Notaris RANT, Notaris RANT Notaris RANT Notaris RANT, Inboedel en Herberginventaiis fiCMWSÜllt! /L C. van Tilburg DE VOCHT Eene flinke partij Timmeihout KACHELS De Wed, Joh, Verhulst Zonen, De Letterkundige Bibliotheek SCHOOL BOEKEN, SCHOOL- EN REKENBOEKEN, 1 Millioen 325,120 Mail Samuel Heckschei senr, Bontwerken Gemengd Nieuws. Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Deurwaarder Gerris Imperiales f 7.00. 1ste soort 6.00. 2de 4.50. 3de 3.00, Junker en Ruh, Jaars- ma en verschillende andere fabrieken. MICA WEIJERS Co. Antoon Tielen. leae prachtigs, uitgebreid* ANTOON TIELEF publiek verkoopen Handelsberichten. openbaar verkoopen verkoopen per 100 stuks, publiek verkoopen publiek verpachten publiek verkoopen alle soorten KACHELS TEGELPLATEN Uitnoodiging tot deel neming in de kansen, 17 November MEN ZIE DE ETALAGE Naloting. Vreeselijke Brand. Misdaad te Vnssingen. Ongelukken in de mijnen. Moord te Breda Brutaal,. Op zeer brutale wijze werd Maandag de firma Coucke in modeartikelen, Kalverstraat te Amsterdam, bestolen. Omstreeks zes uur kwam een jongen den winkel binnen met een handkoffertje, die, voorgevende gezon len te zijn door den heer Nöggerath, directeur van het specialiteiten gezelschap Flora, vroeg of de heer Couke dezen directeur ook kon helpen aan buiten model heerenhoeden. De heer Nöggerath kon, beweerde de jongen, daarvan 20 of 25 stuks gebruiken. De heer Coucke, wiens bedienden naar huis was om te eten, haalde van het magazijn boven een doos met oudmodel hoeden, om deze te lateo zien en deelde bij zijn terugkeer den jonge mede, dat hij behalve de medegebrachte zwarte hoeden, het ge vraagde ook in andere kleuren had, zich bereid verklarende na te zien welke. Daarop riep de jongen uitWacht u even, ik zie daar juist den heer Nöggerath voorbijgaan, ik zal hem waarschuwen Hij verdween en de Heer Coucke wacht nog op zijn terugkomst. Natuurlijk dacht de heer Coucke dadelijk aan een boos opzetechter miste hij uit zijn winkel niets, noch uit de geldlade. Tegen het sluitingsuur bleek hem echter, dat uit het kantoortje achter deu winkel eon geldkistje was verdwenen. Het vermiste bedrag is gelukkig niet groot. (Hbl.) Uit den gemeenteraad van Valken berg. Een partij nieuw gezaagd Hout, bestaande in Hollandscheen Aine- rikaansche Planken, Schroten, Latten, Ribben, enz. Dagelijks kan ten kantore van voornoem den Notaris verhoogd worden. Toeslag Donderdag 10 November 1904, 's avonds 7 uur, ten herberge van Gebrs. OCKERS te Capelle (Heistraat.) De prijs der boter, heden Woensdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg de hoogste f 1,41 de laagste f 1,30 De pr. der eieren was 7 a 71/* en 8 cent. Koop 1 tot 2 te Waalwijk, maakt bekend dat de Vaste Goederen van den Heer H. MULDERS en Kinderen te Waalwijk, zijn ingezet en verhoogd als volgt ONDER WAALWIJK: a Op den Hoek van de Stationstraat en den Parallelweg. f 5500— - 2500.— - 2700.— 3000.— Aan de Kloostersteeg, nabij de 2e Zeine. Koop 5 tol f 2400. Aan het Eind der Kloostersteeg, bij den Meerdijk. Koop 6 tot f 200. ONDER LOONOPZAND: Koop 7 tol f 700. Toeslag Vrijdag 11 November 1904, 's avonds 7 uur, ten koffiehuize van den Heer CI1R. VAN DER WERFF, aan de Markt te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van voornoem den Notaris verhoogd worden. NOTARIS te W>».lwijk zal op Donderdag 3 November 1904, Diverse goed onderhouden meu bilaire goederen als VERKOOP1NG TE BESOIJEN. te Waalwijk, zal Donderdag 3 November 1904, 's voormiddags 9 uur, ten woouhuize van CHRIST TIMMERMANS te Besoijen, h. contant, Herberginventaris, als Biljart met toebehooren, Stoelen, Tafels, Kachel, Lampen en Glaswerk. Voorts: den geheelen Huishoudelijken Inboe del, als Secretaire, Stoelen, Tafels, Jalou- sieën, Kolom- en en Keukengerief, Twee uren voor den verkoop