Besoijen. Besoijen. Besoijen. Een geheel compleet dof zwart Eenspans- tuig met nieuw zilver montuur vanaf f65,- en hooger. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ Besoijen. Een geheel compleet dof zwart Eenspair - tuig met nieuw zilver montuur vanaf f 65,- en hooger. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ Besoijen. Een geheel compleet dof zwart Eenspans- tuig met nieuw zilver montuur vanaf f 65,- en hooger. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ Gemengd Nieuws. Een geheel compleet Een geheel compleet dof zwart Eenspans- dof zwart Eenspans- tuig met nieuw zilver tuig met nieuw zilver montuur vanaf f65,- montuur vanaf f65, en hooger. jen hooger. RIJTUIG- I RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ!en ZADELMAKERIJ Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL 1 raad wetende, uit verveling veel gebruik wordt gemaakt van een boekje het tlcohol- vraagstuk behandelende, dat te hunner be schikking is hij achtte een meer opzei Is-lijke bemoeiing in zake de bestrijding van drank misbruik zeer noodig; volgens hem blijven de goede voornemens der gedetineerden, waarvan de metsten door drankmisbruik m de gevangenis komen, gewoonlijk achter op den drempel der gevangenis. Dairom zal aau het bestuur der drankbestrijdersveree.ni- ging van de plaats, waarheen de gevangene terugkeert, dan ook bericht van diens ontslag worden gezonden, met verzoek, hein onder bescherming te nemen en hem te steunen in de volharding tot beter. Waalwijk, 4 Februari 1905. Vocaal- en Instrumentaal concert. Wij vestigen nogmaals de aandacht op het groot vocaal en instrumentaal concert dat morgenavond op Musis Sacrum wordt gegeven. Mej. Frederika Fransman is hier een zeer goede bekende, die menigmaal met hare fraaie stem het publiek in verrukking wist te brengen. De andere heeren D. Ph Kiekens (solo-violist) S Anholt (solo-violoncellist) en H. Hagenaar (pianist) zijn hier nog nimmer opgetreden. Te oordeelen echter naar de gunstige critieken, die wij in verschillende bladen aangaande dit drietal mochten lezen, mogen wij ons overtuigd houden, dat wij ook van hen, veel schoons te hooren zullen krijgen. Eenieder zij dus een bezoek aan de concertzaal, ten zeerste aanbevolen daar het programma zulke zeldzame nummers bevat. Brand. Hedenmorgen tegen 5 uur ontstond brand in de paardenlederfabriek van den heer A. van Delft alhier. De eigenaar werd dooreen voorbijganger gewekt, maar toen hij op de plaats des onheils kwam stond alles reeds in lichte laaie. De brand greep snel om zich, aangewak kerd door den feilen wind en gevoed door het vele vet en andere hevig MvDellt, Het Waalwijksche kwartet. In 't N. v H. lezen wij 't volgende Dit talentvol viertal gal Zondag 11- een concert in »Het Wapen van Am sterdam* te Heusden, met medewerking van den heer A. Hurkmans Lz. 't Pro gramma beloofde heel veel, en 't moet gezegd, de uitvoering voldeed ten volle aan onze verwachting. Ook moet gezegd, dat, jammer genoeg, de belangstelling niet bijster groot was te noemen, hetgeen ten duidelijkste bleek uit de slechte opkomst van muziekliefhebbers en vrien den van een genotvol kunstavondje; en dat hebben ze ons toch bezorgd. Vooral moet gereleveerd worden Abendlied, kwartet van Frans Abt, keurig en netjes werd dit gezongenverder Terzette van Neukommen en vooral Credo du Paysan van Goublier. Wij hadden het genoegen te kunnen constateeren, dat er goed werd gezongen niet alleen, maar ook dat er éénheid was tusschcn begeleiding en zang. Een stuk van Orlando di Lasso (geboren 1520 gest. 1594,) dus ongeveer 4 eeuwen oud, schijnt onze hedendaag- sche ooren slecht te voldoen. We kregen ook Mozart te hooren O Isis, van 't 2e bedrijf der sprookjesachtige Zauberflöte verder een passage uit Don Juan, met zijn verleidelijke muziek zou Potgie ter zeggen. De groote Beethoven en Haydn werden ook niet vergeten men noemt ze gewoonlijk in één adem, die drie helden der klassieke muziek. Tot slot hadden we serenade van Schubert, de bekende