Paardentuigen Besoijen. Paardentuigen Besoijen. Paardentuigen Besoijen. Paardentuigen Besoijen. Gemeentefaadsvergadeiing Paardentulgei Besoijen. geheel compleet vanaf 40 gulden. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ geheel compleet vanaf 40 gulden. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ geheel compleet vanaf 40 gulden. RIJTÜIO- en ZADELMAKERIJ geheel compleet vanaf 40 gulden. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ geheel compleet vana 40 gulden. RIJTUIG- eii ZADELMAKER! Provinciaal Nieuws. NIEUWS Uit KAATSHEUVEL De toestand in Rusland. L Onderwijs. Bij beschikking van den minister van binneulandsche zaken, is bepaald, dat de commissiën, in 1905 belaft met het afne men van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 56, onder r.; van voorschreven wet, zullen zitting houden o. a. in de navolgende plaats-re, en voor de arrondissementen, bij iedere plaats vermeld Waalwijk, 18 Februari 1905. Geldersche Credietvereeniging. De Hanze. Gesnapt;. Ongeluk. Baldadigheid. Ziekerfonds. Aanranding. Capelle. Ant.v.DeE, De staat zal deze spoorweg in dubbel spoor Aanleggen.' Van Weert naar Eindhoven beginnend ten westen van de brug over de Zuid-Willemsvaart in de spoorlijn Budel- Veldrop, nabij, het station Weert aan die spoorlijn aansluitende ombuigende in Noord Westelijke richting langs Maashcez, Sterksel, Ileeze, en Geldrop en aansluitende aan de spoorlijn Eindhoven-Verilo, ongeveer 1200 Meter ten Oosten van dc spoorwegbrug over de Dommel, nabij het station Eindhoven. De stations Weert en Eindhoven zullen dientengevolgen worden uitgebreid. te '8— Hertogenbosch voor de arrondisse menten Heusden, Waalwijk, Tiel, Zaltbom- mel, Geld er malsere, Gennep en die in de districten 's-Hertogenbosch en Eindhoven te Breda voor die in de arrondissementen Tilburg Oirschot en die in het district Breda en zijn benoemd 's-Hertogen'oosch a. tot lid en voorzit ter de schoolopziener in het district Eind hoven b. tot leden de schoolopzieners in het district Roermond en de arrondissemen ten Bergen-op-Zoam, Helmond, Eist en Zalt-Bomrael c. tot leden-plaatsverv&ngers de schoolopzieners in de arrondissementen 's-Hertogenbosch, Bsksmeer, Vechel en Geldermalsem. Breda a. lot lid en voorzitterde school opziener in het district Tilburg; b. tot le den de schoolopzieners in het district Arnhem en de arrondissementen Osch, Ro- zendaal, Heusden en Arnhem c. tot leden plaatsvervangers de schoolopzieners in de arrondissementen Breda, Zevenbergen, Til burg en Waalwijk. LOONSCHEN DIJK. Dinsdag avond kwamen in de Christelijke school alhier een aantal jongelui bijeen, om een zangvereeui- ging op te richten. Het rr-mltaat van die bijeenkomst was, dat een twintigtal jongelui in het vervolg de schoone muziek zullen beoefenen, or.der leiding van den heer Hagernaü, hoofd der christelijke school. CAPELLE, 15 Eebr. Eenige jongelui op den Loonscbeodijk hebben een grap willen uit halen op dezezfde manier als ze. vroeger door onze voorouders uitgevoerd werd, doch deza mislukte geheel. Het vol gende geval deed zich voor Avonds omstreeks 8 uur liep een oude man, waggelende en omringd door jongons en meiden over den Loouschendijk. In onwetendheid trad hij de woning binnen van de Gebroeders Sch., maar deze w.iren niet met zijn bezoek vereen', zoodat zij gauw besloten heir, naar de plaats zijner bestemming te brengen n l. Willem van G. Terwijl dc twee gebroeders den dronkaard begeleidden, beraamden eenige jougens een plan om den pappot uit de woning te halen. M De emissie van 1000 volgefoumeerde aandeeien Geldersche Credietvereeniging heeft belangstelling ondervonden. Na uitoefening van het aan aandeelhou ders toegekende preferentierecht, bleven slechts 257 aandeeien ter neschikking voor de vrije inschrijvingen. Op dat aautal is voor 783 aandeeien ingeschreven tot ver schillende koersen met 190°/o als maximum. Algemeene Vergadering der Afdeeling Waalwijk en Besoijen op Maandag den 20 Februari 1905, des avonds klokslag 8 uur zaal Hotel Verwiel, ingang in den dam. Onderwerpen 1. Bestuur kiezen. 