BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. Gajoe- en Alaslanden. Minister Kuyper. Weerbaarheid. 3 e Klasse rijtuigen- Samenwerking. Zet uw adres op de Enveloppen. Afschrift vergunning. De Landstorm Feestavond. Verloting. Paardcnkeuringen. :f. op betreffende de rechtsbevoegdheid der arbeittars- vereeuigingen. Voorts meldden zij dat de commissies van Zeven bij de vereeniging voor mijnwerk belangen telegrafisch om een onderhoud had gevraa. d ter bespreking van ds volgende verminderde eischen lo. Een loonsverhooging met 5 pet., in plaats van het aanvankelijk geëischte mini mumloon. 2o. Indien een overeenkomst niet tot stand komt, dan zal het gemiddelde loon aan werklieden van dezelfde soort betaald worden en niet zooals tot dusver het plaatselijk dagloon. 80. Na het hervatten van den arbeid zal geen „MassregelUng" plaats hebben. 4o, Goede kolen moeten beschikbaar worden gesteld voor behoeltigen, invalieden en voor mijnwerkers-weduwen. öo Humane behandeling. De Rijkskanselier antwoordde Ik dank u voor uwe mededeeling. In het algemeen belang acht ik het dringend noo- dig, dat 't werk thans, zooals door u ten slotte in uitzicht werd gesteld, onmiddelijk wordt hervat. Voor dat geval ben ik ook gaarne bereid vertegenwoordigers der werklieden en der ondernemers voor de verdere onder handelingen te ontvangen, Maar wie zijn alweer niet tot bespreking bereid De directies. Zij antwoordden o.m. Wij vertrouwen dat de mijnwerkers comilé's, die door heftig drijven van agita toren tot staking gedreven zijn, zich van de door hen began en c. ntraclbrcuk bewust zullen worden en spoedig den arbeid zullen hervatten. Daarna zijn onze mijndirecties gaarne bereid billijke wenschen hunner arbeiders in te willigen. Die contractbreuk, is alles, de jarenlange schending van patroonsplichteu niets. In het bokken van Charleroi is de staking ongeveer algemeen; er staken al 180,000 man. Daarentegen toont men zich in Luik zeer vijandig leg 'ii de staking. Toch zal men er geen oveiproducde maken en ook geld af- zouderen voor de stakers. In het Centrum zijn de meeningen ver deeld. Men gelojlt echter algemeen, dat de staking heden algemeen zal uitbreken. In de Borinage staken 15.000 man. Het zal daar nog erger worden. Hieraan kunnen wij gevoegelijk vastknoopt» een beticht over een internationale verga - dering van mijnwerkers, die te Dover ge houden is, en waaraan werd deelgenomen door vertegenwoordigers uitEngsland, Duitach- iand, F.ankrijk en Belgie. De Eugelsche gedelegeerden kondigden aan, dat de leden van den Britschen Mijnwetkersbond den 13.11 dezer zouden bijeenkomen en dat het uit voerend Comité zal voorstellen, de onder steuning, die op het oogenblik aan de Duitsche mijnwerkers wordt verleend, aan zienlijk e verhoogen. De Fransche afgevaardigden verklaarden, dat de Fransche mijnwerkers hebben besloten alle overwerk te weigeren, teneinde zoo doende te voorkomen, dat Duitschland met Fransche ko'en wordt verzorgd. Door de havenarbeiders der noordelijke havens van Frankrijk zal scherpe controle worden ge oefend op verscheping van kolen naar Ook zullen de Fransche mijn de Eugelsche, gelden bijeen de Duitsche s akers fioaucieel Duitschland. werkers, als brengen om te steunen. Prins Eitel Fritz is vrij van koorts. Zijn algeineene toestand is goed. Er worden geen bulletins ineer uitgegeven. Het kiezerlijke paar gaat einde Maart een Middellandsche-Zeereis maken. Het huwelijk vati den kroonprins zal einde Mei gesloten worden. De correspondent te Batavia seint heden: Tweemaan dsche tocht overste Schmidt dwars door de Gajoelanden, waaraan ver scheidene patrouilles in de Allaslanden werden vastgeknoopt, is zonder verzet af- geloopen. Aan uitputting is gestorven de luitenant C. A. F. Beem. De Haagsche chroniqueur van de /V. Gr. Ct. schrijft Inlusschen kan met blijdschap worden geconstateerd dat de Minister phjsiek