Kusland en Japan, UlN N EN LAN Provinciaal Nieuws. Kamers van koophandel en fabrieken Atjeh. Mr. 'Ridder de van der Schueren. Benoemingen. Volksgezondheid. Uitvoering „St. Crispijn". W aalwij ksch-Mannenkwartet. Het Waalwijksch-Mannenkwartet gaf gis terenavond in 't hotel Santbergen te Geer truidenberg voor een talrijk eu gedistingeerd publiek een prachtig geslaagde uitvoering. Aanbesteding. Cursug hoefbeslag. Naamlooze vennootschappen. 3. De schatter is verplicht het dier na de schatting te merkenhet merk bestaat in eene T, ter grootte van 10 centimeter, door middel van eene schaar te knippen achter de rechter heup. Artikel 11. 1. De belooning van den schatter bedraagt f 2,50 voor ieder door hem geschat rund, met dien verstande, dat bij gelijktijdige schatting van meerdere runderen toegekend wordt voor het eerste rund f 2 50 en voor ieder der volgende runderen f2. 2. Met gebruikmaking van formulier O zendt de schatter vóór den 20sten van iedere maand aan het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid eene door den (de) betrokken burge meesters) gespecifeerde, opgave van de schattingen, welke door hem in de daaraan voorafgaande maand verricht zijn. Uit het bovenstaande zal ieder vee houder zich wel eenig denkbeeld kunnen vormen over de wijze waarop de Regee ring de ziekte onder onze runderen tracht te bestrijden. Tevens kan hierbij worden medege deeld dat maatregelen zijn getroffen om de slachting van alle overgenomen runderen voorhands aan het abattoir te Rotterdam te doen plaats hebben. De lijst der benoemde schatters wordt aan H.H. Burgemeesters medegedeeld (in Noord-Brabant zijn er 138 benoemd) Laten wij nu allen krachtig mede werken om de zoo gevreesde ziekte te helpen bestrijden. Komen er misschien in den beginne eenige moeilijkheden voor, welke de praktijk weldra zal doen kennen, laat ons dat niet ontmoedigen, de Regeering zal in dat geval hierin wel trachten te voorzien, doch laat ons haar pogen eendrachtig steunen om hierdoor te toonen hoezeer wij haar streven waardeeren. echter de gemeente te veel geld, in verge lijking van haar productievermogen. We hopen en vertrouw n daarom, dat na de talrijke verbeteringen uit t langer meer zal zijn hot troetelkindje der gemeente, want troetelkindjes zijn zeer kostbaar en daaren boven nog ondankbaar. Deze keer wil ik eens beginnen meteen beetje mijn verontwaardiging te luchten over „Een Waalwijker" naar aanleiding van een ingezonden stuk in het vorige nummer van dit blad. Wat deze heer daar vertelt over het Drongolsche veer, daarmee zijn we het geheel en al eens. Dat ook een schipbrug niet geheel en al kan voldoen en dat de eeuige afdoende verbetering is eene vaste brug, dat wisten we reed# lang vóór de brug te Heusden er lag. Tot zoover dus is alles nog in orde en gaat de schrijver van het ingezonden stuk nog niet over streep, al zijn het dan ook waarheden als koeien, die hij vertelt. Maar nu De v Waalwijker" heeft het gedurig over halfheid en tot twee of drie maal (zoo precies weet ik niet meer) zegt hij „van wien of door wieu toch die half heid". Ziet, dit bevalt me r.iet recht. Het is maar al te du'delijk aat genoemde schrijver een of meer personen verdenkt van gebrek aan doortastendheid of wat nog erger is van min of meer te werken als remtoestel op de meer voortvarende of flinkere plannen van anderen. Wanneer men zoo iets te zeggen heeft is het veel beter, ronduit namen te noemen, opdat