V er geljjkt de inhoud van dit blad met an dere hier ver- schijnende cou ranten en men Gemengd Nieuws. neemt beslist een ab o n n e m ent O P DIT BLAD ™PO STER I J EN y j NIEUWS UIT KAATSHEUVEL ME GEL WERK. i Ingezonden Stukken Correspondentie. i Jubilé Waarschuwing- Aan verkeerd adres. In Memoriam. Rectificatie Weer een club. Ongeval. Ongelukken Op den Soestdijker straatweg te De Bilt is heden een 8-jarig knaapje J. D. door een wagen aangereden en gedood. De droevige gebeurtenis schijnt geheel aan eigen onvoorzichtigheid te wijten te zijn. Het kind wilde bij den zitting- bok op den wagen klimmen. Doordat deze evenwel in beweging was, verloor het zijn evenwicht en met het noodlottig gevolg dat beide raderen het over het hoofd gingen en de schedel werd inge drukt. De dood trad onmiddellijk in. Zonderling is dat de koetsier is door gereden en blijkbaar niets van het on geval heeft gemerkt. De zoon van een hengstenhoudster in een buurt nabij Biervliet, heeft van een der op stal staande dieren zulk een hevigen slag tegen den buik ontvangen, dat hij des anderen daags aan de ge volgen overleed. Bij het strijken van den mast onder de brug over den Nieuwen Maas mond bij Heusden, is Vrijdagmorgen een schipper doodgeslagen- Waarschijn lijk tengevolge van de duisternis heeft de man niet tijdig genoeg den mast zien neerkomen. Gistermorgen is op het Hollandsch diep een bootje met 2 garnalenvisschers omgeslagen. Beiden zijn verdronken- Op de jacht te Benschop is bij ongeluk de heer C. uit Venlo raak ge schoten door den heer L. uit Utrecht De heer C werd in den buik gewond en nog andere lichaamsdeelen waren gekwetst. Zoo spoedig mogelijk naar een ziekenhuis te Utrecht vervoerd, heeft de heer C- daar een ernstige ope ratie ondergaan. Thans bestaat alle hoop op geheel herstel. Op last van den burgemeester van Benschop is van het gebeurde proces verbaal opgemaakt. Diefstal. In Londen is Zaterdagmiddag een buitengewoon brutale diefstal gepleegd. Uit den winkel van Stockall and Sons, in Clerkenwell-road, dicht bij den hoek von Aldersgatestreet, zijn gouden horlo ges, kettingen en ringen, diamanten en andere edelgesteenten gestolen, tot een waarde van ongeveer f 60,000. Het per soneel was al vertrokken, de chet van de zaak, Thomas J- Stockall, was alleen nog aanwezig. Deze is door de dieven, drie als heeren gekleede mannen, over rompeld. Zij bedreigden hem met een revolver, bonden hem vast en stopten hem een prop in den mond. Eerst Maandagochtend om 8 uur werd hij door een knecht van de zaak gevonden, 41 uur lang had de man gebonden in zijn kantoor gelegen. De diefstal geschiedde naar een wel-overlegd plan een paar weken te voren hadden twee van de dieven, voorgevende een horloge te wil len koopen, dat een geschenk aan een predikant zou zijn, zich georiënteerd. Poging tot Moord. Een zeer ernstig misdrijf is gistei avond te Bedum (Gr gepleegd. Bertus Zijlema, 21 jaar oud, heeft zijn kostvrouw, vrouw Vonke, een diepen doodelijken steek in den hals toegebracht. De dader is heden morgen zwaar geboeid naar Groningen gebracht. De gestokene ligt in het zie kenhuis. Een woestaaid. Zondagavond j 1- te ongeveer 8 uur- kwam in de kazerne van het het 9e reg, inf. te Leeuwarden een der manschappen den sergeant-commandant der kazerne- wacht waarschuwen, dat de milicien R. E., behoorende tot de lichting 1904 en herkomstig van Surhuisterveen, bezig was met getrokken sabel alle compagnies meubelen, waaronder spiegels, schilderij en, gasballons enz. benevens eenige ruiten stuk