weder geheel hersteld is, Zijn optreden bij de al- gemeene beraadslagiug over de begrooting in de Eerste Kamer bewees dat. Hij was in zijn volle kracht. Blijkens een staat door den minister van oorlog ter kennis van de Landmacht ge bracht, zijn erin de militaire afdeelingen 432 vereenigingen tot bevordering van 's lands weerbaarheid. Dc Mij. tot Expl van S.S zal bij den aanbouw vau nieuwe 3e klasse rijtuigen het model volgen der Duitsche rijtuigen, welke in de sueltreinen dienst doen. Deze op vier assen gebouwd, bieden 80 zitplaatsen aan en zijn in het midden voorzien van twee retirades. De afgevaardigden dr. W Nolens, schrijft in een art'kel in het Venl. Weehbl. over de Juni stembus Als regel zal m.i. moeten aangenomen worden, zooals ook steeds aangenomen werd, dat een zittend lid, niet door een ander zonder diens toestemming vervangen worde. E11 nog veel meer, dat een zetel, die tot heden door een der bondgenooten werd ingenomen, niet aan deze betwist worde. Het is niet onwaarschijnlijk dat het op volgen van dezen door „de zuivere rede* anngegeven regel iu sommige gevallen en voor sommige gedeelten van een kiesdistrict cenige zelfoverwinning zai kosten en eenige zeer begrijpelijke gevoeligheden zal op wekken. Maar het is toch niet te veel verlangd van hen, die zich met verkiezingen be moeien, en daarbij door motieven van al gemeen belang geleid worden, dat ze in de tegenwoordige omstandigheden zich in de eerste plaats afvragen lio wordt de grootste waarschijnlijkheid bereikt, dat de zetel be houden büjtt. En dut niet alleen. Een misslag, een toegeven aan persoon lijkheden ot gevoeligheden in één twijfel achtig district, waar samenwerking onmis baar is, heeft allicht een nadeeligen weer slag op den gang v»n zaken in andere districten waar anders alles in orde zou zijn. Het hoofdbestuur der posterijen heelt onlangs bij de brievenbussen stroken doen aanplakken met het opschrift Verzoeke uw naam en uw adres op de achterzijde van uwe brieven te vermelden.* D.it deze maatregel niet overbodig is, blijkt uit het groote aantal brieven of briefkaarten, welke om een of andere reden niet kunnen wor den besteld en, 11a eenigeu tijd bewaard te zijn, vernietigd worden, omdat zij, bij aan de noodige aanwijzing, niet aan de afzen ders kunnen worden terugbezorgd. Zoo werden dezer dagen 13033 brieven en 15048 briefkaarten, dus ruim 28,000 stuks, vernietigd, alle ter post bezorgd in een zelfde tijdvak van niet meer dan 3 maanden. Wie er prijs op stelt, zijne brieven terug te bekomen als zij door onjuiste adressen als anderszins, niet kunnen worden besteld, doet dus wel, met dezen wenk van het hoofdbestuur der Posterijen ter harte te nemen. Wij maken de houders van vergunning voor den verkoop van sterken drank er op attent, dat zij, indien zij hunne za;k na 30 April a.s willen voortzetten, verplicht zijn voor 1 Maart een daartoe strekkend ver zoekschrift bij het gemeentebestuur i:i te dienen. Zij moeten daarbij overleggen een afschrift van het aan hen indertijd ui 1 ge reikte vergunningsbesluit, met nauwkeurige opgave van de oppervlakte der lokaliteit of lokaliteiten, waarvoor de vergunning strekt. Men schrijlt uit 's Gravenhage aan de Tel. De minister van oorlog heeft dezer dagen besloten, in elk geval niet voor het volgend jaar, een wetsontweip in te dienen, inzake de wettelijke regeling van den landstorm oftewel //den hoeksteen" van de nieuwe legerorganisatie, zooals minister Eland het noemde. Men brengt deze beslissing in verband met de voortdurende belangrijke stijging der oorlogsuitgave'i Naar verluidt heelt het Departement van Financiën in deze ook een woordje meegesproken. Waalwijk, 8 Februari 1905. Groot vocaal- en instrumentaal Concert. Met recht kunnen we dit hoofdje schrijven boven deze korte recensie of nog beter had zeldzame kunstavond* weergegeven wat we dien avond hebben genoten en