BUITENLAND. België. Frankrijk. Spanj Italië. Rusland. Kreta. BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUYE De tentoonstelling te Luik. e. De H. Vader. Mgr. Schweitzer. Snelvuurveldmaterieel. Bakkerij-tentoonstelling. Koninklijk bezoek aan Rotterdam. Sociale cursus. Cursus. Tram. Diefstal. Diefstal. Beëediging. Hooger beroep Nieuwe tramlijn. Ongeluk. Overgeplaatst. 20U het mogelijk gelukken de kans een weinig te doen keeren. Hiertoe gevoelt het Russische volk zich echter niet geroepen het heeft genoeg gedaan voor het vaderland. Een telegram van hedennacht luidt als volgt en is, zoo 't waarheid bevat, rau groote beteekenis. PETERSBURG, 28 Maart. Rusland heeft de voorwaarden aangegeven, waaronder het bereid is over den vrede te onderhandelen. Vauavond wordt onder allen schijn van gezag verzekerd, dat dank zij de goede diensten van de Vereenigde Staten en Frankrijk de vredeskwestie nu een praktischen vorm heeft aangenomen. De inzenders voor de Nederlandsche af- deeling op de tentoonstelling te Luik zijn uitgenoodigd, den lOen April a. s. hunne goederen af te zenden. Van den lOen tot den 25en dag der officieele opening zal ieder dus gelegenheid hebben, zijn ex positie gereed te maken en de Nederlandschc afdeeling zal den 25en klaar zijn. Een catalogus van de afdeeling zal a costi ver krijgbaar fijn. Over de ruimte i"? geheel beschikt. Wel hebben enkele aanvragers van plaatsruimte zich op het laatste oogenblik teruggetrokken, maar er waren zoovele anderen, die men te leur had moeten stellen, dat de vrijko mende ruimte onmiddellijk weer is inge nomen. Een actueele opluistering van de Neder- landsche afdeeling zal worden gevormd door de modellen der beide eerste Japansche oor logsschepen, die in de jaren 1866-1868 bij de heeren C. Gips en Zonen te Dordrecht werden gebouwd en door deze firma welwil lend zijn afgestaan. Het zijn le. de Kai-Yos-Maz (de Voorlichter), een schroef8toom-oorlogsschip met hulp-stoomver- mogen 2400 I. P. K.; lang 69 M., breed 13.50 M., hol 9.50 M., laadvermogen 2600 ton, voerende 26 getrokken stalen Krupp- kanonnen. 2e. de Nits-Sin (Steeds Voorwaarts), een schroefstooinoorlogschip met hulp-stoomver- mogen 1500 1. P. K., lang 62 M., breed 9.50 M., hol 5.4-5 M., laadvermogen 900 ton, voerende 2 lange bronzen kanonnen pivot, waarvan een op het voordek en een op het achterdek, benevens 4 stukken in de zijden. Wat echter in Frankrijk geschiedt, is ook ten nadeele van den Staat; dit gelooven niet enkel de katholieke partijen, maar alle Trien den der openbare orde. Jules Verne is op 77-jarigen leeftijd te Amiëns in Frankrijk overleden. Hij is de vriend van millioeneu kinderen van meer dan één geslacht geweest. Sinds 1861 Ter- schenen zijn wonderbaarlijke boeken, waarin de vooruitgang der wetenschap op romanti sche wijze tot in haar verste konsekwenties werd doorgetrokken, zoodat die boeiende verhalen ontstonden, waaruit zoo menige jongen liefde voor werktuigen en natuur- en aardrijkskunde heelt geput. En hoevcle zijner romans zijn voor spellingen gebleken die uitkwamen. Ka pitein Nemo's onderzeesche boot is in ver vulling gegaan en de reis om de wereld wordt in miuder dan 80 dagen afgelegd. Wie weet, hoe spoedig wij de reis naar de maan afleggen. De groote kindervriend en geleerde man was tegelijk een ijverig staatsburger. Te Amiëns was hij lang lid van den gemeen teraad. De hertog van Connaught is Donderdag te Madrid aangekomen, ingehaald aan het station door koning Alphonsus en vele hooge personen. De koning is verder den heeleu dag met den hertog opgetrokken, het einde was een feestmaal, waar vooral officieren aanzaten. Verder heeft het gezelschap een uitstapie naar Aranjuez gemaakt, gevolgd door een middagmaal bij den Engelschen gezant. We bevinden ons dezer dagen in het teeken van koninklijk