te bezich tigen Geschiedende deze verkooping ten verzoeke van den WelEd. Gestr. Heer Mr. M. VAN DER HEIJDEN, als Curator in het faillissement van voornoemden Timmer mans. worden franco huis geleverd, era- balage inbegrepen. Aanbevelend, Cuisinier. andere Kachels, BELANGRIJK is dc geluksaankondiging van Samuel Heckscher senr. in Hamburg welke zich in dit nummer van onze courant be vindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eeue zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezer? aanbevelen op deze advertentie acht te geven. te Waalwijk, zal op Maandag 7 November 1904, des namiddags te zes ure in het koffiehuis van L. G. ROOIJMANS te Elshout voor de gemeente Oudheusden, Eene partij zware canadaboo- men, schaarhout en riet, en Twee perceelen bouwland en twee perceelen weiland, alles ge legen onder de gemeente Oud heusden. Zie Billetten. NOTARIS te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer CHR. NUIJTEN te Breda op Vrijdag 11 No vember 1904, des morgens ten 11 ure ter herberge van Th. VAN LOON te Waalwijk, ONTVANGEN de nieuwste modellen uit de bekende fabriektn Ophalen en repareeren van in alle mate voorhanden. in verschillende afmetingen aan veel ver minderde prijzen. Ou« in uwe gunst aanbevejend, Stationsstraat Waalwijk. voor Katholieken, bezorgd door de Leeraren van het R. K. Gymnasium te Tilburg, begon de 2e reeks met POTGIETER, 't Is maar een Pennenlikker. Gaarne worden op verlangen proefnum mers gezonden. Abonnement per jaar f 2.40 Franco per post f 2.75 Van No. 2 en 3 welke uitverkocht zijn zal een nieuwe druk verschijnen. Alle boekhandelaren nemen Abonnemen ten aan. Uitgave van De Tilburgsche Handelsdrukkerij, TILBURG. in alle soorten en prijzen. Verkrijgbaar bij Hoofdprijs M BIEDT HEI geluk de hand. vun dc door den staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, waarin zeker een geheel origineel lol sleehls f 3.50. een half origineel lol sfechls 1.75. een kwart origineel lol slechts 0.90. De uilbelaling en verzending van de prijzen met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG Duitschland. Ontvangen in alle genres en modellen. Reparaties geschieden vlug en billijk, spoedige opgaaf daarvan zet gewenscht. Aanbevelend, u tweeden maal dit jaar in bloei ®é¥:*'Zeer begrijpelijk is het, dat vele dit half* wonder" wat het met het oog op deze koude gewesten werkelijk is, dagelijks komen aanschouwen. Te Willemstad dost zich een geval rooi dat een der ingeschrevenen voorde Nationale Militie, bij vergissing niet voorkwam op de lijst der lotelingcn. Da«r dit abuis eerst ontdekt werd nadat de lijst wns afgesloten en verzonden aan den militie-commissariB. zal dit wellicht een na- loting voor den betrokken persoon tengevolge hebben. Gistermorgen om drie uur is er ta St. Peters burg tijd-us een bruiloftsfeest brand uitgebroken in een houten huis van twee verdiepingen bewooud door een Italiaanschen musicus. Van de IS per sonen, die aan het feest deelnamen, zijn er 11 m de vlammen omgekomen. Zaterdagavond is te Vlissingen eeu vreeselijke misdaad gepleegd. De landbouwer A. Stroo, wonende aan den Boschweg onder die gemeente, begaf zich onge veer 8 uur naar den stal om zijn vee te verzorgen. Onverhoeds werd hij aangevallen door een land bou rer»knecht, die vroeger in zijn dieost geweest is, thans woonachtig te Souburg, zekeren C. VV. Deze bracht genoomden A. Stroo met een groot mes zoodanige verwondingen toe aan den hals, dat het hoofd bijna geheel van het lichaam wa3 gescheiden en de dood onmiddelijk is ingetreden. Het slachtoffer is slechts 34 jaren oud, laat een vrouw me: kind p.a en algemeen geacht. De wreedaard heeft zich vrijwillig bij de poli tie aangemeld, doch gaf eerst voor, dat hij het lijk in dien toestand gevonden had. Oude veeten tusschen het slachtoffer