zij, wien liet geldt, zich kui.nen verdedigen. Verder was het voor den „Waalwijker* niet slecht wat meer vertrouwen tr. hebben in onze raadsleden. Hij dien e toch ook te weten, dat men slechts raadslid is om de belangen van de gemeente te behartigen en dat men in 't onderhavige geval toch wel alles zal doen om Waalwijk te geven wat maar eenigszins mogelijk is. En om de maat vol te maken kan ik er nog wel bijvoegen, dat zijn stijl tamelijk gebrekkig is. Ik hoop tenminste voor hem, dat de zetter ziju stuk wat onbarmhartig behandeld heeft en hier en daar een wooid te weinig of dubbel heeft gezet. Is dit 't geval, dan vraag ik over deze laatste op merking aan schrijvers adres excuus. Als Nieuwjaar voorbij is, gaan we naar den zomer. Het duurt nog wel lang, maar het komt toch. De dagen worden reeds langer, de zon komt soms gelieele dagen kijken. Wel hebben we nog een paar slechte maanden te doorwoistelen, maar eiken dag zien we toch, dat we vooruitgaan. Eu met het mooie weder en de langere dagen komen de fietsers iD steeds grooter aautal. Nu zou ik toch wel ons fiietspad zie je wel, dat ik nu zelf weer van ons fietspad spreek het fietspad dan in de belangstelling van onzen gemeenteraad willen aanbevelen. Zoo veel mogelijk toezicht, dat vracht-, mest en vuilniskarren, benevens h< ndenwagens en andere voertuigen neven het pad en den weg voor fietsrijders vrij hield was wel ge- wenscht. En wanneer dan eens ooit onze geheele straatweg goed wordt gelegd, zal men misschien ook wel eens naar het fietspad zien, opdat het een weinig meer aan zijne bestemming beantwoorde. Het gasverbruik neemt in onze gemeente steeds toe, vooral door de motors. Her haaldelijk uitbreidingen eu verbeteringen der fabriek zijn dan ook hiervan het nood wendig gevolg. Wellicht krijgen we nu dan ook mettertijd eene gasfabriek, die aan alle eischen voldoet. Tot nu toe kostte ze Een historische ontmoeting. Particuliere telegrammen aau de „S'andard" en de Daily Express, alsook van het Central News—agentschap deelen de volgende bi /onderheden mede over de ontmoeting tur schen generaal Von S'össel en diens tegen stander gcneiaal Nogi, welke den 5en Januari plaats vond. Nadat een verzoek van generaal Von S fissel was ingekomen om den japanschen bevelhebber te ontmoeten, was a's plaats van samenkomst aangewezen de bouwvallige k;rk in het platgeschoten dorp Soeishi, waar ook de voorwaarden van de overgave waren besproken en vastge steld. Tengevolge van een inisveistand verscheen de Russische generaal aldaar reeds te half elf, gezeten op een prachtig Arabisch paard en vergezeld van kolonel Reiss, de luitenants Malcheuko en Ncbelskoy en een kozakken- escorte. Wijl men hem eerst te 11 uur had verwacht «as er niemand te Soeishi aanwezig om den generaal te ontvangen, dan dc luitenant van de Japansche wacht, die den Russischen bevelhebber begoeite en onmid dellijk generaal Nogi van diens aankomst liet verwittigen. Te paard gezeten bleven de Russen wachten en het was op te merken, dat de robustc figuur van generaal Voo Stössel geenszins door de ontberingen der laatste weken ge bogen was. Zijn gelaatstrekken worden be schreven als barsch en grof en hij heeft een zeer gebiedende uitdrukking in he gezicht. Doch de norsche, melancholieke iztgrim, als welke hij wel eens beschreven is, bleek hij niet te zijn. Al wachtende spiak hij vroolijk mei zijn officieren. Te elf uur verscheeD ook generaal Nogi, die met zijne