2. Adres Maasmond. 3. Kruideniersgilde. 4. Hanzebank Hollandsche Buurtspoorwegen. (Stoomtram Tilburg—Waalwijk—Heusden— 's-Hertogenbosch. Ontvangsten Jan. 1905 f 9216.39», idem 1904 t 8016,53». BAARDWIJK. Naar wij met genoegen vernemen is bet Baardwijksch Mannen- kwartet reeds op verschillende plaatsen uit- genoodigd, o.a. op twee plaatsen iu Am sterdam. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De kiezers lijst van Vrijhoeven-Cappel voor de Kamer van Arbeid voor het schoenmakersbedrijf te Waalwijk, bevat voor de patroons 3 namen en voor de werklieden 13. Dezer dagen heeft het Raadslid A. H. Heijmans door vertrek naar Capelle als zoo danig ontslag geuomen. De zangvereeniging //Hallelujah* hoopt op Dinsdag 28 Februari a.s. in de Gerefor meerde Kerk to Vrijhoeven-Cappel een uit voering geven onder leiding van haar direceur den heer L. Kooien te Waalwijk. Deze week kregen de twee gebroeders van C.. zoo'n hooggaande ruzie, dat de een den ander met een hakmes aan een hand verwondde. De gekwetste heeft daarop de ouderlyke woning verlaten. Om daar binuen te kunnen komen, moest men door het raam klimmen, daar de deuren op slot waren Maar wie van hen zou dat durven doen Een timmermansknecht van ongeveer 16 it 17 jaar, niet slank van ge stalte, maar van een stevigen lichaamsbouw daarentegen een voorbceidelooze vlugheid bezittende, beweerde door het- raam te durven klimmer, en vervolgens deu pappot builen d3 woning te breugen. Zulk een kloeke aanbieding hadden ze dan ook van hem alleen vei wacht want men kan het hem aanzien, zijne oogen staan hem helder en flink in het hoofd en hebben iets over zich, dat terstond aan wat uhtartends denken doet. Geen spelletje, zoo gevaarlijk, of hij waagt het; geen boom zoo hoog of hij klimt tot in het topjogeen vechtpartij of hij is de overwinnaar. Het raam werd omhoog geschoven, zoodat voornoemde timmermansknecht er door kon kruipen, wat hij deed ook. Maar pas is hij halverwegen of daar komt een der gebroeders Sch. terug. Iu één oogopslag heeft hij zich op de hoogte der zaak gesteld en snelt op het raam toe dat door de vluchtende jongens was losgelaten en naar béneden gevallen, zoodat dit terecht kwam op den rug van deu driesten inbreker, loen spar telde en schreeuwde bij als een dolle boud en boe sterk en vlug hij anders ook is, nu wist hij zich daarmee niet uit den brand te helpen. Na een pak slaag gekregen te hebben, werd hij uit zijn benarden toestaud verlost. DUSSEN, 17 Feb. In verband met de grensverandering der gemeente tengevolge van den Nieuwen Maasmond zijn bij eDkele candidaatstelling gekozen tot leden van deu gemeenteraad om advies van deae zaak uit te brengen de lieeren F. A. van der Pluym, A. Nefkens, W. A. Verhoeven, (Dussen-dijk) B van der Beek (Dussen-Binnen) en A. van der Pluym Jz. A. Broeders, eu H. van Kooteu (Dusseu-Polder.) Dezer dagen i« tegen J. N., herbergier in het straatje, door de maréchaussees uit Waalwijk proces-verbaal opgemaakt, omdat hij na 10 uur nog drank verkocht. Woensdagmiddag waren enkele kinderen op straat aan 't spelen. Een van hen, H. D. valt, waarop het direct begint te kermen van piju aan zijn arm. Meende men eerst, dat zijn arm gebroken was. bij.geneeskundig onderzoek bleek, dat hij slechts heehmaal ontwricht was. Het is te verwonder n, dat er met die kinderen uog niet meer onge lukken gebeuren, als men hun woeste spelen op straat gadeslaat. Toen Woensdag avond v. R. Z'cii naar huis begaf, werd hij op de Dreef door enkele personen aangehouden, die hem een flink pak slaag gaven. Hiermede waren zij nog niet tevreden: zij volgden hem tot aan zijn huis, waar zij toen begonnen de ruiten stuk te