te slaan, daarbij ieder, die hem durfde naderen eveneens met de sabel bedreigende. iNaclat aoor aen commairaant t wacht met eenige manschappen te ver geefs was beproefd den milicien tot kalmte te brengen, werd de adjudant- onderofficier der kazerne-week ontboden, die, met een stoel voor zich uit, den woesteling tegemoet wilde gaan, doch hierbij op de inmiddels bijna geheel donker geworden kamer met de sabel een slag op zijn achterhoofd kreeg, gelukkig schoot nu de wachtcomman dant toe, aan wien het, bijgestaan door een andere onderofficier, gelukte hem de sabel te ontrukken, na alvorens hiermede eerst nog een klap op den arm te hebben gekregen, waarna de woesteling met behulp van eenige manschappen geboeid en in arrest gesteld werd. De milicien wist zich volgens eigen verklaring den volgenden morgen niets meer van het geval te herinneren. Naar men verneemt, moet door hem op dien dag met kaartspel een vrij belangrijk bedrag, men noemt f 6, zijn verloren, en men schrijft de oorzaak van zijn opge wondenheid hoofdzakelijk daaraan toe; genoemde milicien stond overigens bij de compagnie niet ongunstig bekend. E. is naar het huis van bewaring overgebracht teneinde voor den krijgs raad terecht te staan. Lezing tuinbouwleeraar Cam- man, alsook nog talryke an dere stukken moeten tot een volgend nummer blijven lig gen. UITSPRAKEN Kantongerecht Waalwijk, van 2 December. H. v, d- V. en C. K, beiden te Vlij men, visscherijovertr. ieder 2 maal f2 of 2 maal 2d, A. v. B. te Loon— opzand, jachtdelict, f 5 of 3 d, F. A. M. d- S. te Roermond, overtr. pold. verord. f 4 of 1 d. Dezelfde, overtr, alsvoor f3 of 3 d. Dezelfde overtr. als voor f 5 of 5 d. Dezelfde, overtr. alsvoor f 2 of 2 d. Dezeifde overtr. alsvoor f 5 of 5 d. L. v. V. te Oos terhout overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. C. S. te Kaatsheuvel en J. B. te als voor overtr. veldpol, ieder f 2 of 2 d. C. H. v. B. te alsvoor, straat schenderij f 10 of 3 d. P. F. te Sprang xekerd, dat deze jeugdige sopraan over een stem beschikt, die vele zangeressen van naam haar benijden zouden. In studie zal genomen worden Euterpe van Heiuze, groot koor met sopraan soli. Donderdag a s. ter gelegenheid van het gouden jubilé der dogmaverklaring van de Onbevlekte Ontvangenis dat op de meest schitterende wijze in de kerk zal worden gevierd, zal het It. K. zangkoor des namid dags na het H. Lof uitvoeren, de prachtige cantate Tota pulehra es Mariavoor deze gelegenheid gedicht door den hekenden kapelaan H. J. M. Donders, muziek von J. van Nueneu. De beoordeeling die dit werk èn als ge dicht èn als toonwerk ove.al vindt is eervol. De dichter kan zich niet anders dan hoogst gelukkig gevoelen met de vertolking zijner muze. Wat al edele snaren heeft hij doe,n trillen in dit muzikale werkmanshart, het welk na zijne daagsche beslommeringen des avond* zich neerzette om zijne liederen te offeren aan #de Vlekkeloozo Schoone,/ wier lof hij op zoo'n artistieke wijze mocht be zingen Meesterlijk is zijn arbeid. Op zijn beurt heeft ook de componist lut Tota Pulehra door de muziek gevlochten. Krachtige overtuiging in zijne koren. Blijde gelukkige Halleluas. Eerbiedige teedeie. liefdevolle zangen, wisselen elkander om beurten af, vooral wordt zeer de aandacht gevestigd op het edele volkslied. Waarlijk beide kunstenaars hebben een edel werk gemaakt, en zij hebben elkaar begrepen. De uitvoering, die schitterend belooft te worden, zal plaats hebben in 't priesterkoor met begeleiding van orgel en piano. De uitgever vr.u dit