officieren, generaal Ichiji en de kapiteins Sjomda Yasoeschara en Matsoedera in draf kwam aangereden. Voor het eerst, nadat zij elkander gedu rende acht maanden hadden bestreden bin nen ten afstand van twee drie mijlen, zagen de beide generaals elkaar van aan gezicht tot aangezicht. Tegelijkertijd be groetten zij elkander en even schenen beiden te aarzelen, of een hunner ook de haud zou uitstrekken. Dit geschiedde ech er niet. Toen steeg generaal Nogi van zijn paard en werd zijn voorbeeld door de Russische officieren gevolgd. Dadelijk met elkander in gesprek geraakt, wat.deldcn de generaals naar de kerk bij we ker ingang Nogi zijn gewezeu tegenstander liet voorgaan. Mid delerwijl haddeu ook de Russiiche en Ja pansche soldaten zich reeds verbroederd en rondom de kerk, waar de generaals zich bevonden, bewogen zich de kozakken vriendschappelijk in gesprek niet de Japan— sche infanteristen. Bij dit vreedzame toonecl kwam te scherper uit de herinnering aan de gruwelen der voorgaande dageu, wijl een troep hus pitaalsoldaten ouder het puin der plat gescholen huizen naar de reeds half vergaue lijken van gedooden zoeken kwam. Het onderhoud tusschen de beide gene raals droeg, naar de correspondenten later vernamen, eeu alleszins vriendschappelijk karakter. Beiden brachten hulde aan den moed, de geoefeucheid cn de volharding van elkanders troepen en genei aal Von Siössd dankte generaal Nogi voor de wel willendheid, waarmede deze had toegestaan, dat de voorwaarden van overgave aan den Czaar werden doorgeseind, en voor de consideratie door hem tegenover de officieren van het garnizoen betoond. De Russische generaal moet tot tianen toe geroerd zijn geweest, toen hij vernam, dat twee zouen van generaal Nogi voor Post— Arthur gevallen zijn, ondanks de verzekering van den Japanschen officier, dat dez zich gelukkig ac' tte, dat zijn zonen voor het vaderland hadden mogen sterven. „Die volkomen opoffering," zeide generaal Von Stössel, „vormt de glorie van Japan en heeft zeker het noodige tot Japans over winning bijgedragen." De Russische bevelhebl er schijut verder gedurende de samenkomst, die twee uren duurde en waarbij de officieren samen lunchten zijn parool te hebben gegeven. Hij zal zoo spoedig mogelijk naar Rusland terugkeeren en zal wellicht over Tokio reizen. Toen de generaals uaar buiten kwamen, waren alle omstanders getroffen door de klaarblijkelijke opgewekiheid en vriendschap pelijkheid van hun gesprek. Generaal Von Stössel besteeg zijn paard en liet het voor generaal Nogi stappen en draven, waarna deze zijn bewondering te kennen gaf over het schooue dier. Tegelijk bood toen generaal Von Stössel den Japanschen opper officier het teD geschenke aan, welke zeide volgens militaire gebruiken het paard niet als een persoonlijk geschenk te mogeu aan nemen. Hij aanvaardde he: echter als een eervolle herinnering voor 't gansche Japansche leger en gaf de verzekering dat dit het in eere houden zou. Generaal Nogi inspecteerde terloops het kozakkeneskoite en richtte enkele vriendelijke woorden tot een Russischen soldaat met het St. Georgeskruis- Toen namen de generaals met een warmen handdruk afscheid. Geueraal Von Stössel liet zijn paard achter besteeg dat van een zijner officieren eu reed in galop naar Port—Arthur terug. vensky's eskader, die zich nog altijd iu de Middellandsche Zee bevindt. Als de Russische regiering voornemens was geweest de vloot terug te roepen dan zouden zeker