijpen is bet toch, wanneer volgens dit ontwerp de werkgever op den duur verplicht kan worden bet loon aan den zieken arbeider een half jaar lang uit te keeren. Terwijl in art. 1638 r. een termijn ge steld wordt gsdurende welken men tot het betalen der kosten voor geneeskundige be handeling en verpleging des inwonenden arbeiders is gehouden, zoo ontbreekt een tijdsbepaling hier geheel. Toch schijnt deze hier niet minder gewenscht. Ook in het belang van den werkman. Stellen wij ein delijk de regeling, in het wetsontwerp voorgesteld, wordt doorgevoerd. Wat zal het gevolg zijn E-n verplichte verzekering bestaat nog niet. Vele werklieden hebben zich echter vrijwillig verzekerd. Vele patroons dragen betrekkelijk weinig bij tot de contributie. Dc werklieden, die zich verzekerd hebben, zullen èn het loon èn de uitkeering tijdens de ziekte genieten. Wij onderschrijven de opinie des ministers: „De uitkeering, welke den arbeider uit een fonds of krachtens eene verzekering mocht toevallen, op het loon te korten.... ook indien do arbeider uitsluitend door eigen bijdragen de aanspraak op uit keering verwierf, ware onbillijk.* Maar wij vreexen wel, dat, zoolang de verplichte verzekering niet is ingevoerd, vele arbeiders, nu hun loon toch doorloopt, zich uit de vrijwillige ziekenfondse.. tullen terugtrekken en. weinigen zich als nieuwe leden in de toekomst zuilen aan melden. Voorzeker: „dat de arbeider, die èn het loon èn de uitkeering geniet, te veel zou ontvangen behoeft men niet te vreezen juist in tijden van ziekten zijn de behoeften van het gezin grooter.* Maar de vrees is niet ongegrond, dat het vooruitzicht, nu niet meer op uitkeering alleen, maar deze vermeerderd met het loon, tot misbruiken aanleiding zal geven en tal rijke ziektegevallen zal wekken van kort stondige aard, die opheffing van vele zie kenfondsen, door 't kleiner wordend getal leden reeds bedreigd, met zekerheid zal ten gevolge hebben. De bedenkingen tegen dit artikel van het wets-ontwerp schijnen ons niet gering. Verandering daarin verwachten wij. En wij zien met verlangen uit naar het Antwoord op het Voorloopig Verslag, dat, naar wij hopen, de Minister ons niet lang meer onthouden zal. zield is, blijkt uit het volgende telegram van generaal S'össel aan den Czaar De vijand werpt bommen van 11 cM. doorsnede in de versterkingen op het noor delijk en noordoostelijk front ten oosten van den spoorweg en in de vesting zelf. Tegelijkertijd nadert hij onze forten met loopgraven. Bij het ten zuiden van het dorp Oetsiatan gelegen fort is hij het dichtst ge naderd. Door artillerievuur en uitvallen vau dc scherpschutters dwingen v/ij den vijand zeer voorzichtig te zijn. De troepen strijden nog evenals voorheen met heldenmoed, niettegenstaande alle ver moeienis en ontbering. Wij bidden uwe majesteit en de keizerin om uwen xcgeD. Ia Mautsjoerije. Uit Moekden wordt van Maandag bericht Na een rust van vele dagen begon gister nacht in het zuidoosten het gebulder van hel zware geschut weder. De kanonnade duurt vooitj er had een gevecht plaats tusschen verkenningen. Afdeelingeu Japanners trokken in het zuidoosten de Sha—he over. Een groo'e slag wordt aezc week verwacht. Generaal Sacharof meldt: Op 30 October beproefden de J ipanners tegen 4 uur's na middags onze voorste verschansingen ten noorden van het dorp Linchinpoe aan te vallen, doch werden teruggeslagen. Te 10 uur 's avonds begon de Japansche artillerie de stellingen van eenige onzer troepenaf- deelingen op onzen