bezoek. De //Hohenzollern* met de keizerin var. Duitschlar.d en de prinsen Eitel en Oscar aan boord heeft Zaterdag het anker uitgeworpen voorCivita- Vecchia en koning Victor Emmauuel en zijn gemalin kwamen met den trein van 1.30 in den middag de hooge gasten be groeten. Prachtige bloemstukken werden der keizerin aangeboden. De koning en de koningin vertrokken met den trein van 3.35 weer naar Rome, uitgeleide gedaan door de beide Duitsche prinsen. Maandagmiddag werd in de zaal daartoe bestemd en daarnaar haren naam dragend, een geheim consistorie gehouden, waarin verschillende bisschoppen werden gopreconi- seerd. De H. Vader sprak vervolgens over wat zijn vaderhart beroert. De Kerk gelijkt haar Goddelijken Brui degom zij is ook een teeken dat men weer spreekt. In Frankrijk worden plannen gesmeed, die den godsdienst nadeelig zijn, nu door de wet de scheiding zal worden voltrokken tus- schen de Kerk en den Staat. Nog in de laatste dagen is de beschul- diging gehoord, dat de II. Stoel de ver dragen zou hebben geschonden en zoo ijverig wordt het streven doorgezet, dat het einde spoedig nadert. De Warschausche politie ontdekte Zater dag 80 bommen in een grafkelder van het Povonski-kerkhof. Er werden eenige arres taties gedaan. Er is een besluit genomen om Maxim Gorki aan het gerecht over te leveren onder beschuldiging proclamaties te hebben uitge vaardigd, die ten doel hadden de bestaande staaisorder omver te werpen. De beklaagde vertoeft op het oogenblik in de buurt van Riga. Volgens loopeude geruchten heeft zijn gezondheid sterk ge leden voor het geval zijn schuld bewezen mocht worden, zal de hoogste door de wet toegelaten straf, diie jaren vestingstraf, hem treffen. De toestand in Rusland is nog altijd zeer slecht, de oproerige beweging houdt aan, en de toekomst is dan ook zeer on heilspellend. Opstand en bommengooien aan de orde van den dag. De ergste too- neelen vallen thans voor te Jalta in de Krim. Zondagavond om zes uur begonnen de onlusten opnieuw. Een menigte trok naar den hoofdpolitiepost en de gevangenis. De politiepost werd vernield Dertien gevan genen werden in vrijheid gesteld. Een po ging om de gevangenis in brand te steken mislukte. De menigte verdeelde zich daarop in groepen, die winkels en koffiehuizen ging vernielen. Tegen middernacht waren ver scheiden winkels in brand gestoken. De brandweer wi rd het bluascheu belet. Eenige winkels verbrandden. Om vier uur 's ochtends was de orde hersteld. In den voormiddag is een vergadering van arbeiders gehouden. Verscheiden dui zenden namen er aan deel. Een verzoek schrift werd opgesteld, waariu de afschaffing werd verlangd van alle wetten, die de bur gerrechten der bevolking beperken, en tevens aangedrongen werd op vrijheid van woord en geschrift, van vergadering en werkstaking, zoomede vrijheid van geweten, gelijke rechten voor alle nationaliteiten en godsdiensten, on middellijk vrede met Japan en vertegen woordiging van het volk. De volksverte genwoordigers zouden alle rechten van een wetgevende vergadering hebben ten einde te besluiten over de volgende vraagstukken het sluiten van vrede met Japan, arbeiders wetgeving, kosteloos onderwijs in middelbare en hooge scholen. Uit Simferopol zijn hier ook troepen aan gekomen. Er komen hoe langer hoe meer teekenen van ernstige troebelen van een opstand mis schien. Evenals vroeger tegen de TurkeD de guerilla in het gebergte werd gevoerd, zoo maakt de oppositie zich thans gereed, het bewind van prins George op dezelfde wijze te bestrijden. Een 600-tal gewapende mannen houden ten zuiden van Kania de bergpassen bezet en hebben 't al te kwaad gehad met de gendarmerie. Men denkt dat de prins de internationale troepen te hulp zal moeten roepen. Wenisellos, die de oproerige beweging leidt, zou te Kania in hechtenis genomen worden, maar