geen orders gegeven zijn in dien geest. Toch zou terugkeer van Ro 1- jestvensky's strijdmacht r.og niet buitenge sloten zijn geweest, daar, in weerwil van de opdracht lot voortzetten van den tocht aan de achterhoede van het eskader, er hij den czaar nog aarzeling was. Waar echter vau gisteren uit Si. Peters burg geseind wordt, dal tuSfcheu 28 dezer en 2 Februari uit Libau nog eenige sche pen zullen vertrekken om zich bij het es kader van Rorljestvensky te voegen, is er geen twijfel meer mogelijk. Het aanvulliugseskader bestaat uit het linieschip „Keizer Nikolaas I", de kust pantservaartuigen „Generaal admiraal „Apraxin", „Admiraal Senshavin", „Admi raal Obskohof" cn den gepantserden krui ser „Wladimir Monomach". Wat het lot zal zijn van de Russische Armada, als zij moet optrekken tegen de heter uitgeruste Japansche vloot met luar uitstekende bemanning is wel te voorzien. waaraan ik mij innig roei verknocht, en dat ik in de 25 jaren dte ik doorbracht in zijn midden, stseds meer heb leeren liefhebbeu en hoogachten, onder Gods zegen een ge lukkige toekomst zijn weggelegd, 's Gravenhuge, 7 Januari 1905. (Get,) Emma.. I V* I I)e Ballische vloot zal niet terugkeeren uaar Rusland, maar na aanvulling met eenige pantserschepen en kruisers, de reis naar het Verre Oosten voortzetten. In de eerste plaats vindt zulks bevesti ging in het opstoomen naar het Kanaal vau Suez vau de derde groep van Rodjest- Twaede Kamer. Wij v«-rneuien, d:\t het voornemen bestaat daags na iic nog niet bepaalde wederhijeen- komst van de Twe-de Kamer in dc aftlee- lingen te laten onderzoeken de volgende wetsontwerpen Wijziging der gemeentewet, regeling van de zekerlifidsslclling door ge meenteambtenaren wijziging van het Bur gerlijk Wetboek aaiivu'ling van de wet op de brievenpoïterijaanleg van een scheep- vaartkauaal ter verbinding van de Zuid- Willemsvaart met den Anierpensioen rege- gelmg van liet loodsp*rsoneel voor zeeschepen en van de. weduwen en weezen van dat per soneel, wijziging van het regenings reglement >an Ned.-lndië; verhooging van Hoofdstuk IX der Staatshegiooting voor 1905 vast stelling van verplichtingen en bevoegdheden der militaire macht; vaststelling van het slot der Iudische rekening over 1901 wijziging van art. 22 der Beroepswetover brenging van een gedeelte Rijksweg Amster dam-Haarlem in beheer en onderhoud bij Amsterdam en vaststelling van het slot der Surinaamsehe rekening over 1901 De minister van waterstaat heeft bet vol gend schrijven gericht tot de Kamers van koophandel en fabrieken. Bij de bewerking vau ene nieuwe wettelijke regeling van de naamlooze ven nootschappen zou de Regeer ing er pi ijs op stellen door lieu, die met de praktijk zijn vertrouwd, te worden ingelicht omtreut de misbruiken, die zich thans op het gebied dier vennootschappen voordoen, en omtrent de middelen, waardoor deze misbruiken zouden kunnen worden tegeuge- gaan. Gaarne zou ik over deze beide punten binnen niet al te langen tijd het oordeel uwer Kamer vernemen. Daarbij zag ik o. a. gaarue beantwoord de vraag, of de wetgever moet volstaan met publicatie voor te schrij ven van belans en winst en verliesrekening dan wel of hij daaroij moet bepalen, dat hij algemeeuen maatregel van bestuur een voor alle naamlooze vennootschappen geldend model voor die stukken zal worden vastgesteld. De correspondent te Batavia van het Hbl. seint: „De tocht van kapitein Colijn is succes volnergens treft hij