en toch zoo mooie compo sitie van den liederenkonig. Voorwaar een degelijk Program. Zou 't niet voor de uitvoerenden zelf een moreele belooning en aanmoediging zijn, als ze bij een volgend bezoek beter waardeering en belangstelling ondervon den van de zijde van Heusden's kunst liefhebbend publiek 1 Rechtzaken. Uitspraak in zake diefstal alhier. P. W. v. d. H., Waalwijk heling ontslag rechtsvervolging. Beklaagde was verdedigd door Jhr. mr. E van Meeuwen namens »Pro Juventute. Het .v. Belli, brandende stoffen in de looierij aanwe zig De brandspuit was spoedig ter plaatse, maar aan blusschen viel niet te denken. Men hield zich daarom meer bezig met het trachten te behouden der aangrenzende huizen, vooral van het kantoor der registratie, dat groot gevaar liep, doch dank zij het hechte van het gebouw en de ijverige pogingen der brandweer gespaard bleef- De boeken waren spoedig in veiligheid. De wind was in dit geval nog gunstig was hij Oost geweest, dan waren de aan de andere zijde staande oude huizen zeker aangetast geworden, want de vonken vlogen honderden meters ver door de lucht. De looierij bestaande uit drie verdie pingen brandde geheel uit, alsmede de groote voorraad in bewerking zijnd en afgewerkt leder werd een prooi der vlammen. De schade die belangrijk is, word door de assurantie gedekt. De heer van Delft is tevens verzekerd tegen de schade in zijn bedrijf bij de Maat schappij Labor», agent firma W.Zuur- hout alhier, zoodat ook de werklieden geen nadeel zullen lijden. Feestavond. Hedenavond zal de kermispot »Eens- gezindheid* gevestigd bij den heer J. van Helvoirt, een feestavond houden ter herdenking van het 40 jarig bestaan der vereeniging- Onder de leden zijn er nog 5 der oprichters, die dus 40 jaar lid zijn Een feestmaaltijd zal gegeven worden, en talrijke voordrachten zullen de herdenking van deze zeldzame gebeurtenis veraange namen. Het personeel der Stoomschoen- fabriek der firma C. G. van der Heijden alhier, bestaande uit ongeveer 60 per sonen wordt hedenavond een feest be reid, ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van een der dochters. De groote toebereidselen van beide zijden gemaakt om dit feest wel te doen slagen belooft een hoogst aangename avond. Schitterend heeft de bekende humorist den roep die heir, voorafging, bewaarheid. Met een viertal nommers stond hij op het p o- gramma. In zijn eerste voordracht: „Mijn boterham", had hij de gunst van hel lal rijke en uitgelezen publiek reeds stormen derhand veroverd. Bij //De Kindervriend/ zag hij zioh ge- noo Izaakt door het onbedaarlijk applaus, nog een toegifte Ie geren. In het begin van de soiiée viel een stuk van het plafond, achter in de zaal, en in een volgende voordracht: //Maastricht boven al had hij er reeds een coupletje opgemaakt. Hoewel elke voordracht iu haar genre eenig was te r.oemen, is er toeu bij: //Van de Bruilofthet meeste gelachen. Wat een eenig leuk gezicht, wat een allerkoddigst type. Dat ingehouden en steeds wetr uit barstend lachje van den heer Luciën, waar bij zijn bovenlichaam zoo natuurlijk aan deelnam, werkte zoo aanstekelijk op de toe hoorders, dat de lach niet van hun aange zicht week en de trekken geen gelegenheid vonden om zich te ontspannen Na dit noramer trad liet bestuur op het podium en spelde de voorzitter den heer Luciën een prachtig vergulde herinnerings- medaille op de borst. Zichtbaar verrast, dankte de heer Luciën met een hartelijke improvisatie en toen het applaus niet ophield, gaf hij nog eenige coupletten. De heer Luciën beschikt over een buig zaam en sympathiek orgaan, dat lacht, fluis tert, smeekt en vleit en steeds tol aandacht dwingt. Daarbij een eenige mimiek, hupscli en viug in z'n bewegingen en in elke voor dracht, hoogst beschaafd en gedistingeerd in z'n optreden. Z'n introductie hier ter stede was van dien aard, dat hij spoedig weer zal gevraagd worden. Reeds nu heeft de sociteit Momus hein voor een soiree geëngageerd. Ten slotte een woord van hulde aan den heer D'Helft, de