is ontsnapt. De politie heeft wapens, voor de opstandelingen bestemd, in beslag genomen en doet overal huiszoeking. Dinsdagmorgen is overleden monseigneur Schweitzer, deken van Amsterdam. Onrustbarende tijdingen. De correspondent van de Nieuwe Ct, te Bataria seint yHet Soerabajasch handelsblad ontving onrustbarende tijdingen uit Makasser. De Goareezen zouden van zins zijn Makasser aan te vallen. De bevolking aan de Goasche grenzeu trekt naar Makasser. Het ligt voor de hand, dat de Wadjoneezen zich bij Goa zullen aansluiten. De gouverneur en de militaire comarandant bevinden zich op het oogenblik te Pare Pare, waar een benting wordt gebouwd.* Een wetsoutwerp is ingediend tot aan vulling en verhooging van de Oorlogs-be- grooting voor 1905, ter voortzetting van den aanmaak en de aanschaffing van suel- vuurmaterieel voor de bereden artillerie. Gevraagd worden o. a. f 1.00.000 voor het maken van bergplaatsen voor snelvuur veldmaterieel, daarbij beboorende munitiën inbegrepen f 138.000 voor daggelden, loonen soldijen, premiëu enz.; f 266.000 voor grondstoffen enz. tot het aanmaken, samen stellen enz. van geschut enz.; f 1779.000 voor aanschaffing van geschut enz. f 100.000 voor aanschaffing van buskruit enz. Tengevolge van een en ander wordt het eindcijfer der oorlogsbegrootiug voor 1905 verhoogd met f 2.514.000 en mitsdien nader vastgesteld op f 29.688.140. Het thans aangevraagd bedrag moet de aanschaffing eu den aanmaak mogelijk maken van nog 138 kanonnen met bijbehoorende richtmiddelen, affuiten enz., zoomede van een belangrijk gedeelte van het voor de samenstelling van de munitiecolounes be- noodigde. Het blijkt, dat de totale uitgave voor nieuw materieel voor de bereden artillerie zal bedragen t 6.935.000, alzoo f 65.000 blijven beneden de in 1903 medegedeelde raming. In de tweede helft van September 1906 zal te Amsterdam eene internationale Bakkerij tentoonstelling worden gehouden, die zoo groot mogelijk zal worden aangepakt en voor grooie beteekenis voor dit vak wordt geacht. Gisteren bezochten de Koningin en de Prins Rotterdam, welk bezoek slechts een officieus karakter droeg. Het gold voor namelijk het bezoek aan de reusachtige havenwerken, dien levensader, ja dien ader van gestagen vooruitgang dier wereldstad, waarin H. M. steeds zulk een groote be langstelling getoond heeft. Niettegenstaande het officieus karakter wapperde overal de nationale driekleur en stond het volk overal opgepropt, te juichen en te jubelen. Na een bezoek bij den burgemeester werd een bezoek gebracht aan de tapijtfabriek van Stevens Zn, waar 't Koninklijk Echtpaar vee! belangstelling betoonde in de fabricatie van Sinyrnatapijten en cocos- matten. Vervolgens is per stoomboot //Columbus" der H.-A. lijn een bezoek gebracht aan de havenwerken, waar groote bedrijvigheid heerschte en waar met de meeste nauw keurigheid en opgewektheid alles werd be zichtigd. Op de uPostdam" werd de thee gebruikt en dit zeekasteel in oogenschouw genomen. II, M. gaf hare groote ingeno menheid met dit bezoek te kennen en be loofde spoedig terug te komen. Rotterdam is opgetogen over dit koninklijk bezoek. Waalwijk, 29 Maart 1905. Heilige Familie. De Aartsbroederschap der H. Familie alhier heeft dezer dagen met groote plechtigheid haar 40-jarig bestaan gevierd. Deze feest viering ging vergezeld van een driedaagsche geestelijke oefening, geleid door den Z Eerw. Pater Jesualdus uit het Capucijnenkloostpr te Helmond. De kerk was voor deze ge legenheid bijzonder keurig versierd. De groep der Heilige Familie prijkte op een troon te midden van heerlijk groen en bloemen. Te rechterzijde hiervan stond een vaan met hel opschrift: 1905 Veertig jaren lang hebt gij hen gevoed en hunne kinderen vermenigvuldigd te linkerzijde een derge lijk met de woorden: 1865 Vraag het uwen