bedui lend verzet; de hoofden melden zich vrijwillig aan." Tobalanden. De correspondent der N.R.Ct. seint De controleur vau Tobo rukte met hon derd militairen naar het vijaudige landschap Si Manoelang. Het hoofd versterkt de kam pong. Een dankbetuiging aan het Nederlandscbe volk. H. M. de Koningin-Moeder heeft aan de burgemeesters van verschillende gemeenten het volgende schrijven gezonden Weledelgestrenge Heer. Vóór weinige dagen mocht ik het gesohtnk ontvangen, door het Nederlandsche volk voor mij bijeengebracht als een hulde blijk bij gelegenheid van mijn 25 jarig verblijf in Nederland. De grootte van dit geschenk heeft mij verrast omdat ik nimmer had kunnen verwachten, dat zoo van alle zijden en door alle standen aan dit huldeblijk zou worden deelgenomen verblijd omdat de aard van het geschenk mij gelegenheid geeft de stichting Oranje Nassau's Oord welke mij ziozeer ter harte gaat, meer nog dan lot heden toegankelijk te kunnen stellen voor minder vermogenden. Ik waardeer meer dan door mij in woor den kan worden uitgedrukt de gevoelens van liefde, welke het Nederlandsche volk mij toedraagt, en oprecht dankbaar ben ik voor al het goede dat ik in Nederland heb gevonden. Het is mij eene ware behoefte allen te dan ken die hebben medegewerkt en bijgedragen aau de hulde, mij in den aanvang van bet afgeloopen jaar gebracht. Slechts zeer wei nige heb ik persoonlijk mijn dank kunnen betuigen daarom wend ik mij tot u wel edel gestrenge, met het verzoek nau ens mij aan allen ifl uwe gemeente die, op welke wijze ook, mij bewijzen gaven van liefde en trouw, daarvoor openlijk hartgrondig dank te zeggen. Moge voor het vaderland, dat mij zoo lief is, en voor het Nederlands volk Waalwijk, 10 Januari 1905. R K Kïeavereeniging. Z. D. H. den Bisschop heeft benoemd tot Adviseur onzer R. C. Kiesvereeniging voor de 2e Kamer, District Waalwijk, den Wel- Ëervr. Heer A. P. Kuijpers, pastoor Waalwijk (H. Antonius van Padua.) Te Beek bij Nijmegen overleed heden in den ouderdom vau 64 jaren Mr. J. B. J N. Ridder de van der Schueren, oud-raadsheer in het gerechtshof te's-Gra- venhage en ridder in de orde van den Ne- derlandscheu Leeuw. De overledene, vader vsn onzen burge meester, kreeg onlangs pas zijn eervol ont slag uit bovengenoemde betrekking en wilde te Beek bij Nijmegen zijne welverdiende rust gaan genieten, wat ZEd. Gestr. slechts kort was vergund. Wij bieden onzen EdelAchtb. heer Bur gemeester onze hartelijke condole nties. Pensioenen. Bij kon. besluit zijn o. m. de volgende pensioenen verleend H. L C. Driessen, hoofd der openbare lagere school te Nieuwkuijk f 734 C. de Moor, hoofd der openbare lagere school te Drongelen f707. Benoemd tot burgemeester der gemeente Oisterwijk, H. van Beekhoven en tot bur gemeester der gemeente Geertruidenberg N. Meijers, secretaris d"'er gemeente. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier ontving in dato 6 Januari van den Directeurgeneraal der S.S, het uavolgtn- de antwoord op haar adres van 15 De ceraber 1 1. betreffende de dienstregeling op de lijn 's Bosch, Lage Zwaluwe in ver binding met België en Zeeland eu verder betreffende de opname van enkele stations in 't directe vrachtverkeer met Duitschland welk adres toen in zijn geheel door ons is opgenomen: „Naar aanleiding van uevengenoemd schrij ven hebben wij de eer Uw College mede te deelen, dat het tot 1 October jl. voor rei zigers voor stations en halten der lijn Lnge- Zwaluwe-'s