pianist van den heer Luciën, die alles accompagneerde op eene wijze, zoo als men dat van een meester in de kunst kan verwachten. BESOIJEN Zaterdag 28 Jan. had het onderling kwartet-concours der liedertafel «Oefening baart Kunst* plaats. De Jury samengesteld uit eere en Dellt was de eerste cliënt van deze zoo hoogst nuttige VereenigingJ. C. B- alsvoor id id. G. J. V. alsvoor, diefstal f3 boete of zes dagen hechtenis. Feestelijkheden Heusden. Nog slechts enkele dagen zijn we ver wijderd van den grooten dag (8 Februari), waarop Heusden met opgewektheid den dag hoopt te herdenken, dat het Zijne Majesteit Koning Willem III behaagde tot burge meester van Heusden te benoemen den Edel- Aehtb. heer P. L. Honcoop. Reeds weken achtereen is er vergaderd èu door feestcommissie en door gilder, er vereenigingeu. Laat ons hopen, dal het dien dag gun®tig woler zal zijn, dan zal dat voor zeker de feestvreugde nog verhoogen. Het feestprogramma is op het oogenblik nog niet met juistheid vastgesteld doch we gr ven hierbij reeds weder, wat in het ont— werp-programma voorkomt 8 Februari des morgens van 89 uur Saluutschoten. 9IQ uur Plechtig klokkengelui. 1011 uur: Bespeling van het carillon. 1011 Opstellen van den feestelijken optocht op het Burehtpleiu. 11 uur: De optocht stelt zich in beweging. 12 uur tot 12.30 Begroeting ran den jnbelaris ten stadhuize in eene Raadsver gadering. 1 uurOntbinding van den optocht op de Botermarkt. 34 uurDe burgemeester verleent re ceptie ten stadhuize. De receptie wordt voorafgegaan door eene dames-cantate. 35 uurVolksconcert dj) de Vischmarkt. (Gocheltoeren enz. door eene specialiteit op dit gebied en tracteeren der schoolkinderen). 89 uurLichtstoet. 910 uur Volksconcert. N. v. H. tracht te krijgen in de rij barer zuster verenigingen. BAARDWIJK, 4 Febr .13 Febr., de day waarop het 25 jaar aal zijn geleden, dat de edelaclitb. heer J. A. J. van Heijst benoemd werd tot burgemeester van onze gemeente, belooft een ware feestdag te zullen worden. De versieringen, welke aan raadhuis en woning van den jubilaiis zullen worden aangebracht, zullen, naar men ons mede deelt, zeer prachtig worden. De liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" waarvan ZEdelAchtb. beschermheer is, zal 's avonds ten huize van den jubilaris eenige. nummertjes ten beste geven. Na afloop hiervan zul de Nieuwe harmonie uil Drunen eene serenade brengen, en daaina een mu zikale wandeling door het dorp maken. Wanneer nu iedereen het dundoek laat wapperen, wat direct een feestelijke stem ming brengt, dan zal 13 Febr- een genoe- gelijke dag worden. DRUNEN. Op Maandag 13 Febr. geeft de Harmonie De Eendracht haar 2e Win- tercoucert. En Zondag 2G Febr. zal ook de Nieuwe Harmonie haar 2e Concert geven. Dus erstaan ons een paar gezellige avonden te wachten. Zekere vrouw v. R. op het gehucht Giersbergen was eenige bezigheden op het clioor aan het verrichten toen zij plotseling met het hoofd naar beneden op den grond iel en zich erg verwondde. Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. VRIJ HOEVEN-CAPPEL. Uit de Hei- traat en de and re wijken van Capelle moeti n voor de lichting 'an 1905 10 lo- telingen opkomen, waarvan 7 voor lange en 3 voor korte oefeningen. De Kerkeraad der Hervormde gemeente van Loonschen Dijk eelt als predikant be roepen den WelEerw. Heer A. B. ten Winckel, cand. te Utrecht. Heel leuk. Deze week kocht de andbouwer A. te Loonsclieiidijk 4 varkens. Hij sloot ze in een hok op, maar vergat de deur op grendel te doen. Den volgenden morgen waren dc viervoeters verdwenen, en hoe er ook overal iu den omtrek naar gezocht werd, nergens was er een spoor van te Luciën. Over een optreden van den zoo gunstig bekenden Bredaschen karakter-humoiist den heer Luciën, te Maastricht 11. Zondag avond op de soriée der vereeniging „Les Amis de Cbaut" aldaar 't welk Luciëns eerste optreden te Maastricht was schrijft de ^Limburger Koerier" bestuursleden der vereeniging onder voorzitterschap van den Heer van Helvoirt opende