vader en uwe voorouders en zij zullen het u zeggen". Het hoofdaltaar, alsmede de beide zijaltaren waren mede op het fraaist versierd. De geestelijke oefening waarvan wij spraken, begon Vrijdagavond, en werd de volgende dagen voortgezet. Zondagmorgen had de plechtige algemeene H. Communie plaats, terwijl dieuzelfden avond de opdracht van bijna 50 nieuwe leden geschiedde. Deze opdracht werd bijgewoond door verscheidene notabelen onzer gemeente, alle eereleden der H. Familie. Dien avond vernamen wij, dat de H. Familie alhier werd opgericht den 7 Mei 1865 met 264 leden, waarvan er nu nog ruim 40 in leven zijn. Verscheidene barer leden togen in 1866 als zouaaf naar Rome om den Paus tegen de aanvallen zijner vijanden te beschermen. Van deze oad-strijders zou nog één in leven zijn. Dit laatste, alsmede enkele andere bijzonder heden, moeten naar wij vernamen, niet ge heel historisch zuiver zijn. Nadat de Pause lijke zegen gegeven was, en onze ZeerEerw. heer Pastoor ook een hartelijk woord ge sproken had en diens schoon feestlied voor de zooveelste maal nog eens door die hon derden uit volle borst gezongen was, werd het feest met Benedictie* gesloten, en togen allen uiterst voldaan, met nieuwen moed en geestdrift bezield, huiswaarts. Moge de H. Familie van J. M. J., die gedurende haar veertigjarig bestaan, hier in Waalwijk zoo onnoemelijk veel goeds heeft gesticht steeds groeien en bloeien en eens haar Gouden Feest in den besien wel stand vierendit is voorzeker aller en niet het minst ook on te vurigste wensch. Zaterdag 11. is alhier uit de leden van den Leo-bond eene sfdeeling opgericht die zich zal toeleggen op sociale studiën. Deze ver- eeniging die thans reeds 10 leden telt en den naam draagt van St. Jozefsvereeniging, zal niet meer dan 25 leden mogen bevatten. De ZEerw. heer Hordijk, adviseur van den Leo-Bond heeft voorloopig de leiding op zich genomen. Door eenige heeren landbouwers alhier is het plan opgevat, om aan het bestuur der Maatschappij van Landbouw het verzoekschrift te richten om hier, evenals dit reeds op enkele plaatsen het geval is, een cursus op te richten ter uitbreiding der kennis van rundvee onder leiding van den heer A. de Jong te Capelle. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen zoo het verzoekschrift wordt ingewilligd, dezen cursus volgen. Meer en meer vraagt de tram der Hol- laudsche Buurtspoorwegen lijn Kaatsheuvel- Dongen onze aandacht. Naar wij vernemen zal spoedig begonnen worden met het leggen der lijn van Kaatsheuvel naar Dongen, die ook onze gemeente zulk een uitstekende verbinding met laatstgenoemde plaats ver schaft. Het begin der uitvoering wacbt nog slechts op de beslissing, welke weg zal kunnen genomen worden en moeten geno men worden in 't belang van dienst vanaf Dongen naar Breda, bet vervolg der boven genoemde lijn, Hierop wordt alleen gewacht overigens is alles in orde, naar men ons mededeelde. Verder moet de tram dezer Mij, nog dooi tot de Belgische grens en zoo naar Antwerpen. Zondag werd een meisje door haar moeder uitgestuurd om een boodschap te doen en kreeg daarvoor een beursje met geld mede. Een nog jeugdige jongen, een zekere V. ontnam het meisje het geld en ging er mee aan den haal. De gemeente politie van het voorval in kenuis gesteld wist spoedig den nog jeugdi gen misdadiger op te sporen en stelde hem in verzekerde bewaring. Gisteren stond voor de arrondissements rechtbank te 's-Bosch terecht, de landlooper die met Vastenavo"d hier op verschillende plaatsen diefstal van kaas, zeep, enz. pleegde. De eisch was 6 maanden gevangenisstraf. De heer L. v. Everdingen, ontvanger der registratie te Werkendam, legde gister morgen ter openbare buitengewone terecht zitting der rechtbank te 's Bosch den eed af als plaatsvervangend kantonrechjer in het kanton ileusden, daartoe