rechtervleugel te be schieten. Onmiddellijk daarop hoorde men van uit het dorp Linchinpoe, waarheen onze vrijwilligers uitgezonden waren om den vijand te bestoken, geweervuur, dat tegen 's nacht 2 uur ophield. De Japansche artilierie be schoot de bovengenoemde stellingen gedu rende het grootste deel van den nacht. Zondag tegen 5 uur 's namiddags werd bemerkt, dat kleine troepenafdeelingen der Japanners tegen de stellingen bij het doip Toengoe oprukten. Onze artillerie vuurde op den vijand. Het oostelijk Russische leger vau generaal Kouropatkiue blijft nog ouder diens persoon lijk bevel Staan tot de aankomst van den nieuwen generaal, wanneer de onmiddellijke operaties uit de hoofdstelling een aanvang zullen nemen. der vergadering te doen opnemen en de vergadering door den voorzitter geschorst en verdaagd tot hedenmiddag half twee. De Eerste Kamer verkiezing in Overijsel. De Provinciale Staten in Overijsel hebben in hun Dinsdagavond gehouden zitting tot leden der Eerste Kamer gekozen de heeren Dr. H. Fraussen, ar., te Zwolle; Th. E. F. Heerken?, r. k., te Zwolle en D. W "Stork, lib. aftr Genezing der Tuberculose. Men schrijft aan de Res-bode. Door dr. Kauling te Ginueken, werd den 24en October aan Z Ex. den Minister ran Binuenlandsche Zaken een request verzouden welks inhoud, in weinige woorden gezegd, de volgende is Dat hij heeft gevonden eene metbode ter genezing van longtuberculose, welke methode in plm. 54 gevallen gunstige en blijvende resultaten hevft gehad. Tevens verzoekende hem, door het benoemen van eene commissie van deskundigen, de gelegenheid te willen geven, de deugdelijkheid zijner methode tc bewijzen. Reeds meermalen werd er dr. K. etn grief van gemaakt, dat hij zijne metbode niet ten algemecne nutte openbaarde. Hier op kan als afdoende geantsvoord worden, dat na de Vele teleurstellingen, door ver meende ontdekkingen ter genezing der tu berculose, hij eerst een voldoend aantal genezingen als bewijs Wilde hebben. Victoriabron Oberlabnstein. De Maatschappij tot Exploitatie van de Victoria-bron, gevestigd te Amsterdam met bijkantoren te Rotterdam en Oberlabnstein heef: een verkleinde reproductie laten ver vaardigen naar haar bekende reclameplaat „Rebecca aan de bron*. De uitvoering doet de firma Lankhout Co. alle eer aan en zal er zeker .eel toe bijdragen om het Vic- toruwater nog meer bekend te maken. In het Duitsch B. Wb. 616 vinden wij een beperking, die wij in het nieuwe wetsontwerp missen. Daarin toch is sprake Weer verauderiDg van tooneelVan de Noordzee naar het schiereiland Lioatoeng. Het incident bij Doggersbank is nu uitge loopen op een kameraadschappelijk on derzoek eu wordt dus op den achtergrond gedrougen door meer sprekende feiten. Hiertoe behoort dan in de eerste plaats de met kracht hernieuwde actie tegen Port Arthur, dat met het oog op de aanzienlijke versterkingsplannen der Russen, 't kost wat 't kost, den belegeraars nu in handen moet vallen. Uit den aard der zaak zijn de berichten over den verwoeden strijd met het oog op de volkomen afsluiting der vesting en de geheimzinnigheid der Russen ntet van zoo receoten datum. Uit Chifoe wordt nog van later geseind, dat de Japanners op 24 October over de geheele lijn het vuur op Port Arthur openden eD dat zij op den 26sten eenige stellingen op de Russen veroverden. Het blijkt nu wel, dat de belegeraars er alles op zetten om den mikado, den 52 jarigen Mutsichito, op zijn geboortedag, den 3 November het Sebastopol van het Oosten te kunnen