slaan en te gooien. De daders zijn den aangevallene bekend. gerechtshof vernield. Dc aanslag heeft te Moskou een ver— plettei enden indi uk gemaakt. Een ander bericht zegt weer, dat 28 000 werklieden van 8 g>oote fabrieken in S'. Petersburg het werk hebben ges aakt, Een vreeselijk bericht moordbericht komt weer uit Rusland tot ons, een nieuw bewijs dat de toestand daar nog ellendig en de toekomst /eer treurig is. Grootvorst Slrgius, een oom van den Czaar, tot voor kort gouverneur van Moskou is gisteren door een bom op gruwelijke wijze urn het leven gebracht. Grootvorst Sergius was een der heftigste meest autocratische leden der grootvorsten pariij en was in 't geheel niet bemind. Hij is 48 jaar geworden. Sergius woonde pas sedert kort weer in de Kreml. Toen hij, nu eeuige weken ge leden het gouverneurschap van Moskou nederlegde ging hij de s'ad uit, naar een van zijn landgoederen in den omtrek. Vol gens een gerucht waarvan men nooit het ware te weten is kunnen komen, zou hij daar bedreigd zijn door de boeren, en achtte hij het daarom verkiezelijk, zich binnen het uitgestrekte, ommuurde Kreml in veiligheid te breugen. Het heelt hem niet gebaat. De toedracht was als volgt Alt KAATSHEUVEL 17 Februari. In hooger beroep. De bekende B., de aanrander van den heer Voskamp, die enkele weken geleden door de rechtbank te 's Bosch tot 2 maan den gevangenisstraf veroordeeld werd, is met deze uitspraak niet tevreden en is daarom in hooger beroep gegaan. Dinsdagavond hield het bestuur van het ziekenfonds alhier, de jaarlijksehe feestver- gadering. Geheel belangeloos worden de verschillende luuctiën door hen waargenomen, waarvoor hun dan eenmaal 'ajaars door het fouds een feestavond wordt aangeboden, dien z'j door hunne bemoeiingen te r allen deele verdienen. In genot werd de avond door gebracht. Toen de heer M. v. d, Z. dezer dagen per fiets door het 2e straatje naar Ooster bout reed, werd hij door een tweetal per sonen, K. en N. aangerand. Zij wilden hem van het rijwiel trappen, doch gelukkig wist hij nog aan hunne aanvallen te ontkomen alleen het slik bord werd geraakt en wat beschadigd. Een publieke weg is zelfs nog niet veilig, wanneer zulke sujetten los loopen 1 Vrijdagnamiddag om drie uur ging groot vorst Sergius per rijtuig van hel Nicolaas- paleis naar het Stnaatsplein. Achter de equipage reden twee huur rijtuigen. Toen de koetsier het gerechtshof uaderde, ksvam hem een slede tegemoet met twee mannen in burgerkieeding, de een was als werkman gekleed. Bij het gerechtshof liet de slede de equipage voorbij rijdeu. Op dit oogen— blik werd er een bom onderhet rijtuig van deu grootvorst geslingerd. De ontploffing ivas zoo hevig dat alle vensterruiten van het gerechtshof ziju gesprongen. De equipage is geheel vernield, de paarden zijn wegge rend. Het volk op het plein raapte stukken hout en andere dir.geu op. De grootvorst is onmiddelijk dood geweest hoofd eu beeuen waren van de romp ge scheiden de kleederen gescheurd. De koetsier hteft erge b-andwonclen gekregen en is overleden, terwijl hij naar het gasthuis werd vervoerd. Op het plein lagen nog de wielen van het rijtuig. De ontploffing is op grooten afstand gehoord. De moordenaars zijn gevat. De eene zeide „Het kan me niets schelen ik heb gedaau wat ik doen moest." De namen der moordenaars zijn nog onbekend. Onmiddelijk na de ontploffing merkte een agent van politie eeo man op die vluchtte. Het gelukte hem dezen man, hoewel hij mei een revolver was gewapend, gevangen te nemen. De gearresteerde had vele kwetsuren door splinters van den boni ver oorzaakt. Hij onikende niel de moordenaar te zijn en gaf zelfs toe een revolver bij zich te hebben om op iedereen te schieten die hem zou genaderd zijn. Hij drukte er zijne voldoening over uit, dat de grootvorstin niet in het rijtuig had gezeten. Hij weigerde zijn nanm of stand op te geven en zei