benoemd bij kon. besluit van 17 Dec. 1904 No. 56. Tegen het vonnis der rechtbank vaD 's Bosch van 16 Maart, waarbij B. v. E., 28 jaar, mandenmaker, geboren en wonende te Vlijmen, ter zake van mishandeling werd veroordeeld tot eeu gevangenisstraf van één jaar heeft Mr. G. v. Zinnicq-Bergmann, advocaat-procureur aldaar, als raadsman hooger beroep aangeteekend. De tramlijn Eindhoven-Helmond is voor ruim tweederden gereed. De opening zal plaats hebben in Augustus ot September a.s. BESOIJEN, 29 Maart. Gisterenavond werd door het best uur der afdeeling Besoijen van de R. K. Kiesvereniging v. h. district Waalwijk in de zaal van den heer D. van Bavel alhier hare eerste vergadering gehouden. Het bestuur werd in deze vergadering als volgt samengesteld: De heer J. Broeders-Leppers President. y C. G. Verwiel Vice-President. if ff L. Groenen Secretaris ff L. Verwiel- van Loon T J. P. Hcdrikx Leden' Verschillende geruchtten deden de laatste dagen de rondte omtrent de alhier gehouden aanbesteding van het bouwen eener school met onderwijzerswoning en de levering van schoolraeubelen waarbij inschrij- vings-biljetten als geldig zouden zijn aan genomen die niet geheel en al zouden vol doen aan de A. V. Bij Burgemeester en Wethouders kwam intusschen een schrijven in van een der laagste inschrijvers meldende dat de minister van Waterstaat H. en N. het biljet van den laagsten inschrijver wien het werk was gegund, den heer C. de Graaf te Tilburg had afgekeurd Dit schrijven werd niet zonder hilariteit voor kennisgeving aangenomen, daar in de zelfde zitting liet bericht van den bij het werk betrokken minister van Binnenl. zaken ter tafel kwam, dal het procesverbaal der aanbesteding en de gunning zonder eenige bedenking wareu goedgekeurd. Diefstal. De schoenfabrikant A v. V. kwam gisteren bij de marechaussée alhier aangifte doen, dat ten zijne nadeele uit een zijuer kamers een horloge is ont vreemd. De politie stelde daaina een streng onder zoek in. BAARDWIJK, 27 Maart. Wegens het toenemend getal leerlingen aan de openbare school alhier, moet het personeel met een onderwijzer vermeerderd worden en is eene oproeping voor solicitanten naar deze betrekking gedaan. De tijd van indienst treding ia bepaald op 1 Mei. DRUNEN. Voor de tweede maal in korten tijd, is hier in winkels gestolen. Op 19 Maart werd in het begin van den avond bij de wed. de G. een bus met poeder- cholade ontvreemd, zonder dat de dader werd gesnapt en den 25 Maart werd bij de wed. V. een flesch met suikergoed weg genomen, leeggemaakt en weer netjes op zijn plaats gezet. Brutaler kan het al slecht. Zou hier niet eens flink moeten worden gewaakt, opdat men de daders, naar ver ondersteld wordt een troep aankomende jongens machtig wordt. Zaterdagavond werd zekere V. in de dóos gestopt. Hij had wat diep in het glaasje gekeken en was toen erg lastig. SPRANG. Dat de liefde soms niet lang van duur is wordt ook hier weer bewezen. Eeu echtpaar, pas een jaar getrouwd, is het nu al moe eu is besloten te scheiden. Eerlijk hebben zij gedeeld en de man gaat naar men zegt, naar zijn oude woonplaats Waalwijk terug. WASPIK. Naar wij veiuemen werd de heer F. Roovers, aannemer alhier, bij on- derhandsche inschrijving aannemer eener vila, te bouwen voor den heer Middelkoop te Capelle. DONGEN. Naar wij vernemen is de toe stand van onzen herder, den Z.Ew, h* Pastoor A. Verheijeu zeer ernstig. LOONSCHEN DIJK. Dekerkeraad, Loonschen Dijk heeft beroepen als predik* S. Ph. Niemeijer le Vuursche. Dinsdagmiddag sloeg het paard Ti den landbouwer K. F. op hol. De eigen* een oude man, viel van de kar en kw eeu der wielen over zijn beenen. Genes kundige hulp moest ingeroepen worden. V RIJIIOE V EN- C APPEL. Zaterdag raakte do werkman C. L. bij het aan gang maken van een kar der firma Oer!, mans zoodanig met een hand beklen dat hij eenige dagen rust moet nemen, RAAMSDONK. 