blad heeft de text- boekjes dezer cantate uitgegeveu. Zij zijn bij hem verkrijgbaar h 2 cent per stuk, en znller. den parochianen te koop worden aangeboden. Naar men ons meldt, zijn dezer dagen verscheidene aangeslotenen -bij de water leiding afgesneden, wijl zij, in strijd met het reglement water aan anderen hadden verstrekt, 't Is wel niet pleizierig aan een goeden buur of vriend een emmer zuiver water te moeten weigeren, doch de directie is volkomen in haar recht en het reglement moet gehandhaafd worden. Sen ieder zij dan op zijn hoede. Deze week ontving een geacht ingezetene onzer gemeente, de heer A. H., een briet thuis, duidelijk aan hem geadresseerd, waarin hem te verstaan werd gegeven dat hij spoe dig de nog niet opgezonden abonnements gelden van liet Volk en andere socialistische partijgelden moest opzenden, daar anders de deurwaarder van deze nalatigheid in kennis werd gesteld. Onze beste man begreep natuurlijk niets van deze brute uitnoodiging hij stond, noch wenschte liever niet met de admiuistralie van Het Folk in relatie te staan en begon eens na te denken en te informeeren en het resultaat was dat deze brief wel zal tliuis- behooren bij een naamgenoot in een nabung dorp. Do president van het Groot -Seminarie te Baareu, de wcleerw. heer A. J. F. Mutsaers proost van het kathedraal kapittel te 's Bosch is gistereu overl 'den. Ter wille der juistheid dcelen wij op ver zoek mede, dat de brochures, bedoeld in ons hoofdartikel van 1.1. Woensdag niet gratis, maar tegen deu kostenden prijs zijn verkocht. MEEUWEN Door den Raad de/.er gemeen te is het vergunningsrecht vastgesteld op f 19,50 voor elke f50 huurwaatde, met een minimum van f25. HEUSDEN Toen Donderdagmorgen een schipper onder de brug van den Nieuweu maasmoud doorvoer brak bij bet strijken den mast, met het treurig gevolg, dat dezen op een 18 jarigen schippersknecht neer viel, die zwaar gekwetst werd, enjeeuige uren later overleed. GENDEREN Het beste'; voor den bouw eencr nieuwe school mei onderwijzerswouiug is dezer dagen na eeuige wijzigingen goed gekeurd uit deu Haag teruggekomen. De aanbesteding zal nu wel spoedig volgen, 't Heeft trouwens lang genoeg geduurd. DRONGELEN Na herhaalde oproeping hebben zich voor^dejjvacante betrekking van hoofd aan de O. L. S. alhier, 3 sollicitanten aangeme'd. DRUNEN De landbouwer J. P. begal zich met geladen geweer geborgen ouder zijn jas te veld, plotseling ging het af met 'i gevolg dat hij dwars door zijn voet werd getroffen, LaagZekere L. r. d. H. ging een emmer water uit zijn put scheppen en be merkte dat het niet was als anders. Als buurmau van Dr. Seters ging hij er dezen kennis van geveD en deze consia— teeide vergiftiging van water en gevaarlijk om ie gebruiken. Reeds een tijdje leeft hij in onmin met eeu zijner buren, irnar daar er de minste bewijzen niet aanwezig zijn, zoo zal ook dit feit weer niet gestraft kunnen worden. BESOIJEN De firma Jas. Groenen te Besoijen ontving van den minister van W. H. en N. een schrijven, waarin wordt medegedeeld, dat haar perceel tegelijkertijd en op dezelfde voorwaarden als in Waalwij k wordt aangesloten aan 't rijkstelefoon bureau. Aanbesteding Veldwachterswoning te Besoijen bij het gemeentehui». G. van Dijk Waalwijk f 1570 Ant. Treffers Waalwijk 1402 P. van Huiten Jz Waalwijk 1380 Chr. J Klerkx Besoijen 1262 W. van Heesch Waalwijk 1200 W. A. Aarts Zn. Waalwijk 1199 Id. C. van der Meijs Beioijen 1184 G. den Teuriing Besoijen 1184 KAATSHEUVEL, 2 Dcc. Armen-Concert. Aanstaanden Donderdag zal bij