aanbieden. Daar de Japanners echter op 27 October nog geen enkel der groote forten in bezit hadden, is er nog gegronde hoop, dat de sterke vesting met haar dapper ten doode gewijd troepje verdedigers den woest aan— bruisenden stroom van belegeraars Dogmaals zal stuiten. Zal het weerstandsvermogen van het uit geputte en reeds sterk geslonken garnizoen den dollen aanval kunnen keeren We zullen het spoedig weten. Dat de Japanuers niet rusten en dat de bezetting nog immer met heldenmoed be— De berichten van 't oorlogsterrein be gonnen weer, zooals we hierboven zeiden, meer de aandacht te vragen, wijl tot scheidsrechterlijke beslissing van het geval „Doggersbank* was besloten, maar nu wor den de berichten omtrent den stand dezer laatste kwestie weer onrustiger. Dit schijnt zijn oorzaak te vinden in het feit, dat tegen ieders verwachting in de Russische vloot van Vigo is vertrokken en er slechts 4 officieren ter verantwoording zijn achtergebleven. Wij zullen eenige. telegrammen, die vrij sensatiewekkend zijn, omrede der volledig heid laten volgen, hoewel wij, nu in princiep tot een vergelijk is besloten, op eene vreedzame oplossing vertrouwen. GIBRALTAR, 1 November. De uitrus tingen die getroffen worden, wekken onge rustheid, aangezien de oefeningen der vloot Zondagmiddag afgeloopen waren. Alle batterijen snelvuurgeschut zijn bemand. Hedenmiddag deden afdelingen voetvolk dienst op den kaden. De zoeklichten wor den streng bewaakt. GIBRALTAR, 1 November, 2,50 min. Het admiraalschip Caesar heeft een kanon schot gelost om alle officieren aan boord van hun schip terug te loepen. Alle sche pen maken zich als voor een gevecht gereed. LONDEN, 1 November. De bladen vernemen uit GibraltarHet eskader is nu onderweg. De gouverneur heeft de bevel voerende officieren op het regeeriugshuis geroepen. GIBRALTAR, 1 November. De 50e compagnie van de vestingartillerie, die hier uit Sierra Leune is aangekomen en op weg was naar Engeland, heeft bevel gekregen tot nader order te blijven. LONDEN, 1 November. In diplomatieke kringen gaat het gerucht maar het is nog niet bevestigd en wordt onder alle voorbehoud medegedeeld dat er in de regeling van het incident tusschen Engeland en Ruslaod zekere moeilijkheden zijn ge rezen. LONDEN, 1 November. Vanavond heeft het ministerie van buitenlandsche zaken de volgende mededeeling gedaan: Voor de Russische vloot Vigo verliet, zijn er aan den Russischen admiraal bevelen gegeven ten einde te voorkomen, dat er gedurende den tocht naar het Oosten aan de scheep vaart van onzijdigen schade of last wordt berokkend. Vier Russische officieren zijn te Vigo achtergelaten, overeenkomstig de verbintenis van de Russische regeering. De twee regeeringen zijn nn bezig te spreken over .den vorm, waarin de internationale commissie met het voorgesteld onderzoek belast zal worden. Waalwijk, 2 November 1904. De nieuwe Predikant. Ds. Meindersma heeft zich thans in onze gemeente gevestigd. A.s. Zondag voorm. zal hij bevestigd worden door Dr. Rutgers van der Loeff, Predikant te 'a Hertogen - bosch en 's namiddags preekt hij zijn entree. Naar wij vernemen is het do Di.ectie van onze Harmonie l'Espérance gelukt het S pee n hoff- En se m ble ie engageeren voor een uitvoering op 14 November a s. Den aard en het karakter van Speenhoff's voordrachten hopen we iu een volgend nummer nader toe te lichten. Provinciale Staten. Dinsdagmiddag om half drie opende mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in Noord-brabant, in