en den moordenaar gaven aanleiding tot deze gruwel daad. In de mijn Mechau bij Essen viel de bak, waarmee de mijnwerkers afdaalden, door het breken van den ketting in de schacht, met het gevolg, dat 24 mijuwerkers werden verwond, sommigen zeer ernstig. In de goudmijn Pokol, nabij Nagybanya, in Hongarije, is een galerij ingestort, waardoor 42 mijnwerkers bedolven werden. Het reddingswerk ving onm ddelijk aan. Reeds zijn 8 dooden opge dolven en een aantal min of meer ernstig gewon den boven gebracht. Een vreeselijke ontploffing van mijngas had plaats in de kolenmijn der Montagues Rocheuses, 40 mijlen ten oosten van Trinidad (Colorado). Er zijn 60 dooden. Zondagavond 11 uur is te Breda bewusteloos gevonden bij de gasfabriek de ziekenoppasser 11., door een steen getroffen. De dader is gevlucht en onbekend gebleven De man is bewusteloos gebleven en Maandag morgen 10 uur gestorven. Nadere bijzonderheden omtrent deze misdaad vermeldt het D. v. N. Het was Z .ndagavond even 11 uur, tegenover de gasfabriek, dat langs de havenzijde te Breda een persoon liep, zekere Doorackers, van de Jan van Polanenkade. Bij de boomen tusschen den weg en het wandelpad hoorde hij een tweetal mannen met luider stemme tegen elkaar spreken Eensklaps zag hij één der personen vluchten in de richting Etnabrug en den ander neer vallen. Doorackers schoot op deze laatste toe en vond hem bewusteloos op den grond liggen. Naast hem lag een groote steen. In allerijl waarschuwde hij het personeel der gasfabriek om hulp te verleenen. Weldra kwa men eenige stokers, de ongelukkige werd op gericht en tegen een boom aangeleund. Hij kon zich echter niet op de been houden. Het bloed vloeide hem uit de ooren overigens werden t'en geen directe wooden op hem bevonden. Later bleek, dat de man gewond was achter tegen het hoofd. 't Slachtoffer werd dadelijk herkend als Matthijs Hendriks, hospitaal-soldaat in het mi litair hospitaal te Breda, wonende in de Ga6 straat. Dadelijk liep een der stokers raar de politie om deze te waarschuwen, welke dan ook wel dra ter plaatse verscheeD. Door een paar stokers en een tweetal agenteD werd de man naar zijn woning in de Gasstraat gebracht. Daar is hij Zondagnacht door een officier van gezondheid en den chef, den heer Butner. onderzocht, die hersenschudding con stateerden. De ongelukkige is bewusteloos gebleven en Maandagmorgen circa 11 uur is de man over leden, zonder ook maar een enkel oogenblik het bewustzijn te hebben herkregen. Hendriks is 44 jaren oud en eerBt den 29en Juni 19U3 uit Haarlem naar Breda overgeplaatst. De man heeft 6 kinderen, waarvan da oudste dochter 21 jaren oud is. Om hnlfelf is hij gegaan uit het café van Laarhoven aan de Leuvenaarstraat. Wat nu tusschen half elf en elf uur is voor gevallen, blijft voorloopig nog duister, daar de politie er nog niet in geslaagd is het geheim le Outhullea en van den verslagene heeft men laai noch teeken kunnen verkrijgen. Er zijn vermoedens, doch zeer vage. Io verband met een te Terneuzen gepieegden moord meldt de Midb. Ct. Sedert c'rca een half jaar vertoefde bij den bierhuis- en slaapsteehouder A. Scheele een leurder. Voor een week had de leurder ruzie met de kasteleines. Hij vertrok voor een week naar Wentel' fc Zeeuwse!» Vlaanderen en keerde Vrijdag terug; omdat het laat was ward hij nog binnen- gcjlaicn, maar hij kroeg de boodschap dat hij voor het vervolg niet meer mocht koman. Zater dagavond werd hem do toegang tot de slaapstee eigerd. Zondagmorgen te 7 uur ging c*n ardero logé naar het privaat en vond daar den leurder zitton; dozc vrorg den logé zijn s.g. vrouw eens te roepen, daar hij die spreken wilde. De tnan waarschuwde de kasteleines, die dal gesprek niet wilde toestaan en naar bniten liep. Eeo oogenblik later hoorde haar echtgenoot om hulp roepan en zijn