den Heer Alph. Snoeren het jaarlijksch armei concert plaats hebben. Mocht hot vorig jaar de heer Kuibbeler uit Tilburg aller tevredenheid wegdragen, diezelfde karakier—humorist heeft dit jaar weder zijne medewerking locgezegd. Ongetwijfeld zal de zaal edcrom stampvol zijn en om de geestige voordrachten van den den heer Knibbeler en om de prachtige stuk ken, welke onze harmonie Apolio ten gchoore zal geven. Laat ons thans allen opgaan het is voor een goed, voor een edel doel Bij deu heer D. v. Boksvl is dezer dagen eene loterij-vereeniging opgericht, genaamd „Ons Fortuin". Het doel dezer veieenigiug is in de loterij te spelen, dus fortuna de hand te reiken. De coutributie is bepaald op 5 cent per week. Verschillendeu hebben zich reeds als lid aangemeld. K)3£55ï&2&i£3S91 Dezer dagen bracht de ZEerw. Heer Pa-- toor uit Dussen een bezoek aan den Pastoor op den Berk.üjk Toen hij 's avonds heen wilde gaan en reeds in het rij uig, dat van achteren opéegaa had plaats gei omen, begon het paard te kiuieu, met het gevolg, dat het rijtuig in den sloo: terecht kwam. De pastoor kon zelf niets doen tot zijne bevrijding, daar het deurtje tegen den kant van den sloo stond. Spoedig kwam hulp opdagen en stond het rijtuig weer op den weg. Met deu schrik kwam de pastoor vrij alleen het rijtuig is nog al beschadigdt De deur werd opengerukt en weder dicht ge worpen en het maakte den indruk, aliol'de storm en de regen, die builen woedden, de oude vrouw plotseling in de gelagkamer hadden geworpen. De daar aanwezige mannen kwamen op haar toe en vroegen Wat heb je, inuedertje, ben je geschrokken P Doch ze scheen hun vraag Diet te hooren, ging diep ineengedoken naast de kachel zitten en riep met harde, droge stem Christina 1 Een jonge vrouw, die de gasten bediend had, kwam mopperend de kamer binnen. Stook het vuur wat op, ik ben koud. Zij gehoorzaamde. De oude vrouw was de eigenaresse der »osteria' en Christina was haar stiefdochter. Een armelijke osteria was he', een bouwvallig hutje, tegen den Monte Cinto geleund, den granielreus, die zijn schaduw over het dal van Niolo werpt, het steen achtige, onherbergzame dal, waarin de Coreikaan- eche bandieten zich verbergen, als zij door de vreeselijke vendetta tot moordenaar geworden, vogelvrij zijn verklaaid en niet meer door de wet in bescherming worden genomen Voor ongeveer 20 jaar was de o»teria geopend. In een laag en zwartbcroekt vertrek sierden houten banken en een tafel, en in een kelder die in de rots was uitgehouwen, werden eenige vaten wijn bewaard. Toen was Lucia, de nu oude en bevende vrouw nog jong en de vader van Christina hud haar, nadat hij korten tijd ol9 weduwnaar gfleetd had tot vrouw genomen. Christi' a groeide op tusschen een ruwen vader en een gierige stiefmoeder het kind moest van den vroegen morgen tot laat in den avond wer ken. Zij waren aim en de beide vrouwen konden haar armoede niet dragen zonder morren. Er was een dag gekomen, een schoone dag waarop Christina geloofd had, dat, dank zij haar zwarte oogen, haar roode lippen en haar jonge, bekoorlijke gestalte, een verandering in haar leven zou intreden. En toen toen was alles toch bij het oude gebleven en ook de hoop op betere tijden was verdwenen. De oude Lucia had bij de flesch haar troost gezocht en was sinds dien een zwak, bevend verouderd schepsel geworden. Nadut ze zich bij het vuur gewarmd had eu een Hinken slok brandewijn had genomen, keek Lucia de aanwezigen met een onderzoekenden blik aan, als om zich te overtuigen, of er zich geen