waarvan we hier iets willen meedeelen. Jammer, dubbel jammer, was het dan ook, dat zoo weinigen naar Musis waren opgekomen, want zij hebben een zeld zaam kunstgenot moeten missen. Te meer nog daar mejuffrouw Fransman optrad, die hier de eerste maal op zulk eene wijze voldeed, dat de liedertafel Oefening en Vermaak" haar voor een harer meest schitterende concerten en gageerde. Geen wonder dan ook dat wij bij haar vrijwillig optreden hier ter plaatse in gezelschap van zoo'n elite-drietal een eivolle zaal verwachtten. Wij waren, met de exécutanten, zeer teleurgesteld. Het is ons onmogelijk de nummers afzonderlijk te bespreken. Mej. Fransman is werkelijk zangeres, wat te zeggen van een violist als de heer Kiekens, een cellist als de heer Anholt, een ware virtuoos van den eenvoudigen kunste naar als de heer Hagenaar. Reeds 't eerste nummer Trio, gaf ons iets goeds te hooren, terwijl we nog »Traviata« noemen, dat een uitbundig succes had. Met Kol Nidrei voor violocel ging 't steeds crescendo. Het Panis Angelicus voor zang, viool, violoncel en piano mag het glans num mer van den avond worden genoemd met, na de pauze, het »Ave Maria* van Gounod. Zoo ook gaf mej. Fransman nog Serenade en Echo lied, welke ge- biseerd moesten worden. Voor 't overige stippen we nog even aan Andante en Arlequin voor violoncel, en Romance en Mazur voor viool en besluiten met te zeggen, dat nog zelden zoo'n kunst volle en zoo volmaakte muzikale avond werd gegeven, en dat dit kunstenaars ensemble, was het dan ook voor een klein, toch voer een zeer dankbaar publiek heeft gewerkt. Zaterdagavond werd in de machinale schoenfabriek der kinderen C. G. van der Heijden, een eigenaardig feest gevierd. Dien avond trad de oudste dochter der firma, mej. Helena van der Heijden, in den onder trouw met den heer Petrus Bierlaagh. Reeds vroeg iu den avond was het geheele perso neel, bestaande uit 56 arbeiders, op zijn Zondags uitgedost, in de met vlaggen, groen en bloemen versierde fabriek vereenigd. Toen tehen 8 uur het bruidspaar, omringd door fai lilielede n, daar binnentrad, nam de meesterknecht Theod. Pulles, namens al zijne medearbeideis het woord om een hartelijken gelukwer.sch uit te spreken, waarna hij het bruidspaar het cadeau der werklieden of freerde, "bestaande uit een prachtig gedeco reerd porceleinen eetservies en eenig tafel zilver. Zichtbaar getroffen dankte het paar voor de-Je treffende bewijzen van hoogachting en waardeering. Deze offieieele plechtigheid g' ëindi^d, be gon het eigenlijke feest. Op het geïmpro viseerde iooneel werden den heelen atotnl komische scènes, soli, duetten, kwartetten enz. ten gehoore gebracht, waarbij mej. Joh. van der Heijden op de piano accompagneerde. Alles liep uitstekend van stapel, wat geens zins te verwonderen is. Eerst zit de kunst van voordragen den Waal wij kers en Bezooie- naars als in 't bloed, t .veedens hadden allen zich uitstekend voorbereid. Dat er volop gelegenheid gegeven werd aan de werklieden om der» inwendigen ménsch naar hartelust te versterken, zal wel niet behoeven gezrgd. Het is immers overbekend, dat de firma C. G. van der Heijden zich steeds ten opzichte van haar personeel zoo loyaal mogelijk gedraagt, zoodat vooral op zoo'n avond het allerbeste niet gespaard wordt. Tot laat 11 den nacht duurde de feestvreugde, die ook niet door het kleinste incident verstoord werd. Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. Doch hierbij zon het nog niet blijven. Maandagnamiddag werd bet personeel op nieuw in de gelegenheid gesteld eenige uren onder en met elkauder in de grootste vroo- lijkheid door te brengen. Een militaire inarsch door een gedeelte der gemeente werd gehouden, waarna allen nogmaals werden onthaald. Het doet ons goed in dezen tijd van ar- beidersberperingen, van verzet eu staking ginds eu elders, van zoo'n goeden geest onder de werklieden hier te mogen getuigen. Wij zien hierin het bewijs, dat de arbeider in onze streek nog zoo ontevreden niet i*( en dat op deze fabriek de geest van haren onvergetelijken stichter, den heer Karei van der Heijden, ook onder liet bestuur zijner kinderen blijft voortleven. Zoo iels geeft belofte voor de toekomst. Wanneer ook maar een klein gedeelte van de wenschen der arbeiders in vervulling moge gaan, dan voorzeker wachten mejuffr. Helena vau der Heijden aan de zijde van den heer Petrus Bierlaagh, nog vele ge lukkige jaren, wat ook wij hun bij deze niet minder hartelijk toewenschen, Zooals wij in ons vorig nummer hebben aangekondigd, vierde 1.1. Zaterdagavond h Eensgezindheid"', gevestigd bij den J. van Helvoirt, caféhouder alhier haar 40- jarig bestaan. Die avond was voor de leden een ware feestavond. De 80-jarige heer v. d. Bijl opende de rij der voordrachten met „De Oorlog tussoheu Frankrijk en Rusland". Ons kras oudje deed iedereen verbaasd staan. Een daverend applaus viel hem dan ook ten deel. Daarop volgden er meer voordrachten, die de vroolijke stemming tot laat in den nacht gaande hielden. Ook de gastvrouw had eer van haar werk, daar allen uiterst tevreden waren over den feestdisch, en allen hoogst voldaan huis waarts keerden. Maandagavond had eene verloting plaats in het café van den heer H. van Drunen- Jansen. Dit is de 55e verloting van den loterij-ondernemer J. Kuijten, wel een bewijs dat men over zijne handelwijzen uitstekend tevreden is. als volgt Willem de Groot. 2e 68 Jacobus Misot. 3e 101 Aima Hamers Ie 145 F. van Bavel, Baardwijk. 5e 183 Josef Kuijten. 6e 220 Jos. van Drunen. Kunstwerk. Toont de heer Jos. van Gils zich in de uitvoering zijner meubelen en in zijne wijze van etaleeren een kunstenaar, hij treedt ook zooveel mogelijk op als beschermer van hen die zich op de kunst toeleggen. Reeds meermalen hebben wij bij hem «childerstukjes bewonderd, die getuigden van genialen aanleg. Nergens dan ook komt een echt schilder- tukje meer tot zijn recht dan in den smaakvoller» meukelwinkel van den heer os van Gils en het is te begrijpen, dat de beoefenaars der schilderkunst er grooten prijs op steileB, als genoemde heer hun werk wil etaleeren. Wij hebben er nu weder gezien een paar De uitslag was le prijs No. 5 68 stillevens van den heer Jac. Madiol te Besoijen. Het voorste, voorstellende een soort van keukentafel of aanrecht is p-nchtig. Elk voorwerp op zichzelf is zuiver van teekening en uitvoering, schoon van licht schakeering en rijk van klourcntinten. Alles te zuinen vormt een prachtig geheelinééns genomen uit de natuur, d.i. hier uit. dc keuken. Terwijl men voor zich de. mooiste vrucht uit het mandje zoekt, maakt inen de keukenmeid een compliment over lmar blank geschuurd koper. Een oude tuitlamp, een gemberpot is voor de keuken reu sierraad. En alles wordt opgefrischt en vrrvroolijkt door de prachtige groene bladen van de plant op den achtergrond. Het tweede stukje is klein maar fijn. Zoo'n stil hoekje uit studeer- of werkkamertje. Stuk voor stuk en te zamen, alles echt, alles zui\er; zoo geheel en al een stilleven. Hij die met deze beide stukken zijn huiskamer of salon wil versieren, geeft hierdoor bewijzen van goeden smaak en kunst gevoel en moedigt tevens het beoefenen dei- kunst aan. Zeldzaamheid, Als een zeldzaamheid mogen we mededeelen dat door v. D. wonende aan den Hoek alhier, Maandagmiddag aan het oude Maasje achter Baardwijk eene otter is geschoten. Het dier was kolossaal lang en bracht dan ook alleen aan de huid f 10 op. Pluimveetentoonstelling. Men schreef Zondag uit Tilburg In de voor dergelijke gelegenheden gunstig geschikte zalen van den Gildenbond wordt Zondag eene groote. Pluimveetentoonstelling gehouden, welke tentoonstelling uitgeschreven is door de Tilburgsche Vogelclub In vijf rijen waartusschen ruime wandelgangen zijn in de groote zaal de hoenders opgesteld, op