naam van II. M., in tegenwoordigheid van 10 Statenleden en den griffier dei State?, de tegen twee uur aangekondigde najaarszitting. In verband met het bepaalde in art. 8 van bet huishoudelijk reglement voor de Statenvergaderingen, werd voorlezing gedaan van de namen der 54 afwezige Statenleden, besloten de namen dier leden iu da notulen Verplaatst. Onze gemeente zal weer een eigenaardige inrichting van industricelen aard verliezen. De cartonnagefabriek van den heer A Govaerts toch zal overgebracht worden naar Arnhem alwaar de firmant zich met een compagnon heeft verbonden en de zaak met stoom zal worden ingericht. Een filiaal ervan blijft echter hier bestaan. Een goed voorbeeld. Op onze Openbare School werd door de onderwijzers met de kinderen het lot der ongelukkige visschers besproken, die door dan bevigen storm have en goed, en vel«n het leven verloren hadden. Weldra stroomden zooveel geheel vrijwillige kleine bijdragen toe, dat een sommetje van f 15.84 naar den Helder kon worden opgezonden. De landbouwer K. in het Loon?che Hoekje wilde dezer dagen een fliuk kalf naar een slager in onze gemeente brengen. Eensklaps begint hit dier te schreeuwen en valt een oogenblik later dood neer. Naar het zeggen van veehouders zou het a3n „lendenbloed* gestorven zijn. Naar men ons meldt heeft de heer A. Princen die zooveel jaren als directeur der Liedertafel „Vooruitgang zij ons doel* fungeerde zijn ontslag als zoodanig genomen. Voor gemelde Zangvereeniging is dit zeker een groot verlies. Maandagmorgen verloor een boer het rad zijuer kar. Het ging hein over het lijf en bezorgde hem pijnlijke kwetsuren. Het schichtig geworden paard holde voorwaarts doch werd een eind verder tot stilstand gebracht. Locomotieven met petroleum. In een onzer vorige nummers deelden we mede, dat in den Bosch proeven werden ge nomen met het stoken van locomotieven met petroleum. Deze proeven worden voortgezet op de lijn 's-BoschLage-Zwaluwe. Gisteren mor gen weigerde bij Nieuwkuik een dergelijke proet-locomotief van een goederentrein te loopen. Zondagavond was 't me een drukte in de Poststraat. Van 9 tot 10 uur werd door een paar huishoudens eene geweldige ruzie gemaakt. Vooral het vrouwvolk was dapper iu de weer. Van verwijten en schelden kwam het tot daden,er werd danig geslagen, niet alleen zelfs met de bloote hand. 't Slot was dat eenigen fliuk werden toegetakeld, 't aangezicht stuk, kleeren vaneengereeten meermalc. N ituurlgr» waren 0i <»r t es;houwers. SPRANG. Een lage (laid is hier weden uitgevoerd, üp een morgen voud H. v. d op het Oosteinde zijn put Aeroutreinigd teer en brouolie. Algemeen Inopt men dat dader ontdekt worde, opdat hij zijn straf ontga. Gisterenavond vierde de Zangvereeni,* «De llarpe Sious«, in eigen kriug, haar jarig bestaan. Een goed onthaal wachtte leden en den avond werd met muziek en i allerprettigst doorgebracht. Besloten werd spoedig mogelijk eeno uitvoering te geven. RAAMSDONKSVEER, 1 Nor. Op gisteren avond ten overstaau van notaris d. Meer in het Café C. J. Baijens gehou provisioueele verkooping van een huis ei; dom der Wed. J. de Meijer—v. Hassci dit ingezet op f 1010, De toeslag blijft bep op 7 November in voornoemd café. DRUNEN 30 Oct. Zondagavond i: opaangevochten, het waren alle jongens het gehucht Giesbergen die het met elkat eens beproefden. Nauwelijks het Café F. Brok aan de remise verlaten, gingen een zandsteeg welke naar het gehucht lo in. Op honderd meter afstand van den sir weg begon 'net bloedig