naam. Hij en do andere Rwonenden liepen naar bniten en vondan de kasteleines bloedend ten gronde liggen met «en tweetal gapende wonden aan het huofd. Zij werd binnengebracht, ge neeskundige hulp werd ingeroepen en de politie met het gebeurde in kennis gesteld. De genees heer zag de toestand niet zoo erg in, doch omstreeks half tien overleed de vrouw. De mishandeling hveft met een zoogenaamden Engelschen sleutel plants gehad, waarom de gemeentepolitie en de marechaussee in den omtrek een onderzoek instelden eo telegrafisch kennis gaven aan de politie in de omgeving en do voornaamste Belgische plaatsen. Het parket uit Middelburg werd verwacht, rnatr wegens den mist was er geen communicatie. De van moord verdachte is afkomstig van Limburg, spreekt met een Duitsc'nen tongval en leurt veelal met eieroetje6 enz. (Later) De verdachtte van den te Terneuzen gepieegden moord is door do politie onder de gemeente Axel achtervolgd. Geen kons ziende te ontsnappen, sprong hij in de Kleine Kreek en verdronk. Het lijk is naar net lijkenhuis aldaar overgebracht. Het lid Caselli. In de courant hebt u, voorzitter, mij geen antwoord gegeven op mijne vragen. Weet u wat u gedaan heb U hebt de gemeente bestolen Voorzitter. Ik zal u straks na afloop der vergadering de gelegenheid geveu om te herhalen, dat ik de gemeente bestolen heb. Dan zullen wij elkauder verder spreken en zult u zich voor de rechtbank over die woorden kunnen verantwoorden. Na de vergadering. Voorzitter (tot den veldwachter)Veld - wachter, kom eens hier. Ik ben in den loop der vergadering door den heer Caselli uitgemaakt als zou ik de gemeente bestolen hebben. Als raadslid heb ik den heer Caselli daar niets van gezegd. Nu verzoek ik hem te herhalen wat hij gezegd heeft. Caselli Dank u wel, burgemeesterik heb met Erens niets te maken wat ik ge zegd heb, gold den voorzitter van den ge meenteraad. Voorzitter. 't Is laf u er zoo af te maken. Caselli. Wat is laf? Ik ben niet laf. Als u mij voor de rechtbank hadt willen dagen, dan was er reden genoeg in de ar tikelen, die ik met mijn naam ouderleekend in de courant heb gezet. Doch dat durft u niet. De hilariteit in en buiten het raadslokaal wordt zoo algemeen, dat de veldwachter de tribune ontruimt. te Waalwijk, zal voor JAN BRAAT JooRzoon te Made, op Zaterdag 5 No- y vember 1904-, 's namiddags ten bij .JACOBUS NETTEN te Kaats- aan het Straatje, om contant geld, heuvel te Waalwijk, maakt bekend, dat het HUIS, ERF en TUIN te Vlijmen, waarin Bakkerij en Bierhuis/ toebehoorende aan F. W. Döiimen aldaar, is ingezet en verhoogd tot f 2360. Toeslag Dinsdag 8 November 1904, 8 avonds 7 uur, ten herberge van G. VAN ENGELEN, Stationskoffiehuis te Vlijmen. te Waalwijk maakt bekend, dat de Vaste Goederen van wijlen den Heer B. A. VAN DER HOEVEN, zijn ingezet en verhoogd als volgt KOOP 1. Hofstede met Schuren, Tuin en Bouwland te Capelle, groot 1.31 H.A., tot f4200 KOOP '2. Bouw- en Weiland Alidastêe^, aldaar, groot 1.05.70 H.A., tot f1300. KOOP 3. Hooiland aldaar, aan de Kleine Oude Straat, groot 1.96.20 H.A., tot f 2500. En KOOP 4. Hooi- en Bouwland te Waspikj groot 1.08 II.A. tot flOOO. Dagelijks kan ten kantore van voornoem den Notaris verhoogd worden. BESOIJEN, 1 Nov. GORINCHEM, 31 Oct. ltistarvre l 8.15 a 8.25 roode dito f 7,40 a 7,60 witte dito f 7,50 a 7.75 inl. rogge f 5,10ta 5,20 Buitenl. dito f5.