de galerijen zijn de duiven geplaatst, terwijl op de tribune de voedingartikelen zijn ge ëxposeerd. De afdeelingen kanaries heeft een plaats gevonden in een der zijzalen. De firma's Seheefhais, stoffeerder en Jansen, Geurts, bloemist, hebben voor eene smaak volle versiering gezorgd. Niet alleen voor ken ners en liefhebbers is deze tentoonstelling een bezoek overwaard, doch ook voor degenen die minder verstand hebben van het al of niet mooie, en veel waarde hebben dezer dieren, 't Is er werkelijk interessant en prettig en levendig. Terwijl de hanen kraaien en de kippen kakelen dat liet een lust is, kwinkeleeren er de kleine gele zangertjes in de zijzaal dapper op los. Al zijn da inzen dingen dan ook al niet zoo talrijk als ver wacht werd, het aantal bedraagt toch 541 nummers. Het bestuur der Vogelcluh ends regelingscommissie mag toch met voldoening op hun werk terugzien. De jury bestond uit de heeren P. Bijvoet Gemert en N. Walpot Rotterdam voor de hoenders; L Pel Arnhem en A. Verbuiit, Waal vijk vo>r de sierduiven F. Wilboorts en H. Dilis Turnhout voor de postduiven 11. Frisch Keulen en P. Raaijmakers Stra tum voor de kanaries. Door ruim veertig vogelliefhebbers waren medailles of geldprijzen beschikbaar gesteld, terwijl H.M. de Koningin Moeder een zilveren medaille had gezonden voor het grootst aantal punten in de afdeeling hoen ders. De bekroningen beslaan een 30-tal blad zijden druks, zoodat wij er niet aan kunnen denken deze over te nemen. Van bevriende zijde schrijft men ons hier omtrent nog 't volgende; Zondag 5 dezer opende de R. K. Gilde- hond te Tilburg hare deuren voor de eerste internationale tentoonstelling van pluimvee van de vogelclub. E'-re wien eere toekomt, maar waar te beginnen; natuurlijk bij HH. Exposanten, zelden was er in de provincie eene derge lijke collectie te zien natuurlijk Jhr Her zee, uit den Haag, de keiz**r onzer liefhebbers bracht eene collectie, die eene reis naar Tilburg dubbel waard was om te bewonderen. Inzendingen van de Heeren Touten,Jans sen, Brands, M?rinu*, Brouwers enz alle Til burgenaars, wedijverden in de afdeeling sierduiven. die, zonder de Haagsche inzen ding, den juryleden nog al wat tijd en moeite zouden gekost hebben om No. 1 uit te reiken. Ook in deze afdeeling konden wij een paar prachtige indische loopeenden zien, inzender Spreeuwenburg Vugt; i n een woord te veel om te melden, maar alle eer aan de prachtige inzendingen. Verder mag een woord van lof niet ont breken aan het kranig bestuur dat zich zooveel tijd en moeite getroostte om zoo eene succesvolle tentoonstelling te organi- seeren en met dit succes bekroond te zien. Wat de localiteit aangaat en organisatie was uitstekendrijk verlicht met breede gangen en daarbij eene fantastische decoratie geloof van dcü Heer Gieliam, Bij al den lof ook een jammerwaarom voor eene dergelijke tentoonstelling niet meer publiciteit en waarom de weekbladen uit de omgeving niet een paar adveitentiën geschonken, mij dunkt dat het den toeloop naar Tilburg, dat op dit terrein zijne sporen al verdiend heeft, zeer zou bevorderen. Omtrent hoenders en kanarievogels hooren wij nog wel een derde. Allons Tilburg, met nieuwen moed voor een volgend jaar, als het initiatief om eene ééndaagsche hondententooustelling le orga- niseerct» Uwe ze.er gewaardeerde werk kt J niet eerder vordert. A. V De Gedeputeerde Staten der Pro vijl Noord bra oant. Gelet op de ar't. 2, 3 en 4 van ij reglement tot het van provinciewege to kei.nen van premiën en bewaringsprijzen bevordering van de paardenfokkerij iu provincie Noordbrabant van 20 Noven» 1901 (Provinciaal!.lad van 1902 no. 15) Mede gelet op het besluit van 27 FÉ 1902 (Provinciaalblad uo. 16.) Hebben besloten te bepalen als volgt Artikel 1. In het jaar 1905 heeft keurin, a tweejarige hengsten in geboren b. eenjarige hengsten in geboren c. merriën, minstens 4 tot