gevecht. Het v, drie gebroeders van Hclvoort die het i werden toege akcld. Zij werden door drietal buurjongens overvallen en we geslagen, geschopt, gestoken, eu g:ar„ zoodat zij door Dr. Setcrs alle verbot moesten worden. Twee er van hadden zoo bloedverlies gehad dat zij per wagen naai woning van den Dr. moesten worden ven Oorzaak moet zijn pachtkwestie. Ook bij de afrekening van Euterpe het er alles behalve kalm naar toe er sc te veel of te weinig geld in eens bij te zijn geweest. Het ging er zoo onbczoi naar toe dat de Edel.Achtb. Burgeme v. Hult.n eraante pas moest komen en als scheidsrechter optrad. In het Dagblad vau Noord-Biabam een bericht uit Druuen voor als Zaterdag met den tram van elf uur een zijn arm zijn afgeredeu dit is beslist waar de man had wel een gat in zijn waar het bloed uitgutste maar deze was ni gereden. Het is nog niet uitgemaakt of ht den tram of wel van de steenenstoep is tegen hij te recht kwam. Oomiddelijk de machinist nam hem in de bagage bracht hem te Heusden alwaar hij zie verbinden. Over 't geheel worden bij weinig ongelukken niet de tram geco teeid. BESOIJEN De Liedertafel „Oefeniog Kunst" zal Zondag 13 NovemLer e. 1 concert geven in hare zaal, waarop groote koieo zullen gezongen worden wisseld door de laatste komische vooid ten van Abi am de Winter, voor te d door den Heer Joh. Wilraout. WERKENDAM Namens onderwijn onderwijzeressen uit het arrondissement! den werd heden I Nov. den heer Muss gelegenheid van zijn 25 jarig jubileu hoofd der school een keurig eetservies gebodeu. B. BROEK Voor het herhalingson: hebben zich alhiei voor 't eerst een meisjes aangemeld. Het ware te wet dat dit goede voorbeeld wat meer Dar vond. MEEUWEN A. s. Donderdagavond Heer Camman lijkstuinbouwleeraar voa land en Westelijk Noord—Brabant te bij Gebr. de Graaf alhier zijn eerste serie lezingen over oofiteelt houdei twijfelen niet of deze lezing zal om langrijkheid van het onderwerp zet bezocht worden. Tot ons genoegen kunnen wij n deelen, dat onze dorpsgenoot de b Pruissen leerling der R.N.L. te Heus: Zaterdag te Breda slaagde voor vree en ordeoefeuiugeu. Voor hst herhalingsonderwijs, opgt aan het hoofd der school, den heer J mers, hebben zich slechts 3 mannelijl liugeu aangemeld. Onder de meisjes daarvoor weinig animo te bestaan. DRONGELEN Voor de vacante van hoofd der O.L.S. alhier heeft zien één sollicitant aangemeld. Vermoed nu een nieuwe oproeping gedaan tegen hooger salaris. Toen Zaterdagmiddag M. d. H land met paard en wagen huiswaarts had hij het ongeluk, bij het rijden o slep met paard en wagen le water tegt met spoedig toegeschoten hulp was hi spoedig op het droge gebracht en ongeluk betrekkelijk goed af. VRIJHOEVEN-CAPPEL, 2 Nor dagavond ten halfacht ure hield onzer gemeente eene openbare verg waarbij alle leden tegenwoordig ware In deze vergadering werd beslot geldleening aan te gaan van fllOO verbeteriug der Hooge Vaart. Plaatsge oorzaak dat wij eeisl iu ons volgend eeu gedetailleerd verslag van deze ring geven. KAATSHEUVEL, 1 Pas op je kippen. Dezer dagen kocht S. een negental Toen hij 's morgens opstond en de wilde gaau voederen, bemerkte bij schrik, dat zijn hond bij hen op visi weest was, wat nog duidelijk de sporen die hij had achie verschillende toch waren dood, deren zwaargewond, Houders van kippen zijn dus o hoede eu zorgen er voor, dat hunne ders niet te familiaar omgaaD viervoetige huisgenooten Als eene bijzonderheid kan gemel'

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 2