—5,10 gerst i 4,60 a 4..70 haver 3,60 a 3,70, duiveboonen f 7,25 a 7.35, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 74 runderen, 4 nuchtere kalveren, 8 vette varkens en 592 biggen. le qual. Kalfkoeien f 190 d 250 Kalfvaarzen f 140 a 200 Melkkoeien 1 160 200 21/a jarige ossen f Guiste vaarzen f 30 l 100 Pinken f 60 100 Graskalveren f 25 40 Nuchtere kalr. 8 1 14 Aangevoerd vette varkens van 17 a 21 ct per half kilo, biggen van 1 6,— 11. per stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen f-- a en lammeren f a f Der stuk Eieren f 1 80 a 1.90 per 26 stuks. Boter 72 4 75 ct. per '/j kilo. ROTTERDAM, 31 Oc t. Tarwe .per heet, 19.a 9.75, Per 100 K.G f9.25 a f9.75 Kogge was van f5.25 tot 5.60. Haver f 7.25 tot f 750 per 100 k. 17.20 a f750— Bruine boouen van flC.75" tot f 11 50 Blauwe Erwten raar kook en kwaliteit erkocht van f7.tot 8.25en vertrouwde kook daarboven. Koolzaad fAl—.. ROTTERDAM, 1 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 51 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1651 magere en 5l3 vette runderen, 120 vette, 126 nuchtere en 313 graskalveren, 34 schapen ol lammeren 2 varkens 191 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 34 cent. stieren 23a 29 pinken f 50 a 105, graskal veren f25a 95. vaarzen f 55 a 125, alles mager vee biggen 5.9 paarden f55 a 125. Nuchtere kalveren fok. t 12.-k 22 slacht- f 6.— f9.50 Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 32/16 v.n. en 362 stukken a '/s kilo Pijs 'lequal 60, 2e qual. f 56 3e qual. f 52.Per kilo 70 4 75 c. 3 v 4 H des 's morgens te 11 ure precies ten verzoeke en ten huize van den WelEdcleu lieer A. VERBUNT te Waalwijk om con tant geld in het Canapé met 6 stoelen, ver schillende andere stoelen, drir fauteuils, chifFonière, kasten, spiegels, klokken, lampen, ja- lousië i, tafels, ledikanten, zinken badkuip, tuinspuit met slang, koperen en ijzeren ketels, glas- en aardewerk, een drielichts- kristallen gaskroon, een groote geëmailleerde salonvulkachel zoo goed als nieuw. Voorts Een goede tweedehands tilburj met collingsa'sen, statie- en andere lantaarns één-span tuigen met Berliuzilver en koper ge monteerd; rijzadelszoo goed als nieuw massief zilveren «poreueen halve zware kar met kartui6en. Verder: kozijnen, deuren, binnen- en buitenblinden, groote en kleine bascules, twee zoo goed als uieuwe vischschakels. Kjkdag Donderdag 3 November 1901, van 911 uur. De prijzen zijn door de Staat gegarandeerd. gewonnen moeten worden. De hoofdprijzen van deze voordeelige loterij zijn de volgende, namelijk: De allerhoogste prijs is in het geluk kigste geval 000,000 Mk. 1 premie v. 300,000 Mk 200,000 60,000 50,000 45,000 40,000 35,000 30,000 L prijs 100,000 60,000 50,000 I 1 7 1 II 26 83 106 415 552 146 pr. a 40,000 Mk 30,000 20,000 15,000 10,000 5000 o 3000 2000 1000 300 200 In het geheel bevat deze loterij, die uit 7 Klassen bestaat, 85,000 loten met 41225 prz. en 8 premiön, zoodat bijna op de helft van alle loten een prijs valt. Bijzondere attentie verdient de aanmerkelijke verbetering van het plan der loterij, waardoor de speler in staat is gesteld eene premie, niet als nog tuealleau in de laatste klasse, maar re e ds in elke klasse te winnen. De allerhoogste prijs der le klasse be draagt in het gelukkigste geval 50.000 Mk. stijgt in de 2e kl. tot 55 000 Mk., in de 3e tot 60.000 Mk., in de 4e tot 65,000 Mk., in de 5e tot 70.000 Mk., in de 6e tol 80.000 Mk., in de 7e en laatste klasse tot 600 000 Mk. Voor de eerste prijstrekking, die offici eel is vastgesteld, kost De inleggelden voor de volgeude klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieele trekkingsplar. voorzien van het Wapen van den Staat welk plan ik op aanvrage gratis verzend Iedere deelnemer in de loterij ontvangt ongevraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele jtrekkingslijst. geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheim houding. Iedere beitelling kan men eenvoudig per postwissel opgevenook tegen rembours. Bij opdracht verzoek ik beleefd mij d« naam van dit blad te melden. Hen wende zich dus met de aanvraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mo gelijk of uiterlijk tot

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 3