vijand onder hen bevond en dsarop zeide ze zacht: De gendarmes zijn in het bosch. Dat was niets buitengewoons en eerst, nadat de oude met haar magere vingers de hand van het meisje gegrepen h«d eu op fluisterenden toon er had bijgevoegd Op Angelo's leven staat een prijs, klonken kreten van angst eu schrik plotseling dooreen Augelo! Alleen Christina zei niets. Zij rukte haar hand uit die der oude vrouw en week terug. Een oogcublik was het stil, toen zeide eeu der mannen Dan zullen jullie na tenminste rust krijgen. Lucia beefde over haar ^eheele lichaam en, ofschoon dcureH en vensters go' d gesloten waren meende zij toch, dat elk woord gevanr voor haar opleverde. Het was pikdonker buiten en de «-egen kletterde tegen de ruiten. Christina vroeg op zaehteu en langzamen toon Hoe hoog is de prijs Haar stem beefde nie',; de schijn van het vuur schitterde in haar groote donkere oogen, en toen ze geen antwoord kreeg, vroeg ze weder: Hoe hoog is de prijs P Maar de oude vrouw antwoordde niet. Zij meende reeds te veel te hebben gezegd. Den volgenden dag sluipt Christina uit do hut en slaat den weg naar het woud in. Snel gaat ze vnort, doch haar gezicht is doodsbleek cn haar koortsachtig glinsterende oogen speuren angstig naar rechts en naar links. Verder en steeds hooger stijgt Christina en eindelijk wo.rt' het woud lichter en zij blijft slaan. Tegen de rots aangtbouwd staat een hutje; het schijnt be woond, want «en dunne rookzuil «tijgt ui' de schoorsteen. Schuw kijkt Christin» naar alle zijden, dan sluipt ze naar het huisje en klopt zachtkens aan. ünmiddelijk wordt de deur geopend. Drie mannen zijn in de katuer, die de jonge vrouw binnen treedt. Half geledigde flosschen en de overblijfselen van een maaltijd stann op de houten tafel. Christina kijkt de mannen kalm in het gelaat en zegt mst va3te stem: Ik wil jullio Angelo uitleveren. En daarop zegt zo hun, hoe ze hem het best vatten kunnen. Eenvoudig en duidelijk is haar verhaal, maar zij spreekt nu met neergeslagen oogen. Zij wil de verachtelijke blikken der gendarmei.'S niet z'en. Christina heeft niet geaarzeld het leven van een medemorisch te' verraden ook zij wil haar vendotla hebben... en goud., veel goud I... En het is immers ook haar goed recht zich op haar vijand te wrekeDl De avond is gekomen, de zware wolken, die den gehcelen dng den hemel bedekt hebben, drijven uiteen, de sterren komen Ie voorschijn en het heldere maanlicht \alt op de bergen, de wouden, de dennen en zerken van het kerkhof Wijd cn zijd is het stil, doodstil. Daar klinkt plotseling een zacht geruisch bij den muur van het kerkhof; de bladeren van hei klimop, dat daar groeit, bewegen zich, een schaduw velt op den wt-g, onmiddellijk daaiop ppringt een man tuSjchen de zeiken van het kerkhof Een j.nge, krachtige man is het. Hij heeft den hoed diop in de oogen getrokken. Zijn beenen steken in hooge. laarzen en aan z in gordel nangt een dolk Het siaal glanst in het maanlicht Een seconde luistert de man en ziet onder zoekend uit in den duisteren nacht. Er is niets te hooren of te zien en hij begeeft zich kalm naar één der zerken en knielt daar neder. Zijn handen zijn gevouwen alsof hij bod, doch hij bidt niet. Zijn gedachten toeven in het verleden. Mij ziet zie h weder als cn gelukkig, zorgeloos kind, spelend aan de knie van zijn moedeiHij ziet die moeder in rouwklcederen, met een door tranen overstroomd gezicht, zicli over hem bui gen eu tot hem zeggen: ,Nu heb ik jou alleen nog mairl' en hij denkt aan de gslukkigejaren, toen hij nog