28 Maart 1905. dag wareu weer verschillende lui ouder invloed van sterken drank en zooals d, steeds gewoonte is moet het de politie o: gelden. Zondagavond evenwel was de poli: zeer sterk aan het Dorp, zoodat spoedige, dbr belhamels werd opgepikt en overgebrae naar den amigo. Tegen drie personen wei verbaal gemaakt. Door de Gezondheidscommissie zetelei te Waalwijk is de barak staande aan wijk het Dorp alhier afgekeurd als zijn ou bewoonbaar en ongezond voor de bewont: In de barak zijn thans nog gehuisvest y gezinnen. RAAMSDONKSVEER, 28 Maart. ZekJ vrouw de J. te Geertruiden berg aan k schoonmaken, had het ongeluk van ee trap te vallen waardoor zij een been bn Per rijtuig is zij thuis gebracht. Dr. Vil dag verleende de eerste geneeskundige hu Gisteren had vrouw v. D, bij spoelen van waschgoed het ongeluk in haven te vallen. Met den schrik en een i pak kwam zij vrij. In het café A. v. Seters op het Sa: doel had gisteren eene vechtpartij plaa De beruchte B. v. D. had het wederom a iemand aan den stok wien hij een flink p slaag toediende. Ook moet, naar wij ven men het mes gebruikt zijn. Proces-verbi is opgemaakt. G E E RTRUI DEN BERG, 28 Maart 190 Zondag hield de voetbalvereenigiug //G. Y. Sparta" op haar terrein een match e hare zuster-vereeniging /yHollandia" i Gorincheui. Het was spoedig te zien dl; „Hollandia* in geene gunstige conditie Vf keerde, terwijl daar tegenover, ^G. V. Sparta" mooi samenspel te zien gaf, waai door (/Hollandia" verloor met 6 tegen goals. CAPELLE. De op 22 Maart j.l. dot het gemeentebestuur vastgestelde kiezerslij voor 19051906 wijst een getal aan v,. 308 kiezers nl. 308 voor de Tweede Kam; der Staten Generaal en Provinciale Stati en 301 voor den gemeenteraad. Van de lijst werden met betrekking l een of meerder verkiezingen 23 kiezers a gevoerd en 25 nieuwe kiezers daarop geplast In deze week is het schuurtje van O. wonende, in de Heistraat, staande ach zijne woning, in elkander gestort. Het opgetrokken van sparren en gedekt gedti ielijk met riet en stroo en werd ret een;gen tijd geleden gebouwd door d eigenaar met bet doel om het als karli te kunnen bezigen. Men mag wel verheu; zijn, dat er geen persoonlijke ongeluk! te betreuren zijn, want er speelden no; dikwijl* kinderen in of in de nabijheid ti dat schuurtje. DUSSEN, 28 Maart. Gisteren ontmoe: een bakker met zijn gespan een man u paard en kar in den Vooraten Hoek alhi: Toen de bakker zijn paard een tikje t- schrikte het paard van den ander zoodat dat het zijwaarts uitsprong en in de vlj terecht kwam. Door toegeschoten lu werd het paard weldra op het droge g bracht en later ook de kar. 't Liep zond ernstige ongelukken af. Naar wij vernemen zal hier gf Paulusvereeiiigiug worden opgericht, otscho een 30 tal personen zich reeds voor hadden opgegeven, maar wel bestaan planu een vereeniging te stichten van afschaffe indien.... een voldoend aantal leden zi aanmelden. was koo De wat stor KAATSHEUVEL 28 Maart. Vertrokken. De Eerw. Pater P. Burmanje, die eenig tijd wegens gezondheidsredenen in ons midi vertoefd heeft, is dezer dagen weder ni zijn klooster te St. Remis, vertrokken, hopen, dat zijn herstel van blijvend en ai zal zijn. Dezer dagen had het zoontje van v. terwijl het met eenige makkertjes aan spelen was, het ongeluk zoodanig op z arm te vallen dat geneeskundige hulp mof worden ingeroepen. Meende men eerst, d zijn arm gebroken was, uit het onderzo^ bleek, dat hij slechts ontwricht was. De heer de Bij commies le. klas bij directe belastingen en accijnsen, alhi out ring de tijding, dat hij met ingang 1 Mei a.s. overgeplaatst was naar Helmo We hopen, dat ook daar dezen stip ambtenaar dezelfde sympathie zal gewordi als hij hier mocht genieten.

Echo van het Zuiden | 1905 | | pagina 2