jaren oud; en wel; te Eindhovenop Maandag 20 Febroi van hengsten en op Dinsdag 21 Febrg. van merriën.y 1e Om, op Vrijdag 3 Maart, van hengs en op Zaterdag 4 Maart, van merriën. te Hensdenop Vrijdag 10 Maart, 1 hengsten en op Zaterdag 11 Maart, I merriën. te Zevenbergen, op Vrijdag 17 Maart» Zaterdag 18 Maart, 1 plaatsvi de provip. de provii» hoogstciiij hengsten merriën. te Steenbergen, op M-^tuL; 20 Maart,ij hengsten pij op Dinsdag 21 Maart, t merriën. De keuringen zullen aanvangen, telki des voormiddags te 11 uren. Art. 2. Burgemeester en Wethouders worden 1 zocht, om dit besluit, met inachtneming 1 het bepaalde bij artikel 3 van het reg ment, bij afkondiging in hunne geniet ter kennis van belanghebbenden te brenj! en verder daaraan de meest mogelijke op baarheid te geven. Art. 3. De Burgemeesters der in art. 1 genoeuj gemeenten i het bizonder uit te uoodig om in overleg met den betrokken provi cialen veearts, overeenkomstig punt 2 het besluit van 6 Maart 1902 (Provinci blad no. 17), zorg te, dragen, dat op dagen der keuring in hunne gemeente ij schikbaar zijn lo. voor de Cv inmissie van deskundig een zooveel mogelijk door palm en touw afgezet terrein voor de keuring en monat ring van de paarden, en 2o. voor de Commissie van veeartsen, 1 terrein om de dieren op den adein le oud zoeken, benevens een gebouw, waarbinr het onderzoek van de oogen der paari kan plaats hebben. Art. 4. Dit besluit zal in 't provinciaal geplaatst en gezonden worden aan dc gi meentebest uren en aan de Burgemeesters vf Oss, lleusden, Zevenbergen, Steenbergen Eindhoven, met verzoek om, ieder voor zo veel hem aangaat, daaraan uitvoering geven. BAARDWIJK, 8 Febr. Hedenmidd werd bij bekkenslag bekend gemaa dat hedenavond in verschillende bu ten vergaderingen zullen worden geho den, teneinde buurtcommissies te vorm die 't een en ander zullen moeten da; stellen voor het feest van a. s. Maande Wij twijfelen er niet aan, of de g meentenaren zullen van avond als man ter vergadering opkomen, teneini te zorgen dat den dag van Maand eene onvergetelijke worde. SPRANG, 7 Febr. Maandagmiddag' on geveer 3 uur biak, door onbekende oorza brand uit iu de kapitale boerderij van d heer J. Haverhals. De vlammen nam spoedig zoo in omvang en kracht toe d slechts weinig kon worden gered. De brandweer die spoedig ter plaatse w kon dooi gebiek aan water niet veel uit richten. Huis en inboedel zijn verzekerd. RAAMSDONKSVEER, 7 Februu-i. Gis teren vergaderde in het café C. van Siri de familie Oversteeg ten einde iu een er teuisquestie te bespreken, waar vau li grondkapitual 60 miilioen gulden bedraai De erflater is eeu zekere Dubois vooriui honderd jaar te Biielle geboren. De gadeiing leidde tot niets daar geen d aanwezigen volmacht wilde verleeoeu. Als leider dezer vergadering trad op et zekere mijnbeer v. Beek, kle.k aan een Consulaten te Amsterdam. Het rondzenden van aanmaningen do den deurwaarder v. Dorst in zake herberg schuld, betreffende het faillissement H. de Ruijter, herbergier alhier heeft nog herrie teweeggebracht, Ook de Directe' vau het Post— en Telegraafkantoor alhi kan daarover meespreken. Wij weten niet juist hoe de vork aan dt steel zit, doch wanneer de Curator in c faillisement daartoe last gaf begrijpen niet welke motieven hem daaitoe leidde Eenige opheldering ware dus wel geweasch Ongeregeldheden kwamen tot heden nie voor. De gisterenavond in het cafe C. dt Ruijter ten overstaan van Notaris Scholtet finaal verkoch'e vaste goederen behoorend tot het faillisement H J. de Ruijter zij gemijnd als volgt Koop 1 op f4100. koop 2 op f 770, koo 3 op f 850, en koop 4 op f 840. DUSSEN. 7 Febr, Voor de alhie: oe- staaude drankbestrijdersvereenigingen „D Maria—Vereenigigiug» en het „Klein Kruis Verbond" trad dezer dagen op een ZeerEer» Pater Capucijo, die in overtuigende tal

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2