ten 81/» uur den wedstrijd. Na 't zingen van een koornummer, kwam 't eerste kwartet op 't podium echter nog voorafgegaan door een woord van den Secretaris den Heer van Delft. Hij wees de leden op 't geen ieder voor zich in dezen strijd te bevechten had, dat het geen kamp was om tijdelijk gewin, maar enkel om de eer den eerste te zijn, dat de overwinnaars hierin niet alléén een bclooning zullen zien van hunne aanhoudende repetities maar ook dat die «er gepaard zou gaan met een prijs van slechts kleine stoffelijke waarde, terwijl aan de winnaars van den len 2en en 3en prijs nog een diploma zou worden aangeboden als blijvende herinnering Over 't algemeen werd goed gezon gen. In den beginne een beetje terug gehouden, benauwd kon men haast zeggen, kwamen de stemmen na de eerste helft van het programma beter tot hun recht, terwijl ook in 't laatste gedeelte bij toeval de beste kwartetten waren geplaatst. De toongehalten waren nevens enkele uitzonderingen zuiver, doch op vatting en nuanceering waren goed, dit beweest ten volle het behaalde aantal punten. Na de uitspraak der Jury die na een kleine bijeenkomst plaats had, werden de prijzen beurtelings door de bestuurs leden onder een kort woord uitgereikt. Onder het souper dat hierna volgde werd namens het Hoofdbestuur dank gebracht aan de Jury die door haar optreden zooveel tot dezen schoonen avond had bijgedragen, de jury, die wij zagen ten volle in, zoo welwillend zonder aanzien des persoons handelde en ieder naar verdienste wist te beloonen. Ook den directeur die in zoo korten tijd de Vereeniging op dergelijke hoog te bracht werd hulde gebracht De vereeniging bewees ook dezen avond voor de zooveelste maal dat zij de lessen van haren directeur ter harte neemt en zoodoende een goeden naam partijen, welke daar hebben plaats gehad. Dat de strijd nogal hevig was, blijkt uit de blauwe koppen en gewonde gezichten, welke men daar ziet rondloopen. De politie doet ijverig onderzoek. 3egrafen's. Woensdagmorgen waren we getuigen van eene treurig. indrukwekkende plechtigheid. De echtgenoote Yan den heer C. Montée, een der voormannen van Euphonia, dio menig concert door zijne geestige voor drachten opluisterde, werd ter aarde besteld. Droef klonken de tonen der harmonie, als wilde zij den tolk wezen »aa de algemeene deeluemiug der medeburgers, zoozeer met dezen droeven doode begaan. Zoo ooit dit medelijden gewettigd is, dan is het ook hierde man ólijft achter met zeven kleinen. Dat het hem goed ga Betrapt. Donderdag is door de rijkspolitie uit Loonopzand proces-verbaal opgemaakt tegen v. B., C. en Z. alhier, wijl zij bezig waren te stroopeu met een riek C. wist zich nog uit de roeten te raakeu. Vreeselijk ongeluk. Een verschrikkelijk ongeluk is gebeurd op de lijn van Orléans op honderd maters van hat etuiion Etainpe. Eene ploeg van vijftien werk lieden werd verrast tijdens hun werk op de lijn, door den sneltrein van Orléans. Zeven van hun worden getroffen. Drie zijn dood en twee doodelitk gekwetst. Voorzichtig. Men schrijft uit HolzetVaals aan de L. K. Hoe gevaarlijk het is, met niet goed bekende lich'werktuigen onvoorzichtig om te ga n, ou— dervond de restaurateur Th. K., te Hol ze ter heide. Genoemde K. had sedert eenige dagen zijn reslauratiekamor verlicht mat een nieuwe soort gaslamp, die met vloeibaar ga9 gevuld werd. Terwijl in een ander aangrenzend ver trek een petroleumlamp brandde, wilde K. de herberglamp vullen in het bijzijn van den tuinier C. de. Vaals. Plotseling had er een geweldige ontploffing plaae, dat deuren en vensters kraakten en barstten, tapijt en gordijnen in brand raakten. De restaurateur zelf werd slechts op eenige plaatsen licht gewond, doch de tuinier C. weid vreeselijk met brandwonden, vooral in het relaaf, overdekt. Geneeskundige hulp werd ladelijk ingeroepen, die den toestand von C. erg zorgwekkend vond, en C. naar Vaals deed vinden. Eindelijk werd hun schuilhoek ontdekt, nl. de hondenhokken. Ze hadden zeker verstoppertje gespeeld. Tegen