voor zijn moeder mocht werken en zijn liefde deelde, tusschen haar en zijn vriendin, die schoone Christina. En de ver schrikkelijke dog komt hem weder in herinne ring, waarop het meisje hem gezegd had Je bant te arm,., er is een ander, die met me trouwen wil en die rijk is... er. ik zal het goed hebben vergeef, wat je eenmaal gewild hebt, Ar.gelo ik ga trouwen met Pedro. Dienzelfden avond trof Pedro een kogel in het voorhoofd, midden tusschen de oogen en Angelo wag in de bergen gevlucht. Toen At.gelo's moeder hoorde van de daad die haar zoon had begaun, had zij een beroerte gekregeü, die een einde maakte aan haar leven. En ook van dezen dood gaf Angelo ile schuld aan h t meisje. Hij haatte haar met al den hartstocht waarmede hij ze eens had liefgehad. En hij zwoer dat ze, zoolang hij leefde, geen anderen man zou toe toebehonren. Kort daarop dong een tweede naar Christina's hand. Hem trof dezelfde dood als Pedro Christina, die zich voor goud wilde verkoopen, zou eenzaam en alleen blijven. Niemand waagde het meer zich bloot te stellen aan de vendetta van den trouweloos verlaten bruidegom. En Augelo heeft niet de minste gewetenswroe ging slechte één knagend leed voelt hij dat zijn misdaad zijn moeder den dood heeft ge bracht. Elk jaar trotseert hij het gevaar en komt op den avond van Allerzielendag op het kerkhof om aan den doode vergeving Ie vragen Augelo leeft in eeu aodere wereld. Hij .hoort het zachte geritsel niet, dat zich dicht bij den muur doet hooren. Het is Christina. Ze is den gendarmes zachtjes vooruiigeslopen. Over enkele minuten zullen ze komen, liet is of ze in een droom leeft. Geld, veel geld zal ze krijgen en zich eindelijk wreken op den man, die haar leve-: gebroken heelt. Zij heeft het recht hera te hatenzonder erbarmen wraak op hem te nemen 1 Eindelijk. Achter den g afsteen gehurkt, heeft de jonge vrouw den knielenden man bespied en het valt haar in, dot het juist aan bet graf van zijn moeder was, dat Angelo haar zijn liefde ver klaaid heeft en dat ze daar beloold heeft de zijne Ie zuilen zijn, verheugd, eindelijk vun haar stiefmoeder bevrijd te worden. Het i9 waar, dat ze wreed geweest is en slecht en dat ze gelogen heeft... ook dat Angelo haar oprecht heeft liefgehad, vóór zijne liefde in haat veranderde. Christina is gekomen om Angelo te helpen gevangennemen. Ze wil toezien hoe ze om-in gelen, hoe hij weerloos gemaakt wordt. Ze moeten dadelijk komen. Za meent reeds voet stappen te hooren... plotseling schrikt ze voorde rol die ze op zich genomen heelt. Wat zo zoo- even wilde, wil ze nu opeens niet meer. Ze richt zich op. Ditmaal heeft Augelo het geritsel gehoord en hij staat overeind met de buks in de hand. Maar zijn zoekende blik be merkt een vrouw hij laat haar naderbij komen en hij hoort een angstig: Angelo, vluchtI De roover herkent de vrouw en wijkt een achreede achteruit. Vlucht, vlucht tochl herhaalt hot mei6je, ze komen. Wie? De gendarmes. Hoe weet je dat P Hij is naar haar toegekomen met zijn vingers der sidderende vrouw. Steunend herhaald ze: Vlucht, ze komen ze komen. Jij hebt mij verraden. Angelo. Ellendig schepsel. Dat ze berouw heeft over dit verraad, dat ze het graag ongedaan zou maken, daaraan denkt hij niet. Haat en verachting overmeesteren hem en het blanke lemmet Van zijn dolk schittert in het m+anlicht. Angelo, fluistert ze. Zij wijkt terug, struikelt over de zerk en zinkt neder op het graf... en hij buigt zich over haar met het wapen in de hand. Angel.... op het graf van je moeder. Zijn hand zinkt