Hertogenbosch mogelijk was om uit Belgie te komen met trein 304 (Rosen- daal aankomst te 6 12 namiddag) nog den zelfden avond hunne bestemming te bereiken door gebruik te maken van den trein, die ten 6.34 van Rozendaal vertrok en te Lagt- Zwaluwe aansluiting had op den laatster) trein naar 's Hertogenbosch. Bij de vaststelling door de Regeering van de tegenwoordige winterdienstregelmg is de trein, die ten 6.34 uit Rosendaal vertrok ruim een half uur later gesteld, waardoor te Lage-Zwaluwe verbroken werd de aan sluiting op den laatst en trein naar 's Her togenbosch. Aan Uw verzoek om die aansluiting thans weder te herstellen, kunnen wij alzoo niet voldoen. Om reizigers uit Zeeland te Rosendaal aangekomen met trein 182 gelegeuneid te geven te Lage-Zwaluwe de aansluiting op bovenbedoelden laatsten trein naar 's Herto genbosch te geven, zou trein 182 «ngeveer 45 minuten vervroegd moeten worden, wat niet kan geschieden zonder da belangen van vele andere reizigers te schaden eu ons dus niat wenschelijk voorkomt. Voorts zij beleefd opgemerkt, om iu het gemis aan directe vrachtprijzen voor de station* Capelle-Nieuwevaart, Waspik en Drunen Heusden in verkeer met Duitschland tegemoet te komen reeds bijzonder verlaagde vrachtprijzen van eu naar 's Hertogeubosch zijn ingevoerd. Wij hebben deaen maatregel genomen, omdat de Duitsche banen slechts voor zeer belangrijke relatiën overgaan tot opneming van stations in de directe tarieven. Dat wegens bedoeld gemis aan directe vrachtprijzen vertragingen zouden ontstaan, is ons niet bekend. Wanneer ons dienaangaande feiten worden genoemd, zijn wij gaarne bereid een onder zoek in te stellen en zoo noodig maatregelen te nemen tot voorkoming van vertraging voor het vervolg." Naar wij aan 't bureau der Kamer van Koophandel vernamen, zal de Kamer hierin niet berusten, en alle pogingen aanwenden die haar geschikt, wenschelijk en mogelijk voorkomen om het beoogde doel, dat van zoo groot belang ia voor deze streek, te bereiken bij de a.s. zomerdienstregeling. Bevolking. Loop di-r bevolking te Waalwijk in 1904 Geboren 94 m. 92 v. totaal 186 Overleden: 49 m. 62 v. 111 Aan he, hotel Ver wiel zijn 1.1. Maandag afgestapt drie inspecteurs van do volks gezondheid, eeu voor de voedingsmiddelen, een voor dn woningbouw cn een voor de wa tervoorzieningen. 'd Zij begaven zich per rijtuig naar Duaseu op onderzoek, naar aanleiding vau de tjphua- gevallen, die daar den laatsten tijd voor- komen en toegeschreven worden aau het slechte drinkwater in deze gemeente. Des avonds dineerden zij in genoemd hotel. De uitslag van dat onderzoek is ons nog uiet bekend. meer geboren dan overleden Vertrokken 216 m. 177 v. totaal Ingekomen: L68 m. 166 r. 75 392 344 meer vertrokken dan ingekomen 48 vermeerdering der bevolking 27 Bevolking op 31 December 1903 5068 u 1904 5095 Het coccert Zondagavond door de geza menlijke vereenigingen van St. Crispiju, iu hun lokr-al bij den heer Thijasen gegeven, mag volkomen geslaagd heeten. Het aan afwisseling zoo rijke programma werd keurig uitgevoerd. De muzieknummers werden onder leiding van den heer J. Bijlhout zeer goed uitgevoerd, en ieder moest het bekennen dat reeds merk bare verbetering valt te bespeuren. (Moge eens eenige kranige muzikanten waaraan Waalwijk toch zoo rijk is, zich bij hen aan sluiten) (Oor.) Wat sterker koor was gewenscht. De karakter-komiek, de heer W. vau der Lee, verdient allen lof. Hij mocht na