Donderdagavond was eene spoedeischende vergadering van den gemeenteraad bijeengeroepen. Daar slechts drie leden ter vergade ring verschenen, moest deze worden uitgeteld tot Vrijdagavond. WIJK. Inplaats van wijlen den heer Blijenberg is bij herstemming tot lid van het polderbestuur gekozen de. heer R. J van Doveren. De zar.gvereeniging „Cresendo" is, na een langdurig bestaan, wegens gebrek aan belangstelling ontbonden. VEEN. Door 't fanlarecorps „Wilhelmina is aan het gemeentebestuur een request verzonden met verzoek om éénmaal in de maand hare repetitie te mogen houden in hel nieuwe schoollocaal. KAATSHEUVEL 4 Februari. Overplaatsing. Naar we vernemen is de heer Peters uit Willemstad alhier aangesteld als klerk der post en telegrafie, ter vervanging van den heer Voskamp. Ziekte. In onze gemeente heerscht in vrij hevigen graad de influenza. Bijua dagelijks hoort men van sterfgevallen. De keelziekte, vooral onder de kinderen, schijnt wat af te nemen. Brand. Woensdagavond had bij Z. een vrij hevi gen binnenbrand plaats. Door bet direct en flink optreden der huisgenooten bleef de brand beperkt tot de huiskamer, die echter geheel uitbrandde. Vechten. Meldden we den vorigen keer, dat er iu het Straatje op verschillende plaatsen de ruiten stuk gegooid waren, dit is thans de aanleiding geworden tot verschillende vecht- transporteeren. Alhoewel tiet levensgevaarlijk verwond, 13 zijn toestand erg zorgwekkend, Daar in deze omstreken zulke lampen op verschillende plaatseu z;jn aangebracht is, voorzichtigheid niet genoeg aart te bevelen. Een slimmerik. Gisterenavond te ruim 9 uur ontving de po litie te Dordrecht telefonisch bericht, dat auti den *sGravendeelschen dijk een onbekend manspersoon dood langs den weg wis gebonden. Onmiddellijk begaf ,en iuspecteur zich met een paar agen en daarheen en werd ook de ge neesheer der politie gewaarschuwd. Bij on derzoek bleek dat bedoelde persoon nsenschlievend wbs opgenomen in de woning van A. v, d. W., baas der c. 9090teerfabriek van don heer Corn, Gips aldaar. De onbekende lug geheel stijf, zonder dat er de minste beweging in hem wat te kriiges. "n een kamertje, maar opeens scheen er leven in hem te komen en begon hij woei! om zich heen te slaan en te bijteD, terwijl hij deurstijl vernielde. Toen de politie kwam, hij weer doodstil ah tevoren. De geneesheer der politie maakte zich echter hoegenaamd niet ongeruit en verklaarde, dat de verschijnselen slechts waren voorgewend. De man bleek da: goed verslaan te hebben, want toen de politi hem daarna eens hartelijk toesprak, koos hij <li wijste partij, rees overeind en stapte tusschei twee agenten mee. Bedrogen. Men schrijft uit Veendam: Een lederhandelaar alhier is van een leelijk iets thuisgekomen. Hij was bij eer. klant, va w en hij ruim f500 moest beuren. Do ma wilde dit bedrag volgens zijn zeggen betalen e vroeg teekening van de nota. Toen dit gebeur was, greep hij de nota en verklaarde, dat d zaak in orde was, nadat hij hem f 50 lts voorgeteld. Van deze zaak is aangifte bij d justitie gedaan. Gestrand. Uit Maassluis wordt gemeld Het Engelsche stoomschip Castanos, met ee lading graan, van Kosatio en bestemd nas Rotterdam, geraakte hedenavond bij het bin Dcnkome: van den Hieuwen Water eg, tenge volge va hooge zeeën, aan den Zuidwul sa: dei grout. Sleepbooten trach en ti vergeef verbinding ir.et het stoomschip te verkrijger De stoom reddingboot slaagde erin 24 m»n de eijuipagi aan boord te nemen, doch moest wegen bi hade lu reddingswerk stftkeu, zoodat zij hiel mede ua>. land kwam. Er bevinden zich that uog vier ma!:1 aan boord van het stoomscbij L»e zeilrt ddingsboot zul ti achten de nog as boord z'Mi'ide schepelingen af te halen. Smokkelen, Wat e- al niet gesmokkeld wordt 1 Kikvor- s( hen billetjes Hola Bene. En dal en gros nl. met 80 K.G. tegelijk. Het had de aandacht der kommiazen al ge* trokken, schrijft de L. K., dat er in het 'aa's jaar zoo weinig kikvorschenderrières wardi

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6