neder. Vervloekt schep el, je hebt gelijk, op het graf, dat me heilig is, wil ik je bloed niet ver gieten... maar ik zal me wreken... lalor... Het grint van het kerkhof knarst... twee snelle sprongen... en Angelo is over den muur en vlucht het woud in. Een minuut later sluipen de gendarmes langs de paden van het keikhof. De maan is opnieuw achter zwar» wolken verborgen en onduidelijk zijn (le omtreafcen zichtbaar, die bij een graf geknield liyt. Hoe hot mogelijk is, dat de slimme roover, die huu zoo dikwijls ontkomen is, nu uiets van het komende gevaur vermoedt? Hot is toch niet deukbaar, dat zijn geoefend oor geen geruiseli zou hebben gehoord Als Angelo hen zoo dicht Iaat naderen, dan weet hij ook, dat ze hem ruining hebben cn dat I.ij verloren is; ra*ar dun loert hij ook op het gunstige oogenblik, om den eerste, die hem te na komt, een kogel door den kop te jagen. Dc brigadier wil zijn twee manschappen niet uoodcltos opofferen. Hij legt zij geweer a*n sn ioept Angelo, geef jc vrijwillig over, als je leven je liel is. Geen antwoord de gestalte beweegt zich niet. G'tf je over, of ik schiet. Mei kloppende harten wachten de mannen op den kogel, die Angelo hun zal toetende», om hun den sjrijt te vet kleren. Driemaal herhaalt de gendarme zijn roep en driemaal blijft eene diepe stille, dan geef hij vuur, Het Postkantoor zal op Zondag 4 Dec. a.s. van 71/2 êl/3 voorm. en 121/a l'/j nam. opengesteld zijn voor de aanbieding van postpakketten. Waalwijk, 1 Dec. 1904. De Directeur, WINTER S. Buiten verantwoordelijkheid der Radactie. GEACHTE REDACTIE. In't nummer van Donderdag j. 1. van Uw Blad las ik, dat de bestuursvergadering vau de R. K. kiesvereenigiug van 't district Waalwijk is uitgesteld tot 11 Dec. a. s. wegeus slechte opkomst. Waaraan zoo'n slechte opkoniBt te wijten? En nog wel, wanneer zoo'n gewichtige punten te behandelen zijn Is dit niet toe te schrijven aan te weinig politiek leven Nagaande de gemeente Dussen, waar twee afdeelingen van bovenvermelde vereeniging bestaan, durf ik beweren, dat de organisatie der R K. kiezers aldaar hoegenaamd niets beteekent, te Dussen toch is het vier jaar geledon dat de afdeeling vergaderde. Eeu bestuur is er uiet. Leden slechts enkele. Alleen het hoofdbestuurslid, dat reeds jareu dezelfde achtereen is zonder op tijd herkozen te zijn, is bekend. Zuu het zoo niet op vele plaatsen in 't dis trict gesteld zijn En kan van zulke afdee lingen nu kracht ten goede uitgaan En, moet hier voor 't grootste deel niet de oorzaak ge zocht worden van de slechte opkomst op de hoofdbestunrsvergadering 't Ware te wen- scheu, dat er spoedig onder ons een andere Dr. Arieus opstond, die de afdeelingen op degelij- ken grondslag reorganiseerde en zooveel mo gelijk alle R. K. kiezers tot aansluiting be woog Is't niet hun aller belang hoe zij vertegenwoor digd worden Eerst dan, wanneer e!k R. K. kiezer 't recht van mede spreken kreeg, kon er kracht van 't hoofdbestuur uitgaau, Zooals nu, nu het hoofdbestuurslid van de afdeeling of rustig thuis blijft, of zijn afdeeling niet in stelt met 't geen er aan de orde is, lijken mij de besluiten van het hoofdbestuur al vau heel weiuig waarde en drukken zij lang niet het gevoelen van denR.K, kiezer van 't district uit. Verwonderen kau het dan ook niet dat zoo'n kiesvereenigiug soms aardige verassiugeu aan 't publiek bereidt, gelijk een naburige zuster- vereenigiug al eeus heeft geleerd. ver r8' blijve ik onder dankzegging voor de opname D. 2 Dec. '04 P.

Echo van het Zuiden | 1904 | | pagina 6