alleen dat hij lid was van de r volutionaire socia listische paitij. Het hoofd van den grootvorst is geheel ver pleit, rd, slechts waren er nog stukjes van de hersens op de bestraling te vinden, welke eene vrouw bijeengaarde en aau een commissaris van politie gaf Een politieagent vond de portefeuille waarin geld en ver scheidene brieven, de moordenaar had een portemonuaie bij zich met ongeveer tien roebels rin. Om 4 uur 's namiddags is in tegenwoor— diggeid van de groo.vorstin en van alle militaire en bi)""" lijke autoriteiten de ee. ste lijkdienst gei ouden, op welken er om ach uur een tweede volgde. De ontploffing heeft 64 vensters van he Stijging der Schoenprijzen. Men verzoekt ons opname van het volgende In het Vakblad voor de Schoenma kerij van 9 Febr. kwam het volgende ingezonden stuk voor Hedenmorgen werd ik verrast door een blik te werpen in onze Amsterdamsche tram, zij was veranderd in een bagage wagen. Zij zat namelijk vol met afge vaardigden van onze Brabantsche schoen fabrikanten, allen voorzien van hunne monsterkoffertje.s Allen waren bepaald in afwachting, waar elk zou uitstappen, en ziet, op eens staat de tram stil in een onzer groote winkelstraten voor den schoenwinkel van een onzer collega's en alle heeren fabrikanten stapten den win kel binnen om hunne waren aan te bieden. Ik telde er in een moment twintig binnen. Nu waren er nog velen buiten op de wacht. Ik was er verbaasd over en liet mij het geval verhalen, wat de oorzaak van deze was Een onzer schoenwinkeliers had een advertentie geplaatst in een der bladen om eenige paren monsterbottines in te zenden aan zijn adres, en ziet, geheel Brabant komt voor den dag om te ver- koopen, van den grootsten fabrikant tot den kleinste, wat ik niet afkeur elk wil graag verkoopen. Mijn opmerking is bij deze, dat bij zooveel aanbod om aan een onzer te leveren, de nood wel hoog gestegen is in onze scnoenindustrie en de fabrikan ten onmogelijk hooger prijzen voor hun waren kunnen bedingen Hoogachtend, UW ABONNÉ Amsterdam, 7 Febr 1905. De redactie van het Maandblad van den A. N. B. v. S. schrijft naar aanlei ding van het bovenstaande het volgende Bovenstaand ingezonden stukje, komt wel eenigszins verdacht voor. Dat de tram in een bagagewagen veranderd was, doordien afgevaardigden van Brabantsche schoenfabrikanten met hun monsterkof fertjes daarin hadden plaats genomen, 't is wel aardig gevonden, als dat door een buitenman geschreven was, maar zooals hier klaarblijkelijk een Amster- damsch schoenwinkelier aan het woord is, is die opmerking erg kleinsteedsch. Dat rllen uit den tram en toen direct den winkel binnenstapten, zoodat er twintig te gelijk binnen waren om hunne monsters aan te bieden, behalve die buiten nog op wacht stonden, 'tis kras! Maar zóó onnoozel zijn onze fabrikanten of hunne afgevaardigden werkelijk niet. Onnoozel vind ik het zoo iets te schrijven en nog onnoozeler om te ge- looven dat dit voor goede munt mag worden aangenomen Dat door de advertentie van een der grootste firma's uit Amsterdam, velen gestegen, heel Brabant komt op éenon., noozele advertentie af, dus hoogere prijzeri hou maar 1 daar komt volgens dien schranderen Amsterdammer niets van. Het zij u gezegd beste vrind 1 (deze uitdrukking permitteert u mij immer; wel? wij Brabanters zijn nu eenmaal zo; onnoozeljoviaal) dat prijsverhooging doe: uw onnoozel bericht niet kan tegenge. houden worden. Het kan nog een tijdje duren, dat men door eenigen voorkooj of wat voorraad van nog uit goedkoope grondstoffen vervaardigd schoenwerk aan ouden prijs kan leverenmaar e: schiet verder niet anders voor de fabri-i kanten over als prijzen verhoogen of uit.' scheiden. Welnu uitscheiden en gaan renteniert; dat zou een enkele kunnen doen, maaJ het gros kan dat door den o zoo hooj gestegen nood niet. Men zou nog kunne: knoeien, maar dat ligt op een enkel: uitzondering na nu niet in den aard va: den Brabanter, dus er schiet niets ander, over als prijzen verhoogen en dat zah van komen trots uw onnoozel beric' o Ook het nummer van 't vakblad vai deze week, bevat tot ons genoege: een antwoord aan het eenige adres va; den leuken »Abonné» wij laten he hier volgen Mijnheer de Redacteur Mag ik, naar aanleiding van een art kei in Uw blad van 9 Febr. jl- ondt Ingezonden voor onderstaande eeniplaats) in Uw blad Bij voorbaat mijnen dan; Het nut van vakbladen hier te b; pleiten, acht ik niet noodig, doch d: zij gebruikt worden om scheevc voo stellingen te geven, of de goede zaa onzer industrie te benadeelen, dat is he wat ik in het schrijven van Uw Abont ten zeerste betreur Dat Uw A- uit hi groote aanbod den hoogen nood co: cludeert en de moeilijke prijsverhoogin kan wel buiten bespreking blijven, doe de weg dien hij inslaat om het te ve: helpen (en dit moet toch zijne bedoelir; zijn), is naar mijne meening niet geschil: Beter ware eene opwekking onder cc lega's tot prijsverhooging, want werkeli daar zit het belang der collega's ni: alleen, maar ook der fabrikanten, en o toekomst! ook der zoovele duizendt werklieden wier zweet, ja wier blot kleeft aan dat zoozeer gedrukte schoeis men trachte niet nog meer paan onkruid te zaaien op onzen reeds ze dorren akker. Eene houding, waara: Uw A. zich kan spiegelen, nam nc onlangs een collega van hem aan toe hij in Noord-Brabant sprak in ee; openbare vergadering, waarbij hij aa spoorde tot prijsverhooging van het f. brikaat, om alzoo te geraken tot ee beter product ten behoeve van het p bliek en tot verbetering van alle bij ledervak betrokkenen. Met achting, A Ant.v.Eelft, lust gevoelden om met die firma in relatie te treden, dat wekt volstrekt geen be vreemding. Maar dat geheel Brabant nu van den grootstentot den kleinsten fa brikant, daarop is afgekomen, dat is weer zoo een onnoozele bewering van dien helderzienden, misschien wel dubbel of tiendubbelzienden Amsterdammer. Ge lukkig keurt hij het nog al niet af dat elk wil verkoopen. Maar ten slotte zijne opmerking die getuigt van eene op merkingsgave zoo door en door onnoozel, dat het nergens op staalt. Als dit het bewijs moet zijn, dat de nood wel hoog gestegen is in de Schoen industrie, dan is me dit het be wijsje wel eveneens als dat daardoor de schoenfa brikanten onmogelijk hooger prijzen kunnen bedingen. Het doel van heel dat o zóó onnoozel artikeltje moet klaarblijkelijk dienstdoen, om de onnoozele Brabanters ;bang te maken, den angst moet hun al om het harte slaan voor zij op reis gaan, om over hoogere schoenprijzen durven te spreken, want de nood is wel hoog Openbare vergadering van den Gemeenten van Capelle op Donderdag 16 Februari 190 des voormiddags ten lO'/a uur. Voorzitter de Edelachtbare heer G. Vennen Wz. Ten ruim 10,45 uur opent de voorzitter vergadering, alle leden, iets wat in langen I niet is gebeurd, zijn tegenwoordig. 1 Beëediging lid van den Raad. De Voorz. ik verzoek bet nieuw gekoz lid, den heer A. L. Sneep, de bij de v vastgestelde eeden te willen afleggen. De heer Sneep legt daarna de eeden af. De Voorz. mijnheer Sneep ik feliciteer met Uwe benoeming eu ik hoop, dat voortdurend de belangen der gemteute onj tijdig zult behartigen. Ik hoop dat het gegeven moge zijn, dat we steeds op e: viiendschappelijke wijze de belangen Gemeente zullen dienen, wel iedereen zijne zeggen, doch niet hatelijk, maar dat op eene eerlijke wijze steeds de belangen onze gemeente zullen behartigen. De heer Sneep mijnheer de Voorzitter, dank u voor uwe hartelijke woorden. Ik steeds de belangen der gemeente hehartif en hoop het vertrouwen dat de kiezers in hebben gesteld waardig te worden. Ven hoop ik ook, dat we steeds vriendschappel de vergaderingen zullen ten uitvoer breuj 2 Lezen notulen. Antv.M

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 6