iedere voordracht de uitbundigste bijvalsbe tuigingen ontvangen. Zijne voordracht was uitmuntend type en houding strookten telkens volkomen met de voordracht. De Toooeelvereeoigiug had eer van haar werk. Het beroemde drama „Fernand de Speler" en het kluchtspel Barbier-Brug wachter", beide nummers werden degelijk vertolkt, de hoofdrollen waren in goede handen, terwijl er goed spel geleverd werd, kortom St. Crispijn heeft aan velen een genoeglijken avond verschaft. Moge het 2de winterconcert spoedig volgen. Maandagavond was het groote jaarver gadering der Gilde St. Crispijn, en werd door den secretaris verslag uitgebracht over de weikzaamheden van het afgeloopen jaar, alsook over den toestand der kas. Bij overlijden werd dit jaar 80 gulden uitge keerd, doch de kas sloot uog met een batig saldo van f 156.36. Vier nieuwe leden tiaden toe. Na afloop der vergadering werden nog eenige uren iu muziek, zang en voordracht gezellig door gebracht en was te spoedig het uur vau scheiden aangebroken. A.s. Maandag geeft 't kwartet hij de uitvoering der Liedertafel alhier ook een paar u uturne rs. Zij geven nog concerten te Dongen, Heusden, Boxtel en Waspik. Vreugde in den strijd. Een lustig avondje genoten Zaterdag den leden der vereeniging van „Vreugde in deu strijd", in hun lokaal bij den heer Frans Berkelmans. Het was feest eu zang en voordracht wisselden elkaar als om strijd af, terwijl het goed opgevoerde tooneelstukje „Kees Pimpel voor het gerecht" niet weinig bijdroeg om de lachspieren in beweging te brengen Ook onze lange Tienus met zijn lijtstuk van „Drikka Busjo* had veel succes. Een keurig en smakelijk souper, waaraan door allen flink eer bewezen werd, sloot dezen gezelligen avond. Bij de Donderdag te 's Gravenhage aan het departement tan justitie gehouden aanbestediugen voor de levering van brnoo- digdheden voor den arbeid in de gevange nissen en aanverwante gestichten dienst 1905 waren de minste inschrijvers o. a. voor bestek 110. 7, metalen en ijzerkramerijen, diverse gereedschappen, schoen- en zadel- makcrsbeuoodigdheden Voor de strafgevangenis te Groningen, in 3 perceelen, voor perceel 1, G van Loon alhier, f 4406,18; voor perctei 3, T. M. Van Grmsven, 's Hertogenbosch f 3618; voor de strafgevangenis Den Haag, J. A. Schenkers, Tilburg, f 2820. Bij de N.-Brabantsche Maatschappij van Landbouw bestaat het voornemen in dezen en volgenden winter te 's Hertogenbosch een cursus te openen in hoefbeslag, waaraan personen uit deze provincie zullen kunnen deelnemen. Het onderricht zal theoretisch cn practise ii onder leiding van een paar denarts plaats hebben. De Staatscourant bevat de statuten der volgende vennootschappen C. J. M. Meijers-Bank, te 's-Hertogen- bosch. Duur: tot 1 Januari 1955 Doel het kassiersbedrijfden commissiehandel in effecten, coupons, wissels en ander haudels- pap;«rliet iu beleening geven en nemen ian effecten en andere, niet aan bederf ouderh:vige goederen; het doen van iucas- seering'jn en uitbetalingen voor derden het openen van rekeningcournut met derden, het vi rleenen van crèdieten eu het nemen van deposito's, het doen van incasseeriugen en ui betalingen daaronder begrepen bet houden van geldelijk on administratief be heer /oor derden; het inschrijven op lee ningen voor derden. Kapitaal f 300,000 in 300 aandeelen, waarvan er 100 zijn geplaatst en volgestort. De vennootschap wordt be-

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2